Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy transport?


Lesław01

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę iż nie masz chyba świadomości, że wypasiony PC audio o jakim piszesz to są dziesiątki tysięcy złotych.

 

Faktycznie dopiero zainteresowałem się tematem, ale według poniższej stronki wystarczy ok. 1000 USD by zbudować bezkompromisowy PC Audio

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co nie znaczy oczywiście, że chciałbym się w to bawić.

 

Myślę że integra CD które ma dobry DAC z którego możesz w przyszłości korzystać używając np strumieniowca to świetny pomysł.

 

Przyznam że jest to rozwiązanie, które najmniej mi pasuje. A dlaczego ? Wydaje mi się że Integra ze średniej półki, nigdy nie będzie tak dobra jak zestaw dzielony, choćby w podobnym budżecie. Chyba lepiej dopłacić i kupić zestaw dzielony, ewentualnie w przyszłości zmienić transport lub DAC, dokupić coś itp. W integrze nie można nic zmienić, polepszyć. Można ją tylko sprzedać i kupić inną, a prędzej czy później i tak większość kończy zabawę na zestawie dzielonym. Daje duuużo więcej możliwości.

 

sly30, nie uważasz że integra CD to zawsze półśrodek, jakaś namiastka hi-fi? Bo z moich doświadczeń wynika że tak jest. Nie mówię tu oczywiście o integrach za 50 tys. zł ale uważam że takie do 20 tys. to strata pieniędzy. Legendarne CD typu Audio Aero Capitole, Mark Levinson, Naim, Krell powoli odchodzą do lamusa ;) a te nowe w stylu Ayon, MBL, Gamut jakoś do mnie nie przemawiają relacją jakość/cena.

 

 

Skupiasz się na źródle a dalej nie wiem jaka będzie amplifikacja - moim zdaniem to zdecydowanie ważniejszy element niż źródło.

 

Już pisałem ;). Rogue Audio Cronus Magnum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Już pisałem ;). Rogue Audio Cronus Magnum.

 

Hmm. Tak myślałem ...

Słuchałeś go w porównaniu z innymi wzmacniaczami na dobrych kolumnach ?

Sprawdzałeś jak brzmią na nim wokale ???

Bo ja tak ... i powiem Ci większego gówna w tej cenie dawno nie słuchałem ... i to nie tylko moje zdanie ... mój pogląd podziela nawet sprzedawca, który sprzęt prezentował ;-)

Jeśli w grę chodzie sprzęt używany to polecam MF serii kW, ATC SIA2-150, P1, Leema Acoustic Tucana II. Wszystko w granicach 10 tys zł. Te brytyjczyki naprawdę grają muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio świetnej integry Cary 306 Pro.

Cena owszem, wysoka bo 28000zł detal.

Ale jest CD, SACD, świetny DAC, wszystkie opcje upsamplingu i świetne analogowe

brzmienie. Nie potrzeba drogiego kabla cyfrowego, nie potrzeba 2 kabli AC i drugiego

kompletu podstawek antywibracyjnych które też tanie nie są.

I tą integrę minimalnie pokonał dopiero 3x droższy zestaw dzielony.

Tak więc to różnie bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś go w porównaniu z innymi wzmacniaczami na dobrych kolumnach ?

Sprawdzałeś jak brzmią na nim wokale ???

Bo ja tak ... i powiem Ci większego gówna w tej cenie dawno nie słuchałem ... i to nie tylko moje zdanie ... mój pogląd podziela nawet sprzedawca, który sprzęt prezentował ;-)

 

To trochę nie ten wątek ale co ????? Jaki sprzedawca taki pogląd prezentował ??? Jak dla mnie to wybitny wzmak, ale może więcej napisz na PW, żeby nie robić offtopu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz nam prosze jaki dzwiek sprawia, ze masz ciary na plecach a podpowiem Ci czym sie zaintersowac. jezeli cenisz barwe, wybrzmiewańie, duzo harmonicznych to zdecydowańie idz w CD, jezeli natomiast chcialbys miec dobry wglad w nagranie i muzyke bez podbarwien to idz w pliki.

