Skocz do zawartości
IGNORED

Linuxowe granie


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

Jest pewien standard i inne sprzęty działają a ten nie. Ewidentnie bug w oprogramowaniu.

 

Niektóre działają, inne nie działają. Takie uroki linuxa.

 

Temat jest opisany na samym dole:

mdac.referata.com/wiki/Main_Page

 

Ponawiam pytanie. Czy Daphile widzi dyski 2.5 TB ? Mam kłopot z takim dyskiem u siebie. Mniejsze widzi, ten niestety nie.

 

U mnie widział 3TB, ale poprzez NAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prośbą, zamieszczam zdjęcie drugiej strony konwertera USB-SPDIF "Nostromo" z separacją galwaniczną :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odlutowywać nic nie będę, żeby strzelić fotkę spodniej strony właściwej płytki z elektroniką konwertera ;)

 

Spoko. Wielkie dzięki za "zmarnowanie" czasu na ponowne rozkręcanie! Widać, że ta płytka firmowa to już podobna partyzantka jak ostatnio omawiany na forum pewien wzmacniacz słuchawkowy ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zatem u mnie działa bez zająknięcia, to dlaczego są kłopoty z modelem Audio-GD 7.32 ?

Nie mam żadnych problemów z 7.32. Podczas weekendu postaram się sprawdzić jak działa pod Linux firmware używane przez Roxi. Tylko u Roxi występuje problem współpracy z Daphile.

Obstawiam albo jakiś nieaktualny firmware, albo problem natury sprzętowej - czyli z cyklu archiwum-x: USB płyty głównej

3 x TAK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre działają, inne nie działają. Takie uroki linuxa.

Miałem 3 które nie działały i były na chipach firmy VIA. Imho to nie urok linuxa

tylko tych dziwnych firm. Linux jest w tej chwili systemem działającym na największej

liczbie urządzeń. Sory ale jak w mega-korporacji nikt nie wpadł na pomysł by to stestować co zajęłoby by mu 2 godziny to oznacza, że są to debile. Po prostu. Pytanie kolejne: po co robić interesy z debilami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Wielkie dzięki za "zmarnowanie" czasu na ponowne rozkręcanie!

 

Nie ma sprawy :)

 

Widać, że ta płytka firmowa to już podobna partyzantka jak ostatnio omawiany na forum pewien wzmacniacz słuchawkowy ;]

 

No szału wykonania nie ma.. fakt.

Ale też nie ma jakiś sensownych alternatyw.

Możnaby ewentualnie zakupić płytkę konwertera bezpośrednio u Jarka i samemu kombinować z obudową i zasilaczem.

Wyszłoby pewnie nieco taniej niż zakup tuningowanego gotowca od firmy "Nostromo".

Ale ja jestem z natury leniwy i nie specjalnie się garnę do rzeźbienia obudowy, zasilacza itp :D

 

No i co bo co, ale wykonanie USB-SPDIF "Nostromo" vs. wzmacniacz słuchawkowy "Sonic Pearl".. niech zdjęcia same dadzą odpowiedź :D

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

6.png

 

W "Nostromo" siedzi płyta-matka w postaci PCB projektu JarkaC i wykonana jest pierwszorzędnie.

Wykonanie płytki, która stanowi podstawę do połączeń od gniazd pozostawia wiele do życzenia - jak najbardziej.

Ale "Nostromo" kosztuje 550 pln, natomiast "Sonic Pearl" 4400 pln (po obniżce, bo pierwotna cena to było 6000 pln lol)

Dlatego ja osobiście, nie mam zastrzeżeń do konwertera USB-SPDIF "Nostromo" - opartego na licencji projektu JarkaC - bo konwerter wykonany jest znośne, a cena urządzenia bardzo przyzwoicie ustanowiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja do serca konwertera (czyli układu JarkaC) nie mam oczywiście żadnych uwag :) Tylko ta wystrugana "podstawka" i ogólne złożenie do kupy, to coś co mnie trochę razi. Oczywiście, że cenowe porównanie jest zupełnie z sufitu, ale mnie generalnie razi takie niedbalstwo/wykonanie na każdym pułapie cenowym, jeśli coś nie jest stricte DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, za informację o replaygain w kliencie WiMP w Daphile :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - chciałem się dowiedzieć od kogoś, kto ma Daphile i wykupione konto WiMP hi-fi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki terminal polecacie z PCI na asus xonar d2 ?

Powininna działać na każdym z portem pci,weź tylko pod uwage że byś musiał kupić większą obudowe pod płyte główną terminala bo karta normalnie ci sie nie zmiesci.ale zyskujesz wtedy funkcjonalną obudowe która pomiesci zasilacz,dyski itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Czy Daphile widzi dyski 2.5 TB ? Mam kłopot z takim dyskiem u siebie. Mniejsze widzi, ten niestety nie.

