Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizator DSD DAC


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Stasiop tu muszę stanowczo zaprotestować!

stefek należy do absolutnie najwęższego a po odejściu części Kolegów z Analogu być może do stanowiącego liczbę policzalną na palcach jednej dłoni , grona osób, która jest do bólu merytoryczna i do tego koleżeńska, a wiedza stefka dotycząca różnych gatunków muzycznych jest po prostu przepastna,dlatego taka uwaga jest kompletnie przestrzelona.

Ja tylko chcialbym aby Stefek chcial podzielic sie z kolegami swoja wiedza a nie wlaczal na forun (zamiast dzielic sie wiedza) swoja ironie do uzytkownikow moze mniej zaawansowanych w audio.:)

 

Co do Reimyo niestety prezentacja w Monachium byla bardzo slaba, bylem dwa razy za kazdym razem pokoj swiecil pustkami, a to tez oczyms swiadczy. Niestety zagralo to ponizej tego co mozna bylo zazwyczaj uslyszec w pokojach, prezentacja wyjatkowo odstawala. I nie pisze tego zeby udowadniac komus ze Reimyo jest takie czy takie, stwierdzam tylko fakty- dla mnie zagralo to slabo. Slyszalem dwa razy Reimyo w Warszawie na AS i oba te razy byly OK, niestety Monachium...nie wiem co bylo nie tak...dzwiek szary, bez wypelnienia, bez basu, bez dynamiki, nie bylo nic co sie moglo podobac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co grali z Reimyo? Jaką muzykę?

Za pierwszym razem jakies plumkanie na gitarze pozniej jakis wokal. A za drugim razem symfonika - na tym sie sprzet wysypal, partie smyczkow gdzies wcielo bylo slychac jakies szmery, instrumenty dete tez byly dziwnie znieksztalcone, a kotly...

Nie wiem moze zle to okablowali...Ale nie martwcie sie w pokoju Soulution grali na jednej kolumnie i tak sie ludziom podobalo, wiec Reimyo moze nie jest takie zle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o jakim hiendzie wy mówicie ?

W studiach nagraniowych nikt nigdy nie nagrał żadnej płyty Cd. Muzycy wchodzą do studia żeby nagrywać muzykę i śpiew. Dopiero potem w wyniku stratnej kompresji powstaje płyta Cd dla rynku masowego, płyta winylowa dla wytrawnych melomanów i wszelkiej maści SACD/DVDAUDIO i pliki gęste dla miłośników nowoczesnej "lepszej" cyfry.

Stąd pytanie do Sly30- skąd wziąć oryginalne nagrania na CD skoro w oryginale są tylko gęste nagrania ? cały czas piszesz że największym atutem CD jest ilość a tu okazuje się że ani jedna sztuka nigdy na świecie nie została nagrana przez żadnego z żyjących i tych historycznych wielkich artystów.

sly30- gdzie te płyty CD ? Podaj choć kilka przykładów.

Chociaż chcąc być uczciwym podobno na początku lat 80-tych kilka płyt próbowano nagrać w formacie 16 bitowym ale do dziś świat nagraniowy się z tego śmieje/wstydzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

Co do Reimyo niestety prezentacja w Monachium byla bardzo slaba, bylem dwa razy za kazdym razem pokoj swiecil pustkami, a to tez oczyms swiadczy. Niestety zagralo to ponizej tego co mozna bylo zazwyczaj uslyszec w pokojach, prezentacja wyjatkowo odstawala.

 

No ale na tej podstawie nie można wyciągnąć żadnych wniosków a już kompletnie nie uprawnione jest twierdzenie,że Reimyo to nie hi end.TYLKO odsłuch w domu, wystawy to do oglądania głównie są.Ten zestaw potrafi uwieść słuchacza i zniewolić tak długo, jak długo kręci się płyta,a wystawa nie służy takim podróżom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsman, nie udawaj głupiego, Wiadomo, że w studiach nagrywa się w PCM 24/96, a dopiero potem robi się z tego CD. Ale jako CD lub plik z CD jest dostępnych kilka milionów tytułów i ciągle wszystkie nowości, a jako gęste pliki wybór jest bardzo mały. Wytwórnie nie chcą udostępniać swoich nagrań jako pliki Studio Master. Nie truj nam tu D…tylko truj wytwórniom. Jak już będzie wybór i na bieżąco nowości w hires to daj znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy się ilość, tylko jakość.

