Skocz do zawartości
IGNORED

Przetwornik PROCEED - czy warty zainteresowania ?


mirus

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy mowa jest o czymś co kochamy czyli o naszym hobby to pamięć zawsze jest lepsza. Faktycznie skleroza dotyka nas wszystkich i ja też zapomniałem że taka rozmowa była ale przypomniałem sobie dokładnie jej przebieg.Ale to teraz nie ważne. Życie toczy się dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i jestem w posiadaniu tego Proceeda (narazie tylko do odsłuchu) Na miejscu, tzn u kolegi, trochę mnie zadziwił dobrą przestrzenią i szybkim basem. Z chęcią go zabrałem.

Może na żywo wygląd tych szarych przycisków na panelu przednim wydaję sie nieco prostacki, ale ogólne wrażenie jest pozytywne, obudowa to grube blachy. To nie rozwiązania z masówki jak sugeruja niektórzy za góra 500zł, tylko ze stajni Marka Levinsona.

Brzmiał dobrze - bo co by nie pisać, jednak filtr cyfrowy PMD100, który siedzał w dawniejszych jednych z najlepszych CD plus wielobitowce pokazują potencjał.

 

Przechodząc do meritum. Podłączam do mojego CD BAT VKD5 i... kalpa. No może nie całkowicie. W bezpośrednim porównaniu przełączajac wejścia u nmie w preampie miedzy wyjściem z CD i tym dacem da się odczuć bardziej szczegółową średnice, przyjemniejsze wysokie oraz przedewszystkim lepsze wypełnienie na moim CD.

 

Poprosiłem kumpla, który jest posiadaczem dobrego interface USB Belcanto Relink, aby zabrał to urządzono do mnie z czystej ciekawości. (Nie jeden DAC zagrał lepiej na nim, niż na coaxialu nowego modelu Accuphase DP-510, którego jest posiadaczem) Miał też zabrać rDACa z zasilaczem.

 

No i po podpięciu procedera do Belcanto Relinka sytuacja sie porawiła, głównie nad kontrolą dźwięku. Wysokie mniej krzykliwe, jeszcze lepsza scena nagrania. Tylko brakuje mi tego czaru na wokalach oraz wypełnienia dźwięku z CD.

 

Dla niektórych piszących w tym wątku, tych którzy nie wiedzą lub zapomineli jak gra Proceed, to przetwornik wysookiej próby, bo słychać to po basie i szerokości sceny dźwiękowej. Powiem że bas jest szybszy niż z mojego CD i to mi się najbardzej podoba. Ale ogólnie brzmienie i przedewszystkim jego neutralność - nie ostrość na wysokich i wypełnienie zdecydowanie lepiej prezentuje się z CD.

Dla basu opłacało by się kupić USB Belcanto Relink plus tego procedera - znam brzmienie dobrych urrzadzeń u znajomych i to wysoka półka, sitna kontrola. Nie odwołując się daleko, na Accu DP-510 bas też był dużo słabszy niż z Preceedera plus USB.

 

Ale suma summarum, mając możliwosć zakupu go za 3tys. (tyle wytargowałem) plus ten interface USB sądze, że poszukam być może czegoś nieco lepszego w tej cenie, co przy okazji odczyta gęściejsze formaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadomością z ostatniej chwili jest, że wraca z zagranicy znajomy, który nie słuchał mojego systemu po adaptacji akustycznej. Także w przyszły piątek wpadnie on z wizytą.

Ma on pewną manierę, przez która uważany jest za dziwaka. Zbiera różne lampy audio, oraz Dace. Po prostu kupuje, odsłucha i leżą u niego. Ma ich prawie 40 ustawionych w gablotach.

Przywiezie kilka przetworników, z różnych grup cenowych. do 6tys. Benchmark DAC1, Arcam rDAC, Arcam irDac, Xindak DAC9, Xindak DAC5, PS Audio Digital Link, NuForce DAC100, Beresford TC7530, CA DacMagic, Cary Audio DAC, TEAC UDH1, M-F V-DAC II i Hegel HD11.

 

Dzisiejszą noc chyba nie będe spał z nadmiaru informacji.

Oczywiście potem dam znać z placu boju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie normalne działanie znajomego, jedyne sensowne aby mieć rzeczywistą wiedzę i realny pogląd na dany temat, zawsze dobrze jest posiadać możliwie najszerszą reprezentację danej grupy urządzeń, wykonanych w różnych technologiach.

