Skocz do zawartości
IGNORED

Sprawdź jaki masz dług - zobacz jaki dług ma POLSKA !


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Czym różni się średniowieczny niewolnik, od współczesnego niewolnika ekonomicznego ?

Jedynie tym, że sam musi się wyżywić i zadbać o swoje miejsce do spania - nie wymaga przy tym nadzorcy z batem.

Taki właśnie los zgotowali nam pewni cwaniacy ... niestety.

 

Mało kto wie, że w starożytnym Rzymie istniała możliwość podpisania kontraktu niewolniczego za określoną sumę na określony czas, lub też dożywotnio.

Tak oto wolny człowiek tracił wszelkie prawa po zainkasowaniu pewnej kwoty pieniężnej. Przypomina Wam to coś?

No i jakiś mądry ekonomista policzył teraz, że proporcje zarobków i wydatków współczesnego niewolnika do tego z czasów rzymskich są jak... 1:1! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawiają dwie rzeczy:

 

1. Dlaczego w tej calej zakichanej demokracji nie zadnych mechanizmów pozwalających skazac za doprowadzenie kraju do ruiny? Jedyna kara wydaje sie byc to, ze w nastepnej kadencji mozna niedopchac sie do stolka.

 

 

2. Chcialbym wszystkim oswiadczyc, ze kupie sobie 38 samolotów Boening 787 za 100 zł :) Co nie wierzycie? Eeee tam, przeciez sie da.

 

Pol roku pozniej.

 

Sorrry, pomylilem się o jakieś 24 miliardy, ale to nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna kara wydaje sie byc to, ze w nastepnej kadencji mozna niedopchac sie do stolka.

 

Tak, ale zauważ, że taki mechanizm dowodzi również słabości demokracji. Bo nic prostszego, jak powołać 2 niby konkurencyjne do siebie partie, głośno hałłakujące przeciw "wrogiemu obozowi".

I co mamy? Raz rządzi ten, raz tamten. Ciemny lud wszystko kupi. Nie ma jednak rozliczeń. Przegrani przechodzą do opozycji, w tym wiecznym cyklu nikomu włos z głowy nie spada. Pojęcie odpowiedzialności nie istnieje. Jaki kraj to Ci przypomina?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jaki kraj to Ci przypomina?

A do tego moze premier i prezydent raz na jakis czas zamieniaja sie miejscami?

 

Dla mnie prawdziwa demokracja to była ale w starożytnej Grecji. Jaka taka jest jeszcze w Szwajcarii. Ale to co mamy w Polsce, ze na kogo innego ludzie głosują, a kto inny wchodzi do sejmu to jest jakiś cyrk i mydlenie ludziom oczu...

 

 

 

 

 

-----------------------------------

 

 

Nadal nie rozumiem jak do k#rwy n#dzy można się pomylić o 24 MILIARDY??

 

NO JAK??

 

 

 

 

 

 

 

-----------------------------------

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Jest wolny.

Może edukować, choćby w tym wątku.

Czyż to nie wolność?

to tylko pozory wolności, by móc to robić musi mieć pieniądze a by je mieć musi.... a edukacja jest dzisiaj na żenująco niskim poziomie.

 

1. Dlaczego w tej calej zakichanej demokracji nie zadnych mechanizmów pozwalających skazac za doprowadzenie kraju do ruiny? Jedyna kara wydaje sie byc to, ze w nastepnej kadencji mozna niedopchac sie do stolka.

bo nikomu na tym nie zależy, jest za dużo "teczek" a od lat rządzą Ci sami ludzie. Ja znam tylko 1 kraj w którym zrobiono porządek, tylko że media o tym milczą.

 

Sorrry, pomylilem się o jakieś 24 miliardy, ale to nic.

nie szkodzi, każdemu się zdarza :P

 

I co mamy? Raz rządzi ten, raz tamten. Ciemny lud wszystko kupi. Nie ma jednak rozliczeń. Przegrani przechodzą do opozycji, w tym wiecznym cyklu nikomu włos z głowy nie spada. Pojęcie odpowiedzialności nie istnieje. Jaki kraj to Ci przypomina?

bo nie ma wolnych mediów ani organizacji które by patrzyły na ręce (taki mają obowiązek). Jest wręcz odwrotnie pilnuje się biznesu polityków. Gdzie jest publicystyka, kto wiedział program o tematyce politycznej ? albo dziennikarstwo śledcze ?

