Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy transport?


Lesław01

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do meritum, jak wypadają u was porównania transport CD i transport cyfrowy?

 

A po co komu "pośrednik" w odczycie danych ?

 

Oto przepis :

 

Player oparty jest o dedykowany hardware zbudowany na FPGA. Nie ma tam ani systemu operacyjnego,

ani procesora głównego (jest kilka małych, sterujących wyświetlaczem, klawiaturą itp.). Aby zmniejszyć zakłócenia,

cały odtwarzacz jest taktowany jednym z dwóch zegarów, w zależności czy próbkowanie nagrania jest z wielokrotnością 44,1, czy 48 kHz. Jeden zegar taktuje i układ odczytu i przetwornik.

Odczyt danych, a zwłaszcza wysyłanie ich na przetwornik jest dokonywane przez układ logiczny,

a nie procesor. Jest to unikalne rozwiązanie. Dlatego nie ma zakłóceń, ani jittera !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb, czy to znaczy że zrezygnowałeś z odtwarzacza/ transportu CD?

 

Tak

 

Rozwiązanie które podałeś czyli konwerter Berkeley + komputer + kabel USB, kosztuje mniej więcej tyle co używany transport Audio Note CDT Two. Chcesz powiedzieć że cyfrowe rozwiązanie jest lepsze ?? Jak wypada porównanie dobrych wymienionych tu transportów - CEC TL2, AN CDT Two, Theta Data Basic II, Cyrus XT SE na tle transportu cyfrowego ? Jest lepiej czy po prostu inaczej ?

 

Nie miałem tych wszystkich które wymieniłeś u siebie, a do tego Thete to miałem jakieś 200 lat temu, więc nie robiłem bezpośrednich porównań z tymi konkretnymi urządzeniami. Nie sądzę jednak aby grały lepiej niż transport Scarlattiego, a ten jest słabszy od Berkeleya.

 

Którą wersję złożyłeś ? Jakie możliwości daje taki komputer ? Da się na nim odtwarzać np. ripy koncertów DVD, gęste pliki audio HD itp. ? Jak wygląda jego obsługa ?

 

Plików wideo nie próbowałem, bo wykorzystuję tylko do słuchania muzyki. YouTube w 720p jednak chodzi, więc pewnie i rip DVD też pójdzie.

 

Złożyłem najtańszą wersję, na płycie Intela 2800DT + 4GB RAM + SSD mSATA 60GB + dysk HDD 2.5 1TB. Do tego Win 8/32 i JRiver. Obsługuje przy użyciu iPada.

 

Czytałem że np. wersja najuboższa czyli bodajże Carbon nie jest w stanie obsłużyć programów typu Jriver bo ma za słaby procesor.

 

Wręcz przeciwnie - JRiver to zalecana konfiguracja, działa bez problemu. Chyba że chodzi ci o JPlay - tego nie próbowałem na tym komputerze.

 

 

Jak wygląda sprawa zasilania, czy trzeba dokupić zasilacz typu Red Wine ?

 

Nie wiem, nie próbowałem, ja kupiłem zwykły zasilacz Seasonica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma zakłóceń, ani jittera !!!

 

Nie istnieją układy cyfrowe bez zakłóceń i jitera. To tylko kwestia poziomów na jakich występują.

Jeśli poziomy są absurdalnie małe, można przyjąć że ich przaktycznie brak.

 

Thete to miałem jakieś 200 lat temu

 

Zmień nick na Matuzalem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieją układy cyfrowe bez zakłóceń i jitera. To tylko kwestia poziomów na jakich występują.

Jeśli poziomy są absurdalnie małe, można przyjąć że ich przaktycznie brak.

