Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio Silver RX + jaki SUBWOOFER


Mr.Z

Rekomendowane odpowiedzi

Z ekonomicznego punktu widzenia - na pewno tak. Natomiast osobiście, mając do dyspozycji określony budżet, to pod kątem kina domowego zdecydowałbym się jednak na lepszy sub (kosztem oczywiście innych elementów). Głośniki 5.0 można odpowiednio przyciąć od dołu i wtedy sub z prawdziwego zdarzenia da wrażenie, że gra zestaw wyższej klasy.

 

Zgoda. Jednak uważam, że sprzęt należy kompletować z tej samej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekonomicznego punktu widzenia - na pewno tak. Natomiast osobiście, mając do dyspozycji określony budżet, to pod kątem kina domowego zdecydowałbym się jednak na lepszy sub (kosztem oczywiście innych elementów). Głośniki 5.0 można odpowiednio przyciąć od dołu i wtedy sub z prawdziwego zdarzenia da wrażenie, że gra zestaw wyższej klasy.

 

Nie tylko z ekonomicznego. Użytkowego również. Mamy inną szkołę myślenia. Ja uważam, że mając określony budżet należy kupić całe 5.1 z półki, na którą kasa pozwala. Jest jej mniej - kupuje się z niższej, portfel grubszy - z wyższej. Ale za każdym razem całe 5.1 powinno być z tej samej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko powiedzieć, że optymalny dla Fiata Punto jest silnik od Fiata Punto. Zamontowanie tam silnika od Ferrari, aczkolwiek zapewnie technicznie możliwe, nie jest dobrym rozwiązaniem.

 

mów nie tylko o bebechach ale o całości , bo to co podałeś można porównac do "wsadzenia" do subka o wadze powiedzmy 10 kg i wymiarach ok 30 cm głosnika 30-to cm-owego z wzmakiem 1000 W to nazwałbym nieciekawym rozwiązaniem , nikt nie porównywał silników tylko samochody .

Każdy uważa inaczej bo każdy dobiera sprzęt do swoich preferencji . Ja uważam inaczej niż Ty .

Podzielam zdanie mczaja i TRIBULA

 

zawsze można się ciekawych rzeczy dowiedziec :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zagra muzykę lepiej. Wymienione przez Ciebie subwoofery są typowo kinowe, a tam oczekujemy od nich czegoś diametralnie innego.

 

O czym ty piszesz teraz:) Od kiedy REL T9 i R528 to typowo kinowe suby ?:) Oj Bobcat:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze ja nie wiem ktory jest kiepski, a ktory mzoe byc ciwekawym rozwinieciem mojego zestawu. mialem okazje kupic Monitor Audio RXW-12 razem z calym zestawem za cene troche wieksza niz ten B&W ASW610, bo dostalem duzy upust, tyle tylko ze mialem ograniczone finanse. a widze ze przewija sie w temacie ten model. Czy jest to dobry model?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zagra muzykę lepiej. Wymienione przez Ciebie subwoofery są typowo kinowe, a tam oczekujemy od nich czegoś diametralnie innego.

Bzdura. Na jakiej podstawie twierdzisz, że konstrukcje zamkniete Rela nie zagrają dobrze w muzyce, tak jak zamknięte Monitor Audio ?

 

RXW-12 to dobry sub, ale jeśli masz zamiar słuchać dość dużo muzyki to poważnie pomyśl o Velodyne i REL.

Dokładnie taka sama bzdura, analogicznie - dlaczego konstrukcja zamknięta z bardzo dobrej serii Monitor Audio ma wypaść gorzej od zamkniętego Rela czy otwartego Velodyne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze ja nie wiem ktory jest kiepski, a ktory mzoe byc ciwekawym rozwinieciem mojego zestawu. mialem okazje kupic Monitor Audio RXW-12 razem z calym zestawem za cene troche wieksza niz ten B&W ASW610, bo dostalem duzy upust, tyle tylko ze mialem ograniczone finanse. a widze ze przewija sie w temacie ten model. Czy jest to dobry model?

 

Co do RXW-12 tutaj możesz dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na jego temat od strony technicznej. Także jak wypada pod względem osiągów w porównaniu z innymi konstrukcjami. Pozwalam sobie odesłać do lektury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Na jakiej podstawie twierdzisz, że konstrukcje zamkniete Rela nie zagrają dobrze w muzyce, tak jak zamknięte Monitor Audio ?

 

Może raczej odmienna od Twojej szkoła myślenia, która jednakowoż niekoniecznie musi od razu być bzdurą. Powtarzam, że jestem zwolennikiem tworzenia zestawów 5.1 "z jednej stajni". Z której półki - zależy od zasobności portfela. Wolno mi. Ty jak widzę lubisz eklektyczną zbieraninę. I też Ci wolno, choć z kolei ja to uważam za bzdurę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja odnosiłem się do Twojego stwierdzenia, że tamte subwoofery (Rel, Velodyne) są typowo kinowe, więc tutaj chyba się zgodzisz ze mną, że palnąłeś bzdurę. Typowo kinowe to są np JBL, Paradigm, Klipsch i inne tzw. burzyciele ścian. Tak samo bzdurą było twierdzenie, że dość drogi model Monitor Audio o konstrukcji sprzyjającej dla najlepszej jakości basu (czyli zamknięty) z jakiegoś powodu też się nie nadaje pod muzykę.

