Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz zintegrowany 30-35 tys.zł


ostrowek63

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jeżeli chodzi o tranzystory (bo chyba w tym kierunku kolega zmierza) to polecam odsłuch MBL - a.

Za te pieniądze b.dobre , nasycone a przy tym rozdzielcze i dynamiczne granie.

Stylistyka - rzecz gustu.

Mnie osobiście kolor srebrny albo biały się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOSPODARZU DO DZIEŁA))

Post powtórzony trza go skasować!!

 

Za 35 000 to mozna mieć ze trzy dobre lampiaki-tylko trza umieć szukać.

Nawet trany za 10000 euro brzmieniowo sie nie zbliżą do lampy za np.12000 pln.

 

Piotr!

Jesteś fajny i równy gość:) Fajnie u Ciebie gra, ale NIE ZGADZAM SIĘ z Twoją (i innych) tezą.

Z tego co słyszałem, mimo wszystko - sądzę, że Twoje zestawienie nie brzmi lepiej od mojej referencji (póki co). Chyba, że chodzi o głośność:). Przypuszczam też, że Twój system jest wiele razy droższy od wzorcowego (dla mnie), opartego na tranzystorach, które na okrągło są tutaj "gnębione". Mimo, że masz (prawie) najlepszy system oparty o lampy. Chyba najlepsze, jakie słyszałem. No i to GRA!.

Na pocieszenie dodam, że nie był to również system z Bravo. Choć ten był cokolwiek bliżej prawidłowej reprodukcji instrumentów i głosów "na żywo"...

Nie mniej, rozumiem Wasze głosy, bo przecież nie każdemu o to chodzi.

 

Pozdrawiam!

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

GOSPODARZU DO DZIEŁA))

Post powtórzony trza go skasować!!

 

Za 35 000 to mozna mieć ze trzy dobre lampiaki-tylko trza umieć szukać.

Nawet trany za 10000 euro brzmieniowo sie nie zbliżą do lampy za np.1

2000 pln.

 

 

 

stary audiofilu

 

Nie osmieszaj się. Lampy sa dobre do zabawy dla początkujących. Top hi end jest oparty wyłącznie o urządzenia tranzystorowe i zadna lampa nie ma z nimi szans. Żadna.

 

Gospodarzu

Akrool wszystko podal ci na tacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany Stary Audiofilu...dobry tranzystor nie zbliży się nawet na milimetr do lampy bo nie zdąży!! Pogna dalej,w mig ją wyprzedzi i nie będzie się za siebie oglądał.... :-)

 

...to taki żart z sympatii oczywiście. Osobiście nie wątpię że twoje lampy ładnie grają.

Ale czy byłoby lepiej dla mnie od referencyjnych tranzystorów to śmiem wątpić choć mogę się mylić. I wcale nie lubię suchego, twardego brzmienia.

 

Jarek....MBL jest super i kolor biały lub srebrny też jest OK. Niebawem powinna wejść na rynek nowa seria Noble czyli wyższa od tego co miałeś u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

stary audiofilu

 

Nie osmieszaj się. Lampy sa dobre do zabawy dla początkujących. Top hi end jest oparty wyłącznie o urządzenia tranzystorowe i zadna lampa nie ma z nimi szans. Żadna.

 

Gospodarzu

Akrool wszystko podal ci na tacy.

Składam najwyższe wyrazy uznania, kłaniam się nisko przed wiedzą waląc głową w przyrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co? Skłamał? Nie jest tak, że topowe prezentacje np najlepszych kolumn są najczęściej na tranzystorach?...nowe Avalony Tesseract prezentowano na Goldmundzie, Rockport Arrakis prezentowano na Gryphonach, Grand Utopie w Monachium na Vitusach, większość prezentacji Avalonów robi się na Jeff Rowland, czasem na Spectralu, TAD-y na końcówkach mocy TAD, Stella Utopia na Soulution...itd.

