Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio Silver RX + jaki SUBWOOFER


Mr.Z

Rekomendowane odpowiedzi

@Tribul

 

Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko same ścigacze (zgodnie z tokiem rozumowania @Mczaja) - to 650 plasuje się na samym dole tabeli i jest budżetową taniochą. Natomiast jeśli rozważamy całość oferty jednośladów Hondy (to moja szkoła myślenia) - oczywistym jest, że ścigacz 650 plasuje się na górnych półkach. Nie na najwyższej, ale z całą pewnością bardzo wysoko.

 

Analogicznie wśród samych tylkd skuterów - model za 10 tys. będzie górną półką. A w całości oferty - wszystkie ścigacze to pojazdy luksusowe, a skutery - budżetowe.

 

I to jest właśnie to, co chciałem przekazać. Należy uwzględniać cały zbiór, pełną ofertę danego producenta. A nie tylko jakiś wybrany według arbitralnie przyjętych kryteriów podzbiór.

Juz ostatni raz pisze bo naprawde az zal czytac ( nie mowiac o tym, ze zamiast trzymac sie tematu to pisze sie o bzdurach) , Kolego jak ktos przychodzi do Hondy i mysli powaznie o kupnie motoru to jego nie interesują jakies skutery i inne pierdoly, tylko patrzy wlasnie na takie motory od pewnego pułapu. A patrzec pod wzgledem sportowym to klasa 600 to jest slabizna i nedza , nawet nie wiem czy sa retransmitowane wyscigi z tej klasy, a jak sa raz na jakis czas, to i tak tego nikt nie oglada...To tak jak z wyscigami Formuly bodajze F-3 , kto o tym slyszal i kto to oglada liczy się tylko F1.. Przekladajac na kolumny glosnikowe jesli ktos powaznie mysli o zakupie kolumn MA to wlasnie ma na mysli wymienione 5 wczesniej serii, a nie jakies jeszcze popierdulki jakie ma ta czy inna firma. I jesli chcesz dowartosciowac swoje kolumny to przyjmijmy ze masz z najwyzwszej polki, a inni Koledzy BARDZO PROSZE nie kwestionujcie tego bo to zalosc jest to co sie wypisuje w tym temacie. Kolego Bobcat miej swoj honor i przestan juz wypisywac jaka to polka jest tych Twoich kolumn, bo przeciez sam potwierdziles ze jestes z nich zadowolony, a to jest najwazniejsze bez wzgledu kto co mysli na temat tych kolumn i na jakiej one polce leza w hierarchii tej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lolek126

 

Marzy Ci się cenzura rodem PRL? Co tu ma honor? Ja tylko chcę być w zgodzie z faktami. Tylko tyle i aż tyle. A gdzie się plasują moje kolumny - naprawdę nie jest istotne. Powtarzam, że jestem z nich zadowolony i nie muszę ich dowartościowywać. Napisałem tylko jak je oceniam i można było w tym miejscu sprawę uznać za zamkniętą.

 

Nie było by tej całej "burzy w szklance wody" gdyby nie pewna osoba, która alergicznie reaguje na wszystko co napiszę i nie przepuści żadnej okazji, żeby mi nie "przywalić". Nieważne czy w danej sprawie mam rację (co potwierdzają wpisy innych Dyskutantów), czy istnieją różne szkoły myślenia (i ja się opowiadam po stronie jednej z nich), czy też nie mam racji (nie upieram się, słucham z uwagą merytorycznych argumentów, naprawdę można mnie przekonać). Ważne, że zostało mi kolejny raz "przywalone".

 

Nie zrozum mnie proszę źle: ta sytuacja w najmniejszym stopniu mnie nie martwi, wprost przeciwnie - wielce bawi. Popatrz na przykład nieco wyżej w tym samym wątku na reakcję tej samej osoby, gdy zadeklarowałem się jako zwolennik (nie przeze mnie stworzonej) szkoły myślenia, że subwoofer powinien być od tego samego producenta i z tej samej serii co reszta głośników zestawu 5.1.

 

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lolek126

 

Marzy Ci się cenzura rodem PRL? Co tu ma honor? Ja tylko chcę być w zgodzie z faktami. Tylko tyle i aż tyle. A gdzie się plasują moje kolumny - naprawdę nie jest istotne. Powtarzam, że jestem z nich zadowolony i nie muszę ich dowartościowywać. Napisałem tylko jak je oceniam i można było w tym miejscu sprawę uznać za zamkniętą.

 

Nie było by tej całej "burzy w szklance wody" gdyby nie pewna osoba, która alergicznie reaguje na wszystko co napiszę i nie przepuści żadnej okazji, żeby mi nie "przywalić". Nieważne czy w danej sprawie mam rację (co potwierdzają wpisy innych Dyskutantów), czy istnieją różne szkoły myślenia (i ja się opowiadam po stronie jednej z nich), czy też nie mam racji (nie upieram się, słucham z uwagą merytorycznych argumentów, naprawdę można mnie przekonać). Ważne, że zostało mi kolejny raz "przywalone".

 

Nie zrozum mnie proszę źle: ta sytuacja w najmniejszym stopniu mnie nie martwi, wprost przeciwnie - wielce bawi. Popatrz na przykład nieco wyżej w tym samym wątku na reakcję tej samej osoby, gdy zadeklarowałem się jako zwolennik (nie przeze mnie stworzonej) szkoły myślenia, że subwoofer powinien być od tego samego producenta i z tej samej serii co reszta głośników zestawu 5.1.

 

Pozdrowienia.

