Skocz do zawartości
IGNORED

jak uzdrowic biedne panstwa w tym polske?


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cycus12

(Konto usunięte)

Cycus daj spokój z tym Pisem. Jak pomyślę, o Kurskim, Macierewiczu, Ziobrze, Brudzińskim i kilku innych to słabo mi się robi.

tylko że większości nie ma w PiS;ie... ale tu się z Tobą zgodzę. A Ziobro to powinien się ze wstydu zwijać.

 

Cycus daj spokój z tym Pisem

a co lepiej biadolić o niczym i tyle samo robić ? bo jak narazie wszystkim tylko to wychodzi.

 

Facet nie potrafił zachować się w sklepie, widać było, że nigdy nie robił zakupów, był zupełnie zagubiony, wszyscy mu pomagali, na koniec zapłacił dwusetką w osiedlowym sklepiku i odjechał samochodem z szoferem:) Cała sytuacja wyglądała komicznie.

a tusk w biedronce nie wypadł komicznie ? w sumie ten facet zawsze wypada komicznie...

 

Nie ma żony, dzieci, prawa jazdy, konta w banku, facet jest totalnie oderwany od rzeczywistości

facet jest na topie... przecież bycie singlem teraz jest trendy... hellow ? Każdy musi mieć kobietę ? jakąś wolnych ludzi nie brakuje. I ogólnie rozumiem że znasz go osobiście skoro wyrażasz takie opinie.

 

Ja typa nie lubię chociaż ostatnio trochę plusuej ale wszyscy są tacy mądrzy i tak sypią pomysłami z ręka że...

no to trzeba zamknąć wątek, bo gawiedź tylko biadoli, piszczy i złorzeczy. zero inwencji, zero twórczej dyskusji, zero wiedzy ekonomicznej.amen

 

No więc dalej gnijcie ale mordy w kubeł że coś nie pasuje. A Ci co głosowali na PO to spiąć dupę i dać się dalej łoić... w końcu tego chcieliście.

 

BTW: debata o ekonomi, na 30 kilka sztuk z pisu (4?) ale jedyne i najważniejsze to ? PiS... no pogratulować. Ego i uprzedzenia nade wszystko, potem zdziwko że jest jak jest. Powiedziałbym Typowe (dla polaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że większości nie ma w PiS;ie...

Wiedziałem, że to napiszesz. Jak były profity wszyscy się kochali, jak się skończyło koryto to zaczęły się kłótnie.

 

a co lepiej biadolić o niczym i tyle samo robić ? bo jak narazie wszystkim tylko to wychodzi.

Strasznie się irytujesz na krytykę Pisu, niby ich nie lubisz, a jednak.

Po prostu nie jest to dla mnie siła, która może dźwignąć ten kraj, a Jarek też ma swoje ciemne sprawki.

 

a tusk w biedronce nie wypadł komicznie ? w sumie ten facet zawsze wypada komicznie...

Nie rozumiem argumentu. Czy ja bronię PO ?

 

tia a Ty to niby kto ? że lepszy może ? dobry kawał...

 

Ja typa nie lubię chociaż ostatnio trochę plusuej ale wszyscy są tacy mądrzy i tak sypią pomysłami z ręka że...

Ty w ogóle mnie znasz, że już zaczynasz osobiste wycieczki ?

Opisałem fakty, czy możesz je w jakiejś części obalić ? Gdzie napisałem nieprawdę ?

O tym właśnie pisałem, polak polakowi wilkiem.

 

Dla mnie Kaczyński jest tak samo zgraną karta jak Tusk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Wiedziałem, że to napiszesz. Jak były profity wszyscy się kochali, jak się skończyło koryto to zaczęły się kłótnie.

w końcu jesteś wybitny :) (kino)

 

Strasznie się irytujesz na krytykę Pisu, niby ich nie lubisz, a jednak.