 

właśnie napisałeś że jeśli mamy słuchać muzyki to płyta a jeżeli chcemy usłyszeć co jest na płycie to pliki,niestety to drugie nie wydobywa ze mnie emocji co powoduje że nie mam ochoty wracać do słuchania i zajmuje się czymś innym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat również jest na allegro ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wisi już chyba z pół roku. Skoro to taki wypas to dlaczego nikt go nie chce? Pytam poważnie, nie przez złośliwość ;)

 

też nie wiem... gdybym takiego kompletu nie miał, już by nie wisiał;-)

kto zna te urządzenia ten rozumie, i nie chcę napisać, że są najlepsze na świecie, ale w tej cenie to mogą takimi być...mają swoje latka, ale jako nowe kosztowały fortunę i wzbudzały zachwyt. Cóż starość nie radość, nawet w audio, ale do emerytury jeszcze im daleko, zwłaszcza po ostatnich działaniach polityków!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni dobrze grający transport oparty o PC słyszałem tylko raz. Była magia barwy i przestrzeni jak z porządnego odtwarzacza optycznego. To był modyfikowany Squeezebox Touch z liniowym zasilaczem. Zmiany polegały na czymś zgoła innym niż wkładanie "upgrade kitów" do środka. Łykał Ethernetem dane z routera WiFi, który je ciągnął z laptopa. Do DACa szedł sygnał S/PDIF odpowiednio dobrym coaxem. Wszystko inne, co pamiętam z komputerem w roli źródła danych, było wybrakowane w sensie muzycznej tkanki, naturalnej fizjologii dźwięku, trąciło dokładnym, ale syntetycznym odwzorowaniem dźwięków, nie żywą muzyką. Tak więc najbardziej ufam w sensie jakości odtwarzaczom płyt optycznych, które potrafią przeczytać coś gęściejszego niż tylko format CD, czyli np. SACD albo DVD.

 

Oczywiście są sposoby na zmiatanie śmieci pod dywan polegające na stosowaniu technologii NOS i wyjść na lampie. Niemniej z dobrym transportem i DACem dającym możliwość przełączania się między trybem NOS a oversamplingiem, że ten pierwszy sposób przetwarzania zbryla i spowalnia dźwięk, nie dając nic w zamian. Do tego lampa o odpowiednim charakterze brzmienia, spolaryzowana tak, żeby dobrze słodziła dźwięk, i da się słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynacie czarować Panowie ! PC Audio zmienia "optykę" podejścia do transportu ;-) To co kiedyś było audofilskim archetypem (drogie transporty, drogie kable coax) dziś można obejść tanim kosztem zaprzągając komputer do pracy. Powolutku USB staje się standardem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem kiedyś na swoim sprzęcie brzmienie płyty CD z napędu z tą samą płyta zripowaną do pliku EAC-em na odtwarzaczu CD-5s Ayon .

Kolega przyniósł rzeczony odtwarzacz i byliśmy ciekawi wyniku .

Trudno stwierdzić "lepszość" jednej czy drugiej prezentacji ale zwykła 16-bitowa poczciwa płyta nie była na straconej pozycji .

Laptop Dell ,zrobiony specjalnie pod audio ,polski kabel USB /bez tej żyły zasilającej/ program do odtwarzania JPlay .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus XT SE bardzo dobry transport, posiadam, polecam ! I tak jak wyżej komputer w moim przypadku Apple Mac mini jako transport to też bardzo dobry I sprawdzony pomysł!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zakończyć historię z tymi Ayonem to kolega oddał tego 5s ,kupił Ayona S3 co może być o tyle ciekawe,że bliżej mu do emerytury

niż do matury a do tego to weteran gramofonu ,winyla ,magnetofonu i "dobrych wydań" CD .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB nigdy nie będzie standardem do audio, bo się tak nadaje do audio wraz z systemami operacyjnymi typu Windows jak trolejbus do jazdy po autostradzie. Można mu stworzyć warunki, że pojedzie, tylko że to już u podstaw trąci bezsensem. Po pierwsze i najważniejsze - do rzetelnego przesyłania sygnałów cyfrowych audio potrzebny jest system czasu rzeczywistego podparty sprzętowym zegarem działającym w trybie master jako nadajnik. USB ma zalety funkcjonalne i dlatego jest popularne, w tym P'n'P to jego pierwsza i ostatnia zaleta. Najbardziej logicznym i naturalnym sposobem przesyłania danych audio jest transmisja synchroniczna.

