Skocz do zawartości
IGNORED

pora na kabelki cyfrowe - coaxial RCA


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dla czego nie dociera do takich delikwentów fakt, że kabel transmitujacy cyfrę, nie może wpływać na np. ilość basu itp. bo to jest technicznie niemożliwe.

 

Ale może wpływać na barwę basu, a konkretniej na harmoniczne towarzyszące instrumentom basowym - więc w uproszczeniu, na reprodukcję basu jako takiego. Najbardziej oczywiście nierówności czasowe słyszalnie dają w kość instrumentom "szybkim" jak strunowe czy dęte, w których to właśnie harmoniczne decydują o ich oryginalnej barwie i każde odstępstwo jest łatwo wyłapywane przez ucho.

 

nastepnemu nawiedzonemu dziekujemy za wklad w niesieniu kaganka oswiaty nam ciemnym, nieoswieconym wiesniakom

 

Kolega Kyle raczej należy do tych bardziej oświeconych praktyków, więc sugerowałbym jednak możliwość wzięcia udziału w dyskusji - ale oczywiście decyzja należy do Ciebie.

 

czyli im krotszy tym lepszy z tego by wynikalo

zwariowac mozna

 

Dlatego zazwyczaj z dobrego CD-ka można uzyskać lepszy dźwięk, przy mniejszych kosztach - bo tam nie istnieje problem konwersji SPDIF (moim prywatnym zdaniem - największej pomyłki w historii cyfrowego audio). Ale to nie pierwszy raz w historii gdy kiepskie rozwiązanie stało się standardem i zmusza wymagających użytkowników do ponoszenia znacznych kosztów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dla czego nie dociera do takich delikwentów fakt, że kabel transmitujacy cyfrę, nie może wpływać na np. ilość basu itp. bo to jest technicznie niemożliwe

Obawiam sie , ze nie masz racji , chociaz nie jestem inzynierem.

Przytaczalem juz na forum bardzo ciekawy artykul w jaki sposob kabel cyfrowy transmituje dane. Otoz nie transmituje on zer i jedynek, tylko zmiany napiecia pradu. Jesli dobrze pamietam odbywa sie to na poziomie mV . Otoz 0 binarne nie jest reprezentowane przez o mV , tylko przez dajmy na to 200 mV, zas jedynka to nie 800mV tylko 600 mV . Zmiany tego napiecia to wlasnie binarne zera i jedynki . Transmisja odbywa sie wiec w domenie analogowej, dlatego kable cyfrowe brzmia roznie .

Opisuje to bardzo nieudolnie, jak znajde zrodlo ,wkleje je .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja odbywa sie wiec w domenie analogowej, dlatego kable cyfrowe brzmia roznie .

 

W skrócie - sprawa jest nieco bardziej złożona. Kabelek przesyła sygnał w domenie analogowej, ale w odbiorniku następuje konwersja do domeny cyfrowej. Problem właśnie zaczyna się od tej konwersji na sygnał cyfrowy - gdzie powstają nierówności czasowe, wynikające z zakłóceń wprowadzonych podczas transmisji analogowej. Teoretycznie układy konwersji powinny sobie z tym problemem dobrze radzić, ale w praktyce te nierówności nie są do końca usuwane i stąd na dobrym systemie często słychać różnice między kabelkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(przed)Wzmacniacze też koniecznie czarne

 

Otoz to!

 

To prawda. Zauważyszy na wysokość uszu słuchacza i tym samym wysokość tweetera jako konieczne minimum, to już z definicji mamy wysokie kolumny. Co do wzmacniaczy to wydaje mi się, że i MPW lekkie nie są co? Dobre trafa zawsze swoje ważą. Porządna obudowa też lekka nie jest. Tak, że masz Wojtku rację. Przychylam sie do twojej tezy... :-)

 

No nie sa, jakies 35kg/szt

 

Kupilem kiedys czerwonego winyla z Gabrielem " Scratch my back" na fali takich tekstow, ze kolorowe brzmia lepiej, bo sie jakoby mniej elektryzowaly, niz czarne.

Nie wiem jak jest naprawde, ale wyglada bajerancko i nalezy do moich najlepiej grajacych winyli.

 

Zdaje sie, ze gdzies ma niebieskiego, albo sluchalem. Bez rewelacji;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie

 

Człowiek się całe życie uczy.

 

 

MLB

 

Gdzie wyczytałeś takie brednie, które powielasz publicznie?

 

P.S.

Żaden człowiek nie wie dlaczego prąd płynie i w jaki sposób, a tu nasz moderator podaje na tacy gotowca na wytłumaczenie zjawisk w przewodach przy tzw transmisji cyfrowej.

 

Gratuluję!

 

Pozdrawiam.

 

słychać różnice między kabelkami.

 

Słychać różnicę, gdyż różne kabelki, to różne ośrodki fizyczne, a skoro są różne, to wynik ich funkcjonowania musi być różny.

 

nierówności nie są do końca usuwane

 

Jak można usunąć nierówności ośrodków, nie zmieniając ich właściwości na tożsame?

 

układy konwersji powinny sobie z tym problemem dobrze radzić

 

Układy konwersji przeniosą dalej właściwości poprzedzających ośrodków fizycznych, które na nie oddziaływały.

 

powstają nierówności czasowe

 

Opóźnienia, to dopiero początek właściwego podejścia do problemu, lecz tylko początek niczego do końca nie wyjaśniający.

