Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki cd


zildjian

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ich tylu co i tych co nie słyszą różnic-a to że udoskonala się system to nic dziwnego-ale nie kablem,tylko elektroniką-czyli,integra,monoblok,przedwzmacniacz,kolumna,DAC,CD itd-to są elementy systemu-a nie kabel za 10 koła,który ma mi scenę zmienić(jej rozmiar,separację instrumentów buhaha itd

 

To jeszcze długa droga przed kolegą albo lepiej zmienić hobby :-).

 

Jeśli ktoś nie słyszy, to nie potrzebuje żadnych zmian i wystarczy sznur od żelazka.

Lecz jeśli słychać różnicę to szuka się dalej ... , aż będzie bliżej tego, co się lubi w przekazie muzyki.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s.

U mnie niestety słychać zmianę każdego przewodu.

Jedni mają szczęście ... a drudzy nie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Lecz jeśli słychać różnicę to szuka się dalej ... , aż będzie bliżej tego, co się lubi w przekazie muzyki.

 

Mnie stać dołożyć do nowego klocka-5 koła, lub do nowych kolumn z 15 koła,bo teraz to już tyle min bym musiał żeby totalne zmiany były (na razie mi nie potrzeba)--no ale ty wolisz 300 pln do druta-i masz zmiany totalne-ha ha.daj spokój- pozdrawiam i kupuj druty i baw się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję olać te dodatki-zagospodarować sobie pokój,kupić dobre kolumny,przyzwoite wzmocnienie-pod warunki pokojowe,zródła sobie odsłuchać i olać wszystkie dodatki-bo żaden dodatek nie wniesie nic żeby to usłyszeć,

 

Kolego jesteś w tzw zakładce HiEnd, jeśli nie zdążyłeś się do tej pory zorientować.

Te rady, które tak kładziesz innym do głowy, to głównie dla początkujących, audiofile mający skończone systemy szukają drobnych szlifów dla dźwięku i kupują min. takie znienawidzone przez niektórych "monopolistów na wiedzę i rację" gadżety.

 

Znamienne jest to również, że wyznawcy "logiki" penetrują forum i szukają tematów, w których mogliby zaistnieć i zaatakować, jak twierdzą "niewiedzę" wyznawców wpływu bezpieczników na dźwięk itp.

 

Dziwie się kolegom "słyszącym", że w ogóle podejmujecie jakąkolwiek dyskusję z przedstawicielami negacji, po co?:)

Od lat obserwuję ich wpisy i argumentację:)

W tym wątku brakuje mi jeszcze tylko jednego argumentu, prócz tych, które jak zwykle padły, dziwie się, że nie pojawił jeszcze się sztandarowy argument :

 

jeśli bezpiecznik poprawia dźwięk, to takie urządzenie jest źle zaprojektowane:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie argumenty też padały. Oni nie mają na czym sprawdzić działania takich dodatków a swoją negację opierają nie na doświadczeniu i odsłuchach tylko na swojej logice że nie powinno działać. I słusznie kolega zauważył, że to jest zakładka High End i nie powinni tu uprawiać swojej krucjaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Nie ma kolego tu nikogo takiego-kto by system zakończył.(on może tak twierdzić-ale zawsze można więcej)

Nikt z taką kasą tu nie pisze- bo i po co.;)

A ten bełkot(końcowe szlify) to zostawmy dla branży.

 

Niech się zbierze (ELITA) kolegów z hi-endami-(ich zdaniem) i założy wątek dla kolegów nowych,czy nawet obecnych-co kupować z dodatków a co nie w danym systemie.

Bo tak bywa-że coś strasznie koledzy reklamują-a dany kolega to kupił kilka setek wydał(lub tyś) i lypa Panie-nie działa.

Koledzy tacy osłuchani(setki,tysiące zestawień) a kilku przykładów koledzy nie potrafią napisać,dla innych -co z czym i czy coś wniosło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ty możesz wiedzieć jakie tu ludzie mają systemy i za jaką kasę? Nie masz o tym pojęcia, ale masz w jednym rację, że system nigdy nie jest skończony i zawsze pojawi się coś czym można jeszcze coś minimalnie poprawić. I to jest właśnie taka zabawa. Ale co? Nie wolno? Boli to ciebie? Co to ciebie obchodzi na co ludzie wydają swoje pieniądze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

ale masz w jednym rację, że system nigdy nie jest skończony i zawsze pojawi się coś czym można jeszcze coś minimalnie poprawić.

