Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy transport?


Lesław01

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko ja uwazam ze sytaucja sie odmieni z uwagi na to ze pliki zaczna predzej czy pozniej grac lepiej od mechnicznych CD-playerow i to wymusi rozwoj w przypadku High-Endu jak i dostepnosci tytulow. Audiofile zawsze szli za dzwiekiem w tym wypadku bedzie to samo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak miało być juź 3 lata temu gdy wchodzłem w pliki.

Stasiu nie kumasz podstawowych kwestii.

CD miało zniknąć a finał jest taki źe kupuję coraz wiecej płyt CD bo nie ma innego

wyjścia chcąc mieć nowości nie tylko z popu, rocka czy soul ale głównie jazzu i muzy elektronicznej.

Jakość grania z plików i fakt czy jest coraz lepsza czy nie nie ma żadnego znaczenia!!

Rozwój oferty plików blokują sami dystrybutorzy....dlatego, że moźna je bezkarnie kopiować!!

To jest hamulec rozwoju PC Audio.

I dopóki nie wprowadzą systemów zabezpieczeń żeby marslo jak kupił plik nie mógł mi go skopiować a ja

jemu w zamian 1000 moich plików to tak długo nie będzie nowości na plikach hires.

A kupowanie za 15 euro pliku 16/44 jest bez sensu. To lepiej kupić CD i ripa zrobić sobie samemu.

 

I przestań Stasiu wałkować w kółko to samo. Wolisz pliki to sobie słuchaj.

Ja też słucham plików ale też CD i SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na ten przykład chodzi tylko i wyłącznie o dobre brzmienie. Nie ma dla mnie znaczenia czy tą będą pliki, CD czy Vinyl, jeżeli brzmi dobrze. Wiadomo też nie od dziś, że napędy CD mają swoje ograniczenia - silnik, wibracje, napęd paskowy itp. i żeby płyty grały na poziomie Hi-end trzeba wydać sporo pieniędzy, nie mówiąc już o płytach vinylowych które potrzebują naprawdę dobrego sprzętu, by usłyszeć magię.

 

Nie mniej jednak, im dalej zagłębiam się w temat plików, tym bardziej wydaje mi się, że stworzenie cyfrowego źródła na miarę Hi-End jest dość skomplikowanym procesem, a efekty mogą być nie do końca przewidywalne ( biorąc pod uwagę chociażby resztę toru ). W zawiązku z powyższym coraz bardziej zastanawiam się jednak nad transportem CD lub integrą CD. Jeżeli miałaby to być integra to mój budżet przewiduje max 15 kzł. Jeżeli oddzielny transport to maks 9-10 kzł. Co byście mogli polecić w tym budżecie, najlepiej z rynku wtórnego, choć wolałbym żeby to nie było 15 letni vintage

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolisz pliki to sobie słuchaj.

Dobra niech wam bedzie ze to jeszcze troche potrwa, ale i tak chyba wszyscy sobie zdajecie sprawe ze temat plikow jest nieuchronna przyszloscia High-Endu. Ok moge sie zgodzic 5 lat jeszcze, ale czuje w plecach ze rozwoj w przypadku nowych technologii idzie tak szybko ze bedzie to DUZO DUZO szybciej ;)

 

Sly30 - powiedz mi jak u Ciebie graja Hi-resy masz duze roznice pomiedzy 44.1 a 192khz?

 

Jeszcze pol rou temu jak pisalem ze pliki moga zagrac lepiej niz topowe CD to byl tutaj smiech i poblazliwe zarciki. Minelo pol roku jakos nikt nie zaprzecza ze pliki moga grac na tym samym poziomie a nawet lepiej. Wystarczylo pol roku...tylko pol roku zrobilo tyle... a co bedzie za 2, 3 , 4 lata???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp przez 3 lata w rozwoju oferty plików jest żaden więc wnioskuję że za kolejne 3 lata wiele się nie zmieni.

Owszem to jest przyszłość ale być może za 10-20 lat bo tylko wtedy to się w pełni przyjmie gdy każda nowość

będzie się ukazywać jako plik hires. Na razie tak nie jest i co gorsza nie ma widoków na zmianę.

Dystrybutorzy muzyki wolą sprzedać 3x mniej płyt CD czy vinyli niż wypuszczać plik hires który w dobie internetu

rozejdzie się po świecie z prędkością światła i sprzedadzą ledwie kilkaset sztuk albo nawet nie i dany tytuł będzie

już spalony i niesprzedawalny.

 

A rynek high end jest tak mały dla producentów muzyki, że wolą tej garstce ludzi oferować dobre wydania CD

wiedząc, że ci ludzie i tak mają potężne kolekcje płyt CD i mają do tego odpowiedniej klasy transporty CD.

Nie interesuje ich klientela obecna na tym forum która i tak nie kupuje ani plików ani płyt a tylko ściągają lewiznę

z netu. Lepiej sprzedać 5000 sztuk płyty CD w dobrym japońskim wydaniu i na czysto zarobić na tym po 10-20 euro bo

to daje im ok 100 000 euro na jednym tytule niż wypuszczać plik hires który i tak się nie sprzeda w dużej ilości

a jeszcze zablokuje im sprzedaż tego wydania na CD FIM czy XRCD2 albo innego dobrego wydania.

