Skocz do zawartości
IGNORED

Wojna w Ukrainie | Na żywo z Ukrainy


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, JuG napisał:

na socjalistycznej Kubie są 2-3 raza wyższe

Może dlatego, że Kuba wyspa nigdy nie graniczyła z Rosją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@absinth3 Teza rusofoba, którego lajkujesz jest fałszywa. PKB per capita PPP w 2018 r. Ukrainy wyniosło $9.233. A w też sąsiadujących z FR: Białorusi - $1.7741 (prawie dwa razy więcej), Kazachstanu - $2.4738 (prawie 3 razy więcej). Nawet w sąsiadującej z FR Mongolii jest więcej niż na Ukrainie - $1.2209, w Gruzji też - $1.0151, czy w Azerbejdżanie - $1.6011.

Polska - $2.8751, Rosja - $2.7147.

https://tradingeconomics.com/country-list/gdp-per-capita-ppp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było za dowcip a nie za rusofobię. Co do danych- hmmmm Kazachstan tom ja widział osobiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, absinth3 napisał:

To było za dowcip a nie za rusofobię.

JuG zarzekał się, że wrzuca mnie do ignorowanych, ale jak widać chłopina nie wytrzymuje napięcia i zagląda pod kołdrę.

Może nawet się ślini. 

Ślinisz się, JuG?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2020 o 13:10, JuG napisał:

Absurdem jest twoje myślenie propagandowo-schematyczne.

Nie Putin zorganizował zamach stanu w Kijowie w 2014 r, który doprowadził m.in. do utraty Krymu i wojny domowej na Donbasie. Ale najgorszym skutkiem zamachu było dojście do władzy debilnych nacjonalistów, szczujących "prawdziwych" Ukraińców na "nieprawdziwych" rosyskojęzycznych. Po dojściu do władzy Zielenskiego (rosyskojęzycznego ukraińskiego Żyda) ta antyruska i antyrosyjska propaganda znacząco zelżała, co skutkuje tak większym wewnętrznym spokojem jak i jakimś tam ociepleniem stosunków z Rosją. Mam nadzieję, że dwa bratnie narody, mające wspólną wielowiekową historię w końcu się dogadają dla obopólnej korzyści. Z Poroszenko takiej szansy nie było, z Zielenskim - jest.

To jest dopiero kabaret.

To nie Putin jest winny "utracie Krymu" przez Ukrainę, tylko jak rozumiem ci, którym zachciało sie własnego suwerennego państwa. To co, Putin jak mógł powstrzymywał "zielone ludziki", ale nie dał rady???

Co do znaczy według ciebie, że dwa narody "się dogadają"? Że Ukraina wywiesi białą flagę?

13 godzin temu, JuG napisał:

Zamienił stryjek siekierkę na kijek? ?

Nie odróżniasz propagandy - interpretacji faktów - od samych faktów. A fakty są takie, że na Donbasie po obu stronach linii rozgraniczenia wojują Ukraińcy.

Zapewne przez wrodzoną skromność zapomniałeś wspomnieć o regularnych oddziałach rosyjskiej armii, czołgach, artylerii, dronach, oddziałach walki radioelektronicznej i podobnych drobiazgach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Jaro_747 napisał:

którym zachciało sie własnego suwerennego państwa

Ukraina była w miarę własna i suwerenna od 1991 do 2013/14. Teraz nie jest - jest całkowicie zależna od USA, oraz w mniejszym stopniu od UE.

6 minut temu, Jaro_747 napisał:

Co do znaczy według ciebie, że dwa narody "się dogadają"? Że Ukraina wywiesi białą flagę?

Spora część Ukraińców rozumie, że Ukraina jest tylko narzędziem w nie swojej grze i nie chce być tym narzędziem. Oraz, że znacznie bliżej im do Rosjan niż Amerykanów. Tak geograficznie jak i mentalnie.

