Skocz do zawartości
IGNORED

Starcie Tytanów….najlepsza lampa SE w bi-ampingu z tranzystorami


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ Mirek, co ma sprzęt do koleżeństwa? Dziś masz Jadis, jutro będziesz miał coś innego. A co do porównania to juź dawno napisałem w poście #355, więc nie wiem co mam jeszcze dopisać?

 

nie wiem czy kolega sly 30 ci odpowie.

ja pytalem o to samo ale nie otrzymałem jasnej odpowiedzi. A skoro miał u siebie ten kasujacy podobono kokurencje wzmak to nie wierze ze nie zrobil porownania. W ogóle cos mi to nie pasuje z tym Amplifonem bowiem za dużo halasu jaki to dobry a komkretow z porownan z ta pokonana konkurencja - brak. Kibicuje Amplifonowi ale te historie o zapisach na wzmacniacz kosztujacy 27 tys w polskich realiach to zart.

 

Napisałem w poście #355. A co do zapisów to nie żart. Jeśli coś jest produkowane w małym nakładzie, jest bardzo dobre i konkurencyjne do sprzętów 4x droższych to nie ma się co dziwić. Jest to zupełnie normalny mechanizm rynkowy w każdej branży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tego nie zrobię ale mając oba zestawy wzmacniaczy, które pracują w bi-ampingu widzę na preampie jakie są proporcje mocy między jednymi, a drugimi, tzn między Amplifonem, a Burmesterami. Na moje oko Amplifon ma mniej więcej 40% mocy końcówek Burmestera, a one mają 780W/4 om. To łatwo określić, że jest to mniej więcej 300W.

Porównanie u mnie nie jest do końca obiektywne bo i tak w obu przypadkach zawsze steruje preamp Burmestera.

Zarówno końcówki Burmestera jak i Amplifon grają szybkim, zwartym dźwiękiem, o aksamitnej ale rozdzielczej górze. Różnice są głównie w kreowaniu przestrzeni. Amplifon nie gra jak niektóre lampy czyli misowatym, zmulonym dźwiękiem. Jest zbliżony do najlepszych tranzystorów w kwestii szybkości, ataku, rozdzielczości ale ma to coś co ma mocna lampa SE i to słychać właśnie głównie w kwestii kreowania przestrzeni i rozłożenia wszystkiego na scenie. Zresztą razem z Panem Andrzejem słuchaliśmy u mnie systemu opartego o tranzystory Jeffa Rowlanda i oboje uznaliśmy, że to jest coś podobnego.

no i sprawa jest jasna...Burmester z niewielką różnicą gra jak Amplifon...

,,Porównanie u mnie nie jest do końca obiektywne......,, szkoda że tego nie dodałeś przy słuchaniu Jadisa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od początku pisałem, że wszystkie lampowe wzmacniacze pracowały w tych samych warunkach i w tej samej konfiguracji.

Poza tym proszę przeczytać tytuł wątku. To nie jest wątek o ogólnym porównaniu sprzętów lampowych, a tylko o układzie bi-amping razem z tranzystorami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiele 3.7 mają nieciekawe metalowe przetworniki i jak mi wiadomo produkowane są w Chinach

 

Thiele produkowane w Chinach, taaa. Jim Thiel w grobie się przewraca, gdy słyszy takie teksty. Tu masz trochę zdjęć z bieżącej produkcji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wszystko odbywa się w fabryce w Lexington (Kentucky).

Nawet teraz po sprzedaży firmy przez Kathy Gornik, Thiel pozostał w amerykańskich rękach i nie przeniósł nigdzie produkcji, a jedynie zainwestował w park maszynowy.

 

A nieciekawość metalowych przetworników na czym polega? Bo ja po latach słuchania różnych konstrukcji stwierdzam, że nie wrócę do miękkich przetworników. Tylko twarde membrany w mojej opinii są w stanie zbliżyć się do muzycznej rzeczywistości.

 

O, tutaj masz filmik jak "Chińczycy" budują Thiele :-DD:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podobno, gdy nowi właściciele zobaczyli jaka tam dalej panuje manufaktura, to pierwszą decyzją było kupienie nowoczesnych maszyn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

wykonanie dobrych transformatorow glosnikowych to nie lada sztuka i jest to pracochlonne zadanie, czesto na pare trzeba czekac kilka tygodni i to nie tylko w PL.

 

Wbrew pozorom, toroidy sa wcale nie bardziej pracochlonne od EI :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

A nieciekawość metalowych przetworników na czym polega? Bo ja po latach słuchania różnych konstrukcji stwierdzam, że nie wrócę do miękkich przetworników. Tylko twarde membrany w mojej opinii są w stanie zbliżyć się do muzycznej rzeczywistości.

