Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz zintegrowany 30-35 tys.zł


ostrowek63

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

 

Lampę mamy już często na dzień dobry w torze, po prostu także nagrania są robione z użyciem dobrego pre mikrofonowego, tak ze po co dodawać dźwiek lampy do lampy :D

A co ma piernik do wiatraka?W latach dominacji technologii próżniowej nie było innej możliwości i co ludzie ,mieli robić?nie kupować płyt bo w domu też mieli lampę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

Dla mnie 35tys zł to kupa kasy patrząc na sprzęt który masz w domu

zacząłbym zupełnie z innej strony.

Kup używany Audio Aero Capitole model z przedwzmacniaczem.

Zainwestuj w Vcapy plus lampki NOS jak sam nie wymienisz znajdz kogos

tu na forum kto Ci pomoże.

Posluchaj Aero ze swoim zestawem i wtedy szukaj wzmaka np. Passa lub

Cayin/Spark 211 albo 845 też używanych .

Zależnie czy wybierzesz SS czy lampę zakończ poszukiwania głośnikami.

 

Pamiętaj jeszcze o jednym jeżeli wzmak lampowy kosztuje 10kzl to podobnie na zbliżonym

poziomie grający tranzystorowy będzie kosztowal 4 razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że wzmak lampowy będzie tańszy ale nie bezobsługowy. Potencjalny klient powinien mieć świadomość że współczesne lampy są generalnie kiepskie a będą jeszcze gorsze ze względu na ograniczenia ekologiczne w produkcji. Lampy NOS są znacznie lepsze ale jest ich coraz mniej i są coraz droższe. Co ok 2 lata trzeba bedzie wymienić wszystkie lampy a w przypadku NOS może to być kilka tysięcy, w miarę lat nawet więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 35tys zł to kupa kasy patrząc na sprzęt który masz w domu

zacząłbym zupełnie z innej strony.

Kup używany Audio Aero Capitole model z przedwzmacniaczem.

Zainwestuj w Vcapy plus lampki NOS jak sam nie wymienisz znajdz kogos

tu na forum kto Ci pomoże.

Posluchaj Aero ze swoim zestawem i wtedy szukaj wzmaka np. Passa lub

Cayin/Spark 211 albo 845 też używanych .

Zależnie czy wybierzesz SS czy lampę zakończ poszukiwania głośnikami.

 

Pamiętaj jeszcze o jednym jeżeli wzmak lampowy kosztuje 10kzl to podobnie na zbliżonym

poziomie grający tranzystorowy będzie kosztowal 4 razy tyle.

 

Wybacz! Dla mnie mnie wypisujesz niedorzeczności (razem z poprzednikami od gloryfikacji lamp). A wręcz - pierdoły, które z czasem wielu przyjmuje za prawdę objawioną...

WSZYSTKO zależy od tego, co z czym gra.

Mógłbym napisać, że jest dokładnie ODWROTNIE.

Ostatnio był u mnie znajomy z lampowym pre-ampem za kilkadziesiąt tys. zł.

Po odsłuchaniu i porównaniu mojego i jego wzmocnienia (na tym samym torze), obaj zgodnie stwierdziliśmy, że moje zasrane tranzystory (stary "złom" - jak by to określił niejeden) za 1/4 ceny tego lampowego systemu - grają LEPIEJ...

 

Nareszcie jest trzecia opcja - zacząć od źródła i na sam początek wymienić w nim lampy:) No i we wzmacniaczu lampowym najlepiej też, bo fabrycznie dali słabe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niedorzecznosc to twierdzic, ze Infinity Reneissance 90 napedzane Nakamichi CA7+PA7 to HiEnd i rzeczywiste oddanie dzwieku filcharmoni.

Tak samo jak to, ze Linna Majik DS jest lepszy od Akurate DS:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Dla mnie niedorzecznosc to twierdzic, ze Infinity Reneissance 90 napedzane Nakamichi CA7+PA7 to HiEnd i rzeczywiste oddanie dzwieku filcharmoni.

