Skocz do zawartości
IGNORED

Jak wycisnąć z membran 100% możliwości...


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Co się martwisz o zawieszenie...wiecznie żyć nie będziemy a lepsze kilka lat z muzyką na 100 procent niż 15 lat z muzyką na pół gwizdka;-)...oj tak tylko podpuszczam...

Właśnie o to się rozchodzi, że kolumny normalnie grają na 100%, a z takimi pasożytniczymi wychyleniami prawdopodobnie na 50% :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się raduje. Jeszcze tylko 14 głosów. Dziękuję za Twój wysiłek...

 

Dodałem kolejny głos za. Już niewiele do szczęścia brakuje - głosujcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem kolejny głos za. Już niewiele do szczęścia brakuje - głosujcie.

 

Już tylko 11 głosów. Panowie POMOŻCIE;-)!!!

 

Dziś miałem okazję słuchać kombinacji Devialet 800 + B&W800D. Pomieszczenie około 34 m2, kable to wysokie Nordosty.

Słuchałem nagrań z U2 z lat 80, ścieżki dźwiękowej z filmu Życie Pi oraz kilku nagrań popowych. Grałem dość głośno. Nie oszczędzałem 800D.

 

Te kolumny są mało podatne na działanie SAM. Włączony układ w dość małym stopniu zmieniał charakter dźwięku. Odrobinę mocniejsze dociążenie i troszkę tylko głębszy bas, kosztem przestrzenności brzmienia. Z SAM 800D były mniej ,,krzykliwe". Jednak czasami bardziej podobała mi się reprodukcja dźwięku z SAM off;-).

 

802D z SAM brzmiały lepiej niż w wersji podstawowej, 805D brzmiały dużo lepiej z SAM natomiast 800D już niekoniecznie. Dużo zależało od konkretnych nagrań. Wydaje mi się, że SAM największy efekt wnosi do kolumn podstawkowych z niedużymi membranami wooferów (15-17cm).

 

PS:

Drgania zawieszenia wooferów 800D z wałczonym SAM były bardzo mało zauważalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Słuchałem nagrań z U2 z lat 80<br />

 

? to materiał do wyrobienia opinii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? to materiał do wyrobienia opinii

Sorry ale nie jestem audiofilem miłośnikiem tylko i wyłącznie super nagranych płyt. Mam ich co prawda setki ale mam też tysiące takich, które są po prostu marne dźwiękowo a wartościowe muzycznie. Audiofilskie plumkanie na wszystkim fajnie brzmi. Odtworzyć U2 tak aby chciało się tego słuchać już jest dużo trudniej. Devialet to potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorry ale nie jestem audiofilem miłośnikiem tylko i wyłącznie super nagranych płyt. Mam ich co prawda setki ale mam też tysiące takich, które są po prostu marne dźwiękowo a wartościowe muzycznie. Audiofilskie plumkanie na wszystkim fajnie brzmi. Odtworzyć U2 tak aby chciało się tego słuchać już jest dużo trudniej. Devialet to potrafi.

 

Przykra sprawa ale U2 jak dla mnie to że jest kiepsko nagrane to pryszcz,też lubię słuchać utworów które są skopane nagraniowo ale jest tam jednak muzyka lub to coś np. we współczesnej muzyce eksperymentalnej! Tam nie ma muzyki która by zainteresowała na dłużej, nie piszę że są fatalni; po prostu ta muzyka jest bardzo płytka! Może się wyłamię ale ich 160 milionów sprzedanych płyt nie przemawia zupełnie do mnie bardziej niż np. tylko 70 wydanych płyt Jana Garbarka ;). Może pokojowo-zobaczymy za 30 lat ile z ich muzyki jednych i drugich zostanie-zgoda? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tylko 11 głosów. Panowie POMOŻCIE;-)!!!

 

Dodałem Ci kolejny głos. Załóż sobie kolejno konta o różnych nazwach na o2.pl wp.pl onet.pl i kilku innych serwisach. Zajmie Ci to może z godzinę. Później w odstępach jednodniowych klikaj na link który podałeś i podawaj nazwę kolejnego konta. Za max. tydzień osiągniesz cel i nie będziesz musiał dopraszać się o pomoc. ;)

 

Jak Ci ktoś napiszę, że to przecież niekoszerne jest(!) to poślij go w moim imieniu do wszystkich diabłów. Za sprzęt zapłaciłeś solidną marżę, więc takie coś to powinni Ci wręcz gwarantować. Powodzenia życzę. ;)

 

PS. Najlepiej jakbyś klikał z różnych miejsc w sieci (praca, dom, wi-fi). W zgłoszeniach mogą weryfikować IP i wszystkie z tego samego adresu traktować jako jedno zgłoszenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie. ale np. taki mały drobiazg - przecież nie ma dwóch identycznych przetworników, po co więc te wszystkie pomiary laserem?