 

Nie "kuć" się i nie podważaj autorytetu GURU - nie ma zakłóceń i nie ma jiterra, koniec - kropka ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Lesława : moje osobiste spostrzeżenie: Mac mini gra lepiej od CD playera Cyrusa XT SE+ obydwa urządzenia grają przez DACa Cyrusa X+, ze wzmacniaczem Calyx CTI i kolumnami Magnepan MG12qr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Lesława : moje osobiste spostrzeżenie: Mac mini gra lepiej od CD playera Cyrusa XT SE+ obydwa urządzenia grają przez DACa Cyrusa X+, ze wzmacniaczem Calyx CTI i kolumnami Magnepan MG12qr

 

No to udało mi się wydusić, już od 3 osób opinie na temat porównania transportu CD i transportu cyfrowego, ale jest ciężko. Może to jakaś tajemnica której strzegą duże koncerny ;)) Na razie jest 2 do 1 na korzyść pc audio. Elberoth i abcdef stwierdzili wyższość cyfry. Pr1nce jest za CEC-em.

 

Ktoś jeszcze będzie na tyle odważny i się wypowie?

 

Następnie kupiłem transport CEC-TL2 który został gruntownie zmodyfikowany i to z kolei byl drugi bardzo miły dla mnie moment w przygodzie audio.

 

Pr1nce, możesz coś więcej powiedzieć na temat modyfikacji rzeczonego CEC-a TL2. Czy to może Ty wystawiłeś na allegro swój?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy mają ogromne płytoteki na CD to nawet tu nie zaglądają.

Teraz poznałem gościa.....dobry system i...ponad...5000 CD z jazzem!

O plikach nie chce słyszeć. Ma dosyć komputerów w pracy.

Przychodzi z pracy i chce sobie puścić płytę a nie szukać w ipadzie plików.

Jak widzi ipada to ma.....wiadomo.

 

Ja aż tak radykalny nie jestem dlatego mam i pliki i CD i SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd = jbl, klipsch

pliki = wspolczsny highend

Ja bym powiedział tak. Dawniej hi-end miał być hi-fi, teraz ma być hi-res.

 

W pokoju, gdzie słucham muzyki i pracuję, nie ma komputera z powodu, jaki podał sly30. Mam dosyć tego urządzenia w innych dziedzinach życia, chcę od niego odpocząć i nie używać, gdzie nie muszę, a było kiedyś, że całymi dniami siedziałem przed kompem w pracy, ale obecnie sam o tym decyduję i jest tak, jak jest - komputer w innym pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to dobra analogia do CD. dobry transport cd to inna defińicja highendu niz pliki.

 

Cd = jbl, klipsch

pliki = wspolczsny highend

 

pr1nce, ja też cenię sobie muzykalność najbardziej. Dlatego też mam muzykalny zetsaw Harbeth, Dynaco, MIT. Jestem przewrażliwiony na każdy odstęp od dobrej barwy, naturalności itp.

 

Ale czy granie z plików musi być mniej muzykalne? Kolega Yoachim u którego ostatnio byłem gra na MAC+Hiface Evo + DAC Yamamoto. Do tego Leben i Harbeth-y M30.1 i jest wybitnie muzykalnie. Jest niesamowity drive, piękna barwa, scena.

 

Może to kwestia konkretnego DAC-a lub reszty toru.

 

Ja aż tak radykalny nie jestem dlatego mam i pliki i CD i SACD.

 

sly30, coś więcej na temat porównania pliki vs CD? Na czym grasz? Jakieś refleksje na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej analogii, dlaczego hi-res musi = komp ?

Przecież czasami w CD jest więcej "kompa" niż w playerze plików .

 

pr1nce napisał: "mi nie zależy - ma byc tak jak ja lubię" i to zamyka wszelkiego rodzaju spory.

Dotyczyło to całego toru z konkretną sygnaturą, ale czy zmiana transportu na pliki musi to "pogorszyć" ?

 

Przychodzi z pracy i chce sobie puścić płytę ( z 5 000 ) a nie szukać w ipadzie plików.

 

Akurat to nie jest argument za - dostęp do bazy, czas wyszukiwania, przemawia za rozwiązaniem "plikowym" :)

Ale wiadomo, pozostał sentyment i przywiązanie do "klasycznej formy" - dla każdego coś miłego i co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Yoachim u którego ostatnio byłem gra na MAC+Hiface Evo + DAC Yamamoto.

