Skocz do zawartości
IGNORED

Starcie Tytanów….najlepsza lampa SE w bi-ampingu z tranzystorami


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę:

 

WLM podpina do swoich kolumn profesjonalne Neutrik (chyba za 15 zł/metr).

Grały tak na Audio Show i opinie o dźwięku są na tym forum - to komentarz.

 

15zł/metr.............toż to rozbój w biały dzień

 

Jak się czyta takie pierdoły jak piszesz-to młodzi ludzie kupuja potem takie neutriki albo klotze i mają problem.

WLM-wiem,ze mnie nie lubisz,ale zachowaj choć ciut inteligencji i nie pisz bzdur-ponieważ sam się wystawiasz na pośmiewisko.

Kto ma pojęcie o dobrym graniu to tylko pokiwa głową nad Twoim postem z politowaniem.

Wskazane była by chwilka zastanowienia nad Twoimi postami-tzn. zanim coś palniesz to troszkę pomyśl.

A nie zastanowiłes sie przypadkiem co byłoby jakby rzeczone WLM-y zostały podpiete kablami transparenta reference?

Nawet o tym samodzielnie nie pomyslałeś-bo takich kabli nie trzymałes w swoim ręku,więc przestań pisac niedorzeczności.

Na kablu neutrika przeciez też przewodzi ,więc po co przepłacać-tak nie myśl bo to błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na innych, niż te Neutriki, ale mam je, więc możesz przyjechać ze swoimi i porównamy. Idź jeszcze do realizatorów koncertów i powiedz im, że tracą wiele na jakości, bo mają tanie kable. Wiesz co to zmieni? Pomogę: nic. W dobrym sprzęcie kable łączą urządzenia i to wszystko.

 

Natomiast zauważ, że użyłeś w swojej wypowiedzi takich słów:

 

"pierdoły", "inteligencja", "pośmiewisko", "politowanie", "niedorzeczności".

 

Myślę, że ci "młodzi", o których się tak martwisz potrafią myśleć i oceniać wypowiedzi. Nie masz systemu, który realizuje założenia tego tematu. Nie masz tej jakości, o którą zabiega sly30. Nie masz w końcu za grosz kultury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno temu poznałem "realizatora koncertów", mało tego robi dźwięk w teatrze. Jego recepta na sukces to: ma być głośno. Gość jeśli chodzi o audio zatrzymał się na etapie Tonsili i do tego poziomu równa każdą robioną przez siebie imprezę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno temu poznałem "realizatora koncertów", mało tego robi dźwięk w teatrze. Jego recepta na sukces to: ma być głośno. Gość jeśli chodzi o audio zatrzymał się na etapie Tonsili i do tego poziomu równa każdą robioną przez siebie imprezę.

 

Nie frustruj się tak a jak musisz to poczytaj np. dzwiek.org

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu realizatorów tak ma, ale mówimy o czymś innym. Warto mieć doświadczenia z włączeniem pomiędzy urządzenia jakiegoś aktywnego elementu. Na przykład kable z patentem w tym stylu robi firma Synergistic Research. Taką rolę może pełnić jakiś filtr - są takie. To rozwiązanie stosuje firma, którśą lubię, a jeśli ktoś chce taniej wykonać próbę, to może sięgnąć po produkt profesjonalnej BBE. Takie "cudo" dołaczone do "zwykłego" przewodu zrobi większą różnicę, niż jest nią Messi dla FC Barcelony.

 

Sam wybrałem się kiedyś do właściciela wysokich Zollerów i wysokiego Jadisa z bardzo drogimi wersjami lamp. Podpięcie "skrzyneczki" zajęło 2 minuty. Różnica, jak pomiędzy jamnikiem w kuchni i zestawem hi-fi z prawdziwego zdarzenia. Tak, jednym z efektów takiej odmiany jest możliwość zwiększenia głośności, bo frajda ze swobodnie wydobywającego się dźwięku jest niebywała. W tym kontekście stawianie kabli na pierwszym planie w dochodzeniu do realizmu jest po prostu nierozsądne.

 

Popieram sly30, że szuka odpowiedniego wzmacniacza. Zwrotnica w kolumnie odpowiada za uśrednienie wrażeń, ale on tego akurat nie zmieni. ciekaw byłbym efektu, gdyby na scenie wszystkie paczki "napędzał" jeden mocarny wzmacniacz. Byłaby kicha. Tak samo, jak kabel bez aktywnego dopalacza - jeśli już mówimy o najlepszych efektach zawdzięczanych okablowaniu. Jeśli ktoś chce, to mogę wybrać się do niego z taką dodatkową skrzynką pod prądem. Moje doświadczenie mi podpowiada, że oświecony użytkownik zamiast kupić potem coś takiego, to zmienia swoje kolumny. Na nie zwala cała winę. Jeśli ktoś chce ściągnąć sobie na głowę nieplanowany kłopot i wydatek, to może znajdę czas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bo inne to znam tylko ciasteczka Be Be.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie przekonac zone ze pokoj musi byc troche audifdilski i do Carego 300B beda szukane do kupna kolumny Audio Note!!! wlasnie takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w kolorze bardziej czarnym,dokladnie model AN-E/SPe HE z tym niebieskim glosnikiem z konopi,oczywiscie uzywane,moze uda mi sie znalesc w UK!!!tak ze beda nie tylko sluchawki ,ale i kolumny.