Z resztą się mniej więcej zgadzam, w miarę możliwości wszystko powinno być z jednej stajni, choć w przypadku basu nie jest konieczna aż taka integracja jak w przypadku reszty.

 

PS

Dzięki za "zbieranine", jestem z niej zadowolony, zadziwiająco ładnie się zgrywa :)

Zwłaszcza suby, które grają z kolumnami niżej od nich schodzącymi. Ale już nie chce mi się tłumaczyć, co, jak i dlaczego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo bzdurą było twierdzenie, że dość drogi model Monitor Audio o konstrukcji sprzyjającej dla najlepszej jakości basu (czyli zamknięty) z jakiegoś powodu też się nie nadaje pod muzykę

 

Dokładnie taka sama bzdura, analogicznie - dlaczego konstrukcja zamknięta z bardzo dobrej serii Monitor Audio ma wypaść gorzej od zamkniętego Rela czy otwartego Velodyne ?

 

Don 111 nie spinaj się tak :) Może wypaść gorzej tak jak np konstrukcja otwarta JBL względem Paradigm, Klipsch, Velodyne i analogicznie na odwrót. Nikt nie napisał że RXW-12 nie nadaje się pod muzykę. Po prostu poważnie zastanowiłbym się nad REL i Velodyne, z naciskiem na ten pierwszy. Ja osobiście posłuchałbym dwóch, trzech subów przed podjęciem decyzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mr.Z zależy ile chcesz wydac na suba , ja dodałbym do tych co proponują koledzy Earthquake i zerknij na MiniMe P12 , prawdziwe kinowe dupnięcie , napewno nie będziesz zawiedziony , sub jest bardzo szybki i potężnie dynamiczny , zrobi Ci mały kipisz w domu naprawdę ma bardzo dobry szybki i dobrze kontrolowany bas , ostatnio myślałem , że powyrywa mi włosy z głowy a nogawki miałem tak potargane jakby dorwało mnie stado dzikich psów Dingo do dziś jestem pod wielkim wrażeniem i mam nocne moczenia tak się wystraszyłem

 

:)

:)

:)

 

końcówka to oczywiście żart ale polecam go bardzo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy powiadają, że jeśli coś jest do wszystkiego to znaczy że jest do niczego.

A sluchales ktoregos z subow velodyne? Bo jesli nie to twoje zdanie akurat w tym wypadku ni jak sie ma do rzeczywistosci i do tego jaki bas oferuje velodyne bez wzgledu z jakiej polki sie kupi sub tej firmy. Podobnie jest z reszta z subami firmy Rel.

 

Zgoda. Jednak uważam, że sprzęt należy kompletować z tej samej półki.

Zgoda kazdy moze miec swoje zdanie na dany temat tylko ze w wielu wypadkach, zestawy skladane nawet z roznych glosnikow nie mowie juz o samym subie jest lepszym zestawem od jednolitego sprzetu tej samej firmy z tej samej polki. Jak wybieralem dla siebie sub sluchalem kilka subow w przedziale 5-9 tys na koniec zostaly juz tylko dwa do ponownego boju Rel R 528 i velodyne spl 1200 ultra- wybralem ten ostani. A dla ciekawostki w jednym sklepie jak odsluchiwalem jakis wyzszy model suba MA to wlasciciel od razu powiedzial mi ze nie ma co sluchac tylko od razu posluchac rela lub velodyna i sprawa bedzie zalatwiona... nadmieniam ze w sklepie bylo wszystko mozliwe do odsluchania tylko trzeba bylo zamowic .. Akurat MA mial na stanie ale nie polecal zreszta nie tylko w tym sklepie podobne opinie sprzedawcy mowili w innych sklepach..

Jak nie mialbym na co kasy wydawac to kupilbym serie DD velodyna i bez wzgledu jakie mialbym kolumny, a co ma powiedziec ktos kto kupi drogie kolumny, a firma nie produkuje subow ??? Znam goscia ma wszystko od innej firmy caly zestaw 5.1 i bije na glowe wiele systemow zlozonych tylko z jednej firmy. Nie ma to zadnego znaczenia dla mnei wazne jest tylko zeby byl taki zestaw kupiony z glowa. Podobnie u mnie podlogowki i centralny mam paradigma surrandowe mam MA, ktore na glowe bija pod wzgledem grania, a o dwie glowy pod wzgledem wykonania i wygladu glosniki paradigma surrandowe, ktore byly dedykowane do podlogowek.. Malo tego jak kiedys bym zmienial kolumny i nawet jak kupie inne podlogowki to surrandowe i tak zostawie bo sa swietne ... podobnei z subem chyba ze kupie nastepce obecnego suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym sklepie jak odsluchiwalem jakis wyzszy model suba MA to wlasciciel od razu powiedzial mi ze nie ma co sluchac tylko od razu posluchac rela lub velodyna i sprawa bedzie zalatwiona zreszta nie tylko w tym sklepie podobne opinie sprzedawcy mowili w innych sklepach.

