Skocz do zawartości
IGNORED

Płytka na kawałku deski za 1500 EUR ! :-0


namor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co poradzę. Ale może kiedyś do tego dorosnę i kupię może nawet dwa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Odświeżę wątek.

Po zastosowaniu mlytica 4700uf/40v w zasilaniu spora poprawa w każdym aspekcie.

Najwięcej zyskała scena zwłaszcza na boki i poprawiła się nieznacznie lokalizacja. Separacja między instrumentami za to już stoi na całkiem dobrym poziomie.

Brakuje jeszcze w całości prawdziwej głębi i precyzji dalszych planów, za to wokale posiadają niesamowitą intymność i są bardzo przekonywujące. Cały odbiór z "Dylka" jest jakby przez lekko powiększające szkło. Instrumenty są ciut przerysowane (większe niż w rzeczywistości) i trochę za bardzo podane "na pysk". Przy wokalach to nie przeszkadza, za to przy symfonice i muzyce dawnej już trochę.

Mimo wszystko patrząc na koszty i jakość grania to jest to prawdziwy DYL (deal) i tym co się dopiero przymierzają lutować, polecam zagęszczać ruchy, bo warto, coby nie mówić takiego Dylka zlutować i posłuchać.

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem wzmaka z 8210 na lepszych elementach.

Pierwsze wrażenie w porównaniu do płytki wyciętej z Infinity: większa rozdzielczość, zapewne dzięki przejrzystszym wysokim tonom, jednocześnie dźwięk jest bardziej poukładany, kulturalniejszy. Więcej powietrza między instrumentami, lepsza lokalizacja. Scena trochę głębsza, ale chyba węższa, mieści się między głośnikami.

To na razie tyle, więcej napiszę jak zrobię odsłuchy porównawcze ze świeżym uchem, bo teraz jestem padnięty.

 

Pozdrawiam

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundorf M-Lytic 2200uF

Elektrolity Elna Cerafine

Kondy 1nF Vishay Polyester

Kondy 100nF Evox CMK

Rezystory metalizowane Takman

 

Pisząc to słucham sobie muzy - jest naprawdę bardzo dobrze :)

Może to złudzenie ale, od wczoraj dźwięk nabrał werwy i się otworzył. Wrażenie węższej sceny zniknęło.

Właśnie leci Bredndan Perry - Ark, jest spektakularnie :)

 

Pozdrawiam

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ptyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze Nichicon Fine Gold, może je przetestuję, ale najpierw zrobię drugi wzmak na tych samych elementach, ale z 8233. Do sprawdzenia na wejściu czekają jeszcze Mundorfy Mcap EVO.

 

No i walnąłem byka w imieniu Brendana, a nie mogę już poprawić :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ptyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem większy radiator:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy taki wystarczy?

 

Podpiąłem kolumny przez BTE-326:

post-54908-0-79363800-1495193502_thumb.jpg

 

To teraz już chyba moge to wszystko bezpiecznie podpiąć pod moje Minasy? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

0 + 2 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprawdź czy ten moduł nie ma przypadkiem wspólnej masy,jeżeli tak to grozi Ci upaleniem TA.

 

Już tak nie strasz kolegi :).

Nie mam schematu tego ustrojstwa, ale na 99% sygnał z głośników jest całkowicie odseparowany od reszty transoptorami.

 

Sprawdź tylko czy układ działa. Po podaniu zasilania przekaźniki powinny cyknąć po chwili. Potem podaj stałe (bezpośrednio z zasilacza) na in/out. Przekaźnik powinien się rozłączyć. Na koniec możesz jeszcze spróbować z mniejszym napięciem, np z jakiejś starej ładowarki telefonowej. Też się powinno rozłączyć, a jak zadziała przy tych 5V głośnikom raczej nic nie grozi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez januss73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tylko czy układ działa. Po podaniu zasilania przekaźniki powinny cyknąć po chwili. Potem podaj stałe (bezpośrednio z zasilacza) na in/out. Przekaźnik powinien się rozłączyć. Na koniec możesz jeszcze spróbować z mniejszym napięciem, np z jakiejś starej ładowarki telefonowej. Też się powinno rozłączyć, a jak zadziała przy tych 5V głośnikom raczej nic nie grozi.