Ok Kolego to miej to gdzies - napisales swoje zdanie ktoś odpowiedział, a tak to teraz jest kilknascie jak nie kilkadziesiąt postow odnośnie Twoich kolumn jaka to jest pulka - nie uważasz ze to bes sensu... znam takie osoby co na te kolumny powiedza bez znaczenia ile jest serii w MA ze to sa slabiustkie i budżetowe kolumny, a znam i takie, które by stwierdziliby, ze to sa mega mega kolumny .... nie ma sensu ciagnac tematu, a pisać o tym co jest wlasnie w temacie. A propo tematu ze sub powinien być z tej samej firmy co reszta kolumn to z zycia i sam osobiście uważam ze nie jest to konieczne, nie jest to priorytetem, a jedynie mozliwoscia jedna z wielu.. Osobiście suba Rela czy velodyna na chwile obecna nie zamieniłbym na żadna inna firme bez względu jakie mialbym kolumny. Ale to tez nie ma znaczenia bo każdy powienin napisac swoje zdanie a nie znowu udawadniac komus ze biale jest czarne ... a szczerze to Ty lubisz tak udowadniać... :-) Pozdrawiam i mniej entuzjastycznie proponuje podchodzić do tego co inni napisza i nie ciagnac tematow które w konsekwencji i tak nie maja zadnego znaczenia bo każdy uzytkownik i tak zrobi swoje w zaleznosci co lubi, co mu odpowiada i ile ma kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tymi półkami, pozycjonowaniem itp., rozmawiajmy o subach.

 

Proszę jakiegoś moderatora, aby oczyścił trochę wątek, bo zgubiło się sedno sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do monitor audio proponuję REL T7. U mnie w pokoju 30mk odkręcony do połowy hula aż miło. Stoi na wykafelkowanej podłodze więc czasami podskakuję wraz z łóżkiem na którym siedzę . Nie ma znaczenia czy stoi w rogu pokoju czy pomiędzy głośnikami frontowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do monitor audio proponuję REL T7. U mnie w pokoju 30mk odkręcony do połowy hula aż miło. Stoi na wykafelkowanej podłodze więc czasami podskakuję wraz z łóżkiem na którym siedzę . Nie ma znaczenia czy stoi w rogu pokoju czy pomiędzy głośnikami frontowymi.

Brawa dla kolegi i mysle ze w koncu od nowa zacznie sie watek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego brawa dla kolegi , bo napisał , że proponuje Rela , ja wcześniej proponowałem DT i jakoś nikt czegoś podobnego nie napisał a ja uważam , że w niczym nie ustepuje Relowi .

 

a jest o ok tysiąc tańszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek, sub DT, nawet zakładając, że to podobna klasa pod względem brzmienia do Rela T7, to obiektywnie ustępuje Relowi jakością wykonania, która moim zdaniem jest bardzo, nazwijmy to, dyskusyjna, taki marketowy produkt trochę, podczas gdy Rel oferuje skromną, ale rasową elegancję z lakierem fortepianowym w standardzie (a np. u Paradigma trzeba za to dopłacać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to niestety będzie nieładnie bo zaczyna mnie to wkurzac : mam w dupie lakier fortepianowy Rela , chcesz zobaczyc :)

pewnie gdyby zdarł ten lakier to "buda" razem z głośnikiem i wzmakiem ważyła by pewnie z 10 kg

 

to Rel raczej ma podobne brzmienie do mojego DT mimo takiego jego wykonania a wspomniany Rel nie gra o ten tysiąc zł lepiej od DT PS1000 , chyba , że jest to cena tego lakieru fortepianowego .

Dla mnie sub ma grac a nie musi wcale pięknie wygladac , nie mam zamiaru nikomu niczym się chwalic a już na pewno jaki to on ładny fortepianowy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu rel nie jest dla ciebie, tobie wystarczy plastikowy look definitive technology, natomiast dla wielu osób wygląd i jakość wykonania są ważne, gdyby tak nie było, to nie byłoby kolumn pokrywanych fornirem, a zamiast elementów metalowych królowałby plastik.

 

inaczej mówiąc każdy produkt jest kierowany do innego klienta, do ciebie został skierowany DT i fajnie że się z nim utożsamiasz, natomiast twoja "nienawiść" do Rela jest cokolwiek niezdrowa.

 

ps. waga Rela T7 to 15,5 kg przy mniejszej kubaturze od twojego DT, który waży mniej, więc obiektywnie Rel jest po prostu solidniej wykonany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to niestety będzie nieładnie bo zaczyna mnie to wkurzac : mam w dupie lakier fortepianowy Rela , chcesz zobaczyc :)

pewnie gdyby zdarł ten lakier to "buda" razem z głośnikiem i wzmakiem ważyła by pewnie z 10 kg

 

to Rel raczej ma podobne brzmienie do mojego DT mimo takiego jego wykonania a wspomniany Rel nie gra o ten tysiąc zł lepiej od DT PS1000 , chyba , że jest to cena tego lakieru fortepianowego .

Dla mnie sub ma grac a nie musi wcale pięknie wygladac , nie mam zamiaru nikomu niczym się chwalic a już na pewno jaki to on ładny fortepianowy .

 

Wiesz co, odpowiem ci na to TWOJĄ WYPOWIEDZIĄ Z TWOJEGO TEMATU NA TEMAT TWOJEGO SUBA:

Witam , dałem sq..wi tylko pół metra łańcucha więc daleko nie pójdzie :) a poważnie w końcu dociążyłem "chama" dwoma kawałkami obrzeży betonowych i już nie "chodzi" i w końcu można przyj..c , "powiem" tak , że naprawde spodziewałem się ,po takiej mocy i przy podawanym zejściu poniżej 20Hz jakiegoś ciśnienia na płucach czy brzuchu ,jakiegoś zatkania uszu ( a tu chyba tylko woskowiną :)) a tu nic , nawet nogawek nie ruszy, kur..a , kolega się mnie pytał ostatnio czy czuc na klacie jak przyp..e a ja mu tak poczujesz jak Cię jeb..ę tymi obrzeżami zaczął nieludzko zlewac , :))) ,chyba jednak jest tak jak ktoś gdzieś w temacie ..."jaki sub do kina" napisał ,że fizyki nie oszukasz , że membranka 30cm i taki wzmak wtedy się poczuje na klacie i w brzuchu . Nie mówię , że jest tak strasznie , jebie w chacie nieludzko , szyba drży w drzwiach i nie tylko szyba ale to nie jest fala uderzeniowa którą się czuje na sobie o co tu chodzi co , wie ktoś , i niestety muszę "powiedziec" , że pod tym względem słabszy i mniejszy subek z Creativ-a wypadł trochę lepiej , sorki , ile musiałbym wydac na suba ,żeby właśnie taką falę uderzeniową podczas wybuchu bomby atomowej w Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki poczół na sobie ? Acha , ostatnio słuchałem w dużej mierze muzę , różną , od chillout poprzez trans , jazz , muzy filmowej , metalu (Metalica S$M) i po ostatnim wypiłowaniu po dociążeniu na filmie ( wspomniany Indiana , który rozwiał moje oczekiwania do naprawde niskich tonów mego suba) doszedłem do wniosku , że jednak jest to "gnojek" uniwersalny i do muzy i do filmu .

