Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz zintegrowany 30-35 tys.zł


ostrowek63

Rekomendowane odpowiedzi

No i o to własnie chodzi. To jest to co podnieca najbardziej

Myślę że chodzi o efekt końcowy czyli o dzwięk a jeśli kogoś stać to niech sobie wydaje na lamy ile chce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Może coś o wzmacniaczach za 35 tyś PLN?

No ja właśnie cały czas o tym :)

Lampa za 35k to już granie na granicy HE a tranzystor to środek HF ;)

 

Przede wszystkim przed wyborem wzmacniacza trzeba określić jakie będą do tego kolumny i w jakim repertuarze się obracamy.

Wiadomo, że nawet najdroższe Kondo nie wyrobi z Behemothem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Szymon, że kochasz lampy i być może te najlepszę są super. Mnie nie było dane takich posłuchać bo na pewno te których słuchałem lepsze od tranzystorów nie są.

A słuchałem po kilka modeli Audio Research, McIntoshy, VTL, Einstein i jeszcze kilku.

Były dobre ale żeby lepsze to nie mogę powiedzieć. Może czego innego oczekuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przede wszystkim przed wyborem wzmacniacza trzeba określić jakie będą do tego kolumny i w jakim repertuarze się obracamy.

Wiadomo, że nawet najdroższe Kondo nie wyrobi z Behemothem :)

 

Mamy tutaj na forum kolegów co do każdego rodzaju muzyki maja inny system no ale na nich pracuje przynajmniej 100ludków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

A słuchałem po kilka modeli Audio Research, McIntoshy, VTL, Einstein i jeszcze kilku.

W tym sęk, że jedne z lepszych lampowych wzmacniaczy jakie dane mi było z przyjemnością słuchać nie pochodziły z tak markowych i drogich firm jakie wymieniłeś.

Małe manufaktury mają to do siebie, że nie tracą Twoich pieniędzy na marketing i księgowych zaopatrujących linię produkcyjną w najtańsze podzespoły pozyskiwane w drodze przetargów o kryteriach najniższej ceny :)

 

Mamy tutaj na forum kolegów co do każdego rodzaju muzyki maja inny system no ale na nich pracuje przynajmniej 100ludków.

Ja też codziennie zmieniam majtki i skarpetki - kto bogatemu zabroni? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk, że jedne z lepszych lampowych wzmacniaczy jakie dane mi było z przyjemnością słuchać nie pochodziły z tak markowych i drogich firm jakie wymieniłeś.

Małe manufaktury mają to do siebie, że nie tracą Twoich pieniędzy na marketing i księgowych zaopatrujących linię produkcyjną w najtańsze podzespoły pozyskiwane w drodze przetargów o kryteriach najniższej ceny :)

 

I tu wkraczamy w temat ukraińskiej manufaktury, która robi cuda. Byłem i słyszałem u Starego Audiofila. Faktycznie robi to wrażenie...jakbym chciał lamp to tylko z tego źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też codziennie zmieniam majtki i skarpetki - kto bogatemu zabroni? :)

 

Ja jestem biedny i dla tego jak się spocę zmieniam częściej bo nie stać mnie tak jak bogatych na przeziębienie!

 

Mój kiedyś na początku lat 90" pracodawca Sobiesław Zasada pierwsze co mówił na dzień dobry "Czemu tak drogo!" Ciągle chodził w tej samej marynarce a na obiad zaprosił mojego szefa i mnie do stołówki zakładowej :D

 

Dla tego był w 10 najbogatszych ludzi w naszym kraju, pieprzyć takie bogactwo mimo że można podobno dużo!

 

Ubiegły rok u mnie to 1500 przesłuchanych płyt wiele po parę razy,czy stać by mnie było jak był bym bogaty? chyba nie!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem biedny i dla tego jak się spocę zmieniam częściej bo nie stać mnie tak jak bogatych na przeziębienie!

 

Mój kiedyś na początku lat 90" pracodawca Sobiesław Zasada pierwsze co mówił na dzień dobry "Czemu tak drogo!" Ciągle chodził w tej samej marynarce a na obiad zaprosił mojego szefa i mnie do stołówki zakładowej :D

 

Dla tego był w 10 najbogatszych ludzi w naszym kraju, pieprzyć takie bogactwo mimo że można podobno dużo!

 

Ubiegły rok u mnie to 1500 przesłuchanych płyt wiele po parę razy,czy stać by mnie było jak był bym bogaty? chyba nie!!!

