Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio Silver RX + jaki SUBWOOFER


Mr.Z

Rekomendowane odpowiedzi

jedynie w muzyce można na żywo obczaic jak brzmią instrumenty ale to jakie i czy ich brzmienie jest prawidłowe nie wyczaisz , ( mowa o instrumentach wydających z siebie bas , bo jeśli na smyczkowych pójdzie coś nie tak to od razu słychac jak i na dętych ) .

 

Naprawdę nie słyszysz jak basista się pomyli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może żle się wyraziłem , chodziło mi o to , że nigdy nie wiesz kiedy ten "gnojek" walący po "garach" lub "szarpiący druty" kombinuje co dla niektórych wydawac by się mogło pomyłką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wyświetl postUżytkownik don111 dnia 07.11.2013 - 15:50 napisał

Do kina jest łatwiej, najważniejsza jest moc, zejście, mniej więcej wystarczy ocenić szybkość i jakość basu, ale już jego barwa, różnicowanie basu nie jest aż tak istotne jak w przypadku muzyki

 

czyli miał na myśli właśnie buczenie suba bo skoro nie jest takie ważne to jak ma brzmiec taki sub , ma buczec jedną barwą , a co miałeś na myśli pisząc : ... "jakośc basu" ,

 

Adek, odróżniasz znaczenie takich zdań ??

- "nie aż tak istotne"

- "w ogóle/wcale nieistotne"

Mam małe wątpliwości, inaczej ten całe elaborat byłby chyba zbędny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aż tak istotne lub wogóle bądź wcale nie jest istotne to gdy podczas seansu w domu na dworze pada deszcz a Ty czepiasz się i po polsku proszę , po polsku , rozumiem różnicę ,

ale jest tak jak napisałem na końcu swego postu z 4-ej str na samym dole pod koniec ,

a dodatkowo napiszę , że ta dyskusja wogóle nie miała sensu , nie tylko ze mną ale wogóle, wymienialiście między sobą swoje mądrości i próbowaliscie udowodnic sobie nawzajem tylko nie wiem co , nie wiem tylko co to wnosiło do tematu , wklejaliście zdjęcia a co one miały wspólnego z tematem ,

mówi się ogólnie , że o gustach się nie dyskutuje a Wy co , czepialiscie się kolegi , który ma swoje , odmienne od Waszych gusta ,

przyglądnijcie się , poczytajcie ile razy na tych 5-iu stronach wypowiedział się zakładający temat , chyba 4 , cały czas pytając o propozycje , rzuciliście Velodyna EQ-MAX 10 lub 12 , ktos wspomniał o Relu i to wg Was jest propozycja , nie ma na rynku żadnych innych subów tylko Velodyne i Rel , aaa zapomniałem , ze padł też Paradigm ale to tylko i wyłącznie kinowiec w tej cenie a kolega chce żeby dawał też radę w muzie i w czym On ma wybierac , zaproponowaliście mu w sumie suby i nic do porównania , które wg Was są najlepsze a skąd wiecie jakie preferencje ma kolega Mr.Z , moze mu nie podejdą z różnych względów i znowu zostanie bez suba , tacy jesteście pewni , ze one mu podejdą bo kolega miał wcześniej głośniczki komputerowe i to jego nowe doświadczenie wiec skoro nie miał wcześniej z tym doświadczenia to czemu mu nie podsunąc co wg Was jest dobre a dlaczego nie podsunąc mu wiecej marek do odsłuchania ,

dajcie koledze możliwośc wyboru a nie podsuwacie mu model do kupienia , jak nie posłucha to się nie przekona ,

zapodałem propozycję typu Earthquake i MiniMe Pe12 , może na jego temat wypowie się ktoś kto go ma ,miał , mi udało sie go posłuchc przy okazji wyboru kolumn na którymś tam odsłuchu i szczerze polecam , nie trwało to jednak kilka godzin a może z pół godz., potrafi naprawdę dużo , jednak próba obejmowała tylko kino w czym w niektórych momentach wprawił mnie w osłupienie , kwestia posłuchania przez Mr.Z i sprawa będzie dla niego jasna , dodam jeszcze Definitive Technology SuperCube i np.model 4000 "maleństwo" z wielkimi możliwościami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie koledze możliwośc wyboru a nie podsuwacie mu model do kupienia , jak nie posłucha to się nie przekona ,

Adek czy w zdaniu poniżej pisze, że proponuje kupić ? Czy posłuchać ?