 

A no i to dociążenie dużo dało.

 

Więc halo ziemia! O co tu chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dlaczego brawa dla kolegi , bo napisał , że proponuje Rela , ja wcześniej proponowałem DT i jakoś nikt czegoś podobnego nie napisał a ja uważam , że w niczym nie ustepuje Relowi .

 

a jest o ok tysiąc tańszy"

 

Adek 45 zazdrośniku TY

 

A tak nawiasem pisząc rozchodziło mi się o podanie swojej propozycji a nie udowadnianie mojego lepszego, autorowi wątku bodajże o to się rozchodziło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego brawa dla kolegi , bo napisał , że proponuje Rela , ja wcześniej proponowałem DT i jakoś nikt czegoś podobnego nie napisał a ja uważam , że w niczym nie ustepuje Relowi .

 

a jest o ok tysiąc tańszy

Kolego wez raz jeszcze przeczytaj dlazcego napsialem "brawo" a odsluchiwales w swoim systemie tego rela ,ze uwazasz ze DT jest lepszy.. tak z ciekawosci sie pytam , nie kwestionuje Twojego wyboru..

 

Przeczytaj to niestety będzie nieładnie bo zaczyna mnie to wkurzac : mam w dupie lakier fortepianowy Rela , chcesz zobaczyc :)

pewnie gdyby zdarł ten lakier to "buda" razem z głośnikiem i wzmakiem ważyła by pewnie z 10 kg

 

to Rel raczej ma podobne brzmienie do mojego DT mimo takiego jego wykonania a wspomniany Rel nie gra o ten tysiąc zł lepiej od DT PS1000 , chyba , że jest to cena tego lakieru fortepianowego .

Dla mnie sub ma grac a nie musi wcale pięknie wygladac , nie mam zamiaru nikomu niczym się chwalic a już na pewno jaki to on ładny fortepianowy .

Wiesz jak odpowidalem Tobie na pierwsze pytanie to nie przeczytalem tego co napisales , teraz jak juz widze co napisales to patrzac calkowicie z boku to tez moglbym napisac ze w du... mam co sadzisz o relu ktory jak to kolega napisal z samego zalozenia jest lepszy, ale nie istotne bo liczy sie wypowiedz i jakies podstawy do tego co piszesz o tym subie , a mam wrazenie po pierwsze ze nigdy tego suba na oczy nie widziales, nie dotykales, nie sluchales i tyle o nim wiesz co .... nie istotne.. a druga sprawa to nasuwa sie mysl, co wiele osob tak robi ze najzwyczajniej w swiecie moze nie stac Cie zeby kupic takiego rela bo ewidentne bzdury piszesz chocby o wadze jego w stosunku do gabarytow twojego, ktory i tak mniej wazy... calkowicie nie chodzi mi o Twoj wybor jesli Tobie bardziej pasuje Twoj sub od tego rela ok , tylko sposob argumentacji jest na poziomie 1 klasy podstawowej. Na zakonczenie Kolego to, ze Ciebie nie stac jest na sub tak zrobiony i w takiej cenie ,czy na jakies kolumny gdzie ludzie za samo wykonanie i z czego sa zrobione placa krocie (Ty tego nawet nie jestes w stanie tego zrozumiec) a juz nie wspomne o dzwieku , chocby firma Sonus faber seria Olympica III, nie wspomne juz o serii Aida za ktore kupuje sie nowe mieszkanie 2-3 pokojowe w Warszawie to nie oznacza ze w taki sposob trzeba o tym pisac... Bo to jest strasznie zenujace...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) cena za 1 szt.

To tak zebys mogl popatrzec na grajace dziela sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitive chyba tak nie odstaje od Rela. Zobaczcie że Definitive ma wzmacniacz klasy D czyli nic prawie nie waży, a Rel ma tradycyjny, w klasie AB. Różnica 3,6kg praktycznie się zatrze. No i jeszcze jedno, cena 2400 a Rela 3700 - bo chyba należy porównywać Rela T9 z Definitive 1000 (obydwa mają 10' głośnik + 10' membrama bierna).

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia jakości samego basu z obydwu. Może jakiego DT by na testy wypożyczył ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ważne jest jak to gra, ale z tego co Adek45 pisał w swoim wątku zadowoleniem nazwać bym nie mógł, nagle mu się odmieniło i okazało się że ten Definitivitivi kosi wszystko w koło i to ba, razem z wszystkim z o raz wyższej półki cenowej. Jak by tak patrzeć na wymiary, dane papierkowe to JBL ES250p powinien być na półce z Velodyne EQ Max12 bądź lepiej, a JBL ES150 papierkowo jest całkiem jak REL T9 i Ten Definitiviviv tyle że ma bassreflex.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rozmiar głośnika nie decyduje o jakości całego suba, to że 2 suby mają głośniki 25 cm nie znaczy, że grają w tej samej lidze, przecież nawet w ofercie Definitive Technology są suby z głośnikami 25 cm ale w wyższych seriach, są znacznie solidniej wykonane, ważą 2 razy więcej ot tego modelu, o którym pisze Adek i wiem że dobrze grają, bo słuchałem na AS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi np bardziej chodzilo o sposob jego inerpretacji i wypowiedzi. Kazdy wszystko moze napisac ja tez moge napisac ze mam gdzies i np. napisac ze moj sub jest lepszy niz np velodyne DD 12 :-) a co tam, nie wspomne ze znacznie tanszy :-) . Moge tak sadzic, moge, a ze to bzdura jedna wielka to juz inna sprawa. Ale zeby stwierdzic ze cos jest gorsze to trzeba to sprawdzic i przesluchac i wtedy czlwwiek ma podstawy do tego zeby ocenic. I wtedy kazdy zdanie moze miec swoje..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYSZŁA MI NIEZŁA "KROWA" ale kto nie chce nie musi czytac nikt nikogo do tego nie zmusza