To dlaczego tak robią?....skoro chcą żeby ich kolumny wypadły jak najlepiej to dlaczego prezentują je z tranzystorami a nie z lampami? Po co podłączają kiepskie i drogie trany skoro mogą użyć tańsze i tak fajnie grające lampy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jarek....MBL jest super i kolor biały lub srebrny też jest OK. Niebawem powinna wejść na rynek nowa seria Noble czyli wyższa od tego co miałeś u siebie.

Pomimo , że bardziej podoba mi się dżwięk z lampy niż z tranzystora to MBL zagrał bardzo przyzwoicie.

Powiem nawet ,że jak na swoją cenę b. dobrze.

Skoro kolega skłania się chyba w kierunku trana polecam aby zastanowił się również nad tą alternatywą.

Jak na razie , jeżeli miał bym zacisnąć zęby i przejść na tranzystorowe granie poważnie rozważył bym zakup końcówek 9008A i pre 6010D.

To oczywiście inna półka cenowa ale ta niższa seria Corona zagrała na prawdę nieżle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

A co? Skłamał? Nie jest tak, że topowe prezentacje np najlepszych kolumn są najczęściej na tranzystorach?...nowe Avalony Tesseract prezentowano na Goldmundzie, Rockport Arrakis prezentowano na Gryphonach, Grand Utopie w Monachium na Vitusach, większość prezentacji Avalonów robi się na Jeff Rowland, czasem na Spectralu, TAD-y na końcówkach mocy TAD, Stella Utopia na Soulution...itd.

To dlaczego tak robią?....skoro chcą żeby ich kolumny wypadły jak najlepiej to dlaczego prezentują je z tranzystorami a nie z lampami? Po co podłączają kiepskie i drogie trany skoro mogą użyć tańsze i tak fajnie grające lampy?

Sly a mówi Ci coś polityka sprzedaży?zależności biznesowe?a ilu znasz sprzedawców umiejących poprawnie zestawić set-up?a może w dystrybucji taki wystawca nie ma dobrej lampy?jest tysiące wytłumaczeń.Dlaczego na tegorocznym AS uznano,że najlepszy dźwięk był z lampy?(Audio Tekne)

Zapomniałem o Mac+Rockport, też lampa i też dźwięk wystawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na owe zależności i powiązania dystrybucyjne można się zawsze powołać, rownież w przypadku lamp choćby np właśnie Rockporty + Mac w tym roku na AS. To ten sam dystrybutor!!

Co ciekawe wiele osób znających temat w tym sama firma Rockport do swoich kolumn preferują tranzystory a szczególnie Gryphony a przecież mogą wybrać dowolny innych sprzęt w tym lampowy. Nie są powiązani z żadnym dużym koncernem. To mała firma. Zależy im tylko na jak najlepszej prezentacji swoich kolumn i jednak wolą tranzystor. Pewnie głusi.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Tekne - to są jakieś zarty - kto wykonuje te urządzenia jakis uczniak na zajeciach praktyczno -technicznych ? SKANDALICZNE WYKONANIE. I to coś porownujecie do Gryphona Burmestera MBLa Vitusa Dart Zeela TADa Solution d'agostino ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Ale na owe zależności i powiązania dystrybucyjne można się zawsze powołać, rownież w przypadku lamp choćby np właśnie Rockporty + Mac w tym roku na AS. To ten sam dystrybutor!!

Co ciekawe wiele osób znających temat w tym sama firma Rockport do swoich kolumn preferują tranzystory a szczególnie Gryphony a przecież mogą wybrać dowolny innych sprzęt w tym lampowy. Nie są powiązani z żadnym dużym koncernem. To mała firma. Zależy im tylko na jak najlepszej prezentacji swoich kolumn i jednak wolą tranzystor. Pewnie głusi.... :-)

Sylwek ale to naprawdę o niczym nie świadczy.Za parę miesięcy trafisz na prezentacje z np ARC, która Cię wyrwie ze skarpet i co wtedy?Na podstawie Showów nie można postawić żadnej tezy, musiałbyś mieć wiedzę, z czym to w domach ludzie łączą na całym świecie i to było by miarodajne a wyniki być może zaskakujące.