 

Jeżeli chcesz iść w Yamamoto, to możesz kupić przetwornik ART Legato II - prawie tak dobry jak Berkeley, ale znacznie tańszy (kosztuje tylko $799). Jego wadą jest ograniczenie do redbook (tylko 44.1kHz), ale z Yamamoto to nie ma większego znaczenia, bo ten DAC i tak nie odtwarza gęstych plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Yoachim u którego ostatnio byłem gra na MAC+Hiface Evo + DAC Yamamoto. Do tego Leben i Harbeth-y M30.1 i jest wybitnie muzykalnie. Jest niesamowity drive, piękna barwa, scena.

 

...Rzeczywiście tak to u mnie w tej chwili wygląda, ale w przyszłości mam zamiar nabyć dobry CD transport, bo płyta to jednak płyta, choć muszę mieć możliwość odtwarzania plików.

Mój czas na pliki i PCaudio jeszcze nie nadszedł, przez chwilę myślałem że tak, ale jeszcze jednak nie :)

...swoją drogą to musiałbyś sprawdzić jak jest po upgrade'dzie z CS300XS na CS660P. Teraz dopiero jest "drajw"... w ogóle jest dużo dużo lepiej... ;)

 

Yamamoto to nie ma większego znaczenia, bo ten DAC i tak nie odtwarza gęstych plików.

 

Yamamoto do prawdziwego PC audio się nie nadaje, jest to raczej DAC do grania z płyt... i tak właśnie smakuje najlepiej.

 

pozdr.

joa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamamoto do prawdziwego PC audio się nie nadaje ...

 

Pytanie co rozumiesz pod pojęciem PC Audio. Spokojnie można na nim słuchać ripów CD. Transport CD jest wówczas zbędny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co rozumiesz pod pojęciem PC Audio

 

...no wiesz, gęste pliki, miliony bitów i hertz'ów. ;)

 

Spokojnie można na nim słuchać ripów CD

 

Można nawet bardzo spokojnie, mnie ten niepozorny DAC naprawdę uspokoił.

 

Czyli kolega ma tak jak ja.Pliki jako dodatek są OK, ale płyta CD grana z dobrego transportu też musi być.

 

Dokładnie tak!

...dla mnie po prostu pliki są świetne do weryfikacji zawartości albumów, łatwość wymiany ze znajomymi to są niewątpliwe

zalety plików.

Generalnie w tym momencie wybieram CD. ...fizyczny kontakt oraz budowa kolekcji jednak wygrywają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego pytania o wzmak to Rogue Audio Cronus Magnum - genialna lampa. Do 20 tys. nie słyszałem nic lepszego.

 

Wszystkich do 20 tys. nie słyszałem, ale mogę potwierdzić jako szczęśliwy użytkownik Rogue Audio, że z AP Tempo 6 brzmi to po prostu zaje......

Świetny piec, mocny, detaliczny z lampowym nalotem. Zawsze bałem się lampy, bo zwykle są to słabizny, albo kosmicznie drogie i mocne Audio Researche.

W świecie popieprzonych cen HiFI dawno nie spotkałem tak uczciwie skalkulowanego urządzenia jak Cronus Magnum. Niezły wygląd, świetny dźwięk, uniwersalność, trudno się oderwać od słuchania. AP lubią lampy i z tą akurat tworzą synergię jak dla mnie rzecz jasna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja przylacze sie do tych , u ktorych pc audio gra lepiej, niz z transportu .

Aurender - Audiophilleo 1 Plus - DAC La Fontaine gra lepiej od napedu Estoerica wbudowanego w La Fontaine, ktory jest zarowno playerem cd/sacd , jak i dakiem z mnostwem wejsc i wyjsc. Szczegoly w zakladce " o mnie".

Dzwiek - szczegolowy, precyzyjny i muzykalny jednoczesnie, bez cyfrowych nalecialosci.

