Skocz do zawartości
IGNORED

Płytka na kawałku deski za 1500 EUR ! :-0


namor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Wszystko już było.

link

 

Akumulator jako zasilanie jest gorsze od dobrej przetwornicy (sprawdzone organoleptycznie)

I to jest spora różnica na korzyść przetwornicy, zwłaszcza w dynamice.

Po za tym Dylek jest bardzo wrażliwy na interkonekty, nie wiem z czego to wynika ale i ugoda i shure notowała mniejsze różnice po zmianie okablowania.

Jeśli go nie przekreśliłeś, to sugeruje jednak w niego zainwestować, najpierw przetwornica, może być zasilacz od xboxa na 12v

albo poszukać Mean Well'a na 12v-15v.

Reszta jak napisałem :) we wcześniejszym poście.

 

Zasilacz choćby taki:

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boomaga

Jantzen alumen to najlepszy kondensator na swiecie ostatnich czasów. Opisywany jest jako prawie darmo za jakośc którą oferuje w przekazie. Koszt pary takich kondków to jedune 298 PLN. Podejrzewam że i bez kosci TA8233H zagrałyby zniewalającą muzyką prosto z niebios jaką jest cisza. Pozostałe elementy jakie wymieniłeś we wcześniejszych wpisach, niczym szczególnym się nie wyróżniają poza bardzo niską ceną zakupu. Śmiem twierdzić ze w większości dzwiekzależy właśnie od kondensatorów wejściowych. Zapodałęm na chwilekę JAMICON jakieśtam i dzwięk trochę zmienił brzmienie ale to nadal zmiana kosmetyczna. Więcej zmienił AUDYN, trochę wyostrzył przekaz. Czytając opinie o Alumenie, zaczynam podejrzewać że preferujesz taki zmulony dżwięk bo recenzje o tych kondensatorach mówią że jest to bardziej ''analogowy" dzwiek bez wyostrzeń ale bardzo przejrzysty. Może w tym tkwi całą tajemnica Dylka. Inwestując trzy stówy w kondy zastanowię się jednak jakiej pojemności zamówić, by na przyszłośc przydały się do innych konstrukcji, chociażby TA2022.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kris...

Ok, zrozumiałem, pytasz się dla zasady i tak zrobisz swoje...

 

Dobieranie elementów w dylku zajęło mi ponad miesiąc codziennych prób. Porównywałem nie sam, tylko z osobami, które są osłuchane i to nie budżetowych systemów tylko "klocków za grube piniendze", mniej więcej po to, żeby być jak najbardziej obiektywnym.

Zdaję sobie jednak sprawę, że zawsze będę subiektywny, w końcu to sprzęt pod moje ucho. Niestety za moimi opiniami i wpisami kryje się doświadczenie i testy. Ty po złożeniu na przypadkowych (czytaj źle dobranych) elementach wydajesz kategoryczną opinię na temat czegoś czego posłuchałeś raptem parę godzin (mam nadzieję, że chociaż paru) i porównujesz go do jednego wzmacniacza na TA2022.

Ok szanuje to, tylko wiesz jak to wygląda, prawda?

 

Myślę, że wyczerpałem temat dotyczący elementów w Dylku, w końcu każdy ma swoją drogę i mogę życzyć tylko powodzenia na tej drodze.

 

p.s.

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać że Dylek to to jakiś Hajend, bo tak nie jest. Natomiast porównując do wielu wzmacniaczy i nawet tych powyżej 20tys. wypada naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzeje, posłucham, może dam mu szanse jak mi się spodoba charakter brzmienia. wszystkie elementy można wymienić ale wydać trzy stówki zeby to zagrało prawidłowo to trzeba wiedzieć co się robi. Czy bez tych hajendowych alumenów Dylek nie ma szans zagrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrymi kondensatorami zagra bardzo dobrze, sam się o tym przekonałem. Jest to jednak granie bardzo różniące się od klasy T którą od jakiegoś czasu mam przyjemność odsłuchiwać. Klasa T gra z wielkiim rozmachem, niespotykaną w innych konstrukcjach nieograniczoną dynamiką, lekko zwiewnie ale zawsze dynamicznie. Efekt jest taki że zewsząd dobiegają bardzo precyzyjne dzwięki tworząc wokół słuchacza aure zawieszonego w przestrzeni dżwięku. Wszystko jest wirtualne i 3D, 4D, 5D... podróż w nieskończoną głębię dzwieku.