Tu leży pies pogrzebany - jeżeli te subsoniczne wychylenia są robione sygnałami poniżej strojenia BR kolumn, mamy problem - wychylenie w tym zakresie (przy danej częstotliwości i danej amplitudzie napięcia sterującego) zależy silnie od podatności zawieszeń. A to jest chyba najtrudniejszy do utrzymania w zadanej dokładności podstawowy parametr głośnika. On zresztą potrafi zmieniać się z temperaturą, wilgotnością powietrza, starzeniem głośnika, jego "wygrzewaniem" wychyleniami. I najlepsze laserowe pomiary jednego głośnika nie pomogą, kiedy inny będzie miał bardziej podatne zawieszenia, a konstruktorzy będą działali pod presją uzyskania efektownych wychyleń dla klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Tu leży pies pogrzebany - jeżeli te subsoniczne wychylenia są robione sygnałami poniżej strojenia BR kolumn, mamy problem - wychylenie w tym zakresie (przy danej częstotliwości i danej amplitudzie napięcia sterującego) zależy silnie od podatności zawieszeń<br />

Także od wielkości budy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były kiedys takie kolumny Philipsa, niestety nie pamiętam oznaczenia. Miały aktywna korekcję w basie, tyle, ze było to robione z pomocą sprzężenia zwrotnego, a więc z pełnym uniezależnieniem od parametrów konkretnego głośnika - tam maiło to sens, a tutaj niestety pełna kicha i to niezależnie od wielkości budy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zobaczyłem na załączonym filmie nie za bardzo mi się podobało. Bez względu na jakość głośników obojętne to dla nich nie będzie. Jeśli jednak ktoś chce spróbować to nie widzę problemu.

 

Dodajcie mu tych kilka potwierdzeń.

 

PS. Acha, już po trzeba aktywować link w liście który zostaje wysłany na podane konto. Na niektórych serwerach wiadomość może wpaść do folderu Spam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także od wielkości budy

Właśnie nie, poniżej strojenia BR głośnik pracuje tak jakby bez obudowy - tunel BR zwiera akustycznie objętość kolumny z powietrzem na zewnątrz tejże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie nie, poniżej strojenia BR głośnik pracuje tak jakby bez obudowy - tunel BR zwiera akustycznie objętość kolumny z powietrzem na zewnątrz tejże.

Akustycznie zwiera i dla tego efektywność leci na pysk ale wielkość i podatność poduszki powietrznej w obudowie ma wpływ na bezwładność membrany i generowanie niezamierzonych dźwięków. W dużej obudowie podatność jest znacznie większa i masz coś jak bez obudowy ale w małej podatność jest znacznie niższa i głośnik tak nie łopoce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej strojenia BR nie ma żadnej poduszki powietrznej, co najwyżej przekłuty i sflaczały balon.

 

Jedyne co "trzyma" membranę poniżej strojenia BR, to podatność zawieszeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch na jednego, ok poddaje się :) Jeszcze co trzyma membranę to naprawdę duży DF wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF ma znaczenie tylko w kolumnach, w których szeregowa cewka w sekcji nikotonowej ma bardzo małą rezytancję - rezystancja tej cewki obniża DF, bo dodaje się do impedancji wyjsciowej wzmacniacza, podobnie zresztą jak rezystancja kabla głosnikowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF ma znaczenie tylko w kolumnach, w których szeregowa cewka w sekcji nikotonowej ma bardzo małą rezytancję - rezystancja tej cewki obniża DF, bo dodaje się do impedancji wyjsciowej wzmacniacza, podobnie zresztą jak rezystancja kabla głosnikowego

Otóż to żeby mieć dokładniej zagraną frazę należy obniżyć masę elementu drgającego; skraca się także długość cewki żeby obniżyć masę a za tym taka krótko nawinięta lekka "wyżyłowana"cewka ma niską rezystancję! Jeśli we wzmacniaczu masz DF na poziomie 50-200 to wtedy dupa z dobrym graniem na basie. Ja mam dla 15" głośnika dobrany DF na poziomie 1000 przy 8Ω kolumny i wtedy jest z czego zejść. Wzmacniacz może sobie spokojnie napędzić nawet 2,5Ω na kolumnach.

