Skocz do zawartości
IGNORED

Linuxowe granie


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało mi sie skonfigurować bibliotekę z NAS po ftp. Jednak strasznie wolno to działa. Ipad i przeglądarka, ipad i program do squeezeboxa.... Okładki płyt ładują sie bardzo wolno, generalnie z płynnością ma to niewiele wspólnego. Biblioteka ma jakieś 300GB. Zainstaowalem wersje 64BIt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest zależne od wydajności serwera?

Postawiłem daphile na terminalu FS futro tylko jeszcze bez nas - a. Zapiąlem dysk USB 3 do routera, router kablem do terminala, udziały po FTP i szło to bardzo wolno.

Zastanawiam się jak będzie z nas, ale kolega wyżej miał podobne kłopoty.

Michał

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie postawiłem to na notku lenovo - i5 2,2GHz, 4GB Ramu.... więc chyba sprzęt wystarczający - a mimo to przy dużej bibliotece działa to wolno...wręcz nieakceptowalnie.

Pod Win7 z Foobar i sterowaniu Monkey Mote z Ipada działa to płynnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

10/100 kabel

Czyli dość wolne połączenie. Przy 300GB danych to samo indeksowanie może trochę trwać, a na dodatek nie wiadomo, czy obydwa urządzenia pracują na 100, jak na 10 to tragedia.

Poza tym nie jestem zwolennikiem działania takich systemów "tymczasowo" z pendrive, bo to też często działa wolniej niż może, zapewne brak jest partycji swap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana u mnie. Podpiąłem dysk usb bezpośrednio do terminala, określiłem katalog restart i indeksowanie w LMS trwało 9 min. (200GB flaca). Przeglądanie i wybór plików na androidzie jest szybki i wygodny.

Teraz muszę kupić jakiegoś NAS-a.

 

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy połącznie 10/100 kablem jest słabe - na 100% lepsze niż Wi-fi. Foobar pod Win7 chodzi płynnie....

może to, że biblioteka zaczytywana jest do daphile po ftp.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem czy połącznie 10/100 kablem jest słabe - na 100% lepsze niż Wi-fi. Foobar pod Win7 chodzi płynnie....

może to, że biblioteka zaczytywana jest do daphile po ftp.....

 

Po FTP faktycznie idzie wolno. Mi się udało połączyć z NAS po cifs i to dopiero ma sens. Może się komuś przyda moje ustawienie:

user@ip_adres/foldery do plików

Dużo informacji jest na daphile wiki.

 

