Skocz do zawartości
IGNORED

Metronome C8 vs.CH Precision vs. DCS Vivaldi


Gość jarek&ania

Rekomendowane odpowiedzi

John Atkinson juz od dluzszego czasu pisze ze wszystko gra ekstra a pomiary sa wszystkiego zaje..ste. Dobrze o tym wiesz, ze robi tak 99% recenzentom aby wciskac jelonkom taki "High-Tech" jak MSB platinium ;)

 

Sytuacja w sumie trochę podobna do twojej 'analizy' pomiarów kolumn Magico i YG, na której Andrzej Kisiel nie zostawił suchej nitki ... ale co tam, widocznie się nie znał.

 

A z glosnikami YG tez sie okazalo ostatnio, ze to bardzo dobre glosniki, tez wiem to z dobrych zrodel ktore maja dobre uszy ;)

A tak na marginesie znowu zmieniasz fakty dotyczace tego co mowil Andrzej Kisiel, ;) hmmm

 

I jeszcze na koniec skoro jestem trollem to czemu tak zazarcie "dyskutujesz"? Co? Moze, zdobedziesz sie na odwage i wyjasnisz to publicznie. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama koncepcja Stasiap jest fantastyczna - na podstawie samych pomiarów wiedzieć, że coś gra lepiej bez usłyszenia tego. Opary absurdu. Faktem jest że matematyka i fizyka powinna się zgadzać, ale bez przesady. Trzmiel nie powinien latać, a lata. I bzyczy :)

Z drugiej strony wiadomo że wszystko co ma/będzie miał Elb gra najlepiej na świecie. Do czasu, oczywiście, upłynnienia się na rynku wtórnym, więc broni MSB jak niepodległości :)

Ta wymiana zdań dwóch adwersarzy jest super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kolego Elb, hola, hola ... Swego czasu kolega Stasiop NIE polecał sprzętu firmy Constellation, twierdząc, że to dziadostwo. I ja sprzętu tej firmy NIE kupiłem ! :)

 

 

A tak na poważnie. Elb, po co ci ta dyskusja ? Rozumiem, że 1/ już nie możesz wytrzymać, 2/ zależy ci - jednak - na tym, aby do forumowiczów docierała wiedza rzetelna, 3/ zależy ci, aby kolega Stasiop nie przekonał kolegi jarka&ani (nie przekona :))

Pozytywna strona tej dyskusji jest taka, że forumowicze czegoś się dowiadują. Ale ja dałbym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Panowie.

Ja przyznaję się bez bicia - na pomiarach się nie znam. To żaden wstyd.

Poza tym nie mam czasu ani ochoty zawracać sobie tym głowy.

Zamiast tego pożyczam sprzęt, słucham a jak sie podoba to kupuję.

Ale może robię coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może robię coś nie tak?

 

Myślę, a nawet jestem pewien, że z nami jest wszystko w porządku.

 

Z drugiej strony wiadomo że wszystko co ma/będzie miał Elb gra najlepiej na świecie. Do czasu, oczywiście, upłynnienia się na rynku wtórnym, więc broni MSB jak niepodległości :)

 

To bardzo poważne zarzuty. Chciałbym abyś je rozwinął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie zarzuty, samo faktów stwierdzenie. Każda sroczka swój ogonek chwali:) Wystarczy poobserwować przez 6 m-cy wątek Nirvana w korelacji z aukcjami na audiomarkt.de. Oczywiście mój post zniknie zaraz jak zniknął z Nirwany. Ban został :) Jeszcze niedawno użytkownik AM o którego tu pytałem MSB Planitnium wystawiał. Am I wrong? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie zarzuty, samo faktów stwierdzenie. Każda sroczka swój ogonek chwali:) Wystarczy poobserwować przez 6 m-cy wątek Nirvana w korelacji z aukcjami na audiomarkt.de. Oczywiście mój post zniknie zaraz jak zniknął z Nirwany. Ban został :) Jeszcze niedawno użytkownik AM o którego tu pytałem MSB Planitnium wystawiał. Am I wrong? :)

 

Podaj mi te korelacje o których wspominasz. Proszę o konkretne przykłady urządzeń, które jak piszesz 'grały najlepiej na świecie, do czasu upłynnienia na rynku wtórnym'.

 

To wypisujesz to zwykłe kłamstwa.

