Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz zintegrowany 30-35 tys.zł


ostrowek63

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ten system w przeważnie nowych pustych ścianach jest bez sensu.

 

Bawiłeś się Room Perfectem? On jest bez sensu w pokojach z mocną adaptacją akustyczną. Dlatego sprzedałem. Ale w pustych pokojach radzi sobie całkiem dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłeś się Room Perfectem? On jest bez sensu w pokojach z mocną adaptacją akustyczną. Dlatego sprzedałem. Ale w pustych pokojach radzi sobie całkiem dobrze.

 

To faktycznie ciekawy system w sensownych pieniądzach. Kilka firm kupiło ten patent i wykorzystuje go w swoich urządzeniach. Na przykład McIntosh. Jednak niektórym przeszkadza, iż uśrednia nieco barwę dźwięku. Na pewno w wielu minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach, bez adaptacji akustycznej to niemal niezbędne rozwiązanie,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby w ogóle mowić o barwie i niuansach to wpierw trzeba mieć zrobioną akustykę. A większość jej nie ma zrobionej więc temat barwy możemy sobie podarować. A gdy adaptacji nie ma to taki Room Perfect ratuje system. Zresztą nie zauważyłem żadnego uśredniania. Poza tym z pilota w każdej chwili można odłączyć Room Perfect i słuchać bez.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłeś się Room Perfectem? On jest bez sensu w pokojach z mocną adaptacją akustyczną. Dlatego sprzedałem. Ale w pustych pokojach radzi sobie całkiem dobrze.

No więc co jest lepsze Room Perfect i puste ściany czy biblioteczka z książkami winylami lub obrazy na ścianach? (to w brew pozorom opcje mogą wyjść znacznie taniej)

 

Paru kolegów na forum nie ma żadnej adaptacji tylko te nieszczęsne "parę " książek czy vinyli (których używają!) i u nich gra już zarąbiscie!

 

Pozostałe towarzystwo ma granity. podkładki specjalne meble i gra jak z dupy.

 

Kolego Sly nie dam siebie i innych w tym konkretnym przypadku zwariować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Paru kolegów na forum nie ma żadnej adaptacji tylko te nieszczęsne "parę " książek czy vinyli (których używają!) i u nich gra już zarąbiscie!

 

Hehehe... przecież "każdy" salon audio ," każde" pomieszczenie na AS ma profesjonalne adaptacje akustyczne. ;)

Jak widać wolą wydać kasę na neony, meble i reklamę niż na "profesjonalną adaptację akustyczną".

Ciekawe dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

OCZYWISTE więc jest (z tym zdecydowana większość zgadza się), że VS 115 z odpowiednim pre zagra lepiej jak integra VSI 75...

 

Nic w audio nie jest oczywiste, a z pewnością nie to,że dzielonka w OCZYWISTY sposób zagra lepiej od integry.Sysetem dzielony to możliwość popełnienia wielu błędów,jakich? sobie dośpiewaj, po za tym mam wrażenie ,że masz jeden problem, domagasz się tłumaczenia przez Abs-a dlaczego V70? bo to jest wątek o INTEGRZE za 35kzł, więc może dlatego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... przecież "każdy" salon audio ," każde" pomieszczenie na AS ma profesjonalne adaptacje akustyczne. ;)

Jak widać wolą wydać kasę na neony, meble i reklamę niż na "profesjonalną adaptację akustyczną".

Ciekawe dlaczego?

 

Przypomina mi to sytuację z pracy realizuję bardzo poważną podróż na Marsa mając do dyspozycji młotek gwoździe i deski; mnie to nie. śmieszy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby w ogóle mowić o barwie i niuansach to wpierw trzeba mieć zrobioną akustykę. A większość jej nie ma zrobionej więc temat barwy możemy sobie podarować. A gdy adaptacji nie ma to taki Room Perfect ratuje system. Zresztą nie zauważyłem żadnego uśredniania. Poza tym z pilota w każdej chwili można odłączyć Room Perfect i słuchać bez.

