Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio Silver RX + jaki SUBWOOFER


Mr.Z

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat Velodyne CHT-10Q ma już kalibrację więc się nie dziwię, że ktoś nie chce go wymieniać ;-)

Kalibracja naprawdę dużo daje. To tak jakby zainwestować parę tys. w ustroje akustyczne ...

Na 100% sie przydaje i jest pomocne, nie trzeba ganiac po pokoju z subem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lolek126

 

Dyskusja z Tobą jest bezcelowa. Łykasz wszystko co Ci powiedzą sprzedawcy niczym indyk kluski, poczym przelewasz to na Forum w postaci kilometrowych postów. W dodatku się powtarzasz. Apelujesz o więcej zaufania do ludzi. Ja z kolei mógłbym zaapelować o mniej naiwnej łatwowierności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo różnych. Co to zresztą ma do rzeczy? Cała sprawa zaczęła się od mojego stwierdzenia, że całe 5.1 powinno być "z jednej stajni". Spotyka się tu głosy, że są firmy głośnikowe nie produkujące subwooferów, są też specjalizujące się wyłącznie z nich. Jeśli ktoś lubi takie zbieraniny - jego decyzja i jego kasa. Ja się do takich nie zaliczam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotyka się tu głosy, że są firmy głośnikowe nie produkujące subwooferów, są też specjalizujące się wyłącznie z nich. Jeśli ktoś lubi takie zbieraniny - jego decyzja i jego kasa. Ja się do takich nie zaliczam.

 

Zbieraniny powiadasz? :) Hehehe dziwny z Ciebie gość:)

 

Jest to kolejny wątek w którym pojawił się Bobcat i spiera się z całą ludzkością, gdzie jego jedynym argumentem - do którego się oczywiście nie przyznaje- jest to, że On tak ma :)

 

Rozumiem że zestawem kolumn AUDIO PHYSIC VIRGO 25 za 30 tysięcy i subwooferem REL G1 za 14 tysięcy bądź Velodyne DD byś pogardził, bo to zbieranina przecież.Niestety Audio Physic nie produkuje subwooferów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą sprawę można strywializować lub ośmieszyć czego dowodem Twój wpis. Nie ja tak mam, więc narzucam taki punkt widzenia innym. Powiedział bym odwrotnie: jest taka szkoła myślenia, nie mojego autorstwa ale uważam ją za słuszną i dlatego tak mam. A pojawiam się w rozmaitych wątkach. Podobnie jak Ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywne odczucia. Po prostu mi to nie grało. Widzę, że przyjąłeś taktykę rozmowy "na zmęczenie drugiej strony" (w tym przypadku: mnie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już chodzimy po ekstremach to nietrudno wskazać zestaw 5.1 z równie wysokiej (lub wyższej) półki od jednego producenta.

 

Pisałem już, że tworząc jakieś złożone urządzenie i biorąc poszczególne składowe od producenta najlepszych na świecie każdej (ale każdorazowo jest to inny producent) wcale nie znaczy, że otrzymamy najlepszy na świecie produkt finalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywne odczucia. Po prostu mi to nie grało. Widzę, że przyjąłeś taktykę rozmowy "na zmęczenie drugiej strony" (w tym przypadku: mnie).

Nie za bardzo rozumiem ?

Skoro testowałeś ileś tam subów, zestawów to myślałem po prostu, że podzielisz się tą wiedzą, przecież od tego jest forum. Z tym, że chodzi mi o konkrety zaobserwowane w trakcie odsłuchu, nie ogóły czy filozofie.

 

Zawsze chętnie posłucham ludzi z doświadczeniem w danym temacie, jednak przy sformułowaniach "subiektywne odczucia" czuję lekki niedosyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuj proszę ode mnie literackich wzlotów. Pisanie wypracowań było zawsze moją słabą stroną.

