Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio Silver RX + jaki SUBWOOFER


Mr.Z

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze można zadzwonić i zapytać, ale raczej nie sądzę. To są normalne wyprzedaże u dużych producentów przy wchodzeniu nowej serii.

Mr.Z. wstrzelił się w dobry moment, oczywiście jeśli taki sub go satysfakcjonuje.

Ja słuchałem u siebie GSW12 i to kawał dobrego suba, co prawda to model z wyższej serii i droższy, jednak ten nie odbiega specjalnie parametrami.

 

Tutaj mamy głośnik 12", wzmacniacz słabszy o 100watt bo "tylko" 500watt, to i tak sporo, obudowa zamknięta i jak to w Monitor audio na pewno świetne wykonanie.

Ten model w przeciwieństwie do GSW nie ma pilota i wyświetlacza.

Kolega poszukujący suba ma pomieszczenie 20m2, więc powinno być dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Monitor Audio można dostać dobry rabat, ale raczej nie aż tyle. Standardowa cena to 4600zł, obecna to 3000zl, czyli -35%. Takiego rabatu raczej normalnie się nie dostanie.

Kto wie może z obecnej ceny też jeszcze da się coś stargować, każdy salon będzie chciał wyprzedać starą serię, to jest dobry moment na zakup.

 

Kiedyś kupowałem MA BX6, cena 3700zł, po jednym meilu z zapytaniem o rabat dostałem cenę 2700zł bez groszy, więcej się nie targowałem, po prostu kupiłem. Gość mi później powiedział że maja od dystrybutora wytyczne cenowe z 20 czy 25 % wyżej, tak żeby było z czego schodzić, wiadomo rabat to klient bierze bo ładnie zjechali z ceny. Wystarczy też poczytać trochę w sieci za ile ludzie kupują kolumny z MA w sklepach, nijak się to ma do ceny na stronie sklepu czy na półce. Z resztą założyciel tematu też napisał że dostał "fajny rabat" na zestaw z MA i ten sub też chcą mu dać w dobrej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, BX6 chyba nigdy tyle nie kosztowały. A kiedyś nawet były normalnie po 3290. Pamiętam za tyle kupowałem, od tego jeszcze rabat. I w sumie bardzo fajnie że zdrożały, dzięki temu sprzedałem praktycznie bez straty, po ponad roku, cały zestaw 5.0 :)

A jak wychodzi nowa seria MA to sklep zawsze może kupić starą serię taniej niż normalnie, wiem z pewnego źródła.

Ostatnio zauważyłem, że każdy nawala na MA, że niby takie złe i mniej warte, bo ktoś gdzieś taniej kupił, o tyle czy tyle. A inne popularne marki na wyprzedażach to można kupić czasem i za pół ceny, można też popatrzeć na ceny za granicą po ile chodzą i ile mniej więcej przycina się u nas w kraju. U nas w PL to częściej dystrybutorzy coś dziwnie wysoko się cenią i niektórzy wolą ściągać z zagranicy sprzęt nawet bez polskich gwarancji, np nowe amplitunery, coraz gorsze "plastiki" a mają ceny odstraszające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że każdy nawala na MA, że niby takie złe i mniej warte,

 

To taka moda, co jakiś czas trzeba sobie na czymś "poużywać". Sam mam MA serii BX, jaknajbardziej środkowa półka (wyżej stoją trzy serie, niżej - cztery), jestem z nich zadowolony, moim zdaniem grają bardzo ładnie, a w relacji cena/jakość są trudne do pobicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, seria BX to nie jest środkowa półka, za taką jest uważana seria RX. Seria BX to tzw. seria budżetowa, a to że poniżej może być jeszcze nawet 20 serii (marketowej jakości) nic tu nie zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, seria BX to nie jest środkowa półka, za taką jest uważana seria RX. Seria BX to tzw. seria budżetowa, a to że poniżej może być jeszcze nawet 20 serii (marketowej jakości) nic tu nie zmienia.