 

Proszę pozdrowić ode mnie.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się Wam fajna zabawa... Chętnie przeczytam "raport poodsłuchowy";-)

Jakby jeszcze ze zdjęciami, to byłoby super.

Pozdrawiam i miłych odsłuchów!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne hobby znajomego choć tylko w kwestii zdobycia wiedzy. Finalnie trzymanie np 20 DAC-ów bardzo średniej kasy jest bez sensu. Zamiast tego mógłby mieć 2 wybitne o róźnej szkole brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne hobby znajomego choć tylko w kwestii zdobycia wiedzy. Finalnie trzymanie np 20 DAC-ów bardzo średniej kasy jest bez sensu. Zamiast tego mógłby mieć 2 wybitne o róźnej szkole brzmienia.

A tam! Może ma tamten kolega wiele pokoi i w każdym podobnej klasy dźwięk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem celowo 'będziesz miał okazję Arcama rDAC z zasilaczem Teddy Pardo', ponieważ dźwiękowo to zupełnie inne urządzenie.

Popieram.

Zasilacz TP jest drogi ale można mieć go za 1/3 ceny robiąc coś takiego :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na oryginalnym regulatorze kupionym u Teddy Pardo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja panowie słuchłem rdaca kilka dni z modyfikowanym zasilaczem (nie wiem jakim, ale nie tym wtyczkowym)

Efekt - mi nie podpadł. Niby przyjemny, nawet dobry w pierwszej chwili. Ale bas słabo kontrolowany już na dole, przestrzeń na szerokość była dobra, ale na głębokość kiepska, do tego wysokie nie zbyt szczególowe i ostrawe, a przy bardziej szczegółowej górze nagrań - góra robiła się z bałaganem i zbyt ostro.

Także na przyszłych odsłuchach rdaca odrzucam od razu, bo skoro znajomy kupuje je aby odsłuchać i odstawiać, to raczej jest z fabrycznym zasilaczykiem.

 

Być może duży wpływ nieprzyjemnie brzmiących i z bałaganem wysokich, po cześci też średnich mają wstęgowe średnio-wysokotowe w moich Infinity. Zawsze wstęgi są szczególnie analityczne.

Miałem możliwość odsłuchania u mnie Pieg TC10X (ponad 20kzł)i na górze było podobnie, świetnie ale dopiero po zabawie z kablami w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja panowie słuchłem rdaca kilka dni z modyfikowanym zasilaczem (nie wiem jakim, ale nie tym wtyczkowym)

No właśnie nie z Teddy Pardo .

A to robi różnicę :)

 

Efekt - mi nie podpadł. Niby przyjemny, nawet dobry w pierwszej chwili. Ale bas słabo kontrolowany już na dole, przestrzeń na szerokość była dobra, ale na głębokość kiepska, do tego wysokie nie zbyt szczególowe i ostrawe, a przy bardziej szczegółowej górze nagrań - góra robiła się z bałaganem i zbyt ostro.

rDAC musi pograć minimum około 200h żeby wyciągać o nim wnioski.

Bas ustępuje temu co można z DACa wyciągnąć ale nigdy z ostrą górą. On jest w całym paśmie stonowany więc problemem u Ciebie nie jest ten DAC .

Co do jakości to jeden z forumowiczów używa rDACa z dorobionym zasilaczem i dla niego gra mu lepiej od CD Krella którego kiedyś kupił za około 100 000 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie z Teddy Pardo

Być może, ale nie wiem nawet jak wygląda ten Teddy Prado. Tamten zasilacz był czarny w metalowej obudowie, taki jakby same pudełko. Większy trochę od samego rDACa. Skoro mówił mi, że podmiana go dużo dała, to nie wiem czy ten Teddy Prado zdziała nagle cuda.

 

 

rDAC musi pograć minimum około 200h żeby wyciągać o nim wnioski.
To całkowicie odpada, dac był wygrzany, bo na codzień od prawie dwóch miesięcy grał w systemie kolegi jak nie do odsłuchów z CD, to całymi dniami z dekoderem N robiąc tam za podstawowe źródło.

 

On jest w całym paśmie stonowany więc problemem u Ciebie nie jest ten DAC .

No może, a może po prostu to nie jest świetne źródło. Nie, że był niesłuchalny, ale daleko było mu w stosunku do mojego CD BAT.

