Skocz do zawartości
IGNORED

Metronome C8 vs.CH Precision vs. DCS Vivaldi


Gość jarek&ania

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi kolego Elberoth

Kolega Azorsky Cię (skoro zostaliśmy kolegami) nie hejtuje. Stwierdziłem fakty odnośnie odsprzedaży MSB po jego wychwalaniu pod niebiosa co potwierdziłeś. Czy Diamond czy Perl ok. Wcześniej to były Sashe, wcześniej Sophie. Jedyny powód dla którego napisałem co napisałem jest to że to że masz konflikt interesów handlując tym co najpierw zachwalasz. Wszyscy na forum to wiedzą, nikt się nie wychyla. I ok, tak długo jak to jest transparentne a nie jest. Jarek nie handluje sprzętem, Sylwester też, Marslo też. A Ty owszem. I jak to jest hejt to wykreślcie sobie moderacjo droga moje posty, a karawana niech podąża dalej

Pozdrawiam serdecznie

Kolega A.

 

O najlepszym CD Playerze w tej części Drogi Mlecznej zapomniałem. Puccinim ;). A może to hejt? W razie czego proszę skasować:) Więcej na ten temat się nie odzywam zgodnie z radą z poprzedniej zakładki.

Pytanie merytoryczne do Jarka. Czy DCS był tylko DAC, czy też pozostałe elementy pełnego zestawu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eżeli chodzi o wrażenia z odsłuchów to najlepszym żródłem w naszym mniemaniu (słuchały 3 osoby) jest DCS Vivaldi.

Dżwięk jest gładki, szczegółowy i .......analogowy.Nie wiem jak można powiedzieć ,że ten sprzęt gra technicznie i bez muzyki a już gdzieś takie opinie słyszałem.

Zero ziarnistości w wysokich rejestrach, natarczywości czy technicznego cykania po prostu muzyka.

Jestem na prawdę pozytywnie zaskoczony tym co ten sprzęt prezentuje.

Przesłuchaliśmy kilkadziesiąt utworów z nowych i starych płyt i wszystkie grały wybitnie.

Tak więc teraz wiem dlaczego ten sprzęt tyle kosztuje.

To chcialem uslyszec :) chociaz jak na tak dobry sprzet to jak dla mnie troche malo Twoich zachwytow :)

Jedno pytanie jak graly nagrania z lat 80? Czy jakosciowo zblizyly sie do wspolczesnych realizacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Azorsky Cię (..) nie hejtuje. Stwierdziłem fakty (...)

 

Przyjrzyjmy się zatem faktom.

 

Twoja insynuacja brzmiała następująco: 'urządzenia grały najlepiej na świecie, do czasu upłynnienia na rynku wtórnym'.

 

Poprosiłem cię o przedstawienie JEDNEGO przykładu takiego urządzenia, które przeszło cudowną transformację o jakiej piszesz. Miałeś 72h aby przedstawić dowody na poparcie swojej tezy. Mój wątek na AS, a w nim opisy 100+ urządzeń, wisi w całości jako kopalnia faktów. Nie zrobiłeś tego (z prostego powodu - bo takiego urządzenia nie znajdziesz).

 

......................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zawsze trzeba się doszukiwać drugiego dna ? Teorii spiskowych ? Nikomu nie ufać ? A może warto przyjąć pewne rzeczy wprost. Ludzie piszą co sądzą w danym momencie. Jeden jest posiadaczem systemu przez 10 lat i twierdzi że nic lepszego nie usłyszał choć próbował różnych. Inny przechodzi ewolucję i zmienia mu się gust / opinia. Więc i ten co słucha swojego ulubionego technicsa i twierdzi że jest the best ma rację (dla siebie) jak również i kolega Elberoth , który zmienia zdanie/ klocki robi to bo przechodzi ewolucję i pisze co sądzi , że jest najlepsze w danym momencie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Elberoth , który zmienia zdanie/ klocki robi to bo przechodzi ewolucję i pisze co sądzi , że jest najlepsze w danym momencie.

Po ziołach wszystko jest możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Pytanie merytoryczne do Jarka. Czy DCS był tylko DAC, czy też pozostałe elementy pełnego zestawu?

Były również pozostałe elementy zestawu.

