Skocz do zawartości
IGNORED

Starcie Tytanów….najlepsza lampa SE w bi-ampingu z tranzystorami


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Ta poduszko - kołdra po lewej stronie to jakiś ustrój akustyczny pomieszczenia czy przykrycie na wzmacniacz przed kurzem i ' super dzwiękiem ' 6500 ? Niezłe jaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Ta poduszko - kołdra po lewej stronie to jakiś ustrój akustyczny pomieszczenia czy przykrycie na wzmacniacz przed kurzem i ' super dzwiękiem ' 6500 ? Niezłe jaja.

 

Jaj to tobie brak, nie masz klasy i nie potrafisz przeprosić i wycofać z oszczerstw-dla mnie jesteś zerem które rozbija każdy wątek.Nawet nie chce mi się opisywać dla ciebie tła tego zdjęcia bo i tak nie pojmiesz.Powinieneś zniknąć z tego forum bo potrafisz je tylko niszczyć fantasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Mirku biorąc pod uwagę średni wiek życia mężczyzny w Polsce i odejmując Twój obecny, dzieląc to przez czas podejmowania decyzji o zakupie i trwałość Amplifona wychodzi mi, że będziesz słuchał tych lamp jeszcze w zaświatach.

 

hehehe....oplułem monitor ze śmiechu!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Obawiam się, że nie zdajesz sobie sprawy, że jesteś dość poważnie chory - i proszę aby tu się żaden moderator (ani nikt inny) nie wtrącał.

Stary, idź do znajomego psychologa, nim nie będzie czas na psychiatrę.

 

To doradzam Ci Ja, prosty dr socjologii - a że to nie jest moja dziedzina, to nie ma opcji przeniesienia tego na PW.

 

Rusz cztery litery i sam sprawdź - no offence.

 

A i czas jest.

 

Edit mod

Ostrzeżenie + 3 dni urlopu od pisania postów za istotne naruszenie regulaminu forum § 6 punkt 5a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Toż to istna cenzura jest :-)))

 

A wracając do tematu to Thiele wymagają bardzo uważanego doboru pozostałych komponentów, jakoś nie chce mi się wierzyć, że to są złe kolumny.

Dlatego u SA grają lepiej z lampami , a kable też do analitycznych nie należą.

To tak ja JmLab ...źle zestawiony to krew z uszu.

Sly a Ty tych Thieli to słuchałeś z Burmesterami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thieli słuchałem np z Myriad-ami, z VTL i z różnymi McIntoshami. Myślę, że generalnie to są dobre choć trudne kolumny. To co słyszałem z nich na pewno mnie nie ujęło ale jakiś potencjał w nich był,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu to Thiele wymagają bardzo uważanego doboru pozostałych komponentów, jakoś nie chce mi się wierzyć, że to są złe kolumny.

 

Thiele to są kur...sko dobre paczki, tylko tak jak napisałeś wymagają bardzo dużo. I to każdy model. Nie ma taryfy ulgowej. Nie dość, że często trzeba dawać im piece droższe niż one same, to jeszcze i tak większość z tych pieców odpadnie. Po prostu. Przerobiłem CS 1.6 i CS 2.4. Zostałem przy 1.6 ze względu na rozmiary pomieszczenia. CS 2.4 po prostu się "nie zmieściły" w moim pokoju. CS 1.6 wspomogłem subem RELA i jest świetnie. Od dwóch lat nadal nie chcę nic zmieniać w układzie wzmacniacz - kolumny.

Ze wzmacniaczy McIntoshe w większości przypadków odpadają, przykro mi. Mówię o tych tranzystorowych, czyli chyba wszystkie integry. To, że dystrybutor łączy z nimi Thiele niewiele znaczy. Po prostu ma obie marki w ofercie. Myryad to kompletna pomyłka w przypadku Thieli. VTL - to już lepszy kierunek. Nie wiem, który model, ale obstawiam że najlepiej zagrały, co Sylwek? Nie chcę się mądrzyć, po prostu mam odrobioną z Thielami długą lekcję i tak jak pisałem wcześniej: za wszelką cenę próbować do nich lampę Single Ended. Od tego trzeba wyjść. Z tranzystorów np. Bryston i Krell, ale nie żadne zabawki typu 300i, tylko te z wyższej półki.