 

Najwidoczniej Rel i Velodyne płacą im wyższe prowizje. Jak mawia jeden z moich znajomych: proste jak rogal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat byłem w 100% pewien że tak odpowiesz:) Akurat z dobrych źródeł wiem że na MA są ogromne prowizje, jak dobrze zagadasz to kupując same kolumny stereo 20% rabat to żaden problem, nie mówiąc o całym zestawie.

 

Jak kupowałem byłe już MA BX6 to cena była 3600zł, po jednym emailu do sklepu z zapytaniem o rabat miałem je za 2700 bez groszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko tak doskonale wiesz z góry - powiedz proszę jakie numery padną w najbliższym losowaniu Lotto?

 

A jakie prowizje dają Rel i Velodyne? Może jeszcze większe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko tak doskonale wiesz z góry - powiedz proszę jakie numery padną w najbliższym losowaniu Lotto?

 

A jakie prowizje dają Rel i Velodyne? Może jeszcze większe?

Powiem ci tak jestes bardzo dziwny czlowiek bo nie bardzo chyba potrafisz przyjac fakt, ze sa lepsze rzeczy od tych co masz w domu. Mam bardzo dobrego znajomego w pewnym sklepie i on ma wszystko do sciagneicia ( mowa o takich normalnych firmach ktore zajmuja sie audio ) i napisze ci tylko tyle, ze na MA jest o 10% wiecej zarobku jak na Velodyne i Relu. Wiec jesli chocby tamten gosc chcial zarobic na mnie to bez watpienia by mi proponowal MA, a nie velodyna czy Rela. Malo tego MA mial na miejscu jeszcze nie rozpakowany... Wiec kolego mysle ze troszke pokory powinienes miec co do penych rzeczy, a nie wysuwasz wnioski niczym nie podparte. Ja mam dowod na to ile ma sie zysku na MA bo kupowalem glosniki i wiem ile ma sie zarobku zarowno na MA jak i velodyne ( wiem ile ja dostalem upustu i ile jeszcze zarobil sprzedawca) chcesz nie chcesz ale tak jak napisalem na MA sprzedawca ma 10% wiecej zarobku jak na tych wspomnianych przeze mnie dwoch firm. Malo tego na MA czeka sie srednio tydzien , dwa na zamowiony sprzet na rela czy velodyna nawet do trzech miesiecy- ja czekalem np. 2 miesiace... bo tak trafilo ze nawet na magazynie głownym w Danii nie bylo tego modelu.

Moglbym ci wiecej napisac np na temat MA i o sprzedawcach co sadza na temat np. GX 200 i 300 - sa takie sklepy ktore te kolumny maja tylko na zamowienie poniewaz uwazaja ze to jest najgorsza seria jaka zostala wydana od lat przez MA i mowia to oficjalnie w sklepach jak sie z nimi pogada. Takze kolego sa jeszcze sklepy gdzie sa uczciwi sprzedawcy i naprawde potrafia powiedziec uczciwie i w cale nie koniecznie dobrze o tym co sprzedaja , bo z regoly maja znacznie wiecej w ofercie jak np tylko MA.

Nawet bodajze tutaj na forum lub na hdtv jeden ze sprzedawcow napisal ze mial tylko raz kolumny na sklepie gx 300 i jak posluchali to juz wiecej razy nie zamawiali i nikomu nie polecaja tych kolumn. Tak jak mowie to nie jest odosobnione zdanie jednego czy dwoch sklepow zarowno jesli chodzi o kolumny jak i suby MA.

Mozesz miec swoje zdanie ale nie pisac czegos takiego ze ktos cos proponuje tylko dlatego ze ma wieksza prowizje , byc moze Ty tak bys robil ale nie wszyscy sa tacy , niektorym zalezy zeby klient byl zadowolony i zeby kolejny raz do sklepu przyszedl , a przy okazji powiedzial swoim kolegom ze gdzies jest taki a nie inne sklep co naprawde fajnie doradza w zakupie sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszmy zawsze o konkretnych modelach z porównywalnej półki cenowej a nie ogólnie szufladkujmy jedną markę, niezależnie od modelu, że ta to ma dobre suby a ta złe. Rel i Velodyne akurat specjalizują się w produkcji głównie (a może i tylko) subwooferów ale to nie znaczy, że należy bez porównania skreślać od razu "normalne" marki. Wszystko zależy jak zwykle od współczynnika cena/jakość.

