Skocz do zawartości
IGNORED

Wojna w Ukrainie | Na żywo z Ukrainy


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie będę powtarzać tylko dlatego, że nie przeczytałeś.

Piszesz niejasno i bełkotliwie szymek. Jeżeli nie zamierzasz tego poprawić to kij ci w oko, nie będę pochylał się nad twoimi wypocinami. Dla mnie żadna strata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaro_747 napisał:

Piszesz niejasno i bełkotliwie szymek.

Że co!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cichy71
Nie rozumiemy się na poziomie fundamentalnym. Mamy u siebie miliony ukraińskich imigrantów. Z pewnością większość z nich zapatrzona jest w Banderę i Suchewycza. Jeśli teraz, tu na miejscu zwykli ludzie nie zaczną się zastanawiać o co tym Polakom tak chodzi z tym Banderą, to zapewniam Cię, że gdyby jakimś sposobem Ukraina wygrała i zaczęła się odbudowywać, to Ukraińcom będzie za przeproszeniem koło d*py wisieć co my myślimy. Wiesza się psy na polskich nacjonalistach, zapomniawszy, że Ukraińcy maja ich znacznie znacznie więcej. Nie chce się o tym mówić, ja to rozumiem, po co teraz zadrażniać, ale pozbądźmy się złudzeń, że bez mocniejszych impulsów coś się zmieni. Zmienia się tylko chwilowa percepcja bo wiadomo kto jest ofiarą, a kto agresorem, ale nie uwierzę w coś takiego, że kiedyś tam po wojnie, na spokojnie i powoli będzie można rozmawiać o Wołyniu. Przez lata temat ten był odgórnie wyciszany. Wielu Polaków w swej głębokiej nieświadomości dowiedziało się o rzezi wołyńskiej niedawno, gdy zaczęły pojawiać się akcje oddolne. Niestety, ale próba przeciągania tego będzie prowadzić do skutku odwrotnego - nasilania polskiego nacjonalizmu. Nie wiem, czy Ty tego nie zauważasz, że przy ogromnym wsparciu i pomocy dla Ukrainy rośnie równocześnie spora niechęć, a nawet wrogość, której głównym motorem napędowym jest Wołyń?  To jak rak w naszych wzajemnych relacjach. Należy to leczyć jak najszybciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lumperator napisał:

Zmienia się tylko chwilowa percepcja bo wiadomo kto jest ofiarą, a kto agresorem, ale nie uwierzę w coś takiego, że kiedyś tam po wojnie, na spokojnie i powoli będzie można rozmawiać o Wołyniu.

Dokładnie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Lumperator napisał:

dla Ukrainy rośnie równocześnie spora niechęć, a nawet wrogość, której głównym motorem napędowym jest Wołyń

Gówno prawda. Motorem napędowym jest kreml.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, burz napisał:

Gówno prawda. Motorem napędowym jest kreml.

Możesz zaklinać rzeczywistość, Twoja sprawa. Miażdżąca większość Polaków nie popiera Rosji, Putina i całego tego ruskiego świata. Teraz jednak próbuje się osobom myślącym o Polsce wmówić, że są na usługach Kremla. Niedługo wywieszenie polskiej flagi będzie wzbudzać u niektórych myśl, czy aby czasem nie zrobił tego ruski troll. W tym kraju nie można myśleć o polskim interesie narodowym, bo jak tylko pada słowo "narodowy", to idziesz do wora z napisem Kreml. To jest na prawdę chore. Kogo obchodzi że inflacja zapier***la, kredyty rosną, żywność, energia wszystko... Trzeba zaciągnąć pożyczkę z UE na pomoc Ukrainie... "marne" 9 miliardów EURO, bo ci ludzie też muszą jakoś żyć. Nikt nie pytał obywateli czy im to pasuje i jak im się żyję, a Morawiecki zajarany, że Rada Europejska to przyklepała. Ukraina będzie nam to spłacać, a my unijnym bankierom? A może w imię poświęcenia niech Polacy to spłacają, w końcu do spłacania różnych kredytów, pożyczek, rat, mini ratek są tak przyzwyczajeni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, burz napisał:

Gówno prawda. Motorem napędowym jest kreml.