 

Audio Tekne - to są jakieś zarty - kto wykonuje te urządzenia jakis uczniak na zajeciach praktyczno -technicznych ?

Zaprezentuj swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofilu

 

Nie osmieszaj się. Lampy sa dobre do zabawy dla początkujących. Top hi end jest oparty wyłącznie o urządzenia tranzystorowe i zadna lampa nie ma z nimi szans. Żadna.

 

 

Poproszę Pana do siebie z tymi tranami...........kazdy jeden polegnie w zaprezentowaniu rozpiętości pasma,szerokością sceny barwy,szybkości.

Granie wciagające i nie nużące to jest właśnie Sebryl top hi end i gwarantuje Ci,że tranzystor tego Ci nie da.

Jedyne ograniczenia w lampie są związane z jej mocą.Tzn.do pewnego poziomu potem pojawiaja sie zniekształcenia.

Tego można by uniknąć,jednak słucham na kolumnach ok.90 db skuteczności,a moc lamp 34-36 wat-więc zalezności całkiem logiczne i zrozumiałe.

Mozna by wzmaki lampowe podłączyć do kolumn o skuteczności nawet ponad 100db.........wtedy wystarczy kilka wat mocy wzmaka tranzystorowego.

 

Sebryl

Pokaz swój system bo za grosz Ci nie wierzę w Twoje jakieś tam doświadczenie...........bo piszesz głupstewka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie twierdzę, że lampa jest zła. Nie twierdzę też że nie może mnie zaskoczyć.

Ale sprzeciwiam się fałszywej tezie, że lampa z definicji jest lepsza a tranzystor gorszy.

Z tych których do tej pory słuchałem a każda z prezentacji miała pozamiatać tranzystor i pokazać piękno lampy to jak do tej pory wypadało to słabo. Piękne były i owszem ale wizualnie i być może to omamia słuchaczy bo gdy na to patrzą to zaczynają słuchać...oczami... :-) W ciemnym pokoju żar lamp jest piękny i mnie teź to kręci.

Ale brzmieniowo było znacznie gorzej. Niektóre grały słabo inne nawet ok ale źeby pozamiatały dobre trany to nie powiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Z tych których do tej pory słuchałem a każda z prezentacji miała pozamiatać tranzystor i pokazać piękno lampy to jak do tej pory wypadało to słabo

Sylwek, sądzę że pewnie nie jedna, którą słuchałeś pozamiatała tranzystor.

Problem leży gdzie indziej - Ty po prostu nie lubisz dźwięku lampy tak samo jak dźwięku winyla.

 

Nie wszystko musi być dla wszystkich. Jedni płacą górę pieniędzy za najdroższe łiskacze a ja ścierwa nie toleruję. Jak juz to najwyżej czerwonego jasia z colą ale nie twierdzę przez to, że mamrot jest lepszy od 40 letniego Bunnahabhain'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.....też nie lubię łychy....od razu mnie naciąga. Jak już to czysta z sokiem.... :-)

 

Co do dźwięku vinyla to nie jest tak, że nie lubię. Nie lubię tylko trzasków i tych pyknieć.

Ale jeśli płyta jest nowa to brzmienie vinyla jest fajne ale nie uważam że jest lepsze niź dobrej cyfry.

 

Tak samo z lampą. Miałem preamp lampowy i grał świetnie choć szum troche było słychać, to fakt. Ale teraz mam nielampowy, nie ma szumu, mikrofonowania, zawracania dupy z szukaniem NOS-ów a gra.....jeszcze lepiej.

Miałem lampowy DAC Accustic Arts i teź byłem bardzo zadowolony. A teraz mam rownież lampowy DAC Metronome i gra jeszcze lepiej niż AA. Ale wiem, że można mieć nielampowy który wcale nie zagra gorzej.

