Skocz do zawartości
IGNORED

vdh inspiration vs vdh revelation


bubusia

Rekomendowane odpowiedzi

Stoje przed wyborem lepszego kabla glosnikowego niz ten ktory uzywalem dotychczas. Zawezilem pole do ww. Obecnie testuje inspiration-podoba mi sie, b otwarty, przestrzenny. Nie wiem jednak czy revelation nie bylby rownie dobry w tych aspektach, plus troche romantyzmu, moze lepsza barwa, soczystosc. Co sadziecie?

 

ps sprzet jak w omnie, cena kabli podobna 2600-2800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jednak inspiracja/natchnienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za konkretna propozycje, moze przetestuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie slucham revelation, rewelacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie slucham revelation, rewelacja

Jeśli VDH Revelation jest rewelacją dla Ciebie to lepiej abyś dał sobie spokój z audio bo rewelacji to Ty jeszcze nie słyszałeś [ prawdopodobnie ]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie niezgodzić się z powyższą wypowiedzią.

 

Van den Hul to bardzo zacna marka kabli.

Na początku swojej drogi kable bardzo poważane, następnie wykpiwane ze względu na to, że nie kosztowały majątku, przez co niby miały być gorsze od droższej konkurencji.

Fakt że VHD nie pasuje do każdego systemu i do każdego gustu, ale jeżeli już w dany system się wpisze to potrafi zagrać fantastycznie, w niczym nie ustępując droższej konkurencji. Wspaniałą cechą VDH jest koncentracja na wydobywaniu muzyki na pierwszy plan.

Miałem kiedyś Windy, słuchałem Revelation, The Third, Supernova, interkonekty The First, The Second, topowy z serii 3T. Do tej pory używam Orchida i uważam go za czarnego konia oferty.

Jeżeli autorowi spodoba się Revelation, to brać. Bez kompleksów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego magnepan twoja opinia(nt revel/vdh.) jest znana i nie ma dla nikogo znaczenia, takze prosze sie tutaj nie produkowac, b dziekuje

 

najprawdopodobniej zostanie revelation, wlasnie gra z orchidem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi coś o IC The Second gdzie przewodnikiem jest tylko węgiel. Ponoć znaczenie ma impedancja sprzętu jaki łączy. I jak on się ma do nowej serii 3T?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Heliand

(Konto usunięte)

@bubusia

 

Jeśli można prosić, to poświęć nieco czasu i napisz jeszcze kilka słów o brzmieniu tego kabla. Sam jestem nim zainteresowany, więc może to będzie jakaś dodatkowa wskazówka.

 

Aktualnie też mam wpiętego Orchida, pomiędzy dac oraz pre, i pomiędzy pre oraz końcówką. Głośnikowy to Equilibrium Aurora. Został mi sprzed zmian - czyli zakupu Platinum i ATC. Na razie gra, ale ciągnie mnie, żeby spróbować coś innego. Byłbym więc wdzięczny za dodatkowe parę słów.

 

@Sly

Wprawdzie nie mam Seconda, tylko Firsta, ale konstrukcja podobna - u mnie np. wpięcie pomiędzy pre i końcówkę powodowało słyszalne, mocne buczenie. Natomiast pomiędzy przetwornikiem a pre było OK. Nie wnikałem w to, czy to kwestia impedancji, czy raczej braku metalowego ekranu w tym modelu, ale dopóki nie dokupiłem drugiego Orchida tak to grało. Teraz wprawdzie leży w szafce, ale nie pozbędę się go, bo to dobry i tani kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLY, w pełni węglowy jest oryginalny The First.

The Second ma węglowy przewodnik gorący i metalowy ekran.

 

Co do brzmienia czaruje przede wszystkim organiczną, wysyconą średnicą. Bas jest nieco spowolniony i miękki. Góra trochę wycofana. Kabel świetny do ostrego i mocnego tranzystora.