 

A tak nawiasem pisząc rozchodziło mi się o podanie swojej propozycji a nie udowadnianie mojego lepszego, autorowi wątku bodajże o to się rozchodziło

i ja też tak właśnie zrobiłem , podałem swoją propozycje nie tylko tego DT i też nie udowadniałem że jest lepsza do momentu kiedy napisałem

to Rel raczej ma podobne brzmienie do mojego DT mimo takiego jego wykonania

 

bo zostałem sprowokowany przez mczaj bo to co On właśnie napisał tu i w innych miejscach:

 

Adek, sub DT, nawet zakładając, że to podobna klasa pod względem brzmienia do Rela T7, to obiektywnie ustępuje Relowi jakością wykonania, która moim zdaniem jest bardzo, nazwijmy to, dyskusyjna, taki marketowy produkt trochę, podczas gdy Rel oferuje skromną, ale rasową elegancję z lakierem fortepianowym w standardzie (a np. u Paradigma trzeba za to dopłacać).

jest chwaleniem tego produktu i wywyższaniem go ponad inny , ja do tej pory tak nie robiłem i nie mam zamiaru więcej tego robic , jeśli już pisałem , to to , że w niczym mu nie ustępuje ,

 

mundi21 popatrz na moje posty w których są moje propozycje , gdybym i ja chwalił tylko swoje czy wspomniałbym o innych , przyjrzyj się całemu wątkowi to zobaczysz kto tu chwali swoje i co to jest ,

 

Lolek126 pisałeś przytaczając kolegę mundi21 :

 

Użytkownik mundi21 dnia 18.11.2013 - 17:41 napisał

‘’do monitor audio proponuję REL T7. U mnie w pokoju 30mk odkręcony do połowy hula aż miło. Stoi na wykafelkowanej podłodze więc czasami podskakuję wraz z łóżkiem na którym siedzę . Nie ma znaczenia czy stoi w rogu pokoju czy pomiędzy głośnikami frontowymi.’’

 

Brawa dla kolegi i mysle ze w koncu od nowa zacznie sie watek...

 

A ja niżej :

 

Dlaczego brawa dla kolegi , bo napisał , że proponuje Rela , ja wcześniej proponowałem DT i jakoś nikt czegoś podobnego nie napisał a ja uważam , że w niczym nie ustepuje Relowi .’’

 

a jest o ok tysiąc tańszy’’

 

Myślałem , ze jesteś bardziej inteligentniejszy i się domyślisz , chodziło mi o to , że dlaczego wtedy gdy proponowałem swojego suba nie napisałeś , że w końcu od nowa zacznie się wątek , bo co , bo nie padła propozycja Rel lub Velodyne tylko jakiegoś DT , co , olałeś jak i mnie tak i tą propozycję i kolejny przejaw wywyższania się (i lekceważenia czegos innego) i tych marek , trzaba było roztrząsac wady DT w porównaniu oczywiście do Rela i Velodyne i trzeba było się kłucic na jakieś bzdurne tematy i udowadniac swoją rację ,

 

żalosne , to wy gadający ciągle o Relu czy Velodyne lub o kolumnach MA oraz kłucący się na tematy które wcale nie są przedmiotem sprawy jesteście żałośni , nie tylko ja tak uważam , tylko nie wszyscy to piszą bezpośrednio ,

 

Tecnoselfrx napisał

Jak mam być szczery to poprostu przestałem przez kilka dni śledzić ten wątek. W pewnym momencie były to wzajemne docinki, pokazywanie kto jest mądrzejszy, a nie doradzanie koledze który założył wątek.

 

 

Stąd wynikał mój post z du..ą i lakierem Rela w treści ,

 

Lolek126 napisał

''A tak na marginesie sie spytam Ty sie chwalisz ile twoj zestaw kosztuje , ja za same kable jakie mam zaplacilem ponad 8 tys i nigdy bym tego nie napisal gdyby nie to co Ty napisales , bo mysle ze sa tutaj tacy ktorzy za jeden lub dwa kabelki placili takie kwoty wiec nie bardzo widze sens pisania ile dany zestaw kosztuje''

Lolek126 napisał do Bobcat

''ale jak zostaniesz jakims ministrem albo , premierem obiecuje ze wtedy napisze do Ciebie z polskimi literami.''

Bobcat napisał do Lolek126

''Reasumując: eleganckim potrafisz być wyłącznie w relacjach z ludźmi, stojącymi wyżej od Ciebie w hierarchii społecznej. Pozostałymi gardzisz. No comments.''

 

Mczaj napisał

inaczej mówiąc każdy produkt jest kierowany do innego klienta, do ciebie został skierowany DT i fajnie że się z nim utożsamiasz, natomiast twoja "nienawiść" do Rela jest cokolwiek niezdrowa.

jak chcecie gadac tylko o firmie Rel to załużcie sobie klubik miłośników Rela i tam się podniecajcie jego wyrobami ,

mczaj napisał

po prostu rel nie jest dla ciebie, tobie wystarczy plastikowy look definitive technology, natomiast dla wielu osób wygląd i jakość wykonania są ważne, gdyby tak nie było, to nie byłoby kolumn pokrywanych fornirem, a zamiast elementów metalowych królowałby plastik.

 

 

czy ja muszę coś dodawac do tego , chyba tylko to co Bobcat No comments .