 

PS. DAC IV Signature należał do mojego znajomego, i faktycznie wystawiłem go na AM. Bardzo szybko się zresztą sprzedał - bodajże po ok 2 tygodniach. O dziwo - zdania o nim nie zmieniłem. Choć wg tego co piszesz - powinienem. Teraz w domu mam DAC IV Diamond - to zupełnie inny model, zupełnie inne urzadzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie zarzuty, samo faktów stwierdzenie. Każda sroczka swój ogonek chwali:) Wystarczy poobserwować przez 6 m-cy wątek Nirvana w korelacji z aukcjami na audiomarkt.de. Oczywiście mój post zniknie zaraz jak zniknął z Nirwany. Ban został :) Jeszcze niedawno użytkownik AM o którego tu pytałem MSB Planitnium wystawiał. Am I wrong? :)

 

Odważny jesteś...uważaj bo dostaniesz ban na wszystko;-)... dla jednych Audio to Hobby a dla drugich Audio to Branża i to normalne jest że łączy się wtedy miłe z pozytecznym... lepiej przestać już się opluwać a pisać na temat...

 

Popierajmy wpisy dotyczące tematów wątków... wtedy to forum przestanie być śmietnikiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Popierajmy wpisy dotyczące tematów wątków... wtedy to forum przestanie być śmietnikiem...

 

Popieram i apeluję jednocześnie. Piszmy na temat wątków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram i apeluję jednocześnie. Piszmy na temat wątków.

gdyby były jakieś problemy to 747 oferował sie na bocznicy z merytoryczną pomocą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. DAC IV Signature należał do mojego znajomego, i faktycznie wystawiłem go na AM. Bardzo szybko się zresztą sprzedał - bodajże po ok 2 tygodniach. O dziwo - zdania o nim nie zmieniłem. Choć wg tego co piszesz - powinienem. Teraz w domu mam DAC IV Diamond - to zupełnie inny model, zupełnie inne urzadzenie.

 

Coś mi się przypomina .... jakaś historia ze szwagrem..... jakieś kolumny .....

 

Tak, ale oczywiście to wszystko przypadkiem ....

 

 

I oczywiście za czyimś przyzwoleniem.

 

Zawsze są jacyś znajomi, przypadkiem coś jest super, a potem pojawia się ogłoszenie, oczywiście jeśli sprawy nie załatwiło się wcześniej ...

 

Panowie.

Ja przyznaję się bez bicia - na pomiarach się nie znam. To żaden wstyd.

Poza tym nie mam czasu ani ochoty zawracać sobie tym głowy.

Zamiast tego pożyczam sprzęt, słucham a jak sie podoba to kupuję.

Ale może robię coś nie tak?

 

Wszystko robisz tak jak chcesz, twoje prawo. Ale czasami wolność wyboru jest pozorna.

 

Mój wpis jest trochę nie na temat, ale porusza niezwykle istotną sprawę, która zupełnie jest lekceważona, a przecież wpływa w znaczny sposob na jakość informacji, którą można znaleźć na forum. Wzmacnianie opiera się na nierzetelnej informacji, a coś takiego nie powinno na forum istnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Wszystko robisz tak jak chcesz, twoje prawo. Ale czasami wolność wyboru jest pozorna.

 

Mój wpis jest trochę nie na temat, ale porusza niezwykle istotną sprawę, która zupełnie jest lekceważona, a przecież wpływa w znaczny sposob na jakość informacji, którą można znaleźć na forum. Wzmacnianie opiera się na nierzetelnej informacji, a coś takiego nie powinno na forum istnieć.

Niestety tego nie unikniesz. Internet rządzi się swoimi prawami tzn. brak jest jakichkolwiek praw (przynajmniej nie są one respektowane).

Takie przykłady możesz mnożyć bez końca praktycznie w w każdym poruszonym temacie.

Ja odczułem to na własnej skórze a mianowicie kilka osób (tzw. niedocenionych pracowników) postanowiło sobie popuścić wodze fantazji i po kilku drinkach wieczorem będąc za granicą na kontrakcie wypisysywać różne brednie ( na temat firmy cytując m.in. nazwiska osób z jednego z działów).

Oczywiście portal , na którym miało to miejsce nie zareagował na nasze prośby o ukrócenie takich praktyk zasłaniając się wolnością słowa oraz twierdząc ,że oni tylko udostępniają swoją platformę do wolnych wypowiedzi bo to gwarantuje konstytucja (!!!) i takie tam brednie.

Jakież było ich zdziwienie jak prawnicy wytłumaczyli tym panom ,że ich interpretacja polskiego prawa jest extremalnie brawurowa i po wytłumaczeniu im czym takie zaniechania grożą wpisy znikły i to natychmiast.

