Skocz do zawartości
IGNORED

Starcie Tytanów….najlepsza lampa SE w bi-ampingu z tranzystorami


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Właśnie MIT tak gra. Nie ma utraty np. wysokich tonów kosztem średnicy lub basu lub odwrotnie itp.itd.

Ale wątek jest o czym innym więc o MIT -ach można wymieniać opinie gdzie indziej ;)

 

Jasne, choćby w wątku o kablach MIT;-) Ja się z Tobą zgadzam, że wspomniany Oracle MA-X jest kablem wybitnie neutralnym w sensie równowagi brzmieniowej, to znaczy zrównoważenia pomiędzy rejestrami. Przy czym mogą być kable o zbliżonej równowadze tak jak choćby topowe produkty MIT i Kimber a jednak z racji większego nasycenia MIT będzie odbierany jako subiektywnie cieplejszy.

 

A od jakiej konkretnie kwoty wg. ciebie ta relacja jest istotna ?

 

To nie tak. Teza powinna brzmieć tak: przy cenie rzędu 27 tys. zł ten wzmacniacz nie ma wad, jest idealny. Gdyby kosztował dwa razy tyle dalej byłby najlepszym wyborem na rynku. Gdyby porównać go do konstrukcji o większej mocy mogą wyjść ograniczenia w zakresie reprodukcji basu. Musisz odnieść się do konkretnego pułapu cenowego i zobaczyć w tej cenie jest oferowane na rynku. Więc w tym segmencie rynkowych; spośród wszystkich znanych mi lampowych integr; Amplifon jest najlepszy w każdym aspekcie, w tym nawet basu. Co nie oznacza, że nie istnieją na rynku jeszcze lepsze wzmacniacze. Ale one będą kosztować rząd wielkości więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Co nie oznacza, że nie istnieją na rynku jeszcze lepsze wzmacniacze. Ale one będą kosztować rząd wielkości więcej.

Czyli jednak "overkill" w swojej klasie cenowej?

To brzmi już bardziej wiarygodne.

 

I nie chodzi wcale o to ,że "szukam igły w stogu siana" tylko o to ,że jestem przeciwny kategorycznym osądom ,że coś rozwalcowało wszystko na swojej drodze.

Takie zwroty są po prostu infantylne choć mogą oczywiście podobać się części gawiedzi.

Szczególnie jak dotyczą konkretnego produktu , który dany osobnik posiada lub posiadać chce.

I wcale nie mam na myśli tutaj konkretnie Amplifona ( bo go nie słuchałem).

Jeszcze niedawno w podobnej konwencji trwała dyskusja o ..... Magico i wiadomo jaki miała finał.

Dobry produkt sam się obroni a pisanie w stylu "absolutny overkill" itp. wg. mnie wcale temu produktowi nie pomaga. Wręcz przeciwnie.

Rozumiemy się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ja z definicji nie używam takich pojęć jak rozwalcował czy overkill, moje wpisy nie zawierały tego typu uwag. Generalnie z natury swej jestem bardzo krytyczny, poczytaj choćby moje recenzje. Natomiast obiektywnie stwierdzam, że w swej klasie cenowej to jest best-buy czy jak to pisze Kulpa "Wybór Redakcji". Natomiast reszta kolegów ma prawo w ten sposób wyrażać swoje oceny, zwłaszcza entuzjastyczne. Zwracam uwagę, że piszą o nim osoby, które go słuchały. I skoro panuje pomiędzy nami zgodność to chyba faktycznie urządzenie jest wybitne. Artuku, Cybant, Sly, Squad05 i Tomkly to dość reprezentatywna audiofilska próba. Ludzie, którzy mają różne gusta, doświadczenia, ale w tym przypadku są absolutnie zgodni. A poza tym zakładkę hi-end to czytają poważni ludzie, a nie jak to napisałeś "gawiedź".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ja z definicji nie używam takich pojęć jak rozwalcował czy overkill, moje wpisy nie zawierały tego typu uwag. Generalnie z natury swej jestem bardzo krytyczny, poczytaj choćby moje recenzje. Natomiast obiektywnie stwierdzam, że w swej klasie cenowej to jest best-buy czy jak to pisze Kulpa "Wybór Redakcji". Natomiast reszta kolegów ma prawo w ten sposób wyrażać swoje oceny, zwłaszcza entuzjastyczne. Zwracam uwagę, że piszą o nim osoby, które go słuchały. I skoro panuje pomiędzy nami zgodność to chyba faktycznie urządzenie jest wybitne. Artuku, Cybant, Sly, Squad05 i Tomkly to dość reprezentatywna audiofilska próba. Ludzie, którzy mają różne gusta, doświadczenia, ale w tym przypadku są absolutnie zgodni. A poza tym zakładkę hi-end to czytają poważni ludzie, a nie jak to napisałeś "gawiedź".

