Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy transport?


Lesław01

Rekomendowane odpowiedzi

W tej zakładce nie dojdziemy do porozumienia :) Oczywiście temat uniwersalności kompa nadaje się do PC-Audio.

Tutaj, jak wiecie, poszukuje się TRANSPORTU o ściśle określonej funkcjonalności - ludzie nie chcą kombajnów. :)

To inny gatunek odbiorcy - nie przekonasz nabywcę wieloklockowego DCS-a za kupę kasy, aby zamienił swoje klocki

na Macowskiego laptopa, bo taki jest trend. Player stricte SOLID STATE, grający pliki lepiej niż najlepszy CD, a przy

tym otwarty na ich gęste wersje. Minimalizm i perfekcjonizm - to taki typ, którego nie przesadzisz na PC ... niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za bzdury?

Taki Linn ma kilka programów do obsługi, każdy może sobie wybrać co lubi, obsługuje wszystkie próbkowania sygnału, oczywiście są okładki, spisy utworów i super obsługa nie wstając z fotela. No i nie potrzeba używać komputera który nie pasuje do audio.

Ten Linn to tylko potwierdzenie tego co napisałem: jest to zasadniczo połączenie komputera z DAC'iem, które używa dedykowanego oprogramowania. Jak wiadomo Linny nie są tanie. Pomijasz też zdaje mi się, że i tak potrzebny jest komputer (do trzymania plików). A te programy o których piszesz to na czym są zainstalowane?

 

Równie łatwo można użyć zwykłego kompa z JRiverem i pilotem, programy na iPada i Androida też są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za bzdury?

Taki Linn ma kilka programów do obsługi, każdy może sobie wybrać co lubi, obsługuje wszystkie próbkowania sygnału, oczywiście są okładki, spisy utworów i super obsługa nie wstając z fotela. No i nie potrzeba używać komputera który nie pasuje do audio.

PC-audio potrzebuje poteznej mocy obliczeniowej potrzebnej na wyrownanie jitteru, obnizenia zaklocen oraz wysoki upsampling i dithering (to wszystko bazuje na duzej mocy oblieczniowej) Taki Linn czy tez Aurender nie ma szans z uwagi wlasnie na moc oblieczniowa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej zakładce nie dojdziemy do porozumienia :) Oczywiście temat uniwersalności kompa nadaje się do PC-Audio.

Tutaj, jak wiecie, poszukuje się TRANSPORTU o ściśle określonej funkcjonalności - ludzie nie chcą kombajnów. :)

To inny gatunek odbiorcy - nie przekonasz nabywcę wieloklockowego DCS-a za kupę kasy, aby zamienił swoje klocki

na Macowskiego laptopa, bo taki jest trend. Player stricte SOLID STATE, grający pliki lepiej niż najlepszy CD, a przy

tym otwarty na ich gęste wersje. Minimalizm i perfekcjonizm - to taki typ, którego nie przesadzisz na PC ... niestety.

Nikogo nie zamierzam przesadzać, ja nie jestem z tej grupy, która doradza pozbywanie się CD playerów.

 

Mnie tylko chodzi o to, że PC jest już obecnie pełnoprawnym high-endowym źródłem, w połączeniu z konwerterem oczywiście. A to czy ktoś chce używac PC czy nie, to już kwestia osobistych upodobań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja w cyfrowym audio jest tak trudna, jest tak dużym ograniczeniem dla jakości, że będziecie nie tylko wstawać co chwilę aby wymienić porównawczo obsługujące je kable, lecz jeszcze, niektórzy będą chodzić nerwowo po pomieszczeniu, wyrażając w ten sposób frustrację tym spowodowaną, zwłaszcza że może się zdarzyć sytuacja, że ilość kabli obsługująca pracujące urządzenia jest stosunkowo duża, gdyż mogą być oddzielnymi segmentami zestawu, co wynika jego struktury, a sprzyjać to może tendencji do wmawiania sobie mniejszego niż rzeczywiste znaczenia niektórych z nich, w celu obniżenia kosztu ich pozyskania.

