Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz zintegrowany 30-35 tys.zł


ostrowek63

Rekomendowane odpowiedzi

Stasiu chyba sam sobie przeczysz. Twierdzisz, że średnio lampówki grają lepiej niż trany ale też twierdzisz, że dobrze grają tylko te lampówki które mają dobre pomiary, jednocześnie podajesz przykład lampówek o dramatycznie złych pomiarach!!

Sądzisz, że inne lampy mają lepsze pomiary?…a byłeś kiedyś w firmie która produkuje takie wzmacniacze? Określenie produkuje jest nadużyciem bo to raczej sklecanie w garażu niż poważna produkcja i tak działa większość firm robiących wzmacniacze lampowe. Nie twierdzę, że wszystkie, być może są takie robiące to lepiej ale większość, również w USA dosłownie skleca to w garażach. Miałem okazję być w takiej firmie. Wrażenie było mocno zaskakujące dla mnie. Widząc jak to wygląda i na jakiej opiera się filozofii to śmiem postawić tezę, że jest to nabijanie naiwniaków w butelkę pod hasłem "lampa jest najlepsze, ma ten czar i magię". Bo realia wyglądały dramatycznie. Nie wierzę, że były używane jakiekolwiek dobre podzespoły, a raczej byle co byle taniej. A o sprzęt pomiarowy to nie miałbym nawet śmiałości zapytać. Sądzę, że temat nieznany a nawet być może zakazany w tym środowisku bo sklecając byle co z byle czego lepiej unikać pomiarów. Wiadomo jakie by były…. :-)

teoretyzujesz, stawiasz domysly. Kiedys w stereophile zrobili test monobloki lampowe cary vs krell. Zgadnij co wiarygodniej zagralo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly ponoć wiele widziałeś to może nam powiedz gdzie był

ten garaż i jak się ta firma nazywala jeżeli tak twierdzisz .

 

W Polsce ale nie chcę robić antyreklamy.Podobne info później dostałem z USA wiec tam wygląda to podobnie.

 

teoretyzujesz, stawiasz domysly. Kiedys w stereophile zrobili test monobloki lampowe cary vs krell. Zgadnij co wiarygodniej zagralo?

 

Cary to dość duża firma i chyba całkiem dobra.Nie zaliczałbym ich do ligi garażowców DIY.

 

Myślę, że wzmaki lampowe łatwo i tanio można zbudować dlatego wielu domorosłych majsterkowiczów upatruje w tym złoty interes i próbują swoich sił na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, wszysko dobrze, zgadza sie, poz tym fragmentem:

 

"Widząc jak to wygląda i na jakiej opiera się filozofii to śmiem postawić tezę, że jest to nabijanie naiwniaków w butelkę pod hasłem "lampa jest najlepsze, ma ten czar i magię". Bo realia wyglądały dramatycznie."

 

Cary wtedy pewnie tez jeszcze bylo robione w garazu. Ciekawe jak zaczynal Nelson Pass i wielu, wielu innych. Jezeli juz chcesz porownywac to ciekaw jestem jak wyglada linia technologiczna Burmestera w porownaniu do takiego np Sony? O czym to swiadczy?

Nie miales u siebie systemu lampowego a wypowiadasz sie z pozycji znawcy tematu. To, ze masz u siebie sprzet za grube tysiace absolutnie o niczym nie swiadczy, wiec moze troche pokory Sylwestrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burmester to malutka firma przy Sony ale jednak dość profi. Byłem, widziałem.Z garażem nie ma to nic wspólnego.

 

Co do nabijania w butelkę to tak uważam w kontekście tych którzy sklecają coś tam w garażach twierdząc potem że to super, ultra high end.

Jadą na dobrej opinii lampy ale słuchałem kilku takich sprzętów. Szkoda gadać.

A to jaki mam sprzęt nie ma znaczenia. Do wielu lat uczestniczę w różnych odsłuchach. Niektóre lampy fajnie grają.Nie twierdzę że zawsze jest słabo

ale jak na dobre opinie ludzi o lampie i ich wiarę w cuda jakie ona może pokazać to nader często grają słabiutko.

 

Sly konkrety nam zapodaj bo inaczej te wszystkie Twoje wrzuty że dostałem

wiadomość , rozmawiałem prywatnie na wystawie itp. itd. wyglądają

jak .... troll my ass :>)

 

Nie zamierzam zdradzać wszystkich źródeł informacji ani robić komuś antyreklamy bo ty akurat tego chcesz.

