Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy transport?


Lesław01

Rekomendowane odpowiedzi

Stasio, PC Audio to taka zabawka jak pestki do uszu zamiast normalnych słuchawek [ jeśli już ].Poczekamy,zobaczymy.Może

za 5 lat i więcej, będą 'właściwe' ceny na tego typu wynalazki i lepszy dostęp do plików hires.Jak na razie playery są nie do

zastąpienia.

Ze tak jeszcze raz zacytuje tutaj Audio Stream - Portal zwiazany z amerykanskiem Stereophilem cyt:

 

"I got to hear two very interesting A/B comparisons in the JPlay/Thrax Audio room. For the first A/B, we switched back 'n forth between the same song by none other than Elvis playing from a 12" 45rpm single (A) and a 16/44.1 rip (B). The second A/B was a live LP (A) compared to the digital download of the same. During the A/B'ing in the first comparison, the differences were negligible at best. I would have been hard pressed to guess which we were listening to. In the second comparison, it was painfully clear that the LP sounded smaller, more condensed, and overall less engaging. And I mean painfully clear. But let's set the boundaries of these A/Bs as they are talking about the recordings and system context as much as they are about formats. But I still view this as good news."

 

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak widzisz taka to zabawka, to PC-audio, ze wygrywa z vinylem ;)

Pomysl i wyciagnij wnioski...czy Pc-audio to zabawka, czy moze Ty wiesz na ten temat malo? ;)

 

A ja Ci powiem tak, ze CD to zabawka przy PC -audio :)

Posluchaj Hi-resow 192khz/24bity na super DAC-u opad szczeny do podlogi gwarantowany ;)

 

Pozdrawiam StasioP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario 77,

 

Jesli dobrze rozumiem Twoja mysl , ktorej jasno nie wylowilem z pierwszego posta, waga realizacji plyty jest wg Ciebie wieksza od rodzaju formatu zapisu.

Nie mam zadnych doswiadczen jako realizator dzwieku, choc raz w zyciu nagrywalem swoj wystep w studiu nagran:), ale doswiadczenia audiofila kaze mi sie z Toba zgodzic.

Natomiast jesli przy tym twierdzisz, ze pliki wprowadzono tylko dla wygody , a nie daja wyzszej jakosci dzwieku ( mowimy o formatach bezstratnych, wylaczamy mp3) to tu juz sie nie zgodze.

Jakosc dobrze zrealizowanych plikow np masteringow by Alana Yoshida dla HDtracks w 24/96 bije dzwiekowo masteringi tego realizatora na cd, takie sa moje doswiadczenia.

A we wspomnianym artykule sa tego podstawy teoretyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl i wyciagnij wnioski...czy Pc-audio to zabawka, czy moze Ty wiesz na ten temat malo? ;)

 

Stasieńku, ja kocham swój kompakt i żadnej zamiany w najbliższym czasie nie planuję a to że inni chcą eksperymentować ?

Time is money. Też pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem tak, ze CD to zabawka przy PC -audio :)

Posluchaj Hi-resow 192khz/24bity na super DAC-u opad szczeny do podlogi gwarantowany ;)

 

Ja słucham muzyki, a inni Hi-resow.... a tak serio to załatw mi każdy ulubiony kawałek w tej rozdzielczości. Czy w praktyce będziemy ripować płyty CD, udając że coś zyskujemy? To miało by sens, gdy ta muzyka była wydawana w HiRes. Tyle, że większości ludzi to wisi, a jak wisi, to się producenci wysilać nie będą. To branża bardziej chce, niż użytkownicy póki co, choć może trend się odmieni. Dorastające latorośle wolą odtwarzacz wielkości paznokcia z mp3 lub telefon i to do nich się branża dostosuje. A my będziemy szukać muzyki nie dla niej samej, ale dla 192khz/24bitów. I znowu na wystawach Audio Show będziemy słuchać wysoko rozdzielczego plumkania i Diany Krall.

 

Jesli dobrze rozumiem Twoja mysl , ktorej jasno nie wylowilem z pierwszego posta, waga realizacji plyty jest wg Ciebie wieksza od rodzaju formatu zapisu

 

No właśnie, w ramach formatu CD istnieją ogromne rozbieżności jakościowe a właściwie realizacyjne. Weźmy właśnie taką Dianę Krall, czy płyty Jopek... Szeptem chociażby, czy wydawnictwa Linn records itp. Po chwili włączmy płytę Bartosiewicz i jest źle.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski , jaki transport jest najlepszy ? Lucky twierdzi że lotniczy, ja mówię że morski bo zawsze dopłynie do celu a że trochę

z opóznieniem ? to nie szkodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w praktyce będziemy ripować płyty CD, udając że coś zyskujemy?

 

Tutaj nie ma żadnego udawania - fachowe autorytety już to dawno potwierdziły.