Wywieszać nic nie trzeba - są Porozumienia Mińskie, które Ukraina zobowiązała się wykonać. Nie jest to proste (zwłaszcza jakaś tam autonomia dla obecnie niepokontrolnych obszarów czy amnestia) ale całkiem możliwe. Donbas Rosji nie był i nie jest potrzebny. Krym nie wróci bo jego mieszkańcy tego jak na razie kategorycznie nie chcą. Ale jeżeli nastąpi pokój na Donbasie i wróci on pod kontrolę Ukrainy (do czego potrzebna m.in. zmiana ukraińskiej retoryki propagandowej w stosunku do mieszkańców Donbasu - a ona przy Zielenskim powoli się zmienia) to już będzie sporo. A dalej zobaczymy - nie takie konflikty w końcu się kończyli pokojem i współpracą.

31 minut temu, Jaro_747 napisał:

To co, Putin jak mógł powstrzymywał "zielone ludziki", ale nie dał rady?

Jeszcze raz: nie byłoby zamachu stanu w Kijowie nie byłoby żadnych zielonych ludzików na Krymie. Jak i poprzednie 23 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzenie biedaka z mózgiem spranym latami bolszewickiej a później wielkoruskiej propagandy.

Co ty Jurij wiesz o wolności skoro twoi pobratymcy zabierali ja dziesiątkom narodów które miały nieszczęście znaleźć się w sferze wpływów Rosji???

Dleczego nie urządziłeś się w Rosji, tym według ciebie kraju płynącym mlekiem, miodem i wolnością tylko męczysz się w sterowanej przez amerykańskich Żydów Unii???

Masochizm? Polecenie Służb?

Polska i inne kraje wyrwały sie z ruskich łap korzystając z historycznego cudu i zbiegu iluśtam zdarzeń. Powinniśmy codziennie składać dziękczynną ofiarę że tak się stało. A ty płaczesz, że to nieszczęście i wynik spisku. No to wy***rdalaj Jurij do tego swojego umiłowanego kraju opresji i zniewolenia skoro ci tu u nas wolność śmierdzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Co ty Jurij wiesz o wolności skoro twoi pobratymcy zabierali ja dziesiątkom narodów które miały nieszczęście znaleźć się w sferze wpływów Rosji???

Dlaczego nie podkreśliłeś wężykiem tej mądrości?

Pogląd, że obecna Rosja to takie samo państwo jak Cesarstwo Rosyjskie czy ZSRR, jest tak samo prawdziwy jak pogląd, że obecna Polska jest taka sama, jak Polska pod berłem Jagiellonów albo PRL. Przy czym tak samo ZSRR w czasach Stalina i Gorbaczowa oraz Polska w czasach Bieruta i Gomułki są tak samo odległe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, toptwenty napisał:

Na przykład na odebraniu jej całego arsenału atomowego.

Dla dobra Polski.

2 godziny temu, toptwenty napisał:

Krawczuk, Kuczma, Janukowycz - "prezydenci" marionetki rosyjskie.

Krawczuk i Kuczma?! Niemożliwe, przecież to Przyjaciele Kwaśniewskiego najwięksi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, Zyzol napisał:

Kuczma

Kuczma pewnie z polecenia Putina napisał swoją rusofobską książkę "Ukraina to nie Rosja", opisując w mniej m.in. jeden z pilnych celów - "stworzenie Ukraińca" oraz występując przeciwko nadania języku rosyjskiemu statusu oficjalnego (który żaden z ukraińskich prezydentów niby "agentów Kremla" tak i nie nadał).

15 minut temu, Zyzol napisał:

Dla dobra Polski.

Broń atomową (trzecią na świecie po liczebności w momencie rozpadu ZSRR) Ukraina oddała sama pod naciskiem przede wszystkim USA. M.in. z powodu tego, że nie posiadała technologii konserwacji głowic nuklearnych. W zamian otrzymała od FR mi.in. paliwo do elektrowni atomowych.