 

Przykro mi, ale chyba się nie rozumiemy. Jaśniej już niestety nie potrafię.

Ja nie piszę o konkretnym produkcie lecz o konkretnych stwierdzeniach w kontekście konkretnego produktu.

Ty natomiast wręcz przeciwnie.

A to zasadnicza różnica.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze odsluchy i zdanie na temat tego wzm sa dla mnie bardziej miarodajne od recenzji recenzentow, dla ktorych wszystko dobrze gra(szkoda ze nie podaja punktacji w skali np.do 20punktow)wtedy bysmy wiedzieli co w trawie piszczy!ale tego sie boja.Ciesze sie ze to Polak taki wzm udany zrobil,jezeli nastepni sluchajacy go koledzy tez beda mieli takie same dobre zdanie ,to tylko pogratulowac.Mam nadzieje ze nie bedzie nawalal podczas uzytkowania a i serwis gwarancyjny macie na miejscu to wazne przy wzm lampowych,prosze podajcie jak dluga jest gwarancja na ten wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 lat. Zdążysz się Mirek zdecydować.... :-) Jak ja tobie zazdroszczę. Też chciałbym żyć 500 lat. Ty masz jeszcze przed sobą prawie 450!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek sie nie stresuje tym calym hobby dlatego dlugo zyje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Chciałbym bardzo podziękować koledze cybantowi i Andrzejowi za możliwość odsłuchu GMki u mnie w systemie. Cieszę się, że przy tej okazji, kilku kolegów mogło również posłuchać tej nietuzinkowej konstrukcji oraz fajnie, że się poznaliśmy. W tym miejscu ukłony do mojej „małżowinki” którą uprzedziłem, że się „będzie działo” dopiero na 2 godziny przed rozpoczęciem odsłuchów. Trochę to było ryzykowne, ale jak moja żona przyszła do domu i jak padły z jej ust sakramentalne pytania czyj to jest wzmak i czy go aby nie kupiłem, a ja oczywiście ze stoickim spokojem odpowiedziałem, że absolutnie nie kupuję, tylko zdobywam doświadczenia audiofilskie i zapoznaję nowych kolegów, to można było kontynuować przygodę z Amplifonem.

Moje odczucia, to nic nowego, praktycznie zgadzam się z każdym z poprzedników, którzy wcześniej wyrażali swoją opinię. Amplifon to barwa, średnica, wybrzmienia instrumentów, z przyjemnością słucha się muzyki. Jeżeli chodzi o dynamikę, bas to według mnie już nie było takiej różnicy w stosunku do mojej obecnej konfiguracji. Było odrobinę lepiej ale myślałem, że będzie większy drive w stosunku do moich 30 W A klasowych. Jeżeli chodzi o lampy grafit / miedź. To tu niestety jest kompromis, który zapewne można pogodzić w jakimś stopniu okablowaniem, co odrobinę pokazał test podłączenia Kimbera. Dla mnie lampy miedziane to fantastyczny wokal, a grafit to lepsza barwa, wybrzmienia, średnica. Jakbym miał wybierać pomiędzy grafitem czy miedzią, przy moim obecnym okablowaniu to wybrałbym po 2 godzinnym odsłuchu grafit. Ale w tej materii trzeba więcej posłuchać, pewnie poeksperymentować z kablami, i wtedy można ostatecznie powiedzieć co wybrać. To zawsze oczywiście jest subiektywne i związane z preferencjami.

 

Dodam jeszcze, że w po Świętach dla przeciwwagi przyjeżdżają do mnie monobloki MPW GM70 i wtedy zobaczymy co się zadzieje, jak te monosy podłączamy do The Wave’a. Czy zbliżą się lub pokonają Ampiego? Czas pokaże.

 

Pozdrawiam

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Sly30 ma wielkanocne poczucie humoru!najadl sie juz kolorowych jajek na zapas i mocno swieci dowcipem ,jak lampa GM70 w Amplifonie!w tym roku przylece z Londynu na AS do Warszawy, tak ze chetnie dowcipnisia poznam!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Wierzcie mi na słowo-bo dobra gm-ka gra wszystko i w całym paśmie nie ma słabych punktów.