Te wszystkie problemy są przyczyną braku popularności Thiela na świecie, mimo że jest przecież znany w "środowisku".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko jaki Single Ended? Thiele są niskoskuteczne i potrzebują mega dużo prądu. Czyli w przypadku tranzystorów minimum 300W/8om lub 600W/4om. Źeby podobnie mocowo zagrała lampa SE to musi mieć minimum 100W w klasie A. Takie konstrukcje to albo na lampie 833A, bardzo drogie, albo na lampach 845 i tu mamy Mastersound lub Unison Research topowe monobloki. W każdym przypadku grubo ponad 100 tys.za parę, Unison ok 200 tys. a na 833A np Wavac czy TNT Labs to mamy ponad 200 tys.za parę. Tylko że jeśli ktoś myśli o tak drogich piecach, to teź myśli o kolumnach z nieco wyższej półki niż 3.7. Kiedyś był Thiel 7.2 i to byłaby opcja do takich wzmacniaczy ale już tego nie ma....niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wavac 833 to kosztuje ponad milion zł. TNT 833 600kzł.

 

I często zadaję sobie pytanie......kim jesteś Magnepanie?

czy tego forum skaranie...Ty oszuście,fantasto i baranie

 

 

 

_______

Edit mod

Ostrzeżenie + 3 dni urlopu od pisania postów za istotne naruszenie regulaminu forum § 6 punkt 5a.

 

 

Już 16 kolejek ten Pan dostał. Chyba ten banik to niezbyt uczciwy i Panu moderatorowi osoby się pomyliły. Na święta trzeba będzie jaja pomalować albo kraszanki zrobić i łepetynę popiołem obficie posypać! Ciekawe jaki ma system ten dzielny stróż czci i prawa na AS Pan Slawek? Widział ktoś jego system?

 

 

 

 

 

 

 

_________

Edit mod

Tyle kolejek dostał, bo armia sklonowanych kont, zawsze gotowa do akcji.

 

Apropos uczciwości. Blokada sklonowanego konta audiofanka, użytkownika Szymon.

Wyjątkowo kiepską metodę sobie Kolega wybrał żeby "incognito" się na mnie zemścić za dzisiejszego bana.

Dalszy komentarz jest zbędny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko jaki Single Ended? Thiele są niskoskuteczne i potrzebują mega dużo prądu. Czyli w przypadku tranzystorów minimum 300W/8om lub 600W/4om. Źeby podobnie mocowo zagrała lampa SE to musi mieć minimum 100W w klasie A. Takie konstrukcje to albo na lampie 833A, bardzo drogie, albo na lampach 845 i tu mamy Mastersound lub Unison Research topowe monobloki. W każdym przypadku grubo ponad 100 tys.za parę, Unison ok 200 tys. a na 833A np Wavac czy TNT Labs to mamy ponad 200 tys.za parę. Tylko że jeśli ktoś myśli o tak drogich piecach, to teź myśli o kolumnach z nieco wyższej półki niż 3.7. Kiedyś był Thiel 7.2 i to byłaby opcja do takich wzmacniaczy ale już tego nie ma....niestety.

 

Dlatego też Thiel nie jest popularny. Sam sobie odpowiedziałeś. Natomiast błędem jest twierdzenie, że CS 3.7 to zestawy grające jak konkurencja za 50 tys. One zagrają jak dwukrotnie droższa konkurencja. Na tym polega zabawa z każdym Thielem. Potrafią zaskakująco dużo, ale droga do tego prowadzi przez pot i łzy. CS 1.6 spokojnie napędzi taki wzmacniacz jak w moim opisie. S6 nawet CS 2.4 popędzi, bo nie tyle o moc chodzi co o prąd i brzmienie SETa. Bardziej wymagające Thiele, szczególnie topowe modele ze starszych serii faktycznie potrzebują mocniejszych pieców. Ale wiem, że ostatnio stary audiofil pędził z powodzeniem swoje CS 3.7 jakąś lampą i to wcale nie mocarną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