 

Dla mnie prawdziwa demokracja to była ale w starożytnej Grecji. Jaka taka jest jeszcze w Szwajcarii. Ale to co mamy w Polsce, ze na kogo innego ludzie głosują, a kto inny wchodzi do sejmu to jest jakiś cyrk i mydlenie ludziom oczu...

ciekawe jak wypadną wybory na tych rosyjskich serwerach :D

 

 

Greckie prawo dopuszcza bankructwo, nasze nie... więc grecja jest w dużo lepszej sytuacji niż my.. zwłaszcza w cyfrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj niewolnik jest tańszy i dobrowolny, za to głupio sobie tłumaczy że jest wolny i może decydować o swoim losie.

 

 

 

Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo przeradza się w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm. Jan Paweł II

 

 

Demokracja: mówisz, co chcesz, robisz, co ci każą. Geoffrey Berry

 

1. Dlaczego w tej calej zakichanej demokracji nie zadnych mechanizmów pozwalających skazac za doprowadzenie kraju do ruiny? Jedyna kara wydaje sie byc to, ze w nastepnej kadencji mozna niedopchac sie do stolka.

 

 

Demokracja jest ustrojem, w którym rządzi mniejszość, potrafiąca przekonać większość obywateli, że to oni rządzą. Andrzej Majewski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądre cytaty :)

 

 

Gdzie jest publicystyka, kto wiedział program o tematyce politycznej ? albo dziennikarstwo śledcze ?

Często słucham w radiowej 3 audycji "Za, a nawet przeciw" w której biorą udział słuchacze i wypowiadają się na zadany temat. Gdy tylko jest omawiana jakaś polityczna sprawa (spektrum tematów jest szerokie, od zagadnień ekonomicznych, po brak dobranocki w tvp) większosć słuchaczy jedzie po rządzie, sejmie i politykach jak po burym piesku. I wniosek jest taki, ze albo dzwonią w większości sami frustraci, albo rzeczywistosc kreowana przez media, a "rzeczywistosc rzeczywista" to dwie różne rzeczy.

 

Druga sprawa, jakies 3-4 miesiące temu był straszny szum medialny (tzn mówili o tym w różnych kanałach radiowych i chyba tez w tv) na temat zniesienia immunitetu i nie placenia przez poslow mandatow. Wszyscy poslowie murem staneli za zrownaniem ich z reszta obywateli i przescigali sie w checi dobrowolnego placenia mandatow (jeden nawet chwalil sie ile ma ich w portfelu). I co? I nic, sprawa ucichła. Czy któryś dziennikarz w jakiejś najmniejszej gazetce chociaż przejęzyczył się na ten temat? Nie, bo po co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, z banksterami nie ma dyskusji - masz zapłaciś "odsetki" i koniec pieśni ..... a to jest ~ 50 mld. rocznie !

 

 

CZy Ty sobie wyobrażasz w ogóle taką kwotę ?

 

Dlaczego w tej calej zakichanej demokracji nie zadnych mechanizmów pozwalających skazac

za doprowadzenie kraju do ruiny?

 

Esencja wszystkiego ...... na pal, w dyby, ścieżkę zdrowia dla pasożytów ........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - będziecie do 70 rż zap***ć za bezdurno w niewolniczych warunkach, bez praw pracowniczych i ochrony związkowej, płacąc ogromne podatki. Do tego będzie to całkowicie Wasza brocha by zapewnić sobie byt na starość, leczenie sobie i rodzinie oraz edukację dzieciom. I tak przez 50 lat minimum, czyli przez 2 pokolenia.

 

 

Chyba faktycznie może tak być, o początkach procesu od pewnego czasu słychać już w oficjalnyc mediach. Świeży przykład na który dziś trafiłem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na uczciwą emeryture w Polsce dawno już nie liczyłem. Przez pewien czas naiwnie myślałem o 3 filarze w prywatnej ubezpieczalni, ostatnio i z tego się wyleczyłem.

A teraz prawdopodobnie zapowiada się finansowy upadek lecznictwa i innychny struktur budżetowych państwa.

 

Jak czytam takie newsy to poważnie myśle o aplikacji o stałą rezydenture w Singapurze gdzie przebywam na bezterminowym ale jednak tylko kontrakcie. Nawet moja żona która początkowo nie dopuszczała dłuższej rozłąki niż dwa lata z krajem, ostatnio sama zaczęła zmieniać zdanie w tej kwestji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)
znowu wmawiają kryzys... jaki kryzys ?