 

Tu nie chodzi o pieniądze i ich wydawanie, chodzi o władzę nad ludźmi jaką się ma dzięki pieniądzom. Dlatego bogaty chce więcej. Dla władzy... czujesz sie jak małe bóstwo... wszyscy liżą tyłki Tobie bo chca się załapac na okruszki... (również dystrybutorzy audio;-))... a Ty sie bawisz z nimi i czujesz sie wyjątkowym...

 

Kasa od pewnego momentu nie ma znaczenia, liczy się status i jego zachowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to własnie chodzi. To jest to co podnieca najbardziej... ja mam lampkę za 2000 basków... a Ty? Za ile... ja mam z U-Boota... ale sa tacy co mają lampy o wartości Twojego Domu... bo sa jedyne na świecie... znam takich panów latających z pudełkami lampek po mieście i pokazujących zaszokowanym staruszkom co i jak...

Zamiast wyrazu "lampke" moglbys wstawic wyraz " kabelek" i na to samo wyjdzie. Zboczenia sa wszedzie. Wszyscy jestesmy audiofilskimi zboczencami bo gdy rozmawiam z normalnymi ludzmi i dowiaduja sie Oni ile kosztuje to czy tamto to tylko slysze "o Boze!"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kasa od pewnego momentu nie ma znaczenia, liczy się status i jego zachowanie.

 

Ależ rozumiem to psychopatyczne zachowanie i nawet rozumiem schizofreniczną podejrzliwość kto z której strony mnie może zagrozić :)

 

Ponownie powtórzę za Romkiem Polańskim; "nie można codziennie jeść po pięć obiadów"; mimo to cysorz to ma fajne życie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wyrazu "lampke" moglbys wstawic wyraz " kabelek" i na to samo wyjdzie. Zboczenia sa wszedzie. Wszyscy jestesmy audiofilskimi zboczencami bo gdy rozmawiam z normalnymi ludzmi i dowiaduja sie Oni ile kosztuje to czy tamto to tylko slysze "o Boze!"

 

Oni mają inne...kobiety torebki od Prady czy Hermesa, faceci najczesciej samochody, wędki, sprzęt narciarski...

Szaleństwo zaczyna się dopiero w meblach, akcesoriach wykończenia domu...Możesz sobie kupić wanne w cenie ok 150 tyś PLN i prysznic za 100 tyś PLN... czym więc jest kabel za 30 czy nawet 6o tys PLN.... skoro zapewnia Tobie rozkosz lepsza niz najlepszy prysznic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni mają inne...kobiety torebki od Prady czy Hermesa, faceci najczesciej samochody, wędki, sprzęt narciarski...

Szaleństwo zaczyna się dopiero w meblach, akcesoriach wykończenia domu...Możesz sobie kupić wanne w cenie ok 150 tyś PLN i prysznic za 100 tyś PLN... czym więc jest kabel za 30 czy nawet 6o tys PLN.... skoro zapewnia Tobie rozkosz lepsza niz najlepszy prysznic.

 

Dowcip polega ze cały czas są biedni bo nie stać ich na utrzymanie tego wszystkiego; po prostu paranoja :)

 

No ale się dowartościowaliśmy a teraz może ktoś co ciekawego napisze na temat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze sa tacy co kupuje prysznic za taka kwote, ja takiej osoby nie znam. Znam za to wielu audiofili ktorzy maja drozsze systemy stereo niz samochody:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Szymon, że kochasz lampy i być może te najlepszę są super. Mnie nie było dane takich posłuchać bo na pewno te których słuchałem lepsze od tranzystorów nie są.

A słuchałem po kilka modeli Audio Research, McIntoshy, VTL, Einstein i jeszcze kilku.

Były dobre ale żeby lepsze to nie mogę powiedzieć. Może czego innego oczekuję.

 

Same ogólniki-bo trza pisać na jakiej lampie,z czym grało,ile mocy,jakie pomieszczenie-wiem czepiam się,ale jakby sie przyjrzec Twojemu wpisowi,to

po prostu czarne nieme kino...........nie wiadomo o co chodzi-wybacz trudno mi inaczej komentować taki tzw.szybki wpis.

Wypadałoby założyc temat pt-podstawy tworzenia h-endowego systemu-to powinien być niezwykle zajmujący temat.

Sly.......nie gniewaj się na mnie-bo piszesz dużo,a ja niewiele i w dodatku często wychodze na idiotę-bo mam kontrolowane wpisy,a Palton nie ma

internetu przez jakis czas,a potem moje wpisy sie pokazuja ni z gruchy,ni z pietruchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za używany kabel, jak nam się znudzi możemy uzyskać z 50% wartości nowego.