Dokładnie. Trzeba być idiotą żeby tego nie widzieć.

Przykładowo na tym forum kto co jakiś czas wyskakiwał z Banderą i tekstami o banderowcach? Niejaki Zyzol. Gostek występujący pod kilkoma nickami ale zawsze z tą samą, antyzachodnią i prokremlowską retoryką.

Oraz niejaki JuG - całkiem już jawny wielbiciel bandyty Putina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, burz napisał:

Gówno prawda. Motorem napędowym jest kreml.

Gówno prawda, natłok imigrantów uruchamia pierwotną i podświadomą reakcję obronną czyli strach przed nieznanym. To naturalne mieć innych w d... a jak zbyt blisko przyłażą być anty. Ale dobre serce każe pomagać.

-----

14 minut temu, Lumperator napisał:

Niedługo wywieszenie polskiej flagi będzie wzbudzać u niektórych myśl, czy aby czasem nie zrobił tego ruski troll.

Wkrótce to już nie będzie ruski trol a nacjonalista, bo dziś w modzie szachownica b/cz/n/ż.

-----

13 minut temu, Jaro_747 napisał:

Przykładowo na tym forum kto co jakiś czas wyskakiwał z Banderą i tekstami o banderowcach?

Udawanie, ze banderowców nie było, nie ma i nie będzie to patriotyzm? To też ciekawe własnych nacjonalistów ganiać a na cudzych oko przymykać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lumperator napisał:

Możesz zaklinać rzeczywistość, Twoja sprawa. Miażdżąca większość Polaków nie popiera Rosji, Putina i całego tego ruskiego świata. Teraz jednak próbuje się osobom myślącym o Polsce wmówić, że są na usługach Kremla. Niedługo wywieszenie polskiej flagi będzie wzbudzać u niektórych myśl, czy aby czasem nie zrobił tego ruski troll. W tym kraju nie można myśleć o polskim interesie narodowym, bo jak tylko pada słowo "narodowy", to idziesz do wora z napisem Kreml. To jest na prawdę chore. Kogo obchodzi że inflacja zapier***la, kredyty rosną, żywność, energia wszystko... Trzeba zaciągnąć pożyczkę z UE na pomoc Ukrainie... "marne" 9 miliardów EURO, bo ci ludzie też muszą jakoś żyć. Nikt nie pytał obywateli czy im to pasuje i jak im się żyję, a Morawiecki zajarany, że Rada Europejska to przyklepała. Ukraina będzie nam to spłacać, a my unijnym bankierom? A może w imię poświęcenia niech Polacy to spłacają, w końcu do spłacania różnych kredytów, pożyczek, rat, mini ratek są tak przyzwyczajeni. 

Kłamiesz.

Nikomu niczego się nie wmawia - to żałosna próba ratowania pozycji którą Kreml zdobywał pracowicie przez tyle lat.

Skoro nie da się namówić Polaków żeby kochali Putina to niech chociaż przestaną wierzyć w Zachód, w zachodnią demokrację, w sens popierania Ukrainy. Taki plan minimum żeby ograniczyć straty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jaro_747 napisał:

Kłamiesz.

Nikomu niczego się nie wmawia...

Sam kłamiesz, bo jak ktoś tylko dostrzeże, że świat jest szary a nie czarno-biały, to oskarża się go poparcie dla Rosji... sam to wielokrotnie robiłeś więc kłamiesz perfidnie.

16 minut temu, Jaro_747 napisał:

Skoro nie da się namówić Polaków żeby kochali Putina to niech chociaż przestaną wierzyć w Zachód, w zachodnią demokrację, w sens popierania Ukrainy.