Nie widzi dysków pow. 2TB

Tutaj jest to napisane:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ma być wdrożone w przyszłości:

"TODO: Support for GUID partition tables (migration to GRUB2). This is required in order to support >2TB drives that Daphile currently does not support."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX

WIMP gra odrobinę głośniej w porównaniu z flac, który mi udostępniłeś.

 

Odszukam u siebie tą płytę, zrpiuję ją i porównam.

 

Jeśli masz rację to kilent WIMP ma gdzieś na stałę ustawiony replaygain bez możliwości zmiany tego parametru ... Chyba, że płyta na WIMP była "zgrana" z replaygain ;-))))))))))) Trzeba sprawdzić z czymś innym. Ale dokładnie to samo wydanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeatX

WIMP gra odrobinę głośniej w porównaniu z flac, który mi udostępniłeś.

 

Odszukam u siebie tą płytę, zrpiuję ją i porównam.

 

Jeśli masz rację to kilent WIMP ma gdzieś na stałę ustawiony replaygain bez możliwości zmiany tego parametru ... Chyba, że płyta na WIMP była "zgrana" z replaygain ;-))))))))))) Trzeba sprawdzić z czymś innym. Ale dokładnie to samo wydanie.

 

Ok, dzięki za info Piopio :)

Stestowałem teraz u siebie inny utwór, który z całą pewnością nie padł ofiarą loudness war (czyli jest nagrany stosunkowo cicho) : "Fleetwood Mac - Seven Wonders"

Mam ten utwór w wydaniu .flac 192/24 i gdy porównuje poziom głośności do wydania ze Spotify to są identycznie głośne - gdy Spotify gra spod Windows z wyłączoną opcją replay gain.

Natomiast odtwarzanie tego utworu ze Spotify pod Daphile jest zdecydowanie głośniejsze.

Ustawiłem replay gain w kliencie Spotify dla Windows i zagrał identycznie głośno co w Daphile.

Wniosek jest oczywisty: Spotify dla Daphile ma na sztywno ustawione replay gain :(

Cała nadzieja, że podobna praktyka nie jest stosowana w kliencie WiMP pod Daphile, bo jeśli tak - to mamy z głowy bitperfect i jeżeli chce się słuchać muzyki bez jakiejkolwiek ingerencji w plik to zostaną tylko lokalne odtwarzane .flac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powininna działać na każdym z portem pci,weź tylko pod uwage że byś musiał kupić większą obudowe pod płyte główną terminala bo karta normalnie ci sie nie zmiesci.ale zyskujesz wtedy funkcjonalną obudowe która pomiesci zasilacz,dyski itp.

przeglądałem sobie nawet komputery pc z mniejszymi płytami głównymi i tam jest problem taki że wszystkie karty na pci muszą być nisko profilowe,pozostaje zakup komputera z pełni wymiarową obudową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wymontować płytę główną z terminala,kupić obudowe np. Nox Media Hd wpakować do środka napęd cd, dysk 2.5 zasilacz,karte muzyczną w pci i masz fajny kombajn muzyczny.

Obudowa musi mieć możliwośc montażu płyt mini-ITX i kart pci pełnowymiarowych.Na rynku jest kilka fajnych obudów które wyglądają solidnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info Piopio :)

Stestowałem teraz u siebie inny utwór, który z całą pewnością nie padł ofiarą loudness war (czyli jest nagrany stosunkowo cicho) : "Fleetwood Mac - Seven Wonders"

Mam ten utwór w wydaniu .flac 192/24 i gdy porównuje poziom głośności do wydania ze Spotify to są identycznie głośne - gdy Spotify gra spod Windows z wyłączoną opcją replay gain.

Natomiast odtwarzanie tego utworu ze Spotify pod Daphile jest zdecydowanie głośniejsze.

Ustawiłem replay gain w kliencie Spotify dla Windows i zagrał identycznie głośno co w Daphile.

Wniosek jest oczywisty: Spotify dla Daphile ma na sztywno ustawione replay gain :(

Cała nadzieja, że podobna praktyka nie jest stosowana w kliencie WiMP pod Daphile, bo jeśli tak - to mamy z głowy bitperfect i jeżeli chce się słuchać muzyki bez jakiejkolwiek ingerencji w plik to zostaną tylko lokalne odtwarzane .flac

Nie szukałem tej opcji, ale mam wrażenie, ze w wimpie jest tak samo. Wszystko gra głosniej. Na razie nie korzystam z wimpa, bo interesujace mnie płyty sa niedostepne do odtwarzania online.