OK, sprawdzę i dam znać.

 

Jak jest z tym radiatorem? Pograłem chwilę i nagrzał się powyżej 45 stopni (tylko do tej temperatuty mi pokazuje termometr ;) ). Dość ciepły jest. Nie wiem, czy należoby montować jeszcze większy radiator czy też to po prostu ma się tak grzać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez klinek

0 + 2 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Już tak nie strasz kolegi :).

Nie mam schematu tego ustrojstwa, ale na 99% sygnał z głośników jest całkowicie odseparowany od reszty transoptorami.

 

Sprawdź tylko czy układ działa. Po podaniu zasilania przekaźniki powinny cyknąć po chwili. Potem podaj stałe (bezpośrednio z zasilacza) na in/out. Przekaźnik powinien się rozłączyć. Na koniec możesz jeszcze spróbować z mniejszym napięciem, np z jakiejś starej ładowarki telefonowej. Też się powinno rozłączyć, a jak zadziała przy tych 5V głośnikom raczej nic nie grozi.

Ja nikogo nie chcę straszyć,lepiej dwa razy sprawdzić ,jak wkurzać się.

Wystarczy sprawdzić czy to zabezpieczenie ma wspólny minus do obu kanałów.

Żadna trudność.

Sprawdziłem opis ,i wynika z tego że może działać też ze wzmacniaczami typu BTL.

Sorki za zamieszanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cezar504
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tego BTE-326. Działa tak jak opisał januss73. Po przyłożeniu 12V jak i 5V, układ od razu odcina sygnał. Dzięki!! :)

 

Zrobiłem też zasilacz tak jak polecaliście. Transformator 10V 10A, mostek na 10A i dwa kondensatory 10 000 uF 25V. Rozumiem, że taki zasilaz wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

0 + 2 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolujecie podkladkami scalaki od masy obudowy/radiatora. Jest to wskazane?

Przeciwwskazan w zasadzie nie ma, ale osobiscie nie bardzo widze jak to zrobic bez stworzenia petli masy.

 

Sprawdziłem tego BTE-326. Działa tak jak opisał januss73. Po przyłożeniu 12V jak i 5V, układ od razu odcina sygnał.

Dla spokojnosci snu sprawdzilbym jeszcze z tym 5V dla obu polaryzacji ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwwskazan w zasadzie nie ma, ale osobiscie nie bardzo widze jak to zrobic bez stworzenia petli masy.

 

Np tak, że masa obudowy będzie realizowana tylko przez wkładkę radiatorową scalaka. Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Np tak, że masa obudowy będzie realizowana tylko przez wkładkę radiatorową scalaka. Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak zrobić.

Czyli w tej sytuacji nie podłączasz termopada kostki do masy, a podłączasz o budowę do masy przez pada.

Tu nie ma złotych środków. Trzeba probowac przy jakim podłączeniu jest najmniej zakłóceń. Osobiście wolę na ile to możliwe zrobić całość w II kl ochronności i nie umasiac obudowy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę na ile to możliwe zrobić całość w II kl ochronności i nie umasiac obudowy.

>

Czyli metalową obudowę łączysz tylko z przewodem ochronnym w gniazdku zasilającym, a masa zasilacza za transformatorem nie łączy się z obudową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obudowy nie łącze z niczym. Trzeba tylko na prawdę zadbać o podwójna izolacje napięcia sieciowego w obudowie.zaizolowane wsuwane wtyki 230V, dodatkowo jakaś izolacja choćby przyklejonym na szpachle samochodowa bakielitem do obudowy w obrębie połączeń pierwotnego z zasilaniem. Bezpiecznik na pierwotnym to już oczywistość. Sam transformator i jego wyprowadzenia pierwotnego zwykle już podwójna izolacje mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla spokojnosci snu sprawdzilbym jeszcze z tym 5V dla obu polaryzacji ;)

Sprawdziłem, działa tak samo.

 

Cały odbiór z "Dylka" jest jakby przez lekko powiększające szkło. Instrumenty są ciut przerysowane (większe niż w rzeczywistości) i trochę za bardzo podane "na pysk".

Lepiej bym tego nie ujął. Żona narzeka, że zamiast muzyki słyszy piórko od gitary i nie może się skupić na reszcie...