Zacytuję:

38 minut temu, Jaro_747 napisał:

Trzeba być idiotą żeby...

...z obaw o własny kraj zrobić np brak sensu poparcia dla Ukrainy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Sam kłamiesz, bo jak ktoś tylko dostrzeże, że świat jest szary a nie czarno-biały, to oskarża się go poparcie dla Rosji... sam to wielokrotnie robiłeś więc kłamiesz perfidnie.

Albo bredzisz, albo kłamiesz szymek. Albo nie starcza ci inteligencji żeby zrozumieć co piszę.

Podam ci prosty przykład. Tacy np. antyszczepionkowi idioci mogą być narzędziem Kremla całkowicie nieświadomym. Tak zwani "pożyteczni idioci". Mogą też robić to całkowicie świadomie i za pieniądze.

Ja twierdzę, że zdecydowana większość to ci pierwsi.

I tu moje pytanie - Rozumiesz różnicę, nie rozumiesz, udajesz że nie rozumiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

Podam ci prosty przykład. Tacy np. antyszczepionkowi idioci mogą być narzędziem Kremla całkowicie nieświadomym. Tak zwani "pożyteczni idioci".

Mogą być. Ogólnie to 99% jest nie tyle "idiotami" co po prostu laikami, a Twój przykład o tyle dobry, że życie już zweryfikowało którym "idiotom" intuicja podpowiedziała żeby stanąć po właściwej stronie. Ale nie rób tu covidowego OT.

5 minut temu, Jaro_747 napisał:

Albo bredzisz, albo kłamiesz szymek.

Nie kolego, po prostu krótko i treściwie opisałem rzeczywstość, która Cię po prostu przerasta.

8 minut temu, Jaro_747 napisał:

I tu moje pytanie - Rozumiesz różnicę, nie rozumiesz, udajesz że nie rozumiesz?

To Ty nie rozumiesz, że obawy np o Polskę, w której 10% stanowić będą Ukraińcy to efekt zdrowego rozsądku, który jak widać nie wszyscy posiadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na świat oczyma jelonka Bambi, bredzisz, uprawiasz pieniactwo, skarcony latasz z donosami do moderacji a na koniec wyskakujesz z pouczeniami.

Jednak największym twoim problemem szymek jest to, że ty po prostu masz problemy ze zrozumieniem tekstu.

Ja coś piszę, ty widzisz całkiem coś innego i skutkiem tego nie dyskutujesz z moimi opiniami tylko z własnymi o nich wyobrażeniami.

 

P.S.

Tyle czasu intelektualnym ascetom poświęcam wyłącznie w niedziele. Teraz jest już poniedziałek więc żegnam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mamy wojnę. Obowiązuje polska racja stanu a ta wyrażona jest tu wyraźnie. Wszelkie próby podważania jednoności Zachodu (Europa i USA) wobec zagrożenia ze strony Rosji powinny być traktowane jako działania na jej szkodę. 

Na stronie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    jest to wystarczająco jasno określone:

"Prezydent Duda podkreśli znaczenie współpracy transatlantyckiej, która pozostaje fundamentalna dla siły i wiarygodności Sojuszu. Dla nas jest jasne, że Europa potrzebuje Stanów Zjednoczonych, tak samo jak Stany Zjednoczone potrzebują Europy"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jaro_747 napisał:

Jednak największym twoim problemem szymek jest to, że ty po prostu masz problemy ze zrozumieniem tekstu.

Rozumiem Twoje wpisy na tyle dobrze, że wykazuję gdzie się mylisz.

10 minut temu, Jaro_747 napisał:

...nie dyskutujesz z moimi opiniami...

Nie będę wnikać w szczegóły czegoś, co już w założeniach jest błędne. To tak jak liczyć całki nie wiedząc ile to jest 2+2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jar1 napisał:

Obecnie mamy wojnę. Obowiązuje polska racja stanu a ta wyrażona jest tu wyraźnie. Wszelkie próby podważania jednoności Zachodu (Europa i USA) wobec zagrożenia ze strony Rosji powinny być traktowane jako działania na jej szkodę. 