 

Coś w tym jest, masz sporo racji. Po wielu latach słuchania tekstylnych kopułek Dynaudio D28, Esotec i Esotar dziś jak słyszę taki dźwięk to dostaję mdłości. Może to jest zmęczenie audiofilskiego materiału ale dziś już nie odpowiada mi ta estetyka za cholerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

To nie stworzyli go ludzie piszący tu na forum-Tobie szczególnie nie będę tłumaczył-bo dla Ciebie Jurgen to jest magia,a Ty jesteś ciemna masa)

Rekomendowany w wielu recenzjach napęd i dac Reimyo.........przez Ciebie kiedyś nazwany Remiyo)..jego cena w Niemczech to 11000 euro

 

 

Tak o autorze fantasmagorii o produkcji Thiela w Chinach napisał SA-prywatnie właściciel genialnych 3,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach słuchania tekstylnych kopułek Dynaudio D28, Esotec i Esotar dziś jak słyszę taki dźwięk to dostaję mdłości. Może to jest zmęczenie audiofilskiego materiału ale dziś już nie odpowiada mi ta estetyka za cholerę.

Przecież to jedne z najlepszych kopółek tekstylnych!! I można na ich bazie osiągnąć wysokiej klasy dźwięk (oczywiście nie każdemu musi się podobać, ale klasy nie sposób nie zauważyć) Oczywiście potrzebują zupełnie innego towarzystwa niż Harpiszony, czy inne tego typu kolumny, ale to wiadomo;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieslaw119

 

 

Wszystko ladnie i pieknie ale to musi jeszcze dobrze zagrac. Transformator transformatorowi nie rowny. Czas oczekiwania na dobry jest niestety dosyc dlugi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Przecież to jedne z najlepszych kopółek tekstylnych!! I można na ich bazie osiągnąć wysokiej klasy dźwięk

 

Zgadzam się. Tylko jakoś mi się ten dźwięk przez 20 lat przejadł... Za dużo słodyczy, za mało prawdy. To jest kwestia gustu. Mnie podobnie jak Kubłowi wydaje się, że pewne instrumenty lepiej wypadają na metalowych kopułkach. Brzmienie strun gitar czy talerzy na przykład. Piszę oczywiście z perspektywy miłośnika rocka. Do klasyki, fortepianu i innych szlachetnych instrumentów może być zupełnie inaczej.

 

Oczywiście potrzebują zupełnie innego towarzystwa niż Harpiszony, czy inne tego typu kolumny, ale to wiadomo;-)

 

Tak, one potrzebują szybkiego tranzystora o dużej kontroli brzmienia. A w Harpiszonach przerobiłem ostatnio zwrotnicę, tzn. dorobiłem cały zewnętrzne sterowanie, tak żeby poprawić wypełnienie na dolnej średnicy i podłączam je w trybie na 16 omów dół. Jest lepiej, to znaczy w końcu da się słuchać fortepianu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klasyki, fortepianu i innych szlachetnych instrumentów może być zupełnie inaczej.

 

Moim zdaniem tam jeszcze bardziej są potrzebne twarde przetworniki. Ale odbiegamy chyba od tematu wątku :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Zdziwiłbyś się Wiesław ile daje takie ekranowanie. Ja to też przerabiałem i zgadzam się ze Starym, że to jest dobry pomysł.

 

Ekranowanie folią?

Poza tym, nawet Marantz przestał ekranować moduły HDAM i przestał przykręcać tranzystory mocy miedzianymi ekranami - a dlaczego? Bo można się łatwo potknąć o prądy wirowe.

 

Wszystko ladnie i pieknie ale to musi jeszcze dobrze zagrac. Transformator transformatorowi nie rowny. Czas oczekiwania na dobry jest niestety dosyc dlugi.

 

Czas oczekiwania, owszem. Ale nie czas wykonania - nie dajmy się zwariować :)

 

No chyba, że...

 

http://youtu.be/ZJaThhR91pE

 

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekranowanie folią?

Poza tym, nawet Marantz przestał ekranować moduły HDAM i przestał przykręcać tranzystory mocy miedzianymi ekranami - a dlaczego? Bo można się łatwo potknąć o prądy wirowe.

 

Chłopcy przestańcie wirować obaj............główka w porządku?,rozumek też....?

Kable są drogie i puszkę łatwo zarysować stąd folia w celach ochronnych,a Wy dorabiacie uszy...........d u p i e))

Za znajomość tematu macie u mnie po banie!!............i zakaz pisania w hajendzie do świąt wielkanocnych.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Chłopcy przestańcie wirować obaj............główka w porządku?,rozumek też....?

Kable są drogie i puszkę łatwo zarysować stąd folia w celach ochronnych,a Wy dorabiacie uszy...........d u p i e))

Za znajomość tematu macie u mnie po banie!!............i zakaz pisania w hajendzie do świąt wielkanocnych.