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was miał problem z delikatnymi trzaskami podczas odtwarzania muzyki? Wg mnie jest to wina za małego bufora bo z jriver miałem podobne objawy. W Voyage MPD w zasadzie problemu nie było. Najgorzej jest z muzyką z radia internetowego z plików lepiej ale też nie akceptowalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Nie. Trzasków na żadnym komputerze jeszcze nie słyszałem. Mój komputerek audio jest dość słabiutki, więc zdarzyło mu się, gdy odtwarzał pliki 24/96, przerwanie na chwilę muzyki, gdy właśnie coś innego w tle się intensywnie wykonywało (były to zadania crona o północy). Jednak na co dzień traktuję go jednozadaniowo raczej, a o północy rzadko czegoś słucham, więc problem jest pomijalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem daphille opiera się na mało wydajnym modelu squezeeboxa. MPD jest wydajniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Owszem, mpd jest mniej zasobożerny, ale sprawdzalem u siebie - mpd to obciążenie około 4% a slim server około 7%, oczywiście w trakcie odtwarzania muzyki. To bez znaczenia. Akurat w moim przypadku (nie mam daphile) chodziło o odtwarzacz (squeezeslave), który na dwulinijkowym wyświetlaczu pokaże mniej więcej to samo i w taki sam sposób jak oryginalny Squeezebox Classic. Ale rzecz jasna przyjmując inny sposób sterowania wybrałbym mpd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili terminal hp 800MHZ z mikrolinuksem gdzie jest w zasadzie tylko mpd i nic mi nie trzaska przy 96/24bit. Na mocnym sprzęcie różnice w obciążeniu nie są tak istotne ale przy hp terminalach, zwłaszcza tańszych to jest już istotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie ponieważ dzisiaj uruchomiłem nowego DACa - PCM1704 BALANCED projektu Waldi_06. Po uruchomieniu na świeżym terminalu hp t5730 usłyszałem straszne trzaski. Na początku myślałem ze to wina DACa ale niestety po podłączeniu DAC X dalej słychać trzaski. Problemem może jeszcze być konwerter usb/spdif JK SPDIF mk3 który chodzi na sterownikach hiface i widziany jest jako hiface. Tak czy inaczej na voyage mpd problemu nie było. Szkoda bo specjalnie dla daphile wlutowalem gniazdo karty cf i trochę po przerabiane płytę główną żeby widziana była jako master a tu taka niespodzianka; -/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, choć to trochę gdybanie ktoś przesadził. W tym daphille jest jądro z patchem real-time. Testowałem takie bajery ale one się nie sprawdzają w audio. Cholernie trudno jest zgrać proces, który odtwarza muzykę z wątkiem jądra odpowiedzialnym za obsługę karty dźwiękowej. Jeśli odtwarzacz ma status RT to po prostu przycina wątek jądra. Nie wiem po co ludzie pchają się w RT przy audio bo nie wiele z tego wynika i więcej z tego szkód niż zysków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Zainstalowałem Daphile na lapku DELL E 4300 podłączyłem go przez USB do Musical Fidelity M1 DAC i jest idealnie. Żadnych trzasków, totalna cisza.Radio czysto akurat dziś słuchałem Siesty. Pliki flac bardzo dobrze zero szumów zero trzasków. Sterowanie poprzez telefon na androidzie czy tablet czy przez przeglądarkę sprawnie bardzo szybko reaguje. Sprawdziłem dodatkowo jeszcze na innym laptopie TINY G920 i dokładnie tak samo idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów który zna się na linuxie jest mi w stanie odpowiedzieć czy jest możliwość podłączenia do daphile wyświetlacza LCD np przy użyciu lcd2usb tak żeby wyświetlał nazwę wykonawcy, utworu i np czas odtwarzania. Szukałem w internecie ale nie znalazłem nic na ten temat a z linuxa jestem zielony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Daphile już jest. Zainstalowałem i po wczorajszych odsłuchach jestem pod wrażeniem. Jednak cyfrę można ujarzmić wbrew narzekaniu wielu malkontentów, gra pięknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum francuskim jest trochę informacji na ten temat. Widać, że jest tam dość popularny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a tu masz zmiany

Faster kexec reboot disabled by default.

It does not fully initialize the hardware and this is known to cause some very strange problems.

  • Drive partition table erase tool in initial settings at console (USB-boot)
  • Configurable sample rate change and DoP-PCM mode switch delay parameters for Squeezelite player
  • Credits at Info tab to show license information of included packages
  • Some new configurable options for CD ripping
  • Bug fixes and other minor changes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś sobie poradził z was z odpaleniem na Daphile serwer Wimp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy można zainstalować daphile oprócz windowsa 8, dodatkowo w taki sposób żeby móc w pełni korzystać z danych dysku NAS?

 

Bez sensu trochę zapytałem o nas bo jeśli w daphile ustawia się parametry zewnętrznych urządzeń i zasady ustawiania dostępu do zasobów w sieci (adresy, brama, dns itp) spokojnie dam radę.

Chodzi głównie o to czy można zainstalować daphile oprócz windowsa 8, z tego co wiem na tym samym dysku się nie da bo linuks tworzy nowe partycje i chyba jakieś sektory rozruchowe, wstawić inny dodatkowy dysk flash w złącze na płycie głównej? Czy na czas instalacji daphile odłączyć istniejący dysk z windowsem, tylko jak rozwiązać później kwestię przełączania się między systemami, bez przełączania startu z biosu? Obecnie mam skonfigurowany start z win8 + autostartujący jriver. Chciałbym sprawdzić jak działa to oprogramownie, wstępnie zainstalować w taki sposób żeby nie uszkodzić obecnego systemu. Proszę o wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Czy ktoś sobie poradził z was z odpaleniem na Daphile serwer Wimp http://www.wimp.pl/wweb/index/

Nie sądzę by to było możliwe.

Sama instalacja WIMP w Linuksie jest niby możliwa i są jakieś opisy:

http://www.lastfm.fr/group/WiMP+Polska!/forum/1274130/_/2202117

http://linuksdlawszystkich.blogspot.com/2013/01/legalna-muzyka-prosto-z-sieci-przeglad.html

Ale to dotyczy typowych desktopowych programów. W Daphile musiałby to być plugin do media server, a takiego nie ma.

 

Czy można zainstalować daphile oprócz windowsa 8, dodatkowo w taki sposób żeby móc w pełni korzystać z danych dysku NAS?

Nie. Daphile to system operacyjny, a nie program i nie da się go zainstalować w Windows8 jak np. jakiegoś winampa czy jrivera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.