 

Na przykład to, że dane kolumny mają dźwięk, który nazwał bym miękkim i soczystym, a nie pasujący do nich subwoofer ma twardy i ostry. Kolumny mają nisko ustawioną częstotliwość odcięcia i do tego momentu też odtwarzają niskie tony, które zgodnie z charakterystyką tychże kolumn są miękkie, soczyste i takie powiedział bym ciepłe. W pewnym momencie przy tonach najniższych pracę przejmuje subwoofer, który wali basem imponującym, tyle że ostrym i twardym, wręcz zimnym. Robi się dysharmonia, żeby nie powiedzieć dysonans.

 

Takie miałem spostrzeżenia (powtarzam: moje subiektywne, nie musisz ich podzielać) z zabawy zestawem 5 kolumn jednego producenta, subwoofer od innego. Być może z subwooferem innej marki wrażenia było by odmienne. Ale tu były takie, jak opisane. Branie wszystkiego "z jednej stajni" gwarantuje uniknięcie tego typu niespodzianek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać co to były za suby z tym ostrym i zimnym dźwiękiem?

Druga sprawa - pamiętasz, że suby mają regulacje odcięcia i wzmocnienia, dzięki czemu możesz je ustawić tak jak chcesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie przy tonach najniższych pracę przejmuje subwoofer, który wali basem imponującym, tyle że ostrym i twardym, wręcz zimnym.

 

Nigdy nie słyszałem subwoofera który przy odcięciu na np 60Hz gra ostrym, twardym wręcz zimnym basem, nie słyszałem też suba który przy tak niskich tonach oddawał barwę dźwięku, nie słyszałem ani nie spodziewałem się że jakakolwiek barwa występuje w tych rejestrach...Zawsze myślałem że może być szybki, sprężysty bądź ciągnący się, dudniący, natomiast jeśli był twardy to odcięty był zbyt wysoko. Widocznie bardzo mało słyszałem, albo jestem totalnie głuchy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieraniny powiadasz? :) Hehehe dziwny z Ciebie gość:)

 

Jest to kolejny wątek w którym pojawił się Bobcat i spiera się z całą ludzkością, gdzie jego jedynym argumentem - do którego się oczywiście nie przyznaje- jest to, że On tak ma :)

 

Rozumiem że zestawem kolumn AUDIO PHYSIC VIRGO 25 za 30 tysięcy i subwooferem REL G1 za 14 tysięcy bądź Velodyne DD byś pogardził, bo to zbieranina przecież.Niestety Audio Physic nie produkuje subwooferów

Dokladnie tak jak piszesz kolego to co wymieniles to jedna wielka zbieranina ,dziadostwo ubostwo i lepszy jest zestaw za 4 tys MA z tej samej serii . :-) Bardzo dobry przyklad, a mozna by bylo wiecej takich przykladow pisac.

 

@Lolek126

 

Dyskusja z Tobą jest bezcelowa. Łykasz wszystko co Ci powiedzą sprzedawcy niczym indyk kluski, poczym przelewasz to na Forum w postaci kilometrowych postów. W dodatku się powtarzasz. Apelujesz o więcej zaufania do ludzi. Ja z kolei mógłbym zaapelować o mniej naiwnej łatwowierności.

Kolego ostatnie zdanie pisze do Ciebie bo szkoda czasu i mam rade dla Ciebie zapisz sie do klubu Pana Macierewicza bo ten wszedzie widzi zamachy i przestepstwa i same oszustwa. I skad wiesz ze ze przy Twoim wyborze np cos nie nakrecil sprzedawca skoro niemalze wszyscy kieruja sie tylko marza????

Dalej nie odpowiedziales na pytanie koledze o ktorym pisalem wczesniej ,co ma zrobic np jakis gosc co kupi Sonusy Fabery - Aida za ponad 200 tys skad suba ma wziasc do tych kolumn , rozumiem ze dokupienie suba veldoyne DD to zestaw dziadostwo bedzie nie zgra sie z tymi kolumnami :-) ;-)

Napisz nam konkretnie jakich subow sluchales i ze one nie zgrywaly sie z Twoimi kolumnami.

