Skocz do zawartości
IGNORED

Wojna w Ukrainie | Na żywo z Ukrainy


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

@jar1

 

My się chyba trochę nie rozumiemy. Jestem bardzo szczęśliwy że urodziłem się i mieszkam w Europie, uważam że miejsce Polski jest w Unii i nie mam co do tego wątpliwości. Ale czymś innym jest poczucie jedności z zachodnią kulturą a czymś innym ocena tego co niektóre państwa mają do zaoferowania w tej wojnie. Wszędzie widzisz putlera, to zdarta płyta, ciągle o tym czytam w Twoich wypowiedziach. Powtórzę jeszcze raz, nawet jeżeli mogę zrozumieć powody i pragmatyczne pobudki które mają wpływ na politykę mocarstw zachodu to nie musi mi się to podobać.

Ja sądziłem że Tobie rzeczywiście chodzi o pokonanie putlera i wykopanie go z międzynarodowej polityki na lata. A tymczasem mówisz jedno, myślisz co innego, coś Ci się poplątało. Żeby zdusić putlerowskie ambicje Ukrainie potrzebna jest pilna i poważna pomoc. Miliard niczego nie zmieni, bo zamiast tego miliarda potrzebna jest ciężka broń i to natychmiast. Zamawianie jej z konkretnych miejsc wymaga czasu a Ukraina ma go niewiele. Krauss-Maffei Wegmann którzy produkują PzH 2000 już mają kolejki i nie zrobią wyjątków dla Ukrainy. Podobnie jest z najnowocześniejszym niemieckim systemem przeciwlotniczym SysFly. Niemcy nie podzielą się swoim ale ufundują Ukraińcom nówkę... jedną sztukę, jeden system na który trzeba czekać do października😂, bo takie producent ma terminy. Nie widzisz tej tragikomedii? A do października ruscy mogą już być w Połtawie i w Zaporożu, jeżeli coś źle pójdzie. Czy Ty to rozumiesz, rozumiesz te zależności? Wszyscy się solidaryzujemy a przynajmniej większość z nas, ale te wszystkie "sankcje" są bezczelnie obchodzone. Nawet Ukraińcy których widzę dzień w dzień wiedzą że putler nigdy tak dobrze nie zarabiał jak teraz i jest to dla nich bardzo gorzka prawda. Także daj już spokój z tą "zdradą" zachodnich ideałów, wiarą w jedność Unii, itp, itd, to już jest nudne. Zdejmij klapki z oczu i bądź obiektywny. Ja marzyłem o tym żeby ta wojna ostatecznie (przynajmniej na 30-40 lat) zablokowała ruskich i ich parszywe "ambicje". Niestety tak nie jest i niestety tak się nie stanie, nie wierzę w sprawiedliwy pokój dla Ukrainy. Czy można być człowiekiem zachodu a jednocześnie mieć otwarty umysł? Można, nie trzeba wciąż klepać formułek że krytyka działań Francji czy Niemiec jest niegodna i niby pomaga ruskim. Przecież w tej krytyce chodzi właśnie o to żeby tym ruskim dokopać, przekazać więcej broni Ukrainie i w ten sposób powalczyć o sprawiedliwy, wolny świat. Nie potrafisz posklejać tych faktów?

Jeżeli chodzi o realną pomoc to raczej nie do mnie z tym. Jeżeli zrzuciłeś się na Bayraktara to szacun, szacunek dla wszystkich ludzi ktörzy pomagają, każdy tak jak tylko potrafi. Przez ćwierć wieku służyłem w konkretnej instytucji, teraz - od końca stycznia prawie na okrągło, z krótkimi przerwami na wizyty w domu... szkolimy młodych Ukraińców którzy wracają na wojnę. Zrzekliśmy się jakichkolwiek pieniędzy, tylko żarcie i dach nad głową. Jesteśmy w Polsce ale bywamy też po drugiej stronie granicy. W poniedziałek byłem 80 km od linii frontu, widziałem wiele i chyba każdy na moim miejscu, szczególnie po czymś takim miałby wyrobione zdanie o ruskich bandytach. Tam są gruzy, ludzie z tobołkami. Już o tym pisałem, to jest Wawa z roku 1939 czy jeszcze gorzej - z 1944-go. Ja jednak nie potrzebowałem aż takich doświadczeń i dowodów żeby robić to co robię, w styczniu nie było jeszcze wojny.