Kupiłem kiedyś cały zestaw MA i akurat grały jak dla mnie zdecydowanie lepiej od podobnych cenowo Paradigmów i nie tylko. Ale rozumiem, że każdy swój gust ma, więc tyle samo opinii. Żeby nie było - nie wszystkie modele MA mi się podobają i nie wszystkie uważam są świetne w relacji cena/jakość ;)

Co do zniżek to dziwne, że wszyscy się czepiają MA jak na resztę kolumn są podobne. Rel i Velodyne, pomijając ich atrakcyjność, może i mają mniejsze ale zawsze będą polecane bo łatwiej sprzedać to, czego nie mają inni w ofercie. Tak samo jak i inne bardziej egzotyczne marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Don ja nigdy nie napisze ze inne suby sa do kitu czy cos w tym stylu, dla mnie po przesluchaniu ilus tam subow w kwocie 5-9 tys licza sie tylko dwa suby rel 528 i velodyne spl 1200 ultra - ale to moje osobiste zdanie. Napisalem kilka przykladow co mowia o MA bo kolega stwierdzil ze na pewno tak mowia bo na velodyne czy relu wiecej sie zarobi, wiec napisalem ze mniej sie zarobi chyba ze sie kupi DD to wtedy wyjdzie poronywalnie. A do tego jest wiekszy problem z dostpenoscia szczegolnie z tych wyzszych modeli.Ale patrzac to co ludzie maja to wydaje mi sie ze prosciej w sklepach jednak sprzedac normalne marki subow jak JBL, paradigm, MA itp niz wlasnie Rel czy Velodyne. Tak samo uwazam ze sa fajne kloscki z MA i sam przeciez mam surrandy tej firmy ktore bardzo chwale. Podobaja tez mi sie MA platinum 200, choc nie wiem czy bym nie wolal kolumn paradigma signature S6v3 o 5 tys taniej a tez fajnie graja - oczywiscie jak dla mnie. Choc wygladem MA sa ladniejsze i to nie podlega dyskusji ale i tez fajnie graja - ale jednak sa drozsze o 5 tys. Wiec tez trzeba patrzec cena - jakosc i to co daja drozsze kolumny w stosunku do tanszych. jakby gx 300 zagraly o jakies 40% lepiej od paradigmow studio 60v5 mialbym teraz MA gx w domu ale nie zagraly, a cena o ponad 100% drozsze od paradigmow to stoja wlasnie w domu paradigmy. Malo tego uwazam zreszta wielu sprzedawcow rowniez jak sie z nimi rozmawialo, ze wczesniejsza wersja tej serii o niebo byla lepsza i fajniej grala choc wygladem obecne przewyzszaja, ale to nie wyglad gra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak jestes bardzo dziwny czlowiek bo nie bardzo chyba potrafisz przyjac fakt, ze sa lepsze rzeczy od tych co masz w domu.

 

Jest to typowa wypowiedź ad personam zamiast ad meritum. Po pierwsze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Proponowałem RXW-12, którego nie mam. Mam BXW-10. Po drugie nie wypowiadam się co jest lepsze, a co gorsze. Stwierdzam jedynie, że skoro Autor ma już pozostałe głośniki MA z serii RX - to moim zdaniem subwoofer powinien być z tej samej serii. Po trzecie zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że od mojej serii Bronze wyżej stoją Silver, Gold i Platinum. Po czwarte teza, jakoby wymienione przez Ciebie wyższe modele MA to "słabizna" może śmiało kandydować do miana bzdury roku. Kto to mówi? Sprzedawcy? Na ich temat mam (nie tylko ja) wyrobione zdanie. Po piąte wreszcie pisząc na Forum wypadało by używać polskich liter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi suby MA to słuchałem jedynie GSW12 i stwierdzam, że to naprawdę dobry sub, no ale niestety drogi.

 

W całej sprawie trzeba spytać, czy ten sub ma grać u autora wątku tylko w kinie, bo to jest prostsza sprawa, czy również w stereo bo wtedy zaczynają się schody.

 

Czy Ty Lolek używasz swojego suba do stereo ?

 

dla mnie po przesluchaniu ilus tam subow w kwocie 5-9 tys licza sie tylko dwa suby rel 528 i velodyne spl 1200 ultra - ale to moje osobiste zdanie

Brakuje w tym zestawieniu subów Paradigma, np. Sub 12 czy Sub15. Nie słyszałaem ich, ale mam tańszy model i w kinie fajnie gra jak na cenę, dlatego chętnie posłuchałbym tych z wysokiej półki.

 

Tak na marginesie to kolumny Paradigma z najwyższych serii tj. Studio i Signature mają delikatnie mówiąc kontrowersyjny wygląd ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając ten wątek ciśnie się na usta pytanie, jeśli ktoś ma, przykładowo, 5.0 MA to powinien kupić sub MA, a jeśli ktoś ma suba Rela lub velodyna to jakie ma dokupić 5.0 bo nie rozumię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wszystkie posty oraz wliczając w to własne doświadczenie,

osobiście wyciągam wnioski, że zarówno Velodyne czy Rel zajmujące się tylko produkcją subwooferów i nie mające żadnych dedykowanych rozszerzeń w postaci 5.0 mogą doskonale uzupełniać nasze domowe zestawy bez względu na ich firmę. Są to jakby nie patrzeć dość uniwersalne produkty.

Natomiast co do wątku że subwoofer np. Monitor Audio do zestawu Monitor audio OK, ale nie dokońca.