Ty w ogóle mnie znasz, że już zaczynasz osobiste wycieczki ?

ogólnie, bo nie lubię segregacji jaką się tutaj uprawia. Jeśli coś komuś nie pasuje to ok ale nabijanie się i krytykowanie tu np Macierewicza jest już zbędne, nie opowiada on aż takich bajek a ba wiele rzeczy jest nawet logicznych i bardziej prawdopodobnych niż wersja oficjalna, pytanie która teza jest faktycznie realna. Załóżmy że wygra i co ? teraz on się ponabija... facet ma swój sposób bycia i podchodzi do tego mega emocjonalnie no ale.. może ma swoje powody. Tak samo tutaj jeśli ktoś ma pomysł zwłaszcza w sytuacji gdy nikt nic nie robi i nikt niczego nie wymyślił to nawet jak go nienawidzę należy go chociaż wysłuchać, jeśli jest on dobry to należy podjąć rozmowy i działania a nie z góry osądzać. Jeśli ważniejsze jest EGO i moje widzimi się no to nie wiem o co tyle dymu, wprowadźmy jawny carat i po sprawie.

 

Po prostu nie jest to dla mnie siła, która może dźwignąć ten kraj, a Jarek też ma swoje ciemne sprawki.

Dla mnie Kaczyński jest tak samo zgraną karta jak Tusk.

mam podobne zdanie ale nie widzę alternatywy, co do ciemnych sprawek wiele razy to słyszałem sam się za bardzo nie orientuje a nikt nigdy nie umiał mi ich przedstawić. Może jest już zużyty, ma swoje lata pytanie na ile i w jaką stronę zmienił go Smoleńsk.

 

Nie wrzucał bym ich do jednego wora.. różnica jest kolosalna. W końcu tylko jeden dostał nagrodę za zdradę własnego kraju czy jak to tam nazwali zasuchi dla integracji unijnej czy coś takiego.

 

Nie rozumiem argumentu. Czy ja bronię PO ?

nie, ale żaden polityk nie umie robić zakupów przy kamerach :)

 

Opisałem fakty, czy możesz je w jakiejś części obalić ? Gdzie napisałem nieprawdę ?

O tym właśnie pisałem, polak polakowi wilkiem.

nie mam zamiaru ich obalać bo w większości popieram to co piszesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu jesteś wybitny :) (kino)

W końcu ktoś to zauważył :D

 

Jeśli chodzi o Macierewicza to nie chodzi mi tylko o sprawy obecne i Smoleńsk. To jest dla mnie polityk, na którego patrząc z perspektywy czasu, zawsze płynął na fali jakichś kontrowersji, robienia szumu. Gdyby jednak spytać co zrobił dla przeciętnego Kowalskiego to ciężko by było znaleźć konkrety.

 

Ja nie chcę w tym kraju, rządzie, sejmie Don Kichotów walczących z wiatrakami, podgrzewających społeczne emocje, ja chcę pragmatyków rozwiązujących codzienne problemy, tworzących rzeczywistość, w której ludziom żyje się coraz lepiej.

W Polsce wszyscy pierniczą o nie wiadomo jakich cudach, ideałach itp, a nikt nie potrafi rozwiązać problemu wywozu śmieci.

 

Co do polityków, Kaczyńskich czy innych, to nie rozumiem po co ludzie się tak z nimi utożsamiają, będąc gotowymi oddać prawie życie czy całować ziemię po której stąpają. Trzeba oceniać co robią, jak wykonują swoją pracę i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Jeśli chodzi o Macierewicza to nie chodzi mi tylko o sprawy obecne i Smoleńsk. To jest dla mnie polityk, na którego patrząc z perspektywy czasu, zawsze płynął na fali jakichś kontrowersji, robienia szumu. Gdyby jednak spytać co zrobił dla przeciętnego Kowalskiego to ciężko by było znaleźć konkrety.

 

no to racja i widać że facet ma to w genach :P co nie zmienia faktu że zachowanie jakie prezentuje np Jaro jest bardzo nie na miejscu.

 

Ja nie chcę w tym kraju, rządzie, sejmie Don Kichotów walczących z wiatrakami, podgrzewających społeczne emocje, ja chcę pragmatyków rozwiązujących codzienne problemy, tworzących rzeczywistość, w której ludziom żyje się coraz lepiej.