Dylek prezentuje zupełne przeciwieństwo klasy T. Jak już pisałem wcześniej dżwięk ma postać dwuwymiarowej ściany dżwieku ale urzeka słuchacza starannie odwzorowanym nagraniem. Przykłada się do tego z wielkim zaangazowaniem, mogę powiedzieć że gra bardziej ''audiofilsko". Pod tym określeniem kryje się dokładne odwzorowanie brzmienia instumentów ale i wokale brzmią bardzo naturalnie. Dylek prezentuje dzwiek bardziej wyrafinowany, powiedziałbym nawet że wyciąga z nagrania więcej niż jest nagrane. Słychać wszystkie smaczki ale i tło które jest tak cenione przez audiofilów.

Dylek to wszystko potrafi i to na zwykłych foliowych kondensatorach Audyna za 10-15 zł. Sądząc po efektach jakie wniosła zamiana kondensatorów śmiem stwierdzić ze stać go i na więcej. Jest to jednak bardzo specyficzne brzmienie do którego i ucho musi się przyzwaczaić i sprzęt musi się wygrzać. Na swoim egzemplarzu przesłuchałem zaledwie kilka godzin i szybko wróciłem do klasy T na kości TA2022. Na codzień głownie słucham wyselekcjonowanych gatunków elektroniki. Psychill, chill, lounge, darkpsybient, psybient, klasyczny ambient ale i zywsze kawałki tekno, dark techno, spiral techno, acid techno. W tych gatunkach klasa T jest niedościgniona. Do spokojniejszej muzyki i małych kapel czy solówek zdecydowanie polecę Dylka za sposób w jaki wydobywa z nagrania dzwieki które klasa T pomija. Jest bardziej dokładny i poukładany. Taki bym powiedział pedantyczny ale ma też i wady a raczej brak mu tych zalet które dla mnie są priorytetami. Mowa oczywisci o dynamice. Dylek gra jak prawilny wzmacniacz tranzystorowyz półki powyzej 1500 za używkę i 3000 za nowy. Przy zastosowaniu lepszych komponentów a wszczególności kondensatorów na wejsciu może zapewne powalić nie jedną droższą konstrukcje.

Tyle w ramach sprostowania odnośnie mojej opinii na temat Dylka.

Zapewne jeszcze popracuję nad nim i postaram się o lepsze kondensatory ale nie tego szukam w dzwieku i dlatego Dylek pozostanie pomocniczym wzmacniaczem na ciężkie chwile nostalgii bądz tez doczeka emerytury. Na chwilę obecną potrzebuje życia w muzyce, emocji, wigoru i czegoś więcej niż tylko dobrego materiału na płycie. Dylek to taki spokojny, dobry wzmacniaczyk, do rany przyłóż, taki kropek, pikuś.

Zważywszy jednak na cenę elementów i prostotę wykonania jest to najlepsza propozycja dla szukających dobrego i wiernego grania. Określenie WIERNY tutaj najlepiej pasuje do opisu jego brzmienia. Na myśl mi przychodzi studyjne zastosowanie do analizy materiału na płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda maluszek gra naturalnie, ale niestety nie radzi sobie dynamicznie. Trudno się dziwić, mały scalaczek. Do sypialni wieczorem jest jak znalazł. swój zbudowałem najstaranniej jak potrafiłem i nie ma tam lipy, wiec taki to już jego charakter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kosci wszystko zależy a raczej od zastosowanych technologi. Jest zwykłym wzmacniaczem tranzystorowym i tak też gra. Mam nadzieję ze wszystko jeszcze przed nami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boomaga

Testowałeś różne kondensatory wejściowe. Które polecasz najlepiej brzmiące z tą kostką oprócz tych alumenów, Takie żeby nie zrujnować budżetu. Na chleb trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Które polecasz najlepiej brzmiące z tą kostką oprócz tych alumenów

 

Spróbuj tych rubyconów bipolar co Ci dawałem linka na wejściowe.