 

Nigdy nie słyszałem subwoofera który przy odcięciu na np 60Hz gra ostrym, twardym wręcz zimnym basem, nie słyszałem też suba który przy tak niskich tonach oddawał barwę dźwięku, nie słyszałem ani nie spodziewałem się że jakakolwiek barwa występuje w tych rejestrach...Zawsze myślałem że może być szybki, sprężysty bądź ciągnący się, dudniący, natomiast jeśli był twardy to odcięty był zbyt wysoko. Widocznie bardzo mało słyszałem, albo jestem totalnie głuchy

Nie tylko Ty tego nie slyszales ja tez nie i wielu wielu innych tez tego nie uslyszy, musimy isc do lekarza Kolego :-)

 

Możesz napisać co to były za suby z tym ostrym i zimnym dźwiękiem?

Druga sprawa - pamiętasz, że suby mają regulacje odcięcia i wzmocnienia, dzięki czemu możesz je ustawić tak jak chcesz?

Moze nie wszyscy potrafia ustawic odpowiednio sub...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze mnie taka refleksja naszła co do Velodyne i RELa - te subwoofery w ogóle nie mają prawa bytu - bo przecież nie tworzą serii z żadnymi kolumnami, więc się z żadnymi nie zgrywają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Dalej nie odpowiedziales na pytanie koledze o ktorym pisalem wczesniej ,co ma zrobic np jakis gosc co kupi Sonusy Fabery - Aida za ponad 200 tys skad suba ma wziasc do tych kolumn , rozumiem ze dokupienie suba veldoyne DD to zestaw dziadostwo bedzie nie zgra sie z tymi kolumnami :-) ;-) <br />

 

He,he

A to się ubawiłem ;-)))))))))))

Po pierwsze Sonus Faber Aida kosztują 400 tys. PLN, za 200 tys to jest jedna sztuka ;-))))))))

Po drugie Aidy suba mają już w sobie ;-))))))))))))

Generalnie kolumny High-End nie potrzebują suba ... No chyba, że je ustawimy w pomieszczeniach +100 m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he

A to się ubawiłem ;-)))))))))))

Po pierwsze Sonus Faber Aida kosztują 400 tys. PLN, za 200 tys to jest jedna sztuka ;-))))))))

Po drugie Aidy suba mają już w sobie ;-))))))))))))

Generalnie kolumny High-End nie potrzebują suba ... No chyba, że je ustawimy w pomieszczeniach +100 m2.

Witam zapomnialem dopisac ze 1 szt., ale to nie zmienia faktu czy za 200 czy 400 tys chodzi o sam fakt, a sub jakbym mial takie kolumny i metraz wlasnie ze 70 m, a najlepiej wiecej to i tak kupilbym suba velodyna DD 12 lub 15. Bylem kiedys na pokazowym odsluchu kina domowego zrobionego ( 7,1 ) na B&W 800 diamond sa tansze od wymienionych SF ale pod wzgledem basu mysle ze sa lepsze,a pomimo tego byl sub velodyne DD -18 i Kolego powiem tylko tyle, ze z kolega byslismy i nie chcielismy wyjsc z tej sali. To co przezylismy ogladajac urywki roznych filmow ( np gladiator, transformers, dzien niepodleglosci, wladcy pierscienia i kilka innych) plus trzy koncerty. Kolega wlasnie zadal pytanie czy potrzebny do tych kolumn jest sub - czlowiek ktory to kino ustawial jak i kalibrowal powiedzal ze bez suba to nie to samo, pomimo ze te kolumny maja odpowiedni bas ale z subem to inne ogladanie...i inne odczucia. Dla mnie to co uslyszalem i przezylem, to bylo najlepsze kino jakie mialem mozliwosc odsluchania w swoim zyciu, a troszke juz sluchalem w roznych krajach jak i u nas w Polsce. Takze ja osobiscie oczywiscie jakich bym nie mial kolumn to i tak sub jest nieodzownym elementem w kinie domowym.Pozdrawiam i dziekuje ze skorygowanie ceny za SF Aidy:-)