W Polsce wszyscy pierniczą o nie wiadomo jakich cudach, ideałach itp, a nikt nie potrafi rozwiązać problemu wywozu śmieci.

 

ojojoj.. marzenie ściętej głowy.

 

I tak jeszcze wracając do Ziobry któremu tak na sercu polska leży... ilu głosowało za odwołaniem 1 osoba... a tak by już Tuska nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolączki naszego systemu (i im podobnych) są dobrze znane, można wymieniać patologie jak przywileje znacznych grup zawodowych,pseudo rolnikach w KRUS, ZUS owski system emerytur , rosnąca armia urzędników ( jak to śmiesznie się ostatnio tłumaczy że trzeba było przyjąć nowych bo weszliśmy do UE a tak naprawdę upycha się znajomych gdzie się da!)Służby siłowe oraz wymiar sprawiedliwości pozostawię bez komentarza.System wydawania publicznej kasy(kuriozalne umowy ) ,bezkarność urzędnicza.Bierność w walce o interes narodowy (np.pakiet klimatyczny i wiele innych spraw). Korupcja i nepotyzm rodzinny i polityczny są ja pęta u nóg.

Komuna nie skończyła się w 89 r. III RP to niechlubny spadkobierca.Nawet kościół tańczy z politykami aby wyrwać ile się da.

Na końcu zostaje szary obywatel na którego barki wkłada się kolejne ciężary i musi On na ten chłam naginać sam otrzymując niewiele no może w przyszłości praca 67+.

Nie ma żadnej siły ani woli politycznej aby dokonać znaczących zmian,a i pewne grupy interesu będą bronić status quo jak niepodległości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

By cokolwiek zmienić trzeba się najpierw pozbyć złodzieja, nie da się naprawiać budżetu jeśli ciągle ktoś kradnie. A tymczasem mafia lata goła i wesoła, przyszło PO to nagle wszystko znane xsywy są na wolności a i prawo pozmieniano tak by nie było można ich aresztować. Za AWS'u z SLD co było ? Że prokuratura polityków śledzi, no jak przychodzą do bosów mafijnych na grila to czemu się dziwią ? Przez 10 lat prokuratura nie umiała wypełnić wniosku, przyszedł nieszczęsny Ziobro wypełnił i nagle nagonka medialna że w Polsce nie ma uczciwych sądów, prokuratura mataczy itd...

 

Tu znowu żal do wyborców...

 

Komuna nie skończyła się w 89 r. III RP to niechlubny spadkobierca.

jestem za młody by to porównać ale z tego co czytam i z tego co mówią starsi ludzie.. komuna nie dokonała takich zniszczeń jak PO przez te kilka lat.

 

http://www.youtube.com/watch?v=7o9yuPEfs-c

 

http://www.youtube.com/watch?v=Wc-FTLQs3L8

skrót http://blogpress.pl/node/17204

 

świetna wstawka, wszystko na temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nic nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawi

Żadna eureka.

 

Kilka razy o tym już pisałem, że koszty pracy w Polsce są ogromne. Między innymi tylu pracodawców zatrudnia ludzi na czarno czy zaniża wynagrodzenie pracownika na umowie.

Jak pracodawca chce dać podwyżkę np. 200 zł to od razu musi się liczyć z tym, że wypłynie mu z kieszeni nie 200 tylko 300 zł.

Doszło do chorej sytuacji, że w Polsce często bardziej opłaca się nic nie robić niż robić coś. Bo jak ktoś ma pomysł na jakiś mały interesik, kramik, że coś tam może zarobić, to jak przyjdzie mu zapłacić wszystkie ZUSy, podatki itp, to okaże się, że nic nie zarobi, a jeszcze wpędzi się w długi i woli nic nie robić. To jest właśnie nienormalna sytuacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy bardzo niski próg zwolnienia z podatków tyle że wiąże się to ze tym że państwo ma kupę sztywnych wydatków zdefiniowanych w ustawach przez co nie da się ich płynnie regulować. Najpierw trzeba by te wszystkie gwarantowane świadczenia, finansowanie kupy instytucji etc. wyjąć z ustaw i podpiąć pod dyrektywy ministerialne, w tym celu... trzeba by te kilkaset ustaw po kolei głosować o likwidacji i włączeniu ich zakresu do zadań administracji wykonawczej. Bez tego nie można tego wszystkiego nawet ruszyć.