 

Andrzej mówił, że często nie wykorzystuje się potencjału lampy GM70 dlatego, że daje się jej standardowe transformatory i całość pracuje na zbyt niskim napięciu. A optimum dla tej lampy to pełne 1400V. W każdym razie po wczorajszych odsłuchach mój punkt widzenia co do potencjału tej lampy bardzo zbliżył się do Twojego, jest olbrzymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze od siebie, że SET 42 jest mało wybredny jak chodzi o podłączone kable. Wydawać by się mogło, że podłączenie Kimbera Selekta 3035 będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż MIT 770, bo tak przeważnie było na innych lampach. Tu niekoniecznie. Różnice były owszem, wyraźnie słyszalne, ale ich ocena już niejednoznaczna. Oba kable zagrały na swój sposób dobrze. Kimber w sposób chłodniejszy, bardziej detaliczny, precyzyjniejszy. Z kolei MIT cieplej, z bardziej wyeksponowaną średnicą, bardziej w kierunku słuchacza. Wybór kwestią gustu, podobnie jak z lampami. Squad05 wolał zdecydowanie MIT, Artuku mniej zdecydowanie ale też MIT, ja osobiście ciut bardziej Kimbera, a Andrzej zachował neutralność;-) Tak jak pisałem podobną skalę różnic jak pomiędzy KS 3035 a MIT 770 dawała wymiana lamp grafitowych na miedziane. Czyli podsumowując, kombinacja lamp grafitowych oraz MIT jest o kilka tysięcy tańszym rozwiązaniem, oferującym podobnej sygnatury i klasy dźwięk. I to było chyba optymalne zestawienie wczorajszego wieczoru.

 

To co piszesz to też jest nieprawda-bo nie zgadzam się z takim stwierdzeniem..........powód jest nadzwyczaj banalny,a mianowicie

do Gm-ki aby zagrala cudownie wprost potrzeba reszty na pewno nie gorszej a zapewne lepszej niż ona sama-wtedy pokaże klasę.

To jest wzmacniacz dla osłuchanych ludzi którzy wiedza jak taki system z tym wzmacniaczem na tej lampie skonfigurować-bo tu było tak

podłączamy co pod ręką mamy-a dopieszczenia nie było a ta lampa to potrzebuje. U mnie specjlanie mam dobrane lampy do dedykowanego

pre i wiem co gra najlepiej.........i to nie jest tylko moja opinia,dzieje sie tak u mnie tu może być troszke inaczej,a mit 770 jest dobrym kablem teraz,

gdy go już miałem w zeszłym tysiacleciu to był znakomity wręcz kabel.

Tak piszecie w samych zachwytach a nikt nie napisał jaka tam była konfiguracja całości-bo liczy sie zawsze cały system i na to nie ma rady.

Gdyby kolumny były na scan-speakach,mit 770 tube i do tego 350 mit reference z dwiema puszkami i jakiś cd np.ancient audio to zagwaranowało

by dżwięk wysokiej próby,a tak z grzeczności nie zapytam o całą resztę do AMPLIFONA-bo jestem pewien,że byłó podpiete to co było pod ręką.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

jestem pewien,że byłó podpiete to co było pod ręką.

 

Zobacz w opisie Artuku, tam wszystko jest wyszczególnione. Ale co do doboru kabli to po wczorajszym odsłuchu nie zgadzam się z Tobą. Potwierdzam, Amplifon jest bardzo tolerancyjny na dobór okablowania, co jest jego wielką zaletą. Moja końcówka ARC bardziej różnicuje dźwięk na różnych kablach głośnikowych. Miałem wspomnianego MITa 770 i oceniam go jako znakomity kabel, ale do lamp 6550 czy KT120 jednak lepsze jest srebro. Czyli GM70 jest po prostu bardziej elastyczna, uniwersalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uważam, że dla odbudowy, o ile to możliwe, właściwej równowagi urlopy powinny być jak najdłuższe.

 

 

A żeby nie było nie na temat, to co z tego, że coś tam porównujecie i słuchacie jak i tak się nie znacie ;-)

 

Czas świąteczny to akurat dobry moment na zapisy do kółka różańcowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uważam, że dla odbudowy, o ile to możliwe, właściwej równowagi urlopy powinny być jak najdłuższe.

 

 

A żeby nie było nie na temat, to co z tego, że coś tam porównujecie i słuchacie jak i tak się nie znacie ;-)

 

Czas świąteczny to akurat dobry moment na zapisy do kółka różańcowego.

 

Nie troluj bo tego nie umiesz-taka moja rada.

Natomiast napisz na jakich prądach pracuje Twój wzmak?

Z lamp 6550 lub kt 120 nie uzyskasz za chiny pana kwintesencji grania-to jest tylko moc-barwy nie ma..........nie wiedziałes o tym?-teraz wiesz.

Wiem,wiem o lampach i o analogu najlepiej w Nirvanie prawi Elberoth-poczytaj sobie-tam kopalnia..........betonu jest!

 

Wiara podobno czyni cuda?.....chociaż nie rozumiem za nic w świecie skąd u Ciebie te wici,ze teraz dobry czas do zapisów do kółka różańcowego?

Także do kościoła należy chodzić i wiedzieć z jakiego powodu tam dzwoni dzwonnica..........może ktoś zmarł ,a może to już wojna?