 

to jest niezłe chamstwo przypisac kogoś do pewnej niskiej grupy społecznej nic o nim nie wiedząc

 

mundi21

Zazdrośnik , ale wymyśliłeś , były czasy młodości w których to miało się niezły sprzęt ale nie o to chodzi żeby się chwalic , niestety „nadeszły czarne chmury” i po ptakach a z naturą się nie wygra i doszły ważniejsze sprawy jak zdrowie , rodzina , dzieci , teraz jest jak jest i starczy przekonałem się o tym , nie trzeba lakieru fortepianowego żeby sprzęt był wyjątkowy ,

 

ja tylko wspomniałem i podałem propozycję swojego suba w połowie tematu , nie wałkowałem o nim ciagle ,

 

nie pałam żadną nienawiścia do Rela ,

 

nie stac mnie , zastanówmy sie , hm , a po co mam wydawac tysiąc więcej skoro Rel nie gra na tyle lepiej od DT (wspominałem już ),

 

nie słuchałem , nie dotykałem tak , a skąd taka pewnośc takie informacje,

nie przychodzę do salonu i nie dźwigam kolumn lub subów , nie jestem ciężarowcem , nie dotykam sprzętu podczas prezentacji jeśli nie jest jeszcze mój , oglądac, zaglądac tak ale nie dotykac taką mam zasadę ,obrucic i sprawdzic tył , proszę bardzo , prezentujący jest od tego , wy może się rządzicie jak u siebie w domu ja nie , kolejny przejaw tego jaki jesteś bardziej obeznany ,

 

ja słuchałem Rela gdy wybierałem DT , a wy słuchaliście DT ?

 

T9 lub 528 jak najbardziej dźwięk bardzo ladny z ale nie dam prawie dwa razy tyle na coś co na pewno i niestety lepiej wygląda bo , żeby aż na tyle lepiej grał, hm, kwestia gustu ,może niektórzy patrzą właśnie na to jak wygląda przy wyborze ,

 

DT , hm , ot takie brzydkie kaczątko z pozoru ,

 

calkowicie nie chodzi mi o Twoj wybor jesli Tobie bardziej pasuje Twoj sub od tego rela ok , tylko sposob argumentacji jest na poziomie 1 klasy podstawowej.

 

tak jak wasze zachowanie tutaj na forum , jak dzieci sprzeczacie się o pierdoły odchodząc całkowicie od tematu a mówi się , że o gustach się nie dyskutuje zresztą wspominałem też o tym , sam się już w tej "krowie" gubię ,

 

Na zakonczenie Kolego to, ze Ciebie nie stac jest na sub tak zrobiony i w takiej cenie ,czy na jakies kolumny gdzie ludzie za samo wykonanie i z czego sa zrobione placa krocie (Ty tego nawet nie jestes w stanie tego zrozumiec) a juz nie wspomne o dzwieku , chocby firma Sonus faber seria Olympica III, nie wspomne juz o serii Aida za ktore kupuje sie nowe mieszkanie 2-3 pokojowe w Warszawie to nie oznacza ze w taki sposob trzeba o tym pisac... Bo to jest strasznie zenujace...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) cena za 1 szt.

To tak zebys mogl popatrzec na grajace dziela sztuki.

 

daruj sobie to przytaczanie cen sprzętu oraz nazw bo orientuję się co nie co ile co kosztuje i z jakich materiałów jest zrobione , nie tylko Ty/Wy siedzicie w tym i następny przejaw Twojej "jakby" większej znajomości tematu , wywyższenia się , przedstawieniem tych przykładów jakbyś "rozmawiał" z całkowitym laikiem z góry tak zakładasz a to złe , też tak kiedyś raz założyłem i się przejechałem ,

 

 

 

zauważcie tylko na taką prawidłowośc , wystarczy tylko , że znajdzie się ktoś kto zaczyna w delikatny sposób jakby promowac „ swój „klocek” , który jest całkowicie inny od na to wychodzi posiadanego przez wszystkich albo Rela albo Velodyna a zaraz znajdują się ludzie , żeby go gasic w ten czy inny sposób , o czym to może świadczyc

Bez komentarza

 

Bobcat napisał

Widzę że są pewne konwenanse i odmienny punkt widzenia nie jest mile widziany.

 

zgadzam się z tym ,

 

nie pamiętam kto to napisał a już nie chce mi się szukac mam ważniejsze sprawy na głowie :

 

Hej Don ja nigdy nie napisze ze inne suby sa do kitu czy cos w tym stylu, dla mnie po przesluchaniu ilus tam subow w kwocie 5-9 tys licza sie tylko dwa suby rel 528 i velodyne spl 1200 ultra - ale to moje osobiste zdanie.

 

to co możesz wiedziec o subach poniżej 3 tys i w granicach 2 tys .

 

Chcecie dyskutowac to załużcie kółko dyskusyjne lub klub miłośników Rela i Velodyna i tam wymieniajcie się swoją wiedzą i mądrościami oraz kłućcie się do woli .

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj się tak Adek45, odebrałem brawa od lolek126 w sposób inny niż Ty, ja podając tego suba miałem zamiar skierować rozmowę na tory dotyczące zapytania autora tematu i odejść od kłótni którą prowadzicie. Widzę, że Rel działa jak płachta na byka, co mam przeprosić że go mam i chcę podzielić się spostrzeżeniami. Aż boję się napisać, że w domu miałem na próbach velodyna, kurde napisałem sooory. Miałem JBL, monitor audio, paradigma i został ten który został bo jest moim zdaniem 60/40 muza film.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam Rela, choć uważam ich serię T5-9 za bardzo dobrze zbalansowaną propozycję, natomiast jeśli chodzi o tego suba Definitive Technology, to trudno traktować go jako poważnego kandydata, skoro sam Adek45 zaraz po zakupie tak relacjonował jego jakość:

 

Cała bryła jest solidnej budowy ale nie tak bardzo . Dlaczego ? Ano dlatego , że SUB JEST ZA LEKKI . Moim skromnym zdaniem powinien ważyc ze dwa razy tyle z uwagi na pasywną membranę "waląca" w podłogogę która to razem z głośnikiem powoduje drgania całej konstrukcji co niesie za sobą drażniace przebarwienia basu przypominające "charczący" z przesterowania głośnik . Scianki mogłyby byc solidniejszej grubości bo przy mocniejszych rejestrach dźwieku drgają a cały sub przesuwa się . MUSOWE DOCIĄŻENIE I TO NIE BYLE JAKIM CIĘŻAREM .

