Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizator DSD DAC


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Wyswietlacz w lampizatorach to czesc modulu volume control czyli tego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wyswietlane sa na nim informacje o uzywanym wejsciu (spdif, usb, line), poziom glosnosci, proces inicjalizacji wlaczania itp.

Goly DAC nie ma tej opcji.

 

Mam ten modul w moim Dacu i sprawuje sie bardzo dobrze, nie trzeba zewnetrznego preampa, wystarcza jedna sieciowka i konekty. Tylko pilot nie jest zbyt pikny :) o dziwo moj pilot od amplitunera bez jakichkolwiek modyfikacji, obsluguje regulacje glosnosci przyciskami TV Volume umieszczonymi zaraz obok glownego Volume...dosyc to wygodne. Regulacja jest dosyc plynna i ledwie slyszalna, aczkolwiek da sie wychwycic na efektywniejszych kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DACu bez regulacji głośności też przydałby się wyświetlacz, na którym możnaby zobaczyć np. info o rozdzielczości obsługiwanego w danej chwili sygnału i wybranym wejściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą o lampim,tylko dobrze:), tu w monoandstereo.com

 

 

 

We've discussed the LampizatOr DSD DAC review with Lukasz Fikus two + some months ago, but at the time he was really busy with the orders. Two days ago my mail blinked with the best news. One day overnight DHL delivery of the LampizatOr DSD DAC was confirmed. I'll not hide my enthusiasm about this product as from what I've heard in prior tux Mr. Fikus dedicated DSD DAC for me DSD came the closest to the analog replay of my preferred medium; namely vinyl and analog tape. Why exactly, I'll elaborate more in upcoming review, but there is just something so right with the way music is being reproduced when pure analog tapes are transferred to the DSD format.

 

First two albums played and I'm in some state of the shock. With Ike Quebec - Blue & Sentimental (1962) [AP 2013 - DSD64] the sense of the space, instruments and natural like feeling of being close to what actually happened at that session is stand out. This shifts paradigms for me. I'm not talking about whats nowadays sort of the standard; the fireworks dynamic, artificial blown highs etc. I'm talking about the feeling of the music as it is. Tonally correct, right colour, feather like sense of micro dynamic and sense of easiness, that comes from listening.

 

I cannot start the prolonged test and review, and the Friday with the better positive impressions then these. Hat's off Lukasz. On the first strike I'm knocked :).

 

Stay tuned for the first more in-depth listening impression in upcoming weeks and for the complete review combined with Q & A with Mr. LampizatOr in due time.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo

 

Ten Twój lampi jest wykonany z pogwałceniem jakichkolwiek zasad pod każdym względem tzn.przede wszystkim

-designu

-technicznym

-bezpieczeństwa

-znajomości elektroniki

Ale cóż do odważnych świat należy

Czy jesteś może kaskaderem lub kamikadze?

W KTÓRYM MIEJSCU JEST W TWOIM LAMPI ZNAK CE??..................I CZY JEST W OGÓLE?

 

Życzę bezpiecznych odsłuchów.i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komu to ten Fikus tak niepodpasował ? - jakoś nigdy nie widziałem tego typu wpisów na temat jakichkolwiek "wynalazków" a tu proszę - coś musi być na rzeczy - poprostu żal czytać

 

ale tak wogóle to przypomina mi się rozmowa z jednym facetem który wykonywał usługi i miał też swoje "produkty" ( oczywiście mówimy o audio ) - zapytałem dlaczego praktycznie nie jest znany w Polsce a informacje o nim znalazłem na zagranicznych forach - powiedział prosto z mostu że ma głęboko rodzimych klientów i cały światek - i coś mi się wydaje że pewnie mógł mieć sporo racji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo u nas na forum Panie co drugi to absolwent wydzialu elektroniki ze sluchem absolutnym ;) dlatego widza i slysza jaki szajs robi Pan Fikus..czasami nie musza nawet sluchac bo wystarczy im popatrzec. A jak juz znaku CE niema...matko boska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo u nas na forum Panie co drugi to absolwent wydzialu elektroniki ze sluchem absolutnym ;) dlatego widza i slysza jaki szajs robi Pan Fikus..czasami nie musza nawet sluchac bo wystarczy im popatrzec. A jak juz znaku CE niema...matko boska

 

A tak zapytam delikatnie

Co z Twoim daczkiem lampizatora w złotym kolorze?..........sprzedawałes go dość długo i co z nim?