Nawet nie wyobrażasz sobie jak blisko jesteśmy w swoich poglądach. Tyle tylko że ja miałem sen i sądziłem że Europa naprawdę zareaguje, w dużo większym stopniu niż to się dzieje teraz. Powtórzę po raz enty - rozumiem powody które mogą powodować Francuzami czy Niemcami (choć to śmierdzi na odległość) ale albo chcemy pokonać putlera albo nie chcemy. Albo - albo. Nie możemy go pokonać prowadząc politykę taką jak do tej pory. I teraz się zastanów czy naprawdę zależy Ci na udupieniu ruskich czy masz gdzieś Ukrainę, byle tylko zachód był szczęśliwy, miał ropę, gaz i w dupie sankcje?

Powtórzę - konstruktywna krytyka nie jest i nigdy nie była czymś złym, bez klapek. Zrozum to raz na zawsze, nie da się zmienić sytuacji bez stanowczych kroków zachodu i teraz jest pytanie - czy Ty chcesz żeby Ukraina zachowała suwerenność czy też masz to w... Pomyśl o tym.

 

Pozdrawiam - D.C.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Cichy71 napisał:

 

@jar1

 

 

Ja sądziłem że Tobie rzeczywiście chodzi o pokonanie putlera i wykopanie go z międzynarodowej polityki na lata. A tymczasem mówisz jedno, myślisz co innego, coś Ci się poplątało.

 

Wspaniała analiza, jak na standardy żołnierskiej myśli.) 

A  teraz w tył zwrot i odmaszerować... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy robie zrzutke na tureckiego drona dla ukr ? Polskich dronów juz nie ma ? Nie maja dobrego marketingu ? Polskiej broni nie ma ? Robic reklame turkom za polska kasę i ich dorabiac ?  Ktos zdebilał i to jeszcze rozpowszechnia po internetach ? Zidiocenie siega samych glębin. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mzawek napisał:

Polacy robie zrzutke na tureckiego drona dla ukr ? Polskich dronów juz nie ma ? Nie maja dobrego marketingu ? Polskiej broni nie ma ? Robic reklame turkom za polska kasę i ich dorabiac ?  Ktos zdebilał i to jeszcze rozpowszechnia po internetach ? Zidiocenie siega samych glębin. 

No nie do końca.

Polskiego drona klasy Bayraktara nie ma. Między innymi dlatego, że Wojsko i MON nie było zainteresowane takim dronem polskiej produkcji. Poza tym dron to nie tylko to, co lata, to cały system. Ukraina ma już Bayraktary więc może bezproblemowo wykorzystać jeszcze jeden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Jaro_747 napisał:

No nie do końca.

Polskiego drona klasy Bayraktara nie ma. Między innymi dlatego, że Wojsko i MON nie było zainteresowane takim dronem polskiej produkcji. Poza tym dron to nie tylko to, co lata, to cały system. Ukraina ma już Bayraktary więc może bezproblemowo wykorzystać jeszcze jeden.

W żadnym wypadku. Żadnego reklamowego wspomagania tureckiego przemysłu. Niech sobie kupuja na ukr barjaktary za swoja kase czy tam litwinów albo niech im turcy daja w gratisie drony. Ta firma od barjaktara ma jakis bystry zarząd od marketingu. Jak jestescie tacy proeuro to kupcie cos od Grecji . W koncu Grecja jest  w ue i nato a turki tylko w nato. I to turcy szarpia ząbkami granice ue. Czyz nie ? Wiem że kupuje nasz MON tez te drony ale z punktu tak tu lubianego tzw.moralnego jest to nie za bardzo ciekawe. Od ruskich pewnie tez mozna kupic jakies iskandery czy cos podobnego. Bron to broń . Prawda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może jeszcze zrzutka na cos od turków ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2022 o 18:42, atmeg napisał:

Właśnie teraz jest najlepszy moment aby wyjść z UE .Najlepszy .

Nie pij więcej dynksu bo Ci szkodzi

18 minut temu, mzawek napisał:

Ta firma od barjaktara ma jakis bystry zarząd od marketingu. 

Przecież nikt nie zmusza Cię do dorzucenia paru groszy. Zawsze możesz dać na tacę księdzu dobrodziejowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez japs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję jeszcze zrzutkę na ukraińskiego ambasadora,  żeby  mu się  lepiej gadało 

Zawsze coś ciekawego można się  od niego dowiedzieć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, japs napisał:

Nie pij więcej dynksu bo Ci szkodzi

Przecież nikt nie zmusza Cię do dorzucenia paru groszy. Zawsze możesz dać na tacę

Wspomagaj turecki przemysł zbrojeniowy z całego serca . Jak najbardziej gratuluję bystrosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mzawek napisał:

Wspomagaj turecki przemysł zbrojeniowy z całego serca . Jak najbardziej gratuluję bystrosci.