Nie wierzysz, nie musisz.Wolny kraj. Bynajmniej nie namawiam żeby przestać lubić lampy, nie namawiam na zakup tranzystorów

ani nie zależy mi żeby ktoś mi wierzył. Swoje widziałem, swoje wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo ja mam podonbne wrazenie czytajac opinie ludzi o tranach a pozniej sie okauje, ze to nic specjalnego;) A sluchalem wiele tranzystorow z gornej polki, w wielu salonch, lepiej gorzej przystosowanych, u wielu znajomych, targach itd...w tym mialem kilka u siebie. Nie twierdze, ze wszystkie sa zle, ale czesto nie sa takie dobre jak powinny byc z opini innych,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zastanawia mnie co Ty Sylwek widzisz takiego fantastycznego w tym Burmesterze to ja nie wiem, sluchalem juz tego dawno i w calym systemie... zwykla tranzystorowka. A jak zobaczylem schemat to nie wiem kto tu jest wiekszym garazem...czy Burmester ze swoja prymitywna konstrukcja, czy tez przyslowiowy pan Henio w swojej pracowni garazowej. Burmester to wzmak super prymitywny w ladnej blyszczacej obudowie, nawet czesci wewnatrz nie sa najwyzszych lotow, w tej cenie i jeszcze oszczedzaja na czesciach. Chyba nie zaprzeczysz Sylwek ze dobre czesci zawsze lepiej graja? I jeszcze mowisz ze lepszego wzmaka nie slyszales...naprawde mnie to zastanawia i nie jest to z mojej strony zlosliwosci czy ironia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Burmester moim zdaniem gra bardzo dobrze. Ale wiele innych teź mi się podoba, choćby MBL czy Jeff Rowland. Ale nie są juź obiektywnie lepsze a tylko nieco inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście taki większy garaż. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Patrząc na to jakie firmy sklecają wzmacniacze lampowe i w jakich warunkach to widać że nie potrzeba nic poza chęciami i jakąś tam wiedzą.

Nie ma tam ani sprzętu pomiarowego ani warunków do jakichkolwiek badań. W zasadzie każdy "Pan Zenek" czy "Pan Włodek" może sklecać lampówki.

Z jakim efektem to zupełnie inna sprawa ale obserwując rynek to chyba jednak z niezłym efektem. Do tranzystorów to musi być już poważniejsza firma z poważniejszym zapleczem i zainwestowaną kasą.Dlatego tranzystory produkują duże i średnie firmy a lampówki robią w większości firmy garażowe.

 

Sylwek w związku z twoją kwiecistą wypowiedzią zapraszam ciebie do obejrzenia zdjęć "garażu" firmy produkującej sprzęt lampowy.

Proponuje abyś dla porównania wkleił zdjęcia uznanej firmy tranzystorowej - najlepiej z USA czyli "zagłębia" highendu ;)

 

Miłej lektury.

Może zweryfikujesz trochę swoje krzywdzące opinie:

post-33970-0-05558900-1386944557_thumb.jpg

post-33970-0-47270200-1386944566_thumb.jpg

post-33970-0-84448300-1386944575_thumb.jpg

post-33970-0-94068200-1386944586_thumb.jpg

post-33970-0-92651900-1386944598_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być. Mnie się też wiele tranzystorów nie podoba.

 

Mi większość tranzystorów się nie podoba. A taki Diablo to już porażka pod względem barwy dźwięku i muzykalności.

 

Poza tym niemal wszystko zależy od danej konfiguracji systemu, pokoju a nade wszystko od preferencji muzycznych posiadacza.

 

Jedyną niesubiektywną oceną wartości danego urządzenia jest jego realna cena osiągana przy odsprzedaży i nade wszystko popyt na dane urządzenie,

 

Rynek pięknie weryfikuje wszelkie bajki i legendy. Są lampowce, które sprzedadzą się szybko i tak samo jest trochę tranzystorów, którym się to uda.

 

A wracając do tematu wątku to zapytam miłośników lamp który lampowiec do 35 tyś PLN to najlepszy zakup z rynku wtórnego? Coś co wysteruje kolumny 4 omowe. Efektywność to 84 dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>moreno 1973

To jeszcze zależy, jaką powierzchnię te kolumny muszą nagłośnić. Jeśli do 20-25 metrów, to wybór będzie łatwiejszy. Gorzej w większym salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

A wracając do tematu wątku to zapytam miłośników lamp który lampowiec do 35 tyś PLN to najlepszy zakup z rynku wtórnego? Coś co wysteruje kolumny 4 omowe. Efektywność to 84 dB

 

przy takim wysiłku to nawet się nie spoci Octave (to moje prywatne odkrycie ostatnich lat - najlepsze cechy z trana + najlepsze z próżni + nieosiągalna dla trana soniczna poświata lamp)

Twoje sonusy pogoni 2xlepiej od Krella - idę o zakład w ciemno :) , przy barwie o jakim ten ostatni może tylko sobie pomarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

>moreno 1973

To jeszcze zależy, jaką powierzchnię te kolumny muszą nagłośnić. Jeśli do 20-25 metrów, to wybór będzie łatwiejszy. Gorzej w większym salonie.