 

 

To w takim razie mozna powiedziec, ze wiekszosc muzykow jaka daje koncert na zywo nie ma prawa dobrze zagrac z barwa bo przeciez w wiekszosc miejsc gdzie daja koncerty nie ma adaptacji akustycznych. Ciekawe czy taka Ella Fitzerald na swoich klubowych koncertach nie miala dobrej barwy glosu?;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jacek rzucił prawdą oczywistą. Wiadomo, że dzielone wzmacniacze, oczywiście te najlepsze zagrają o wiele lepiej niź Integra

 

To już na prawdę nie jest zabawne.To jest jakaś mantra zazwyczaj powtarzana w tematach gdzie ktoś pyta o integrę.

 

@zukzukzuk-napisz w końcu jaki masz ten system dzielony co to robi rzeź na każdej integrze to może Ci trochę ulży i przestaniesz latać po wątkach zintegrowanych...które Cię gdzieś tam widać bolą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sly nie dam siebie i innych w tym konkretnym przypadku zwariować

 

Ale kto mówi że masz dać się zwariować? Nawet nie musisz używać Room Perfect. To tylko jakaś propozycja. Większość nie miała z tym styczności

ale ma dużo do powiedzenia.Ja miałem styczność już wiele lat temu a ostatnio nawet używałem u siebie przez 2 lata. Nie uważam, że to rozwiąże problemy akustyki w 100% ale powiedzmy w 60% już tak. Co do pustych ścian to w takich trudnych akustycznie pokojach Room Perfect radzi sobie bardzo dobrze.Równie dobrze radzi sobie w normalnych pokojach gdzie są meble, regały i dywany. Co ciekawe na swoim ekranie pokazuje w jakim procencie koryguje akustykę. Widać wtedy na ile dołożone przez nas np meble wpłynęły na zmianę akustyki. Co do zasłon, dywanu i mebli to ich wpływ jest przeceniany. Przechodziłem przez to. Miałem pokój normalnie urządzony i wierzyłem że świetnie w nim gra bo grało dobrze. Ale pomiary pokazały że pokój potrzebuje adaptacji akustycznej i zacząłem się w to bawić. W kolejnych etapach było słychać o ile jest lepiej.Było też widać na ekranie DPA-1 o ile jego ingerencja spada. Jeśli ktoś nie chce robić akustyki a może mieć Room Perfect to dlaczego nie skorzystać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w audio nie jest oczywiste, a z pewnością nie to,że dzielonka w OCZYWISTY sposób zagra lepiej od integry.Sysetem dzielony to możliwość popełnienia wielu błędów,jakich? sobie dośpiewaj, po za tym mam wrażenie ,że masz jeden problem, domagasz się tłumaczenia przez Abs-a dlaczego V70? bo to jest wątek o INTEGRZE za 35kzł, więc może dlatego?

 

Wątek już od najmniej 15 stron nie jest o integrze. Przeoczyłeś?

Piszę o dobrym zestawieniu pre-amp. Że jest lepsze od integry. A Ty pitolisz "o możliwościach popełnienia błędów".

Wow! Dzięki za uświadomienie:) Dzięki takim jak Ty czy Abs, laicy dowiedzą się nadzwyczajnych rewelacji i spostrzeżeń:)

Kolejny filozof-teoretyk, co wie (przypuszcza) lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie mozna powiedziec, ze wiekszosc muzykow jaka daje koncert na zywo nie ma prawa dobrze zagrac z barwa bo przeciez w wiekszosc miejsc gdzie daja koncerty nie ma adaptacji akustycznych. Ciekawe czy taka Ella Fitzerald na swoich klubowych koncertach nie miala dobrej barwy glosu?;)

 

Zapominasz że koncerty z reguły grywa się w dużych salach przygotowanych akustycznie do takich celów np teatry, sale koncertowe, opery, duże kluby itd. Metraże to grubo ponad 1000m2. A my w domu próbujemy osiągnąć zbliżony efekt na 16-25m2!! I dla ciebie jest to równorzędne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pustym pokoju to nic nie pomoze:)

 

Wystarczy klasnac i przekonac sie jaki jest poglos

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie chce robić akustyki a może mieć Room Perfect to dlaczego nie skorzystać?