Nie ma sensu kopać się z koniem, postępu nie zahamujesz ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ja w każdym razie pozostaje póki co przy CD. Jak będę mógł z sieci ściągnąć dowolny kawałek w łatwy sposób za dolara w doskonałej rozdzielczości, wtedy wejdę w ten interes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na razie górą CD ,przerzuciłem kilkanaście DAC-ów ,niektóre po kilkanaście tysi ,karmiłem to oryginalny "gęstym" ,nic nie zagrało lepiej od mojej poczciwej 16 bitowej CD Nirwany Dubiela .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do Hi-Res. Ostatnio miałem okazję porównywać go z 16/44.1 z dysku sieciowego poprzez niezłego streamera wprost na Devialeta. I poczciwa 16 grała zdecydowanie przyjemniej. Nie jestem przekonany czy więcej to lepiej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też często miałem takie wrażenie, że te najlepsze pliki hires 24/96 i 24/192 grały jakby trochę klinicznie, jakby za bardzo robiły

sekcję zwłok z nagrań. Owszem rozdzielczość i wnikanie w nagranie było większe niż 16/44 tylko czy o to właśnie chodzi.

Czy to nie powoduje zatracenia trochę muzykalności i zmusza do skupiania się nie na tym na czym powinno.

Przy sprzętach mniej rozdzielczych jak np lampowe może to być dobra opcja ale przy szybkich, rozdzielczych tranzystorach

może być tej szczegółowości i analityczności zbyt wiele.

To tylko moje prywatne odczucia.Nie zawsze tak to słychać ale często.

A mnie nie chodzi i sekcje zwłok na każdym nagraniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie format 24/96 i 24/192 tak gra, a najczęściej sposób w jaki te nagrania są 'cywilizowane' po transferze na dysk. Być może swoją część dorzucają też urządzenia DAC, ale tutaj nie mam szczególnego doświadczenia z powodu małej ilości ciekawej muzyki w gęstych formatach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ok 10000 plików z czego ok 1000 to pliki hires. Niby dużo bo 1000 to mało nie jest ale repertuar w hires jest mało atrakcyjny.

I zauważam ze prawie w ogóle nie słucham plików hires.

99% tego co słucham to zwykłe ripy z CD czyli 16/44 i płyty CD, czasem SACD.

Więc nie specjalnie podnieca mnie marketing plików hires.

Nie dość że wybór marny to jeszcze właśnie to odczucie nadmiernej analityczności i zbyt mocnego wglądu w nagranie

graniczącego z jego sekcją zwłok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dużo bo 1000 to mało nie jest ale repertuar w hires jest mało atrakcyjny.

I zauważam ze prawie w ogóle nie słucham plików hires.

 

Prawie tak samo jak było z SACD. Ponieważ większości populacji lata i wisi czy gra CD czy SACD a producenci nie sa filantropami, tylko liczą na zysk, to formaty o wysokiej rozdzielczości aż się proszą, aby pozostać niszowymi. Gdy przyjrzymy się historii sacd czy dvd audio, to gołym okiem widać jak skończyły. I dlaczego? Bo ludzie je kupowali a producentom nie zależało na kasie? Czy może jednak z innych powodów. Płyta CD się sprawdziła, grała o niebo lepiej od kasety i nie trzeba było jej przewijać szukając początku piosenki. To była rewolucja oczywista, do której nie trzeba było przekonywać nikogo. Audiofilizm cechuje się poza tym wielka doza sentymentalizmu i jeśli pliki zdominują rynek CD, to tylko dlatego, że producentom będzie sie to opłacać, a póki co wolą młócić krążki. Podobna historia dotyczy zresztą stereo. Stało się drogie i niszowe, bo w pewnym momencie bardziej się opłacało tłuc tanie kino domowe z jednego kartona, niż klocki stereo. Ludzie leniwieją, kto z Was tak naprawdę kupuje w sieci wartościową muzykę o wysokiej rozdzielczości? Może gdybyśmy zaczęli, to rynek producencki by zareagował. A tak? Każdy czeka i liczy kasę, bo przecież nasz interes mierzony jest wyłącznie tylko ich zyskiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , coz, chyba nie ma co strzepic jezyka, wroce za 2-3 lata, jak dzisiejsi napedowcy beda odtwarzac cala muze z plikow. Wtedy im przypomne dzisiejsze wpisy, usmieja sie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki tak, hi-res nie. W każdym razie to co obecnie się dzieje na rynku skutecznie mnie do nich zniechęca. W którymś z ostatnich numerów Stereophile lub Hi-Fi News opublikowano list czytelnika, który skarżył się, że kupił nagrania w HD, a okazały się 'podciągniętymi' wersjami 16-bit. A to tylko wierzchołek góry lodowej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , coz, chyba nie ma co strzepic jezyka, wroce za 2-3 lata, jak dzisiejsi napedowcy beda odtwarzac cala muze z plikow. Wtedy im przypomne dzisiejsze wpisy, usmieja sie :)

 

Będą, jak będzie czego słuchać. Z gramofonu też się śmiano, a lampa? Przecież ma więcej wad niż tranzystor. Jakoś nie zraża to audiofilów.