 

 

Dlatego też Thiel nie jest popularny. Sam sobie odpowiedziałeś. Natomiast błędem jest twierdzenie, że CS 3.7 to zestawy grające jak konkurencja za 50 tys. One zagrają jak dwukrotnie droższa konkurencja. Na tym polega zabawa z każdym Thielem. Potrafią zaskakująco dużo, ale droga do tego prowadzi przez pot i łzy. CS 1.6 spokojnie napędzi taki wzmacniacz jak w moim opisie. S6 nawet CS 2.4 popędzi, bo nie tyle o moc chodzi co o prąd i brzmienie SETa. Bardziej wymagające Thiele, szczególnie topowe modele ze starszych serii faktycznie potrzebują mocniejszych pieców. Ale wiem, że ostatnio stary audiofil pędził z powodzeniem swoje CS 3.7 jakąś lampą i to wcale nie mocarną.

To jest niezwykle ciekawe , moje doświadczenia z prądożernymi głośnikami i lampami są nienajlepsze.

Napędzałem kiedyś scany Amplifonen WT 40 ( 40 W) i słychać było , że pasowało by wiecej prądu...

Cicho grało Ok, ale przy wyższych poziomach wzmacniacz nie dawał rady...

Nie bez powodu słabe lampy łączy się ze skutecznymi kolumnami.

Thiel ma bardzo rozbudowaną zwrotnice , która pochłania mnóstwo prądu...

Dlatego pomysł z biampingiem jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS 1.6 spokojnie napędzi taki wzmacniacz jak w moim opisie. S6 nawet CS 2.4 popędzi, bo nie tyle o moc chodzi co o prąd i brzmienie SETa.

 

Kurcze,Kubeł,ja tutaj muszę Ci wierzyć na słowo;-) skoro Twoje Thiele tak łatwo prowadzi S6 to ja nie rozumiem dlaczego u mnie Unison nie do końca panował nad bowersami,grało i owszem ale zwyczajnie,pospolicie,może nawet i przyjemnie na średnicy-jak to SE,jednak wpięcie w tor bezpośrednio po S6 mocnego naima skutkowało tym,że kolumny odjeżdżały w rejony zupełnie niedostępne przy wcześniejszym połączeniu z lampą SE.

Podejrzewam,że mamy różne wymagania co do drive'u,rytmu i szybkości albo coś innego jest na rzeczy.

 

Nie wykluczam w przyszłości powrotu do SE,tym razem jednak byłoby to na pewno coś mocniejszego,mimo,że z różnych powodów nie za bardzo mi po drodze z Amplifonem to coraz częściej wzrok kieruję w stronę jego GM70.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ cybant i octavarium

Dlatego zastrzegłem, że od SETa warto zacząć, bo to jedna z dróg do Thiela, ale wysokie modele starszych serii z pewnością potrzebują innych rozwiązań. Oczywiście mówię o dość mocnych lampach, a nie kilkuwatowych słabiakach pod wysokoskuteczne paczki.

Poza tym zmiennych jest tyle, że i tak decyduje zawsze odsłuch.

Myślę, że w przypadku Thieli panowanie nad dźwiękiem ułatwiają twarde aluminiowe membrany, które z natury mają szybkość, kontrolę i kopa. Wadą są rezonanse, które trzeba umieć opanować mądrą zwrotnicą, ciąć pasmo inaczej niż w innych materiałach. Nie każdy to potrafi, nie każdy to lubi.

B&W natomiast to kewlar, który w mojej opinii jest trudniejszym do kontroli materiałem. Do tego dochodzi dość niska skuteczność Bowersów. Nie wiem octavarium z jakim konkretnie modelem pracował u ciebie S6.