100% zgoda kolego w tym co napisales... do tego trzeba powiedziec ze tez nie jest tak ze "Gosc" dany co pisze ze cos mu sie nie podoba, nie ma na mysli calosci sprzetu oferowanego w tym wypadku przez MA. Chocby moja osoba gdzie napisalem ze za gx 300 nie warte sa tej ceny ( w stosunku do tego jak graja) i wg mojej osoby stara wersja lepiej grala i nie tylko ja tak mowie wiec cos w tym "chyba jest ", ale np seria platinum bardzo mi sie podoba , rowniez bardzo mi podobaja sie surrandowe glosniki GXFX ktore mam i za ktore zaplacilem znacznie wiecej od surrandowych z paradigma gdzie mam podlogowe tej firmy i centralny, a wolalem znaczna kwote dolozyc i kupic wlasnie MA. Mysle ze rozsadny czlowiek nigdy nie powie o danej marce ze jest bee i do niczego bo dana firma ma wiele kolumn i nie jest mozliwe zeby zle powiedziec o jednej firmie , gdyz malo jest takich osob co przesluchalo wszytskie glosniki danej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, seria BX to nie jest środkowa półka, za taką jest uważana seria RX. Seria BX to tzw. seria budżetowa, a to że poniżej może być jeszcze nawet 20 serii (marketowej jakości) nic tu nie zmienia.

 

Ja wiem: tylko Ty masz sprzęt zasługujący na uznanie. Wszyscy inni mają sprzęt budżetowy. Autorytet Najwyższy i Arbiter Ostateczny znów dał głos. Powoli stajesz się żałosny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, BX6 chyba nigdy tyle nie kosztowały.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja kupowałem jakieś 2 czy 3 lata temu, i też tyle kosztowały, więc nie wiem o co ci chodzi.

 

Ostatnio zauważyłem, że każdy nawala na MA, że niby takie złe i mniej warte, bo ktoś gdzieś taniej kupił, o tyle czy tyle.

 

Ja nigdzie nie napisałem że MA to złe kolumny, BX6 były dobre, potem miałem RX8 i były jeszcze lepsze. Pisze wyłącznie o cenach.

 

Sam mam MA serii BX, jaknajbardziej środkowa półka (wyżej stoją trzy serie, niżej - cztery), jestem z nich zadowolony, moim zdaniem grają bardzo ładnie, a w relacji cena/jakość są trudne do pobicia.

 

Słyszałem kiedyś te kolumny i za taką cenę graja naprawdę elegancko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% zgoda kolego w tym co napisales... do tego trzeba powiedziec ze tez nie jest tak ze "Gosc" dany co pisze ze cos mu sie nie podoba, nie ma na mysli calosci sprzetu oferowanego w tym wypadku przez MA. Chocby moja osoba gdzie napisalem ze za gx 300 nie warte sa tej ceny ( w stosunku do tego jak graja) i wg mojej osoby stara wersja lepiej grala i nie tylko ja tak mowie wiec cos w tym "chyba jest ", ale np seria platinum bardzo mi sie podoba , rowniez bardzo mi podobaja sie surrandowe glosniki GXFX ktore mam i za ktore zaplacilem znacznie wiecej od surrandowych z paradigma gdzie mam podlogowe tej firmy i centralny, a wolalem znaczna kwote dolozyc i kupic wlasnie MA. Mysle ze rozsadny czlowiek nigdy nie powie o danej marce ze jest bee i do niczego bo dana firma ma wiele kolumn i nie jest mozliwe zeby zle powiedziec o jednej firmie , gdyz malo jest takich osob co przesluchalo wszytskie glosniki danej firmy.

 

 

ojoj juz nie przesadzaj, moze nie sa warte sugerowanej ceny, ale przeciez wiadomo, ze mozna kupic je za duzo mniej :) PL300 tez sluchalem graja oczywiscie duzo lepiej, ale wlasnie tu w ich topowym modelu cena jakosc wypada slabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też czytałem już rożne teorie, jedni radzą tak, drudzy inaczej. Kiedyś np. czytałem, że faktycznie umiejscowienie suba w kącie najbardziej pobudza niekorzystne częstotliwości pomieszczenia, ale robi to najbardziej równomiernie dla wszystkich ścian.