 

No właśnie to są TE święta, to se jaja robimy ;)

A Ty się podniecasz jakbyś był jakiś, k... niedopieszczony.

 

PS. Swoją drogą, przypominają mi się PRL-owskie obrazy z niektórych domów: piloty w folii, dywany w folii... ale kabli w folii to wcześniej nie widziałem.

 

BTW. Stary, jak jesteś w domu, to zdejmij okulary, niech się nie zużywają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę userze wiesławie119-ty, że ostatnio jesteś bardzo aktywny. Czy ty też interesujesz się sprzętem audio i muzyką, czy trenujesz tylko palce...!? W Twoim 'o mnie' znalazłem to: 'Homo sum, humani nihil a me alienum puto'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiele produkowane w Chinach, taaa. Jim Thiel w grobie się przewraca, gdy słyszy takie teksty. Tu masz trochę zdjęć z bieżącej produkcji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wszystko odbywa się w fabryce w Lexington (Kentucky).

Nawet teraz po sprzedaży firmy przez Kathy Gornik, Thiel pozostał w amerykańskich rękach i nie przeniósł nigdzie produkcji, a jedynie zainwestował w park maszynowy.

 

A nieciekawość metalowych przetworników na czym polega? Bo ja po latach słuchania różnych konstrukcji stwierdzam, że nie wrócę do miękkich przetworników. Tylko twarde membrany w mojej opinii są w stanie zbliżyć się do muzycznej rzeczywistości.

 

O, tutaj masz filmik jak "Chińczycy" budują Thiele :-DD:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podobno, gdy nowi właściciele zobaczyli jaka tam dalej panuje manufaktura, to pierwszą decyzją było kupienie nowoczesnych maszyn.

 

Przesyłam artykuł o Thielach 3.7 oraz informacji ze niektóre elementy kolumny są budowane w Chinach.

Możliwe że kiedyś robiono całą kolumnę lub inne modele Thiela w Chinach .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to są TE święta, to se jaja robimy ;)

A Ty się podniecasz jakbyś był jakiś, k... niedopieszczony.

 

PS. Swoją drogą, przypominają mi się PRL-owskie obrazy z niektórych domów: piloty w folii, dywany w folii... ale kabli w folii to wcześniej nie widziałem.

 

BTW. Stary, jak jesteś w domu, to zdejmij okulary, niech się nie zużywają ;)

 

Okularów nie noszę,a Ciebie chyba boli .......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam artykuł o Thielach 3.7 oraz informacji ze niektóre elementy kolumny są budowane w Chinach.

 

 

Chyba jest różnica między stwierdzeniem, że Thiele są robione w Chinach, a tym że dwa aluminiowe elementy obudowy są tam wytłoczone i to tylko dlatego, że Thiel nie był w stanie znaleźć w USA odpowiednich podwykonawców? CS 3.7 mają skomplikowaną obudowę i nic dziwnego, że w sprawie dwóch jej części wymagających zapewne specjalistycznych maszyn producent posilił się podwykonawcą. Trzeba chyba sporo złej woli, aby stwierdzić że Thiel to produkcja chińska. Projektują u siebie, testują u siebie, produkują u siebie, montują u siebie, wszystko robią u siebie. No dobrze, dwa elementy wytłoczyli w Chinach. Chińszczyzna panie :-).

I jeszcze żeby było śmieszniej dajesz linka do artykułu dokumentującego produkcję CS 3.7 w fabryce w... Lexington. Co więcej, to jeden z niewielu już dzisiaj producentów kolumn głośnikowych opracowujący samodzielnie WŁASNE przetworniki do nich. Nigdzie indziej nie znajdziesz tych głośników, tylko w zestawach Thiela.

 

Możliwe że kiedyś robiono całą kolumnę lub inne modele Thiela w Chinach .

 

Poproszę o źródło tych rewelacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiel SCS4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiel SCS4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo mi przyjemnie,że zechciałeś zajrzeć i wkleiłeś coś ciekawego,ale tu dywagacja o thielach 3.7.........i Magnepan wariuje znowu.

Może nie masz odwagi,wręcz się krępujesz a chciałbyś posłuchać dobrze grającego systemu analogowego nie za straszną kwotę-to jestem do dyspozycji po świętach

Miałbyś okazje posłuchać jak potrafi grać analog za nieduże pieniądze,a właściwie złożony-.tylko 26 lamp w torze analogowym i nie brumi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiel SCS4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To może sprecyzujmy:

 

"The parts for the SCS4 are manufactured in China to Thiel's specifications. That includes the enclosures as well as drivers and crossovers—all said to be manufactured to Thiel's specifications and highest quality standards. Then the enclosures are finished and all the parts are assembled in Thiel's Kentucky factory where final QC testing is performed."