 

No i jeszcze mnie taka refleksja naszła co do Velodyne i RELa - te subwoofery w ogóle nie mają prawa bytu - bo przecież nie tworzą serii z żadnymi kolumnami, więc się z żadnymi nie zgrywają :)

Kolego a nie slyszales ze maja zbankrutowac te firmy bo nikt nie chce kupowac tych subow ze wzgledu ze nie pasuja do zadnych kolumn pod wzgledem dzwieku :-) Pozdrawiam Kolege.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn Sonus Faber Aida raczej nie kupuje się do kina domowego ... tak na marginesie.

Sub do kina jest niezbędny - z tym się zgodzę. Z żadnych kolumn nie uzyskamy takich efektów ... podkreślę "efektów" a nie basu ...

Inna jest rola suba w kinie a inna w stereo. Sztuką jest znaleźć suba, który to pogodzi. Dlatego Velodyne są tak ciekawe bo mają predefiniowane tryby pracy: kino, stereo rock/jazz, gry. Normalne suby są do "wszystkiego" a jak ktoś wcześniej powiedział - "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" ;-) Velodyne, dzięki trybom pracy, łatwo można dostosować do konkretnych potrzeb.

Jak myślicie - jak postawimy obok siebie sub jakiejś firmy i odpowiadający mu cenowo sub Velodyne to który sub będzie lepszy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub do kina jest niezbędny - z tym się zgodzę. Z żadnych kolumn nie uzyskamy takich efektów ... podkreślę "efektów" a nie basu

No ale te efekty są od basu :)

 

Jak myślicie - jak postawimy obok siebie sub jakiejś firmy i odpowiadający mu cenowo sub Velodyne to który sub będzie lepszy ?

Trudno powiedzieć.

To zależy czego oczekujemy, jeśli rozmawiamy tylko o kinie to być może znajda się lepsze.

To co mi się na dzień dobry nie podoba w Velo to wykonanie. Generalnie Velodyne, zwłaszcza w tańszych subach ma chlewne wykonanie.

Np. najtańszy REL T5 za 2 tyś jest tak samo dobrze wykonany jak R-528 za 6 tyś. Porównajcie jak zrobione są Velo za 2 tyś.

 

Obecnie posiadam między innymi Velodyne SPL 1200R:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo chętnie porównał bym go z Paradigm Sub 15, to podobna cena i myślę, że ten byłby lepszy w kinie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głównie używam suba do stereo. Dlatego Velodyne dzięki systemowi kalibracji jest jedynym słusznym wyborem. Kalibracja działa bezsprzecznie i nie wyobrażam sobie już używać suba bez niej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście być "dowcipni". Wyszło jak zawsze. I te żałosne odniesienia polityczne...

 

Możesz napisać co to były za suby z tym ostrym i zimnym dźwiękiem?

Druga sprawa - pamiętasz, że suby mają regulacje odcięcia i wzmocnienia, dzięki czemu możesz je ustawić tak jak chcesz?

 

Chociażby Dali Mentor Sub (cena 5700 zł, więc chyba nie tani znów budżetowy). Moim zdaniem źle brzmi z kolumnami B&W serii 6. Regulacje odcięcia na subie są mało istotne, przy połączeniu LFE są one nieaktywne, gdyż wszystkim rządzi Bass Management w amplitunerze.

 

Ale mi nie chodzi o wysokość odcięcia, tylko o ten "smaczek" basu.

 

nie słyszałem też suba który przy tak niskich tonach oddawał barwę dźwięku

 

Powtarzam: nie chodzi o barwę dźwięku w powszechnie przyjętym znaczeniu, a o subiektywne odczucia, w sumie trudne do opisania. Ja to nazwałem "twardy" gdyż był pozbawiony takiej (jakby to powiedzieć) soczystości, mięsisitości.