Już sam fakt szerokiej sceny na boki (robił wrażenie), ale brak głebi, szybkości na basie, nie wspominjąc o żadym wypełnieniu dźwięków oznacza że nie spasował się w akurat moim systemie.

 

Mój CD ma dobry transport, bo porównując go z nowym Accuphse 510 u kolegi ten wypadł gorzej. Znowu testując tego Procedera jak pisałem było z moim BATem kiepsko, a z USB Belcanto Relink znacznie lepiej. (czego sie nie spodziewałem) Ale to chyba dowodzi jak Proceed pomimo dobrego fitra cyfrowego i dobrych AD miał kiepski odbiornik Spdif.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do gustu przypadł Stream Magic 6 którego wolałem od choćby NAIMa CDX , Krella 280CD , Xindak DAC20 czy M2TECH Young z zasilaczem Palmer .

SM6 to rozwinięcie brzmienia rDACa o lepszą dynamikę , detal i bas .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, ale jedyne co, to trzeba przesłuchać w systemie. Zadzwonie z zapytaniem do znajomego. A nuż okaże się, że ma go w "skromniej" kolekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też kompletnie nie przypadł do gustu ten r-dac ale był na zasilaczu tomanka a chciałem go kupić , ale wypadła kaszanka i ostatecznie kupiłem north stara m-192 jest sporo lepszy od r-daca w moim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości to jeden z forumowiczów używa rDACa z dorobionym zasilaczem i dla niego gra mu lepiej od CD Krella którego kiedyś kupił za około 100 000 :)

 

Taaa...

Proszę z dobrego, budżetowego produktu nie robić objawienia na miarę nie wiadomo czego!!

Jakby to był taki cud, nie byłoby tyle ogłoszeń o odsprzedaży;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taaa...

Proszę z dobrego, budżetowego produktu nie robić objawienia na miarę nie wiadomo czego!!

Koledze bardziej się podoba od Krella którego sprzedał .

Jak to napisał - jest spokojniejszy , nie tak nachalny mimo zubożenia w detalach , dynamice itd.

 

Jakby to był taki cud, nie byłoby tyle ogłoszeń o odsprzedaży;-)

Większość osób które go kupiły , kupiły go do budżetowych systemów licząc na cud . Niestety kiepskiego wzmacniacza i kolumn najlepszym DACem się nie przeskoczy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do dwóch tysięcy złotych myślę że można znaleźć kilka lepszych propozycji od tego r-daca z wypasionym zasilaczem. np produkty audio-gd albo coś co kiedyś było uważane za hi-end i kosztowało sporą kasę a teraz można kupić za sensowne pieniądze. R-dac nigdy nie był, nie jest i nie będzie żadnym hi-endem bo ma spore ograniczenia a najważniejszym jest bardzo prosty rodem z tanich odtwarzaczy stopień analogowy a tego raczej się nie przeskoczy żadnym wypasionym zasilaczem. A może wywalić te opampy i go zlampizować ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...

Proszę z dobrego, budżetowego produktu nie robić objawienia na miarę nie wiadomo czego!!

Jakby to był taki cud, nie byłoby tyle ogłoszeń o odsprzedaży;-)

 

Jeżeli Ci napiszę, że rDAC sprzedał sie w ilości pewnie ok 25x większej (ok 800szt) niż jakikolwiek inny przetwornik dostepny na naszym rynku, to będziesz miał proste wytłumaczenie, dlaczego ogłoszeń jest wiele.

 

Tak jak z Golfem VI - świetny samochód, wiele sprzedanych egzemplarzy, to i ogłoszenia są pełne tego modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, błedny wniosek według mnie. Urządzenie jest tanie (podobnie jak kable), więc jest wielu potencjalnych klientów i związana z niską ceną jest w perspektywie mała strata przy odsprzedaży.

 

Dlaczego więc nak naprawdę wielu urządzenie sprzedaje?

 

Dlatego, bo użytkownicy nie będąc zmuszonym do wmawiania sobie super jakości związanej z katalogową ceną i nie bądąc pod presją dużej straty na odsprzedaży śmielej pozbywają się tego, co nie gra na miarę oczekiwań. Gdy parametr ceny nie utrudnia odsprzedaży wychodzi na wierzch prawda o jakości. To moja interpretacja i chyba mam do niej prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.