Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz zintegrowany 30-35 tys.zł


ostrowek63

Rekomendowane odpowiedzi

Odwal się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Super!!!

Tylko przypilnuj, żeby kondziołków po 2 złote nie wsadził jak u Piotrka :)

 

Przypilnowalem:) Beda Mundorfy silver gold oil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale moreno miał na myśli odpowiednie kable i pewnie jakieś gadżety nie same z siebie ale w połączeniu z jakimś dobrym tranzystorem. I żeby było jasne…nie twierdzę że lampa jest zła itd ale też nie było mi dane słyszeć takich które zapragnąłbym mieć u siebie a które zagrałyby lepiej niż tranzystory z górnej półki.

 

Daj spokój, nikogo z miłośników lamp nie przekonasz. Ja znam to z lat 90 gdy topem wszystkiego były wyroby Audio Note. Jak się zebrało grono miłosników lampowej nirwany Audio Note to rozmowa nie miała sensu. Dlatego napisałem wcześniej, że dyskusja co jest lepsze jest bez sensu. Każdy ma swoje preferencje i niech przy nich zostaje.

 

Natomiast przestańcie pisac pierdoły o tym że lampa za ileś tam razy mniej zagra lepiej od tranzystora za kilka razy więcej. To że komus coś zagrało tak a nie inaczej to jego sprawa i niech się cieszy. A jak nie potrafi się zestawić systemu z dobrym tranzystorem aby odpowiednio muzykalnie zagrał to tylko to świadczy o braku umiejętności danej osoby...każdy dzieciak potrafi uzyskać ,,muzykalne" brzmienie z lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

O hola, hola!

Zestawić tor lampowy z odpowiednim okablowaniem i lampami jest trudniej niż tranzystorowy.

A kolumny? mocna końcówka tranzystorowa uciągnie praktycznie każde kolumny a z lampą to trzeba się trochę napracować i pokombinować.

 

Ale masz rację, nikt nikogo nie przekona. Bo i nie ma co przekonywać, jedno i drugie rozwiązanie potrafi zagrać świetnie.

 

Oczywiście nie mówimy tu o chińskich lampowych wydumkach z gównolitu.

 

Natomiast przestańcie pisac pierdoły o tym że lampa za ileś tam razy mniej zagra lepiej od tranzystora za kilka razy więcej.

 

Moreno, to nie są pierdoły. Swego czasu "wyrzuciłem przez okno" wyższe Accu dla lampki za cenę 2,5k usd.

Znajomy podobnie zrobił z makówką a teraz Wojtek z Passem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krella 400xi znam, słuchałem go wnikliwie w domu z cd 250 i 280,którego z resztą niestety kiedyś kupiłem(cdp) i nie dam się przekonać,że nawet kablami za dużą ilość $$ da się go uratować,a porównać z nawet tanią lampą po prostu się nie da,według mnie nie jest to platforma do porównań np. z Phastem.

A kto ma ochotę Ciebie przekonywać? Po jakiego...?

Zostanie dla innych...nie martw się...rynek najlepiej weryfikuje co jest super;-)

 

Moreno, to nie są pierdoły. Swego czasu "wyrzuciłem przez okno" wyższe Accu dla lampki za cenę 2,5k usd.

Ja znam takich co topowe Accuphase w klasie A wyrzucali na rzecz amerykańskich czy niemieckich wzmaków tranzystorowych. A potem wyrzucili i je...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

moreno, nie potrzebnie się zacietrzewiasz. Audio to nie religia, to wybór jakiejś drogi.

Jednemu po drodze z lampą innemu z tranzystorem. Nikt nie mówi co jest lepsze a co gorsze. Większość twierdzi, że to czy tamto im lepiej pasuje.

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, tylko prosze nie piszmy, ze kable uczynia z trana lampe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

 

 

Wybacz! Dla mnie mnie wypisujesz niedorzeczności (razem z poprzednikami od gloryfikacji lamp). A wręcz - pierdoły, które z czasem wielu przyjmuje za prawdę objawioną...