 

Jedno pytanie jak graly nagrania z lat 80? Czy jakosciowo zblizyly sie do wspolczesnych realizacji?

Tak starsze nagrania były b. dobrze prezentowane.

 

I hate it!.... :-)

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek bierz Vivaldiego jak Cie stac! :))) Ja tez, tak jak radzi Ci Marslo wszedlbym w pliki. Radzilbym zlozyc PC serwer pod audio z Jplay i to pompowac do Vivaldiego po USB (ono w Vivaldim jest najwyzszej jakosci, na to wskazuja pomiary) Propozycji Muzycznych na Hi-resach jest powoli coraz wiecej, pokazuja sie perelki na HDtracks z dawnych lat w smaplingach 192/24 graja naprawde wysmienicie. A na takim secie jak Vivaldi + Serwer dedykowany + Jplay zagraja FENOMENALNIE - Jestem tego pewny! :) Ale i zwykle CD z serwera zagraja Ci lepiej niz z krazka musisz to sprawdzic!

p.s.

U mnie tez stare nagrania z lat 80 graja wysmienicie, a podobno mam zazdroscic Elberothowi...;)

 

Dla mnie jesteś zwykłym kłamcą, bez honoru i klasy, chowającym się za płaszczykiem anonimowości jaką daje internet. Gardzę takimi ludźmi jak Ty.

WPIS POWINIEN ZOSTAC PRZEMODEROWANY, SZANOWNA MODERACJO!!!

 

Tresc regulaminu audiostereo:

 

Niedozwolone jest podejmowanie za pośrednictwem Forum działań sprzecznych z zasadami współżycia społecznego. W szczególności zabronione jest:

 

zachowanie sprzeczne z zasadami Netykiety, w tym formułowanie wypowiedzi stanowiących przejaw braku szacunku wobec innych Użytkowników Forum bądź też zachowania powszechnie uznawane za sprzeczne z zasadami kultury osobistej,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal audiostereo powinien moderowac takie wpisy ktore oglaszaja publiczna pogarde do innego czlowieka, tym samym nawoluja do nienawisci, w UK czy tez w USA taki post juz dawno bylby zmoderowany a uzytkownik zbanowany.

Ale jak to zwykle prywata bierze gore sa tu na forum lepsi i lepsiejsi.

Ja zostalem dwukrotnie zmoderowany poniewaz napisalem ze wspolczuje Elberothowi ze ma takie emocje. Elberothowi wolnio wyglaszac publicza nienawisc a innym nie wolnoi poisac o wspolczuciu. Bardzo ciekawe???? Nie sadzicie?

piszesz otwarcie komentujac prace Moderacji -więc ja też

wczesniej wdałes sie w pyskówke z Elberothem kiedy finał dyskusji przestał sie Tobie podobac wielokrotnie zgłosiłes aby pousuwac jego wpisy .

Nic nie było usuwane własnie dlatego ze wszystkich traktujemy równo

obecnie jednak Ty ponownie zaczynasz mimo że sprawa jest pomiedzy Azorskim a Elberothem i dlatego twoje wpisy wcinające sie w dyskusje zostały usunięte

ciagniesz sprawy osobiste dalej

załóż sobie stosowny wątek w temacie który tak Ciebie interesuje ale na bocznicy

albo piszesz w temacie albo konczymy Twój udział w watku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze trzymac sie regulaminu moderacji a nie zastraszac uzytkownikow! Regulamin obowiazuje kazdego!

Moderujesz moje wpisy ktore sa zgodne z regulaminem, nie przekraczam regulaminu ktory znam. Jesli bedziesz dalej stosowal taka retoryke sprawe opre o wymiar sprawiedliwosci i skieruje na tory postepowania cywilnego - ograniczasz wolnosc wypowiedzi, gwarantowana Konstytucja RP

 

Pozdrawiam StasioP

 

Fakt braku moderacji zgloszony do redaktora naczelnego audiostereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, ty się dobrze czujesz?

Chyba jest jakas sprawiedliowsci na tym swiecie??? Jesli ktos jawnie lamie regulamin i nawoluje do nienawisci a moderacja to zostawia po 2 krotnym wyslaniu do moderacji, to ja mowie NIE i pojde z tym na wojne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawiedliwość spotka ciebie....w grobie!