Ale mi się trafił dyskutant...........a może dyletant?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Z lamp 6550 lub kt 120 nie uzyskasz za chiny pana kwintesencji grania-to jest tylko moc-barwy nie ma

 

Gdyby oceniać na podstawie Audio Research to pewnie masz rację. Ale musiałbym posłuchać Przemkowego Jadisa, żeby tę tezę zweryfikować. Francuzom udało się zachować firmowe brzmienie przy użyciu tych lamp. Czyli jednak da się z nich wycisnąć więcej smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby oceniać na podstawie Audio Research to pewnie masz rację. Ale musiałbym posłuchać Przemkowego Jadisa, żeby tę tezę zweryfikować. Francuzom udało się zachować firmowe brzmienie przy użyciu tych lamp. Czyli jednak da się z nich wycisnąć więcej smaku.

 

Smutków wszelakiej maści raczej,a nie smaku jakiegoś wysublimowanego!

Przemek tylko Elberotha lubi do siebie zapraszać bo wtedy ma Nirvannę)

Miałem trzy dni urlopu to smaków różnistych na świeta mam przygotowane.....na każdą ewentualność.

A wiesz,że do gm-70 Lundahl robi tez trafo wyjściowe?...........tylko,ze nie wyciągniesz z niego tylko pół kopy do ćwierć grosa mocy maximum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

A wiesz,że do gm-70 Lundahl robi tez trafo wyjściowe?...........tylko,ze nie wyciągniesz z niego tylko pół kopy do ćwierć grosa mocy maximum?

 

Niestety w aspektach technicznych to jestem słaby, przyznaję to otwarcie. Natomiast brzmienie tego Amplifona mnie na tyle zaintrygowało i wciągnęło, że muszę się zdecydowanie pochylić nad lampami GM70. W przyszłym tygodniu przyjeżdża Wojtek76 i posłuchamy jego monobloków. Jak obserwacje się potwierdzą, to będę poważnie rozważał wymianę ARC. Monobloki Amplifona, które zamówił Sly mają być po wakacjach, poproszę Andrzeja żeby z nimi też i do mnie zawitał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będzie mógł. Pewna audiofilska grupa przestępcza o charakterze zbrojnym zamówiła 100 sztuk Amplifona GM 70 i Mr.A będzie przetrzymywany zamknięty w firmie i będzie je składał aż do skutku, czyli do świąt 2016 r ... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zakładka coraz to nudniejsza się robi,bo co drugi będzie miał Gm-70 Amplifona)

Że mu się chce na koniec Polski przyjeżdżać?.......chyba że to odpłatny jest odsłuch+podróż x 2

 

O D DZIS PARA MIEDZIANYCH GM-70 U MNIE W PROMOCJI 1000 USD..........MOŻNA PRZEBIERAĆ JAK W ULĘGAŁKACH

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,bo co drugi będzie miał Gm-70 Amplifona

 

Na retoryce się skończy, to tylko taki obrządek forumowy, wielokrotnie odprawiany.........Amplifon to jak któraś z stacji na drodze krzyżowej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na retoryce się skończy, to tylko taki obrządek forumowy, wielokrotnie odprawiany.........Amplifon to jak któraś z stacji na drodze krzyżowej..

 

747 trafnie powiedziane, ale możemy być bliscy celu pędzącym Eurostarem z biletem za pół ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też jest nieprawda-bo nie zgadzam się z takim stwierdzeniem.........

Kwintesencja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwintesencja

 

Patrząc na Twojego avatara można by zaśpiewać tak-

Oh my darling,oh my darling,oh my darling Clementine),

lecz nie o to tu chodzi,tylko o Twoja wybiórczą kwintesencje-która nie dość,że wyrwana całkowicie z kontekstu nie ma jakiegokolwiek oparcia w

zapewne Twojej bogatej audiofilskiej karierze.

Więc należy mi się kilka słów wyjaśnienia odnośnie zadanego przeze mnie teraz pytania-a mianowicie,

Ile wzmacniaczy na lampie Gm-70 kolega sympatyczny słuchał u siebie?

Osobiście słuchałem sześć,więc jako-takie doświadczenie mam,więc proponuję koledze przeczytać mojego posta do którego kolega się tak

wspaniałomyślnie odniósł używając słowa kwintesencja

Wobec tego zapytam jakie kable konkretnie są w pańskim systemie?

Usłyszałem w zeszłym tysiącleciu z ust doświadczonego audiofila następujące zdanie-Jakie masz kable tak Ci będzie grało-poproszę o komentarz

 

Huckelberry how!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz kable tak Ci będzie grało-poproszę o komentarz

 

Bardzo proszę:

 

WLM podpina do swoich kolumn profesjonalne Neutrik (chyba za 15 zł/metr).

Grały tak na Audio Show i opinie o dźwięku są na tym forum - to komentarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.