Tak samo jak to, ze Linna Majik DS jest lepszy od Akurate DS:)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co się opluwać? Są miłośnicy lamp i tranzystorów. Jeden drugiego nie przekona na siłę. Lepiej posłuchać sobie muzyki niż strzępić język. Dla mnie na przykład lampa odpada ze względów użytkowych. Bzdurą jest pisanie, że lampa zawsze będzie lepsza od tranzystora. Co to znaczy lepsza? Lepsze czy gorsze zależy od preferencji użytkownika. Preferencji nawet w danej chwili.

Dla mnie osobiście liczy się, poza jakością dźwięku, która jest subiektywana, wygoda i niezawodność oraz małe wymiary sprzętu audio. Dlatego za pierwszy przełomowy sprzęt audio w zakresie wzmacniania dźwięku (w ostatnich 10 latach) uważam nowego Devialeta. Dla mnie to jeden z nielicznych przykładów, że mamy rok 2013 a nie 1993 czy 1963...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Bzdurą jest pisanie, że lampa zawsze będzie lepsza od tranzystora. Co to znaczy lepsza?

Nigdy bym się nie odważył napisać, że jest lepsza. To nie lepsze czy gorsze granie tylko inne.

Dla mnie jest przyjemniejsza w słuchaniu i bardziej od "bezdusznego" ;) tranzystora potrafi zawoalować ułomności masteringowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym się nie odważył napisać, że jest lepsza. To nie lepsze czy gorsze granie tylko inne.

Dla mnie jest przyjemniejsza w słuchaniu i bardziej od "bezdusznego" ;) tranzystora potrafi zawoalować ułomności masteringowców.

 

To samo potrafią niektóre kable i akcesoria audio;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

To samo potrafią niektóre kable i akcesoria audio;-)

Bez przesady, nie na taką skalę.

Lubię sobie przypiąć czy postawić jakieś voodoo i nawet sprawia mi to słyszalną frajdę ale lampa potrafi więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie na taką skalę.

Lubię sobie przypiąć czy postawić jakieś voodoo i nawet sprawia mi to słyszalną frajdę ale lampa potrafi więcej.

 

No to jeszcze masz wiele do posłuchania. Są magicy, którzy odpowiednimi kablami zrobią Ci z tranzystora niezłą lampę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Są magicy, którzy odpowiednimi kablami zrobią Ci z tranzystora niezłą lampę...

Jestem wierzący ale nie aż tak głębokiej wiary :)

Swoje w życiu się nasłuchałem i nawymieniałem. Teraz siedzę na dupie, merdam ogonem i zacząłem w spokoju słuchać muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie było mi dane słyszeć takiej lampy która potrafi więcej. Za to słyszałem tranzystory, które były cieplejsze i bardziej nasycone niż lampy których słuchałem. Gdybym nie wiedział, że to trany to zakładałbym się, że to muszą być lampy. A znów wiele lamp, które słyszałem wcale nie dawało żadnej magii ani większego nasycenia. Pewnie są jakieś super lampy które potrafią zaczarować ale tak samo są super trany które też potrafią czarować.

Co do okablowania to zgadzam się z moreno.Odpowiednim okablowaniem może do trana dołożyć jeszcze więcej tego "lampowego" czaru bo w końcu chodzi o dogrzanie i wzmocnienie nasycenia średnicy oraz zmiękczenie basu i złagodzenie góry. I właśnie kablami można to zrobić.

 

Ja chyba nie słyszę tych parzystych harmonicznych dlatego też siedzę szczęśliwy i słucham muzy. Jakoś za lampami nie tęsknię.