WSZYSTKO zależy od tego, co z czym gra.

Mógłbym napisać, że jest dokładnie ODWROTNIE.

Ostatnio był u mnie znajomy z lampowym pre-ampem za kilkadziesiąt tys. zł.

Po odsłuchaniu i porównaniu mojego i jego wzmocnienia (na tym samym torze), obaj zgodnie stwierdziliśmy, że moje zasrane tranzystory (stary "złom" - jak by to określił niejeden) za 1/4 ceny tego lampowego systemu - grają LEPIEJ..

 

 

Nareszcie jest trzecia opcja - zacząć od źródła i na sam początek wymienić w nim lampy:) No i we wzmacniaczu lampowym najlepiej też, bo fabrycznie dali słabe...

 

Wygląda że zapomniałem dodać że głośniki muszą być ... INFINITY !!!

Przepraszam ;>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno, nie potrzebnie się zacietrzewiasz. Audio to nie religia, to wybór jakiejś drogi.

Jednemu po drodze z lampą innemu z tranzystorem. Nikt nie mówi co jest lepsze a co gorsze. Większość twierdzi, że to czy tamto im lepiej pasuje.

I tyle.

 

Oj zapewniam Ciebie, że wielu na tym forum jest wyznawców kultu AUDIO;-)

Ja już od kilku postów piszę właśnie, że Audio to nie religia i abyśmy przestali się wzajemnie przekonywać. Dla mnie audio to tylko coś co służy do odtwarzania muzyki, którą lubię. Wiem natomiast na czym polega nakręcanie sie miłosników różnych nisz i jak tworzą się takie sekty audiofilskie jak np. wyznawcy lamp SE. I w nich dochodzi do rozłamów;-).

 

Lampy w przeciwieństwie do urządzeń tranzystorowych pozwalają nawet laikom na ,,upgrade" co powoduje, że 60 letni mężczyźni demonstrują sobie NOSy za tysiące złotych. Dzięki taki możliwościom posiadacze lamp czują się lepsi od tranzystorowców, bardziej wtajemniczeni...taka zabawa, w którą kazdy jak chce niech się bawi... Natomiast nie zgadzam się aby bawiący się w nią oczerniali urządzenia tranzystorowe pisząc głupoty o tym ile trzeba wydać aby mieć taki to a taki dźwięk lampowy. Lubicie lampy, super, to zostawcie tranzystory tym, którzy lampek jeszcze nie polubili. Jak się zestarzeją to na pewno polubią;-)

 

Pozdrawiam

 

PS: Może pora powrócić do tematu wątku i napisać coś o wzmakach do 35 tyś PLN?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Daj spokój, nikogo z miłośników lamp nie przekonasz. Ja znam to z lat 90 gdy topem wszystkiego były wyroby Audio Note. Jak się zebrało grono miłosników lampowej nirwany Audio Note to rozmowa nie miała sensu. Dlatego napisałem wcześniej, że dyskusja co jest lepsze jest bez sensu. Każdy ma swoje preferencje i niech przy nich zostaje.

 

 

Właśnie o to chodzi ,że nie należy nikogo do niczego zmuszać na siłę.

Masz oczywiście rację ,że każdy ma swój gust i nie należy nikomu narzucać swoich przekonań.

Gdyby wszystkim podobało się to samo ( nie tylko w audio) to pewnie zdechlibyśmy z głodu.

A tak mamy olbrzymią paletę sprzętów kabli , które umiejętnie ze sobą zestawione zagrają tak jak się ich właścicielowi podoba - sąsiadom już nie musi się podobać.

 

Natomiast twierdzenia co poniektórych ,że tranzystor gra identycznie jak lampa jest totalną bzdurą i ściemnianiem.

Jeżeli jest taki tranzystor , który gra takim dżwiękiem jak lampa to proszę tych , którzy tak twierdzą podać producenta i model.