 

Też wiele razy spotkałem się z opinią, że sub umieszczony w narożniku daje najmocniejszy bas, ale najmniej dokładny. Dla przekory REL zaleca umieszczenie swoich subów właśnie w narożniku. Bas z suba umieszczonego w kącie podobno najlepiej integruje się z pozostałymi głośnikami - bądź tu mądry

 

Jestem właśnie po kolejnej bitwie z umiejscowienie Rela;) Użyłem do tego programu Tone Generator, pasmo jakim się bawiłem to od 28 -45 HZ i sprawdzałem jak gdzie gra i jak współgra z kolumnami. Największy problem to FAZA. Gdy stał pomiędzy kolumnami przy lewej kolumnie to ustawienie fazy na 0 skutkowało brakiem basu w miejscu odsłuchu od wspomnianych 28 do około 37 HZ, praktycznie cisza. Z fazą ustawiona na 180 grało elegancko, jednak znosiły się fale z prawą kolumną, co skutkowało podbitymi niskimi z lewej strony,jak dałem balans na prawą kolumnę to basu prawie brak, po wyłączeniu suba bas wracał ( sub podpięty w stereo przez SPEAKON). Wieć zastosowałem się do instrukcji Rela, no i sub wylądował w rogu za kolumnami stojąc... bokiem ;) Nic się nie znosi i jest tak jak ma być, faza na 180 stopni. No i suba nie zlokalizujesz:) Polecam ustawianie z generatorem tonów, jest też wersja online

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem: tylko Ty masz sprzęt zasługujący na uznanie. Wszyscy inni mają sprzęt budżetowy. Autorytet Najwyższy i Arbiter Ostateczny znów dał głos. Powoli stajesz się żałosny.

 

Twój wpis jest kompletnie bez sensu w kontekście tego co napisałem ja. Piszesz jak rozkapryszony dzieciak, a nie dorosła osoba.

 

Monitor Audio to serie:

  1. MR
  2. bronze BX
  3. RX
  4. GX
  5. Platinum

Nikt rozsądny nie będzie brał pod uwagę czegokolwiek poniżej serii MR, która jest serią low-endową w kategoriach audiofilskich. Dlatego właśnie serią środkową jest seria RX.

Nie wiem skąd u ciebie jakieś kompleksy, reagujesz alergicznie na określenie serii BX mianem budżetowej, wymyślając znowu jakieś karkołomne teorie na potwierdzenie tego, że jest to seria "środkowa". Idąc Twoim tokiem rozumowania, to jeśliby np. MA było aktywne również w segmencie plastikowych głośniczków komputerowych, oferując tam 15 serii, to serię BX określiłbyś pewnie mianem "jednej z najwyższych serii" MA.

 

Czytaj Bobcat ze zrozumieniem co ludzie piszą i nie traktuj każdego wpisu jako wymierzonego w swoją mocno przewrażliwioną osobę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt rozsądny nie będzie brał pod uwagę czegokolwiek poniżej serii MR, która jest serią low-endową w kategoriach audiofilskich. Dlatego właśnie serią środkową jest seria RX.

 

Tendencyjne dobieranie próbki tak, aby wyniki rozumowania potwierdzały z góry przyjęte wnioski. Bierze się pod uwagę całość oferty rozważanego producenta. Poza tym nie uważam się za audiofila.

 

jeśliby np. MA było aktywne również w segmencie plastikowych głośniczków komputerowych, oferując tam 15 serii, to serię BX określiłbyś pewnie mianem "jednej z najwyższych serii" MA.

 

Nie nazwał bym ich High Endem (bo to oczywista nieprawda), ale w opisanej przez Ciebie sytuacji byłaby to góra oferty MA.

 

nie traktuj każdego wpisu jako wymierzonego w swoją mocno przewrażliwioną osobę.