Miałem dobry preamp lampowy i grał na prawdę świetnie ale teraz mam nielampowy….i gra jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Widać nie było mi dane słyszeć takiej lampy która potrafi więcej

Sylwek, pisałem więcej niż kable i gadgety a nie wypaśne tranzystory :)

 

A znów wiele lamp, które słyszałem wcale nie dawało żadnej magii ani większego nasycenia.

Coś mi się wydaje, że słuchałeś lamp głównie mocnych w PP.

Przyczaj się gdzieś na odsłuch mocniejszego SE i żeby to nie było 300b tylko jakiś GM albo 6c33c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale moreno miał na myśli odpowiednie kable i pewnie jakieś gadżety nie same z siebie ale w połączeniu z jakimś dobrym tranzystorem. I żeby było jasne…nie twierdzę że lampa jest zła itd ale też nie było mi dane słyszeć takich które zapragnąłbym mieć u siebie a które zagrałyby lepiej niż tranzystory z górnej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Ja to widzę tak, żeby było granie o jakim (mam nadzieję) wspólnie piszemy i stawiamy za przykład to za tranzystor trzeba dać blisko 100k a mniej więcej to samo z lampy dostaniemy za jakieś +/- 30-40k.

Żeby coś doszlifować w tranzystorze to musisz łapać się za kable - drogie kable. W lampiaku robisz to NOSami, też nie tanimi ale jednak o wiele tańszymi od kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn Majik DS na pewno nie jest lepszy niż Akurate DS. Jeśli ktoś tak twierdzi to jest w dużym błędzie.

wiadomo kto tak twierdzi:)

 

Sylwek, pisałem więcej niż kable i gadgety a nie wypaśne tranzystory :)

 

 

Coś mi się wydaje, że słuchałeś lamp głównie mocnych w PP.

Przyczaj się gdzieś na odsłuch mocniejszego SE i żeby to nie było 300b tylko jakiś GM albo 6c33c.

 

No oczywiscie. Jezeli ktos pisze, ze mozna kablami nauczyc tranzystor grac jak lampa to ja juz sie poddaje...:)

 

czy może ktoś podać przykład kabli, które czynią takie rzeczy ??

W puszkach musza byc lampy;)

 

o Maciek mnie ubiegl;)

sly- nadal nie rozumiem dlaczego masz lampe w torze skoro tranzyastorami mozna wszystko zastapic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Ja to widzę tak, żeby było granie o jakim (mam nadzieję) wspólnie piszemy i stawiamy za przykład to za tranzystor trzeba dać blisko 100k a mniej więcej to samo z lampy dostaniemy za jakieś +/- 30-40k.

Żeby coś doszlifować w tranzystorze to musisz łapać się za kable - drogie kable. W lampiaku robisz to NOSami, też nie tanimi ale jednak o wiele tańszymi od kabli.

Mądre słowa-utożsamiam się z nimi,Baby Krella 400xi znam, słuchałem go wnikliwie w domu z cd 250 i 280,którego z resztą niestety kiedyś kupiłem(cdp) i nie dam się przekonać,że nawet kablami za dużą ilość $$ da się go uratować,a porównać z nawet tanią lampą po prostu się nie da,według mnie nie jest to platforma do porównań np. z Phastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wzmak na GM70 przy napedzeniu kolumn o 88db sutecznosci bije na glowe Pass X250. Dlatego nie mam juz Passa a zamowilem GMki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Panowie jak to się nie da zrobić z tranzystora lampę!

A myszoszczury na kolumnach ?Zapomnieliście o nich?!

Słyszałem ,że potrafią na prawdę wiele : z tranzystora zrobić lampę , z poloneza mercedesa a z małego ,grubego z obwisłymi cyckami kaszalota zrobić zgrabną , wiotką i powabną blondynkę o sterczących cyckach.

Wszystko panowie zależy od wyobrażni a jak widać na AS niektórym jej nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędzej powiem że Anna Grodzka to zajebiście zgrabna i powabna dupa

niż.......że kable potrafią przeflancować tranzystor w lampę

i Salomon.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.