 

Jeśli w pierwszej kolejności muzyka zacząłbym odsłuch od RELa T5 - 2tyś, potem T9 - nominalnie kosztuje 3690zł, więc spokojnie można stargować do 3,5 tyś.

 

Sprawa druga to polecam do odsłuchu to z czym miałem do czynienia. Nie będę pisał o subach, których sam nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aż tak istotne lub wogóle bądź wcale nie jest istotne to gdy podczas seansu w domu na dworze pada deszcz a Ty czepiasz się i po polsku proszę , po polsku , rozumiem różnicę ,

ale jest tak jak napisałem na końcu swego postu z 4-ej str na samym dole pod koniec ,

a dodatkowo napiszę , że ta dyskusja wogóle nie miała sensu , nie tylko ze mną ale wogóle, wymienialiście między sobą swoje mądrości i próbowaliscie udowodnic sobie nawzajem tylko nie wiem co , nie wiem tylko co to wnosiło do tematu , wklejaliście zdjęcia a co one miały wspólnego z tematem ,

mówi się ogólnie , że o gustach się nie dyskutuje a Wy co , czepialiscie się kolegi , który ma swoje , odmienne od Waszych gusta ,

przyglądnijcie się , poczytajcie ile razy na tych 5-iu stronach wypowiedział się zakładający temat , chyba 4 , cały czas pytając o propozycje , rzuciliście Velodyna EQ-MAX 10 lub 12 , ktos wspomniał o Relu i to wg Was jest propozycja , nie ma na rynku żadnych innych subów tylko Velodyne i Rel , aaa zapomniałem , ze padł też Paradigm ale to tylko i wyłącznie kinowiec w tej cenie a kolega chce żeby dawał też radę w muzie i w czym On ma wybierac , zaproponowaliście mu w sumie suby i nic do porównania , które wg Was są najlepsze a skąd wiecie jakie preferencje ma kolega Mr.Z , moze mu nie podejdą z różnych względów i znowu zostanie bez suba , tacy jesteście pewni , ze one mu podejdą bo kolega miał wcześniej głośniczki komputerowe i to jego nowe doświadczenie wiec skoro nie miał wcześniej z tym doświadczenia to czemu mu nie podsunąc co wg Was jest dobre a dlaczego nie podsunąc mu wiecej marek do odsłuchania ,

dajcie koledze możliwośc wyboru a nie podsuwacie mu model do kupienia , jak nie posłucha to się nie przekona ,

zapodałem propozycję typu Earthquake i MiniMe Pe12 , może na jego temat wypowie się ktoś kto go ma ,miał , mi udało sie go posłuchc przy okazji wyboru kolumn na którymś tam odsłuchu i szczerze polecam , nie trwało to jednak kilka godzin a może z pół godz., potrafi naprawdę dużo , jednak próba obejmowała tylko kino w czym w niektórych momentach wprawił mnie w osłupienie , kwestia posłuchania przez Mr.Z i sprawa będzie dla niego jasna , dodam jeszcze Definitive Technology SuperCube i np.model 4000 "maleństwo" z wielkimi możliwościami .

Chciałbym właśnie napisać coś apropo wymienionego przez Ciebie Earthquake MiniMe Pe12 .

Miałem przyjemność odłsuchiwać go u mojego znajomego przez dłuższy czas zarówno w kinie jak i w stereo.

Kolega zakupił go okazyjnie z tego co pamiętam przez sklep fusic.