Będę pierwszym , który kupi ten wzmacniacz i wywali "pierdzące, trzeszczące" lampy.

I wcale nie chodzi o to ,że lampa jest lepsza od tranzystora bo to rzecz gustu - bo wcale tak nie jest.

Jest po prostu inna w brzmieniu.

Dlatego produkuje się zarówno sprzęt lampowy jak i tranzystorowy. Nie ze względu na wyższość jednej konstrukcji nad drugą ale ze względu na inne brzmienie.

Tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestańcie pisac pierdoły o tym że lampa za ileś tam razy mniej zagra lepiej od tranzystora za kilka razy więcej

powtarzam jeszcze raz, zagra inaczej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masza może mieć rację, że lampowy wzmacniacz za ok 40 tys potrafi zagrać jak topowe tranzystory za ok 100 tys i to pewnie nie wszystkie bo przecież grają różnie. Natomiast co do kabli to wiele zależy od konkretnego sprzętu.Ogólnie tranzystory trzeba uspokoić okablowaniem tak by położyć nacisk na średnicę a nieco stonować górę i bas. Lampy dla odmiany trzeba pobudzić stąd często używa się srebrnego okablowania.Choćby masza tak zrobił.

To samo okablowanie z tranzystorami odpada. Ale żeby uspokoić tranzystor nie zawsze potrzeba drogie MITy czy Transparenty.Często można użyć znacznie tańsze, miedziane kable. Co do lamp to NOSy też mają swoje ceny.Za 2 lampki do DAC płaciłem 1200zł a za 6 sztuk do preampa płaciłem ok 3000zł to ile kosztuje komplet do wzmacniacza? 6000? 7000? I co ok 2 lata nowy komplet do wymiany. Nie chcę zniechęcać do lamp ale takie są fakty.

 

sly- nadal nie rozumiem dlaczego masz lampe w torze skoro tranzyastorami mozna wszystko zastapic.

 

 

Być może się to zmieni. Mam faktycznie 2 lampy w Metronome C-8 DAC ale prawie tak samo dobrze u mnie zagrał EMM Labs który lamp nie ma.

A teraz miałem na testy inny DAC też bez lamp i zagrał zajebiście a też nie ma żadnych lamp na pokładzie. Pisałem już że dla mnie nie ma to znaczenia czy lampy są czy ich nie ma. Albo sprzęt mi pasuje albo nie a to w jakiej jest technologii nie ma już dla mnie znaczenia.Jeśli akurat dany sprzęt musi mieć lampy to OK ale jeśli nie musi to nawet lepiej, mniejszy kłopot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

I co ok 2 lata nowy komplet do wymiany. Nie chcę zniechęcać do lamp ale takie są fakty.

Sylwek nie przesadzaj z tymi wymianami.

Dobre NOS- y grają 10.000 godzin i więcej.

Tyle to u mnie żadne kolumny nie stały o sprzęcie nie wspominając ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno, to nie są pierdoły. Swego czasu "wyrzuciłem przez okno" wyższe Accu dla lampki za cenę 2,5k usd.

Znajomy podobnie zrobił z makówką a teraz Wojtek z Passem.

 

Wiem, że tak było ale tak samo jest w drugą stronę. Znam gościa który jest audiofilem od 40 lat.Miał już chyba wszystko i lamp dużo różnych.

Teraz ma już swoje lata i słucha na monoblokach Momentum. Powiedział, że żadnej lampy widzieć już nie chce. Inny gość, zresztą jest tu na forum też ma Momentum ale stereo i nie sądzę żeby można go namówić na jakieś lampy. Kolejny którego znam przerobił wiele lamp a teraz ma Vitusy i jest bardzo zadowolony. Ja miałem bardzo dobry preamp lampowy i nie powiem…byłem zadowolony.Grał świetnie.Później dostał super lampy NOS za 3000zł i dumpery Herbies Labs Rx. Zagrało jeszcze lepiej i byłem super zadowolony dopóki nie wpiąłem kolejnego preampa bez lamp i zagrał jeszcze lepiej.