Dokładnie tak,takich lampiaków które napędzą Sonusy jest parę, no ale pytający świetnie przecież to wie.

 

pogoni 2xlepiej od Krella - idę o zakład w ciemno :)

intenser żartujesz?przecież tego Krella nic nie pogoni i nic nie możesz o tym napisać, bo nie robiłeś za gościa u szczęśliwego posiadacza zestawu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim wysiłku to nawet się nie spoci Octave (to moje prywatne odkrycie ostatnich lat - najlepsze cechy z trana + najlepsze z próżni + nieosiągalna dla trana soniczna poświata lamp)

Twoje sonusy pogoni 2xlepiej od Krella - idę o zakład w ciemno :) , przy barwie o jakim ten ostatni może tylko sobie pomarzyć

 

Który model Octave? Mam sklep Eter Audio blisko od siebie, po Nowym Roku sprawdzę czy go mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek w związku z twoją kwiecistą wypowiedzią zapraszam ciebie do obejrzenia zdjęć "garażu" firmy produkującej sprzęt lampowy.

Proponuje abyś dla porównania wkleił zdjęcia uznanej firmy tranzystorowej - najlepiej z USA czyli "zagłębia" highendu ;)

 

Miłej lektury.

Może zweryfikujesz trochę swoje krzywdzące opinie:

Jesli chodzi o firme T+A (tak mi sie wydaje z tych zdjec ktore podeslales) to firma T+A to firma typowo tranzystorowa i myslaca w sposob bardzo tranzystorowy. Zastosowanie lampy w stopniach wejsciowych roznicowych czy tez zrodel pradowych przez T+A to jeszcze nie jest urzadzenie lampowe, uwazam ze zupelnie nie nalezy zaliczac tej firmy do firm produkujacych lampowe sprzety. Lampiaki to moim zdaniem to takie, ktore maja 90% lamp zamiast polprzewodnikow, a w T+A to jest moze 10%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

najlepszy na jaki Cię stać

 

;)

 

Lampiaki to moim zdaniem to takie, ktore maja 90% lamp zamiast polprzewodnikow, a w T+A to jest moze 10%.

Staszku ale o czym ty do mnie rozmawiasz w tym momencie?

W tranzystorowym zestawie serii V masz "tylko" 20 lamp.

Jest to akurat hybryda ale tranzystory są tylko na wzmocnieniu.

Więc z niego taki tranzystor jak ze mnie Mickey Mouse ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopien pradowy (wyjsciowy) jest caly na tranzystorach, wiec tego wzmaka nie mozna nazwac lampowym. Koncowe elementy aktywne sa najbardziej istotne z punktu widzenia wnoszonych efektow sonicznych jak i pomiarowych. Dodatkowo prostowniki sa krzemowe i wiele obwodow jest tranzystorowych, to jest bardziej tranzystor niz lampa. Na marginesie bardzo dobry kompromis przyjeli i podeszli do tego zdroworozsadkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Koncowe elementy aktywne sa najbardziej istotne z punktu widzenia wnoszonych efektow sonicznych jak i pomiarowych.

Drogi kolego , mój ty przyjacielu Staszku.

Uwierz mi na słowo ,że jeżeli chodzi o barwę i charakter dżwięku to najwięcej wnosi stopień przedwzmacniacza.

Ale pomiary mogą mówić co innego.

Tyle tylko ,że ja olewam pomiary ciepłym moczem w kolorze tęczy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek..sprawa się rypła!! Jesteś fanem tranzystorów choć wierzysz, że jesteś fanem lamp!! Ogołocili ciebie z próżniowych marzeń, jak Gołotę z marzeń o tytule mistrzowskim!! A mnie też okradli z marzeń bo to były moje marzenia żeby grało jak dobry tran ale wyglądało jak lampy i dawało poświatę lamp... :-) To wszystko przez tych okrutnych, germańskich najeźdźców!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.