 

Powyższa spontaniczna i z pewnością szczera "laurka" przekonała mnie całkowicie, że to urządzenie trzeba omijać szerokim łukiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hłe hłe hłe ale się zmartwiłem waszymi reakcjami ,

 

pewnie , że tak napisałem , że mógłby ważyć wiecej bo mógłby jak niejeden inny a czy ja jestem inżynierem , który projektuje suby , nie , i dobrze bo jakbym miał znosic fochy takich jak Wy to bym się chyba prędzej zastrzelił , są od tego ludzie którzy skoro dali mu taką wagę to w jakiś sposób to wyliczyli , może też się pomylili , nie wiem , nie interesuje mnie to ,

 

a pamiętacie jak kolega tecnoselfrx opisywał Earthquake-a MiniMe Pe12 ? co pisał , że on też "chodził" I REL KTÓREGO MIELI W DOMU NA ODSŁUCHACH TEŻ "CHODZIŁ" WIEC CO SIĘ CZEPILIŚCIE MNIE DT I O CZYM WŁAŚNIE TO ŚWIADCZY ,

 

TO WY DAJCIE SOBIE SIANA I SIĄDŹCIE NA DUPĘ

 

pewnie i Velodyne i Rel i Paradigm są bardzo dobrymi subami w stosunku do innych subów choc w nie każdym przypadku jest to takie oczywiste ale czy trzeba zaraz innych mieszać z błotem i utożsamiać gościa go mającego z nim oraz przyporządkować do pewnej niskiej klasy społecznej , przecież to jawne chamstwo i drobnomieszczaństwo , jakie trzeba miec mniemanie o sobie żeby takie coś napisac ,

 

to, że ktoś nie ma Rel-a Sentora ,Velodyna z serii DD czy Paradigma SUB-1 lub 2 albo Velodyna z serii SPL lub Paradigma z serii Reference SUB o niczym nie świadczy , nie świadczy o tym , że musi byc ograniczony finansowo , może ten ktoś ma już inne ważniejsze priorytety niż jaranie się sprzętem , różne są koleje losu ale czy trzeba zaraz kogoś tak poniżać ,

 

mundi21 ja już dawno przestałem się tym podniecac a Ty myślisz ,że co ja niby miałem na myśli proponując swego , człowieku poczytaj sobie całość może w końcu dojdzie do Ciebie o jakie bzdety się tu sprzeczali nie związane w ogóle z tematem a gdy podałem na chyba 5-ej str swojego suba to zaraz zaczęło się wyśmiewanie pytam dlaczego, i to przez kogo , przez ludzi , którzy wogóle go nie słyszeli , paranoja , może najpierw założyciel tematu go posłucha i sam oceni , proste , jeśli mu się nie spodoba to go nie weźmie ale jak przyjdzie mu dołożyc tysiąca na innego , który nie gra wcale lepiej to znowu się zastanowi czy warto , a nic tak nie działa na Polaka jak kasa którą musiałby a nie musi wydać nie raz się o tym przekonałem ,

nagle kogos oświeciło , otrzepali się z amoku i zobaczyli , że ktoś podał w końcu jakąś propozycję wg nich godną uwagi , trochę kultury wymaga uszanowanie czyjegoś zdania ,

 

zaproponowałem założenie klubu dyskusyjnego lub miłośników Rela lub Velodyna i tam do usranej śmierci mogą docinać sobie i pokazywać kto jest mądrzejszy , są ludzie którzy też mieli tego dość ale siedzieli cicho i właśnie dlatego tacy jak Oni się rozzuchwalili i czasami pieprzą trzy po trzy w jakimkolwiek temacie gdy tylko znajdzie się ktoś o odmiennym zdaniu .

 

cały czas pokazujecie jacy jesteście

 

przynajmniej nie słodze a piszę czego można się spodziewac , zresztą to samo zrobiłem o innym , np STX lub Paradigm DSP 3200 i o każdym innym też tak napisałbym jakby było coś nie tak co by mi nie pasiło

 

A jakbyście chcieli wiedzieć to prawie każdy sub można ośmieszyć stosując nieodpowiednie ustawienie oraz głośność wszystko można jak się chce .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie i Velodyne i Rel i Paradigm są bardzo dobrymi subami w stosunku do innych subów choc w nie każdym przypadku jest to takie oczywiste ale czy trzeba zaraz innych mieszać z błotem i utożsamiać gościa go mającego z nim oraz przyporządkować do pewnej niskiej klasy społecznej , przecież to jawne chamstwo i drobnomieszczaństwo , jakie trzeba miec mniemanie o sobie żeby takie coś napisac ,

 

Kolego ale tu nikt cie nie utożsamia z twoim subwooferem ani nic z tych rzeczy. Chodzi wyłącznie o to że nagle zrobiłeś z niego jakiegoś walącego piorunami pogromce wszystkiego w koło, choć wcale taki nie jest, choćby przez to że jak nie dociążysz go krawężnikami to tańczy salse, brekdance, charczy burczy i rzęzi, czyli jest skonstuowany na odpie..., poszli po kosztach. Ciśniesz na porządne marki jak REL czy Velodyne, czyżbyś chciał się dowartościować po nieudanym zakupie? Bo tak to wygląda.

 

Moim skromnym zdaniem mogłeś dorzucić z 200zł i utargować trochę cenę na Velodyne EQ 10 MAX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie utożsamia , ja napewno się z nim nie utożsamiałem a to , że on akurat mi starcza wcale tego nie dowodzi

Mczaj napisał

inaczej mówiąc każdy produkt jest kierowany do innego klienta, do ciebie został skierowany DT i fajnie że się z nim utożsamiasz, natomiast twoja "nienawiść" do Rela jest cokolwiek niezdrowa.

 

mczaj napisał

po prostu rel nie jest dla ciebie, tobie wystarczy plastikowy look definitive technology, natomiast dla wielu osób wygląd i jakość wykonania są ważne, gdyby tak nie było, to nie byłoby kolumn pokrywanych fornirem, a zamiast elementów metalowych królowałby plastik.

gdyby był nieudany to już bym tego suba nie miał w domu ,

EQ-MAX10 nie dawał mi tego wydupienia jak DT, prędzej byłem skory na sprowadzenie 12-tki zza oceanu ale nie miałbym w kraju gwarancji tylko tam a tu nie dałbym tyle za niego, myślałem też wtedy o HSU Research VTF15-H ale sytuacja podobna wtedy pokazał się DT i na niego padło , gdyby wcześniej było coś wiadomo o Earthquake-u to napewno wziąłbym MiniMe Pe12 .