Wspierałem swego czasu Antoniego moimi podatkami. I co z tego wyszło? Dronów polskich nie ma, śmigłowce poszły się rypać, okręty podwodne są - tylko się nie zanurzają. Szkoda klawiatury

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, japs napisał:

Wspierałem swego czasu Antoniego moimi podatkami. I co z tego wyszło? Dronów polskich nie ma, śmigłowce poszły się rypać, okręty podwodne są - tylko się nie zanurzają. Szkoda klawiatury

Drony polskie są, ale firmy prywatnej czyli WB Electronics. Dron partyjno-państwowy, czyli PGZ nadal nie istnieje pomimo utopienia w projekt circa miliarda złotych. Pisałem o tym kilka razy, projekt pilotował między innymi pan od widelca (Kownacki). Miliard poszedł psu w d.... No może nie psu tylko pisowskiej bandzie, może warto byłoby tę kasę odzyskać. Choćby widelcem wydłubać z bartusiowego dupska;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, mzawek napisał:

W żadnym wypadku. Żadnego reklamowego wspomagania tureckiego przemysłu. Niech sobie kupuja na ukr barjaktary za swoja kase czy tam litwinów albo niech im turcy daja w gratisie drony. Ta firma od barjaktara ma jakis bystry zarząd od marketingu. Jak jestescie tacy proeuro to kupcie cos od Grecji . W koncu Grecja jest  w ue i nato a turki tylko w nato. I to turcy szarpia ząbkami granice ue. Czyz nie ? Wiem że kupuje nasz MON tez te drony ale z punktu tak tu lubianego tzw.moralnego jest to nie za bardzo ciekawe. Od ruskich pewnie tez mozna kupic jakies iskandery czy cos podobnego. Bron to broń . Prawda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może jeszcze zrzutka na cos od turków ?

Litwini zebrali na drona w 3 dni...Turcy oddali go za darmo.

więc sam sobie pomyśl,kto ty jesteś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, jar1 napisał:

Wspaniała analiza, jak na standardy żołnierskiej myśli.) 

A  teraz w tył zwrot i odmaszerować... 

 

To nie ty wydajesz mi komendy, to po pierwsze. A po drugie to naprawdę tylko na tyle Ciebie stać, tylko na tyle??? Znów schowałeś głowę w piasek.

Nie masz zielonego pojęcia o "standardach żołnierskiej myśli", choć ja nigdy żołnierzem nie byłem. I oczywiście nie odpowiedziałeś na podstawowe pytanie - jak chciałbyś osłabić putlera i jak wyjść na prostą w tej wojnie? Ciągle próbujesz pogodzić wodę z ogniem, prawdopodobnie świadomie patrząc na tę wojnę tak jednowymiarowo. Próbowałem Ci wyjaśnić na czym polegają dostawy krytycznej broni, próbowałem wyjaśnić co zachód robi i w jak nieefektywny sposób (biorąc pod uwagę obecną sytuację na froncie) pomaga Ukrainie. Oczywiście Ukraińcom wciąż brakuje amunicji, za ten miliard i za kolejne mogą ją kupić... choć ta kluczowa, o zwiększonym zasięgu jest bardzo droga. Jednak Oni nadal dysponują tak małą ilością broni ciężkiej że nawet zapasy na 2-3 tygodnie niewiele tu zmienią. Niemcy i Holandia zrzucają się żeby przekazać w sumie (w pewnym przedziale czasu, do sierpnia, do września) kilkanaście haubicoarmat ...    chwała Holendrom bo Oni sami mają ich raptem kilkanaście. Zarówno Niemcy jak i Francuzi mogliby przekazać dużą większą transzę ze swoich zasobów a te miliardy zainwestować w uzupełnienie swoich uszczuplonynch zapasów. Proste jak drut, więc dlaczego tego nie robią? To samo z bronią antyrakietową która w obecnej chwili jest Ukraińcom potrzebna jak tlen. Dlaczego!?

Najgorsze jest to że zgadzamy się co do priorytetów, i Tobie i mnie nie podobają się zazwyczaj te same komentarze,... różne spiskowe teorie, paranoidalne historie o wyjściu Polski z Unii, itp, itd. Ale Ty wciąż chcesz nam przekazać że najważniejsza jest jedność a każda krytyka zachodnich mocarstw jest zbrodnią i pomocą dla putlera. Nic bardziej mylnego, ponieważ jeżeli naprawdę chcemy uderzyć w ruskich to potrzebne są poważne, szczelne sankcje i poważna, naprawdę poważna pomoc militarna. Na dzisiaj a nie na jutro.Stricte militarna a nie zmuszanie Ukraińców to stania w kolejce po broń od wielkich światowych koncernów. 