Mimo ze Aurender jest serwerem z transportem, jego obsluga Ipadem jest bardzo przyjemna, duzo lepsza od klasycznego pilota. O tym ,ze nie trzeba szukac jednej z tysiaca plyt na polce nie wspomne.

 

Oto co Filip Kulpa napisal o La Fontaine :

"Takiego połączenia rozdzielczości, klarowności, dynamiki, szybkości z całkowicie niecyfrową naturą grania, totalną gładkością wybrzmień nie było mi dane jeszcze doświadczyć z żadnego – powtarzam – z żadnego źródła cyfrowego. I choć wciąż pozostaję pod wrażeniem muzykalności odtwarzacza ARC Reference CD8, to muszę przyznać, że La Fontaine sparowany z Makiem i należytym softwarem muzycznym, jest dla mnie, na dzień dzisiejszy, absolutnym poziomem odniesienia w źródłach cyfrowych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co Filip Kulpa napisal o La Fontaine :

"Takiego połączenia rozdzielczości, klarowności, dynamiki, szybkości z całkowicie niecyfrową naturą grania, totalną gładkością wybrzmień nie było mi dane jeszcze doświadczyć z żadnego – powtarzam – z żadnego źródła cyfrowego. I choć wciąż pozostaję pod wrażeniem muzykalności odtwarzacza ARC Reference CD8, to muszę przyznać, że La Fontaine sparowany z Makiem i należytym softwarem muzycznym, jest dla mnie, na dzień dzisiejszy, absolutnym poziomem odniesienia w źródłach cyfrowych".

 

Marslo mozesz podac linka gdzie Kulpa powiedzial tak o La Fonatin-e? Nie moge tego znalezc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo mozesz podac linka gdzie Kulpa powiedzial tak o La Fonatin-e? Nie moge tego znalezc.

 

 

Mozna tez tu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

A tu jego rownie entuzjastyczna ocena Aurendera :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tu konkluzja z testu Aurendera w Computer Audiophile, piora chyba Chris'a Connaker :

 

As technology advances there are inevitably a number of people who resist change. High end computer audio has brought about its fair share of detractors from the traditional audiophile crowd. Much of this resistance is due to lack of education, misunderstandings, and poor first impressions. The time has come for the resistive types to test the computer audio waters once again or for the fence sitters to start leaning forward and ease into the next phase of wonderful music reproduction in the home. Audiophiles and music lovers alike should understand there isn't a single best music server, music server platform, or HiFi component for that matter. A product designed to please everybody will please nobody. The best one can do is make a list of music server requirements and check off each item that's fulfilled by a specific product. Arguably the chances are very good an Aurender S10 from WideaLab will meet or exceed more requirements than all music servers on the market. The Aurender S10 music server is one of those computer audio products that audiophiles and music aficionados have sought for years. The fit and finish of the Aurender S10 with its AMOLED display and fine metal work is superb to say the least. The S10's sonic performance arguably exceeds that of most high end digital and analog sources. In addition to custom audio hardware its iPad control application sets the Aurender S10 apart from nearly all music server solutions. Smoothly swiping through 3,000 albums covers on an iPad can change one's entire listening experience. The fantasy of superior sound quality, incredible convenience, and beautiful aesthetics has been brought to reality by WideaLab and its Aurender S10, the Computer Audiophile Product of the Year for 2011. WideaLab has finally made it cool to bring a computer into the listening room.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili używam już tylko złożonego przez siebie bezgłośnego PC ze zwykłym pilotem, JRiver, USB etc. Wcześniej używałem Squeezeboxa, ale jako transport do PC nie ma on oczywiście najmniejszych szans.

 

Płyty mam od dawna w pudłach i nawet nie chce mi się ich wyciągać, a mógłbym, bo DO KOMPUTERA TEŻ MOGĘ WRZUCIĆ PŁYTĘ i bez ripowania ją odtworzyć.

