Skocz do zawartości
IGNORED

Jak wycisnąć z membran 100% możliwości...


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

<p>No tak...ale działa czy n i e ? Czy teraz u ciebie gra lepiej ?

 

Gram cały czas z włączonym układem SAM. Basu oczywiście przybyło ale nie oznacza to, iż ulega on dudnieniu. Czuć po prostu większą podstawę basową. Fundament dolnej średnicy jest lekko wyraźniejszy. Mam jednak teraz sporo na głowie i większe porównania będę robił za miesiąc. Na razie kolumny nie uległy zniszczeniu a woofery są cały czas na swoim miejscu. Po włączeniu SAM zauważyłem że podnosi się temperatura pracy wzmacniacza pracującego w klasie A o jakieś 2 stopnie w górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych dniach odsłuchów z włączonym SAM mogę tylko powtórzyć opinię sprzed kilku dni. Dźwięk mi odpowiada z SAM ON, wydaje się mi po prostu ,,pełniejszy" i lepiej dociążny. Nie ma jakichkolwiek jaskrawych elemenentów na wysokich tonach. Jest po prostu bardzo dobrze i niech tak zostanie. Dla mnie skończyło się już poszukiwanie czegoś lepszego, teraz skupiam się na słuchaniu nagrań 24-96 o jakości Studio Master. Na Devialecie bowiem doskonale widać zalety takich plików HD.

 

Na koniec tego wątku przytoczę słowa pewnego recenzenta, który od kilku lat testuje jedne z droższych urządzeń audio a sam posiada ultrhighendowe kolumny Magico Q7:

 

Whichever Devialet you buy, assuming you have enough power to drive your speakers, you'll be at the end of the upgrade merry-go-round. In my opinion, there is nowhere to go after Devialet, even if you spend multiples of its price.. . . . Jeff Fritz, Soundstage Ultra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, kolejny cytat. Połowa twoich wpisiów to czyjeś cytaty. Nie masz swoich opinii czy nie jesteś ich pewien i potrzebujesz podeprzeć się czymś co ktoś tam powiedział?

 

Gdy czytam twój wpis to interesuje mnie twój pogląd, a nie jakiegoś gostka zza oceanu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whichever Devialet you buy, assuming you have enough power to drive your speakers, you'll be at the end of the upgrade merry-go-round. In my opinion, there is nowhere to go after Devialet, even if you spend multiples of its price..

 

Powiedz to mojemu przyjacielowi, ktory dopiero co sprzedal Devialeta 170 (kupil go bardziej po opiniach prasy i pod urokiem zapewnien jednego sprzedawcy, niz z calkowitego przekonania wlasnego) i przeszedl 2 tygodnie temu na lampiaka za....15kPLN, ktorego nabyl juz po gruntownym odsluchu porownawczym ;'))) Gra i szczerzy zeby jak 3 latek, czego wczesniej nie odnotowalem, poza cytowaniem mi tekstow prasowych ;')) Dla pelniejszego obrazu dodam, ze w gre wchodzil tez jeden tranzystor (od Acoustic Arts).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, kolejny cytat. Połowa twoich wpisiów to czyjeś cytaty. Nie masz swoich opinii czy nie jesteś ich pewien i potrzebujesz podeprzeć się czymś co ktoś tam powiedział?

 

Gdy czytam twój wpis to interesuje mnie twój pogląd, a nie jakiegoś gostka zza oceanu.

Też tak chciałem to zauważyć, albo nam się coś podoba i wiemy to dobrze a jak mamy wątpliwości i pytamy się innych to nalezy od tematu odejść na jakiś czas żeby gorąca krew trochę ochłonęła :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko się zaczęło ujadanie;-)

 

Mądrość człowieka polega na tym, że zdaje sobie sprawę, że są ludzie którzy doświadczyli więcej od nas i mogą mieć większą wiedzę. Ja mam kilka osób, które cenię za ich opinie. Nie mam problemu więc cytować ludzi, których szanuję. Akurat Fritz jest jedną z takich osób. Wygłasza sporo opinii, które nie są na rękę wielu producentom sprzętu audio. W porówaniu do polskich recenzentów jest swoistym kamikadze. Ma konkretne preferencje i je ujawnia. Poza tym człowiek ten w ciągu ostatnich 10 lat miał okazję słuchać urządzeń z najwyższej półki high-endu i jak rzadko kto może wypowiadać się o tym co jest dobre w audio a co jest biciem piany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale chcąc poczytać jego opinie to poszukam w necie wpisów lub opinii tego gościa, a nie twoich! Nie czujesz absurdu? Czy może uważasz, że tu wszyscy są idiotami i nie potrafią przeszukiwać sieci, a ty jako ten mądrzejszy oświęcisz matołków? Po co na forum moreno, który chyba nie ma swoich poglądów albo sam nie ma nic do powiedzenia, bo ciagle kogoś cytuje. To non sens. Od czasu do czasu to ok, ale u ciebie to porażka własnych wrażeń i ocen. Dla mnie wpisy przeładowane innymi cytatami to własnie taki marketing i od razu zapala mi się czerwona lampka. Poza tym ja rozumiem, mądrość, skromność itd ale po to jest to forum, żeby ludzie wymieniali swoje doświadczenia, wnioski, wrażenia, nawet jeśli są, a zawsze są tylko subiektywni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(kupil go bardziej po opiniach prasy i pod urokiem zapewnien jednego sprzedawcy, niz z calkowitego przekonania wlasnego)

