Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz zintegrowany 30-35 tys.zł


ostrowek63

Rekomendowane odpowiedzi

miałem 5 lat audiomatusy i nie grają jak 20-100kzł ;-) bez przesady.

 

 

To jeszcze te z drewnianymi frontami?

 

A z lepszym pre lampowym słuchałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wydajność prądowa, to zdolność do magazynowania energii przez power supply, czy może coś innego...??? Zawsze myślałem, że idealne wysterowanie trudnych kolumn, czyli o zupełnie abstrakcyjnej i nisko schodzącej impedancji, zależy w głównej mierze od jak najmniejszej impedancji wyjścowej wzmacniacza - czyli wzmacniacza mogącego teoretycznie pracować prawie na zwarciu... Czy coś pokręciłem, czy mniej więcej zgadza się moja opinia z rzeczywistością? Proszę fachmanów o korektę, jak jest coś nie tak...

Konkretne PSU musi być, żeby zapewnić wystarczający prąd. Jeżeli nie wyrobi prądowo, to siądzie też napięcie i będą zniekształcenia. Teoretycznie można nawet w skrajnych przypadkach uszkodzić kolumny, ale prędzej rozłączy się wzmak (powinien przynajmniej jak ma dobre zabezpieczenia, lub też może się uszkodzić). Niska impedancja wyjścia, będzie miała wpływ na lepszy damping factor, co też daje wpływ na lepszą kontrolę kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajesz na poczatku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki barmanekm.

No to sobie pogadali :D

 

Konkretne PSU musi być, żeby zapewnić wystarczający prąd. Jeżeli nie wyrobi prądowo, to siądzie też napięcie i będą zniekształcenia. Teoretycznie można nawet w skrajnych przypadkach uszkodzić kolumny, ale prędzej rozłączy się wzmak (powinien przynajmniej jak ma dobre zabezpieczenia, lub też może się uszkodzić). Niska impedancja wyjścia, będzie miała wpływ na lepszy damping factor, co też daje wpływ na lepszą kontrolę kolumn.

Fiu, fiu :D chyba sie zapisze na korepetycje :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś przejść kilka testów, psychologicznych, psychiatrycznych i lustrację czy nie byłeś TW. Bo lubisz donosić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu, fiu :D chyba sie zapisze na korepetycje :D

 

O tak, jak najbardziej. Jak przejdziesz testy, to zapisz się na fakultety. Barmankem dysponuje inżynierską wiedzą i trochę teorii na pewno Ci się przyda w majsterkowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Wojtek76 dnia 15.12.2013 - 14:34 napisał

Co myslicie o tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Fajnie pokazane, ale nie uwzględniono skuteczności kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - ja coś takiego znalazłem.

 

 

Do domowych warunków te obliczenia się nie nadają. Ani jedne ani drugie, ponieważ nie uwzględniają akustyki pomieszczenia.

 

O tak, jak najbardziej. Jak przejdziesz testy, to zapisz się na fakultety. Barmankem dysponuje inżynierską wiedzą i trochę teorii na pewno Ci się przyda w majsterkowaniu.

 

MarkN - nie jestem niestety autorytetem ani nawet zaawanoswaną osobą w temacie. Inżynierskie "łby" tylko czasami tutaj zaglądają. Ale jest kilka takich osób.

 

Ja tylko czasami jak przeczytam coś czego nie wiem, albo wiem, że ktoś coś napisał źle to próbuję to wyjaśnić. Ale to na poziomie elementarnym. Mój obszar wiedzy w zakresie elektroniki, leży gdzieś indziej niż audio. Tutaj znam podstawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

I kto to mówi?

Tymczasem, wraz z innymi, już od dawna "przerobiłeś" wątek w cykl pieśni pt. "wyższość lamp (i to 4-krotnie tańszych) nad tranzystorami". Jesteś sekretarką ABs, czy Jego rzecznikiem bądź adiutantem? Miszczu:) Nie było do Ciebie pytania, więc wypadałoby milczeć w temacie...

 

 

 

 

 

Masz permanentny kłopot z łapaniem niuansów, dlatego szybko zostajesz pomijany w dyskusji, co rodzi Twoje frustracje i domaganie się wyjaśnień.Mi się nie chce, jak widać innym też

eot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barmankem dysponuje inżynierską wiedzą

Ucz sie ucz od inz Barmanka :D

A o kondensatorach i ich parametrach w zasilaczu nie slyszales i o stosunku mocy do roznych obciazen, stromosci narastania napiecia w czasie pewnie tez nie? ;) i wplywu TIM-u na na tzw kontrole pewnie tez nie? ;). Nie mowiac juz o znieksztalceniach dynamiczno termicznych rowniez... ;)

Inzynieryjna wiedza...na poziomie amerykanskim bo sprawdzil jaki biora tam material :D

Ja sie nie znam... ucz sie od INZYNIERA Barmanka ;) powodzenia ...:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Stasiop, kolejnym Twoim problemem jest to, że nie odpowiadasz na konkretne pytania tylko coś tam sobie piszesz.

 

A właściwie, to nie jest Twoim problemem... ale czasami staje się to problemem innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Widzisz Stasiop, kolejnym Twoim problemem jest to, że nie odpowiadasz na konkretne pytania tylko coś tam sobie piszesz.