jako, że zbanowałeś mnie w wątku o wysokoskutecznych to napisze tutaj - jak chcesz Audio Note AN/e Spe Signature w piano black za niecałe 50% rrp to dam Ci namiar i rozwiążę twoja bolączkę zakupu kolumn !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu!....nie rób mu tego!! Jak dasz tak dobrą ofertę i postawisz chłopa przed tak poważnym życiowym dylematem, że może to przyprawić głęboką depresją!! Jak do tej pory nigdy nie było takiej oferty i to idealnie w kolorze o którym marzy i nadzieja pozwalała wierzyć, że oferta taka nie pojawi się co najmniej do roku 2047 gdy Ukraina będzie wcielona do IV Rzeszy, 10 lat po Polsce. A ty tu wyjeżdzasz z taką opcją!!

Boga się nie boisz?!! Niebawem kanonizacja Papierza, ludzie do Rzymu jadą a ty o Audio Note w Piano Black i to za pól ceny? Jesteś bezczelny, złośliwy i nieludzki!!!....i napewno pijak!.... :-)))))....i bezbożnik, bo zburzyłeś wiarę tego człowieka....wiarę, źe planowanie zakupu kolumn i związaną z tym przyjemność może rozciągnąć w czasie do 60 lat nie wydając przy tym ani złotówki... :-) zlituj się choć nad jego młodą żoną i synem!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jako, że zbanowałeś mnie w wątku o wysokoskutecznych to napisze tutaj - jak chcesz Audio Note AN/e Spe Signature w piano black za niecałe 50% rrp to dam Ci namiar i rozwiążę twoja bolączkę zakupu kolumn !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly,

jest jeden problem Audio Note AN/e Spe Signature to model jeszcze wyższy niż nasz kolega szuka, mają zewnętrzne zwrotnice a te już nie są w piano black ...

koszt też niestety sporo wyższy, stwierdziłem jednak, że warto aby wiedział ale ...

jak widać powyżej aż zaniemówił ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rowniez zbananowano w klubie audio note tylko dlatego ze zwrocilem uwage ze ten klub przestal istniec ze wiekszosc tam audiofili nic nie pisze od wiekow,ze nowi audiofile chcacy kupic sprzet tej firmy sa postrzegani jako intruzi,to jest tak elitarny klub ze od snobizmu wszyscy zapadli w spiaczke "elitarna",ale najbardziej dotknela ich krytyka strony internetowej dilera "szemis" ,strona na ktorej nic nie bylo i niczego dowiedziec sie nie mogles,ani oferty zdjeciowej -cenowej itd. tragedia i wstyd.Chciano mi wmowic ze to jest tak "wykwintna" firma ze dzwoni sie do dilera i mowi o sprzecie ktory wszyscy na swiecie musza znac i wiedziec,dlatego strona normalna jest zbyteczna.Ale byli tez tacy co przyznali mi racje,dlatego po tej krytyce zamknieto ta strone i po pol roku powstala nowa,czy lepsza ?dalej nie ma zdjec i cennika,gdzie mozna kupic sprzet firmy AN?podaje strona, u sprzedawcow wymienionych!sprawdzilem oczywiscie smiech! Kolege zbananowalem tylko dlatego ze trolowal u mnie a poprzednio tez to robil w klubie AN,oczywiscie ze szukam kolumn AN ,wlasnie w kolorze czarnym i sa osoby tez z klubu AN co do mnie pisza proponujac sprzedaz,bardzo sympatyczni i kulturalni,tak ze mam duzy wybor w Polsce i UK, do kolegi nie mam zaufania, dlatego bardzo dziekuje za propozycje pomocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że zbanowałeś mnie w wątku o wysokoskutecznych to napisze tutaj - jak chcesz Audio Note AN/e Spe Signature w piano black za niecałe 50% rrp to dam Ci namiar i rozwiążę twoja bolączkę zakupu kolumn !

 

 

Nie rozwiążesz tego problemu,zawsze się znajdzie powód,by ich nie kupić ;).