 

IC z serii 3T jest bardzo dobry, ale trzeba go sprawdzić we własnym systemie. U mnie przez pierwsze trzy dni byłem nim zachwycony, potem odbierałem go jako zbyt podkolorowanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego magnepan twoja opinia(nt revel/vdh.) jest znana i nie ma dla nikogo znaczenia, takze prosze sie tutaj nie produkowac, b dziekuje

 

najprawdopodobniej zostanie revelation, wlasnie gra z orchidem

Revelation to świetny kabel za małe pieniądze. Znam kilka porządnych systemów gdzie jest kablem docelowym. Gra odmiennie niż wiele kabli tego koncernu i prezentuje bardzo ciekawą górę pasma. Wybacz Magnepanowi On nigdy tego kabla nie słyszał i jak zwykle pisze bez pojęcia. Cóż jednak począć jak się słucha na kolumnach z niemieckiego śmietnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revelation to świetny kabel za małe pieniądze. Znam kilka porządnych systemów gdzie jest kablem docelowym. Gra odmiennie niż wiele kabli tego koncernu i prezentuje bardzo ciekawą górę pasma. Wybacz Magnepanowi On nigdy tego kabla nie słyszał i jak zwykle pisze bez pojęcia. Cóż jednak począć jak się słucha na kolumnach z niemieckiego śmietnika.

Kolego Szymonie, wiadomo z twoim sprzętem nic nie może się równać - taki jest dobry[ podobno .... ] ale jeśli szukasz tanich a świetnych kabli za małe pieniądze to mogę

podrzucić trochę drutów i dostaniesz je free.Revelation to produkt który miałem kiedy Ty jeszcze nie potrafiłeś wiązać sam sznurowadeł albo lepiłeś babki w piaskownicy

więc z czym ty wyskakujesz ?

Słusznie Milimetr napisał ze jest to kabel [ przede wszystkim] do systemów ostro brzmiących i w jakis tam sposób potrafi załagodzić częściowo

ostrość jazgotania wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do revelation vs inspiration(mam go dopiero 3 dzien) stary vdn jest jednak bardziej barwny na srednicy, bas jest glebszy, z lepszym oddaniem poglosu- roznica w basie narzuca sie od razu i wg mnie determinuje tez srednice, gora wydaje sie mniej precyzyjna, ale bardziej naturalna, inspiration jest generalnie b precyzyjny- moze sie to podobac, ale nie musi. W moim systemie revelation wydaje sie bardziej naturalny, mniej techniczny niz inspiration, gra glebiej-wplyw glebszego basu. Takze tak to mniej wiecej wyglada w moim odczuciu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Szymonie, wiadomo z twoim sprzętem nic nie może się równać - taki jest dobry[ podobno .... ] ale jeśli szukasz tanich a świetnych kabli za małe pieniądze to mogę

podrzucić trochę drutów i dostaniesz je free.Revelation to produkt który miałem kiedy Ty jeszcze nie potrafiłeś wiązać sam sznurowadeł albo lepiłeś babki w piaskownicy

więc z czym ty wyskakujesz ?

Słusznie Milimetr napisał ze jest to kabel [ przede wszystkim] do systemów ostro brzmiących i w jakis tam sposób potrafi załagodzić częściowo

ostrość jazgotania wzmacniacza.

Jurgen Ty chyba naprawdę jesteś przemęczony lub sfrustrowany, może ze starości.

Milimetr pisał o IC First, Second a nie głośnikowym revelation.

Nie mam wątpliwości, że na tanich drutach się znasz bo tylko takie słyszałeś.

 

Co do revelation vs inspiration(mam go dopiero 3 dzien) stary vdn jest jednak bardziej barwny na srednicy, bas jest glebszy, z lepszym oddaniem poglosu- roznica w basie narzuca sie od razu i wg mnie determinuje tez srednice, gora wydaje sie mniej precyzyjna, ale bardziej naturalna, inspiration jest generalnie b precyzyjny- moze sie to podobac, ale nie musi. W moim systemie revelation wydaje sie bardziej naturalny, mniej techniczny niz inspiration, gra glebiej-wplyw glebszego basu. Takze tak to mniej wiecej wyglada w moim odczuciu

Trafne spostrzeżenia. Jaką konfekcję mają testowane przez Ciebie kable, bo było dużo z nieoryginalną a to ma kluczowy wpływ na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen Ty chyba naprawdę jesteś przemęczony lub sfrustrowany, może ze starości.

Milimetr pisał o IC First, Second a nie głośnikowym revelation.

Nie mam wątpliwości, że na tanich drutach się znasz bo tylko takie słyszałeś.

 

Trafne spostrzeżenia. Jaką konfekcję mają testowane przez Ciebie kable, bo było dużo z nieoryginalną a to ma kluczowy wpływ na brzmienie.

VDH gra zawsze podobnie a jak to możesz sprawdzić na swoich lampkach i będziesz miał super brzmienie godne twojego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konfekcji najlepsza z najlepszych, przez naszego delegata vdh robiona. Zapomnialem o gorze, b ciekawa, subtelna. Scena tez b ladna. Korci mnie jeszcze wyprobowanie ktoregos z 3T, cena jednak juz spora.