Po za tym nie wiem czy nie największy wpływ ma kond zasilający. Jak żałujesz na m-lytica kup nippona smh, lub kmh, jest troszkę gorzej ale ogólnie podobnie. Wywal wszystkie nichicony one tłamszą dźwięk w dylku, zwłaszcza muse w ogóle się do niego nie nadają.

Fine goldy zaokrąglają dźwięk, a z tego co piszesz wolisz bardziej konturowe granie, więc poszukaj nippona lxy lub lxz.

Każdy elektrolit zbocznikuj jakimś małym mkp, może być 10nf Vishay mkp 1837 (doda Ci mikrodynamiki i poprawi scenę).

Jak masz różne interkonekty, to troszkę poszufluj nimi, wiele można stracić przez kiepskie okablowanie.

 

Po za tym wyrzuć aku i kup choćby zasilacz do xboxa 360, jak się nie sprawdzi to masz perfekcyjny zasilacz do led ;)

 

p.s.

Oczywiście wejściowe też bocznikuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u tego sprzedawcy kondensator do zasilania, czy mogę zamiast Vishay 10n wybrać coś z tej listy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jaka najlepsza pojemność do zasilania?

Nippony LXY, LXZ mam już u innego sprzedawcy czy móże jest jakiś sklep intrnetowy gdzie kupię to wszystko w jednym miejscu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

@boomaga

Jantzen alumen to najlepszy kondensator na swiecie ostatnich czasów. Opisywany jest jako prawie darmo za jakośc którą oferuje w przekazie. Koszt pary takich kondków to jedune 298 PLN. Podejrzewam że i bez kosci TA8233H zagrałyby zniewalającą muzyką prosto z niebios jaką jest cisza. Pozostałe elementy jakie wymieniłeś we wcześniejszych wpisach, niczym szczególnym się nie wyróżniają poza bardzo niską ceną zakupu. Śmiem twierdzić ze w większości dzwiekzależy właśnie od kondensatorów wejściowych. Zapodałęm na chwilekę JAMICON jakieśtam i dzwięk trochę zmienił brzmienie ale to nadal zmiana kosmetyczna. Więcej zmienił AUDYN, trochę wyostrzył przekaz. Czytając opinie o Alumenie, zaczynam podejrzewać że preferujesz taki zmulony dżwięk bo recenzje o tych kondensatorach mówią że jest to bardziej ''analogowy" dzwiek bez wyostrzeń ale bardzo przejrzysty. Może w tym tkwi całą tajemnica Dylka. Inwestując trzy stówy w kondy zastanowię się jednak jakiej pojemności zamówić, by na przyszłośc przydały się do innych konstrukcji, chociażby TA2022.

 

Sledze watek i pomoge troche, bo kondy z wyzszej polki rzeczywiscie kosztuja fortune. to co mam z ostatkow to lekko ponad 1000zl moze wiecej ;)

Mam duzo kondow ktorych nieuzywam, wszystkie wyrzane i gotowe do testow. pojemnosci moze nie beda idealne ale zawsze widac charakter brzmienia.

A to zestaw kondow:

mundorf supreme Silver Oil 6.8uf

audyn plus 6.6uf

Audyn true copper 4.5uf (skladane z 3ch szt po 1,5uf)

mundorf Mcap evo aluminium Oil 4.7uf

 

Pozycze ci caly zestaw do testow - kontakt na priv

Niestety zasilajacych juz nie mam, ale posluchaj sie boomaga i kup te mundorfy sa rewelacyjne!!!!

 

Nie jestem za bocznikowaniem bo czesto kaszani to dzwiek i lepiej jest zastosowac jeden element z najwyzszej polki niz spedzic tygodnie szukajac odpowiedzniego polaczenia i wkurzajac sie caly czas.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Spróbuj tych rubyconów bipolar co Ci dawałem linka na wejściowe.

Po za tym nie wiem czy nie największy wpływ ma kond zasilający. Jak żałujesz na m-lytica kup nippona smh, lub kmh, jest troszkę gorzej ale ogólnie podobnie. Wywal wszystkie nichicony one tłamszą dźwięk w dylku, zwłaszcza muse w ogóle się do niego nie nadają.