 

SCS4 to jedyny model, którego elementy są produkowane w Chinach na zamówienie i wg projektu Thiela. Ale nawet one są składane, wykańczane, mierzone i testowane w Lexington. Reszta modeli jest wykonywana w całości w USA. Poza tym Thiel to seria CS i z tego jest firma znana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Widzę userze wiesławie119-ty, że ostatnio jesteś bardzo aktywny.

 

Wiosenne ozywienie, jak mniemam ;-)

(119 ma inne pochodzenie)

 

Czy ty też interesujesz się sprzętem audio i muzyką, czy trenujesz tylko palce...!? W Twoim 'o mnie' znalazłem to: 'Homo sum, humani nihil a me alienum puto'.

 

MarkuN-ty, chyba bede zmuszony zglosic Twoj wpis jako ad personam, zaczepka prowadzaca do eskalacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

wkleiłem ten link jako ciekawostkę, że Thiel miał jednak w swojej karierze romansik z podwykonawcami z Chin. Mnie to nie przeszkadza.

 

Miałem Thiela CS 2.3 przez 8 lat (!), miałem Thiela SCS4 przez ponad dwa lata, do tego ich bardzo dobry subwoofer SS2. Thiela CS 3.7 znam bardzo dobrze - miał go mój serdeczny kolega. Sam długo czekałem na ten model - jak pamiętacie następca CS3.6 był bardzo długo oczekiwany. Ostatecznie Thiel CS3.7 nie zachycił mnie na tyle, żeby go kupić. Być może po wielu latach z Thielem chciałem po prostu pójść w innym kierunku. I tak też się stało.

 

W każdym razie Thiel ma wiele cech brzmienia, które można polubić. Idea Coherent Source jak najbardziej słuszna. Niestety ta firma wraz ze śmiercią właściciela się skończyła. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Innowacyjność Thieli to była właśnie głowa i pomysły Jima Thiela. Od czasu jego śmierci w tej firmie nic ciekawego się nie dzieje. Szkoda, bo marka BYŁA zacna.

 

I jeszcze wspominkowe zdjątko.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie….wszystko ok, ale nie pomyliliście wątków? Wiem jak jest bo i ja czasem wdam się w ciąg wpisów nie na temat w innych wątkach, dlatego spoko jest ale może powolutku skierujemy się w stronę tematu wątku… :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Tylko jakoś mi się ten dźwięk przez 20 lat przejadł... Za dużo słodyczy, za mało prawdy. To jest kwestia gustu. Mnie podobnie jak Kubłowi wydaje się, że pewne instrumenty lepiej wypadają na metalowych kopułkach. Brzmienie strun gitar czy talerzy na przykład. Piszę oczywiście z perspektywy miłośnika rocka. Do klasyki, fortepianu i innych szlachetnych instrumentów może być zupełnie inaczej.

No właśnie dotykamy również tematu preferencji, determinującego nasze wybory....

Też parę lat użytkowałem Dynki (z zadowoleniem) ale aktualne Proaki, co prawda te na kopółce tekstylnej są prawdziwsze, choć nie zawsze tak przyjemne;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea Coherent Source jak najbardziej słuszna. Niestety ta firma wraz ze śmiercią właściciele się skończyła. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Innowacyjność Thieli to była właśnie głowa Jima Thiela.

 

Z każdym zdaniem się tutaj zgadzam. Niestety Thiel to był Jim Thiel.

sly30 - przepraszam, już skończyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

a Ciebie chyba boli .......

 

Mianowicie, co niby? ;-)

 

A co do nagminnego u Ciebie naduzywania wielokropka, to pozwole sobie zobrazowac Twoje rozbuchane ego cytatem:

 

Chciałbym coś więcej powiedzieć... Ale nie wiem... Czy ma to sens... Teraz... Gdy tak bardzo chce mi się do kibla...

 

No offence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie….wszystko ok, ale nie pomyliliście wątków? Wiem jak jest bo i ja czasem wdam się w ciąg wpisów nie na temat w innych wątkach, dlatego spoko jest ale może powolutku skierujemy się w stronę tematu wątku… :-)

 

Wybacz i daruj

 

Milimetr

Przypomnialem sobie takie stwierdzenie mojego kolegi-który twierdzi,że thiel 3.7 wiele konstrukcji ponad 100kpln to....brzmieniowo czapką nakrywa.

Twierdzisz,ze to BYŁA dobra fiirma,a ja uwazam,że głośniki Franco Serblina,może będą,bo na razie tylko wygląd do przyjęcia-też nie dla wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Panowie….wszystko ok, ale nie pomyliliście wątków? Wiem jak jest bo i ja czasem wdam się w ciąg wpisów nie na temat w innych wątkach, dlatego spoko jest ale może powolutku skierujemy się w stronę tematu wątku… :-)

 

Ok :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.