 

To przyjaciel chyba ma z 3-latka nie tylko szczerzenie, skoro wydaje prawie 30 tyś PLN pod urokiem sprzedawcy...jeszcze gdyby to była milutka sprzedawczyni;-)

 

Fajnie ale chcąc poczytać jego opinie to poszukam w necie wpisów lub opinii tego gościa, a nie twoich! Nie czujesz absurdu? Czy może uważasz, że tu wszyscy są idiotami i nie potrafią przeszukiwać sieci, a ty jako ten mądrzejszy oświęcisz matołków? Po co mina forum moreno,który chyba nie ma swoich poglądów bo ciagle kogoś cytuje. To non sens. Od czasu do czasu to ok, ale ciebie to porażka własnych wrażeń i ocen.

Nie obrażaj innych po pierwsze. Po drugie daj sobie spokój z tym tonem nauczyciela i Prezesa od siedmiu boleści. Rozkazywać co kto ma robić to możesz w swojej firmie.

I po cholerę tu zaglądasz MĄDRALO? Przestań jak opętany pisać setki postów dziennie. Nie masz co robić? W 3 lata 12 tysięcy postów? I Ty mówisz o absurdach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

moreno daj znać czy jesteś zadowolony.

 

Po dłuższym czasie użytkowania Devialeta z włączonym systemem SAM i kolumn SF Auditor M mogę powiedzieć, iż jestem zadowolony. Należało kolumny trochę inaczej ustawić gdyż wpływ SAM na niskie tony i generalnie na dociążenie dźwięku był odczuwalny. Kontrabas brzmi po prostu lepiej, pełniej z włączonym SAM. Generalnie ma się wrażenie całościowo lepszego wypełnienia dźwiękiem membran wooferów.

 

Devialet opublikował ciekawe dane na temat pomiarów jakich dokonał podczas odtwarzania pewnego nagrania na moich kolumnach z i bez SAM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dane tego rodzaju opublikowano dla wielu innych kolumn. Każdy może się z nimi zapoznać i samemu wyciągnąć wnioski;-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

Po dłuższym czasie użytkowania Devialeta z włączonym systemem SAM i kolumn SF Auditor M mogę powiedzieć, iż jestem zadowolony. Należało kolumny trochę inaczej ustawić gdyż wpływ SAM na niskie tony i generalnie na dociążenie dźwięku był odczuwalny. Kontrabas brzmi po prostu lepiej, pełniej z włączonym SAM. Generalnie ma się wrażenie całościowo lepszego wypełnienia dźwiękiem membran wooferów.

 

Devialet opublikował ciekawe dane na temat pomiarów jakich dokonał podczas odtwarzania pewnego nagrania na moich kolumnach z i bez SAM.

http://en.devialet.com/speakers/sonus-faber/sonus-faber-cremona-auditor-m

 

Dane tego rodzaju opublikowano dla wielu innych kolumn. Każdy może się z nimi zapoznać i samemu wyciągnąć wnioski;-)

 

Pozdrawiam

 

Stary i to jest najważniejsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devialet opublikował ciekawe dane na temat pomiarów jakich dokonał podczas odtwarzania pewnego nagrania na moich kolumnach z i bez SAM.

 

Wlasnie znalazlem tam tez i swoje paczki, ale nie chce mi sie az wierzyc, ze dzieki temu oprogramowaniu zaczelyby nagle schodzic do rzekomych 21Hz, nawet z Massive Attack ;'))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych rysunków niewiele co wynika :) Fajnie, że bas jest rozciagnięty niżej, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że jes to mozliwe tylko dla niewysokich poziomów głośności. Przy wyższych, gdy zwiększa się amplituda wychylenia membrany, włącza się zabezpieczenie przed przeciążeniem woofera.

 

Ale mimo tych ograniczeń jest to super koncepcja, dająca IMO znacząca przewagę konkurencyjną urządzeniom Devialeta. A że nie każdemu spodoba się taki dźwięk ... życie. Jeden lubi kawę, drugi herbatę. Dobrze że mamy wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj innych po pierwsze. Po drugie daj sobie spokój z tym tonem nauczyciela i Prezesa od siedmiu boleści. Rozkazywać co kto ma robić to możesz w swojej firmie.

I po cholerę tu zaglądasz MĄDRALO? Przestań jak opętany pisać setki postów dziennie. Nie masz co robić? W 3 lata 12 tysięcy postów? I Ty mówisz o absurdach?

 

:)

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak Sly słucha muzyki, jeśli ciągle czyta i pisze posty. Czy to wina muzy, ( że taka niewymagająca ), czy czego innego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.