Uważam, że beż żadnych kompleksów subwoofer ten może rywalizować z produktami Rela,Veolodyne czy Paradigma,

zarówno pod względem brzmienia jak i wykonania.

Oczywiście w podobnym przedziale cenowym, a mianowicie chodzi tu o ok.3900zł.

Dla niewtajemniczonych za te niecałe 4000 zł dostajemy subwoofer z 12" membraną aktywną i 12" membraną bierną.

Posiadają one możliwości naprawdę ekstremalnych wychyleń bez żadnych przesterów. Zasilane są wzmacniaczem klasy D o mocy 640W RMS.

Wszystko zamknięte jest szczelnie, we wzorowo wykonanej obudowie pomalowanej na wysoki połysk.

Subwoofer grał w około 25m, pozytywnie zaskoczył mnie zarówno w kinie gdzie potrafił dynamicznie porządnie przywalić czy też przeciągnąć bas i podnieść ciśnienie. W muzyce grał z odpowiednią szybkością, posiada doskonały impuls,bas bardzo czysty nie podbarwiony.

Naprawdę drzemie w nim spory potencjał.

Podsumowując uważam, że jak za niecałe 4000 zł stanowi bardzo dobrą alternatywę dla Rela czy Velodyne.

Jest produktem dość uniwersalnym, sprawdzi się zarówno w kinie jak i w muzyce.

Łączy najlepsze cechy obudowy zamkniętej i bass reflex. Daje przede wszystkim szybką odpowiedź,dobry impuls, zachowując przy tym wysoką wydajność a co za tym idzie potrafi też rozciągnąć bas zatykając wręcz uszy kiedy tylko jest taka potrzeba.Posiada też dość niską dolną częstotliwość graniczną. Jednym słowem porządny,wydajny sprzęcik:)

 

P.S

Porównywaliśmy go bezpośrednio z Rel T9 gdyż znajomy brał i ten subwoofer pod uwagę.

Rel sprawiał wrażenie minimalnie szybszego w muzyce natomiast kosztem mniejszej wydajności gdzie w kinie Earthquake

krótko mówiąc lepiej trząsł podłogą:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tecnoselfrx i myśle , ze to bardzo dobra rekomendacja ,

cieszę sie , że ktoś dłuzej miał stycznosc z subem Earthquake MiniMe Pe12 i się z tym podzielił bo jak wcześniej/wyzej pisałem zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie , cieszę się , że nie tylko na mnie .

 

Kolego omen , zgodzę się z Tobą i rozumie , że wg Ciebie jest to dobry sub , nie neguję tego tak jak i inne propozycje , które tu padły , jest ok , tak myślę :) nie o to tu chodzi byśmy się w pewien sposób "sprzeczali" itd , itp i wytykali sobie jakieś niedociągnięcia z różnych dziedzin życia bo każdy je ma .

 

tecnoselfrx , tylko dlaczego dopiero teraz piszesz cokolwiek na temat Earthquake-a MiniMe Pe 12 gdzie proponowałem go już na 2-ej (gdzie zażartowałem , że włosy o mało mi nie powyrywał itd.) i chyba też 3-ej stronie ( w pierwszym jest moja niedopatrzona pomyłka bo zamiast MiniMe Pe12 napisałem Kompressor) , dobrze , że wogóle ktoś(Ty) coś napisał ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tecnoselfrx i myśle , ze to bardzo dobra rekomendacja ,

cieszę sie , że ktoś dłuzej miał stycznosc z subem Earthquake MiniMe Pe12 i się z tym podzielił bo jak wcześniej/wyzej pisałem zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie , cieszę się , że nie tylko na mnie .

 

Kolego omen , zgodzę się z Tobą i rozumie , że wg Ciebie jest to dobry sub , nie neguję tego tak jak i inne propozycje , które tu padły , jest ok , tak myślę :) nie o to tu chodzi byśmy się w pewien sposób "sprzeczali" itd , itp i wytykali sobie jakieś niedociągnięcia z różnych dziedzin życia bo każdy je ma .