Ciekawe która partia to zrobi, łatwo na niszczeniu takich pomysłów tym zbić popularność "bo chcom nam zabrać", "zamknom na bezpieczeństwo" etc. poza tym praktyka regulacji przez ustawy jest po części wymuszona konstytucją (tj. w konstytucji zapisano że administracja może wymagać wyłącznie w oparciu o ustawę).

Można też zmieniać te ustawy zmniejszając ich zakres tylko do istnienia pewnej funkcji np. finansowania PANu zaś skalę i formę pozostawić departamentom czy stołom pośrednim naukowcy-ministerstwo etc. tyle że to wymaga takiej samej pracy i toku jak likwidacja ustaw i wyniesienie ich zakresu do administracji (jw.).

Mamy kupę różnych agencji, instytucji które rocznie emitują z siebie dość mało postępowań, decyzji etc. (tj. daleko mniej niż samorządy) za to posiadają kilkunastokrotnie większe nakłady na łebka. Oczywiście są to również miejsca do tworzenia etatów dla działaczy, krewnych itd. czego historia agenta Tomka i innych przygłupów jest doskonałym przykładem, tak robi każdy kolejny rząd.

Kiedy jednak wyjmiemy funkcje z ustaw to mogą się zacząć odwołania stron związanych z dotacjami, świadczeniami etc. oraz ich przeciwników i sądy administracyjne zaczną rozpatrywać czy finansowanie jest zasadne. Bez podstawy ustawowej pewnie wiele tego poleci (patrz - konstytucja) bo "chcenie ministra" to jest za mało chociaż nawet na pół-roku czy rok do uwalenia wystarczy (zawsze parę- naście miesięcznych wynagrodzeń dla znajomych).

Oczywiście to za trudny temat dla mediów skoro nie potrafią choćby ogólnie opisać problemu zamówień publicznych (no chyba że uznamy Gazetę Prawną za medium powszechnie czytane). Dziennikarze mówią przed kamerą o straszliwej burzy i wietrze porywającym serwetki ze stolików ale nie potrafią prześwietlić zatrudnienia i zarządu spółki skarbu państwa czy dziesiątek agencji. Do tego się nadają półanalfabeci - do serwetek i transmisji z opadów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Prawda, ale... teraz się buduje i to dużo. Ostatnio bardzo dużo się zmieniło w tym zakresie. To już nie jest kraj, w którym planuje się budowę dróg "kiedyś". To kraj, w którym realnie się je buduje.

 

Najnowszy raport Światowego Forum Ekonomicznego nie pozostawia złudzeń co do jakości polskiej infrastruktury. Spośród 144 krajów notowanych w rankingu Polska znalazła się na 79. miejscu – między 78. Kazachstanem i 80. Kenią. – To pokazuje, że nie mamy spójnej wizji rozwoju polskiej infrastruktury

 

Mimo ogromnych środków unijnych wydanych na ten cel i nieustannej „propagandy sukcesu" uprawianej przez rząd Donalda Tuska, Polska pod tym względem wypada bardzo blado. W ogólnym rozrachunku polska infrastruktura zajmuje 79. miejsce wśród 144 krajów świata. Wyprzedzają nas m.in. Kazachstan, Namibia i Rwanda, a także większość krajów europejskich. Najgorzej wypada polska sieć drogowa.

http://niezalezna.pl/44688-fatalne-oceny-polskich-sieci-drogowych-i-kolejowych-gorzej-niz-w-afryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowcip stary, ale pasujący do artykułu ;)

 

"Pojechał polski wysoki urzędnik do Francji do swojego francuskiego kolegi na wysokim stanowisku urzędowym. Ten go przyjął we wspaniałej willi. Zdziwiony Polak pyta, skąd miał kasę na willę z basenem. Ten w odpowiedzi zaprowadził go do okna. - Widzisz tę drogę tam w oddali. - tak. 10% kosztów poszło w willę. Aha...