I dopiero w takim układzie (kolumna wzmacniacz) jest sens z tym "cudownym" wynalazkiem Devialeta.

 

Moim zdaniem to powinno być robione dopiero u klienta przy wygranych 800-1500h kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były kiedys takie kolumny Philipsa, niestety nie pamiętam oznaczenia. Miały aktywna korekcję w basie, tyle, ze było to robione z pomocą sprzężenia zwrotnego, a więc z pełnym uniezależnieniem od parametrów konkretnego głośnika - tam maiło to sens, a tutaj niestety pełna kicha i to niezależnie od wielkości budy.

 

Zdaje się że, firma Backes & Müller też produkowała takie zestawy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zdaje się że, firma Backes & Müller też produkowała takie zestawy.

 

 

Philips miał Motional feedback system, czujnik ruchu był zamocowany do membrany i działała taka korekcja na obniżanie harmonicznych. Backes&Müller bez tego układu była w pasywnych kolumnach lepiej wtedy oceniana od aktywnych kolumn Philipsa :)

 

Obecnie produkowane BM30 i BM50 to aktywne kolumny B&M ma też coś zupełnie z górnej półki Backes & Müller bm line 100 za 500K$. Nie wiem dla czego w Polsce ta firma jest tak mało znana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Backes & Müller bm line 100 za 500K$. Nie wiem dla czego w Polsce ta firma jest tak mało znana?

 

Może dlatego, że tą firmę reklamował kiedyś Towarzysz Gorbaczow...w 1989 roku rząd Niemiec podarował mu system audio z kolumnami Backes & Müller.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj absolutnie nie ma czym sie podniecac, takie korekcje byly juz lata temu, aiwa miala DBFB, sony mial VACS, yamaha miala jakies servo control

 

no oczywiscie jakis deviant aspirujacy do hiendu to trzeba się pospuszczac, zabawne jest tez to ze korektory to zlo dla audiifila, a przeciez tu o korekcje wlasnie chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie do końca wiadomo czy chodzi o korekcję, czy np. o jakieś "ditherowanie" (zupełnie bez sensu - tracimy tylko wychylenie) zniekształceń woofera bezproduktywnymi wychyleniami poniżej strojenia BR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytny marketing powoduje, ze zwolennicy probowania wszystkiego osobiscie, bezmyslnie zawsze dadza sie nabrac. Jak ktos napisze, ze firma zatrudnia 60 doswiadczonych osob, a w materialach firmowych ktos popisze troche tekstow nasyconych technicznym slangiem, ale bez jakichkolwiek konkretow, to zawsze znajda sie tacy co im uwierza. A ze sposrod tych 60 osob 90% to marketing/ksiegowosc/prawnicy/logistyka reszta to zarzad i wlasciciele i jeden inzynier, ktory to wszystko musi zrobic, to juz inna sprawa.

Typowe postepowanie tzw. hi-endowych firm, zwlaszcza produkujacych kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj absolutnie nie ma czym sie podniecac, takie korekcje byly juz lata temu, aiwa miala DBFB, sony mial VACS, yamaha miala jakies servo control

 

no oczywiscie jakis deviant aspirujacy do hiendu to trzeba się pospuszczac, zabawne jest tez to ze korektory to zlo dla audiifila, a przeciez tu o korekcje wlasnie chodzi

 

Chyba sobie jaja z nas robisz. To jest zakładka high-end. Ogarnij się człowieku... Sony i VACS?... to rozwiązania stosowane w wieżach Sony

 

Oto opis VACS od jednego z jego użytkowników;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wystarczająco sobie pożartowałeś. W tym wątku już więcej tego nie zrobisz.

 

Sprytny marketing powoduje, ze zwolennicy probowania wszystkiego osobiscie, bezmyslnie zawsze dadza sie nabrac.

 

Wszędzie spiski i oszuści?

To nawet już nie można osobiście popróbować? Wiemy, że jest do niczego bez próbowania? Idź do komisji Maciarewicza. Tam znajdziesz podobnie myślących. Żegnamy BUMa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką korekcją cyfrową we wzmacniaczu to i owo poprawić można. Jednak obserwowane wychylenia głosników sugerują próby osiągnięcia spektakularności a nie wierności przetwarzania. Niestety wpisuje się to w marketing dzisiejszego hi-endu, zakładający niewiedzę techniczną kupujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Typowe postepowanie tzw. hi-endowych firm, zwlaszcza produkujacych kable.

 

Nie tylko kable.

Kupujesz używanego Squeezeboxa, podłączasz końcówkę Audiomatusa w klasie D i masz Devialeta za 1/4 ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.