 

Chodzi wyłącznie o to że nagle zrobiłeś z niego jakiegoś walącego piorunami pogromce wszystkiego w koło

 

zrobiłem tak dopiero wtedy i dlatego , że wkurzyło mnie to jak zaczęliście zlewac z niego a wogóle go nie słyszeliście , przypomniałem w poście wyżej jak to jeden kolega opisywał wspomnianego MiniMe Pe12 i Rela , i oba też "chodziły" wiec niezrozumiałe było dla mnie czego czepiliście się DT , równie dobrze można było pozlewac z Rela ale gdzie tam , taki fortepianowy , ładny amerykancki szkoda by było lub z Earthquake-a

a z tym dopracowaniem i zbalansowaniem u Rela to wychodzi , że też nie jest tak do końca ok ,

gdy kupowałem DT to EQ-MAX10 kosztował ponad 3 tys , nie warto było tyle dodawac nawet gdyby obniżyli ze dwie trzy stefy a 12-tka prawie 4 a przy sprowadzeniu byłoby niecałe 3 ale nasi dystrybutorzy są nieugięci w sumie dobrze , że tak się stało ,

Earthquake ma brzmienie podobne do mojego ale z jeszcze mocniejszym impulsem i szybkością wiec jak już to on w tej chwili byłby moim faworytem .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę kultury wymaga uszanowanie czyjegoś zdania

trzy po trzy w jakimkolwiek temacie gdy tylko znajdzie się ktoś o odmiennym zdaniu

 

Poruszyłeś ważny aspekt jakości dyskusji na Forum. Sprawa polega na tym, że są osoby które same siebie mianowały Autorytetami, więc jako tacy uważają się za posiadaczy wiedzy absolutnej i niepodważalnej, którą należy przekazać maluczkim. Osoby te (skoro we własnym mniemaniu mają rację zawsze i z definicji) uzurpują sobie prawo wygłaszania ostatecznych i nie podlegających dyskusji ocen, zarówno sprzętu, jak też i innych Dyskutantów. Odmienność zdania, czy zadeklarowanie się po stronie szkoły myślenia którą te osoby uznają za niesłuszną są niemile widziane. Smutne w tym wszystkim jet to, że ci "najlepiej wiedzący" nie próbują zazwyczaj podjąć merytorycznej dyskusji, lecz od razu sięgają po oręż epitetów, kpin, prześmiewczych pseudo-uwag, ośmieszania drugiej strony i wycieczek osobistych. Celowo nie wymieniam żadnych nicków, gdyż chodzi mi o naświetlenie problemu, a nie o jakiekolwiek rozgrywki personalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, załóżcie może we dwóch z Adkiem klub prześladowanych na Audiostereo, w którym będzie sobie do woli ronić krokodyle łzy i użalać się nad sobą, jak dwie baby.

Będziecie mogli też się wzajemnie poklepywać po ramieniu i utwierdzać w przekonaniu, że wasze sprzęty to prawie hajend, tylko że nikt oprócz was się na nich nie poznał.

 

Wasza dyskusja z pewnością będzie merytoryczna i na "argumenty" :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj się tak Adek45, odebrałem brawa od lolek126 w sposób inny niż Ty, ja podając tego suba miałem zamiar skierować rozmowę na tory dotyczące zapytania autora tematu i odejść od kłótni którą prowadzicie. Widzę, że Rel działa jak płachta na byka, co mam przeprosić że go mam i chcę podzielić się spostrzeżeniami. Aż boję się napisać, że w domu miałem na próbach velodyna, kurde napisałem sooory. Miałem JBL, monitor audio, paradigma i został ten który został bo jest moim zdaniem 60/40 muza film.

W koncu koledze wytlumaczyles , dajcie zyc ...

 

Użytkownik mundi21 dnia 18.11.2013 - 17:41 napisał

‘’do monitor audio proponuję REL T7. U mnie w pokoju 30mk odkręcony do połowy hula aż miło. Stoi na wykafelkowanej podłodze więc czasami podskakuję wraz z łóżkiem na którym siedzę . Nie ma znaczenia czy stoi w rogu pokoju czy pomiędzy głośnikami frontowymi.’’

 

Brawa dla kolegi i mysle ze w koncu od nowa zacznie sie watek...

 

A ja niżej :

 

Dlaczego brawa dla kolegi , bo napisał , że proponuje Rela , ja wcześniej proponowałem DT i jakoś nikt czegoś podobnego nie napisał a ja uważam , że w niczym nie ustepuje Relowi .’’

 

Adek kolego mysle ze masz pozwyzej 30 lat skoro napisales ze masz zone, dzieci itp ale z Twoim nie wiem jak to nazwac , zrozumieniem tego co sie pisze naprawde jest cienko... na szczescie kolega juz Ci to wytlumaczyl... wiec teraz mozesz spac spokojnie. Ale na samym poczatku myslalem ze Ty zartujesz piszac taki wpis, a Ty naprawde nie zrozumiales ... tak jak mowisz ciezkie jest zycie i czarne chmury czasem sie zbieraja nad ludzmi, tylko oby nie na dluzszy czas te chmury byly nad Toba......Proponuje duzo czytac to pomaga na zrozumienie tekstow... calkiem powaznie to pisze zeby nie bylo ze sie smieje...

 

 

 

Poruszyłeś ważny aspekt jakości dyskusji na Forum. Sprawa polega na tym, że są osoby które same siebie mianowały Autorytetami, więc jako tacy uważają się za posiadaczy wiedzy absolutnej i niepodważalnej, którą należy przekazać maluczkim. Osoby te (skoro we własnym mniemaniu mają rację zawsze i z definicji) uzurpują sobie prawo wygłaszania ostatecznych i nie podlegających dyskusji ocen, zarówno sprzętu, jak też i innych Dyskutantów. Odmienność zdania, czy zadeklarowanie się po stronie szkoły myślenia którą te osoby uznają za niesłuszną są niemile widziane. Smutne w tym wszystkim jet to, że ci "najlepiej wiedzący" nie próbują zazwyczaj podjąć merytorycznej dyskusji, lecz od razu sięgają po oręż epitetów, kpin, prześmiewczych pseudo-uwag, ośmieszania drugiej strony i wycieczek osobistych. Celowo nie wymieniam żadnych nicków, gdyż chodzi mi o naświetlenie problemu, a nie o jakiekolwiek rozgrywki personalne.