 

Sentyment do transportu CD mogą pielęgnować osoby, których stać na transport dorównujący PC. Jest to obecnie rozwiązanie absolutnie nieekonomiczne.

 

PC w ładnej obudowie wygląda nie gorzej niz high-endowy odtwarzacz, za to jest swoboda doboru oprogramowania no i cena znacznie niższa. Jest pilot, płytę CD też można odtworzyć bezpośrednio z napędu.

 

Nie widzę więc powodu, dla którego ktoś kto ma sentyment do płyt, nie miałby ich odtwarzać z PC. Obsługa jest taka sama jak odtwarzacza: wkładasz płytę naciskasz na pilocie play itd.

 

Na prawdę ładny i wydajny komputer kosztował mnie około 4k, nawet gdyby ktoś chciał dokupić jeszcze USB Berkeleya, to się zmieści w 10k. Za tę cenę mamy jednak już najwyższej klasy nowy transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę więc powodu, dla którego ktoś kto ma sentyment do płyt, nie miałby ich odtwarzać z PC. Obsługa jest taka sama jak odtwarzacza: wkładasz płytę naciskasz na pilocie play itd.

Powod jest taki ze komputery maja bardzo slabe napedy CD/DVD rippy graja duzo lepiej.

 

Na prawdę ładny i wydajny komputer kosztował mnie około 4k, nawet gdyby ktoś chciał dokupić jeszcze USB Berkeleya, to się zmieści w 10k. Za tę cenę mamy jednak już najwyższej klasy nowy transport.

Nie pisz takich rzeczy na forum bo Cie tu ukrzyzuja, za takie wywrotowe tresci :D

Ale to prawda CD-playery to juz przeszlosc, rowniez i jakosciowa.

No ale za 10kzl raczej ciezko dorownac do najlepszych CD trzeba troszke wiecej pieniazkow ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale za 10kzl raczej ciezko dorownac do najlepszych CD trzeba troszke wiecej pieniazkow ;)

Mówimy tu o samym transporcie ... moim zdaniem 10K wystarczy żeby dorównać "właściwościom transportowym" najlepszych CD ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powod jest taki ze komputery maja bardzo slabe napedy CD/DVD, rippy graja duzo lepiej.

 

Trochę się zagalopowaleś :) Wiele firm z olimpu wykorzystuje napędy ROM w swoich konstrukcjach.

Oczywiście najważniejszy jest PROGRAM, który potrafi zmusić taki ROM do wykonania 100% Ripa,

niech mieli płytę i godzinę (ekstremum) , ale na wyjściu ma być zgodność z bazą Accu-Rip.

W wersji online taki napęd nie zawsze się sprawdzi, to też zależy od programu, który nim steruje.

No i wiadomo - wszędobylskie oszczędności księgowych, plastikowe soczewki i taka mechanika ...

Ale nie należy uogólniać - są przecież bardzo poprawne konstrukcje ...

Gdzieś była lista napędów ROM, które są wybitne i polecane, ale jak to zwykle, gdy potrzeba, to nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby trzeba było zrobić ripa, to JRiver robi go automatycznie i trwa to 5 minut. Myślę, że taki czas oczekiwania mógłby tylko podkreślić celebrację fizycznego nośnika :)

 

Przy ponownym słuchaniu wystarczy wtedy położyć płytke obok kompa (tak dla zachowania rytuału), bo po co ripowac 2 razy?

 

Przeciwniko komputerów pozostaje tylko winyl i to najlepiej bez pilota, bo nawet w nim siedzi mały podstępnie schowany komputerek. O DAC' ach i CD to juz nawet nie wspominam. Powinni też unikac samochodów, zwłaszcza tych wyprodukowanych po 80 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powod jest taki ze komputery maja bardzo slabe napedy CD/DVD rippy graja duzo lepiej."

 

No strasznie słabe, czasem instalujesz battlefielda 3 a wychodzi ci duke nukem forever. Albo chcesz obejrzeć Avengers na blurayu, a tu nagle film na którym baba zjada kotleta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.