 

Już tylko kabel prowadzący sygnał do przetwornika D/A ma w sobie moc albo wprowadzenia płynności i ciągłości jako namiastkę systemów analogowych, niczego nie tracąc z poruszającej szerokością głębi planów, lub szorstkości, nawet nieznacznej, lecz wystarczającej do pojawienia się dyskomfortu, potwierdzonego jeśli ktoś ma taką możliwość, szybkim przełączeniem, na tor analogowy.

 

Im dalej w las, tym więcej drzew.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zagra duzo lepiej to beda sluchac na kompach i przestana krecic nosem ;)

 

Duzo lepiej raczej nie, troche lepiej pewnie tak. Tylko jak zycie pokazuje, to troche lepiej niewielu interesuje. A jeszcze mniej tych, ktorzy nie moga na tym zarobic. Pliki za darmoche, pliki dla wygody to wszystkim sie podoba, ale zeby kupowac plyty, aby je zgrywac na twardziela, aby sie doszukiwac lepszosci to juz jest kryminalna sprawa. A wlasnie na to jestesmy skazani poki co, poza audiofilskim plumkaniem, ktore juz od dawna bylo w gestym formacie do kupienia. Nie ma co dyskutowac, rynek dopasuje sie do ludzi, a nie uwag na audiostereo. A ludzie zawsze byli wygodni i wybierali winde zamiast schodow. Na ulicach widac juz plikowych fanow. Pryszcze na twarzy, sluchawki wielkosci nalesnikow (ostatnio bardzo modne) i moge sie zalozyc, ze mecza empetrojke a nie flaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy są zainstalowane na ipadzie

To tylko odetnij się z tym ipadem od netu, żeby się nie okazało, że paru agentów słucha muzyki razem z Tobą:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja w cyfrowym audio jest tak trudna, jest tak dużym ograniczeniem dla jakości, że będziecie nie tylko wstawać co chwilę aby wymienić porównawczo obsługujące je kable, lecz jeszcze, niektórzy będą chodzić nerwowo po pomieszczeniu, wyrażając w ten sposób frustrację tym spowodowaną

 

Ja ogolnie mam wrazenie, ze audiofilizm sprowadza sie do frustracji, do wiecznego nieszczesnika, ktory niczym Syzyf boryka sie kazdego dnia ze swoim kamieniem. Nieskonczona liczna konfiguracji, ograniczona skonczonym budzetem, mnogosc wariantow, roznorodnosc zrodel, gadzetow, lamp i tranzystorow to meka panska, zadna zabawa :) I jeszcze ten nedzny prad w sieci, badziewnie zrealizowane plyty i potrzeba wyszukiwania w sieci, czy aby moj sprzet jest faktycznie dobry. Co o nim sadza inni. A nie daj boze, ktos twierdzi, ze mam dziadowski sprzet hehehe. Oj, pora kupic wedki panowie, ze sluchem i tak bedzie coraz gorzej, wiec sluchajcie muzyki, poki zmysly nie zawodza, a wspomnienia o Jolce i Zosce zostawcie na starosc. Poki mozna, trzeba bzykac, na mowienie o tym zawsze przyjdzie pora...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko odetnij się z tym ipadem od netu, żeby się nie okazało, że paru agentów słucha muzyki razem z Tobą:)

 

To tak samo może być z komputerem na którym są pliki bo i tak musi być on na stałe podłączony do sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC-audio potrzebuje poteznej mocy obliczeniowej potrzebnej na wyrownanie jitteru, obnizenia zaklocen oraz wysoki upsampling i dithering (to wszystko bazuje na duzej mocy oblieczniowej) Taki Linn czy tez Aurender nie ma szans z uwagi wlasnie na moc oblieczniowa ;)

 

Moc obliczeniowa leczy też koklusz i płaskostopie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że nie ma topowych grajków pc-audio ... A ten grajek jest zły ? Ktoś testował ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem. Grał bardzo dobrze i świetnie wykonany ale cena ponad....80 000zł!!! Absurd.

Wyraźnie lepiej grał Linn Akurate DS jako transport,dobry kabel cyfrowy BNC i dobry DAC np Esoteric K-01, AA czy Matronome C-8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Sly w ogóle nie jesteś zainteresowany takimi testami, ale jeśli PC + Berkeley USB gra tak samo dobrze jak Akurate, to jest to jednak rozwiązanie 2 razy tańsze.