 

ps kolego magnepan, dlaczego Ty takie glupoty wypisujesz, prosze o zaprzestanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Szymonie, wiadomo z twoim sprzętem nic nie może się równać - taki jest dobry[ podobno .... ] ale jeśli szukasz tanich a świetnych kabli za małe pieniądze to mogę

podrzucić trochę drutów i dostaniesz je free.Revelation to produkt który miałem kiedy Ty jeszcze nie potrafiłeś wiązać sam sznurowadeł albo lepiłeś babki w piaskownicy

więc z czym ty wyskakujesz ?

Słusznie Milimetr napisał ze jest to kabel [ przede wszystkim] do systemów ostro brzmiących i w jakis tam sposób potrafi załagodzić częściowo

ostrość jazgotania wzmacniacza.

Kupiłem The Revelation chyba 19 lat temu, rozprułem go, gdzieś jeszcze mam resztki.

Metalurgia posiada cechy, jakich nie można nawet śladu odnaleźć w żadnej innej, nawet najdroższej.

Niezwykle cwany kabel, druty nie są skręcone, tylko ułożone, skręcone są tylko w rdzeniu za to hartowane, ich fazę wyrównuje węgiel.

 

Dobry do linii zasilającej, raczej lampy lub mosfety, gdyż chodzi w wysokim paśmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VDH The Third czyli w pełni węglowy głośnikowiec gra jak żaden inny kabel. Jest nie do pomylenia. Na pewno nie jest to kabel do końca neutralny. W trzecim urzeka niesamowita gładkość wysokich tonów. Z linii 3T słuchałem tylko topowego interkonektu, jego brzmienie jest nowocześniejsze - lepsze rozciągnięcie na dole i górze. Robił też największe "WOW" ze wszystkich IC VdH. Jednak ostatecznie w moim systemie za mocno narzucał swój charakter.

Głośnikowca 3T u siebie nie słyszałem, ale spodziewam się że może być fenomenalny. Niestety topowy model to prawdziwa cuma okrętowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 17.12.2013 - 14:31

Stoje przed wyborem lepszego kabla glosnikowego niz ten ktory uzywalem dotychczas. Zawezilem pole do ww. Obecnie testuje inspiration-podoba mi sie, b otwarty, przestrzenny. Nie wiem jednak czy revelation nie bylby rownie dobry w tych aspektach, plus troche romantyzmu, moze lepsza barwa, soczystosc. Co sadziecie?

 

ps sprzet jak w omnie, cena kabli podobna 2600-2800

Spróbuj posłuchać kabel Qed Ruby - ten za 35zł/metr i zalutuj go w takie bananki :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cena jest po prostu śmieszna a dla mnie w niczym nie ustępuje Albedo Air 1 z rodowanymi widłami czy Equilibrium Aurora przy ułamku ich ceny .

 

Panowie powiedzcie mi coś o IC The Second gdzie przewodnikiem jest tylko węgiel. Ponoć znaczenie ma impedancja sprzętu jaki łączy.

Miałem niedawno ten kabel w pierwszej wersji i jak Kolega wyżej pisał nie jest to sam węgiel . Mam obecnie First Ultimate MKII i Orchida .

Second w stosunku do dwóch pozostałych nie jest równy . Ma dość wyraźnie zafalowaną charakterystykę . Tak jakby korektorem nieco obniżyć dolną i wyższą średnicę .

Wpięty w jego miejsce First zalewa nas masą informacji . Bas ma najlepsze zejście i jest najpotężniejszy . Płynność , gładkość , barwa zwłaszcza wokali powala . O dziwo słychać wszystko co jest nagrane i to wszystko jest takie wycieniowane , barwne i przyjemne nie tracąc zbyt konturów i krawędzi dźwięków . Orchid ma bas bardziej punktowy bez takiego zejścia . Ilość informacji podobna jak First w tej wersji ale jest kablem jaśniejszym . Należy pamiętać żeby wpinać go naklejkami od strony źródła i o tym że nawet używany musi pograć zanim zacznie właściwie grać .

To samo tyczy Firsta . Niby to węgiel ale z czasem gra nieco inaczej.

First to 100% węgiel . Ma coś 36om na żyle i około 5 om na " ekranie " . Mam nim spiętego DACa z końcówką i słychać delikatne " brumienie " w głośnikach . Brak ekranu robi swoje . Jednak gra tak że nie chcę innego kabla . Nawet Orchid tak nie gra . Koniecznie go dłużej posłuchajcie .