 

Możesz mi podesłać na priv info w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff...na szczęście znalazło się rozwiązanie i brak zaufania do kolegi który ma kolegę sprzedającego te kolumny rozwiązuje problem!... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly,

ja sprzedającego nie znam, nie mam z nim żadnych powiązań, po prostu zauważyłem ogłoszenie i pomyślałem, że pomogę forumowiczowi, który już "dość długo" szuka takich kolumn, ot cała filozofia.

jak widać chcieć nie zawsze znaczy chcieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jak w czasach Stalina!! Wystarczy, że czyjeś ogłoszenie zostało przez kogoś zauważone i już ogłaszający się jest spalony i będzie rozstrzelany gdyż ten, który wspomniał o tym ogłoszeniu nie wzbudza zaufania i nie okazuje lojalności!!... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

W temacie wątku: jesteśmy dwa dni po odsłuchach MPW na GM70. Dźwiękowo widać różnice w porównaniu do Amplifona SET 42. Tak jak było przy MPM również i MPW w porówaniu z Amplifonem grają trochę cieplej, z większym nasyceniem na średnicy, acz nie tak błyskotliwie i megarozdzielczo na samej górze. Wybór jest kwestią gustu, monobloki wymagają dobrego pre i w tej roli świetnie sprawdził się dość ciemno i jednocześnie konturowo brzmiący LAMM. Co ciekawe monobloki mimo rozdzielenia obu kanałów nie wykazują specjalnej przewagi w kwestii trójwymiarowości przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś był u mnie Wojtek ze swoim lampami i przewodami. Takiego opadu szczęki nie odnotowałem nigdy. Więc na chwile obecną dużo nie mogę napisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęka tak mocno opadła, że jak próbowałem ją zatrzymać połamało mi ręce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Panowie:)

 

Wczorajszego wieczoru, miałem przyjemność gościć Wojtka76 z "Waldkowymi" SE na GM70.

 

Pierwsze h miały na celu właściwe skonfigurowanie systemu, poprzez m.in. dobór okablowania zasilającego i głośnikowego, bo z wyjściem analogowym nie mieliśmy problemu z uwagi na to, że Wojtka pre pozbawione jest XLR, zatem, sygnał płynął tylko po RCA ( 2.7V RMS (+8.6dBv) max) Żałowałem, bo nie mogłem wykorzystać przy odsłuchu GM70 nowego, wczorajszego nabytku - Shunyata Python Ztron XLR IC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ostatecznie, po RCA użyliśmy MIT Magnum MA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sieciowe do ARC Ref CD 7/8 - Ansae Muluc SE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sieciowy do Pre Lamm - Nordost Valhalla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sieciowe do GM70 zwykłe sznurowadła z uwagi na brak dwóch identycznych modeli Power Cable.

Kolumnowe do AP Cardeas - Shunyata Reseach Anakonda Z-Tron

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odsłuch

 

Nie ma nic odkrywczego w tym, ze imho, sprzęt do odsłuchu(głownie GM70 i Lamm) po parogodzinnej podróży, winien się "odstać", next dogrzać.

Zatem, wieczór upłynął nam na właściwym skonfigurowaniu.Mieliśmy też niemiłą przygodę,bo Wojtkowi padła lampa sterująca, a nim się wygrzały NOSy, upłynęło parę godzin.

Dopiero następnego dnia z samego rana po ok. 2 h dogrzania rozpoczęliśmy odsłuch.

 

W przeszłości słyszałem parę dobrze zestrojonych systemów opartych na lampach i wiem, że można uzyskać właściwą kontrolę dolnego zakresu.Natomiast nigdy nie słuchałem u siebie GM 70 z AP Cardeas, a to budziło mój wewn. niepokój, choć nie w pełni uzasadniony, bo w końcu ich skuteczność to 89dB, więc 32W SE bez problemu winny sobie poradzić.Jak się okazało, mój niepokój był przedwczesny i niepotrzebny, bo kontrola była b.dobra przy sporym zapasie mocy.

 

GM 70 SE potrafi oczarować(!), ale robi to na tyle sprytnie, ze (bynajmniej w w/w konfiguracji) ukazuje artystę z całym inwentarzem bez zbędnego( czasem dla lampy) podkreślania obszaru średnicy.Jest równiutko w całym paśmie.Słychać całe mnóstwo mikrodetali.., i zdarzeń, które na innych końcówkach są niesłyszalne lub w części przesłonięte czy też okryte "delikatnym kocykiem". Talerze w tym hi-hat, prezentują się znakomicie do tego stopnia, ze czasem Wojtek mówił;

 

- już tak blisko...:)

 

To oczywiście subiektywne wrażenia, ale muszę przyznać, że na pewnych fragmentach miałem b. zbliżone myśli w kontekście realizmu dźwięku.