 

tecnoselfrx , tylko dlaczego dopiero teraz piszesz cokolwiek na temat Earthquake-a MiniMe Pe 12 gdzie proponowałem go już na 2-ej (gdzie zażartowałem , że włosy o mało mi nie powyrywał itd.) i chyba też 3-ej stronie ( w pierwszym jest moja niedopatrzona pomyłka bo zamiast MiniMe Pe12 napisałem Kompressor) , dobrze , że wogóle ktoś(Ty) coś napisał ,

Jak mam być szczery to poprostu przestałem przez kilka dni śledzić ten wątek. W pewnym momencie były to wzajemne docinki, pokazywanie kto jest mądrzejszy, a nie doradzanie koledze który założył wątek.

Dziś spojrzałem czy burza minęła i czy coś konkretnego udało się wywnioskować forumowiczom:)

I przypadkiem dostrzegłem dopiero teraz Twoją propozycję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o tych subach Earthquake. Wyglądają ciekawie jak na swoją cenę.

 

Earthquake MiniMe P12, sub 12", membrana bierna, wzmacniacz 640 watt, no i wykończenie w czarnym lakierze za 3900zł.

Na stronie sklepu Fusic znalazłem opinię, że sub Earthquake MiniMe P12 jest za lekki, sam chodzi.

 

"sub ma tylko jedną wadę: jest za lekki. Jak zdjąć mu kaganiec i poszaleć, to potrafi wibracją pojeździć trochę po podłodze. Ale za cenę 4 tys. PLN to prawdziwy młot."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tego co widzę to ma niewiele sklepów ma go w ofercie.

 

Tutaj krótka recenzja Earthquake MKVI-12BLK:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropo tego Earthquake MiniMe 12 jeśli byłby ktoś zainteresowany i nie jest do końca pewny czy czasem nie jest to jakiś nieznanego pochodzenia wynalazek.

Dla tych osób dodam, że w tej chwili subwoofer gra już prawie od roku czasu używany prawie codziennie, służy właścicielowi nawet przy oglądaniu zwykłych filmów z kablówki i słuchaniu muzyki(kolega posiada kolumny podstawkowe). W tym czasie nie działo się z nim nic złego, wszystko chodzi jak powinno, wzmacniacz zbytnio się nie grzeje nawet przy długim działaniu. Zachowuje właściwości jak nowy oczywiście z tą różnicą, że jest dobrze wygrzany i bas jest jeszcze głębszy niż na początku.

 

Poczytałem trochę o tych subach Earthquake. Wyglądają ciekawie jak na swoją cenę.

 

Earthquake MiniMe P12, sub 12", membrana bierna, wzmacniacz 640 watt, no i wykończenie w czarnym lakierze za 3900zł.

Na stronie sklepu Fusic znalazłem opinię, że sub Earthquake MiniMe P12 jest za lekki, sam chodzi.

 

"sub ma tylko jedną wadę: jest za lekki. Jak zdjąć mu kaganiec i poszaleć, to potrafi wibracją pojeździć trochę po podłodze. Ale za cenę 4 tys. PLN to prawdziwy młot."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tego co widzę to ma niewiele sklepów ma go w ofercie.

 

Tutaj krótka recenzja Earthquake MKVI-12BLK:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fakt jak stał na gołej podłodze, na drewnianej klepce, to przy większych głośnościach potrafił trochę pochodzić.

Teraz stoi na kolcach i dywanie, problemu tego już nie ma, nie trzeba go było nawet niczym dociążać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z tym panem co napisał tą recenzję odnośnie "chodzącego" suba, występowało to tylko wtedy , gdy podkręcili głośnosc ponad połowę .

Może gdyby w moim Definitive Technology ProSub 1000 membrana bierna była na ściance bocznej jak w MiniMe Pe 12 a nie od spodu to też by nie chodził to takie moje pytanie retoryczne i głosne rozmyślanie , zresztą już problem z głowy .