Reszta to życie, samo życie!

Sylwek,

Wyslalem Ci info na priv, możesz zerknąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mowie NIE i pojde z tym na wojne!

Panowie - ja tylko przypominam, że to jest wątek Jarka nt. porównania kilku high endowych daców.

Może te personalne wątki sobie darujcie, bo mnie osobiście najbardziej irytuje, że muszę przewinąć kilka ekranów pyskówki, żeby czegoś nowego się dowiedzieć o tym czy innym z porównywanych urządzeń.

Tak więc, może wojuj sobie gdzieś indziej, co?

 

@Elb - przesadziłeś trochę z tą manifestacją "rasizmu". Skupmy się na faktach i ocenach urządzeń w tematach wątków,

AS to nie sąd polubowny ani kapturowy. Takie wpisy tylko generują milin stron, które trzeba przejść żeby się dogrzebać czegoś nowego na temat wrażeń Jarka o dcs na ten przykład :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Panowie - ja tylko przypominam, że to jest wątek Jarka nt. porównania kilku high endowych daców.

Ja już nie reaguję bo mnie to męczy.

Jak w przedszkolu: konkurs na dzień dziecka pt."kto ma największe wiaderko i najdłuższe grabki".

A wydawało by się , że dorosli ludzie tu pisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jarek Vitus to będzie full stack?jeśli tak to ze stellami będzie bajka

Yes. To będzie cały set.

Możesz mieć rację bo z tego co obserwuję Focale na wystawach grały często z Vitusami.

Mój znajomy dealer też mi pisał kiedyś ,że to jego "best of".

Ale żródło to raczej już mam wybrane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Yes. To będzie cały set.

Możesz mieć rację bo z tego co obserwuję Focale na wystawach grały często z Vitusami.

Mój znajomy dealer też mi pisał kiedyś ,że to jego "best of".

Ale żródło to raczej już mam wybrane ;)

Amplifikację Vitusa jakoś tam mam osłuchaną. Będąc u Roga posłuchałem od integry entry level do monosów ze stratosfery cenowej, są to świetne piece i kropka znam ich dźwięk z ceramikami i przypuszczam ,że z Focalem będziesz Pan zadowolony:)natomiast źródeł Vitusa praktycznie nie znam, słuchałem tylko "budżetowego"cdp za 8500euro i DACa za 100kilo kzł .Oba mi się podobały:)Jak rozumiem wybór padł na DCS?no to ciekaw jestem jak spodoba Ci się digital Vitusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Amplifikację Vitusa jakoś tam mam osłuchaną. Będąc u Roga posłuchałem od integry entry level do monosów ze stratosfery cenowej, są to świetne piece i kropka znam ich dźwięk z ceramikami i przypuszczam ,że z Focalem będziesz Pan zadowolony:)natomiast źródeł Vitusa praktycznie nie znam, słuchałem tylko "budżetowego"cdp za 8500euro i DACa za 100kilo kzł .Oba mi się podobały:)Jak rozumiem wybór padł na DCS?no to ciekaw jestem jak spodoba Ci się digital Vitusa

Żródło na pewno już wybrałem ale czekam jeszcze na oferty.

Wszystko zależy od różnicy cenowej pomiędzy DCS-em a Metronome.

 

Vitusy posłucham bo tak jak piszesz na pewno warto.

Czy zagrają lepiej tzn. bardziej wpasują się w system zobaczymy.

 

U nas w domu jest równouprawnienie i nie tylko ja słucham muzyki ale i moja druga "połowa' i jej też musi się w pewnym sensie spodobać.

Ale jak napisałem to wcześniej to taki jeden typek mnie wyśmiał.

Bo przecież miejsce kobiety jest w kuchni przy garach ;)

 

Czekam na Vitusy, posłuchamy i zobaczymy ........ a potem to już cały miesiąc holidays "Bella Italia" ;)

 

pozdrawiam

 

Moze polska prasa sie tym zainteresuje...

 

Staszek daj już k**wa spokój.

Wyluzuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Szanowny autorze wątku a jeśliby ktoś określił Ciebie słowami ,,Dla mnie jesteś zwykłym kłamcą, bez honoru i klasy, chowającym się za płaszczykiem anonimowości jaką daje internet. Gardzę takimi ludźmi jak Ty." - to czy Ty byś wyluzował?