 

Dlatego kupujesz SACD z coverami…hehehe…to faktycznie jakość! To ja wolę oryginalne soundtracki, ECM, ACT i inne wydawnictwa na CD. Prosty przykład…teraz wyszła nowa płyta Marcina Wasilewskiego z Jacobem Youngiem. Czekam na CD. Kup to Arton na SACD, albo na DSD!!…hehehe…wiem, ty nie kupujesz takich płyt. Wolisz te Budget Price z koszty w marketach, byle było napisane SACD. I ty mówisz o jakości…śmiechu warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie masz pojęcia jak zrealizowano wielokanałowy mix Diany Krall Love Scenes. Nagranej w Capitol Sudios a suorrud master zrobił Bob Ludwid w Mastering Studio s Portland. Natomiast większość CD to produkcje garażowe. Czyż nie? Jak to się nazywa? Ślepota czy głuchota? To samo tyczy plików DSD. Materiały te prdukowane są z wyjątkową starrannością i zaangażowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za lepszą jakością i Bob Ludwig to super gość. Każdy z nas jest za lepszą jakością. Ale nowości nie są wydawane w formatach lepszych niż CD. Jak już będą to daj znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arton55 coś dla takiego konesera jak ty :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sorry ale nie mają SACD ;)

 

Może w koszu znajdzie coś więcej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii tematu wątku to właśnie odpaliłem mojego dsd dac od Lampiego z duelundami i NOS ecc 40 od Mullarda.

Jako, ze Was lubię życzę wszystkim takiego dźwięku.

No i duelundy jeszcze dojrzeja:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii tematu wątku to właśnie odpaliłem mojego dsd dac od Lampiego z duelundami i NOS ecc 40 od Mullarda.

Jako, ze Was lubię życzę wszystkim takiego dźwięku.

No i duelundy jeszcze dojrzeja:)

 

na razie dźwięk pewnie trochę "zaskakuje i straszy" swoją kompletną nieprzewidywalnością :) szczególnie na skrajach

 

ale za tydzień, jak się ułożą kondy powinno być idealnie równo i ultraprzezroczyście gładko z wybitną dynamiką, no i całą resztą :)

 

gratuluję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś przy zdrowych zmysłach myśli że interesuje mnie zdanie takich aroganckich ludzi jak Sly30 czy aniakania ? Oczywiście że nie. Jeśli piszę że płyty CD są do kosza i nikogo na świecie już nie interesują to nie dlatego żeby z nimi się popieścić tylko aby wszyscy forumowicze przejrzeli na oczy i nie dawali się już więcej w sklepach nabierać na wykastrowane stratnie w procesie produkcyjnym płyty CD. Już nawet Sly30 przyznał że płyty CD są kiepskiej jakości tylko że jest ich więcej i tańsze więc je kupuje. Ja wolę kupować mniej a lepiej- raz winyla innym razem SACD czy BluRay Pure Audio- to ma sens.

 

Ale po co to wszystko ?

Ano musimy o tym głośno krzyczeć żeby w końcu producenci i wydawcy zaczęli nam sprzedawać oryginalne nagrania DSD czy gęsty PCM wprost ze studia, zamiast kolejny raz wciskać remaster 2013 czy ostatnio 2014 w wersji super duper remaster Cd, a i tak wszystko w 16 bitach. jeśli ludzie zaczną masowo słać pozwy zbiorowe w setki milionów zielonych za wciskanie skompresowanych stratnie 16 bitowych płyt Cd to może coś się ruszy, a tak Sly30 po raz kolejny będzie się biczował płytą SHMDSDBluSpecHDCDcośtamcośtam a na końcu na opakowaniu będzie napisane CompactDisc16Bit i szczęka opada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jednak niczego się nie nauczysz. Poszukaj sobie pracy za 30000zł miesięcznie, a nie za 2500zł. Wiadomo, że praca za 30000zł jest lepsza od tej za 2500zł. Pisz monity, protesty, krzycz…to wszyscy będą mieć pracę za 30000zł. Przy okazji krzycz i monituj wytwórnie, żeby wszystkie nowości wypuszczali jako hires. Na razie mają olew na twoje krzyki i protesty. A ja sobie poczekam, między czasie słuchając świetnej muzyki i nowości w dobrych realizacjach na CD i ripach z CD. A jak pojawią się opcje lepszej jakości to sobie kupię w lepszej jakości. Póki co nie ma, więc nie ma o czym dyskutować. A twoje zdanie też nikogo nie interesuje. Sądzisz, że ktoś taki jak ty będzie wysłuchany w USA w wytwórni? Nawet cieć z tobą nie będzie rozmawiał, ale krzycz dalej…. :-)

 

I nigdzie nie napisałem, że CD są kiepskiej jakości. Kiepskich wydań nie kupuje. A ty jakie kupiłeś BD Pure Audio? Niech zgadnę…nie masz ani jednej. To tylko trollowanie.