 

A właściwie, to nie jest Twoim problemem... ale czasami staje się to problemem innych.

barmanku błagam nie gadaj z tym bajarzem, błagam!, to jest troll i jedyne co będzie robił to będzie się starał deprecjonować Twoją wiedzę-szkoda zdrowia niech się kompromituje solo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rozluznienie atmosfery:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> StasioP

 

Według mnie, brakuje Ci pokory i dystansu do samego siebie. Zupełnie niepotrzebnie po raz kolejny naprężasz kręgosłup i klepiesz w klawiaturę jak wściekły. Człowieku złoty, wiedza elektroniczna w audio, to nie jest inżynieria genetyczna i wszystkiego można się nauczyć, a Ty mój drogi, niestety robisz z tego jakiś kosmos. Wypisując znowu swoje kawałki o zniekształceniach intermodulacyjnych, kondensatorach, narastaniu impulsów i innych tego typu historiach, tylko się pogrążasz... już sobie wyobrażam Twój bełkot w oczach inżynierów z krwi i kości, bo jak wywnioskowałem z Twoich wpisów, jesteś zupełnym amatorem majsterkowiczem, który na nieszczęście tego forum uwierzył w siebie. To, że kupiłeś kilka mierników i zestaw śrubokrętów i bawisz się w inżyniera i muzykanta, nie znaczy, że jesteś specjalistą... bo nie jesteś... Prawdziwy i rasowy specjalista od audio ma osiągnięcia na polu swoich działań zawodowych i tam jest właśnie skoncentrowany... i nie zajmuje się bzdurami i udowadnianiem swojej wiedzy na totalnie amatorskim forum dyskusyjnym. Rozmawiajmy, dzielmy się wrażeniami, cieszmy się muzyką i sprzętem... po to jest to forum, ale widzę, że Ty praktycznie od samego początku, starasz się udowodnić swoją potęgę... zupełnie bez umiaru, jak jakiś zakompleksiony czub. Zmień styl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StasioP

 

Kiedy w końcu wkleisz zdjęcia i filmik na youtube Swojego obiecywanego daca pogromcy Vivaldiego?

Cola już mi się wygazowała, chrupki serowe straciły smak ale ja nadal czekam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przed upadkiem kroczy pycha";)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna sie sturlac nizej;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkN

 

Kolega zechciał wykazać się po raz kolejny jakością swojego systemu ocennego.

 

Jeśli są wnikliwi i analityczni czytelnicy na forum, szybko sklasyfikują Kolegę i umieszczą w szufladzie z napisem naiwne, prymitywne bajkopisarstwo, pozbawione treści dotyczącej sedna rozpatrywanego problemu, powodowane wszechogarniającą nudą, zmęczeniem lub znużeniem, oparte na stereotypach, dawno przebrzmiałych i wystarczająco wybrzmiałych, aby już nigdy więcej do nich nie wracać, jednak Kolega to czyni, z sobie znanych powodów oraz zwyczajnej niewiedzy mającej grunt w powierzchowności i ignorancji.

 

Kolega wkleja wizerunki upadku techniki hi end, urządzenia wyklejone układami scalonymi, systemami sterowania i kontroli, które zabijają dźwięk swoim wpływem na sygnał użyteczny audio, pokazuje Kolega jak to z elementów do zastosowań przemysłowych zręczni biznesmeni usiłują skonstruować twór, mający jako zadanie wzmacniać i nieść subtelności odbierane jako składniki emocjonalne procesu odbioru muzyki.

 

Kolega sili się żeby coś napisać w zakładce HI END, posiłkuje i wspiera się autorytetem innych, z braku własnych odniesień, Kolega w ocenach rzuca się z MOTYKĄ NA SŁOŃCE, jestem przekonany że w dobrej wierze, lecz proszę tego nie kontynuować, jeśli Kolega posiada jakąś ilość wyrozumiałości dla anonimowych tylko czytelników.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby upaść najpierw trzeba stać a ja tu widzę tylko leżącego.

 

Nie kopcie leżącego................też ma swoje marzenia..........choć na razie niespełnione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Gdzie jest Autor?może już kupił Sansui??

 

MarkN

 

Kolega zechciał wykazać się po raz kolejny jakością swojego systemu ocennego.

 

 

Po tysiąckroć wolę czytać wykazywanie się Marka systemem ocennym ,swoją drogą WTF??niż ten bełkot, który podprogowo starasz sie przemycać w każdym swoim wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest Autor?może już kupił Sansui??

 

 

Tylko po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>747

 

Twoje podniecenie niewiele odbiega od orgazmów Stasiopa i wierzę, że w życiu pozaforumowym wiele o sobie myślicie. Z każdym z wymienionych wzmacniaczy mógłbym żyć i cieszyć się muzyką, którą się interesuję już chyba czterdzieści lat, a od dwudziestu, zgłębiam wiedzę jazzową... i to jest dla mnie kosmos. Staram się tę wiedzę pogłębiać, rozszerzać i studiować, bo tylko ona mnie tak naprawdę interesuje. Sprzęt jest dodatkiem, który bardzo lubię, ale nie przysłania mi on oczu ani mózgu. Mam wrażenie, że masz całkiem niezły odpał i bardzo się cieszę jak wypisujesz te swoje mądrości osiedlowe na łamach otwartego forum. Jestem prawie przekonany, że nigdy w życiu nie słyszałeś ani nawet nie dotknąłeś urządzeń takich jak ML, BAT czy im podobnych, bo gdybyś cokolwiek ugryzł, to nie wypisywałbyś kolejnych historii z mchu i paproci. Tak właściwie mój drugi forumowy wynalazco, jeszcze nic konkretnego na temat audio nie napisałeś, a w zamian za to, szerzysz jakieś teorie, którymi i tak nikt sobie głowy nie zawraca, dodatkowo upiększając swój profil mocno dyskusyjną postacią z Korei Płd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.