 

Oczywiście rozgraniczamy PC audio i odtwarzanie plików w ogólności. Ja do dedykowanych urządzeń magazynujących i odtwarzających pliki multimedialne nie mam nic. Ich systemy operacyjne i budowa predestynuje je do tego, do czego służą i nie ma powodów by ustępowały dyskofonom. Natomiast jak czytam, że trzeba dać 10kzł za zestaw kilku klocków, w tym jakiegoś specjalnie zrobionego PC, żeby puścić sygnał z plików po S/PDIF czy AES/EBU, to to już nawet nie jest śmieszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno spostrzeżenie: nie słuchałem muzyki po USB .. odtwarzam dzwiek z Mac mini przy pomocy optycznego kabla i z przyjemnością stwierdzam fakt zaskakująco dobrego dźwięku który do tego stopnia jest dobry że moje prawie 1000 płyt CD coraz mniej gra na playerze Cyrusa :-(

Napewno trzeba brać poważnie pod uwagę w/w sposób grania muzyki z systemami czyli comp+DAC itd ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. M2tech Hiface Evo + Evo Lock + Evo Supply – 3 tys. zł

Laptop – 2,5 tys. zł ( niestety nie posiadam więc musiałbym zakupić )

Interkonekt cyfrowy łączący konwerter Hiface Evo z DAC – 1,5 zł

Interkonekt cyfrowy łączący Hiface Evo + Evo Supply – 1 tys. zł

Kabel USB – 1 tys. zł

Łącznie ok. 9 tys. zł

 

Skąd taka cena zestawu Evo ? Ostatnio jak sprawdzałem kosztował prawie 4800zł. Niewiele drożej, bo za 6600zł, masz Berkeley Alpha USB - aktualnie prawdopodobnie najlepiej brzmiący konwerter na rynku.

 

Jeżeli jeszcze weźmiemy pod uwagę fakt, że zestaw Evo to aż 3 pudełka (+ masa kabli), wymaga ładowania co ok 4h i ręcznej zmiany częstotliwości próbkowania (np. przechodząc z pliku 44.1 na 96kHz) - to wybór jest prosty.

 

U mnie Berkeley zagrał lepiej niż kosztujący 130kzł transport Scarlattiego, więc na tym dalsze poszukiwania transportu zakończyłem. Co i tobie także proponuję.

 

W zasadzie każda osoba która posłuchała Berkeleya go kupiła (u nas m.in. Marek Dyba z HighFidelity) - polecam lekturę mojego wątku na Computer Audiophile:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mój ostateczny ranking wyglądał tak:

Matrix 24/96 - 60

Hegel HD2 - 65

Musical Fidelity V-Link II - 75

Stello CDT-100 - 75

Bryston BDP-1 - 80

Halide Design The Bridge – 80 (+5 when powered from SOtM USB card)

M2Tech HiFace Evo - 80

Stello U3 - 85

JK SPDIF Mk3 - 90

M2Tech HiFace Evo + Evo Supply - 90

Soulution 590 – 90 (+5 when powered from SOtM USB card)

Audiophilleo 1/2 - 95

dCS U-Clock - 95 (+5 when used with dCS DAC and the Clock Link feature enabled)

Empirical Audio Off Ramp Turbo 5 - 95

AP1 with the PurePower battery PSU - 95 (borderline 100)

M2Tech HiFace Evo + Evo Supply + Evo Clock - 100

dCS Scarlatti CD/SACD transport - 100 (+5 when used with dCS DAC and the Clock Link feature enabled)

Berkeley Audio Designs Alpha USB – 110

 

Zamiast laptopa złóż sobie komputer wg projektu z Computer Audiophile - CAPS v3. Sam ostatnio taki składałem dla rodziców, i razem wyszło ok 1500zł z dyskiem 1TB. Jak masz w okolicy plazmę lub projektor do którego można podłączyć komputer, to nawet monitor ci nie potrzebny.