Na stronie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    jest to wystarczająco jasno określone:

"Prezydent Duda podkreśli znaczenie współpracy transatlantyckiej, która pozostaje fundamentalna dla siły i wiarygodności Sojuszu. Dla nas jest jasne, że Europa potrzebuje Stanów Zjednoczonych, tak samo jak Stany Zjednoczone potrzebują Europy"

 

No pacz Pan, nawet Duda potrafi powiedzieć coś sensownego.

Szkoda tylko że tak rzadko, ale nie będę się czepiał. Ogólnie rzecz biorąc Dudzie kontakty międzynarodowe dobrze robią. Jakby jeszcze wypieprzył z Kancelarii tych wszystkich kapusiów Prezesa typu Dera to kto wie, może wyszedłby na ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jaro_747 napisał:

Patrzysz na świat oczyma jelonka Bambi...

Za ten jakże miły tekst wyjątkowo przymknę oko na buractwo pozostałych.

2 minuty temu, Jaro_747 napisał:

No pacz Pan, nawet Duda potrafi powiedzieć coś sensownego.

Szkoda tylko że tak rzadko, ale nie będę się czepiał. Ogólnie rzecz biorąc Dudzie kontakty międzynarodowe dobrze robią. Jakby jeszcze wypieprzył z Kancelarii tych wszystkich kapusiów Prezesa typu Dera to kto wie, może wyszedłby na ludzi.

Wow!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Rozumiem Twoje wpisy na tyle dobrze, że wykazuję gdzie się mylisz.

Nie będę wnikać w szczegóły czegoś, co już w założeniach jest błędne. To tak jak liczyć całki nie wiedząc ile to jest 2+2.

Ja pierdzielę!!!

Gdzie ty tomuś kiedykolwiek coś mi wykazałeś??? Palma całkiem ci odbiła.

Jeden przykład mi podaj proszę.

A co do całek to wiesz, tu akurat słabo trafiłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaro_747 napisał:

No pacz Pan, nawet Duda potrafi powiedzieć coś sensownego.

"Jakość" samego prezydenta nie ma znaczenia na polską rację stanu. A do tej tam przedstawionej nie mam zastrzeżeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Kłamiesz.

Nikomu niczego się nie wmawia - to żałosna próba ratowania pozycji którą Kreml zdobywał pracowicie przez tyle lat.

Skoro nie da się namówić Polaków żeby kochali Putina to niech chociaż przestaną wierzyć w Zachód, w zachodnią demokrację, w sens popierania Ukrainy. Taki plan minimum żeby ograniczyć straty.

 

Nie chcesz przyjąć do wiadomości, że:
-  70 kilka państw jest za działaniami aby zachód wspierał Ukrainę, ale ~130 jest po drugiej stronie (w sposób jawny i ukryty). 
- USA utraciły kontrolę na bliskim wschodzie po przegranych wojnach w Iraku i Afganistanie (wygrane bitwy to nie wygrane wojny).
- Kraje Ameryki Południowej zmierzają w stronę rządów lewicowych, ale jednocześnie w kontrze do USA.  
- Zacieśnia się układ BRICS (Brazylii, Rosji, Indii, Chin i RPA)
- Świat arabski nie stoi po żadnej stronie, ale znacząco zyskał dzięki Pekinowi i Moskwie (np. uzgodnienie ograniczenia wydobycia ropy aby podbić ceny).
- W Europie zaczyna powoli braknąć sprzętu aby wysyłać na Ukrainę (którego ogólnie było nie za wiele przez taką a nie inną politykę państw w Europie). 
- W Rosji i na Ukrainie znajdują się metale ziem rzadkich potrzebne do produkcji elektroniki, broni, elementów OZE, baterii do pojazdów elektrycznych itd. Na Ukrainie jest spore wydobycie Uranu i innych cennych metali (głownie na terenach wschodu i południa Ukrainy okupowanych obecnie przez Rosję). Dłuższe zatrzymanie eksportu tych metali będzie dla zachodu sporym kłopotem.