Wiadomo wszystko zależy od konkretnego zestawu, modelu. Napewno są gorsze i lepsze zestawienia.

Jednakże nie mogę oprzeć się wrażeniu, że niektórzy producenci przy udanej lini kolumn subwoofer wciągają trochę na siłę i jest to produkt niekoniecznie tak świetny jak cały zestaw 5.0 czy same fronty. Dzieje się tak, aby tylko zapełnić lukę w katalogu.

W takim wypadku zakup np. Rela czy Velodyne napewno będzie lepszym rozwiązaniem niż kupowanie produktu na siłę aby tylko miał ten sam znaczek.

Oczywiście nie jest to żadną zasadą i tak jak pisałem zdażają się gorsze i lepsze zestawienia.

Suma sumarum uważam, że każdy z was ma trochę racji. Trzeba tylko pamiętać aby odsłuchać i nie kupować subwoofera dla samego znaczka co reszta bo to nie zawsze gwarantuje sukces zakupu.

 

Ku ścisłości podam przykład:

Odsłuchiwałem ostatnio w jednym z salonów w Warszawie Dali Mentory 6, naprawdę krótko mówiąc zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Po czym podłączono mi mentor suba i powiem, że nie zapłaciłbym za niego takich pieniędzy. Nie wyobrażam sobie użytkowania go wraz z tymi Mentorami. Przy nich wypada mizernie.

 

Drugim przykładem może być mój dali ikon sub mk2. Mam w stereo z mingdą ikony 6 mk2 i powiem, że warte tych pieniędzy.

Ikon suba w HGL-u(4500zł normalnie, bez połysku 4000zł) załatwił mi ktoś praktycznie za połowę ceny. Jeżeli miałbym zapłacić za niego całość to napewno bym go nie wziął. Nie mogę powiedzieć, że jest totalnie do niczego. Gra poprawnie.

Ale jak za tą cenę to szału nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to typowa wypowiedź ad personam zamiast ad meritum. Po pierwsze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Proponowałem RXW-12, którego nie mam. Mam BXW-10. Po drugie nie wypowiadam się co jest lepsze, a co gorsze. Stwierdzam jedynie, że skoro Autor ma już pozostałe głośniki MA z serii RX - to moim zdaniem subwoofer powinien być z tej samej serii. Po trzecie zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że od mojej serii Bronze wyżej stoją Silver, Gold i Platinum. Po czwarte teza, jakoby wymienione przez Ciebie wyższe modele MA to "słabizna" może śmiało kandydować do miana bzdury roku. Kto to mówi? Sprzedawcy? Na ich temat mam (nie tylko ja) wyrobione zdanie. Po piąte wreszcie pisząc na Forum wypadało by używać polskich liter.

Kolego wiec tak ja nigdzie nie napisalem ze Ty masz taki sub ( wiec nie wiem kto ma problem ze zrozumieniem) ... napisalem tylko ze ciezko ci jest do pewnych rzeczy sie przyznać ( a odsluchiwales ten sub MA? tak ze 2-3 godzinki ) ... Kolejna sprawa odnosnie serii wyższych MA, a dokładnie mowiac o gx to wiele sklepow ma takie zdanie ( .. i wg mnie to bardzo dobrze swiadczy o nich bo sa uczciwi i mowia to co slysza w porownaniu do tego jaki inny maja sprzet i co moga zaproponowac), a to ze Ty masz takie zdanie, a nie inne o sprzedawcach to twój problem i dlatego takie masz podejscie do tematow jakie masz , wszystko na NIE i wszedzie weszysz przekret dokladnie jak Pis-owcy gdzie sie nie obejrza to tylko widza jakis podstep i jakis przekret , szkoda tylko ze nie widzieli pewnych rzeczy jak jak sami byli u władzy.. Podobnie jest u ciebie piszesz ze ktos ma wieksza prowizje i dlatego to proponuje gdzie nie masz zadnych do tego podstaw, ja napisałem ci ze na MA jest wiekszy zarobek, a pomimo tego pewni wlasciciele sklepow odradzaja zakup pewnych rzeczy z MA, a ty dalej swoje bo masz " wyrobione zdanie", gdzie do tego wielu ludzi chocby na tym forum obrazasz tym, bo sa tutaj wlasciele sklepow jak i pracownicy takich sklepow ktorzy na 100% maja wieksza wiedze jak Ty czy ja, czy tez wielu innych ludzi tutaj piszacych, Ty wszystkich do jednego wora dajesz... to o czym dyskutowac jak ktos ma takie podejscie. Ich kolego wiedza opiera sie na wieloletnim doswiadzceniu , setkach godzin odsluchow itp. rzeczy ktore czynia to ze sa dobrzy w tym co robia ( tylko mowie o konkretnych sklepach, a nie sklep u Pana Janka ktory wszystko ma tylko zapomnial dodac ze na stronie internetowej, a jak cos sie chce to już trzeba zamowic ) A co do pisania bez polskich znakow to nie musisz czytac, na wszystkich forach tak pisze.. naprawde plakac z tego powodu nie bede. Tylko odpowiedz koledze co ma zrobic jak kupi sub velodyna lub rela ( lub innych firm, ktore zajmuja sie wylacznie produkcja subow) to jakie ma glosniki kupic do KD ? - Patrzac na twój tok rozumowania... I najlepiej idz do tych sprzedawcow na których " masz wyrobione zdanie" i posłuchaj sobie wlasnie kilka subow odpowiednich i zobaczysz sam czy majac inne kolumny jak dana marka suba nie chcialbys miec pomimo ze sub bedzie z innej firmy. Jeśli o mnie chodzi nawet jesli mialbym kolumny MA Platinum 200 ( ktore mi sie podobaja) to kupiłbym do nich sub velodyna - nawet przez chwile bym sie nie zastanawial. Chyba ze to bylby system wylacznie do kina domowego to jeszcze by wchodzil w gre jakis wyzszy model z paradigma np. studio 12.