 

Jak czytam takie newsy to poważnie myśle o aplikacji o stałą rezydenture w Singapurze gdzie przebywam na bezterminowym ale jednak tylko kontrakcie. Nawet moja żona która początkowo nie dopuszczała dłuższej rozłąki niż dwa lata z krajem, ostatnio sama zaczęła zmieniać zdanie w tej kwestji.

ja zawsze też byłem enty emigracji ale ostanie czasy moje spojrzenie na ucieczkę się zmieniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekonomistą, więc sorry jeśli nie mam racji.

Ale przychodzi mi do głowy prosty sposób na wyjście z zadłużenia.

Otóż należy zapożyczyć się w zagranicznych bankach na jeszcze drugie tyle, czy ile by tam byli skłonni dać.

i ... pokazać gest Kozakiewicza.

Nie oddamy i co nam zrobicie ?

Jedyne czym mogą nas postraszyć, to nieudzielanie już żadnych pożyczek. No i fajnie, obejdzie się. A nawet wyjdzie na dobre.

 

Aha, najpierw warto by sprowadzić z UK nasze rezerwy złota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ... pokazać gest Kozakiewicza.

Nie oddamy i co nam zrobicie ?

 

Argentyna tak robi, czyli teoretycznie się da. Ale twardym trzeba być nie mientkim i to na długą metę, bo fundusze skupujące długi będą nękać potem długo, co jakiś czas robiąc kęsim kęsim.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A w naszym geo ekono położeniu może być to znacznie trudniejsze niż Argentyny, chociażby import/export Argentyny to 10% ich PKB, a nasz 25% naszego PKB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamientam to kilka lat temu Islandia w referendum opowiedziala sie za nie placeniem dlugu zewnetrznym bansterom ktorzy to poprzez marionetki w pare lat zadluzyli kraj.

I co .. i zyja i nie ma wojny w europie itd...

Wiec sie da !

Tylko media milcza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

problem da sie rozwiązać, bardzo ogólnie mówiąc wystarczy ruszyć gospodarkę. Lata temu już słyszałem że możemy być drugimi chinami jeśli chodzi o produkcję. Niestety wszystkie działania idą w drugą stronę a tylnymi drzwiami wprowadzają nam euro... co nas dobije do końca.

 

mamy gaz i ropę - wykorzystajmy to, na własne potrzeby jak USA, niestety sprzedać i tak nie sprzedamy, tu nas udupili totalnie... mamy super przelicznik euro - zł ale tylko na eksport wykorzystajmy to... niskie podatki, akcyzy, utrzymanie pracownika... ściągnąć do polski większość fabryk z chin. Niby absur ale koszt samej produkcji jest chyba 4 krotnie niższy w Polsce niż chinach (nie pamiętam dokładnie) o ile nie bierzemy pod uwagę haraczu które trzeba odpalić zusowi i państwu.

 

Przydałoby się też odzyskać banki, mieć chociaż 2-3 polskie w innym przypadku trudno będzie grać walutą.

 

Niestety wszystko idzie w totalnie drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ściągnąć do polski większość fabryk z chin.

 

Dobry towar - co Ty tam bierzesz ? :)

 

Banki można szybko zniechęcić - wystarczy pospolite ruszenie na wycofywanie lokat i zaprzestanie współpracy

przenosząc konto do banku rodzimego, ale ... komu by się chciało. Taka to wola w narodzie - niestety.

 

 

Idąc Twoim tokiem myślenia, to dużo łatwiejszym sposobem byłoby naśladowanie

ruchów Rezerwy Federalnej, tzn. uruchomić gdzieś w zaciszu fabrykę pieniędzy.

Ot taką zwykłą drukarnię - oni nie mają z tym problemu, jak potrzebują kasy, to

zaraz parę bilionów dodrukowują i puszczają w świat ... tanio i prosto ! ! ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banki można szybko zniechęcić - wystarczy pospolite ruszenie na wycofywanie lokat i zaprzestanie współpracy

przenosząc konto do banku rodzimego...

Ten rodzimy nie mając konkurencji szybko wydoi przenoszących…

Bank to bank, instytucja złodziejska, szczególnie nad Wisłą…

Przecież rząd państwowy tu nikomu nie odpowiada, dlaczego bank państwowy miałby odpowiadać…?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Banki można szybko zniechęcić - wystarczy pospolite ruszenie na wycofywanie lokat i zaprzestanie współpracy<br />
Doskonały przepis na całkowitą utratę lokat i totalny krach. Pal sześć banki, ale co z ludźmi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Dobry towar - co Ty tam bierzesz ? :)

od sąsiada a co ?