 

Wypowiedź w ulubionym przez Ciebie stylu psychoanalityka-amatora od siedmiu boleści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po kolejnej bitwie z umiejscowienie Rela;) Użyłem do tego programu Tone Generator, pasmo jakim się bawiłem to od 28 -45 HZ i sprawdzałem jak gdzie gra i jak współgra z kolumnami. Największy problem to FAZA. Gdy stał pomiędzy kolumnami przy lewej kolumnie to ustawienie fazy na 0 skutkowało brakiem basu w miejscu odsłuchu od wspomnianych 28 do około 37 HZ, praktycznie cisza. Z fazą ustawiona na 180 grało elegancko, jednak znosiły się fale z prawą kolumną, co skutkowało podbitymi niskimi z lewej strony,jak dałem balans na prawą kolumnę to basu prawie brak, po wyłączeniu suba bas wracał ( sub podpięty w stereo przez SPEAKON). Wieć zastosowałem się do instrukcji Rela, no i sub wylądował w rogu za kolumnami stojąc... bokiem ;) Nic się nie znosi i jest tak jak ma być, faza na 180 stopni. No i suba nie zlokalizujesz:) Polecam ustawianie z generatorem tonów, jest też wersja online

Teraz chyba jasne, dlaczego mimo wszystko najlepsze są DWA suby do stereo, rozmieszczone symetrycznie w pomieszczeniu względem kolumn i możliwie względem ścian. Do tego oczywiście sygnał mono lewy-prawy do każdego a nie łączony tak jak przy jednym subie. Wtedy mamy problem przesunięcia fazowego i lokalizacji całkowicie z głowy, ewentualnie wystarczy lekka korekcja ale dla jednego kanału to żaden problem.

Oczywiście to nie znaczy, że jednego suba nie da się też ustawić dość dobrze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja kupowałem jakieś 2 czy 3 lata temu, i też tyle kosztowały, więc nie wiem o co ci chodzi.

No w sumie niby racja, choć pisałeś 3700 a jest 3590 więc trochę zawyżyłeś ;)

 

Ja nigdzie nie napisałem że MA to złe kolumny, BX6 były dobre, potem miałem RX8 i były jeszcze lepsze. Pisze wyłącznie o cenach.

Nie chodziło mi o Twoją wypowiedź tylko ogólny trend "jechania" po MA w ostatnich czasach.

 

moja osoba gdzie napisalem ze gx 300 nie warte sa tej ceny ( w stosunku do tego jak graja) i wg mojej osoby stara wersja lepiej grala i nie tylko ja tak mowie wiec cos w tym "chyba jest ",

Być może to prawda, a może nie ? Nie wydaje Ci się, że na brzmienie kolumny wpływa reszta systemu i to co słyszałeś to nie było najlepsze zestawienie ? Nie bronię tutaj GX300 bo ich nie słuchałem, ale do tego dochodzi też różnica gustu. Bo dla jednego lepiej to wyraźnie, ostrzej, dla drugiego łagodniej, subtelniej. Inny woli dynamikę, drugi ciepłe kluchy. A trzeci jeszcze zupełnie coś innego. Nawet sama cena kolumn (a raczej ich przedział) powoduje, że trzeba brać pewien margines bezpieczeństwa pod to. Sam przyznaje się, że wiele kolumn o których miałem nienajlepsze zdanie w przeszłości, miałem okazję słyszeć w innych warunkach, zestawieniach elektroniki - grały po prostu nie do poznania. Od tego czasu wiem, że trzeba brać większą poprawkę na te aspekty, o których wyżej napisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tendencyjne dobieranie próbki tak, aby wyniki rozumowania potwierdzały z góry przyjęte wnioski. Bierze się pod uwagę całość oferty rozważanego producenta. Poza tym nie uważam się za audiofila.

 

zamiast mędrkować w typowym dla siebie stylu wymień może inne serie kolumn Monitor Audio, dzięki którym to udało ci się uplasować budżetową serię Bronze BX w środku oferty MA :))

tylko nie jakieś wynalazki na wysięgnikach czy sub-sat, tylko typowe normalne serie typowe dla MA, w skład których wchodzą głośniki podłogowe, monitory, centralny, surroundy i sub.

no, kombinuj i pisz kolejne filozoficzne wytłumaczenie, dlaczego czarne jest białe.