Co ciekawe ten węgiel gra tak jak węglowe rezystory Path audio w torze tweetera .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda44.

Czy ktos jescze tutaj moze potwierdzic,ze jest to takie odkrycie? Rozne tu juz byly cuda jak Gainclon,Audiolab itd

 

re the First Ultimate-mialem i odsprzedalem.Opinia byla generalnie na 'nie'.Probowal Elberoth reanimowac zainteresowanie.Pewnie dlatego,ze tak dobrze oceniony przez HiFi Critic.

 

Spróbuj posłuchać kabel Qed Ruby - ten za 35zł/metr i zalutuj go w takie bananki :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cena jest po prostu śmieszna a dla mnie w niczym nie ustępuje Albedo Air 1 z rodowanymi widłami czy Equilibrium Aurora przy ułamku ich ceny .

 

 

Miałem niedawno ten kabel w pierwszej wersji i jak Kolega wyżej pisał nie jest to sam węgiel . Mam obecnie First Ultimate MKII i Orchida .

Second w stosunku do dwóch pozostałych nie jest równy . Ma dość wyraźnie zafalowaną charakterystykę . Tak jakby korektorem nieco obniżyć dolną i wyższą średnicę .

Wpięty w jego miejsce First zalewa nas masą informacji . Bas ma najlepsze zejście i jest najpotężniejszy . Płynność , gładkość , barwa zwłaszcza wokali powala . O dziwo słychać wszystko co jest nagrane i to wszystko jest takie wycieniowane , barwne i przyjemne nie tracąc zbyt konturów i krawędzi dźwięków . Orchid ma bas bardziej punktowy bez takiego zejścia . Ilość informacji podobna jak First w tej wersji ale jest kablem jaśniejszym . Należy pamiętać żeby wpinać go naklejkami od strony źródła i o tym że nawet używany musi pograć zanim zacznie właściwie grać .

To samo tyczy Firsta . Niby to węgiel ale z czasem gra nieco inaczej.

First to 100% węgiel . Ma coś 36om na żyle i około 5 om na " ekranie " . Mam nim spiętego DACa z końcówką i słychać delikatne " brumienie " w głośnikach . Brak ekranu robi swoje . Jednak gra tak że nie chcę innego kabla . Nawet Orchid tak nie gra . Koniecznie go dłużej posłuchajcie .

Co ciekawe ten węgiel gra tak jak węglowe rezystory Path audio w torze tweetera .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 22:10

muda44.

Czy ktos jescze tutaj moze potwierdzic,ze jest to takie odkrycie?

Napisałem jak ten kabel sprawuje się u mnie . Trzeba brać pod uwagę że wyraźnie łagodzi całość przekazu a ja tego nieco potrzebowałem . Więc jak system jest zbyt " wyraźny " i chcemy go umuzykalnić to świetne rozwiązanie tym bardziej że nic nie gubi z detali i jest równy w całym paśmie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który IC XLR VdH jest waszym zdaniem najbardziej łagodzacy?

I który w ogóle z wszystkich firm waszym zdaniem jest najlepszy do samych vokali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem The Revelation chyba 19 lat temu, rozprułem go, gdzieś jeszcze mam resztki.

Metalurgia posiada cechy, jakich nie można nawet śladu odnaleźć w żadnej innej, nawet najdroższej.

Niezwykle cwany kabel, druty nie są skręcone, tylko ułożone, skręcone są tylko w rdzeniu za to hartowane, ich fazę wyrównuje węgiel.

No to podziel sie zdjeciami. Co? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3e96eb973ce813dd6562ce2a5073bf25.JPG

 

A to kupiłem 25 lat temu,

 

January%2024,%202008%20007.jpg

 

A to kupiłem dwa tygodnie temu, na prezent.

 

80_1201259599.jpg

 

A to kupiłem 30 lat temu.

 

2009-03-31-19-51-03.jpg

 

A to kupiłem 15 lat temu i niepotrzebnie sprzedałem, teraz muszę odkupić.

 

RS-1500.jpg

 

A to dopiero kupię.

 

7b35ce47f15ee2e7.jpg

 

To też miałem 26 lat temu, wydałem bo zagracało mi to przestrzeń.

 

Kolego Stasiop.

 

Nie będę nic więcej wklejał, to niepoważne co Kolega proponuje nie dowierzając mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.