 

Czytając te wszystkie posty oraz wliczając w to własne doświadczenie,

osobiście wyciągam wnioski, że zarówno Velodyne czy Rel zajmujące się tylko produkcją subwooferów i nie mające żadnych dedykowanych rozszerzeń w postaci 5.0 mogą doskonale uzupełniać nasze domowe zestawy bez względu na ich firmę. Są to jakby nie patrzeć dość uniwersalne produkty.

Natomiast co do wątku że subwoofer np. Monitor Audio do zestawu Monitor audio OK, ale nie dokońca.

Wiadomo wszystko zależy od konkretnego zestawu, modelu. Napewno są gorsze i lepsze zestawienia.

Jednakże nie mogę oprzeć się wrażeniu, że niektórzy producenci przy udanej lini kolumn subwoofer wciągają trochę na siłę i jest to produkt niekoniecznie tak świetny jak cały zestaw 5.0 czy same fronty. Dzieje się tak, aby tylko zapełnić lukę w katalogu.

W takim wypadku zakup np. Rela czy Velodyne napewno będzie lepszym rozwiązaniem niż kupowanie produktu na siłę aby tylko miał ten sam znaczek.

Oczywiście nie jest to żadną zasadą i tak jak pisałem zdażają się gorsze i lepsze zestawienia.

Suma sumarum uważam, że każdy z was ma trochę racji. Trzeba tylko pamiętać aby odsłuchać i nie kupować subwoofera dla samego znaczka co reszta bo to nie zawsze gwarantuje sukces zakupu.

 

Ku ścisłości podam przykład:

Odsłuchiwałem ostatnio w jednym z salonów w Warszawie Dali Mentory 6, naprawdę krótko mówiąc zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Po czym podłączono mi mentor suba i powiem, że nie zapłaciłbym za niego takich pieniędzy. Nie wyobrażam sobie użytkowania go wraz z tymi Mentorami. Przy nich wypada mizernie.

 

Drugim przykładem może być mój dali ikon sub mk2. Mam w stereo z mingdą ikony 6 mk2 i powiem, że warte tych pieniędzy.

Ikon suba w HGL-u(4500zł normalnie, bez połysku 4000zł) załatwił mi ktoś praktycznie za połowę ceny. Jeżeli miałbym zapłacić za niego całość to napewno bym go nie wziął. Nie mogę powiedzieć, że jest totalnie do niczego. Gra poprawnie.

Ale jak za tą cenę to szału nie ma.

Tak jak piszesz kolego tez odsluchiwalem ten sub bo rozumiem ze to jest ten sub za około 7 tys., jeśli to ten sam sub to w tym salonie co ja odsluchiwalem gosc z wrazenia mało nie padl kiedy powiedzialem mu ze chce sie umowic na odsłuch tego modelu. Zadal mi pytanie czy mam caly zestaw od Dali i dlatego zapewne chce suba kupic Dali, powiedzialem ze nie , mam inne kolumny, to stwierdził ze moge posluchac ale szkoda pieniedzy on od czasu kiedy weszly te suby, sprzedal 2 szt... ze ma kilka innych subow ktore lepiej zagraja, ale odsluchalem, powiedziałem ze ma racje bo sub paradigma seismic 110 za 5 tys jest dla mnie fajniejszy jak ten model Dali za 7 tys.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a kosztuje swoje i jesli mialbym kolumny Dali i kupic go tylko ze wzgledu ze mam calosc systemu Dali to musiałoby mnie pokrecic niezle zeby on był u mnie w domu. Takze dla mnie teza sub musi albo dobrze by było zeby byl z tej samej serii co reszta kolumn to teza nie do przyjecia na podstawie tych subow co odsluchiwalem, a kilka odsluchalem... I naprawde sa sklepy i sprzedawcy ktorzy wiadomo ze chca zarobic bo po to zainwestowali w ten biznes, ale sa uczciwi i doradzaja naprawde zgodnie z sumieniem, bo zalezy im na tym zeby klient był zadowolony.

 

Jeśli chodzi suby MA to słuchałem jedynie GSW12 i stwierdzam, że to naprawdę dobry sub, no ale niestety drogi.