Myślę że dodając sporo pieniędzy do elementu -można poprawić zawsze wiele,ale dodając do (gadżetów) to tylko wygląd,lans,i wasza subiektywna ocena co nie ma nic wspólnego z poprawą ,czy to system za 20 koła,czy za 120 koła-ale jak wierzysz(a wiara czyni cuda) to ja ci tego nie bronię.

Mało tego-baw się tym i niech sprawia ci przyjemność-ale nie głoś tego,bo dla mnie to po prostu wkręcanie ludzi-tak jak to branża robi(cel-kasa)

 

A skąd ty możesz wiedzieć jakie tu ludzie mają systemy i za jaką kasę?

Napisałem to w odpowiedzi do kolegi,jak napisał że ktoś już dobrał całkowicie system(nie ma takiej opcji-mogła mu się kasa skończyć) ale zawsze można drożej,i nie koniecznie lepiej.

A z kąt to mogę wiedzieć-bo Arabów tu nie ma-a koledzy z systemami za kikaset tyś-to nie koniec AUDIO- ;)-wróżbitą jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest zakładka High End.Tu ludzie się właśnie tak bawią i wymieniają się poglądami. Nikt tu niczego nie głosi tylko opisuje swoje spostrzeżenia bo po to jest ta zakładka. Ona nie jest dla ciebie. Masz rację, że są ważniejsze rzeczy jak akustyka czy lepsze sprzęty ale to ludzi w tej zakładce już nie dotyczy bo oni to już dawno mają. Nie możesz tego pojąć? Idziesz słuszną drogą inwestując w lepsze sprzęty ale nie wpieprzaj się w zabawy innych osób. Nie pchaj się z buciorami tam, gdzie ciebie nie zapraszają. Mama czy Tata nie nauczyli żeby nie pchać się z buciorami w życie innych? I nie głoś swoich objawień bo nie masz pojęcia jak działają czy nie działają różne dodatki do systemów za 120 tys.bo nie miałeś okazji się o tym przekonać. A skoro nie miałeś okazji to nie możesz mieć nic do powiedzenia na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Nie możesz tego pojąć? Idziesz słuszną drogą inwestując w lepsze sprzęty ale nie wpieprzaj się w zabawy innych osób.

Spoko-luz,baw się ,bawcie się-już nie wnikam.

Ale proszę-nigdy,ale to nigdy nie wnikaj kto mnie i co uczył, i nigdy ale to nigdy nie mieszajmy rodzin rozmawiając tutaj bo ja o to ciebie nie pytam-rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego-baw się tym i niech sprawia ci przyjemność-ale nie głoś tego,bo dla mnie to po prostu wkręcanie ludzi-tak jak to branża robi(cel-kasa)

 

Kolega niestety nie ma tutaj nic do pozwalania ani zabraniania, kolega nie tylko pomylił zakładkę.

Czy kolega w swoich wpisach traktuje innych jak "ułomnych", którzy nie mają swojego rozumu i nie potrafią wydawać swoich pieniędzy?

Kolega już wybrał, kolegi zdanie jest znane. Proszę kolegę, aby kolega uprzejmie pozwolił mi i innym dotknąć sprawdzić i wydawać pieniądze na co chcę i mieć swoje zdanie. Mam nadzieję, ze kolega nie należy do tych zakompleksionych, co mają innym za złe, że wydają swoje zarobione pieniądze, na coś co uważa za zbędne. Nikt tutaj kolegi ani nikogo innego nie nakłania do kupowania skórzanych woreczków za 900 pln itp.

 

Tutaj wymienia się doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Kolego (lorpa) już znikam-a wnikam czasem w takie dywagację-bo może żal mi ludzi którzy sporo wydadzą,a nic to nie wnosi.

Już nie komentuj nic-znam twoje stanowisko.

Dobranoc-i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego (lorpa) już znikam-a wnikam czasem w takie dywagację-bo może żal mi ludzi którzy sporo wydadzą,a nic to nie wnosi.

Już nie komentuj nic-znam twoje stanowisko.

Dobranoc-i Pozdrawiam

 

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak manekin napisal, jesli ktos kupil bezpiecznik i wydaje mu sie ze system gra lepiej to niech sie cieszy ze zrobil best buy, ale publicznie niech takich herezji nie glosi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć bardzo słaby sprzet lub akustyke ze tak piszesz...

 

jest pewien pułap i sie przeskoczyć go nie da bez akustyki, odpowiednich kabli, podstaw eliminujących drgania chocby klocki były za milion, niestety taka jest prawda. Jak ktos pisze ze nie ma to wpływu to długa droga jeszcze przed nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak manekin napisal, jesli ktos kupil bezpiecznik i wydaje mu sie ze system gra lepiej to niech sie cieszy ze zrobil best buy, ale publicznie niech takich herezji nie glosi

 

Czy to jest wszystko co masz do powiedzenia o swoich doświadczeniach z audiofilskimi bezpiecznikami w swoim sprzęcie Sony, jak w o mnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmostkowany drutem 2,5mm2, roznic brak, wiec pewnie jestem gluchy albo slaby sprzet...