Pisałem o tym, miałem sen ale byłem naiwny bo myślałem że zachód w dużo większym stopniu zaangażuje się w tę wojnę. No i rzeczywiście - na Ukrainie są żołnierze elitarnych formacji z Kanady, Brytanii, Australii którzy szkolą Ukraiñców.  Są także operatorzy służb wywiadowczych USA, z resztą 90 % całego efektywnego wywiadu który ma strategiczne znaczenie dla Ukrainy pochodzi od nich. Mamy też Polaków, Litwinów, Estończyków, Łotyszy, Rumunöw ktörzy pomagają w stopniu dużo większym niż wskazywałby na to ich obecny stan materialny. Czego w takiiej sytuacji możemy oczekiwać od zachodu? Proporcjonalnej pomocy, zgodnej z ich statusem. Czy to jest niezrozumiałe, nie po linii???

Zdecyduj się w końcu, czego oczekujesz, czym dla Ciebie jest ta wojna, kogo tak naprawdę chcesz bronić i kogo pokonać a przynajmniej osłabić na kolejne kilkanaście lat? Twoje wypowiedzi są sprzeczne, takie mam wrażenie. Chciałbyś jedności zachodu a jednocześnie pomocy dla Ukrainy w walce z wrogiem. O jakiej jedności piszemy, bo dla mnie jedność to proporcjonalna pomoc wszystkich państw Unii, proporcjonalna do własnych zasobów. Ja wiem że te zasoby poważnie się skurczyły, odkąd Europa zaczęła się rozbrajać po 1991 roku, o co pretensje (słuszne) mieli kolejni amerykańscy prezydenci. Skurczyły się ale nadal można pomóc Ukraińcom w dużo większym stopniu niż do tej pory.

No to jak w końcu jest, jakie jest Twoje zdanie, czy ruscy mają zająć połowę Ukrainy żeby dotarło do Ciebie że może ta pomoc jest nieadekwatna... lub chwilami wręcz śmieszna, dobrze że bidonów im jeszcze nie wysłali.😂

Powtórzę po raz setny - rozumiem partykularne interesy Francuzów czy Niemców ale nie widzisz w tym poważnych niekonsekwencji (wypowiedzi-czyny), uciekania od dostaw broni w znacznie większej ilości? To nie jest moja wina że tak uzależnili się od ruskich, i głaskali putlera przez kilkanaście lat myśląc że to będzie słuszne a przy okazji ubijając z nim kolejne interesy. Teraz podają Ukraińcom kroplówkę, byle tylko nie doszło do eskalacji, do eskalacji!!!... cokolwiek to znaczy w ustach Macrona, Scholza czy Ursuli. Nie, nigdy nie miałem problemów z naszymi zachodnimi aliantami, boli mnie tylko to że w chwilach próby nie potrafią lub po prostu nie chcą sprostać zadaniu. Tylko tyle.

 

Jak zwykle pozdrawiam, szczerze oddany😁 - D.C.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, triode napisał:

Litwini zebrali na drona w 3 dni...Turcy oddali go za darmo.

więc sam sobie pomyśl,kto ty jesteś...

No patrz .Litwini w 3 dni zebrali a turki dali darmo z dobrego serca. No no. Serce sie łamie. A Polacy cos sie ociągają. Mohery jedne. Prosze bez osobistych wycieczek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duda po 20 razy dziękuję w ukraińskim parlamencie, a chwilę później ambasador ukraiński w Niemczech uważa, że Polska była takim samym wrogiem jak Niemcy i dokonywała wcześniej takiej samej rzezi na Ukraińcach. Redaktor dopytał, a co z zabitymi żydami przez UPA i w odpowiedzi dostał - "nie ma to dowodów". Mógł się nie certolić i powiedzieć, ze żydów tez zabili Polacy. 
 

 

A tutaj mem, który pięknie obrazuje jak myślą pisowscy decydenci w temacie pomocy militarnej Ukrainie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lumperator napisał:

żydów tez zabili Polacy. 

Żydów piszemy też z dużej. 

Wiem, że to trudne dla polskich narodowców jak tych, co palili kukłę Żyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jar1 napisał:

Żydów piszemy też z dużej. 

Wiem, że to trudne dla polskich narodowców jak tych, co palili kukłę Żyda.