 

USB nigdy nie będzie standardem do audio.

 

USB już jest standardem w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB i transmisja asynchroniczna z nadmiarowym buforem, który sam taktuje podawane na DAC dane - to powinno

być standardem, a nie jakieś protezy w stylu konwerter z tego na to, i z tamtego na tamto. Czyste dane podane

w dowolny sposób ( USB , sieć, PEN , HDD) i to DAC (player) wszystkim zarządza ... to jedyna droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB - oczywiście że jest standardem - to jest dokładnie i dobrze zdefiniowana jedna z warstw modelu OSI, warstwa niższa, czyli sprzętowa - ogólnie brakującym elementem nie tylko w audio jest software, oprogramowanie układów i ich funkcjonalności - to jest wyzwanie! - czipy już są od dawna gotowe na nirvane ;-)

 

ps

proste układy zaimplementowane w takim np. Squeezeboxie dobrze ustawione mogą zagrać na poziomie wydymek hiendowych - bo to jest dokładnie to samo, tylko za myślenie i wiedze trzeba w naszym świecie zapłacić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze trochę i USB będzie potrzebne co najwyżej do podłączenia przenośnego dysku,przyszłość jest w odtwarzaczach sieciowych i temu podobnych rozwiązań,komputer jest nie wygodnym urządzeniem do odtwarzania muzyki,tak mi się wydaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto ma NASa (dysk sieciowy), a każdy ma komputer. Proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie sobie komplikujecie sprzętowo temat . Najważniejszy jest player - to w jaki sposób zostaną do niego

dostarczone dane jest sprawą drugo/trzecio/czwartorzędna. Może być LAN, Wi-Fi, BT, USB, karta pamięci bądź

cokolwiek co player odczytuje i co niesie ze sobą potrzebną informację ... Player układa je sobie w buforze i podaje

precyzyjnie paczkami na przetwornik - to newralgiczne urządzenie, a nie sposób dostarczenia mu danych.

 

Dyski SSD jako wymienne "KASETY" z biblioteką zbiorów i temat rozwiązany. Dla wymagających równoczesnego

dostępu do zbiorów w wielu miejscach domu równocześnie pozostają NAS-y, ale przecież to nie jest żaden wymóg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem kiedyś na swoim sprzęcie brzmienie płyty CD z napędu z tą samą płyta zripowaną do pliku EAC-em na odtwarzaczu CD-5s Ayon .

Kolega przyniósł rzeczony odtwarzacz i byliśmy ciekawi wyniku .

Trudno stwierdzić "lepszość" jednej czy drugiej prezentacji ale zwykła 16-bitowa poczciwa płyta nie była na straconej pozycji .

 

tadeo, teraz powiedz ile kosztuje Ayon CD-5s, a ile laptop dell-a ;)). No bo jeśli nie widać specjalnie różnicy ....

 

nie Berkeley zagrał lepiej niż kosztujący 130kzł transport Scarlattiego, więc na tym dalsze poszukiwania transportu zakończyłem. Co i tobie także proponuję.

 

Elb, czy to znaczy że zrezygnowałeś z odtwarzacza/ transportu CD? Rozwiązanie które podałeś czyli konwerter Berkeley + komputer + kabel USB, kosztuje mniej więcej tyle co używany transport Audio Note CDT Two. Chcesz powiedzieć że cyfrowe rozwiązanie jest lepsze ?? Jak wypada porównanie dobrych wymienionych tu transportów - CEC TL2, AN CDT Two, Theta Data Basic II, Cyrus XT SE na tle transportu cyfrowego ? Jest lepiej czy po prostu inaczej ?

 

Zamiast laptopa złóż sobie komputer wg projektu z Computer Audiophile - CAPS v3. Sam ostatnio taki składałem dla rodziców, i razem wyszło ok 1500zł z dyskiem 1TB.