 

A tam robić, mnie nieświadomie budowlańcy zrobili adaptację akustyczną mam po przekatnej 13cm spadku podłogi w pokoju-żadnych fal stojących :)

 

Asus byłby zadowolony; mieszkam w tubie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nikt nie żyje w zupełnie pustym pokoju. Zawsze jest jakiś dywan czy wykładzina, zasłony i firany, jakaś sofa czy fotele, jakieś regały.

I już pogłos spada ale nadal akustyka dobra nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz że koncerty z reguły grywa się w dużych salach przygotowanych akustycznie do takich celów np teatry, sale koncertowe, opery, duże kluby itd. Metraże to grubo ponad 1000m2. A my w domu próbujemy osiągnąć zbliżony efekt na 16-25m2!! I dla ciebie jest to równorzędne?

Tak sie sklada, ze wiekszosc koncertow to koncerty klubowe, ktore byly i sa mocno kameralne.

Co do tych duzych koncertow to wlasciwie tylko w operach czy filharmoniach sa dobre adaptacje. Cala reszta "sal koncertowych", stadionow i innych spedow ma fatalna akustyke!

 

NIe twierdze przy okazji, ze nie jest wazna, ale zebyb miala sens musi byc zrobioa przez osobe ktora aprawde sie na tym zna, bo wszelkie ustroje moga szybciej spierdzielic dzwiek niz poprawic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam robić, mnie nieświadomie budowlańcy zrobili adaptację akustyczną mam po przekatnej 13cm spadku podłogi w pokoju-żadnych fal stojących :)

 

Gratuluję choć wątpię.Jeszcze nie spotkałem takiego pokoju.Są pokoje które mają akustyczny dramat i są pokoje w których jest nawet ok co nie znaczy że nie ma modów i fal stojących. W każdym z 3 wymiarów jest co najmniej kilka częstotliwości w zakresie 20-200hz z którymi jest problem.

U mnie na 55m2 było po 6 w każdym kierunku tzn na szerokość, na głębokość i na wysokość pokoju. To dało razem 18 częstotliwości robiących bałagan.Niektóre bardzo blisko siebie np 54, 57, 58 hz. Najwięcej było właśnie w zakresie 40-70hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do bardziej osłuchanych kolegów czego by warto posłuchać na jakie wzmacniacze jeszcze zwrócić uwagę.

Z góry dziękuje za pomoc i dobre rady.

 

Wypróbowałbym w dowolnej kolejności integry renomowanych firm, specjalizujących się przez wiele lat w konstrukcjach dzielonych. Jak już sugerował Sly, Krell FBI prawdopodobnie załatwiłby problem na wiele lat, chociaż jest trochę droższy niż założona przez Ciebie kwota. Poza tym jest jeszcze kilka innych firm i modeli, na które warto zwrócić uwagę... Z każdym z wymienionych wzmacniaczy, z odpowiednimi kolumnami, można żyć i delektować się muzyką przez długie lata... pod warunkiem, że chcesz słuchać muzyki, a nie szukać dziury w całym.

 

Mark Levinson No.383

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeff Rowland Concentra, Continuum 500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Balanced Audio Technology VK 300x SE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Research VSi60, VSi75

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Conrad Johnson CV50

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak zadbać o adaptację akustyczną, nawet taką podstawową na ucho, narożniki pokoju, pierwsze odbicia...

Można to zrobić pułkami, książkami, płytami analogowymi, różnymi panelami..., może rezonator Helmholtza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję choć wątpię.Jeszcze nie spotkałem takiego pokoju.Są pokoje które mają akustyczny dramat i są pokoje w których jest nawet ok co nie znaczy że nie ma modów i fal stojących. W każdym z 3 wymiarów jest co najmniej kilka częstotliwości w zakresie 20-200hz z którymi jest problem.

U mnie na 55m2 było po 6 w każdym kierunku tzn na szerokość, na głębokość i na wysokość pokoju. To dało razem 18 częstotliwości robiących bałagan.Niektóre bardzo blisko siebie np 54, 57, 58 hz. Najwięcej było właśnie w zakresie 40-70hz.