 

Pytam z samej ciekawości bo może kiedyś dojdzie między nami do ostrej wymiany zdań a chętnie przed tym potencjalnym wydarzeniem poznałbym Twój poziom wyluzowania?;-)

 

Pozdrawiam,,,

No to z ciekawości tobie odpowiem.

 

Problem nie polega na wyliczeniu poziomu "wyluzowania" poszczególnych osób na forum.

Problem polega na tym ,że na tym forum przekroczono już wszelkie granice przyzwoitości.

Żadna , absolutnie żadna wypowiedż mnie już nie zdziwi.

Jest kilku osobników , którzy nie mieli (nie mają)zawsze nic do powiedzenia na temat tematu wątku a ich jedynym zajęciem jest wyśmiewanie innych za to ,że piszą na portalu audio o sprzęcie audio - to jest dziwna przypadłość , którą należy dogłębnie "zdiagnozować".

To ,że jeden słyszy kable a inny nie albo ,że jeden słyszy podkładki pod sprzęt a inny nie oznacza automatycznie , że słyszący jest niedorozwinięty umysłowo.

A już oczywiste szydzenie , wyśmiewanie bez jakichkolwiek hamulców innych osób właśnie z tego powodu jest po prostu szczytem chamstwa i bezczelności.

 

Prosty przykład to świeży wątek pt. "Jaka sieciówka gęsty, kremowy, ciepły dżwięk....?"

Ledwo został założony a już jak muchy do gówna ciągną różni osobnicy aby wyśmiewać założyciela i resztę "baranów" piszących na temat.

Poczytaj , czy któryś z nich (niesłyszących expertów) choć słowem napisał na temat.

Żaden z nich , a ich odpowiedzi kwalifikują się do wątku , który zapewne powinien poprawnie brzmieć : "Jaka sieciówka gęsty, kremowy , ciepły dżwiek dla idioty - diagnoza specjalisty z AS?

 

 

Drugi problem to sprowadzanie prawie każdego wątku do rozmowy o pieniądzach. I tu kolejne szydzenie i wyśmiewanie "nowobogackich".

Bo przecież jak ktoś kupuje sprzęt za 100 czy 300tyś. pln to robi to oczywiście dla splendoru, lansu a do tego jest na pewno debilem i złodziejem.

Wróg klasowy był zawsze w świadomości prostych ludzi. A największy wróg to sąsiad , który ma lepiej niż ja.

 

I dopóki moderacja nie zakończy takich praktyk zawsze znajdzie się ktoś , kto z "polskiej bezinteresownej zawiści" postara się dowalić bliżniemu.

 

Dlatego należy "wyluzować" i przestać wzajemnie się opluwać.

A granicę to każdy powinien sobie samemu wyznaczyć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek dobrze gada, dac mu whisky, ja mu stawiam kolejke, calkiem na powaznie, choc niektore sformulowania sa zbyt ostre imho , zachecajac adwersarzy do folgowania w odpowiedziach i tak spirala nakreca sie w zla strone. Ale z meritum sie zgadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

choc niektore sformulowania sa zbyt ostre imho

Mariusz to nie Wersal to AS .

Zerknij sobie do klubów albo na bocznicę - tam wszyscy zgodnie trzymają się za rączki i śpiewają "Chodzi lisek koło drogi....." ;)

Z resztą i tutaj znajdziesz sympatyczne wypowiedzi.

 

Ale może już piszmy w temacie. To jest chyba najlepsze wyjście.

Choc taka propozycja może trochę dziwnie zabrzmiała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to jest Wersal Jarek.

Czytalem kiedys , ze w tamtych czasch - nie bylo przeciez toalet - na porzadku dziennym a raczej wieczoru bylo zalatwianie sie za kotarami w razie pilnej potrzeby:)

Czyli atmosfera jak na AS ( na szczescie nie zawsze):)

 

W kwestii DAC Vivaldi wypowiem sie w przyszlym tygodniu po domowym odsluchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma powrotu do cd, bedzie DAC Vivaldi , Aurender W20 , moze sprobujemy tez zegara lub upsmaplera. No i wymienimy grzecznosci z Panem d'Agostino w wersji stereo, na razie tylko poznawczo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.