Hej kolego widze uparty jestes , moze i dobrze :-) , ale mysle ze troszke jest tez i o mnie w tym co napisales wiec ja powiem tylko tyle , ze mi i mysle kilku innym osobom nie chodzi o to ze koledze Adkowi lepiej podoba sie ten czy inny sub- rozumiesz?... chodzi o fakt jak to napisal, malo tego mysle ze w wogole nie sprawdzal swojego systemu np z relem czy z velodynem ktore sa drozsze, ladniejsze i lepiej wykonane,( specjalnie nie pisze lepsze - bo to kwestia upodobania, gustu i w jakims znaczeniu kasy ), tylko napisal tak jak napisal. Patrzac na to jak napisal mozna by o wszystkim tak powiedziec np. po co mercedes klasy E skoro np. skoda octavia tez jest super i mozna jezdzic, a po co komu lepiej wykonany, z lepsza elektronika z ładniejszymi bajerami w srodku samochod... Tylko ze trzeba tez zaznaczyc zeby kupic tego mercedesa to musi byc stac czlowieka. A sam Adek powiedzial ze mial lata mlodosci gdzie mial sprzet ale zycie teraz juz jest inne dom, rodzina itp i ma sie to na co czlowieka stac ( bo to jest tylko kino domowe , a rodzina jest wazniejsza) i tego sie nie kwestionuje, ani sie z tego nie smieje. Tylko wlasnie sposob jaki napisal ludzi drazni. Mysle ze choc troszke rozumiesz to co napisalem i choc troche sie zgadzasdz. Naprawde nie chodzi o to ze dla niego jest lepszy inny sub. NIe wspomne ze irytuje sie na zdanie , ktorego nie zrozumial, a znowu przez takie wpisy odchodzi sie od tematu i jakby nie patrzec to po czesci rowniez dzieki Tobie...- sam musisz przyznac. Bo tearz zamiast pisac o subie jaki bylby fajny do MA znowu bedzie kilka wpisow nie na temat... nie majacych zadnego znaczenia. Ale tez zeby pisac i oceniac inne suby to kolego z calym szacunkiem trzeba je posluchac. Ja na przelomie kilku miesiecy przesluchalem okolo 10 subow z polki w zakresie od 5 do 9 tys ale nigdy bym nie napisal zle o subie drozszym czy porownywalnie cenowo jesli nie posluchalbym go. A napisalbym tak jak Adek ze w du... mam lakier i wszystkie inne aspekty za ktore miedzy innymi sie placi , ale to ze kogos np stac na taki czy inny sob czy jakies tam kino domowe to nie oznacza ze ktos to kupuje zeby sie pochwalic sasiadom... bo wiekszosci ludzie pojecia i tak nie maja ci co przychodza zapewne do Ciebie , do mnie i do innych ludzi. Nie popadajmy w skrajnosc ze wszystko co sie kupuje to dla pochwalenia sie przed innymi, kupujemy to na co nas stac - to jest podstawowy warunek... A juz najlepsze jest jak pisze kolega Adek ze jak ludzie maja lepszy sprzet od niego to od razu sie tym musza jarac po pachy i oczywiscie wszystkie pieniadze przeznacza sie na ten cel- smiech na sali. I tutaj juz totalnie przemawia nie bede pisal co... To nie nasza wina ze kogo stac na to czy cos inengo , kazdy w zyciu mial prawo wyboru, nauki takiego czy innego kierunku na studiach, albo dwoch fakultetow i kazdemu zycie inaczej sie ulozylo. Ale teraz tak wychodzi ze jak ktos ma lepsze KD to wszystkie pieniadze wklada w KD, jak ktos ma samochod dobry to w samochod, a co jak ma sie np 2 niezle samochody , niezle KD, fajny dom, i jezdzi sie ze 2a razy na dobre wczasy w ciagu roku. To oznacza ze np moje dzieci nic nie jedza i w wogole sa zaniedbywane bo pieniadze sie wkłada tylko w materialne rzeczy. Tak wychodzi... A wg mnie to oznacza ze stac jest na to czlowieka , tylko niestety u nas panuje jeszcze cos takiego ze jak moze komus byc lepiej jak mi... Moze i jest jakas garstka ludzi ktorzy tak robia,ale nikt nie kupuje SF za prawie 450 tys zeby sie popisac, czy tez mercedesa E klasy ktory kosztuje swoje, a doliczajac koszty utrzymania, ubezpieczenia to juz nawet czlowiek dobrze zarabiajacy nie jest w stanie utrzymac takiego samochodu. Wiec nie ublizajmy innym ktorzy sa od nas zamozniejsi, tylko robmy cos w zyciu co poprawi nasz status zyciowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze choc troszke rozumiesz to co napisalem i choc troche sie zgadzasdz.

 

Doskonale Cię rozumiem i zgadzam z tym, co napisałeś. Chodziło mi wyłącznie o to, że razi mnie maniera zgodnie z którą kpiny i epitety zastępują argumenty a także próbuje się dyskutować z pozycji wyższości i braku szacunku dla drugiej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem i zgadzam z tym, co napisałeś. Chodziło mi wyłącznie o to, że razi mnie maniera zgodnie z którą kpiny i epitety zastępują argumenty a także próbuje się dyskutować z pozycji wyższości i braku szacunku dla drugiej strony.

Mysle ze koledzy tutaj nie pisza z pozycji wyzszej w stosunku do Ciebie, tylko tak to wychodzi jak juz wszyscy sie nakrecamy na cos. Ale nie piszmy takich rzeczy i zle o tych co sa od nas bardziej majetni i ktorzy maja lepszy sprzet czy tez generalnie lepiej sie im zyje. Bo to jest niesprawiedliwe gdyz nie wiemy ile to nauki, pracy i innych rzeczy wymagalo od kogos, zeby ktos doszedl do takiej czy innej pozycji. I chyba przyznasz racje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.