 

Dokladnie tak jak piszesz kolego to co wymieniles to jedna wielka zbieranina ,dziadostwo ubostwo i lepszy jest zestaw za 4 tys MA z tej samej serii . :-) Bardzo dobry przyklad, a mozna by bylo wiecej takich przykladow pisac.

 

Dyskutujesz na pozimie przedszkola. Żeby chociaż grupy Starszaków. Ale widzę, że za dużo oczekuję.

 

Proszę o wskazanie miejsca, gdzie napisałem że MA z 4000 zł jest lepszy? Zestaw z 4 tys. zagra na poziomie zestawu za 4 tys., zestaw za 100 tys. zagra na poziomie zestawu za 100 tys. To oczywiste. Konsekwentnie jednak twierdzę, że w każdym z obydwu przypadków, aby w pełni wykorzystać możliwości KAŻDEGO z nich (będą większe u droższego, mniejsze u tańszego) należy sub dodać z tej samej serii. Inaczej mamy Fiata Seicento z alufelgami i spojlerem albo Ferrari na kapciowatych oponach Hankook.

 

A tak na marginesie: jeśli wspomniane MA z 4000 zł miało się odnosić do mnie - to całe 5.1 w mojej konfiguracji kosztuje ponad 6000 zł (patrz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Rozumiem Twój zapał polemiczny, ale przynajmniej nie mijaj się z prawdą.

 

skad wiesz ze ze przy Twoim wyborze np cos nie nakrecil sprzedawca skoro niemalze wszyscy kieruja sie tylko marza????

 

A stąd, że robiąc odsłuchy wogóle nie pytałem ich o zdanie. Prosiłem aby mi podłączyć głośniki X oraz subwoofer X, albo alteratywnie do tych samych głośników subwoofer Y.

 

No i jeszcze mnie taka refleksja naszła co do Velodyne i RELa - te subwoofery w ogóle nie mają prawa bytu - bo przecież nie tworzą serii z żadnymi kolumnami, więc się z żadnymi nie zgrywają :)

 

To samo co poprzednio: proszę o wskazanie miejsca, gdzie tak napisałem? Oczywiście, że można metodą żmudnch i czasochłonnych prób, eksperymentów i trwających długo odsłuchów zestawić RELa czy Velodyne z innymi kolumnami. Kupując wszystko "z jednej stajni" masz sprawę załatwioną z automatu. Szybko i bez stresu.

 

Aidy suba mają już w sobie ;-))))))))))))

 

No proszę... Czyli: od tego samego producenta, z tej samej serii i na dodatek perfekcyjnie zestrojone z resztą. I to jest Hi-End... Nikt nie odsyła klienta na zasadzie: "idź se Pan dokup do tego Velodyne albo RELa".

 

Masz ode mnie szklaneczkę whisky :)

 

nie pasuja do zadnych kolumn pod wzgledem dzwieku :-) Pozdrawiam Kolege.

 

Przeczytaj co napisałem powyżej. Dowcipy nie są Twoją najmocniejszą stroną. A jeśli nadal nie wiesz jak się wprowadza na klawiaturze polskie litery - chętnie Ci to wyłożę na PRIV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głównie używam suba do stereo. Dlatego Velodyne dzięki systemowi kalibracji jest jedynym słusznym wyborem. Kalibracja działa bezsprzecznie i nie wyobrażam sobie już używać suba bez niej ...

Ja rowniez kolego i jesli kiedys przyjdzie mi zmienic sub to tylko wlasnie na velodyna albo nastepce spl 1200 ultra lub seria DD.. i nic wiecej bez wzgledu jakie bede mial kolumny , moze uda sie ze sub sie zgra z podlogowkami :-) :-)

 

A tak na marginesie: jeśli wspomniane MA z 4000 zł miało się odnosić do mnie - to całe 5.1 w mojej konfiguracji kosztuje ponad 6000 zł (patrz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Rozumiem Twój zapał polemiczny, ale przynajmniej nie mijaj się z prawdą.

