Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli Van Den Hul


muda44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doszły jeszcze the wave i c5 hybrid zobaczymy co z tego będzie. 
 

A z takich krajowych informacji to od dziś można kupić sprzęt unitra 🙂 tylko ze ceny powyżej 10.000 zł , wzmacniacz ponad 14.000 zł , oprócz CD (Ok 6000 zł - czyli norma ) wszystko dość drogie . Może jak ktoś kupi i da opinię to może kiedyś …

 

www.unitra.com

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2014 o 23:18, muda44 napisał:

Osobiście cenię sobie wyroby tego producenta oprócz walorów brzmieniowych za jakość wykonania czy choćby samego opakowania .

W tej chwili używam węglowego First Ultimate MKII . Miałem Orchida , The Name , Second w pierwszej wersji ( pożyczony ale wystarczyło żeby poznać ten kabel ) i Integration Hybrid . Z kolumnowych CS-122 w pierwszej wersji ale to były lata 1997-2003 i niewiele teraz mogę o nim napisać .

 

Z IC wrażenie zrobił i robi na mnie wspomniany wyżej First którego stawiam wyżej od Orchida . Orchid jest ciut bardziej przejrzystym - jaśniejszym kablem ale nie ma tej magii którą ma jego węglowy brat . Przy wyborze tych kabli trzeba brać pod uwagę że First pomimo że jest bardzo spójny , równy i rozdzielczy dość wyraźnie dociepla brzmienie . Ma też potężniejszy bas . Orchid ma bas bardziej punktowy , bez takiej potęgi .

Czyli First tam gdzie system wymaga uspokojenia , docieplenie i większej łagodności bez utraty równowagi , spójności i rozdzielczości .

 

Integration Hybrid nie przekonał mnie do siebie . Kabel ten ma wyraźnie podbitą i nieco ostrą górę pasma . Reszta jest podobna ale nieco gorsza od Orchida .

The Name - świetnie wykonany , tani kabel . Kabel wyraźnie łagodzący przekaz ale i też nieco zacierający detale .

Second nieco wycina niższą i wyższą średnicę . Reszta jest ciepła i dość rozdzielcza ale brakuje tu do rozdzielczości Firsta i Orchida .

Witam, mam pytanie „nabyłem ostatnio nowe Van den hul the valley i na zakończeniach z jednej strony są napisy Ground end, bez żadnych strzałek jak u konkurencji . Teraz zastanawiam się jak je podpiąć . Czy stroną z napisem ground end do CD ( źródła ) czy do wzmacniacza ? Kilka innych vdh tez ma takie naklejki. W wolnej chwili poproszę o odpowiedź.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gregory78 napisał:

Witam, mam pytanie „nabyłem ostatnio nowe Van den hul the valley i na zakończeniach z jednej strony są napisy Ground end, bez żadnych strzałek jak u konkurencji . Teraz zastanawiam się jak je podpiąć . Czy stroną z napisem ground end do CD ( źródła ) czy do wzmacniacza ? Kilka innych vdh tez ma takie naklejki. W wolnej chwili poproszę o odpowiedź.  

Nie pamiętam, od lat używam innych kabli ale było o tym w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jimmi napisał:

Jak nie ma oznaczeń, każdego vdh podłączam zgodnie z kierunkiem napisów i wowczas nigdy się nie zastanawiam.

A jak są naklejki „Ground end” ? Z opisów na zagranicznych forach wynika, że od źródła ( naklejka ) do wzmacniacza a na na naszych odwrotnie i bądź tu człowieku mądry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz stroną od źródła zgodnie z napisem Van den hul.                                                                                     --->

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołączam do klubu z RCA Integration Hybrid i głośnikowymi The Wind i Reveleation.

Mam od razu pytanie co do Revelation. Kupiłem używane, grają wyśmienicie (Rotel + Focal), ale mają sfatygowane widełki. Zdjęcia poniżej. No i czy wymieniać na oryginalne BeriBus (stosunkowo kosztowne) czy założyć samemu (jest ogarniętych w tych sprawach) jakieś banany (np Kacasy rodowane)?