 

:P

 

Banki można szybko zniechęcić - wystarczy pospolite ruszenie na wycofywanie lokat i zaprzestanie współpracy

przenosząc konto do banku rodzimego, ale ... komu by się chciało. Taka to wola w narodzie - niestety.

a mamy jakieś rodzime banki ? bo wydaje mi się że nie. Po za tym niektóre banki i tak opuszczają nasz kraj bo im się nie kalkuluje ta wolna amerykanka.

 

Idąc Twoim tokiem myślenia, to dużo łatwiejszym sposobem byłoby naśladowanie

ruchów Rezerwy Federalnej, tzn. uruchomić gdzieś w zaciszu fabrykę pieniędzy.

Ot taką zwykłą drukarnię - oni nie mają z tym problemu, jak potrzebują kasy, to

zaraz parę bilionów dodrukowują i puszczają w świat ... tanio i prosto ! ! ! :)

tylko potem jest ostra czkawka ;/ a za parę lat powtórka z histroii, po za tym pieniądz jako tako i tak ma już marną wartość.

 

Doskonały przepis na całkowitą utratę lokat i totalny krach. Pal sześć banki, ale co z ludźmi?

kasa w skarpetę :P lokaty i tak mają nędzny %, statystycznie by być na 0 chyba musimy mieć 2,8% a to już jest mega mega dobra lokata.

 

http://www.pb.pl/3232472,84553,najdrozszy-tablet-dla-szefa-gazpromu tak z ciekawości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
a mamy jakieś rodzime banki ? bo wydaje mi się że nie. Po za tym niektóre banki i tak opuszczają nasz kraj bo im się nie kalkuluje ta wolna amerykanka.

Getin bank założony przez Czarneckiego, Boś i BGŻ. Mam nadzieję, że te dane nie są już nieaktialne.

 

 

Ciekawostka, PKO - polska kasa oszcędności nie jest polska (jeśli chodzi o własnosc), tak samo jak Telekomunikacja Polska nie byla polska (tylko francuska). Wiem, wiem, teraz jest orenż. (a może orendż?)

 

 

 

problem da sie rozwiązać, bardzo ogólnie mówiąc wystarczy ruszyć gospodarkę.

Niestety, obecny liberalny, probiznesowy rzad, o ktorym sie mowilo, ze bedzie sprzyjal przedsibeiorca, a nie pracownikom to ma takie pomysły, ze sam jako pracownik boje sie o mojego pracodawce (np ktos wpadl na wspanialy pomysl, zeby urzad skarbowy mogl zakwestionowac kazdy ruch finansowy przedsiebiorstwa jako podpadajacy pod unikanie opodatkowania, czy jakos tak). I tak teraz mowi sie, ze kontrola skarbowa ma nie wyjsc póki czegoś nie znajdzie. A jak ma nieznaleźc, skoro interpretacje jednego urzedu przeczom interpretacjom drugiego urzedu.

 

 

 

 

I kojena rzecz - brakuje tych #$%^# 24 miliardów (nadal nie rozumiem jak można się pomylić o taką kwotę), a rząd tak po prostu rozda 3 miliardy młodym ludziom, którzy marzą o mieszkaniu. Ja np marzę o jachcie, dlaczego nie ma 3 kolejnych miliardów na jachty? A może wszystko rozdać, nie wiem czy dobrze licze, ale na kazdego polaka wypadloby po 500 zł, dobre i tyle.

 

 

 

Sorry za bledy i za chaos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

El sueño de la razón produce monstruos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrzucić 2 grosze, na początek coś dla uporządkowania, bo widzę, że wiele osób myli deficyt budżetowy z długiem publicznym, to są dwie różne sprawy, choć są w pewien sposób powiązane.

Państwo ma swoje dochody i wydatki, jeśli wydaje więcej niż ma wpływów to mówimy o deficycie.

Państwo również pożycza w różnych formach pieniądze i wydaje je na różne rzeczy, to jest dług publiczny.

 

Chciałbym odpowiedzieć na jedno pytanie, pytał Grzegorz co oznacza dla obywateli dług publiczny, a chyba odpowiedź nie padła.

 

Najlepiej w dużym uproszczeniu porównać sobie to do budżetu domowego rodziny.