Jak uważasz,że wyroby Pana Fikusa są bezpieczne to mu powiedz-niech załatwi sobie certyfikat bezpieczeństwa-skończyliśmy dyskusję-ok?

Dlaczego Pan Fikus zaciera numery kości w montowanych przez niego daczkach?..........nie wiem czy się smiać z tego czy płakać.

 

Panowie litości i błagam o przebaczenie

Kto ma ciut pojęcia to wyrobu Fikusa nie kupi.......chyba,że ubezpieczy wysoko mieszkanie lub dom-oooooo!!! wtedy można smiało kupić))

Chciałbym zauważyć,że był to głos rozsądku..........a może jest teraz moda na Fikusa?

Ludzie biorą sobie do serca różne wzorce.......np. Doda,Jacyków,Wiśniewski,Mandaryna,Wojewódzki .i inni popaprańce i spin doktory))

Taka sama sytuacja jest z AYONEM

Piszę tak nie dlatego aby poruszyć i zdenerwować kolegę Marslo-kórego szanuję głównie za odwazne decyzje w audio.

 

Znam dwie osoby z tego forum robiące z pasja swoje DIY-które nie jest gorsze od wyrobów markowych,są to Niutek i Pan Waldek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedal sie do Szwajcarii, wkleil bym Ci maila od z opisem wrazen od kupujacego ale wiem zes malo biegly w niemieckim i bys pewnie slowa nie zrozumial. A sprzedawal sie 2 miesiace, rzeczywiscie szmat czasu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czuje podskornie , ze w krytyce lampiego , jak i Ayona grają role inne względy, niż wartość soniczna tych sprzętów.

Co do lampiego, to na forach zagranicznych i w testach nie da sie znaleźć żadnych głosów krytycznych, podkreśla sie wyjątkowość konstrukcyjną oparta na minimalizmie oraz walory soniczne.

To w końcu jest dla audiofili najważniejsze.

Lampi od strony designu jest rownie niewyszukany , ale prosta płyta czołowaz aluminium wyglada porządnie, szczególnie z podświetlanym O w logo. U mnie stoi obok rewelacyjnie wykonanego W20 i nie razi.

Przy tak wybitnej jakości dzwieku, jaka oferuje Lampi dsd dac za stosunkowo niewygorowana cene, inne aspekty są po prostu wtórne. Kwestie znaku CE traktuje jako zwracanie uwagi na tematy zastępcze, bo od strony dzwieku nikt temu dakowi nie moze nic zarzucić. Jak zwykle grono bezinteresownych zawistnikow nie moze tego przeboleć. Przykre, ze ci zawistnicy są głównie na naszym forum.

Tym ,którzy szukają dzwieku wybitnego polecam spróbować dsd dac . Jestem pewny , ze wielu z nich nie będzie mogło słuchać muzy z innych sprzętów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna świetna recenzja lampiego, tym razem topowego level 7 z dsd w :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto wie o pozytywnym wpływie odwróconego montażu lamp ... :)

 

A propos, czy takie lampy się jakoś nie nagrzewają zbyt mocno przypadkiem? Zastanawiam się czy bezpiecznie byłoby postawić to urządzenie na drewnianej komodzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, temperatura lamp jest bardzo bezpieczna. Choć na długa metę mogą zapewne wystąpić przebarwienia mebla.

 

Czemu ten wątek nie zostaje przeniesiony do klubów?