Ile weźmiemy za używaną wannę? :)

 

Jak ją umiejętnie sprzedasz z mieszkaniem to możesz wziąć więcej ;)

 

Byc moze sa tacy co kupuje prysznic za taka kwote, ja takiej osoby nie znam. Znam za to wielu audiofili ktorzy maja drozsze systemy stereo niz samochody:)

 

I tak powinno być samochód podobno wynaleziono najpierw do przemieszczania się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemieszczac sie mozna lepiej lub gorzej, tak jak i sluchac muzyki czy kapac w wannie. Ja tam lubie wanny z hydromasazem, chociaz niekoniecznie musza byc ze zlota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

A kto ma ochotę Ciebie przekonywać? Po jakiego...?

Zostanie dla innych...nie martw się...rynek najlepiej weryfikuje co jest super;-)

 

 

 

Ty bez agresji nie potrafisz?żeby namawiać kogoś do nie pisania pierdół, trzeba mieć jakiekolwiek doświadczenia z każdą z technologii, Twoje dotyczące tej próżniowej ocierają się o przytaczanie wydumanych linków z niereprezentatywnych aukcji internetowych.Niezdrowo jest twierdzić,że dookoła są sami idioci a samemu pozjadało się wszystkie rozumy,jeśli twierdzisz,że kablami da się zrobić z tranzystora lampę, to oznacza tylko tyle,że jesteś w audiofilskim przedszkolu, i nikt nie miałby Ci tego za złe, gdybyś tak agresywnie nie lansował tezy o swojej nieomylności.W domu masz co masz i nic mi do tego, ale jeśli swoje rewelacje lansujesz w oparciu o to co stoi Ci na półce w raz z akcesoriami AR, to namawiam do nabrania dystansu i większej pokory w głoszeniu prawd objawionych.Doskonale rozumiem wpis maszy na temat pogonienia legendarnego Accuphase przez taniusią lampę, tez mam takie doświadczenia,w moim przypadku związane akurat z McIntoshem i Krellem własnie, ale to są doświadczenia,wynikające z posiadania tych klocków i porównania ich do innych, a nie klepanina w klawiaturę jak to było w latach 90-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

 

 

Żeby uniknąć takich sytuacji to lampy zamawia mi ktoś kto się na tym zna.

Ceny z kosmosu?....no tak jest i ceny będą coraz wyższe.

Ale zawsze są tańsze niby NOSy które tak na prawdę są już mocno zużyte i pewnie złapie się na to...."człowiek o wielkiej wiedzy o lampach, z chudych portfelem ale za to pełen wiary w cuda"

 

Sly miałem kiedyś okazje pogadać z kimś kto skończył MIT na początku

lat 50 czyli w czasach lampowych.

Wiesz co mi powiedział że 99% ludzi piszących o lampach na necie nie

wie o czym pisze :)

Byłem że tak powiem lekko zszokowany ale teraz po latach wiem że

miał rację ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Sly miałem kiedyś okazje pogadać z kimś kto skończył MIT na początku

lat 50 czyli w czasach lampowych.

Wiesz co mi powiedział że 99% ludzi piszących o lampach na necie nie

wie o czym pisze :)

Byłem że tak powiem lekko zszokowany ale teraz po latach wiem że

miał rację ...

W tym wątku też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może być tak jak twierdzi ten znajomy z MIT ale to nie najlepiej świadczy o wielu użytkownikach lampowych sprzętów również na tym forum.

Dla mnie nie ma kwestii lampa czy tran. Po prostu ja nie słucham sprzętu tylko muzyki. Klasyfikuję sprzęt na kiepski, dobry i wybitny a technologia to sprawa drugorzędna. Jeśli muszą być lampy to ok ale jeśli nie to lepiej bo to jednak dość upierdliwa technologia i z tym chyba nikt nie będzie próbował polemizować. A sprzęt służy do słuchania muzyki a nie do podniecania się lampami czy innymi gadżetami. Jak do tej pory nie spotkałem lampowego sprzętu. który tak by mnie ujął, że chciałbym go mieć.Gdybym taki spotkał to już dawno bym go miał w swoim systemie. Może kiedyś taki posłucham i zmienię zdanie. Z ostrożności powiem, że podejście "nigdy nie mów nigdy" ma swój sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czujesz sie jak małe bóstwo... wszyscy liżą tyłki Tobie bo chca się załapac na okruszki... (również dystrybutorzy audio;-))... a Ty sie bawisz z nimi i czujesz sie wyjątkowym...

 

Kasa od pewnego momentu nie ma znaczenia, liczy się status i jego zachowanie.

 

Znaczy, raczej brak umiejętności zachowania się...

 

Oj, nieładnie jest tak pisać o kimś. "Lizaki" pewno też się oburzą.