Jeśli ma się szacunek to tak. Dla mnie są naziolami do kwadratu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lumperator napisał:

Jeśli ma się szacunek to tak.

Czyli napisałeś z małej z szacunku?

No, bombastic, fantastic 🙂

I pewno z obrzydzeniem też zacytowałeś tę wypowiedź narodowca? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Cichy71 napisał:

...
Na dzisiaj a nie na jutro. Stricte militarna a nie zmuszanie Ukraińców to stania w kolejce po broń od wielkich światowych koncernów.😁 - D.C.

Taaaa: bo prywatne firmy produkują bez umiaru i mają zapasy na lata- na wypadek jak gdzieś i kiedyś wojna wybuchnie.

Ale od ok trzech tygodni firmy zbrojeniowe USA pracują nie na jedną  a na trzy zmiany- będzie dobrze, tylko aby potrzebujący kasę na to mieli.


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jar1 napisał:

Czyli napisałeś z małej z szacunku?

No, bombastic, fantastic 🙂

I pewno z obrzydzeniem też zacytowałeś tę wypowiedź narodowca? 

Z obrzydzeniem to czytam te twoje (Twoje) wypierdy. Jak mogę to przewijam, ale przylepiasz się jak rzep, to trza coś odpisać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Niepokorny napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pomysłowości w tworzeniu filmików to im nie brakuje , szkoda , że to nie naprawdę

morderczy zaporożec 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Lumperator napisał:

Z obrzydzeniem to czytam te twoje (Twoje) wypierdy. Jak mogę to przewijam, ale przylepiasz się jak rzep, to trza coś odpisać. 

I jesteśmy w domciu. 🙂

Polscy narodowcy już w 2014 roku popierali Putina i walczyli dla niego wśród separatystów w Donbasie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"- Polscy Euroazjaci dotarli do Doniecka. Formacja brygady nadal trwa - ogłosił pod koniec maja w rosyjskim serwisie Vkontakte Pawel Kaniszew, działacz Euroazjatyckiego Związku Młodzieży (EZM) z Moskwy. Na zdjęciu trzech mężczyzn w kominiarkach trzyma flagę Polski. Stoją na tle transportera opancerzonego w towarzystwie dwóch uzbrojonych separatystów z Doniecka.

...

narodowcy ze skrajnie prawicowej organizacji Falanga. To jedna z mniejszych narodoworadykalnych grup w Polsce, którą wyróżnia zamiłowanie do dyktatorów. W ubiegłym roku członkowie Falangi na zaproszenie reżimu prezydenta Baszara al-Asada byli w Syrii. Pod koniec maja pojechali z wizytą do Doniecka.

- Nie reprezentuję polskiego proatlantyckiego rządu. Reprezentuję wolny polski naród, który sprzeciwia się obecności terrorystów z NATO w Polsce - mówił na wiecu w centrum ukraińskiego miasta Bartosz Bekier, szef Falangi i redaktor naczelny powiązanego z organizacją serwisu xPortal. Jego słowa przytacza rosyjski serwis NewsBalt. Dla dziennikarza wystąpienie Bekiera to kolejny przykład poparcia Polaków dla rosyjskiej polityki wobec Ukrainy."

z16090115NWCR,Polscy-narodowscy-posrod-s

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię, że ambasador Ukrainy zrównuje nas z hitlerowcami (o ironii gdzie to Ukraińcy działali pod SS), a Ty mi wyskakujesz z jakąś spieprzoną grupką spod Falangi. Powiedz jeszcze, ze sam JKM ich tam wysłał.  Ci ludzie to nie są żadni narodowcy, tylko zwykłe zyeby. I takie zyeby funkcjonują w każdym państwie, na Ukrainie w samym SBU również:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, jar1 napisał:

sprzeciwia się obecności terrorystów z NATO w Polsce

jaja jakieś

tyle lat polska była pod ruską onucą , a teraz jak jest ktoś kto chce nas bronić , nazywają go terrorystą ?

w Polsce zjebów nie brakuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Lumperator napisał:

Ja mówię, że ambasador Ukrainy zrównuje nas z hitlerowcami (o ironii gdzie to Ukraińcy działali pod SS), a Ty mi wyskakujesz z jakąś spieprzoną grupką spod Falangi. Powiedz jeszcze, ze sam JKM ich tam wysłał.  Ci ludzie to nie są żadni narodowcy, tylko zwykłe zyeby. I takie zyeby funkcjonują w każdym państwie, na Ukrainie w samym SBU również:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukraina też ma swoich debilnych "narodowców", ten pan nie powinien być ambasadorem Ukrainy. Niech jedzie na front...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.