 

Znalazłem cos takiego:

 

"Replay gain setting can be found separately for each player from:

Settings -> Advanced Media Server Settings -> Player -> Audio -> Volume Adjustment/Replay Gain."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A swoja drogą od początku cos mi w tym wimpie nie grało, ale moze to autosugestia? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumm1234 coś tam wiesz ale nie do końca. Jest zakładka w Daphile Volume Adiustment/Replay Gain ale może zaznaczyć i wybrać No Volume Adjustment. Jeśli chcesz mieć Replay Gain jest wybór dla track gain, album gain i smart gain. Autosugestia ci nie gra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bum, jak wrócę z pracy do domu to sprawdzę opcje, które wynalazłeś :)

Ten Daphile to niby taki prosty system a tu proszę, co rusz jakiś nowy drobiazg się znajdzie który wymaga stestowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile jest prosty jak budowa cepa ... pod warunkiem, że nie wejdziemy w Advanced Media Server Settings ...

Tam można nieźle namieszać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumm1234 coś tam wiesz ale nie do końca. Jest zakładka w Daphile Volume Adiustment/Replay Gain ale może zaznaczyć i wybrać No Volume Adjustment. Jeśli chcesz mieć Replay Gain jest wybór dla track gain, album gain i smart gain. Autosugestia ci nie gra :)

Pytamie jest takie, a własciwie sa dwa pytania:

 

1 Czy klient wimpa nie grzebie w ustawieniach?

2. Czy wimp nie ma z defincji ustawionego replay gain?

 

W drugim przypadku mamy kaplicę i możemy sobie wimpa darować.

Nie moge teraz tego sprawdzic, bo jestem poza domem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo brakuje mi informacji takich jak bitrate, kodek o radiu i plikach (tak jak to np jest w foobar czy winamp). Można to jakoś ustawić lub może ktoś by przy okazji wspomniał o takim zapotrzebowaniu autorowi tego wspaniałego sytemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukałem tej opcji, ale mam wrażenie, ze w wimpie jest tak samo. Wszystko gra głosniej. Na razie nie korzystam z wimpa, bo interesujace mnie płyty sa niedostepne do odtwarzania online.

 

Znalazłem cos takiego:

 

"Replay gain setting can be found separately for each player from:

Settings -> Advanced Media Server Settings -> Player -> Audio -> Volume Adjustment/Replay Gain."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sprawdziłem u siebie, mam ustawione "No Volume Adjustment" <- czyli replay gain w Daphile domyślnie jest wyłączony.

Wychodzi na to, że możliwość włączenia i wyłączenia replay gain jest możliwa wyłącznie w przypadku lokalnie odtwarzanych plików..

Natomiast odtwarzanie muzyki przez platformy streamingowe jak Spotify czy WiMP jest całkowicie niezależne od silnika Daphile.

Innymi słowy - słuchanie muzyki przez Spotify w Daphile jest obciążone ingerencją w muzykę samym stratnym kodowaniem jak i późniejszym replay gain.

Aczkolwiek przyznam, że osobiście "boli" mnie to tylko na papierze, bo jakość muzyki ze Spotify w Daphile jak dla mnie jest wystarczająca.

Co nie zmienia faktu, że można teoretycznie lepiej - także w kwestii bitperfect platform streamingowych, to cała nadzieja że silnik od pluginu WiMP w Daphile ma wyłączony replay gain.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z WIMP jest taki, że trzeba znaleźć to samo wydanie danej płyty. Różne wydania różnie brzmią ;-)

Na szczęście muzyka polska ma stosunkowo mało remasterów.

Porównałem Lipnicka - Piękna i rycerz - brzmi tak samo z WIMP i z pliku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcigodni

Z opóźnieniem, ale serdecznie dziękuję za pomoc w postawieniu daphile.Dzisiaj mając w końcu trochę czasu,udała mi się ta sztuka.Właśnie rozpocząłem ripowanie płytoteki.Na razie podpięte jest na chama,jack-rca,a i tak brzmi nie tragicznie.Licytuje właśnie emotive dac,mam nadzieję ze się ładnie zgra.

Pozdrawiam

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z WIMP jest taki, że trzeba znaleźć to samo wydanie danej płyty. Różne wydania różnie brzmią ;-)

Na szczęście muzyka polska ma stosunkowo mało remasterów.

Porównałem Lipnicka - Piękna i rycerz - brzmi tak samo z WIMP i z pliku.

 

Super wiadomość :)

Czyli można przyjąć po Twoich odsłuchach i testowaniu, że WiMP nic nie zmienia w pliku? (brzmi tak samo jak oryginal .flac i jest w takiej samej głośności)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie Nosowska z płyty "N/O" brzmi tak samo. Od razu jak zainstalowałem Wimpa i zakupiłem abonament hi-fi wrzuciłem tą płytę na testy. Nie ma różnicy. Do tego to świetnie nagrana płyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.