Moze dlatego ,ze dsd dac to dzisiaj jeden z najlepszych tego typu dakow na swiecie i mieści sie w kategorii hiendu?

Moim zdaniem jak najbardziej zasłużenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Moze dlatego ,ze dsd dac to dzisiaj jeden z najlepszych tego typu dakow na swiecie i mieści sie w kategorii hiendu?

Moim zdaniem jak najbardziej zasłużenie.

 

Kolega a przy okazji ja mieliśmy okazje poznać i posłuchać te konstrukcje, jego zminimalizowana opinia o wybitności jest tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czuje podskornie , ze w krytyce lampiego , jak i Ayona grają role inne względy, niż wartość soniczna tych sprzętów.

Co do lampiego, to na forach zagranicznych i w testach nie da sie znaleźć żadnych głosów krytycznych, podkreśla sie wyjątkowość konstrukcyjną oparta na minimalizmie oraz walory soniczne.

To w końcu jest dla audiofili najważniejsze.

Lampi od strony designu jest rownie niewyszukany , ale prosta płyta czołowaz aluminium wyglada porządnie, szczególnie z podświetlanym O w logo. U mnie stoi obok rewelacyjnie wykonanego W20 i nie razi.

Przy tak wybitnej jakości dzwieku, jaka oferuje Lampi dsd dac za stosunkowo niewygorowana cene, inne aspekty są po prostu wtórne. Kwestie znaku CE traktuje jako zwracanie uwagi na tematy zastępcze, bo od strony dzwieku nikt temu dakowi nie moze nic zarzucić. Jak zwykle grono bezinteresownych zawistnikow nie moze tego przeboleć. Przykre, ze ci zawistnicy są głównie na naszym forum.

Tym ,którzy szukają dzwieku wybitnego polecam spróbować dsd dac . Jestem pewny , ze wielu z nich nie będzie mogło słuchać muzy z innych sprzętów.

 

Marslo

Nigdy nie byłem zawistny...........to tak na marginesie.

Chciałbym,aby się Tobie nic nie stało i abyś jeszcze tu popisał jako zdrowy człowiek,a nie porażony.

Co do wybitnej jakości dżwięku z Ayona?..........mam spore wątpliwości i nie tylko ja.

Poza tym pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, temperatura lamp jest bardzo bezpieczna. Choć na długa metę mogą zapewne wystąpić przebarwienia mebla.

 

Przebarwienie mebla jeszcze mógłbym przełknąć (choć jest to napewno cecha na minus wynikająca z osobliwego zamontowania lamp); najważniejsze że użytkowanie tego DACa nie grozi pożarem ;)

 

U mnie stoi włączony non stop od kilku miesięcy na drewnianej komodzie i DAC jest ledwo ciepły.

 

No właśnie, jak rozumiem ten DAC nie posiada funkcji czuwania (stand by) więc musi działać non stop. Orientujesz się może Synthax, ile ten DAC pobiera prądu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprosiłem Łukasza o wyłącznik sieciowy i mam obok gniazda IEC hebelek , którym mozna go włączyć/wyłączyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze krecia robota SĄ przynosi skutki:)

Sylwek, ja wiem ze Ty dsd za bardzo do szczęścia nie potrzebujesz, ale tak poznawczo ,weź tego daka na posłuchanie, pare plikow w dobrej jakości sobie ściągniesz.

Jestem pewny ,ze będziesz pozytywnie zaskoczony.

Polubiles lampe SET , nawet gramiak w Monachium uszedł, to dsd tez Ci sie spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze krecia robota SĄ przynosi skutki:)

 

 

Nic nie mam z kretem wspólnego,ale Ciebie muszę o coś zapytać piosenką)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mam z kretem wspólnego,ale Ciebie muszę o coś zapytać piosenką)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Alez ja Cie b. lubie, a bede jeszcze bardziej, jak cos napiszesz o dzwieku lampi dsd dac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.