1n.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Leszek67 napisał:

ale mają sfatygowane widełki. Zdjęcia poniżej. No i czy wymieniać na oryginalne BeriBus (stosunkowo kosztowne) czy założyć samemu (jest ogarniętych w tych sprawach) jakieś banany (np Kacasy rodowane)?

 Jak wymieniać to tylko na BeriBus , jak na inne to lepiej zostawić te sfatygowane, ja nawet na zworkach mam BeriBus, ale poco wymieniać jak spełnija swoją funkcje.

zworki.jpg

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Leszek67 napisał:

minimum 1200zł

Tak mniej więcej to kosztuje ale masz przynajmniej porządnie zrobione za 8 wtyków to wychodzi i tak śmiesznie tanio 150 zł / szt. z robocizną  🙂, ja dostałem jeszcze oryginalne pudełko :),

 

 

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić się. Oczywiście widełki dają teoretycznie lepsze połączenie, ale potrafią się luzować jeśli kabel będzie z jakichś tam powodu poruszony/poruszany. Miałem tak kilkakrotnie właśnie z tym kablem. Te wtyki mają śrubę rozporową i są kątowe więc kabel w mniejszym stopniu będzie obciążał połączenie. Przeliczałem średnicę rzeczywistą przewodnika i jest ok, dodatkowo koszulka termokurczliwa.

Jak zrobię zamieszczę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Za późno, za późno 😉, już obciąłem końcówki, wyrównałem długości, zakupiłem w końcu specjalistyczny sprzęt do ściągania izolacji i w wolnej chwili będę się brał za konfekcję. 

Teraz słucham na The Wind mk2 Hybrid - jest naprawdę ok, ale jednak Revelation to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik The Wind MK2 jestem ogólnie zadowolony ale zaintrygował mnie Twój wpis w związku z czym mógłbyś po krótce opisać różnice pomiędzy tymi kablami, co Ci bardziej się podoba w jednych i drugich? Jakie mają wady Twoim zdaniem?

Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku słowach - Revelation w moim systemie to taki kolejny kroczek lepiej od The Wind. Swoboda, przestrzeń, detal. Słychać klasę brzmienia.

Miałem zostać na The Wind, ale trafiła się używka Revelation w okazyjnej cenie to się skusiłem. Jeśli miałbym zapłacić 2,5 x tyle co za Wind'a to pewnie bym się mocno zastanawiał.

Istotna jest też kwestia klocków w zestawie. W jednym zestawie najlepiej spasował mi Clearwater, w drugim The Wind na zmianę z Neotech NES 3005 (nie wiem który zostawić). W głównym sprzęcie Revelation, chociaż Netoech 3005 też jest całkiem niezły.

poniżej linki do tematów na AS o Revelation :

https://www.audiostereo.pl/topic/107973-vdh-inspiration-vs-vdh-revelation/

https://www.audiostereo.pl/topic/133391-the-wind-mkii-revolution-revelation-vdh/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ,że The Wind bardzo ładnie skontrolował mi bas w Focal Aria 926. Nie skrócił go, jest nisko ale nie rozłazi się. Na innych kablach potrzebne były pułapki basowe, po podłączeniu Winda wywaliłem je. Podobny efekt miałem w sypialni na podstawkach Aria 906.

Edytowane przez Leszek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
19 godzin temu, element21 napisał:

Cześć

Panowie, prośba o pomoc. Jesteście jakoś w stanie ocenić na podstawie zdjęć oryginalność (lub nie) kabli z tej aukcji ? 🙂

https://www.olx.pl/d/oferta/van-den-hul-mc-d-102-hybrid-kabel-rca-oryginalny-CID99-IDSSZba.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Oryginalne. Swoją drogą całkiem fajne kable, choć wolę kombinacje the bay c5 z the Second.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.