 

ps. dlaczego uważasz za powód do wstydu posiadanie budżetowej serii MA? czemu na siłę robisz z niej coś więcej, coś, czym nie jest? prawie każdy zaczynał od budżetówki, ja też - od Mirage Frx, i nigdy nie było dla mnie problemem nazywać rzeczy po imieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast mędrkować w typowym dla siebie stylu wymień może inne serie kolumn Monitor Audio, dzięki którym to udało ci się uplasować budżetową serię Bronze BX w środku oferty MA :))

tylko nie jakieś wynalazki na wysięgnikach czy sub-sat, tylko typowe normalne serie typowe dla MA, w skład których wchodzą głośniki podłogowe, monitory, centralny, surroundy i sub.

no, kombinuj i pisz kolejne filozoficzne wytłumaczenie, dlaczego czarne jest białe.

 

Nie trzeba nic kombinować, gdyż sprawa jest oczywista. Nie pisałem o miejscu zajmowanym przez BX w rankingu wszystkich głośników świata, a jedynie o ich uplasowaniu w całości oferty głośników domowych MA. Są to: PL, GX, RX, BX, MR oraz (dalej kojelność przyadkowa, te obszary znajdują się poza moimi zainteresowaniami): Apex, Radius, MASS, Vector i Shadow. Wynika stąd jasno, że BX należą (powtarzam: w ofercie MA) do górnej strefy stanów średnich.

 

Można oczywiście przyjąć jakieś absurdalne, księżycowe założenia, można uprawiać ekwilibrystykę argumentacyjną na zasadzie: to wezmę pod uwagę, tamtego nie dostrzegam. W ten sposób da się udowodnić wszystko. Tylko, że jeśli się stosuje tego typu warsztat myślowy - stawia to pod znakiem zapytania rzetelność i obiektywizm również wszystkich innych wpisów danego Autora. Można na przykład powiedzieć, że rozpatrujemy u MA wyłącznie głosniki w obudowie pokrytej prawdziwym fornirem. Wtedy BX znajdują się w ogóle poza klasyfikacją, zaś RX są na samym dole tabeli i (idąc tokiem Twojego rozumowania) stają się budżetowym low-endem.

 

Piszę różne rzeczy na Forum. Z niektórym osobami się zgadzam, z innymi - toczymy (czasem ogniste) dysputy. Ale zawsze jest to plemika przynosząca (przynajmniej mnie) intelektualną satysfakcję i pozwalająca mi wiele się nauczyć, zgodnie z zasadą że człowiek uczy się przez całe zycie (a i tak umrze głupi). Z rosnącym rozbawieniem obserwuję sytuację, że niemal każdy mój wpis zostaje natychmiast przez Ciebie "schlastany", co zaczyna mieć znamiona jakichś stanów obsesyjno-maniakalnych. Teraz ja się pobawię w (pożal się Boże) psychoanalityka-amatora, a co tam.

 

ps. dlaczego uważasz za powód do wstydu posiadanie budżetowej serii MA? czemu na siłę robisz z niej coś więcej, coś, czym nie jest? prawie każdy zaczynał od budżetówki, ja też - od Mirage Frx, i nigdy nie było dla mnie problemem nazywać rzeczy po imieniu.

 

Ja też zaczynałem pod budżetówki. Na początku były pierdzigrajki Pioneer S-50. Potem takie trochę porządniejsze, lepsze pierdzigrajki Harman Kardon HKTS-11. Zgadzam się, to były budżetówki. Ale określenie tym mianen, MA BX jest krzywdzące, gdzyż nieprawdziwe. Nie chodzi o wstyd, ale (jak sam napisałeś) nazywanie rzeczy po imieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, możesz oczywiście zaklinać rzeczywistość (który to już raz...), natomiast niestety seria Bronze była, jest i pozostanie serią tzw. budżetową, pomimo że potwornie Cię to boli.

