Skocz do zawartości
IGNORED

Starcie Tytanów….najlepsza lampa SE w bi-ampingu z tranzystorami


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomnialem sobie takie stwierdzenie mojego kolegi-który twierdzi,że thiel 3.7 wiele konstrukcji ponad 100kpln to....brzmieniowo czapką nakrywa.

 

Bo Thiel czapką przykrywa konkurencję każdym modelem. To własnie jest/była jego siła. Tylko trzeba ją umieć odkryć, a to nie jest łatwe.

A starsze konstrukcje Serblina potrafiły zagrać dobrze. Mimo, że to było miękkie pierdzenie, to jednak ładne pierdzenie :-).

Ok, ok, wiem, dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proaki

 

Bardzo proszę, tekst czyta wiele osób, jeszcze znajdzie się ktoś, kto wymieni Dynaudio wzorem Kolegi i nieszczęście gotowe.

 

Dynaudio, to nie są jakieś tam normalne kolumny, które ot tak sobie można wymienić na inne, to zaawansowany produkt, który raczej nie posiada ograniczeń wobec dedykowanego środowiska pracy, raczej nieograniczony zapas możliwości, pytanie może postawić ich użytkownik, w jaki sposób te rezerwy zagospodarować, odpowiedź jest bardzo trudno przyswajalna i kosztowna w realizacji.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Thiel czapką przykrywa konkurencję każdym modelem. To własnie jest/była jego siła. Tylko trzeba ją umieć odkryć, a to nie jest łatwe.

A starsze konstrukcje Serblina potrafiły zagrać dobrze. Mimo, że to było miękkie pierdzenie, to jednak ładne pierdzenie :-).

Ok, ok, wiem, dobranoc.

 

Takich jaj już dawno nie czytałem.Kubeł daj spokój i strzel sobie głębszego. Gdyby Thiele były tak dobre jak piszesz

to już dawno stały by w moim pokoju.

 

Sly, pardon ale nie wytrzymałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, argumenty wyciągnąłeś z... palca drogi Magnepanie. Mogłeś lepiej uzasadnić swoje stanowisko, bo to że Thiele nie stoją u ciebie, nic nie znaczy. Albo znaczy wszystko. w zależności kto co sobie wymyśli.

Na usprawiedliwienie swego wpisu powiem, że właśnie wczoraj wieczorem zastosowałem się do twojej propozycji i walnąłem kilka głębszych. Miałem niestety ku temu powody, ale faktycznie nie powinienem popełniać później prowokacyjnych wpisów mimo, że uważam jak napisałem. Przepraszam za zamieszanie, sypię głowę swą czym popadnie. Takie życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeł, żeby juz nie zaśmiecać wątku Thielami to powiem że kilkakrotnie dawałem im szansę zaistnieć w moim systemie

ale nijak nie byłem w stanie zaakceptować ich szkoły grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to są kolumny trudne do napędzenia. Pamiętam jak sam kilka razy "podchodziłem" do różnych Thieli, sporo dobrego się wówczas o nich naczytałem i bardzo ochoczo, z pozytywnym nastawieniem stawiłem się na odsłuchy, Wpierw w Berlinie model 2.3, potem 2.4 później w W-wie model 6, a potem kilka razy model 3.7. Szybkość, detal, przestrzeń, budowanie sceny miały super. Ale mnie brakowało mięsistego basu, dociążenia dolnej średnicy, takiego fajnego wypełnienia. Może być jednak tak jak pisze Stary, że wymagają 1500h wygrzewania co jest częste przy twardych przetwornikach. Poza tym na pewno potrzebują elektroniki nasyconej z dociążonym basem i wypełnioną średnicą. Wtedy może być ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Thiele były tak dobre jak piszesz

to już dawno stały by w moim pokoju.

 

Sly, pardon ale nie wytrzymałem.

 

To pokaż co stoi z audio teraz w Twoim pokoju

 

Sly,wybacz,ale znowu się wyrwałem i nie wytrzymałem)

Jurgenowi jajeczka na Wielkanoc pomalować chciałem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tototo sly. Thiele są trudne i kapryśne. Dlatego wielu je odrzuca. Ludzie się poddają, bo nie mają pomysłu jak z nich wydobyć muzykę. I potem łatka, że te paczki nie grają. Jedną z dróg są lampy SE, ale te nie z każdym modelem sobie mogą poradzić. Innym rozwiązaniem są niestety drogie tranzystory w klasie A. W każdym jednak przypadku muszą to być nie tyle mocne, co wydajne prądowo piece.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeł, żeby juz nie zaśmiecać wątku Thielami to powiem że kilkakrotnie dawałem im szansę zaistnieć w moim systemie

ale nijak nie byłem w stanie zaakceptować ich szkoły grania.