Na tym skończyła się moja przygoda z lampami w preampach. Już raczej nie dam się namówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek nie przesadzaj z tymi wymianami.

Dobre NOS- y grają 10.000 godzin i więcej.

Tyle to u mnie żadne kolumny nie stały o sprzęcie nie wspominając ;)

 

Oj z NOS-ami to różnie bywa. Nim do preampa dostałem finalny komplet to wcześniej miałem inne NOSy na próby.

Jeden kanał padł po chyba 3 miesiącach grania i musiałem wymienić całą parę. Tyle że lampa z tej nowej pary grała

niewiele dłużej i też padła.Znowu cała para do wymiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Może pora powrócić do tematu wątku i napisać coś o wzmakach do 35 tyś PLN?

 

to może Hypex? - słyszeliście coś dobrze przygotowanego na tych modułach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z NOS-ami to różnie bywa. Nim do preampa dostałem finalny komplet to wcześniej miałem inne NOSy na próby.

Jeden kanał padł po chyba 3 miesiącach grania i musiałem wymienić całą parę. Tyle że lampa z tej nowej pary grała

niewiele dłużej i też padła.Znowu cała para do wymiany.

 

Ale bajki piszesz,bo

-ktoś sprzedał Ci złom wyjarany..........taki na wymarciu i niestety lamp nie da sie reanimować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Masza może mieć rację, że lampowy wzmacniacz za ok 40 tys potrafi zagrać jak topowe tranzystory za ok 100 tys

Na pewno nie zagrają tak samo bo to inne granie.

Miałem na myśli wartości bezwzględne czyli granie na najwyższym poziomie, HEndowe we własnych kategoriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

Masza może mieć rację, że lampowy wzmacniacz za ok 40 tys potrafi zagrać jak topowe tranzystory za ok 100 tys i to pewnie nie wszystkie bo przecież grają różnie. Natomiast co do kabli to wiele zależy od konkretnego sprzętu.Ogólnie tranzystory trzeba uspokoić okablowaniem tak by położyć nacisk na średnicę a nieco stonować górę i bas. Lampy dla odmiany trzeba pobudzić stąd często używa się srebrnego okablowania.Choćby masza tak zrobił.

To samo okablowanie z tranzystorami odpada. Ale żeby uspokoić tranzystor nie zawsze potrzeba drogie MITy czy Transparenty.Często można użyć znacznie tańsze, miedziane kable. Co do lamp to NOSy też mają swoje ceny.Za 2 lampki do DAC płaciłem 1200zł a za 6 sztuk do preampa płaciłem ok 3000zł to ile kosztuje komplet do wzmacniacza? 6000? 7000? I co ok 2 lata nowy komplet do wymiany. Nie chcę zniechęcać do lamp ale takie są fakty.

 

 

 

Być może się to zmieni. Mam faktycznie 2 lampy w Metronome C-8 DAC ale prawie tak samo dobrze u mnie zagrał EMM Labs który lamp nie ma.

A teraz miałem na testy inny DAC też bez lamp i zagrał zajebiście a też nie ma żadnych lamp na pokładzie. Pisałem już że dla mnie nie ma to znaczenia czy lampy są czy ich nie ma. Albo sprzęt mi pasuje albo nie a to w jakiej jest technologii nie ma już dla mnie znaczenia.Jeśli akurat dany sprzęt musi mieć lampy to OK ale jeśli nie musi to nawet lepiej, mniejszy kłopot.

 

 

 

Sly nie strasz ludzi tymi canami lamp z kosmosu.

To że Ty tyle zapłaciłeś wcale nie znaczy źe każdy musi.

Może poprostu zrobiono Cię w bambuko.

Zero wiedzy na temat lamp a portfel gruby. :>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby uspokoić tranzystor nie zawsze potrzeba drogie MITy czy Transparenty.Często można użyć znacznie tańsze, miedziane kable.