Czemu o tym pisze. Nie dlatego, ze dostałem przelew z Kremla (choć kurs dobry) tylko dlatego, że duża część świata NIE ZGADZA SIĘ na świat jednobiegunowy zarządzany z USA. Proxy War na Ukrainie jak to się teraz mawia to nawet nie USA vs Rosja, nie USA vs Chiny tylko USA z satelitami vs konsolidujaca sie Azja, Rosja, Ameryka Łacińska a nawet po cichu niektóre kraje Europy. To wielka globalna zmiana, której efekt nie jest możliwy bez dużej wojny. Po prostu nie ma mozliwości aby pokojowo dało się ustawić duże figury na szachownicy bez zbijania pionków. Prawdę powiedziawszy mógłbym nawet zaryzykować, że wielcy tego świata nie rozmawiają jak zakończyć wojnę, tylko jak ją rozdmuchać i kogo następnego wjeb*ć na minę. I tak jak pisałem w którymś poście - jeśli dojdzie, nazwijmy to, do "lekkiego" starcia z NATO, to istnieje duże ryzyko, że Chiny zaczną robić zamieszanie przy Tajwanie aby sprawdzić czy USA jest w stanie działać na wielu polach jednocześnie. Sygnały z USA (nawet słuchając Bartosiaka, którego nie jestem wielkim fanem, ale czasem słucham) idą dość jasne - albo zaczniecie się militaryzować w tej Europie i wydawać na obronę dużo większą kasę, albo będzie na prawdę ciężko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lumperator napisał:

Nie chcesz przyjąć do wiadomości, że:
-  70 kilka państw jest za działaniami aby zachód wspierał Ukrainę, ale ~130 jest po drugiej stronie (w sposób jawny i ukryty). 
- USA utraciły kontrolę na bliskim wschodzie po przegranych wojnach w Iraku i Afganistanie (wygrane bitwy to nie wygrane wojny).
- Kraje Ameryki Południowej zmierzają w stronę rządów lewicowych, ale jednocześnie w kontrze do USA.  
- Zacieśnia się układ BRICS (Brazylii, Rosji, Indii, Chin i RPA)
- Świat arabski nie stoi po żadnej stronie, ale znacząco zyskał dzięki Pekinowi i Moskwie (np. uzgodnienie ograniczenia wydobycia ropy aby podbić ceny).
- W Europie zaczyna powoli braknąć sprzętu aby wysyłać na Ukrainę (którego ogólnie było nie za wiele przez taką a nie inną politykę państw w Europie). 
- W Rosji i na Ukrainie znajdują się metale ziem rzadkich potrzebne do produkcji elektroniki, broni, elementów OZE, baterii do pojazdów elektrycznych itd. Na Ukrainie jest spore wydobycie Uranu i innych cennych metali (głownie na terenach wschodu i południa Ukrainy okupowanych obecnie przez Rosję). Dłuższe zatrzymanie eksportu tych metali będzie dla zachodu sporym kłopotem.