Zaciągamy sobie jakiś kredyt czy pożyczkę, bierzemy coś na raty, generalnie mamy pewne zobowiązania finansowe. Wszystko jest dobrze dopóki stać nas je spłacać. Jeśli pożyczyliśmy za dużo i wydaliśmy to zaczynają się problemy, bo nie mamy z czego oddać, nie mamy za co opłacić mieszkania, nie mamy za co jeść, ubrać się, zrobić opłat w szkole, leczyć się.

 

Z państwem jest podobnie. Zbyt duży dług publiczny może oznaczać, że państwo nie będzie miało go z czego spłacać, zrobi się niewypłacalne.

Tak więc państwo może przestać wypłacać pensje lub drastycznie ograniczyć ludziom zatrudnionym w sektorze publicznym, przestać finansować np. służbę zdrowia, policję, urzędy, szkoły, wojsko itd.

Ci ludzie, którzy nie będą mieli pieniędzy przestaną spłacać swoje zobowiązania, stracą domy, samochody itd. Przestaną oni także kupować lub bardzo ograniczą wydatki, więc ludzie zatrudnienie w sektorze prywatnym także nie będą mieli dochodów, więc czeka ich mniej więcej to samo. To jest tylko cześć konsekwencji.

 

Mowa o olaniu banków, nie spłacaniu kredytów czy innych swoich zobowiązań jest trochę dziecinne.

Dług publiczny to także obligacje czyli papiery wartościowe emitowane przez państwo w celu pożyczenia pieniędzy od swoich obywateli. Czyli według niektórych państwo ma nie oddać pieniędzy, które pożyczyło od własnych obywateli, zresztą przy nie wypłacalności to i tak jest prawdopodobne.

 

Teraz co do banków. Pieniądze w bankach nie biorą się z kosmosu. Ludzie i inne podmioty, które mają nadmiar gotówki lub chcą oszczędzać wpłacają, lokują tam swoje pieniądze na jakiś procent, które są z kolei pożyczane innym ludziom i podmiotom na wyższy procent, tu mamy zarobek banku.

Jeśli państwo pożyczy dużo i nie odda, to i ludzie, którzy wpłacili swoje pieniądze ich nie zobaczą, bo bank nie będzie miał z czego oddać, lub po prostu zbankrutuje.

 

Ja bym w tym przypadku nie demonizował banków, bo przecież żaden bank nie zmuszał naszego rządu do zaciągania kredytów. Jeśli mieć do kogoś pretensje to najlepiej kierować do tych co zarządzają naszym państwem.

 

Niewypłacalność państwa może także skutkować wysoką inflacją, wtedy ludzie, którzy posiadają oszczędności w gotówce czy na lokatach bankowych stracą je.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze w bankach nie biorą się z kosmosu.

 

A wyobraź sobie, że jednak są takie banki .... :)

 

Kapitalizm to nie je bajka - to je bitwa. Ale jak ktoś gra znaczonymi kartami, to szanse ma dużo większe.

 

Nie ma co się rozpisywać, ale zobacz co zrobiono z dolarem (po 2 pln) i nałóż na to aktywność zach. banków

do zawierania umów z dużymi polskimi przedsiębiorcami na spadek wartości, a tu nagle MYK i wszyscy zostają

z takimi długami (od umów) , że głowa boli .... to celowe działania na wyniszczenie - jeśli nikt tego nie zauważa

( choć Pawlak nazwał to po imieniu - bandyctwo w białych kołnierzykach ) , to wszyscy są ślepcami ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej masz rację, teraz poważna gangsterka nie odbywa się już na ulicach, tam są płotki, poważne rzeczy robi się w garniturze i białych rękawiczkach.

 

Są na świecie firmy dysponujące ogromnym kapitałem, ich działalność opiera się tylko i wyłącznie na grach kursowych, nic nie produkują, nic nie tworzą, a zarabiają. Posiadają tak ogromne kapitały, że potrafią zdestabilizować nawet gospodarkę określonego kraju.

O przekrętach banków w świetle prawa można długo pisać.

 

Jednak skupiając się na sednie sprawy czyli długu Polski to będę upierał się, że głównymi winowajcami takiego stanu rzeczy są kierujący naszym Państwem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Jednak skupiając się na sednie sprawy czyli długu Polski to będę upierał się, że głównymi winowajcami takiego stanu rzeczy są kierujący naszym Państwem.

 

A oni się, rwa kulszowa, sami wybrali, co?!???!

 

Durny naród jesteśmy, jak buty z nomen omen lewej nogi. To jest prawdziwa przyczyna długu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.