Na przykład głośnikowe Kondo SPc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Sly nie strasz ludzi tymi canami lamp z kosmosu.

To że Ty tyle zapłaciłeś wcale nie znaczy źe każdy musi.

Może poprostu zrobiono Cię w bambuko.

Zero wiedzy na temat lamp a portfel gruby. :>)

 

Żeby uniknąć takich sytuacji to lampy zamawia mi ktoś kto się na tym zna.

Ceny z kosmosu?....no tak jest i ceny będą coraz wyższe.

Ale zawsze są tańsze niby NOSy które tak na prawdę są już mocno zużyte i pewnie złapie się na to...."człowiek o wielkiej wiedzy o lampach, z chudych portfelem ale za to pełen wiary w cuda"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masza może mieć rację, że lampowy wzmacniacz za ok 40 tys potrafi zagrać jak topowe tranzystory za ok 100 tys i to pewnie nie wszystkie bo przecież grają różnie. Natomiast co do kabli to wiele zależy od konkretnego sprzętu.Ogólnie tranzystory trzeba uspokoić okablowaniem tak by położyć nacisk na średnicę a nieco stonować górę i bas. Lampy dla odmiany trzeba pobudzić stąd często używa się srebrnego okablowania.Choćby masza tak zrobił.

To samo okablowanie z tranzystorami odpada. Ale żeby uspokoić tranzystor nie zawsze potrzeba drogie MITy czy Transparenty.Często można użyć znacznie tańsze, miedziane kable. Co do lamp to NOSy też mają swoje ceny.Za 2 lampki do DAC płaciłem 1200zł a za 6 sztuk do preampa płaciłem ok 3000zł to ile kosztuje komplet do wzmacniacza? 6000? 7000? I co ok 2 lata nowy komplet do wymiany. Nie chcę zniechęcać do lamp ale takie są fakty.

 

 

 

Być może się to zmieni. Mam faktycznie 2 lampy w Metronome C-8 DAC ale prawie tak samo dobrze u mnie zagrał EMM Labs który lamp nie ma.

A teraz miałem na testy inny DAC też bez lamp i zagrał zajebiście a też nie ma żadnych lamp na pokładzie. Pisałem już że dla mnie nie ma to znaczenia czy lampy są czy ich nie ma. Albo sprzęt mi pasuje albo nie a to w jakiej jest technologii nie ma już dla mnie znaczenia.Jeśli akurat dany sprzęt musi mieć lampy to OK ale jeśli nie musi to nawet lepiej, mniejszy kłopot.

 

...i tego Tobie zycze, aby Ci super zagralo bez lampy i swoje teorie bedziesz mogl potwierdzic w praktyce.

 

No i to co piszesz to stereotyp, ze tranzystory trzeba uspokajac na gorze kablami a lampy na odwrot. Sa zarowno szybkie jak i zamulone tranzystory jak i lampy i nam lampowcom wcale nie o to chodzi by bylo zamulenie, przynajmniej nie w mmoim przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uniknąć takich sytuacji to lampy zamawia mi ktoś kto się na tym zna.

Ceny z kosmosu?....no tak jest i ceny będą coraz wyższe.

Ale zawsze są tańsze niby NOSy które tak na prawdę są już mocno zużyte i pewnie złapie się na to...."człowiek o wielkiej wiedzy o lampach, z chudych portfelem ale za to pełen wiary w cuda"

 

Po co NOSy? Buduje się z tego co się znajdzie w sowieckim warsztacie. Albo jak zezłomują MIGa.