 

Chodzi mi o sam transport oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem. Grał bardzo dobrze i świetnie wykonany ale cena ponad....80 000zł!!! Absurd.

Tylko czemu nagran gestych Linna nie da sie absolutnie sluchac, ten dzwiek nie ze jest jakis ostry on jest jakis taki zabeltany wymieszany i rozmamłany ;) W naturze z pewnoscia to tak nie gra, ale wiem ze sa zwolennicy takiego grania ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pliki grają zbyt gładko i trochę bez pazura w stosunku do tej samej płyty CD prosto z odtwarzacza.

Przetestowałem ok. 10 różnych DAC-ów ,system ten sam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu nagran gestych Linna nie da sie absolutnie sluchac, ten dzwiek nie ze jest jakis ostry on jest jakis taki zabeltany wymieszany i rozmamłany ;) W naturze z pewnoscia to tak nie gra, ale wiem ze sa zwolennicy takiego grania ;)

 

Na HdTracks, też najlepiej brzmią te co są jako demo w promocji... Ogólnie jest pół na pół, a sporo plików to "podbijane" HD, jak się na wykres widma spojrzy. Chociaż trafiają się i bardzo dobre wydania to przestałem u nich kupować. Niektóre z kolei mam wrażenie są jakby "analogizowane" sztucznie, czasami wychodzi to fajnie a czasami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naturze z pewnoscia to tak nie gra, ale wiem ze sa zwolennicy takiego grania ;)

A czego to tak w naturze słuchałeś? ;)

 

Teoretycznie transport to dość prosta rzecz, przynajmniej tak wydaje się po lekturze forum, dopiero potem trafia się na różne zabiegi, zarówno od strony programów i sprzętu aby poczciwy pecet cokolwiek z siebie wypuścił, co mogłoby zagrać na poziomie. A to program z takimi ustawieniami gra, chociaż wiesza się jak cholera, a to sterowniki nie takie, zasilanie najlepiej zewnętrzne zamiast po USB, znowu system operacyjny zmienia brzmienie, potem kabel USB, a może konwerter USB-SPDIF, no i DAC, najlepiej z zegarem... Nic dziwnego, że wiele osób posiadających dobre systemy patrzy na tą zabawę z ukosa. Rację ma Sly30, że da się to zrobić wygodniej. Może nie będzie taniej, ale jak podliczymy całą kasę przepuszczoną na nieudane eksperymenty to moze tak drogo nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety wydałem już trochę kasy na te eksperymenty plikowe ... i dalej poczciwy CD Nirvana brzmi lepiej na moich trzech systemach.

 

I tak długo będzie. Ja nie znam nikogo u kogo ,,plikowiec" pokonał dobry CD. Pliki są podobno super...i na pewno są jeśli na sprzęt wydasz z 50 tyś PLN. Za 1/3 tej kasy można kupić dobry CD z drugiej ręki i cieszyć się super brzmieniem. Poza tym płyt masz miliony tytułów a ile jest dobrze przygotowanych płyt w postaci plików HQ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można powtarzać, tu nikt nie mówi o hires, tylko o plikach jakości CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci dopiero, nagrywasz plik na płytę i nagle on staje się lepszy niż cokolwiek innego na świecie. Niezłe łby mieli w tych latach 70 :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brwo ujemy,pierwszy raz zgadzam się z Tobą.

 

Nie możliwe, żeby pierwszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci dopiero, nagrywasz plik na płytę i nagle on staje się lepszy niż cokolwiek innego na świecie. Niezłe łby mieli w tych latach 70 :D

 

Jeżeli to do mnie to znaczy ,że w życiu nie słyszałeś jeszcze dobrego playera CD a wierzysz bezkrytycznie i bez zastrzeżeń w te swoje

"boskie i nieomylne komputery" :-)

 

Tak z ciekawości, na czym słuchasz CD i tych high-resów?

 

Teraz stoi u mnie Arcam FMJ D33 oraz M-DAC Audiolaba /ten już spakowany do pudełka/ .

CD to Nirvana Dubiela mk.III .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.