Czy to nie amerykański miłośnik cygar z c.py zajmuje centralne miejsce na zdjęciu z procedury podpisania Memorandum Budapesztańskiego?

5665c557555dd746a16b5095.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JuG napisał:

Ten z lewej wykonywał rozkazy tego po prawej.

Uwielbiam te sowieckie hasełka. Słodki jesteś Jurij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JuG napisał:

wystarczy poczytać odtajnione rozmowy telefoniczne Jelcyna z Bushem starszym czy Clintonem. Gorbaczowa z Bushem starszym też.

Takich starych faktów Jaro_747 nie czyta. Jego zdaniem są one dobre dla emerytów. On tworzy nowoczesna historię.

1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

Czy odtajniono już rozmowy Putina z Janukowyczem?

Z zasady za wcześnie. Brytyjczycy nie ujawnili "rozmów" o gen. Sikorskim nawet po pierwotnych 50 latach. Muszą być wyjątkowo ciekawe, a mówiło się, że zabójstwo Sikorskiego zlecił Stalin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "opcja kremlowska" cały czas powołuje się na Zachód??? Oczywiście tylko wtedy jak im pasuje. No bo co do tego ma Sikorski???

5 minut temu, JuG napisał:

Zapytaj SBU.

To oni już rządzą na Kremlu??? Dziwne, Sputnik milczy na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zyzol napisał:

Brytyjczycy

Wiedziałem! Wiedziałem!

A teraz coś o Banderze i Michniku. Ewentualnie - o Kwaśniewskim. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, toptwenty napisał:

Wiedziałem! Wiedziałem!

A teraz coś o Banderze i Michniku. Ewentualnie - o Kwaśniewskim. 

 

Coś ostatnio o Wałęsie zapomnieli. A przecież pił wódkę z Jelcynem. Pewnie na rozkaz amerykańskich imperialistów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Jaro_747 napisał:

To oni już rządzą na Kremlu??? Dziwne, Sputnik milczy na ten temat.

Nie wiem jak na Kremlu, ale w Polsce ciągle rozszerzają wpływy. Nawet Rzepa o tym niedawno napisała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wywiad w dwoma milicjantami ze specjalnej jednostki "Berkut", którzy uczestniczyli w ostatniej wymianie osobami przetrzymywanymi pomiędzy Ukraina a ŁRL/DRL. Odsiedzieli w ukraińskim areszcie po 6 lat bez żadnych dowodów na ich winę, nawet zeznań w sądzie za te lata nie złożyli. Oskarżano ich o zabójstwo tzw. aktywistów Majdanu. Jednego aresztowano jak miał 23 lata, drugiego jak miał 24. Do aresztu SBU wybrało specjalnie najmłodszych z nadzieją, że łatwiej ich będzie złamać - żądano od nich zeznań o bezprawnych rozkazach dowódców w zamian za możliwość ucieczki z kraju. Chłopaki nikogo nie obełgali - nie oni, nie dowódcy nie zrobili nic przeciwprawnego, w nikogo nie strzelali. Po otrzymaniu statusu politycznego uchodźcy w Rosji będą nadal walczyć w ukraińskich sądach o całkowite uniewinnienie.

Kolejny raz też wychodzi, jaką tchórzliwa gnidą był Janukowicz - ze słów chłopaków wynika, że wielokrotnie można było uniemożliwić zamach statu (i następną wojnę domową) bez żadnych ofiar. Ale zabrakło odpowiednich rozkazów.

Między innymi też z powodu tego, co robili z milicjantami i żołnierzami wojsk wewnętrznych na Majdanie (palili, bili, torturowali i zabijali - co pokazywane było na żywo) na Donbasie i powstał ruch antymajdany oporu.

Jeden z chłopaków (ten po prawej, ma żonę, z którą przez 6 lat widywał się tylko przez szybę) na pytanie czy się zezłościł w areszcie odpowiada że nie, wszystkim wybaczył, trzeba wybaczać i szukać porozumienia na Ukrainie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.