 

 

juz to kiedys pisalem, jesli jest jakas roznica, jakakolwiek nawet najsubtelniejsza to prosze pokazac to na wykresie charakterystyki przenoszenia, wykresie wodostapdowym, charakterystyce fazowej, jesli cos sie zmienia w dzwieku to na wykresie bedzie to widac, pomiary mozna tak wyskalowac ze odnotuje sie zmiana nawet kilkunastu mV p-p.

tylko ze nic sie nie zmienia to i nic widac nie bedzie, nalozone 2 wykresy na siebie pokryja sie.

 

Podejmuje ktos rekawice czy zaraz uslysze argument ze nie musicie nic udowadniac?

 

ja przedstawiam wam techniczne argumenty dlaczego uwazam te dodatki za absolutnie nic nie wnoszace, a wy mowicie ze slyszycie ale nie potraficie niczego udowodnic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przedstawiam wam techniczne argumenty dlaczego uwazam te dodatki za absolutnie nic nie wnoszace, a wy mowicie ze slyszycie ale nie potraficie niczego udowodnic

 

oj nieładnie.... kolega się o ban w wątku prosi.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argumenty, technika kontra wiara, autosugestia, naiwnosc

 

 

cos tam slyszeli ze dzwoni tylko nie wiedza w ktorym kosciele...drgaja to wam rece ze zlosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmostkowany drutem 2,5mm2, roznic brak, wiec pewnie jestem gluchy albo slaby sprzet...

 

 

juz to kiedys pisalem, jesli jest jakas roznica, jakakolwiek nawet najsubtelniejsza to prosze pokazac to na wykresie charakterystyki przenoszenia, wykresie wodostapdowym, charakterystyce fazowej, jesli cos sie zmienia w dzwieku to na wykresie bedzie to widac, pomiary mozna tak wyskalowac ze odnotuje sie zmiana nawet kilkunastu mV p-p.

tylko ze nic sie nie zmienia to i nic widac nie bedzie, nalozone 2 wykresy na siebie pokryja sie.

 

Podejmuje ktos rekawice czy zaraz uslysze argument ze nie musicie nic udowadniac?

 

ja przedstawiam wam techniczne argumenty dlaczego uwazam te dodatki za absolutnie nic nie wnoszace, a wy mowicie ze slyszycie ale nie potraficie niczego udowodnic

 

Pomyliłeś działy. Nikogo tu nie interesuje Twoje wyssane z palca biadolenie. Proponuje napisać to tam gdzie wszyscy Ci przyklepią, poczujesz się lepiej, a tak niepotrzebny stres dla Ciebie, który skraca przecież życie...

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wy mowicie ze slyszycie ale nie potraficie niczego udowodnic

Ale jak? Młotkiem?

 

W ogóle, wątek jak wiele innych, przez pewne grono zacietrzewieńców brnie w ślepą uliczkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem wy mozecie tylko pisac ze slyszycie tylko poza waszymi wybujalymi opisami brzmienia i kolosalnych zmian nie potraficie uzasadnic tych zmian z technicznego punktu widzenia.

 

 

Wykres charakterystyki pasma przenoszenia to wartosc cisnienia akustycznego w dB w funkcji czestotliwosci w Hz

dorzuc do tego wykres wodospadowy ktory obrazuje czas wygaszania dzwieków w funkcji czestotliwosci, zgranie faz itp jesli wszystko bedzie identyczne to czlowieku co ty slyszysz skoro aparatura pomiarowa tego nie rejestruje? odpowiedz jest tylko jedna AudioVoodoo

 

i te wasze seciowkim i bezpieczniki, wtyki...jedynym urzadzeniem ktore ma wplyw na jakosc pradu to kondycjoner, ale zaden przewod sieciowy ani bezpiecznik nie ma wplywu na jakosc pradu i mozna to rowniez udowodnic badajac przebieg oscyloskopem.