 

Ja po prostu patrzę na to chłodnym, trzeźwym okiem i uchem. Czar lamp nie omamił mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ale brzmieniowo było znacznie gorzej. Niektóre grały słabo inne nawet ok ale źeby pozamiatały dobre trany to nie powiem.

Hehehe... u mnie było dokładnie odwrotnie.

Przynajmniej na razie.

Ale słucham dalej.;)

Myślę, że optymalnym rozwiązaniem ( z mojego doświadczenia) jest połączenie trana (amp) i lampy (pre).

Ale ty to wiesz i masz tego namiastkę w postaci lamp w DAC - u.

Jak sam wiesz różnica jest wyrażna na korzyść wyjścia lampowego - gra po prostu barwniej.

I dlatego też tak jak ja używasz tego wyjścia właśnie a nie tranzystorowego.

Więc jak widać lampa ma swoje zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Co dźwięku vinyla to nie jest tak, że nie lubię. Nie lubię tylko trzasków i tych pyknieć.

Uwierz, że dyski w NAS bardziej słyszę i mi przeszkadzają niż pyknięcia na czarnej płycie :)

Właśnie! W sobotę wychrzanię serwer gdzieś do garderoby!

 

Koledzy, z tym sub-wątkiem lampowo - tranzystorowym proponuję się przenieść w odpowiedniejsze miejsce.

 

http://www.audiostereo.pl/dlaczego-lampa-brzmi-lepiej-od-tranzystora_107817.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie osmieszaj się. Lampy sa dobre do zabawy dla początkujących. Top hi end jest oparty wyłącznie o urządzenia tranzystorowe i zadna lampa nie ma z nimi szans. Żadna.

 

Jak ja kocham tych kolejnych forumowych guru, którzy są tutaj raptem od paru miesięcy, a już wiedzą o dobrym dźwięku absolutnie wszystko. I zazwyczaj ta nieomylność ocen pojawia się wraz z pierwszym strzelistym aktem kupna drogiego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, sądzę że pewnie nie jedna, którą słuchałeś pozamiatała tranzystor.

Problem leży gdzie indziej - Ty po prostu nie lubisz dźwięku lampy tak samo jak dźwięku winyla.

 

Nie wszystko musi być dla wszystkich. Jedni płacą górę pieniędzy za najdroższe łiskacze a ja ścierwa nie toleruję. Jak juz to najwyżej czerwonego jasia z colą ale nie twierdzę przez to, że mamrot jest lepszy od 40 letniego Bunnahabhain'a.

 

Się mylisz:) Jedno z drugim nie ma NIC wspólnego.

Oczywiście, mimochodem (niby) kolejny razy podnosisz swoją rangę i dowartościowujesz ego, podając się za smakosza wykwintnych trunków, bo tranzystory to "jabole" przecież. Co za ludzie...

Vinyl jest najlepszy! Mimo, że tranzystor - nie lampa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotychczas to niestety z tego co sluchalem wiekszosc wzmakow lampowych jest lepsza od tranzystorowek... tzn sa bardziej muzykalne i wlasciwie muzycznie sa bardziej wierniejsze, chociaz oczywiscie maja WIELE, WIELE wad. Ale jestem pewien ze to juz sprawa tylko czasu ze tranzystorowki zaczna przescigac wszystkie najlepsze lampowki, mysle ze i cyfrowki zaczna tez z lampa konkurowac, to sprawa najblizszych lat. Tak samo zreszta jak z plikami . Byc moze trzeba bedzie na to wiecej czasu niz mi sie zdaje, ale tak bedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ja kocham tych kolejnych forumowych guru, którzy są tutaj raptem od paru miesięcy, a już wiedzą o dobrym dźwięku absolutnie wszystko. I zazwyczaj ta nieomylność ocen pojawia się wraz z pierwszym strzelistym aktem kupna drogiego systemu.

Co ma wspólnego czas pobytu na forum z doświadczeniem i znawstwem top hi endu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.