Lecz, jeśli masz co wsadzić do garnka, nie przejmowałbym się tym. CZAS mija szybko i leczy rany:)

 

Moja ŚP. babcia miała takie niegrzeczne powiedzenie, które pozwolę sobie przytoczyć. Mam nadzieję, że mi wybaczysz:

 

"W dupie byłeś i gówno widziałeś"

 

A moja mówiła czasami, że niejeden "wyżej sra, jak dupę ma"...

Mam nadzieję, że mi wybaczysz.

 

Może tak trochu kultury i ogłady?

 

Panowie!

Po co te kłótnie, drwiny i ubliżanie?

 

Sprawa jest banalnie prosta.

Wystarczy SPOTKAĆ się, pogadać, wymienić poglądy nt. czego oczekujemy od muzyki (ważny rodzaj!) i czego szukamy, a potem POSŁUCHAĆ tu i tam, z różnym źródłem, wzmocnieniem, kolumnami, akustyką... I dopiero wówczas wyciągać jakieś wnioski.

 

Tymczasem, na forum "posłuchać" można tylko ciągłego ujadania zza węgła, z okopów lub ze swojej "twierdzy", czy też obgryzania nogawek:(

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, spotkanie w oktagonie:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przypomnę swój post #233, bo zaginął w akcji burzliwej zawieruchy wojennej na froncie lampa - tranzystor :-)

 

"

Oto moje propozycję do rozważenia:

A. Trany

- ModWright KWI 200, cennikowo nowy 20 tys

- Jeff Rowland Continuum S2, ok. 35 tys

- Ayre AX-5, ok. 43 tys (czyli ponad budżet, ale może można apelowć :-)

- Pass INT-150, ok. 25 tys

- Pass INTA-30, klasa A, 27 tys

- Moon 600i, ok. 32 tys

- Burrmester 082, ok. 36 tys

- MBL 7008A lub C51, ok. 34 tys

- B.M.C. amp C1, o. 19 tys

 

B. Jeśli lampa to może

- Audio Research VSi75, ok. 35 tys

 

Z tego zestawu chyba powinieneś coś dla siebie wybrać.

Nie chcę wchodzić w religijną dyskusję lampa czy tran (sam miałem w swojej historii i takie i takie), ale według mnie jak szukasz urządzenia uniwersalnego, które zagra prawie każdą muzykę, to wśród zintegrowanych łatwiej znajdziesz tranzystor. A większość spośród wymienionych powyżej daje naprawdę dużo frajdy i ma na tyle dużo zapasu mocy i prądu, że nie ograniczy Ci wyboru kolumn.

"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przypomnę swój post #233, bo zaginął w akcji burzliwej zawieruchy wojennej na froncie lampa - tranzystor :-)

 

"

Oto moje propozycję do rozważenia:

A. Trany

- ModWright KWI 200, cennikowo nowy 20 tys

- Jeff Rowland Continuum S2, ok. 35 tys

- Ayre AX-5, ok. 43 tys (czyli ponad budżet, ale może można apelowć :-)

- Pass INT-150, ok. 25 tys

- Pass INTA-30, klasa A, 27 tys

- Moon 600i, ok. 32 tys

- Burrmester 082, ok. 36 tys

- MBL 7008A lub C51, ok. 34 tys

- B.M.C. amp C1, o. 19 tys

 

B. Jeśli lampa to może

- Audio Research VSi75, ok. 35 tys

 

Z tego zestawu chyba powinieneś coś dla siebie wybrać.

Nie chcę wchodzić w religijną dyskusję lampa czy tran (sam miałem w swojej historii i takie i takie), ale według mnie jak szukasz urządzenia uniwersalnego, które zagra prawie każdą muzykę, to wśród zintegrowanych łatwiej znajdziesz tranzystor. A większość spośród wymienionych powyżej daje naprawdę dużo frajdy i ma na tyle dużo zapasu mocy i prądu, że nie ograniczy Ci wyboru kolumn.

"

 

GOSPODARZU DO DZIEŁA))

Post powtórzony trza go skasować!!

 

Za 35 000 to mozna mieć ze trzy dobre lampiaki-tylko trza umieć szukać.

Nawet trany za 10000 euro brzmieniowo sie nie zbliżą do lampy za np.12000 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Lampa zdecydowanie ma to COŚ. Za tą kasę, można już sporo. Ja myślałbym o Octavie, lub nieśmiertelnym Phaście + dobre lampy i okablowanie. Octava szybsza, Phast bardziej bajkowy. Jak zwykle, wiele zależy od konfiguracji, lamp i ... upodobań. Jest jeszcze nasze Amare Miusica, warto by posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.