 

Zamawiam zaraz tego M-Lytic'a.

Jakie kondy na 1nF i 100nF polecacie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

0 + 2 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jakie kondy na 1nF i 100nF polecacie??

 

Użyj tych czerwonych mkp ze wzmacniacza Infinity (pełno ich tam jest), z mlyticem się dopełniają. Wszystko nabiera spokoju i układają się plany, zwłaszcza w głąb.

U mnie przetwornica jest bardzo czuła na sieciówki. Słaba sieciówka może skaszanić granie. Ale z dobrą ten Dylek może naprawdę aspirować wysoko. (u mnie wystąpił taki trochę mezalians, bo wzmacniaczyk za 200zł gra z sieciówką za 600$, ale przyjemność ze słuchania bezcenna ;)

 

Słuchając teraz, nie dziwię się, że ludzie płacą po 7500 euro, choć trzeba trochę poszuflować elementami żeby uzyskać to co najlepsze.

 

Polecam polutować jednak kondy smd, poprawiają jednak brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj tych czerwonych mkp ze wzmacniacza Infinity (pełno ich tam jest

1 nF? Takich o oznaczeniu 102? Nie widzę ani jednego takiego czerwonego na infinity... Czy one jakoś inaczej są oznaczone?

 

Polecam polutować jednak kondy smd, poprawiają jednak brzmienie.

Ale że w tych czterech padach, 100nF? One by były zamiast tych czerwonych z infinity (104/124)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

0 + 2 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

1,2nf oznaczone jako 122j są dwie sztuki na pewno. Ja używałem 1,5nf philipsów mkp bo takie miałem.

120nf czyli 124 jest ich cała masa. Użyłem ich na górze przy kości zamiast 4x104 i też od dołu na padach smd. Mało estetycznie wygląda ale nie miałem kondów x7r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem 8233 na lepszych elementach. Pierwsze wrażenia w porównaniu do 8210:

 

= różnica jest znaczna, w ślepym teście nie powinno być problemu z określeniem, która kość gra

+ jest bardziej "anologowo", dźwięk cieplejszy, szersza baza stereo, muzyka bardziej wypełnia przestrzeń, więcej basu

- mniejsza rozdzielczość, wysokie nie tak wyraźne jak w 8210

 

Gdyby się dało połączyć zalety obu scalaków... :)

 

Podsumowując na gorąco: dźwięk z 8210 jest bardziej wyrafinowany, ale 8233 się przyjemniej słucha.

 

Do dalszych prób raczej wybiorę 8233. Macie może jakieś propozycje, czym można by lekko rozświetlić brzmienie?

W ktorą stronę pójdą zmiany przy wymianie kondensatorów wejściowych?

 

Jeszcze jedno: z 8210 grają elektrolity 3,3 i 33 uF, z 8233 4,7 i 47uF. Czy to może robić dużą różnicę?

 

Pozdrawiam

Ptyś

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób bi-amping: nisko-średnie na 8233, a wysokie na 8210 :-)

Myślałem o czymś takim od samego początki na dwóch kościach 8233, ale dać inne podzespoły :)

ale jak to zrobić fizycznie ?? rozdzielić sygnał za potencjometrem na dwie końcówki :D

i czy można zasilać dwie kości z tego samego zasilania ?

Z drugiej strony wzmacniacz samochodowy tak ma !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę bardziej skomplikowane. Żeby wykorzystać zalety bi-ampingu, należy zastosować zwrotnicę aktywną i podzielić pasmo sygnału jeszcze przed końcówkami mocy i ominąć zwrotnicę kolumny.

Z drugiej strony sądzę, że wystarczy wersja "lajtowa" i jeśli masz kolumnę z podwójnym wejściem, możesz wykorzystać brzmienia różnych kości dla zasilania różnych dróg kolumny. W tym przypadku również jest haczyk- może nie wystarczyć prosty podział sygnału za potencjometrem, bo jeśli kości 10 i 33 będą się różniły wzmocnieniem, trzeba będzie dopasować głośność poszczególnych dróg, żeby wyrównać pasmo.

Jeśli zasilacz ma odpowiednio dużą moc, można zasilać kilka końcówek mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.