W przypadku Thiela biamping odpada. Jim uznawał tylko pojedyncze terminale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Twoje Thiele tak łatwo prowadzi S6 to ja nie rozumiem dlaczego u mnie Unison nie do końca panował nad bowersami

 

Unison jest faktycznie cholernie mocny w odniesieniu do nominalnej mocy wyjściowej, U mnie dawał radę różnych ciężkim kolumnom typu Spendor S1, SP9, SP100, ale na Bowersach 803 było podobnie niespecjalnie. Sądzę, że to kwestia kilku rzeczy:

1. Bowers prawdopodobnie schodzi z impedancją istotnie poniżej deklarowanego minimum;

2. jego bas jest taki mocarny i niespecjalnie szybki z definicji a więc eksponuje wady lampy,

3. to co napisał Kubeł czyli kevlar ciężej rozruszać, metal jest po prostu szybszy i lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie GM 70(monobloki) lepiej kontrolowalo dol niz densen 300xs, kolumny xavian 250, generalnie kontrola byla po prostu genialna, wszystko w ryzach.

 

Integra diabla juz gorzej na dole od densena 300xs, cala reszta jednak lepiej.

 

to tak a propo jeszcze b. dostepnej polki cenowej, i od razu prosze k. magnepana zeby nie wysmiewal mojego taniego sprzetu i braku osluchania( no i prosze k. slawka zeby nie czytal ostatniego zdania, thx a lot in advance my holy guard with such an adamant heart)

 

Odnosnie banowania przez k. slawka, mam wrazenie ze go ponosi, albo mu kaza(zawsze wydawal sie rozsadny), a teraz zamilkne, bo mnie zbanuje jako klona :)

 

ps czasami musi byc ostro, wtedy jest po prostu ciekawiej:)

live and let live

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

McIntosh też nie dawał rady moim Thiel, a Bowersy nautilusy 804 bujał mi bez problemu.Bez dwóch zdań, Thiel to trudna kolumna, ale dobrze bujnięta gra fenomenalnie, do dziś tęsknię za przestrzenią jaka potrafił budować Thiel,hektary wstecz a plany poukładane perfekcyjnie, przeszkadzały mi w tym głośniku inne cechy, ale przestrzeń ma fenomenalną.

 

 

......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

1. Bowers prawdopodobnie schodzi z impedancją istotnie poniżej deklarowanego minimum;

2. jego bas jest taki mocarny i niespecjalnie szybki z definicji a więc eksponuje wady lampy,

3. to co napisał Kubeł czyli kevlar ciężej rozruszać, metal jest po prostu szybszy i lżejszy.

 

Niestety to co napisałeś o B&W to stereotypy powtarzane przez osoby , które nigdy tych głośników nie słuchali.

A szkoda ,że nie słuchali bo B&W są to b.dobre głośniki w swojej cenie.

W kategorii cenowe j do 20.000 Eur trudno znaleźć lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ostatnio słuchałem u kolegi 801-ki i bardzo dobrze grały.

 

Skoro podobały się tobie B&W 801 to świadczy tylko o tym jak dobre były to konstrukcje (wielu potem nieudolnie naśladowało ich system Matrix i kopułkę diamentową).

Trzeba dodać ,że B&W 801D to już leciwa konstrukcja wycofana ze sprzedaży.

Nowe głośniki serii Diamond (zarówno 800 jak i 802) to jak wiadomo diametralnie inne kolumny.

Poza obudową zmieniło się w nich prawie wszystko i grają dokładnie odwrotnie do tego co napisał powyżej kol. tomkly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Bowers to jest bardzo dobra firma,trzeba jak ze wszystkim, odpowiednio je zestawić.W Polsce z jakiś niewytłumaczalnych przyczyn mają status chłopca do bicia, ale tak najczęściej krzyczą lamerzy, którzy jedyne co umieją to bębnić w klawiaturę w rytm muzyki puszczanej za pośrednictwem Altusów.Ta uwaga absolutnie nie jest adresowana do Tomkly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Bo Tomkly ma Altony?.... :-)

 

Nie bo Tomek opisał sytuację , która jest mi bardzo dobrze znana(źle dobrana elektronika do B&W)

Poza tym Tomkly ma wiedzę i doświadczenie,więc nie chciałem aby opacznie odczytał kontekst mojego posta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.