A co do cen...to proszę bardzo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa może i jest dobra w jakimś pre gdzie przy łagodnym traktowaniu pociągnie te 10'000 godzin. Normalnie 2'000 godzin minus 50-100 na dotarcie i bez 150 godzin na pogarszane zmiany przy których odkrywamy ze to nie słuch nam się psuje :)

 

Nie wyobrażam sobie że przy tym np. jak cały czas miałem tranzystorowy wzmacniacz pod prądem który żarł non stop te 450Wat spisywała by się lampa; toż to tylko niecałe 3 miesiące cymesów na lampie :(

 

Tak jak Sly zauważyłeś ludzie przyzwyczajają się do dobrego dźwięku który jest constans w czasie i dla tego docelowo wybierają z czasem ten "zły" wariant tranzystorowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z NOS-ami to różnie bywa. Nim do preampa dostałem finalny komplet to wcześniej miałem inne NOSy na próby.

Jeden kanał padł po chyba 3 miesiącach grania i musiałem wymienić całą parę. Tyle że lampa z tej nowej pary grała

niewiele dłużej i też padła.Znowu cała para do wymiany.

 

Nie wiem czy wiesz, ale wiekszosc wzmacniaczy nie potrzebuje parowania lamp. Tylko te ktore sa robione w specjalnym ukladzie , nie jestem technikiem, ale z tego co pamietam to nazywa sie taki uklad "differential"( moge sie mylic), ale musze to sprawdzic u goscia ktory mi lampy sprzedaje, a pracowal On przez wiele lat w Mullardzie. W kazdym razie moje pre nie wymaga parowania lamp, ale na przyklad wiekszosc BATow tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż oprócz tego że jest się kierowcą można w samochodzie ostro grzebać jako mechanik i blacharz tylko pytanie ile czasu zostaje nam na frajdę jazdy.

 

Dodam tylko że fajnie do kogoś wpaść i posłuchać lampy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Po co NOSy? Buduje się z tego co się znajdzie w sowieckim warsztacie. Albo jak zezłomują MIGa

Masz rację, Moje lampy mocy to 6c18c o wartości 100$ wyciągnięte z MIGa25 :) ale za to sterujące są o wartości Krella 280 a kondensatory wyjściowe o wartości Krella 400 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, Moje lampy mocy to 6c18c o wartości 100$ wyciągnięte z MIGa25 :) ale za to sterujące są o wartości Krella 280 a kondensatory wyjściowe o wartości Krella 400 :)

 

No i o to własnie chodzi. To jest to co podnieca najbardziej... ja mam lampkę za 2000 basków... a Ty? Za ile... ja mam z U-Boota... ale sa tacy co mają lampy o wartości Twojego Domu... bo sa jedyne na świecie... znam takich panów latających z pudełkami lampek po mieście i pokazujących zaszokowanym staruszkom co i jak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie "antylampowcy" nikt przecież nie każe kupować wzmacniaczy na WE 300B, można kupić GM70 do której komplet świetnych lamp kosztuje 2-3kzł a da sie słuchać na komplecie za 1kzł. Do tego grafitowe lampy mocy po 200zł/szt. Lampki takie pośmigają minimum 2-3 lata. Sam słucham wzmaków lampowych kilkanaście lat i komplet nowych lamp starcza mi na minimum kilka lat. Siejecie więc niepotrzebny zamęt. Prawda jest taka, że żaden tranzystor nie osiągnie poziomu najlepszych lamp i proszę się z tym pogodzić. Mam w chałupie referencję to się znam :)

 

Na kable nie szkoda Wam tysięcy a na lampki skąpicie. Ja się cieszę, że żyję w czasie gdzie możemy jeszcze posłuchać muzyki na lampówce. Nasze dzieciaki mogą już nie mieć tyle szczęścia...

 

No i o to własnie chodzi. To jest to co podnieca najbardziej... ja mam lampkę za 2000 basków... a Ty? Za ile... ja mam z U-Boota... ale sa tacy co mają lampy o wartości Twojego Domu... bo sa jedyne na świecie... znam takich panów latających z pudełkami lampek po mieście i pokazujących zaszokowanym staruszkom co i jak...

Czy oni na pewno pokazują lampki?

Czy to nie są przypadkiem Panowie w samych płaszczach z kondensatorami na wierzchu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.