 

 

 

A ja napisalem ze chodzi o Twoj zestaw KOLEGO BOBCAT????? A tak na marginesie sie spytam Ty sie chwalisz ile twoj zestaw kosztuje , ja za same kable jakie mam zaplacilem ponad 8 tys i nigdy bym tego nie napisal gdyby nie to co Ty napisales , bo mysle ze sa tutaj tacy ktorzy za jeden lub dwa kabelki placili takie kwoty wiec nie bardzo widze sens pisania ile dany zestaw kosztuje i jeszcze dawac link jakby komu chcialo sie sprawdzac ile kto zaplcil za dany system... ( zreszta to nie jest jakis powod do chwalenia sie .. ) jak nie domysliles sie to dla przykladu napisalem te 4 tys...ale moze to byc i 10 tys czy 15 tys., to twierdze ze jestem w stanie kupic taki sub, ktory zagra duzo lepiej niz ten ktory bedzie w danym zestawie i kupiony miedzy innymi z tego powodu ze jest z tej firmy co caly zestaw kolumn... I to juz jest na 100% ostani post jaki pisze Do Ciebie, bo szkoda czasu. Rozumiem ze kazdy moze miec swoje zdanie ale nie rozumiem takiego podejscia do zycia jakie masz i czym sie kierujesz przy kupnie sprzetu rtv obrazajac perzy tym ludzi ktorzy sa w tej branzy, gdyz wszyscy sa oszusci, gdyz tylko kieruja sie przy doradzaniu - prowizja.... I jak widziwsz jakos nikomu nie przeszkadza, ze pisze bez znakow polskich.. ale jak zostaniesz jakims ministrem albo , premierem obiecuje ze wtedy napisze do Ciebie z polskimi literami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby Dali Mentor Sub (cena 5700 zł, więc chyba nie tani znów budżetowy). Moim zdaniem źle brzmi z kolumnami B&W serii 6.

 

Czy możesz napisać, gdzie mógłbym posłuchać tego zestawu, chętnie przekonam się „na własne uszy”.

 

Oczywiście, że można metodą żmudnch i czasochłonnych prób, eksperymentów i trwających długo odsłuchów zestawić RELa czy Velodyne z innymi kolumnami. Kupując wszystko "z jednej stajni" masz sprawę załatwioną z automatu. Szybko i bez stresu.

 

Bobcat, widzę że marketing poczynił spustoszenie w Twojej głowie, gadasz tekstami jak z ulotek reklamowych. Inaczej mówiąc – jesteś idealnym targetem dla producentów sprzedających kompletne systemy 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty sie chwalisz ile twoj zestaw kosztuje , ja za same kable jakie mam zaplacilem ponad 8 tys i nigdy bym tego nie napisal gdyby nie to co Ty napisales , bo mysle ze sa tutaj tacy ktorzy za jeden lub dwa kabelki placili takie kwoty

 

 

Chwalisz? Napisałem w "O Mnie" co mam, ceny są powszechnie znane. Pozatym jedni (jak ja)słuchają muzyki, inni słuchają kabelków. Miłego słuchania.

 

obrazajac perzy tym ludzi ktorzy sa w tej branzy, gdyz wszyscy sa oszusci, gdyz tylko kieruja sie przy doradzaniu - prowizja....

 

Obrażając? I gdzie napisałem, że to oszuści? Kierują się zasadami, jakie obowiązują w gospodarce rynkowej. Normalne stwierdzenie faktu. Żadna ocena dodatnia, ani ujemna. No, chyba że przyjmiemy, że cała gospodarka rynkowa to jedno wielkie oszustwo... To chciałeś powiedzieć?

 

I jak widziwsz jakos nikomu nie przeszkadza, ze pisze bez znakow polskich.. ale jak zostaniesz jakims ministrem albo , premierem obiecuje ze wtedy napisze do Ciebie z polskimi literami.