No widzisz niektórzy oprócz krzywej podłogi nie mieszkają w typowym pudełku (to nie przytyk). Też nie jest idealnie na 38 Hz jest cisza no ale organ wyrwany nie boli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze wiekszosc koncertow to koncerty klubowe, ktore byly i sa mocno kameralne.

Co do tych duzych koncertow to wlasciwie tylko w operach czy filharmoniach sa dobre adaptacje. Cala reszta "sal koncertowych", stadionow i innych spedow ma fatalna akustyke!

 

NIe twierdze przy okazji, ze nie jest wazna, ale zebyb miala sens musi byc zrobioa przez osobe ktora aprawde sie na tym zna, bo wszelkie ustroje moga szybciej spierdzielic dzwiek niz poprawic.

 

Owszem ale kluby kameralne to i tak wielkie metraże. Klub w którym jest scena na której może zagrać kapela to co najmniej kilkaset metrów.

Do tego sporo krzeseł, foteli, stołów i full ludzi w środku co też ma znaczący wpływ na akustykę. Nie można tego porównać z domowym pokojem 20m2 w którym jest słuchacz sztuk 1, stół sztuk 1, krzesła sztuk 2, fotel sztuk 1 i jeden dywan.

Co do akustyki stadionów to faktycznie jest kiepsko ale tam nagłaśnia się to wg innych zasad. Nie ma dobrej akustyki ale też nie ma złej. Po prostu jest wielka otwarta przestrzeń i trzeba tak nagłośnić żeby mocno waliło.Ale faktycznie z reguły efekt jest słaby.

 

Co do tezy że akustyką powinien się zajmować ktoś kto się na tym zna bo w przeciwnym razie można narobić sobie kłopotów to bezdyskusyjnie masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak zadbać o adaptację akustyczną, nawet taką podstawową na ucho, narożniki pokoju, pierwsze odbicia...

Można to zrobić pułkami, książkami, płytami analogowymi, różnymi panelami..., może rezonator helmholtza.

 

Mam znajomego który po prostu zagracił mieszkanie i efekt poza wizualnym też jest pozytywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Wątek już od najmniej 15 stron nie jest o integrze. Przeoczyłeś?

Piszę o dobrym zestawieniu pre-amp. Że jest lepsze od integry. A Ty pitolisz "o możliwościach popełnienia błędów".

 

 

To nie trolluj i nie mendź jak to masz w zwyczaju, załóż sobie wątek o pre/amp i tam sobie oczekuj odpowiedzi.Tu najwyraźniej już nikt nie chce Ci odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ale kluby kameralne to i tak wielkie metraże. Klub w którym jest scena na której może zagrać kapela to co najmniej kilkaset metrów.

Do tego sporo krzeseł, foteli, stołów i full ludzi w środku co też ma znaczący wpływ na akustykę. Nie można tego porównać z domowym pokojem 20m2 w którym jest słuchacz sztuk 1, stół sztuk 1, krzesła sztuk 2, fotel sztuk 1 i jeden dywan.

Co do akustyki stadionów to faktycznie jest kiepsko ale tam nagłaśnia się to wg innych zasad. Nie ma dobrej akustyki ale też nie ma złej. Po prostu jest wielka otwarta przestrzeń i trzeba tak nagłośnić żeby mocno waliło.Ale faktycznie z reguły efekt jest słaby.

 

Co do tezy że akustyką powinien się zajmować ktoś kto się na tym zna bo w przeciwnym razie można narobić sobie kłopotów to bezdyskusyjnie masz rację.

Czasami tylko 150, ludzie + krzesla niekoniecznie musza oznaczac pozytywny wplyw akustyczny(zreszta ten czynnik jest rowniez i w filharmoni;) Tak czy inaczej adaptacji tam nie ma a bywaja dobre koncerty. Ale zeby nie rozwijac tego tamatu za bardzo, chodzi mi o to, ze do uzyskania dobrej ladnej barwy nie jest koniecznoscia posiadanie ultradopracowanej akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.