Jeśli Mr.Z chciałby to mógłby się też przyjrzec właśnie temu Definitive Technology bardziej przystępnemu cenowo ( ok 2300 , skoro chciał kupic B&W w podobnej cenie ), który ze swoim 350 W wzmakiem , membraną bierną i głośnikiem wielkości 10" też ładnie daje , fakt nie dorówna mocy dwukrotnie mocniejszego Earthquek-a i jego impulsom oraz membranie i głośnikowi wielkości 12" ale wcale nie jest źle na 25m2 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten Definitive wydaję się bardzo ciekawą alternatywą jak za 2300zł zamiast chociażby wspomnianego bowersa.

Nie odsłuchiwałem, ale przynajmniej na papierze wygląda to imponująco. Widzę też, że ma sporo pochlebnych opinii w internecie.

Założyciel tematu powinien moim zdaniem też wziąć go pod uwagę i przynajmniej gdzieś odsłuchać jeśli tylko będzie miał taką sposobność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z tym panem co napisał tą recenzję odnośnie "chodzącego" suba, występowało to tylko wtedy , gdy podkręcili głośnosc ponad połowę .

 

sub nie powinien chodzić w całym dostępnym zakresie swojej mocy. Jeśli chodzi, to po prostu jest zbyt oszczędnie zaprojektowany: ma za cienkie ścianki i jest za lekki... Być może też sam głośnik ma niezbyt wielki magnes - porządny głośnik tylko swoją masą potrafi porządnie docisnąć całość do podłogi.

 

ps. rozmawiałeś z autorem tej opinii? nie ma tam żadnych namiarów na człowieka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub nie powinien chodzić w całym dostępnym zakresie swojej mocy. Jeśli chodzi, to po prostu jest zbyt oszczędnie zaprojektowany: ma za cienkie ścianki i jest za lekki... Być może też sam głośnik ma niezbyt wielki magnes - porządny głośnik tylko swoją masą potrafi porządnie docisnąć całość do podłogi.

 

ps. rozmawiałeś z autorem tej opinii? nie ma tam żadnych namiarów na człowieka...

 

Spokojnie, zapewniam że ten Earthquake nie jest napewno zbyt oszczędnie zaprojektowany, układ magnetyczny jest podejrzewam też dość sporych wymiarów. Jak wspomniałem porównywałem bezpośrednio z Rel t9 i Earthquake chodź nie znam dokładnej wagi był cięższy od T9. Mało tego u kolegi na gołej lakierowanej drewnianej podłodze przy ekstremalnych głośnościach chodziły oba suby.

Po postawieniu na dywanie nawet przy dużych głośnościach problemu już nie było.

Także taka opinia że sub chodzi niczego nie wnosi, bo możliwe że ta osoba użytkowała go właśnie na takiej gołej podłodze i moim zdaniem normalnym zjawiskiem w tym momencie jest że sub będzie się trochę przesuwał przy takiej mocy i przy dużych głośnościach.

 

Znalazłem właśnie oficjalną specyfikację w pdf:

-Rel T9 -17,8 kg netto

-Earthquake MiniMe P12 - 40,2 lbs netto czyli niecałe 19kg netto

 

Jak widać w obu przypadkach waga niezbyt potężna, jednakże trzeba pamiętać że zamknięte konstrukcje, kompaktowe rozmiary czyli i waga dość mała w porównaniu do konstrukcji bass reflex wymagających większego litrażu obudowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. rozmawiałeś z autorem tej opinii? nie ma tam żadnych namiarów na człowieka...

 

o ile się nie mylę to gdy wejdziesz na sklep we Wrocku to ten pan drugi od góry z listy kontaktów systemów wielokanałowych po prawej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się znaleźć wagę tego suba Earthquake MiniMe P12 - 40 Lbs, co w przeliczeniu daje 18kg, aż taki bardzo lekki nie jest. Biorąc jednak pod uwagę, że ma głośnik 12" i 600Wat mocy, to dużo to też nie jest, jednak jeśli zaczyna chodzić już przy połowie mocy to jest coś nie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się znaleźć wagę tego suba Earthquake MiniMe P12 - 40 Lbs, co w przeliczeniu daje 18kg, aż taki bardzo lekki nie jest. Biorąc jednak pod uwagę, że ma głośnik 12" i 600Wat mocy, to dużo to też nie jest, jednak jeśli zaczyna chodzić już przy połowie mocy to jest coś nie tak.