Rewizyta.

Francuski kolega przyjmowany po królewsku, w pałacyku na olbrzymiej posiadłości. - Za co to wszystko? - pyta. Polak zaprowadził francuskiego kolegę do okna. - Zobacz tam w oddali, widzisz tę autostradę? - Nie, niczego tam nie ma. - No właśnie."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym sposobem na podratownie budżetu jest podniesienie podatków. Najlepiej wszystkich. I dołożenia nowych. Od posiadania i nie posiadania też. Tylko trochę już na to za późno. Wcześniej należało zamknąć granice.

Ciekawe co miał na myśli guru wszystkich POlaków mówiąc o zielonej wyspie. Pole szczawiu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co miał na myśli guru wszystkich POlaków mówiąc o zielonej wyspie. Pole szczawiu?

Mnie sie kojarzy zielona wyspa z wyspa niezamieszkala na srodku archipelagu. Jesli ktos ogladal Cast Away z Tom Hanksem oczami wyobrazni zobaczy to co ja. Jeszcze pare latek i Tusk z kolegami zostana tu sami. Kazdy z nich z pilki zrobi sobie przyjaciela Wilsona i juz nikt nie bedzie musial chodzic na glosowania. Podobno Tusk mowiac o wyspie inspirowal sie zaginiona cywilizacja i wyspa Atlantyda. Tam jakis jego przodek rozpieprzyl nadzieje ludzi, tak ze wszyscy sie potopili razem z wyspa. Oczywiscie nie chodzi o dziadka z wermachtu, bo to sa juz dzieje duzo nowsze, wlasciwie historia nowozytna....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staniemy sie najwiekszym na swiecie producentem szczawiu i mirabelek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek. Uspokajający ;-). Czytając "pomysły" uzdrowienia można być raczej spokojnym, że żaden następny rząd niczego nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając "pomysły" uzdrowienia można być raczej spokojnym, że żaden następny rząd niczego nie zmieni.