Czemu o tym pisze. Nie dlatego, ze dostałem przelew z Kremla (choć kurs dobry) tylko dlatego, że duża część świata NIE ZGADZA SIĘ na świat jednobiegunowy zarządzany z USA. Proxy War na Ukrainie jak to się teraz mawia to nawet nie USA vs Rosja, nie USA vs Chiny tylko USA z satelitami vs konsolidujaca sie Azja, Rosja, Ameryka Łacińska a nawet po cichu niektóre kraje Europy. To wielka globalna zmiana, której efekt nie jest możliwy bez dużej wojny. Po prostu nie ma mozliwości aby pokojowo dało się ustawić duże figury na szachownicy bez zbijania pionków. Prawdę powiedziawszy mógłbym nawet zaryzykować, że wielcy tego świata nie rozmawiają jak zakończyć wojnę, tylko jak ją rozdmuchać i kogo następnego wjeb*ć na minę. I tak jak pisałem w którymś poście - jeśli dojdzie, nazwijmy to, do "lekkiego" starcia z NATO, to istnieje duże ryzyko, że Chiny zaczną robić zamieszanie przy Tajwanie aby sprawdzić czy USA jest w stanie działać na wielu polach jednocześnie. Sygnały z USA (nawet słuchając Bartosiaka, którego nie jestem wielkim fanem, ale czasem słucham) idą dość jasne - albo zaczniecie się militaryzować w tej Europie i wydawać na obronę dużo większą kasę, albo będzie na prawdę ciężko. 

Normalnie jakbym JuGa czytał. To samo i podobny styl... 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jar1 napisał:

Normalnie jakbym JuGa czytał. To samo i podobny styl... 😉

To samo mogę powiedzieć o Tobie i Jaro747. Nawet podobne nicki :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szymon1977 napisał:

To Ty nie rozumiesz, że obawy np o Polskę, w której 10% stanowić będą Ukraińcy to efekt zdrowego rozsądku, który jak widać nie wszyscy posiadają

Ty masz jakieś chore fobie, przed II Wojną światową Polska miała 69% obywateli polskiego pochodzenia, cała reszta to były mniejszości narodowe w ilości 31% (1920r.) i dalej mówimy rodzimym językiem i co gorsza dalej mamy swoich pożytecznych idiotów robiących Moskwie dobrze zamiast nam !

Było u nas w sumie maksymalnie 4 miliony uchodźców, głównie kobiety i dzieci z Ukrainy a obecnie jest tylko ok 2 milionów i ta ilość dalej maleje, za tym ogarnij się te 10% to mają być z łapanki na granicy?
 

Kolejna sprawa jeśli Ukraina szybko wejdzie do UE to Polska będzie tylko krajem tranzytowym i ludzie z Ukrainy pojadą na zachód bo tam mogą więcej zarobić niż u nas. Do tej pory  nie mieli możliwości swobodnego poruszania się na zachód UE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lumperator napisał:

To samo mogę powiedzieć o Tobie i Jaro747. Nawet podobne nicki 😛

To też typowa dla niego odpowiedź. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lumperator napisał:

W Europie zaczyna powoli braknąć sprzętu aby wysyłać na Ukrainę...

Ciekawe, jakoś na to nie zwracałem uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jar1 napisał:

"Jakość" samego prezydenta nie ma znaczenia na polską rację stanu. A do tej tam przedstawionej nie mam zastrzeżeń.

No tak, ale racja stanu to pewne abstrakcyjne pojęcie które można sobie rozważać, ale dopiero jego materializacja w postaci konkretnych działań i decyzji ma realne znaczenie.

To miłe gdy Duda mówi coś z sensem, ale można zapytać gdzie był i co robił gdy Macierewicz demolował polską Armię i co robi teraz gdy Błaszczak miota się z dziwnymi zakupami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaro_747 napisał:

To miłe gdy Duda mówi coś z sensem, ale można zapytać gdzie był i co robił gdy Macierewicz demolował polską Armię i co robi teraz gdy Błaszczak miota się z dziwnymi zakupami.

Ale o tym były, są i będą dyskusje w innych wątkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lumperator napisał:

To samo mogę powiedzieć o Tobie i Jaro747. Nawet podobne nicki 😛

A to ty Jug! no to rozumiem to rozmydlanie, ściemnianie i propagandę z Kremla tu na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ASURA napisał:

Ty masz jakieś chore fobie...

Zamiast mojego wpisu skomentowałeś własne fobie ale to ja je mam? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Ciekawe, jakoś na to nie zwracałem uwagi.

Sedesów dla ruSSkich brakuje, ty masz stąd to zadowolenie i beztroska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.