 

Vocale, dęciaki, smyczki i rzesza przeszkadzajek w materiale z różnych wytwórni m.in. ECM, Dynamic, Helios, Stunt Rec, Blue Note.., prezentowały się realistycznie z całą gamą niuansów po stronie akustyki w której dokonano realizacji.

 

Próbowałem - jakby na siłę - wskazać słaby punkt GM 70 i.., i nie znalazłem.Czy to oznacza, ze miałem styczność z produktem doskonałym!?

hm.., trudno położyć nacisk na TAK lub NIE, bo doświadczenie, nakazywałoby co najmniej parodniowy odsłuch, aby móc w pełni ocenić daną końcówkę.

Jednak mogę z całą odpowiedzialnością ocenić te końcówki jako b.dobre, a biorąc pod uwagę ich cenę oraz dizajn bez cienia wątpliwości na wybitne(!)

Wspaniały, warty polecenia produkt(!)

 

Niewątpliwie, wielu zada sobie pytanie;

 

- skoro są tak dobre, to czy je kupuje(?)

 

Nie, na chwilę obecną nie kupię, bo pewnie część z Was pamięta, ze ukierunkowany jestem na MBL 101E, a to zupełnie inny produkt zarówno pod kątem emisji dźwięku jak i skuteczności.Na te chwilę, trudno mi powiedzieć jak wypadły by ze 101E szczególnie w obszarze kontroli basu.

Wracając do odsłuchu na AP Cardeas, to myślę, ze Wojtek potwierdzi, iż całościowo był to dźwięk niebanalny z mnóstwem dynamiki, informacji, ale na wysokich nie kłującej po uszach.

W sumie ładnie się zgrały z AP i taki dźwięk wielu mógłby przypaść do gustu.

Gdyby nie parcie na MBL 101E, to zostałbym z Cardeasami i dokupił SE GM 70.(choć rozsądek nakazywałby jeszcze posłuchanie paru innych końcówek, bo w sumie u siebie, grającymi z Cardeasami, za wiele nie miałem)

Póki co, Cardeasy wystawiłem na sprzedaż, bo choć dobre, to 101E lepsze i od wielu lat ma tylko na nie ciśnienie.

 

Korzystając z okazji, pragnę podziękować Wojtkowi za chęci, targanie i poświęcenie, aby sprawić mi przyjemność(!)

Sprawił nie tylko końcówkami, ale również swoją obecnością(!)

Osobne podziękowania dla Pana Waldka za tel. i pomoc w "kryzysowej sytuacji":)

 

Załączm parę fotek.

Trochę za fioletowo, nienaturalnie i biskupi wali po oczach, ale to Sony Ericson:)

 

 

 

Ps. Sylwek,

Choć ze mnie żaden Tytan, to pozwoliłem sobie na wpis, bo w końcu to SE:), choć nie w bi-amp. z tranami.

Mam nadzieję, że nie masz nic przeciw:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

U mnie niestety nie udało się skonfigurować systemu w taki sposób, żeby zagrał choć przyzwoicie po RCA. Klocki Audio Research grają; moim zdaniem; jedynie po XLR, stąd podłączenie monobloków po RCA dało dźwięk daleki od oczekiwań, niezależnie od użytego okablowania. Natomiast możliwości monobloków usłyszeliśmy dopiero u Artura w Krakowie i potwierdzam, że jest w nich spory potencjał. Choć osobiście chyba skłaniałbym się do Amplifona SET 42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczanie SET po xlr raczej ma maly sens

 

do tomkly- jak wypadly, wg Ciebie, MPW, jesli chodzi o scene w porownaniu do ampli?

 

wracajac do xlr, niestety kazdy SET, wlacznie z ampli 42, bedzie mial problemy z AR- jezeli gra on jedynie na zlaczu symetrycznym

 

chyba, ze sie myle, w takim wypadku poprosze o sprostowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku czy możesz napisać jakie lampy oprócz GMki siedzą w monoblokach. Szkoda, że sieciowe to zwykłe sznurówki. Dobry kabel sieciowy ma wpływ na zdyscyplinowanie lampy szczególnie w dolnym zakresie, ale i tak super że fajnie zagrały. Pan Waldek robi świetną robotę i przy okazji, to bardzo sympatyczny człowiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powstaną lampy SET z XLR. Jeśli w którymś modelu są wejścia XLR to za nimi jest desymetryzator, który jednak trochę degraduje sygnał. Montuje się te wejścia XLR ze względu na tych, którzy już mają swoje ulubione, drogie kable XLR, ale zawsze w tym przypadku jest to gorsza opcja brzmieniowa. Z tego też względu np Kondo w ogóle nie daje wejść XLR, a Ayon w nowych modelach ma z nich całkiem zrezygnować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest okazja do zarobienia sporych pieniędzy na dobrze zrobionym desymetryzatorze XLR no i niezły rynek odbiorców :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.