 

W całej sprawie trzeba spytać, czy ten sub ma grać u autora wątku tylko w kinie, bo to jest prostsza sprawa, czy również w stereo bo wtedy zaczynają się schody.

 

Czy Ty Lolek używasz swojego suba do stereo ?

 

 

Brakuje w tym zestawieniu subów Paradigma, np. Sub 12 czy Sub15. Nie słyszałaem ich, ale mam tańszy model i w kinie fajnie gra jak na cenę, dlatego chętnie posłuchałbym tych z wysokiej półki.

 

Tak na marginesie to kolumny Paradigma z najwyższych serii tj. Studio i Signature mają delikatnie mówiąc kontrowersyjny wygląd ;)

Uzywam tez i do stereo, Paradigma sub 12 tez odsluchiwalem i jest ok tylko jak dla mnie na 25 m jest za duzym subem i do muzyki bardziej mi odpowiadal rel czy velodyne. Ale moj kumpel ma ten sub na 45 m bodajze i używa go tylko do kina i jest odpowiedni czad :-) także jest to fajny sub ale wg mnie bardziej w kinie sie spisuje niz do kina i do muzyki. Ale to kwestia gustu zapewne.. Jedno jest pewne ze trzeba troszke odsluchac subow bo czlowiek ma wieksza wiedze i moze sobie wyrobic zdanie w stosunku do roznych rodzajow subow z roznych firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Wam Panowie czasu i energii na takie gdybanie ?

Oczywiście jest dobrze jak sub pochodzi z tego samego zestawu co kolumny. Producent raczej stara się zachować spójność brzmienia więc efekt powinien być w miarę przyzwoity.

To co wyróżnia te trochę droższe suby Velodyne to system autokalibracji. To naprawdę działa ! Bez kalibracji sub czasami buczy i to jest normalne. Po kalibracji bas jest super.

Miałem sub CHT-10R (jest to bardzo dobry sub) a teraz mam EQ-10MAX i różnica jest przeogromna. Ze względu na przeprowadzoną kalibrację. O ile w kinie domowym każdy amplituner ma jakiś system kalibracji to w stereo jesteśmy zdani na to jak sub gra natywnie. Dzięki wbudowanej kalibracji suby Velodyne są moim zdaniem bezkonkurencyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do pisania bez polskich znakow to nie musisz czytac, na wszystkich forach tak pisze.. naprawde plakac z tego powodu nie bede.

 

Na wszystkich forach tak piszę, gdyż (w domyśle) mam innych w d... Czego kolejnym dowodem jest zwracanie się ("Ty", "Kolego") z małej litery. Nie przestrzegam ogólnie przyjętych zasad, czynię to świadomie i jestem z tego dumny. Cóż... Każdy ma powody do dumy adekwatne do swojej osoby. Do tego dochodzą jakieś śmieszne i w dodatku nietrafione analizy polityczne.

 

Nie wiem czym miałbym obrażać sprzedawców stwierdzając, że kierują się poziomem marży. Normalne zasady gospodarki rynkowej. Dyskutanci wykazali Ci, że inni producenci stosują marże na zbliżonym poziomie. Ty wiesz, że MA stosuje najwyższe. Pewnie powiedzieli Ci to sprzedawcy, którym wierzysz bezgranicznie. Chcesz to wierz, Twoja sprawa. Proponuję wyjść z wieży z kości słoniowej i zacząć żyć w realnym świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich forach tak piszę, gdyż (w domyśle) mam innych w d... Czego kolejnym dowodem jest zwracanie się ("Ty", "Kolego") z małej litery. Nie przestrzegam ogólnie przyjętych zasad, czynię to świadomie i jestem z tego dumny. Cóż... Każdy ma powody do dumy adekwatne do swojej osoby. Do tego dochodzą jakieś śmieszne i w dodatku nietrafione analizy polityczne.

 

Nie wiem czym miałbym obrażać sprzedawców stwierdzając, że kierują się poziomem marży. Normalne zasady gospodarki rynkowej. Dyskutanci wykazali Ci, że inni producenci stosują marże na zbliżonym poziomie. Ty wiesz, że MA stosuje najwyższe. Pewnie powiedzieli Ci to sprzedawcy, którym wierzysz bezgranicznie. Chcesz to wierz, Twoja sprawa. Proponuję wyjść z wieży z kości słoniowej i zacząć żyć w realnym świecie.