 

100 tys euro na jednym tytule to chyba niezła kasa? A sprzedać 5000 sztuk płyty CD audiofilom na świecie to żaden

problem.

Dlatego właśnie nie ma i póki co nie będzie szerokiej oferty plików hires.

 

U mnie pliki hires grają różnie.Są takie które grają dużo lepiej niż 16/44 ale większość gra jedynie nieco inaczej, nie koniecznie

lepiej. A zważywszy że repertuar na hires jest żaden to i tak w 99% słucham albo plików 16/44 albo płyt CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop, a do lotu na Marsa już spakowany i gotowy? On też jest nieuchronną przyszłością i dziwię się Tobie, że jeszcze nie zamknąłeś wszystkich spraw tutaj na Ziemi. Sondy znalazły ślady życia, wkrótce powstaną kopuły, roślinność, pozbawione zanieczyszczeń powietrze... Ziemia nie ma nawet startu do Marsa - zanieczyszczenia, przeludnienie, syf, malaria i z czym do ludzi?... Prędzej czy później każdy powinien choć raz w życiu zobaczyć Marsa, więc pakuj się czym prędzej i przekonuj innych, równie zagorzale jak do plików, aby również się już spakowali do wyprawy życia. Mars to nieuchronna przyszłość...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to, jak koledzy mało argumentów potrafią użyć, żeby swoje durne teorie czymkolwiek podeprzeć,ale ja rozumiem, jakbym wypieprzył kilkadziesiąt tysięcy na coś co kosztuje w porywach do 300 zł, to bym z pistoletem przy głowie, nie przyznał, że zrobiłem głupotę. Szczególnie fajna jest obrona skansenu jakim jest płyta CD. Drogie dzieci płyta CD istnieje tylko dlatego, że 20 lat temu był to największy i najtańszy magazyn danych. Teraz kilkaset płyt można sobie nagrać na pendrajwa za 30zł, podłączyć do USB, i wszelkie wasze debilne problemy typu jitter odczytu i zapisu, mechaniczne częśći, pity, landy i srandy nagle znikają. Jestem bardzo ciekaw wg. jakich teorii pamięć flash nie jest audiofilska :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Ujemny jesteś szczęściarzem bo nie musisz robić głupstw i jako ten cwany bystrzak swoje kilkadziesiąt tysięcy będziesz mógł wydać na dobre kolumny. A ja głupi człowiek i właśnie przymierzam się do zakupu transportu CD Metronome tylko jeszcze nie wiem czy T6 czy T8 z zewnętrznym zasilaniem. Jak widzisz głupota jest nieuleczalna ale mnie jest dobrze w tym bezmyślnym, moim świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem ludzie nie uczą się na błędach. Niektórzy będą walić głową w mur i za każdym razem szczerze spodziewają się innego rezultatu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop, a do lotu na Marsa już spakowany i gotowy?

Widzisz i Mars zaczyna byc realny, gdyby byla taka mozliwosc polecialbym w kosmos a poki co roszkoszuje sie filmami w Imaxx typu Stacja Kosmiczna, Teleskop Hubla, widzial ktos te filmy co oferuja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Dwa lata i CD player bedzie przeszloscia ;)

 

Stasiu, tylko chwilę mnie na forum nie było a ty przeniosłeś się do innego wątku żeby trollować ;)

Bo poskarżę się twojej mamie (nomen omen w dniu jej święta).

Wprowadzi tobie na kompa kontrolę rodzicielską i będzie tobie przykro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujemny,wraz ze zmianą płci widoczne są zmiany w mózgu i myśleniu o plikach.Radzisz innym uczyć się na cudzych błędach

a sam jesteś nieświadomym lunatykiem który mógłby być super przykładem jakich błędów w życiu nie nalezy popełniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu jaka żenująca niemerytoryczna osobista wycieczka, mam nadzieje ze oprócz bycia debilem na forum, jesteś chociaż bogaty jak sly :)

 

Czyli na płycie CD nie ma plików? A co jest? Czy może są jednak pliki, ale płyta CD to najlepszy nośnik danych świata i wszystko z płyty CD brzmi lepiej niż z czegokolwiek innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Czy może są jednak pliki, ale płyta CD to najlepszy nośnik danych świata i wszystko z płyty CD brzmi lepiej niż z czegokolwiek innego?

Moje skromne doświadczenia wykazały ,że pomiędzy DOBRZE nagraną płytą CD a plikiem nie ma prawie żadnej różnicy z tym wyjątkiem ,że płyta gra dynamiczniej niż jej rip.

Pliki hires są czasami o innym brzmieniu niż płyta CD ale czy lepsze w odsłuchu , tego bym nie powiedział.

Choć są wyjątki i potrafią zagrać lepiej niż CD.Ale to samo jest w drugą stronę.