 

Dlatego kończąc ten wątek uważam,że moderacja powinna zrobic w końcu porządek na swoich stronach i podziękować kilku osobom za ich radosną twórczość blokując ich adresy ip.

Rozumiem ,że za takim status quo przemawiają interesy i chęć zysku ale wszystko powinno mieć swoje granice , również "wolność słowa i wypowiedzi".

Może już wystarczy tych żenujących praktyk kilku zaledwie osób , którzy nie wnoszą nic merytorycznego do wypowiedzi w bądż co bądż tematycznym portalu.

Jest wiele innych portali w necie gdzie można pisać o tym o czym piszą tutaj czyli o niczym.

 

Tak więc apeluję do Moderacji i Właścicieli tego portalu o podjęcie zdecydowanych kroków i wyeliminowanie na stałe tych kilku osób , które nie stosują się do ogólnie przyjetych norm i zasad współżycia społecznego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam pogląd Jarka. Wszystko ma swoje granice.

Wolność słowa nie może być usprawiedliwieniem dla chamstwa i niemerytorycznych wpisów kilkunastu osób nienawidzących tego hobby i osób które się nim zajmują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Do metronome potrzebny jest preamp.

 

Miałeś rację . Bez pre jest znacznie lepiej.

Gram bez pre dzisiaj od rana (po CH link i BNC) i jest to najlepsze jak dotychczas rozwiązanie.

Troszkę jednak ten dżwięk pomimo,że jest super przjeżysty i dynamiczny ze wspaniała sceną 3D , jest trochę (jak dla mnie) za szczegółowy.

Może po AES EBU np. topowy Taralabs będzie bardziej miękko ale bez utaty na szczegółowości.

 

W piątek będzie u mnie Vitus cd/pre/amp.

Podepnę CH i posłucham klika dni.

 

I na tym chyba już skończę. Potem chwila zastanowienia i końcowa decyzja.

A potem to już tylko ...... muzyka.

I whisky oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest bez preampa.

Jeszcze większa rozdzielczość i szczegółowość, jeszcze więcej powietrza ale za to mniejsze nasycenie i dociążenie. Dżwiek jest chudszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Bo tak jest bez preampa.

Jeszcze większa rozdzielczość i szczegółowość, jeszcze więcej powietrza ale za to mniejsze nasycenie i dociążenie. Dżwiek jest chudszy.

U mie nie ma tego co opisujesz tzn. "odchudzenia".

Dżwięk jest raczej podobny (nasyceniem) do tego z pre ale jakby czystrzy w przekazie.

Może potrzebny jest po prostu inny kabel i granie po EBU albo SPDIF.

Tak samo było w Metronome tylko w odwrotnych proporcjach.

Tam dżwięk z natury (lampy) jest cieplejszy ale mniej szczegółowy (nawet powiedziałbym dużo mniej) i po wpięciu srebra (bardziej analityczny kabel niż miedziany) było to z dużą korzyścią dla dżwięku.

Wieksza detaliczność, scena i dynamika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Użytkownik Elberoth dnia 03.07.2013 - 15:53 napisał

Do metronome potrzebny jest preamp.

 

Miałeś rację . Bez pre jest znacznie lepiej.

 

To w koncu jak jest, Elb sugerowal w cytacie, ze do metronome potrzebny jest preamp, a Ty 'przyznajac mu racje' piszesz, iz bez pre jest znacznie lepiej. Troche to sprzeczne ;'))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

To w koncu jak jest, Elb sugerowal w cytacie, ze do metronome potrzebny jest preamp, a Ty 'przyznajac mu racje' piszesz, iz bez pre jest znacznie lepiej. Troche to sprzeczne ;'))

Zacytowałem chyba nie ten post.

A chodzi nie o Metronome tylko o CH Precission.

 

Reszta jak w temacie ;)

 

Jestem ciekaw jakie będą twoje wrażenia po podłączeniu bezpośrednio do końcówki.

Teraz może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś używa preampu jako upiększacza (bo na przykład jego końcówki mocy same z siebie grają zbyt szczupło) to faktycznie, po jego wypięciu może być problem.

 

Najlepiej projektować system i dobierać wszystkie klocki tak, aby od razu grało tak jak się nam podoba bez preampu. Da się to bez problemu zrobić, jedyna różnica jest taka, że mamy jeden komponent w systemie mniej, którym możemy w jakiś sposób korygować barwę naszego systemu.