 

marslo, musisz banować konsmana bo rozjedzie cały wątek, albo zgłosić do moderacji. To jest zwykłe trollowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co to wszystko ?

Ano musimy o tym głośno krzyczeć żeby w końcu producenci i wydawcy zaczęli nam sprzedawać oryginalne nagrania DSD czy gęsty PCM wprost ze studia, zamiast kolejny raz wciskać remaster 2013 czy ostatnio 2014 w wersji super duper remaster Cd, a i tak wszystko w 16 bitach. jeśli ludzie zaczną masowo słać pozwy zbiorowe w setki milionów zielonych za wciskanie skompresowanych stratnie 16 bitowych płyt Cd to może coś się ruszy, a tak Sly30 po raz kolejny będzie się biczował płytą SHMDSDBluSpecHDCDcośtamcośtam a na końcu na opakowaniu będzie napisane CompactDisc16Bit i szczęka opada.

 

Panie, ale pan dajesz czadu! Jest mi niezmiernie fajnie, że mogę poczytać takie historie... po prostu cud malina! Chyba tylko na forum AS takie klimaty są możliwe i błagam, nie przerywaj userze privaten! Jedziesz dalej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życzę wszystkim

 

Nie, dziękuję.

 

 

Pzdr.

 

Wybrałem edycję, zamiast przedstawienia swojej opinii.

 

powinno być idealnie równo i ultraprzezroczyście gładko z wybitną dynamiką, no i całą resztą

 

Tak powinno być, szczególnie wybitnie, idealnie równo, gładko, no i z całą resztą parametrów, powinny dać się odczuć/odsłuchać wszelkie druty w układzie i połączenia / ich technologie /, zapewne tak jest.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 bitow jak na nagranie muzyki to i tak za duzo, a 16 bitow to jest juz ultra duzo przy 2 voltach to bedzie okolo 30uVolta, a 24 bity to bedzie okolo 100nV. Takich zmian napiec, tzn ani 30uV ani tym bardziej 100nV nie da sie uslyszec, a nawet nie da sie latwo zmierzyc tych 100nV. Wynika z tego jasno ze rozdzielczosc 24 bitow to elektroniczny nonsens. Wiec jak mozna to slyszec?

Slyszymy co innego, przy dlugich slowach typu 24 bity, zmienia sie zazwyczaj czestotliwosc probkowania ktora idzie wraz z wszystkimi Hi-resami w gore az do 192khz, czesciej 96khz. Ale tutaj przyrost jakosciowy nie wynika ze to jest jakis lepszy dzwiek ktory jest dostarczany do glosnikow, ale z tego ze latwiej sie filtruje taki sygnal w DAc-ach, tym samy uzyskujemy mniej zaklocony sygnal. 24 bitow jest istotne tylko wtedy kiedy dokonujemy na materiale obrobke w studio, bo wtedy kazda obrobka zmniejsza rozdzielczosc bitowa, stad potrzebne jest dluzsze slowo. W domowych warunkach 24 bity to bzdura - NIKT tego nie jest w stanie uslyszec - niech to dotrze do wszystkich fanow 24 bitow ;)

 

A teraz zagadka? Czemu DSD wydaje sie byc lepiej grajace? Odpowiedz biorac powyzsze staje sie oczywista....Ale tak samo jak i powyzsze nie jest to wplyw samego DSD i sposobu kodowania...Samo kodowanie robi moim zdaniem wiecej zlego niz dobrego...ale wiem...to sie dopiero okaze. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze. Pewnie Amplifon na Duelundach też będzie wymiatał jeszcze lepiej niż wersja podstawowa

sly uważaj bo wersja podstawowa, którą będziesz porównywał to będzie mój wzmacniacz:). Ale jak twój będzie grał wyraźnie lepiej to zrobimy upgrade w moim:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe….twojego już nie będę miał. Nie martw się. Miałem wersję podstawową jakiś czas temu, a teraz czekam już tylko na swojego. Docelowo i tak jednak planuje monobloki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly30- to ty jesteś tu na forum trollem. Oto cytaty z twoich pierwszych wpisów w tym wątku, kiedy ja jeszcze nie zabrałem głosu:

1-"...Nie idą zmiany. SACD jest już martwe, firmy nie wydają nowości na SACD, a większość producentów odtwarzaczy czy transportów CD zrezygnowała z opcji odtwarzania SACD. Mimo, że u źródeł SACD leżą pliki DSD to SACD is dead! Co do plików DSD to jako pewna nisza, szczególnie do muzyki poważnej pewnie będą istnieć ale na większy wybór repertuaru nie ma co liczyć, a na pewno przez najbliższe 10 lat".