Powtarzam, że u znajomego jest już rok czasu stoi na dywanie i nic nie chodzi. Jakieś głupoty ktoś pisze.

Ale fakt ok. 18 kg przy takiej mocy to na gołej śliskiej podłodze może się poruszać.

Tak jak i poruszał się T9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, zapewniam że ten Earthquake nie jest napewno zbyt oszczędnie zaprojektowany, układ magnetyczny jest podejrzewam też dość sporych wymiarów

 

wystarczy zerknąc na "rozbierane " zdjęcia w google i grafika , widac tam jego wnętrze albo tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem właśnie oficjalną specyfikację w pdf:

-Rel T9 -17,8 kg netto

-Earthquake MiniMe P12 - 40,2 lbs netto czyli niecałe 19kg netto

No tak, tylko, ze T9 ma wzmacniacz 300wat i głośnik 10".

 

Biorąc jednak pod uwagę, że ten Earthquake MiniMe P12 kosztuje 3900zł w czarnym lakierze to jest ciekawa propozycja, bo REL na 12" głośniku i podobnej mocy kosztuje 6,5tyś.

Choć to niczego nie przesądza, bo REL R-528 waży już 26kg i tutaj różnicę może robić, jak napisał mczaj, układ magnetyczny głośnika. Nie wszyscy producenci podają jednak takie szczegółowe informacje.

 

W moim Velodynie układ magnetyczny jak podaje producent to 9,8 kg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, ze T9 ma wzmacniacz 300wat i głośnik 10".

 

Biorąc jednak pod uwagę, że ten Earthquake MiniMe P12 kosztuje 3900zł w czarnym lakierze to jest ciekawa propozycja, bo REL na 12" głośniku i podobnej mocy kosztuje 6,5tyś.

Choć to niczego nie przesądza, bo REL R-528 waży już 26kg i tutaj różnicę może robić, jak napisał mczaj, układ magnetyczny głośnika. Nie wszyscy producenci podają jednak takie szczegółowe informacje.

 

W moim Velodynie układ magnetyczny jak podaje producent to 9,8 kg.

 

Oczywiście fakt T9 to 10" a Earthquake 12", mógłby być ciut cięższy.

Jednakże suma sumarum myślę, że to w niczym mu nie umniejsza i jak za kwotę 3900zł stanowi tak jak sam mówisz świetną alternatywę dla Rela czy Veoldyne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż za to pod uwagę Velodyna SPL 1200 , mocy tyle ile w nazwie a waga tylko 4kg wiecej og Earthquake-a a moc dwa razy taka za to EQ-MAX 12 ma już słuszną wagę 28 kg ,

bo REL T9 ma też około 18 kg ,

ale czy ktoś napierdziela "pełną parą" podczas seansu , watpię , żeby ktoś dochodził do połowy skali no może są wyjątki a przecież wiadomo , że w subie nie daje się tak "wysoko" potencjometrem głośnośc , bez sensu .

 

tecnoselfrx piszesz

Oczywiście fakt T9 to 10" a Earthquake 12", mógłby być ciut cięższy.

Jednakże suma sumarum myślę, że to w niczym mu nie umniejsza i jak za kwotę 3900zł stanowi tak jak sam mówisz świetną alternatywę dla Rela czy Veoldyne.