 

Którą wersję złożyłeś ? Jakie możliwości daje taki komputer ? Da się na nim odtwarzać np. ripy koncertów DVD, gęste pliki audio HD itp. ? Jak wygląda jego obsługa ?

 

Czytałem że np. wersja najuboższa czyli bodajże Carbon nie jest w stanie obsłużyć programów typu Jriver bo ma za słaby procesor. Jak wygląda sprawa zasilania, czy trzeba dokupić zasilacz typu Red Wine ?

 

Cyrus XT SE bardzo dobry transport, posiadam, polecam ! I tak jak wyżej komputer w moim przypadku Apple Mac mini jako transport to też bardzo dobry I sprawdzony pomysł!

 

abcdef, krótkie pytanie co gra lepiej??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Leslaw.. nie wroze Ci sukcesow niestety. sprowadzasz caly topic do pytania "co gra lepiej?" a to blad. nie gra urzadznie tylko system jako calosc.

 

pr1nce, rozumiem twoje uwagi. Wiadomo że w każdym zestawie wszystko zagra inaczej, ale jestem ciekaw opinii innych. Ja jak porównuję dwie rzeczy to wiem że coś gra dla mnie lepiej, coś gorzej, coś inaczej lub porównywalnie itp. Dlatego nie pytam się o to co dla mnie jest najlepsze tylko o to co jest lepsze dla innych. Myślałem że p to jest to forum żeby wymieniać się doświadczeniami. Na przetestowanie wszystkiego nie starczy nikomu ani czasu ani pieniędzy. Właśnie ze względu na pokorę słucham czasem wypowiedzi innych choć wiadomo że nic nie zastąpi własnych odsłuchów. Nie ma co się spinać. Myślę że temat interesuje nie tylko mnie. Krótko mówiąc, chodzi mi tylko o pewien trop, nie oczekuję podanej konfiguracji sprzętowej na tacy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zizizeno, ten link jest dobry? bo jakoś nie działa, przynajmniej u mnie. Byłbym wdzięczny za wstawienie go jeszcze raz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że USB nie jest standardem audio, nie mam na myśli, że go w audio nie ma, bo dobrze wiadomo od co najmniej kilku lat, że w różnorakim audio czy wideo USB jest wykorzystywane. Universal Serial Bus - patrz pierwszy wyraz skrótu. To jest interfejs do wszystkiego, ale sposób działania nie czyni go szczególnie pożądanym w audio. Trafił tam z racji prostoty i P'n'P. Mogę się zgodzić, że przydałby się lepszy software i można wtedy obgonić konwersję asynchronicznie z lokalnego zegara w konwerterze. Musi być jednak jakaś gwarancja maksymalnej latencji danych z PC, a Windows takowej nie daje. Tam samo musi być zapas prędkości wynikający ze średniej prędkości systemu operacyjnego, a tu znowu Windows nie gwarantuje nic. Dopiero inny system operacyjny i odpowiedni sterownik urządzenia dadzą w pełni odetchnąć USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio świetnej integry Cary 306 Pro.

Cena owszem, wysoka bo 28000zł detal.

Ale jest CD, SACD, świetny DAC, wszystkie opcje upsamplingu i świetne analogowe

brzmienie.

 

sly30, może faktycznie nie warto jeszcze całkowicie pogrzebywać dobrej integry. Nie mniej jednak będzie ciężko znaleźć chyba taki Cary 306 Pro w dobrej cenie używany.

 

zizizeno, dzięki już mi działa link

 

Wracając do meritum, jak wypadają u was porównania transport CD i transport cyfrowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się zgodzić, że przydałby się lepszy software i można wtedy obgonić konwersję asynchronicznie z lokalnego zegara w konwerterze. Musi być jednak jakaś gwarancja maksymalnej latencji danych z PC, a Windows takowej nie daje. Tam samo musi być zapas prędkości wynikający ze średniej prędkości systemu operacyjnego, a tu znowu Windows nie gwarantuje nic. Dopiero inny system operacyjny i odpowiedni sterownik urządzenia dadzą w pełni odetchnąć USB.

 

Poezja w czystej postaci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.