Oczywiście można w programie do odtwarzania podbajerować dżwięk ale ja muzykę z equalizerem odtwarzałem w latach 80 -tych zeszłego wieku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu jaka żenująca niemerytoryczna osobista wycieczka, mam nadzieje ze oprócz bycia debilem na forum, jesteś chociaż bogaty jak sly :)

 

Czyli na płycie CD nie ma plików? A co jest? Czy może są jednak pliki, ale płyta CD to najlepszy nośnik danych świata i wszystko z płyty CD brzmi lepiej niż z czegokolwiek innego?

Ujemny, w debilizmie to jesteś liderem i wiedziesz prym z idiotycznym avatarem.Co chcesz na siebie zwrócić uwagę czy przyciągnąć małolatów do siebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak miało być juź 3 lata temu gdy wchodzłem w pliki.

Stasiu nie kumasz podstawowych kwestii.

CD miało zniknąć a finał jest taki źe kupuję coraz wiecej płyt CD bo nie ma innego

wyjścia chcąc mieć nowości nie tylko z popu, rocka czy soul ale głównie jazzu i muzy elektronicznej.

Jakość grania z plików i fakt czy jest coraz lepsza czy nie nie ma żadnego znaczenia!!

Rozwój oferty plików blokują sami dystrybutorzy....dlatego, że moźna je bezkarnie kopiować!!

To jest hamulec rozwoju PC Audio.

I dopóki nie wprowadzą systemów zabezpieczeń żeby marslo jak kupił plik nie mógł mi go skopiować a ja

jemu w zamian 1000 moich plików to tak długo nie będzie nowości na plikach hires.

A kupowanie za 15 euro pliku 16/44 jest bez sensu. To lepiej kupić CD i ripa zrobić sobie samemu.

 

I przestań Stasiu wałkować w kółko to samo. Wolisz pliki to sobie słuchaj.

Ja też słucham plików ale też CD i SACD.

 

Sylwek , czy ja dobrze zrozumialem , ze proponujesz 1000 swoich plikow za jeden moj?

Wchodze w to :):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje skromne doświadczenia wykazały ,że pomiędzy DOBRZE nagraną płytą CD a plikiem nie ma prawie żadnej różnicy z tym wyjątkiem ,że płyta gra dynamiczniej niż jej rip.

No i wychodzi jak graja wam systemy... :D

Gra u Was bardzo dobrze, ale moze byc jeszcze lepiej, bo pliki Hi-res powinny grac duzo lepiej :D I da sie to uzyskac ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujemny, w debilizmie to jesteś liderem i wiedziesz prym z idiotycznym avatarem.Co chcesz na siebie zwrócić uwagę czy przyciągnąć małolatów do siebie ?

 

Jeszcze nie udowodniłeś mi żebym się w czymkolwiek mylił, więc póki tak się nie stanie powściągnij się od wypowiadania opinii na mój temat dobrze? :)

 

Jeśli chodzi o awatara, to jak widzę jesteś jedynym intelektualnym niedorozwojem który się do czegoś takiego przyczepił, no ale jak się nie ma nic do powiedzenia, to i avatara się można przyczepić nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujemny, nie muszę udowadniać że jesteś idiotą bo to widać.Życie zweryfikuje wątpliwą nieomylność o plikach.Świat potrzebuje

takich kretynów jak ty twierdzących że CD jest do bani i na wymarciu i trzeba zaopatrzyć się w pliki i podobne cuda, bo ktoś musi zrobić czarną robotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty, CD będzie istniało wiecznie bo rozwój techniczny zatrzymał się 30 lat temu osiągając najwyższy możliwy poziom :) 700 MB, 44,1 kHz i 16 bitów to już koniec, lepiej nie będzie :) No nie da się po prostu. Bity z plastikowej płytki są najlepsze i koniec :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze niektorzy z ta wygorowana cena jako warunek high end plikow tez troche przeginaja, co np powiecie o powiedzmy

 

berkley usb

server typu zuma a moze nawet lagoon

a niech bedzie nawet najtansza Muza

a moze nawet taki komplet nada 50/51(lacze po hdmi) plus nasa-slyszalem w porownaniu do accu 78(wedlug mnie accu duzo slabszy pod wieloma wzgledami)

 

czy to jakies totalne pieniadze, a moze to jeszczcze za slabo do high endu, i nie jest to pyt. retoryczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marslo,

a porównywałeś może Aurendera z transportami plików Ayona?

 

Nie , mialem w planie odsluch S3 przed odsluchem Aurndera, ale do niego nie doszlo. Robert Szklarz mowil , ze nowy - chyba S5- jest swietny, ale jak byl u mnie i sluchal zestawu Aurender-La Fontaine, to zaraz chcial moja muze przegrywac , tak mu sie podobalo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byb bylo jakbys mogl porownac S5 z Aurenderem face to face. Moze dojdzie do takiego odsluchu , jesli tak, chetnie bym poznal Twoja opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S5 należałoby porównywać bardziej z W20 niż S10.

 

Jasne, tylko W20 jest jeszcze u nas niedostpeny, pozostaje poki co S10.

Jak tylko bedzie W20 porownam na pewno z S10 , wstawimy tez Vivaldiego zamiast La Fontaine i sie okaze , czy bedzie taka dramatyczna poprawa, jak doplata:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.