A ja Proponuje KOLEGO wiecej zaufania do ludzi w tym sprzedawcow , nie obraziles sprzedawcow tym ze kieruja sie marza co tez nie jest prawda tylko wg CIEBIE tak jest ze kieruja sie wyłacznie tym aspektem, tylko tym ze napisales " ... ze masz wyrobione zdanie..." czyli patrzac na TWOJE myslenie wszyscy oszukuja przy doradzaniu bo tylko zalezy im na sprzedazy.Teraz odnosnie marzy to nie jest jakis tam sprzedawca bo jakis tam sprzedawca to nie powiedzialby TOBIE ile zarabia, to jest moj kumpel ktory sprzedaje w takim dobrym sklepie... Wiec nie wiem kto tu dalej sie upiera przy swoim ....Odnosnie marzy velodyna to nawet mam na meilu bo sklep sie sie pomylil i skopiowal wysylajac do mnie o jeden za dużo meil do dystrybutora i widac wyraznie jaka jest marza i ile sklep zarabia w stosunku do tego co zaplacilem. Zreszta kolega rowniez potwierdzil ze jest to na porownywalnym poziomie, a niektore sklepy jeszcze mniej maja niż ten u ktorego ja kupiłem. Na wiele firm znam marze z tego tytułu ze mam kumpla w sklepie i sa pewne firmy na których mniej mozna zarobic, a na ktorych wiecej sie zarabia. Tez jest to kwestia ile sie zamawia rocznie od danego dystrybutora... i jaki sie ma generalnie układ z dystrybutorem. I Wszystkich szanuje i jak na razie na kilku forach jestem , mam kilka tysiecy wpisow i na tyle wpisow jestes KOLEGO druga osoba ktora zwrocila na to uwage..i nie wmawiaj mi i komus ze ktos kogos ma... jak nigdzie tego ja nie napisałem...bo ludzi szanuje. Na ziemi stoje bardzo mocno dlatego dobrze mi sie zyje w Polsce... Dalej nie odpowiedziales koledze na pytanie ktore zadal co ma zrobic jesli ktos np. od razu kupi sub firmy ktora nie robi nic innego oprocz wlasnie subow , czy tez kolumny gdzie firma nie zajmuje sie subami, a takich jest bardzo duzo... skoro stoisz na stanowisku ze system 5.1 powinien sie skladac z jednej firmy. Rozumiem rowniez ze jakbys mial takie kolumny to nie kupilbys suba bo przeciez bylby z innej firmy? Kupujac suba z innej firmy pogorszy sie calosc dzwieku w danym systemie.. ogladalbys bez suba filmy i koncerty na bluray, gdyż po co psuc dzwiek subem innej marki. I na koniec mysle ze jestes usatysfakcjonowany jesli chodzi o duże litery co do TWOJEJ osoby.

 

Nie szkoda Wam Panowie czasu i energii na takie gdybanie ?

Oczywiście jest dobrze jak sub pochodzi z tego samego zestawu co kolumny. Producent raczej stara się zachować spójność brzmienia więc efekt powinien być w miarę przyzwoity.

To co wyróżnia te trochę droższe suby Velodyne to system autokalibracji. To naprawdę działa ! Bez kalibracji sub czasami buczy i to jest normalne. Po kalibracji bas jest super.

Miałem sub CHT-10R (jest to bardzo dobry sub) a teraz mam EQ-10MAX i różnica jest przeogromna. Ze względu na przeprowadzoną kalibrację. O ile w kinie domowym każdy amplituner ma jakiś system kalibracji to w stereo jesteśmy zdani na to jak sub gra natywnie. Dzięki wbudowanej kalibracji suby Velodyne są moim zdaniem bezkonkurencyjne.

Kolego szkoda nie szkoda czasu, mi tylko chodzi o to ze jesli ktos pisze ze powinno sie stosowac suby z tej samej firmy to rowniez powinien miec recepte co jesli nie ma takiego suba jakas firma, przeciez wtedy sie psuje dzwiek bo to inna firma i inne brzmienie. Do tego dochodzi fakt ze trzeba tych subow troche posluchac i wyrobic sobie zdanie sluchajac kilku subow z roznych firm i wtedy powiedziec czy faktycznie majac np. kolumny dali nie chciałby sie suba od np. MA.. bo być może ten bedzi ejednak lepszy od suba dali ale sluchajac ich, a nie mowiac to z przekonania ze powinna byc to ta sama firma. Ty jestes przykładem i poraz drugi raz masz sub velodyna ze mozna miec inny sub i czlowiek jest zadowolony. Moi znajomych co dalej maja CHT -Q 10 czy 12 i nie chca slyszec o innym subie, a jak beda wymieniac to tylko na velodyna pomimo ze calosc systemu maja z roznych firm. Teraz odnosnie dzwieku w subie, bylem swiadkiem na odsłuchu jak jeden model pewnej firmy za kwote 7 tys. wyjmowalismy 3 po kolei i kazdy z nich brzmiał inaczej.... w sklepie jak i spece od dystrybutora tej firmy stwierdzili mi ze niestety z subami tak jest ze czesto sie zdarza ze sub w jednym modelu moze brzmiec inaczej w roznych sztukach... i to nie tylko w tej jednej firmie tak jest zapewnial mnie dystrybutor.. mi sie zdarzylo tak w tej jednej, ale kto wie moze tak jest w wielu firmach tylko czlowiek nie sprawdza tego.. o kalibracji juz nie wspomne bo to lux sprawa i swietnie pomaga w ustawieniu suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Velodyne CHT-10Q ma już kalibrację więc się nie dziwię, że ktoś nie chce go wymieniać ;-)

Kalibracja naprawdę dużo daje. To tak jakby zainwestować parę tys. w ustroje akustyczne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.