 

Reasumując: eleganckim potrafisz być wyłącznie w relacjach z ludźmi, stojącymi wyżej od Ciebie w hierarchii społecznej. Pozostałymi gardzisz. No comments.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę... Czyli: od tego samego producenta, z tej samej serii i na dodatek perfekcyjnie zestrojone z resztą. I to jest Hi-End... Nikt nie odsyła klienta na zasadzie: "idź se Pan dokup do tego Velodyne albo RELa".

Masz ode mnie szklaneczkę whisky :)

 

 

No widzisz, stawiasz szklaneczkę za wypowiedź, w której autor „błysnął” totalną ignorancją, bo te kolumny nie mają „w sobie” żadnego subwoofera. Po prostu mają w podstawie duże głośniki basowe, na tej zasadzie to każda kolumn ma w sobie mniejszy bądź większy subwoofer. Ale „szklaneczka” musi być, choćby dla wpisu pozbawionego sensu, byleby był po właściwej linii …

 

A gdzie jakaś refleksja, samodzielne wnioski, weryfikowanie informacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, stawiasz szklaneczkę za wypowiedź, w której autor „błysnął” totalną ignorancją, bo te kolumny nie mają „w sobie” żadnego subwoofera. Po prostu mają w podstawie duże głośniki basowe, na tej zasadzie to każda kolumn ma w sobie mniejszy bądź większy subwoofer. Ale „szklaneczka” musi być, choćby dla wpisu pozbawionego sensu, byleby był po właściwej linii …

 

A gdzie jakaś refleksja, samodzielne wnioski, weryfikowanie informacji?

Mczaj szkoda czasu ... jestes Gosc na poziomie wiec proponuje dac sobie .... Pozdrawiam Kolege. A jak przyjde do domu to sobie kabelkow poslucham - zenada :-) ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać, gdzie mógłbym posłuchać tego zestawu, chętnie przekonam się „na własne uszy”.

 

U mojej bliskiej rodziny. Ale pracuję nad tym, aby tego Dali zastąpili subwooferem ze stajni B&W. Uprzedzając ewentualny argument: nie jestem sprzedawcą ani marketingowcem B&W, ani żadnego innego sprzętu.

 

Bobcat, widzę że marketing poczynił spustoszenie w Twojej głowie, gadasz tekstami jak z ulotek reklamowych. Inaczej mówiąc – jesteś idealnym targetem dla producentów sprzedających kompletne systemy 5.1

 

Jak Ci brakuje argmentów merytorycznych to zawsze walisz tekst, że to ulotki reklamowe. Czy posiadane przeze mnie MA to "zestaw 5.1 z jednego pudełka"? Bo chyba wyłącznie taki można nazwać "kompletnym systemem 5.1". Owszem, poprzedni HKTC taki był, ale obecny? Skompletowałem sobie po (jak wiesz) odsłuchach. Każda ze składowych jest sprzedawana oddzielnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No widzisz, stawiasz szklaneczkę za wypowiedź, w której autor „błysnął” totalną ignorancją, bo te kolumny nie mają „w sobie” żadnego subwoofera. Po prostu mają w podstawie duże głośniki basowe, na tej zasadzie to każda kolumn ma w sobie mniejszy bądź większy subwoofer.

No sorki ale nie każda kolumna ma w podstawie głośnik basowy ...

Nawet w recenzji piszą o dolnym głośniku jako subwoofer - działa od 50Hz w dół. To zakres pracy subwoofera a nie woofera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, stawiasz szklaneczkę za wypowiedź, w której autor „błysnął” totalną ignorancją, bo te kolumny nie mają „w sobie” żadnego subwoofera.

 

Niby dlaczego? Ze szkołą myślenia uważającą, że kolumny Hi-End tak naprawdę to mają suba w sobie spotykam się nie po raz pierwszy i z bardzo różnych żródeł.

 

Abyś nie płakał: dla Ciebie również szklaneczka whisky. A nawet dwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.