Nie jeden marzy o takiej stabilizacji :) Wezmy Afganistan.... tam moga cie zabic, mina moze urwac kulosa, mozesz juz nie wrocic z zakupow, wyleciec w powietrze itp. A u nas....nic, nic sie nie dzieje, nuda, spokoj. Pyski sie zmieniaja, rzady sie zmieniaja, reformy...udaja ze zmieniaja a jak gowno bylo tak jest. Od lat nierozwiazane problemy, ciagle te same na dodatek. Chociaz ostatnio rozmawialem z pewna Polka pracujaca w niemieckiej piekarni. Po 25 latach pierwszy raz odwiedzila Polske (ze tez wczesniej jej nie korcilo) i doznala szoku. Powiedziala do mnie....Fajnie jest, super!! Jak wyjezdzala, na ulicach jezdzily duze Fiaty, male Fiaty, kopcace Skarpety, a banan i arbuz powodowaly slinotok u przechodniow. Puszka z Cola dostepna byla tylko w Baltonie lub Peweksie, podobnie jak tobler i sprzet Sony/Panasonic. Wiec skanujac wzrokiem nasze polskie otoczenie byla mocno zaskoczona. Oczywiscie w kieszeni mialo euro zarobione w Niemczech, ale nie czepiajmy sie szczegolow. Dla takich ludzi Polska jest jak piekna, zgrabna i cycata dziewczyna. Problem sie pojawia, gdy zaczyna sie z nia blizej obcowac. Wtedy wylaza brudne uszy, doklejone paznokcie, kiepskie maniery, deficyt intelektu i tu i owdzie pobrudzona bielizna. U Niemcow za to odwrotnie, wnetrze przemyslane, zadbane, zorganizowane, wszystko dziala, ale geby paskudne, choc i tutaj jest coraz lepiej, dzieki etnicznym mieszankom. Coz, nie od dzis wiadomo, ze pieniadz rodzi "milosc" a ta jak magnes przyciaga mlode azjatki i obywatelki reszty swiata do 67 letnich niemieckich emerytow. Za Jakis czas przegonia nas wiec takze na polu urody. Nie chce doczekac takich czasow!! Tak wiec Papiez umarl, Malysz juz nie skacze, Kubica gdzies w ogonie, nasza elektronika..... wstyd, motoryzacja....(prosze szukac w archiwum)...co wiec pozostaje?? Zardzewiala szabelka, moralne zwyciestwo i komples skrzywdzonego (Smolensk, Rozbiory Polski, Wojny Swiatowe) Aaa, bym zapomnial, Solidarnosc jeszcze. Co oznacza slowo Solidarnosc wie nawet male dziecko. Ale tylko w Polsce mamy solidarnosc sklocona, nienawidzaca sie, walczaca, ktorej lider okazal sie skomuszalym Bolkiem. Piekny kraj z perspektywami na emigracje. Ale co ja tam wiem, zaraz przyjdzie ktos, wyrwie zdanie z kontekstu i pojedzie po mnie czolgiem!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię, że chodzi mi o to, że po lekturze 5 stron wątku jakoś nie znalazłem sensownej recepty żeby było lepiej. Skoro tacy geniusze jak bywalcy forum niczego nie wymyślili to jak mają to zrobić dziadowscy politycy (bo tak o nich ciągle tu czytam)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby firma prosperowała musi mieć dobrego szefa, dobrych pracowników i dobry jakościowo towar. Na nic tęgie głowy, gdy w ofercie tylko dziurawe skarpety. To co zaoferujemy światu, poza wykształconymi emigrantami? Tyle, że i z nich dla nas marny pożytek, podatki zapłacą tam, ich dzieci już tu nie wrócą. Bogactwo, dostatek państwa jest funkcją tak wielu elementów, że sami politycy nie stanowią panaceum. Myśmy prawie 50 lat przeleżeli pod lodem, gdy inni rozwijali swoje gospodarki. Sorry, ale żaden zawodnik nie wygra z kulturystą, jeśli przypomni sobie pół roku przed o zawodach. Żaden sprinter nie wygra z grubasem na 100 metrów, jeśli ten wystartował parę sekund wcześniej.To są lata, które zostały zaprzepaszczone. Jeśli ktoś się łudzi, że samymi ustawami, czy zmianą gęb na Wiejskiej kraj stanie się bogatszy, to ma zaczadzony umysł. Aczkolwiek ich ignorancja, brak pomysłu, nacisk na karierę i ogólny brak odpowiedzialności za cokolwiek z pewnością nie są dobra monetą. Bo jeśli byle Kowalski nie zrobi projektu na czas, tu z hukiem poleci na pysk. A w polityce? Czy ktokolwiek ponosi odpowiedzialność za kłamstwa i hipokryzję. Gdzie jeszcze możesz wyjść, nawymyślać z sufitu, nakłamać i po raz kolejny dostać kredyt zaufania? W jakiej pracy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okólnie rzecz biorąc zgadzam się, ale nie podzielam czarnowidztwa i stwierdzenia, że u nas jest pustynia.

 

W Polsce powstało i działa z sukcesami wiele firm prywatnych mających produkty na światowym poziomie. Ale wydaje mi się, że jednym ze żródeł sukcesu jest wczesne ukierunkowanie się na rynek światowy bo nasz jest zbyt płytki dla wyrobów Hi-Tech.

 

Żeby nie być gołosłownym podam przykład firmy o której zapewne nikt nie słyszał - Digital Core Design. Firma produkuje coś, co można uznać za samą esencję nowoczesnej technologii mianowicie projekty procesorów i innych układów (IP Core). Firma sprzedała ponad 500 licencji ok. 300 klientom wśród których sa takie firmy jak INTEL, SIEMENS, PHILIPS, TOYOTA, OSRAM, GENERAL ELECTRIC, RAFAEL, SAGEM and GOODRICH.

 

Czy można sobie wyobrazić większy sukces jak sprzedanie licencji w zakresie elektroniki firmie Intel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.