 

Co mi wtedy napiszesz? ze Twoje ucho slyszy to czego oscyloskop nie jest w stanie zarejestrowac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem jest brak rzetelnych pomiarów, tylko obracanie się w dogmatach ;-) Jeśli zmiany wprowadzane przez różne akcesoria są słyszalne, to mając na uwadze zaporowe ceny na te zabawki producenci powinni publikować obiektywne pomiary, a nie podpierać się jakimś bełkotem. Mój bezpiecznik jest tego przykładem, albo świadczy o uczciwym wykonaniu zasilacza w moim CD, bo zmian nie wnosi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik dobrze kombinuje, zasilacz powinien byc tak wykonany aby tetnienia, zaklocenia a nawet wahania napiec nie wplywaly na prace zasilanego ukladu i mowa tu glownie o odpowiedniej filtracji i szybkich diodach prostowniczych, calosc nie zmiania jednak faktu ze nawet bezpiecznik ze zlota czy platyny czy Bog wie czego jeszcze nie ma wplywu na prace zasilacza oraz zasilanych ukladów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz to kiedys pisalem, jesli jest jakas roznica, jakakolwiek nawet najsubtelniejsza to prosze pokazac to na wykresie charakterystyki przenoszenia, wykresie wodostapdowym, charakterystyce fazowej, jesli cos sie zmienia w dzwieku to na wykresie bedzie to widac, pomiary mozna tak wyskalowac ze odnotuje sie zmiana nawet kilkunastu mV p-p.

tylko ze nic sie nie zmienia to i nic widac nie bedzie, nalozone 2 wykresy na siebie pokryja sie.

 

Podejmuje ktos rekawice czy zaraz uslysze argument ze nie musicie nic udowadniac?

 

ja przedstawiam wam techniczne argumenty dlaczego uwazam te dodatki za absolutnie nic nie wnoszace, a wy mowicie ze slyszycie ale nie potraficie niczego udowodnić

Proszę sobie wyobrazić, że nie wszystkie cechy dźwięku da się zmierzyć, tak ,jak się szanownemu koledze wydaje. Być może jeszcze ludzkość nie wynalazła urządzeń pomiarowych, które są w stanie to pomierzyć.

Kolega używa retoryki,jak by już wszystko wiedział. Charakterystyki wodospadowe- nomen omen, dopiero pojawiły się w latach 80tych XX wieku. Wcześniej twardogłowi mówili, ze najważniejsze jest pasmo przenoszenia! Także proponowałbym więcej pokory koledze, bo kolega pozjadał wszystkie rozumy jak mu się wydaje, a to tylko maleńki wycinek wiedzy.

 

Ludzi światłych charakteryzuje otwartość umysłu i pokora. Bo tymczasem kolega zacietrzewił się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wszystkiego, ale rozni nas to ze ja cos wiem i przedstawiam a "slyszacy" nie potrafia poprzec swoich teorii.

 

Czego zatem Twoim zdaniem nie da sie zmierzyc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wszystkiego, ale rozni nas to ze ja cos wiem i przedstawiam a "slyszacy" nie potrafia poprzec swoich teorii.

 

Czego zatem Twoim zdaniem nie da sie zmierzyc?

 

Twoje argumenty są niedorzeczne.

 

Każda aparatura wymyślona przez człowieka jest tylko ułomną wersją tego, co stworzyła natura przez tysiące lat ewolucji.

 

Człowiek opuszkami palców potrafi wykryć nierówności niedostrzegalne wzrokiem do bardzo niskich wartości ... kiedyś czytałem o tym artykuł w jakimś czasopiśmie naukowym, były to śmiesznie niskie "grubości" pokazywane pod mikroskopem.

 

Tak samo słuch, w oparciu o ilość uszu, różne kształty małżowin usznych, przestrzeni gąbczastych w czaszce oraz najlepszego interpretatora na świecie - mózg.

 

Wychwytuje różnice, których ten oscyloskop nie pokaże, bo każdy pomiar jest przedstawiony w ściśle określonej jednostce, z ściśle określonym błędem pomiaru.

 

Pokazuje tylko ułamek, wycinek całego zjawiska jakie słyszymy.

 

Termometr mierzy tylko temperaturę, amperomierz natężenie prądu itd. !

 

Układ słuchowy człowieka analizuje dźwięk jako całość z wszystkimi niuansami, w czasie i przestrzeni, z odbiciami i rozproszeniami od dowolnych powierzchni i kubatury, z wszystkimi zjawiskami jakie zachodzą podczas jego emisji.

 

Nie ma na świecie urządzenia tak doskonałego i mierzącego "wszystkiego na raz" w czasie rzeczywistym, zdolnego konkurować z ludzkim słuchem.

 

Kiedyś ludzie mieli tylko wzrok, potem proste lunety, następnie teleskopy itd.

Czy to znaczy, że jak wcześniej nie mogli zobaczyć gwiazd to ich nie było, a teraz są, bo możemy je obserwować ?

 

To że, nie można czegoś zmierzyć nie znaczy, że tego nie ma !

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.