 

Magnepan nasz piękny sfrustrowany Aniele

Do czego chciałeś podłączyć u siebieThiele?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan masz zbyt wysokie ciśnienie, pewnie przez to że pijesz za dużo kawy Mocca na pusty żołądek. Panie Magnepanie najpierw zjedź śniadanie bo Ci się coś stanie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem Thieli 3.7 z integrą Accu e560...jakoś tak cieniutko wypadło, ale to nie wina kolumn a wzmacniacza

następnie podłączyłem Jadisa DA88....było już fajnie, ale jak na moje oko to potrzebują czegoś MOCNIEJSZEGO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnie podłączyłem Jadisa DA88

 

I to jest właśnie kierunek, w którym należy zmierzać w przypadku Thieli. I wcale więcej mocy nie trzeba, tylko dużo prądu i lampy SE zamiast PP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos na temat lampy GM70 ?ile godz przewidywanej jest pracy w wzm Amplifona,jakie sa koszty kupna nowych lamp i jak to jest z ich niezawodnoscia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Ja Thiele pędziłem McIntoshem, i jeszcze miałem to spięte Transparentem,było ok, tak mi się przynajmniej wydawało ale jak się przesiadłem na lampę, to otworzyłem oczy ze zdziwienia, tak Thiel kocha lampę, potwierdzam słowa Kubła:) i oczywiście Ojca Dyrektora SA:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos na temat lampy GM70 ?ile godz przewidywanej jest pracy w wzm Amplifona,jakie sa koszty kupna nowych lamp i jak to jest z ich niezawodnoscia?

Drogi Mirku biorąc pod uwagę średni wiek życia mężczyzny w Polsce i odejmując Twój obecny, dzieląc to przez czas podejmowania decyzji o zakupie i trwałość Amplifona wychodzi mi, że będziesz słuchał tych lamp jeszcze w zaświatach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Thiele pędziłem McIntoshem, i jeszcze miałem to spięte Transparentem,było ok, tak mi się przynajmniej wydawało ale jak się przesiadłem na lampę, to otworzyłem oczy ze zdziwienia, tak Thiel kocha lampę, potwierdzam słowa Kubła:) i oczywiście Ojca Dyrektora SA:)))

 

Głupoty opowiadasz że miałeś McIntosha i Thiele, nie picuj. To sprzęty nie na twoją kieszeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos na temat lampy GM70 ?ile godz przewidywanej jest pracy w wzm Amplifona,jakie sa koszty kupna nowych lamp i jak to jest z ich niezawodnoscia?

 

Do Twojego wzmaka nie pasują............jak dla Ciebie 1000 usd para...........co?.........za tanio?

Są niezawodne bardzo długo grają tak długo jak Ty szukasz kolumn,a może i dłużej!!

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Moze cos na temat lampy GM70 ?ile godz przewidywanej jest pracy w wzm Amplifona,jakie sa koszty kupna nowych lamp i jak to jest z ich niezawodnoscia?

Lampy grafitowe ok. 200 -250 para, miedziane ok. 700-800 zł .

Teoretycznie czas pracy ok. 2000 godzin praktycznie więcej...

W związku z tym koszt lamp jest śmieszny..;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Głupoty opowiadasz że miałeś McIntosha i Thiele, nie picuj. To sprzęty nie na twoją kieszeń.

Posłuchaj chłoptasiu, bo jak zwykle masz problemy z rozumieniem pisanego, nie mierz innych swoją miarą, to że zostałeś parokrotnie złapany na ewidentnym kłamstwie, nie oznacza że inni odwołują się do tak prymitywnych metod.Dla twojej informacji synku, wzmacniacz McIntosha, kolumny Thiel, cdp Krell280 i druty transparenta, zostały przeze mnie tak jak i cała mas innych gratów kupione w Audio Stylu w Katowicach przy ul. Roździeńskiego,Wacek, który jest właścicielem tej firmy może to w każdej chwili potwierdzić.Natomoast ty, kłamiesz i manipulujesz w dodatku nieporadnie na temat sprzętów, które rzekomo miałeś w domu.Pomijam fakt,że wypisujesz brednie o odsłuchach czegoś co powstanie dopiero za parę lat, lub ze swadą wypisujesz głupoty na temat ramion Linna których nigdy nie wyprodukował, najwyraźniej doszedłeś do wnisku,że internet pozwala ci ukryć się za ściemnianiem i wypisywaniem bzdur na temat każdego sprzętu, który zostanie wymieniony na AS.Otóż informuje cię,że zadałem sobie odrobinę trudu, aby dowiedzieć się kim jesteś i co tak naprawdę sobą reprezentujesz, wynika to głównie z gróźb karalnych, które skierowałeś pod moim adresem i dla zwykłego bezpieczeństwa i jak już to zweryfikuję to zapewniam poinformuję wszystkich uczestników tego miejsca, co warte są twoje porady i opowieści z mchu i paproci.