 

Tą drogę na podstawie swoich doświadczeń polecam - preamp + siecówka + IC to są znaczące pieniądze. Pieniądze, które możemy wydać na poprawę w innych miejscach.

 

I na tym chyba już skończę. Potem chwila zastanowienia i końcowa decyzja.

A potem to już tylko ...... muzyka.

I whisky oczywiście ;)

 

Posłuchaj jeszcze chociaż tego setu Vivaldiego. Chyba że nie chcesz aż tyle wydać lub przewidujesz problemy z oddaniem CH.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podstawowa różnica pomiędzy nami jest taka (pomijając czas jakim dysponujemy na siedzenie na forum i toczenie bezsensownych dyskusji), że ja posiadałem Scarlattiego, Diamonda mam teraz w domu, a Vivaldiengo będę miał w przyszłym tygodniu. Natomiast Ty ... będziesz mógł o nich tylko co najwyżej poczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Posłuchaj jeszcze chociaż tego setu Vivaldiego. Chyba że nie chcesz aż tyle wydać lub przewidujesz problemy z oddaniem CH.

Tak jak pisałem wcześniej jutro będę miał DCS-a Vivaldi u mnie na odsłuchu.

Z CH Precision nie ma żadnego problemu po prostu odsyłam do fabryki a oni zwracają mi kaucję i potrącają koszt przesyłki i ubezpieczenia.

 

Na razie gram bez pre i kombinuję z różnymi kablami.

Nie chcę się jeszcze kategorycznie wypowiadać na temat tego co mnie najbardziej się podoba choć po dotychczasowych odsłuchach mam już raczej jako tako wyrobioną opinię.

Jutro wszystko bedzie wiadomo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj Jarek, że takie testy na szybko, wpinanie-wypinanie sprzętów i szybka próba rozstrzygnięcia nie mają sensu.

Tak się niestety nie da.Sprzęt po odłączeniu dopiero po jakimś czasie dochodzi do siebie a lampowy jeszcze dłużej.

Próba porównania np Metronome z wyjściem lampowym na tej zasadzie, że słuchasz jakiś DAC, po czym go wypinasz, wpinasz lampowy DAC i znów słuchasz próbując wychwycić różnice zupełnie się nie sprawdza.

To niestety mocno utrudnia testy i porównania. Z kablami jest tak samo....niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Pamiętaj Jarek, że takie testy na szybko, wpinanie-wypinanie sprzętów i szybka próba rozstrzygnięcia nie mają sensu.

Tak się niestety nie da.Sprzęt po odłączeniu dopiero po jakimś czasie dochodzi do siebie a lampowy jeszcze dłużej.

Próba porównania np Metronome z wyjściem lampowym na tej zasadzie, że słuchasz jakiś DAC, po czym go wypinasz, wpinasz lampowy DAC i znów słuchasz próbując wychwycić różnice zupełnie się nie sprawdza.

To niestety mocno utrudnia testy i porównania. Z kablami jest tak samo....niestety.

Wiem o tym.

Prosty przykład to kable AC Siltecha , które zaczęły "grać" na 100% po ok . 1 tygodniu.

Ja tak nie robię. CH Precision gra u mnie non stop od kilku dni.

Najpierw z pre a teraz bez.

Metronome grało/gra u mnie od kilku .....tygodni.

Vitusy zostaną u mnie też na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger zresztą powie tobie to samo, że albo zostawia sprzęt na kilka dni albo szkoda zachodu i ma rację.Bo albo szukasz muzyki albo dźwięków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Roger zresztą powie tobie to samo, że albo zostawia sprzęt na kilka dni albo szkoda zachodu i ma rację.Bo albo szukasz muzyki albo dźwięków.

Rozmawiałem z tym Panem nie dalej jak wczoraj i Vitusy zostają u mnie na ok. 1 tydzień.

 

Sylwek ja jestem juz jakiś czas pełnoletni i te rzeczy , o których piszesz są dla mnie oczywiste.

Ja szukam muzyki chyba tak jak każdy inny na tym forum.

Tylko , że różne drogi prowadzą do jej znalezienia.

Na to nie ma prostej recepty.

Nikt jej nie ma , nawet ty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nikt nie ma prostej recepty, ja również nie i też się ciągle uczę.

Nauczyłem się np, że szybkie przełączanie kabli daje efekt odwrotny niż oczekiwany.

Podobnie jest ze sprzętami. Ale wiele osób nadal tak próbuje porównywać sprzęty i kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.