 

W którymś z ostatnich numerów Stereophile lub Hi-Fi News opublikowano list czytelnika, który skarżył się, że kupił nagrania w HD, a okazały się 'podciągniętymi' wersjami 16-bit. A to tylko wierzchołek góry lodowej...

 

Hehehe, własnie... Kup płytę, zgraj na kompa, poprzerabiaj i padnij z wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie stwierdzam,że "gęste" brzmią u mnie przeważnie lepiej od większości 16 bitowych ale po:

1.jak wcześniej stwierdzili koledzy ,mało ich

2.nie udało mi się jeszcze trafić na DAC-a ,który by je zagrał tak żeby zaspokoić moje oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pliki HiRes grają detalicznie i tak dalej, ja to nazywam "brak duszy", to gorąco polecam upgrade sprzętu.

To że jakiś sprzęt kosztuje tysiące nie znaczy że musi dobrze odtwarzać HiRes.

A upgrade wcale nie musi kosztować dziesiątki tysięcy, potrzeba tylko właściwie wybrać.

 

Odtwarzanie 24-96 to jest magia w porównaniu do 16-44.

Oczywiście w pierwszym rzędzie musi być muzyka którą lubimy, i tu nieraz wolę mp3,aac z dobrą muzyką niż 16-44 (CD) i HiRes z byle jaką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , coz, chyba nie ma co strzepic jezyka, wroce za 2-3 lata, jak dzisiejsi napedowcy beda odtwarzac cala muze z plikow. Wtedy im przypomne dzisiejsze wpisy, usmieja sie :)

 

Minął już rok od założenia tego wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak do tej pory nikt mnie nie przekonał do plików,choć próbowałem kilka razy.Słyszałem we własnym systemie,że dobre pliki Hi-res grają lepiej od zwykłego CD,ale tylko trochę lepiej(dostępność tychże to śmiech na sali).

Natomiast jeszcze nigdzie nie usłyszałem (a słuchałem w kilku systemach),żeby ripy z płyt CD,zagrały lepiej niż ta sama CD na znakomitych transportach.

Także,chętnie sprawdzę te plikowe historie za dwa.trzy lata :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wierzę, że u marslo pliki grają lepiej ale to może być spowodowane specyfiką lampowego wzmacniacza i tuby.

Nie koniecznie musi być tak samo na innych sprzętach np szybkich tranzystorach i kolumnach które mają szybkie, najbardziej

rozdzielcze tweetery z berylu lub diamentu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wierzę, że u marslo pliki grają lepiej ale to może być spowodowane specyfiką lampowego wzmacniacza i tuby.

Nie koniecznie musi być tak samo na innych sprzętach np szybkich tranzystorach i kolumnach które mają szybkie, najbardziej

rozdzielcze tweetery z berylu lub diamentu.

.

Ale ja nie powiedziałem,że tak nie jest w przypadku marslo :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, Panowie ...

 

Zupełnie nie rozumiem waszych obiekcji. Przecież to ta sama muzyka odtwarzana czy to z CD czy z pliku. Na poziomie DAC dane są te same ... a czy to ważne skąd przyszły ?

Rewolucją będzie streaming muzyki Hi-res w internetu ... będziemy płacić abonament i mieć dostęp do wszystkiego ... i będziemy się pytać czy transmisja jest bit-perfect ;-)

Jak standardem stanie się łącze 100 Mb/s to te czasy nadejdą. Wtedy dopiero będziemy płakać ...

Z plikami jest tak samo jak z e-bookami. Też na początku myślałem, że nigdy nie przyzwyczaję się do czytnika ... a teraz praktycznie korzystam tylko z niego ...

Mamy e-czasy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Rewolucją będzie streaming muzyki Hi-res w internetu ... będziemy płacić abonament i mieć dostęp do wszystkiego ... i będziemy się pytać czy transmisja jest bit-perfect ;-)

 

Dobrze prawisz.

Będzie.

Nie wiadomo tylko czy za naszego życia.

Tak jak z rewolucją plikową. Miało być tak cudownie a w zasadzie jedyne dostępne HiRes to ripy z vinyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

 

P.S.

 

Nie ma dobrych transportów CD.

 

Pliki................ .

 

Nazewnictwo zaczerpnięte z obrządków religijnych, dotyczących chowania zmarłych, dobrze oddaje nastrój w branży.

 

P.S.II

 

Każdy źródłowy sygnał audio cyfrowego, będzie sygnałem z kondensatora, ukształtowanym jego charakterystyką, proszę namówić odpowiednie osoby, do wznowienia produkcji BLACK GATE, najlepiej udoskonalonych kolejnymi patentami, to pomoże więcej w zakresie przedmiotowym, niż cokolwiek innego.

Namowa producentów do wykonań przetworników D/A na bazie elementów dyskretnych, nie będzie czasem straconym, jeśli do tego zostaną wykonane z tranzystorów w obudowach metalowych, to dopełni radość dokonania dzieła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.