 

 

Mogę nawet udowodnić kto ode mnie odkupił moje Thiele a potwierdzić to może jeden z forumowiczów.To tyle chłoptasiu i fantasto.

 

 

 

 

 

__________

Edit mod

Starczy tego dobrego. Czas schłodzić atmosferę. Nikt z uczestników wzajemnej personalnej przepychanki nie może poczuć się niedoceniony w swoich "dokonaniach".

Ostrzeżenie + 3 punkty na konto za naruszenie regulaminu forum w § 6 punkt 5a. I za eskalację kłótni personalnej.

 

§ 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego chciałeś podłączyć u siebieThiele?

 

Thiele 2.4 były testowane na monoblokach Meridiana i dodatkowo na mocnej końcówce ARC D400. Sonus Faber złoił Thiela na każdej muzie a przede wszystkim na jakości średnicy której Thiel nie posiadał nawet w 10% w stosunku do SF.

 

To tak jak Magnepan MG 20.7 kontra ML CLX - nic dodać , nic ująć.

 

Jamówię trollujesz na każdym kroku i cmokasz po dupsku kogo popadnie.

 

 

__________

Edit mod

Ostrzeżenie + 3 punkty na konto za personalne, prowokacyjne wpisy pod adresem innego użytkownika forum.

Proszę powstrzymać się od takich zachowań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie, patrzcie to najwyższe Logany I Magnepany Jurgen też "miał u Siebie". Biorąc pod uwagę, że jedyną parę CLXów w Polsce mam ja to musiałem nie zauważyć ich zdematerializowania na czas odsłuchu u mistrza kawy Jurgena. Przewieźć je niezwykle łatwo bo kartony są wielkości największej lodówki, z której to proponuję koledze M. wziąć garść lodu i przyłożyć sobie na rozpalone do czerwoności czoło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie, patrzcie to najwyższe Logany I Magnepany Jurgen też "miał u Siebie". Biorąc pod uwagę, że jedyną parę CLXów w Polsce mam ja to musiałem nie zauważyć ich zdematerializowania na czas odsłuchu u mistrza kawy Jurgena. Przewieźć je niezwykle łatwo bo kartony są wielkości największej lodówki, z której to proponuję koledze M. wziąć garść lodu i przyłożyć sobie na rozpalone do czerwoności czoło.

He,he trochę zazdrościsz że Magnepan jest górą !!! Powiem Ci że tylko krowa nie zmienia zdania a my się uczymy całe

życie. Czasami szkoda czasu na próby ale tak jest jak nie chcemy posłuchać lepiej słyszących i bardziej osłuchanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon , no , to chłopie wyrzuć te CLX bo jakaś padaka jest;)))

 

Proponuję zatem otworzyć wątek " Science Fiction , a nasze odsłuchy"

Dobre, ode mnie też +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko teraz na forum coraz częściej wszyscy rymują.

Wszelako mieszają w głowach te hi-edny,

to ktoś wie już coś o tem a potem myśli, że droga nie tędyk.

Że można inaczej przez kabel, przez lampkę przez myszkę :)

Tak zważajmy na słowa plecione wśród naszych hi-endowych peanów

żeby zamiast Starcia Tytanów nie wyszło nam Starcie ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I często zadaję sobie pytanie......kim jesteś Magnepanie?

czy tego forum skaranie...Ty oszuście,fantasto i baranie

 

 

 

_______

Edit mod

Ostrzeżenie + tym razem 3 dni urlopu od pisania postów za istotne naruszenie regulaminu forum § 6 punkt 5a i za recydywę powyższych zachowań. Poprzednie ostrzeżenia nie przyniosły rezultatu, więc tym razem urlop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.