2-"..Ale nie wyszło. Plany były piękne ale nie umieli wzmocnić SACD i dziś jest już po zawodach. Dla SACD nie ma ratunku. A pliki DSD jako ciekawostka z nielicznym repertuarem będą na rynku...".

 

Takie same wpisy wklejasz wszędzie gdzie się tylko da, potem piszesz do moderacji o banowanie ludzi o odmiennych poglądach a oni daj się nabierać. W tym wątku wszystko zapisuję i mam świadków, więc żaden leniwy moderator mnie nie wywali. Jeśli chodzi o autora wątku to trollujesz go aż ręce opadają.

wątek jest o tym że wszystkie nowe DAC-i na świecie poszły z postępem i dekodują DSD. Że powstał nasz krajowy to tylko się cieszyć. Natomiast jeśli ktoś ośmiela się powiedzieć że odtwarzanie na takim cudeńku zwykłych 16 bitowych płyt CD zakrawa o profanację (DAC-a) to ty już nerwicy dostajesz. Kiedy ty chłopie zrozumiesz że 16 bitowe płyty CD nie spełniły oczekiwań audiofili. Część powróciła do czarnej płyty a druga połowa szuka lepszej cyfry.

Zresztą po co tu awantury o format CD skoro już nawet takich płyt się nie produkuje, chyba że jakaś fabryka za zapas nośników. Pamiętajmy że wszyscy producenci płyt przechodzą na nośniki BluRay na których nagrywają 16 bitową ścieżkę zgodna z formatem CD np. SHMCD, BluSpecCD, czy HQCD. Oczywiście w oryginale są to płyty gęste np. SHMSACD. Czy MFSL SACD.

Tak jak każdy producent sprzętu ma w ofercie tańsze odtwarzacze CD i droższe SACD tak wydawcy płyt mają CD do hipermarketów i SACD dla audiofili.

 

 

Stasio- popełniłeś wpis roku

"...14 bitow jak na nagranie muzyki to i tak za duzo, a 16 bitow to jest juz ultra duzo ..."

 

Genialne nawet śmiać się nie chce.

Powinieneś słuchać bezpośrednio z TV gdzie nadawany był 14 bitowy NICAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury. Kłamiesz jak zwykle. Wszystkie firmy mają odtwarzacze SACD? Jaki odtwarzacz SACD ma np MBL, Burmester, Einstein Audio, Ayon, CEC, Reimyo, Naim, Accustic Arts, Gryphon, Metronome, Rega, czy Vitus? MBL kiedyś miał ale uznali, że SACD to trup i wycofali się. Vitus ma tylko w najtańszym modelu. Wyższe modele już nie mają SACD. Nowości muzyczne nie są wydawane na SACD. A to, że teraz są lepsze wersje płyt CD to jest fakt i nie ważne jak się je robi, ważne, że można je odtwarzać na każdym odtwarzaczu CD. Co do DSD to mam DAC z DSD ale nie ma muzyki, która mnie interesuje w tym formacie, więc opcji DSD i tak nie używam. Nie mam jednak nic przeciw DSD i jeśli pojawi się muzyka w tym formacie, a nie demówki i samplery to będę uźywał. Tyle, że póki co jest z tym kiepsko. Nawet sklepy w Japonii wycofują się z SACD a Japonia to była mekka dla SACD. Takie są fakty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasio- popełniłeś wpis roku

"...14 bitow jak na nagranie muzyki to i tak za duzo, a 16 bitow to jest juz ultra duzo ..."

14 bitow to jest 16384 poziomow, teraz dzielimy 2 Volty wyjsciowe ktore sa w CD na 16384=0.00012V czyli 120uV ( mikro voltow)

Nie wiem czy wiesz ile to jest 120uV!!! to jest jednostka bardzo mala i zupelnie wystarczajaca aby odwzorowac bardzo wiernie dzwiek. Zreszta zcisz sobie w komputerze glosnosc o polowe i posluchaj na dobrym sprzecie czy uslyszysz ziarnistosc samplingu, zciszenie o polowe bedzie oznaczalo zmniejszenie rozdzielczosci bitowej z 16 bitow do 15 bitow. Jesli uslyszysz roznice jestes mistrzem swiata! :D

A rozdzielczosc w nanovoltach to jest zupelna futurystyka polaczona z matrixem.

Zeby dodatkowo uzmyslowic Ci z czym mamy do czynienia w przypadku 24 bitow, powiem Ci ze gramofon analogowy ktory przez wielu uwazany jest za doskonale zrodlo dzwieku ma rozdzielczosci bitowa rzedu 11-12 bitow :D taka jest tego matematyka i tego oszukac sie nie da ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.