Fine goldy zaokrąglają dźwięk, a z tego co piszesz wolisz bardziej konturowe granie, więc poszukaj nippona lxy lub lxz.

Każdy elektrolit zbocznikuj jakimś małym mkp, może być 10nf Vishay mkp 1837 (doda Ci mikrodynamiki i poprawi scenę).

Jak masz różne interkonekty, to troszkę poszufluj nimi, wiele można stracić przez kiepskie okablowanie.

 

Po za tym wyrzuć aku i kup choćby zasilacz do xboxa 360, jak się nie sprawdzi to masz perfekcyjny zasilacz do led ;)

 

p.s.

Oczywiście wejściowe też bocznikuj.

 

a czego ty probowales z lepszych na wejsciu??

 

Szkoda ładować Wimę, lepiej na przedłóżkach jakieś zacne kondy, choćby evo in oil czy tańszego audyna mkp. Tu naprawdę nie warto żałować.

 

Boomaga moze sprawdzil bys kondy wersje SO i CU a potem mozesz podeslac mlodszym zapalencom? ;)

Jeszcze jedno:

1. warto sprobowac ruskie olejaki k75-10 u mnie w zwrotnicy zrobily cos niesamowotego!!! dostepne w lampyelektronowe od reki i to kompletnie inna liga niz te nowe tanie konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (ostrzegam ze 2szt takiego to pokazny ciezar i duzo miejsca trzeba)

2. jesli chodzi o stronke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to czesto sygnatura brzmienia jest podobna ale trzeba brac poprawke ze testy dotyczyly zwrotnic a nie elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam wzmacniaczyk dla kolegi i będzie to integra. Pytanie: jaki potencjometr zastosować?

 

Pozdrawiam

Ptyś

 

Jak bys chciał to mam jedem potek Khozmo luzem wersja z silnikiem

moge odsprzedac za 700zl z pilotem koszt ponad tysiac normalnie

jak by co to info priv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Boomaga może sprawdziłyś kondy wersje SO i CU a potem mozesz podeslac mlodszym zapalencom? ;)

Powiem tak, na dzień dzisiejszy cieszę się muzyką, nie chce mi się już szuflować kondami. Zwłaszcza, że najnowszy IC od Acoustic lab'a postawiło kropeczkę nad i.

Po prostu nie mam parcia, by coś jeszcze grzebać. Jeśli już kombinuję, to jakieś ładne, skromne obudowy do DACa, pre i końcówki.

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, na dzień dzisiejszy cieszę się muzyką, nie chce mi się już szuflować kondami. Zwłaszcza, że najnowszy IC od Acoustic lab'a postawiło kropeczkę nad i.

Po prostu nie mam parcia, by coś jeszcze grzebać. Jeśli już kombinuję, to jakieś ładne, skromne obudowy do DACa, pre i końcówki.

 

spoko, tylko chcialem pomoc bo wiem ile sie poswieca czasu i kasy na szukanie optymalnego elementu do konstrukcji a u mnie leza nie uzywane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Aż tak dynamicznie nie podchodzę do tematu. Koszt całego wzmaka zamknie się w okolicach 400zł. Chodziło mi o parametry potka :)

 

Pozdrawiam

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprzężeniu 3.3k lub 4.7k dla kostki 8233

Jak już dajesz tak duże wartości rezystorów dzielnika sprzężenia zwrotnego, to możesz równie dobrze nic nie podłączać do nóżek sprzężenia zwrotnego (jak w Infinity z Chryslera), przecież wewnętrzny rezystor w scalaku to 3 k, oblicz sobie jakie to wzmocnienie dla stopnia wejściowego przy tak dużych wartościach.

Bogdan ma rację, im mniejsze sprzężenie zwrotne tym lepsze brzmienie.

 

Podajecie na zmianę sprzeczne opinie, bo ta co cytuję to nie jedyna odmienna.....skąd biorą się te różnice?