 

wiec ja mając tego Definitive Technology ProSub 1000 lżejszego tylko o ok. 3 kg a słabszego o prawie połowe nie powinienem się tak bardzo tym martwic skoro suby dwa razy droższe też potrafią " chodzic" po pokoju , a jak mi wyjeżdżali , że co to za sub , za lekki , niedopracowany itd, itp a tu proszę taki Rel , przypuszczam , ze podobnie zachowują się i inne konstrukcje przy podkreceniu potencjometrem tylko nikt się do tego nie przyznaje ,

eh ludzie, ludzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż za to pod uwagę Velodyna SPL 1200 , mocy tyle ile w nazwie a waga tylko 4kg wiecej og Earthquake-a a moc dwa razy taka za to EQ-MAX 12 ma już słuszną wagę 28 kg ,

bo REL T9 ma też około 18 kg ,

ale czy ktoś napierdziela "pełną parą" podczas seansu , watpię , żeby ktoś dochodził do połowy skali no może są wyjątki a przecież wiadomo , że w subie nie daje się tak "wysoko" potencjometrem głośnośc , bez sensu .

 

Co do wagi SPL czy EQ-MAX to właśnie tylko wykazuje zależność o której wspomniałem.

Konstrukcja zamknięta vs bass reflex, to normalne że będzie taka różnica w wadze.

Proporcjonalnie przy takim samym przetworniku cięższa bass reflex ale za to zamknięta będzie miała

większą moc żeby nadrabiać niską wydajność narzucaną przez zamkniętą konstrukcję.

 

Mój Dali Ikon Sub mk2(br) przy 12" przetworniku i 250RMS waży też dość sporo trochę ponad 26 kg netto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to gdy wejdziesz na sklep we Wrocku to ten pan drugi od góry z listy kontaktów systemów wielokanałowych po prawej

 

... i to się nazywa "opinie użytkowników" :))

swoją ścieżką to ta opinia taka właśnie specyficznie handlowa jest, "normalny" użytkownik by tak nie napisał.

 

Weż za to pod uwagę Velodyna SPL 1200 , mocy tyle ile w nazwie a waga tylko 4kg wiecej og Earthquaka

 

moc we wzmacniczach cyfrowych nie "waży" tyle ile w klasie AB więc tu nie będzie jakiegoś przyrostu wagi, myślę że te 4 kg poszło na większy magnes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na parametry, to sub od kompletu wypada bardzo dobrze

 

waga 25,5 kg

moc 500W RMS, 1000W max

 

w obudowie zamkniętej co bardzo dobrze służy muzyce

wykończenie wzorcowe,

cena też dobra, ostatnio kolega kupował i stargował do 3650zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki seismic Paradigma jest dużo mniejszy od Earthquake's, wręcz filigranowy, a waży 17kg, i to właśnie dzięki potężnemu głośnikowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i to się nazywa "opinie użytkowników" :))

swoją ścieżką to ta opinia taka właśnie specyficznie handlowa jest, "normalny" użytkownik by tak nie napisał.

 

no nie wiem , jeśli wychodzisz z tego założenie , że normalny użytkownik by tak nie napisał tzn , że ukrywałby ważne fakty odnośnie walorów brzmieniowych i technicznych suba , ja napisąłbym , że sub "chodzi" tak jak napisałem o swoim DT ProSub 1000

 

a jeśli tak napisał i nawet przyznał się do tego tzn , że jest szczery i nie ukrywa tego jako sprzedawca , nie ukrywa , że sprzęt ma jakieś tam niedociągnięcia ,

o podobnej sprawie (szczerośc sprzedwacy ) pisano na wcześniejszych stronach , czy to źle , chyba nie , że są uczciwi sprzedawcy , co .

 

oj , znowu się czepiacie i odchodzicie od tematu ,

 

propozycja rzucona , może jeszcze jakieś .

 

Znacie taką markę jak HSU Research ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek45, pisałem o całościowym stylu tej wypowiedzi, zdjęcie kagańca itd...

Poza tym wydaje mi się, że opinia użytkowników to, jak sama nazwa wskazuje, nie powinna być opinia sprzedawcy, podobnie jak wpisy na forach popełniane przez najróżniejszych sprzedawców udających zwykłych forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.