 

Monitory MR2 mają cenę 990 zł. i to są najtańsze monitory MA (razem z MR1)

Monitory BX2 kosztują wyjściowo 1390 zł. - i to jest właśnie zakres potocznie zwany budżetowym właśnie.

Monitory wyższej serii, czyli RX2 kosztowały już 2 990 zł.

Monitory GX100 to już skok do 6 590 zł.

Monitory serii Platinum - 15 000 zł.

 

Trzeba być naprawdę mocno zdesperowanym, żeby tłumaczyć na forum w kontekście powyższego cennika, że seria BX to środek oferty Monitor Audio.

Proponuję wrócić na Ziemię i przestać naginać czasoprzestrzeń.

 

Sorry, ale to trochę tak jakbyś mozolnie i uparcie tłumaczył dziewczynie, że 10 cm członek to taki średniak, a nawet coś więcej :)))

I tak Ci nie uwierzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mczaj

 

Była, jest i pozostanie w Twojej łaskawej ocenie Panie Sędzio Najwyższy. W świecie realnym moje zdanie nie jest ani lepsze, ani gorsze od Twojego. Jest równoprawne. Choć zapewne uważasz, że (z definicji) racja leży zawsze po Twojej stronie (ach ta wrodzona skromność...). Może w końcu jakiś współczesny Kopernik udowodni Ci, że świat nie kręci się wokół Ciebie. Pozatym zmartwię Cię: nic mnie nie boli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję. Tylko różnie go interpretuję. Nikt nigdzie nie ustalał jednoznacznych i powszechnie obowiązujących w klasyfikacji cen granicznych: low end - budżetowy - średnia półka - Hi End. Dlatego każdy ustanawia je w sposób całkowicie arbitralny i dowolny. Spotkałem się na przykład ze szkołą myślenia, która powiada że głośniki budżetowe to < 2000 zł za cały zestaw 5.1 z jednego pudełka. I co? Równie dobrze można uważać tak, jak i inaczej. Potrafisz precyzyjnie i jednoznacznie ustalić cenę graniczną (za parę głośników) pomiędzy Hi-Fi i Hi-End? Bo ja nie potrafię.

 

I chyba się cały czas nie rozumiemy. Ja (powtarzam) nie klasyfikuję BX w skali bezwzględnej, tylko relatywnie w całości oferty MA. Gdyby przyjąć na chwilę hipotetyczne (i nie mające nic wspólnego z rzeczywistością) założenie, że MA produkuje tylko plastikowe, komputerowe pierdzigrajki oraz (z porządniejszych głośników) wyłącznie MR - wówczas w takiej sytuacji MR byłyby na szczycie oferty MA. Tak trudno to zrozumieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, możesz oczywiście zaklinać rzeczywistość (który to już raz...), natomiast niestety seria Bronze była, jest i pozostanie serią tzw. budżetową, pomimo że potwornie Cię to boli.

 

Monitory MR2 mają cenę 990 zł. i to są najtańsze monitory MA (razem z MR1)

Monitory BX2 kosztują wyjściowo 1390 zł. - i to jest właśnie zakres potocznie zwany budżetowym właśnie.

Monitory wyższej serii, czyli RX2 kosztowały już 2 990 zł.

Monitory GX100 to już skok do 6 590 zł.

Monitory serii Platinum - 15 000 zł.

 

Trzeba być naprawdę mocno zdesperowanym, żeby tłumaczyć na forum w kontekście powyższego cennika, że seria BX to środek oferty Monitor Audio.

Proponuję wrócić na Ziemię i przestać naginać czasoprzestrzeń.

 

Sorry, ale to trochę tak jakbyś mozolnie i uparcie tłumaczył dziewczynie, że 10 cm członek to taki średniak, a nawet coś więcej :)))

I tak Ci nie uwierzy.

Takie serie juz chyba sa od jakiegos czasu o ile dobrze sie orientuje jesli chodzi o MA..wiec srednia polka w MA to sa RX

 

ojoj juz nie przesadzaj, moze nie sa warte sugerowanej ceny, ale przeciez wiadomo, ze mozna kupic je za duzo mniej :) PL300 tez sluchalem graja oczywiscie duzo lepiej, ale wlasnie tu w ich topowym modelu cena jakosc wypada slabo.