Brak czasu powoduje, że nie uruchomiłem dotychczas, wygląda na to że trzeba będzie uruchomić prototypa (cytują klasyka) na płytce Infinity i samemu sprawdzić a zależało mi na tym by pójść na łatwiznę i skorzystać z Waszych doświadczeń. ;)

 

Interesuje mnie też sprawa czy lepszy będzie sam potencjometr czy przedwzmacniacz, tu rozumiem sprawdzi się pewnie tylko jakiś dobry bufor, bo wzmocnienia aż nadto z samej końcówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zasilając powyższy wzmacniacz z zasilacza typu: trafo,mostek, kondensatory filtrujące, jest sens dawać trafo o mocy większej niż 100 W?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zasilając powyższy wzmacniacz z zasilacza typu: trafo,mostek, kondensatory filtrujące, jest sens dawać trafo o mocy większej niż 100 W?

Cała idea tego wzmacniacza (poczytaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ,oczywiście oprócz dobrze grającej kości, to zasilanie z akumulatora, niestety wątek odjechał w innym kierunku. Zastosowanie akumulatora to same korzyści, ogromna wydajność prądowa (nawet bezfirmowe aku żelowe dają w impulsie 80 A/5 sek.), zero przydźwięku czy szumów w zasilaniu, a przez to nie ma konieczności stosowania audiofilskich kondensatorów wielkości szklanki (jak widać na oryginalnej płytce). Wystarczy prosta impulsowa ładowarka, odłączana przy słuchaniu wzmacniacza, podlicz jak tanio (w porównaniu do tradycyjnego z trafem), można mieć zasilanie o wydajności min. 80 A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez namor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Namor specjalnie z garażu przytachałem aku 100ah, żeby sprawdzić czy jest lepiej. Muszę z przykrością stwierdzić, że najbardziej zauważalnym brakiem takiego zasilania to jest dynamika. Brakuje też mikrodynamiki (choć tej troszkę mniej). Bas zaokrąglił się i zrobił się misiowaty, brakuje troszkę faktury. Nie są to jakieś duże różnice, ale granie na aku już troszkę drażni swoją bezpłciowością.

 

Ciesze się, że tak wyszło bo to tylko potwierdza moje wcześniejsze obserwacje.

Może komuś takie granie spodoba się bardziej. Ja zostaje przy swojej przetwornicy, a osobom bawiących się akumulatorowym zasilaniem życzę przyjemności ze słuchania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiraga do swojego wzmacniacza proponował zasilacz w którym akumulator pracował w połączeniu równoległym z zasilaczem sieciowym.Czy ktoś próbował takiego zasilania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zauważyłem taką nudność w graniu z takiego zasilania do takiego stopniu że usnąć mozna choć to granie bardzo szczegółowe i dokładne. Brak jednak w takim zestawieniu z akumulatorem dynamiki i wygaru. Taki spokojnie brzmiący dobry wzmacniacz. Nie próbowałem podłączać innego zasilania niż akumulatorowe bo takiego nie posiadam ale z punktu widzenia logiki i przede wszystkim nauki, akumulator szczególnie dużej pojemności jest zasilaniem idealnym pod każdym względem. Nie ma w nim tętnień, szumów spadków napięcia a ogromna ilość amperów jest w stanie wygenerować ogromne moce. Przy założeniu że jest podłaczony w miarę krótkimi i grubymi kablami, efekt powinien być lepszy od każdego zasilacza nawet za miliony.

Podejrzewam że to co się tak podoba na zasilaczu impulsowym to właśnie zniekształcenia przez niego powodowane. Podobnie jak z lampą gdzie parzyste harmoniczne są tym co tak urzeka jej entuzjastów tak i w przypadku Dylka może to być cechą pożądaną. Nie jestem elektronikiem i nawet nie wiem czy jest możliwość ale najlepiej byłoby zmierzyć zniekształcenia nie w zwykłym sygnale testowym a w przeciętnej muzyce. Wpływ małych cześtotliwości i dużych amplitud ma przecież wpływ na wyższe zakresy częstotliwości i na odwrót. Podejrzewam że z akumulatora jest to przekaz 1:1, z zasilacza może być różnie a na pewno są mikroskopijne wahania napięcia przy dużych amplitudach basów co nie może się obejśc bez wpływu na drobne elementy muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.