Kolego dobrze wiem za ile mozna kupic MA GX i wiem ze mozna taniej kupic jak rowniez kazde inne kolumny ale mi chodzilo ze po upuscie powiedzmy w moim wypadku na kolumny MA i paradigm i cena jednych i drugich i to co ulyszalem to wg mnie nie bylo warto dokladac do Gx 300 - nadmieniam to moje zdanie... malo tego w Warszawie musialem sie niezle nabiegac zeby jes odsluchac, bo w salonach prawie ich nie maja ze wzgledu o ktorych pisalem znacznie wczesniej. A co do cen tych drogich kolumn to zawsze tak bedzie ze cos drogiego nie zagra do swojej ceny- bo np czy SF aida gra na 500 tys zl... ???? Ale jakbym mial salon 70 metrowy, a najlepiej ze 100 m. i mial kase taka to kupilbym te kolumny bo kocham SF i te kolumny sa piekne ale nigdy nie zagraja na swoja wartosc.. kable za 50 tys nie graja lepiej 2 razy od tych za 20 tys....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to trochę tak jakbyś mozolnie i uparcie tłumaczył dziewczynie, że 10 cm członek to taki średniak, a nawet coś więcej :)))

I tak Ci nie uwierzy.

 

nie ma co tłumaczyc tylko "zagrac" tym "dziesiątakiem" tak , żeby dziewczyna była zadowolona wtedy jego wielkośc nie będzie miała żadnego znaczenia , co z tego , że będzie 10"-owy jak może kiepsko "grac" , czy nie jest podobnie w sprzęcie , czy to nie zależy od gustu , sprzęt może kosztowac i sto tys ale jeśli nie podejdzie jego brzmienie to co z tego , że taki drogi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję. Tylko różnie go interpretuję. Nikt nigdzie nie ustalał jednoznacznych i powszechnie obowiązujących w klasyfikacji cen granicznych: low end - budżetowy - średnia półka - Hi End. Dlatego każdy ustanawia je w sposób całkowicie arbitralny i dowolny. Spotkałem się na przykład ze szkołą myślenia, która powiada że głośniki budżetowe to < 2000 zł za cały zestaw 5.1 z jednego pudełka. I co? Równie dobrze można uważać tak, jak i inaczej. Potrafisz precyzyjnie i jednoznacznie ustalić cenę graniczną (za parę głośników) pomiędzy Hi-Fi i Hi-End? Bo ja nie potrafię.

 

I chyba się cały czas nie rozumiemy. Ja (powtarzam) nie klasyfikuję BX w skali bezwzględnej, tylko relatywnie w całości oferty MA. Gdyby przyjąć na chwilę hipotetyczne (i nie mające nic wspólnego z rzeczywistością) założenie, że MA produkuje tylko plastikowe, komputerowe pierdzigrajki oraz (z porządniejszych głośników) wyłącznie MR - wówczas w takiej sytuacji MR byłyby na szczycie oferty MA. Tak trudno to zrozumieć?

Kolego powiedz po co Ci sie tak meczyc z tym - jest 5 serii w MA czyli widac ze Twoje kolumny to nie jest srednia polka w MA tylko nizsza bo srednia sa RX , ale czy nie jest najwazniejsze ze Tobie one odpowiadaja do stosunku jakosc - cena ??

 

nie ma co tłumaczyc tylko "zagrac" tym "dziesiątakiem" tak , żeby dziewczyna była zadowolona wtedy jego wielkośc nie będzie miała żadnego znaczenia , co z tego , że będzie 10"-owy jak może kiepsko "grac" , czy nie jest podobnie w sprzęcie , czy to nie zależy od gustu , sprzęt może kosztowac i sto tys ale jeśli nie podejdzie jego brzmienie to co z tego , że taki drogi .

Odsluch jest najwazniejszy i nie ma co patrzec na ceny itp , ale koledze nie o to chodzilo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja odpadam na tym etapie, co miałem napisać to napisałem.

Człowiek każdego dnia uczy się czegoś nowego.

 

Dziś np. nauczyłem się, że jeśli producent oferuje 5 serii monitorów: od 990zł do 15000 tys, to środek jego oferty stanowią monitory za 1390 zł. Dlaczego? Bo ma je Bobcat:))

 

EOT z mojej strony w tej kolejnej absurdalnej dyskusji z Bobcatem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest 5 serii w MA

 

Jest nie 5, a 10 serii MA: PL, GX, RX, BX, MR, Apex, Radius, MASS, Vector i Shadow.

 

najwazniejsze ze Tobie one odpowiadaja do stosunku jakosc - cena

 

Pełna zgoda.

 

jeśli producent oferuje 5 serii monitorów: od 990zł do 15000 tys, to środek jego oferty stanowią monitory za 1390 zł.

 

Skoro się bawimy w matematykę: środek jego oferty to jest (15000+990)/2=7995 zł. Przeto nawet GX znajdują się poniżej środka, ergo (wg Ciebie) powinny być nazwane budżetowym low-endem. O RX, BX i MR w takim układzie w ogóle nie warto wspominać, gdyż (zgodnie z Twoim rozumowaniem) to jest już całkowite "barachło". Widzisz niedorzeczność takiego podejścia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hierarchia nie jest istotna, liczy się dźwięk. Lepiej mieć budżetowy system Monitor Audio, niż najwyższy M-Audio :)

Koledzy i na tym trzeba skonczyc bo to jest najlepsze zakonczenie tego wszystkiego bo w wogole nie trzyma sie to tematu i udawadanianie komus ze cos biale jest czarne to bez sensu...i nie ma co patrzec na to ile kosztuja poszczegolne kolumny w danej serii bo czesto jest tak ze miedzy najlepsza polka w danej firmie a jej oczko nizej kwotowo jest znaczaca roznica. Jak dla mnie MA ma 5 roznych polek i tym trzeba sie sugerowac , ale kazdy moze miec swoje patrzenie na ten aspekt... Ale przede wszytskim trzymajmy sie tematu i piszmy o tym co jest w temacie bo to jest istotne dla ludzi ktorzy maja kolumny MA a nie to ktora seria jest jaka w hierarchii tej firmy... Dla kogos kto ma malo kasy to nawet najnizsza seria bedzie Hi-end...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu co tu się dzieje:) Znowu Bobcat :) Oczywiście bez urazy :)

 

PS. W środku oferty kolumn MA jest seria RX, NIE BX!

 

Dajmy na to że Honda w swojej ofercie ma 3 motory typu ścigacz:

- pojemność 650 za 30 tyś

- pojemność 750 za 40 tyś

- pojemność 1000 za 60 tyś

 

oraz skutery:

- podstawowy za 5 tysięcy

- z owiewką i radiem :) za 7 tysięcy

- a także wersje wypasioną ze wszystkimi dodatkami i sportowym tłumikiem za 10 tysięcy

 

Przychodzi gość który chce sobie kupić dobrą maszynę do zapierdzielania.W jakiej pozycji będzie się klasował ścigacz o pojemności 650 ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tribul

 

Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko same ścigacze (zgodnie z tokiem rozumowania @Mczaja) - to 650 plasuje się na samym dole tabeli i jest budżetową taniochą. Natomiast jeśli rozważamy całość oferty jednośladów Hondy (to moja szkoła myślenia) - oczywistym jest, że ścigacz 650 plasuje się na górnych półkach. Nie na najwyższej, ale z całą pewnością bardzo wysoko.

 

Analogicznie wśród samych tylkd skuterów - model za 10 tys. będzie górną półką. A w całości oferty - wszystkie ścigacze to pojazdy luksusowe, a skutery - budżetowe.

 

I to jest właśnie to, co chciałem przekazać. Należy uwzględniać cały zbiór, pełną ofertę danego producenta. A nie tylko jakiś wybrany według arbitralnie przyjętych kryteriów podzbiór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.