 

sprawa jest nieco bardziej złożona

 

Gdyby był tu aktywny Kolega Stasiop, napisałby o zakłóceniach, również kosmicznych.

 

nie są do końca usuwane

 

Problemy są natury energetycznej, dziś w domenie publicznej, raczej słabo wyjaśnione, jeśli w ogóle podjęte.

 

tych bardziej oświeconych

 

Koledzy

 

Nie znacie się na przewodzeniu, transmisji, nie wypisujcie więc publicznie głupot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to

 

jestes gotowy

 

Oczywiście że zajmę się oświecaniem Szanowne Grono.

 

 

Wszystko jednak potrzebuje odpowiedniego porządku czasowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ja tam nie jestem teoretykiem a praktykiem i biorę wszystko na słuch. A różnice pomiędzy cyfrówkami może nie są tak wielkie jak pomiędzy interkonektami, ale też są oczywiście słyszalne. Mało tego, charakter cyfrowych kabli np Siltecha mniej więcej odpowiada brzmieniu ich łączówek analogowych. Czyli w kablu zachodzą podobne zjawiska, tak na moje oko. To co pisał MLB rozumiem tak: w kablu płynie prąd o różnym natężeniu, itp, czyli faktycznie jest to transmisja analogowa. Tylko wartości tych przepływów odpowiadają danym cyfrowym, natomiast sam proces fizyczny przepływu prądu przez drut jest taki sam i tu i tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zajmę się oświecaniem Szanowne Grono.

 

 

Wszystko jednak potrzebuje odpowiedniego porządku czasowego.

 

Kto tego dożyje i doczeka ?Ehh...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho te roznice sa i koledzy myslacy inaczej moga sobie pogadac na ten temat gdzie indziej. Na przykla z kolumna zygmunta lub jakakolwiek inna wybrana przez siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Koledzy, zajrzałem do postu pierwotnego. Jasno z niego wynika czego w dyskusji oczekuje autor. Podał konkretne produkty i oczekuje konkretnych opinii dotyczących tychże konkretnych produktów, a nie kolejnej krucjaty i kłótni antykablarzy z kablarzami. Rozumiem, że temat od zawsze gorący i emocjonalny. I są dwa odrębne zdania, na przeciwległych biegunach, oba mają zaprzysiężonych zwolenników i przeciwników. Ale to nie znaczy, że należy w konkretnym wątku produktowym, po raz pięćdziesiąty piąty rozpoczynać tę samą wojnę na słowa. A która wiele wspólnego nie ma z tym czego oczekiwał i oczekuje autor wątku, co zresztą w poście wyżej wyraził.

Uprzejmie więc Was proszę, o zaprzestanie przepychanki offtopowej i niech głos zabierają Ci, którzy mają coś do powiedzenia na temat produktów, co do których pytanie zadał autor wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki śmieszny polski kabelek Nemesis Audio Project. Onegdaj dobitnie rozwalił cztery razy droższego Fadel Arta. Jak ktoś jest z Krakowa, to mogę pożyczyć, nie używam go obecnie bo gram z USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - sprawa jest nieco bardziej złożona. Kabelek przesyła sygnał w domenie analogowej, ale w odbiorniku następuje konwersja do domeny cyfrowej. Problem właśnie zaczyna się od tej konwersji na sygnał cyfrowy - gdzie powstają nierówności czasowe, wynikające z zakłóceń wprowadzonych podczas transmisji analogowej. Teoretycznie układy konwersji powinny sobie z tym problemem dobrze radzić, ale w praktyce te nierówności nie są do końca usuwane i stąd na dobrym systemie często słychać różnice między kabelkami.

 

Jestem ciekawy, jak to odniesiesz do kabla optycznego, jeden i drugi przesyła ten sam sygnał to prawda, że w kablu koaksjalnym sygnał cyfrowy jest przesyłany w domenie analogowej, a w kablu optycznym przez impulsy światła. Czy w związku z powyższym przypiszesz również kabel tosllink do kabli analogowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z optycznym jest jeszcze gorzej, ale chyba pominę szczegółowe wyjaśnienia bo widzę że i tak już burzę światopogląd prawomyślnym, a i wątek miał traktować o kabelkach koaksjalnych. Powiem tyle że chodzi o zazwyczaj silną nieliniowość zarówno nadajnika jak i fotodiody. Z dwojga złego - kabelek koaksjalny jest sporo lepszym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam taki śmieszny polski kabelek Nemesis Audio Project. Onegdaj dobitnie rozwalił cztery razy droższego Fadel Arta.

 

Cena, zwłaszcza w audio, to wartość wyjątkowo umowna :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co od razu rzucilo mi się w uszy to

wybrzmiewanie gitary akustycznej to po prostu kosmos na tym kabelku

a saksofon bajka

 

Możesz podać konkretnych wykonawców/utwory gdzie te gitary i saksofon wybrzmiewały tak kosmicznie?

Poprosiłbym też o podanie konkretnej minuty i sekundy żebym miał dokładne info gdzie szukać popraw w dźwięku po zastosowaniu kabla o którym piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy ja pisałem w tym wątku o swoim odkryciu.

U mnie najlepiej sprawdził się kabelek coaxialny własnej roboty zrobiony z dobrej jakości kabla koncentrycznego

hiszpańskiej firmy Televes, w którym występuje drut ze 100% czystej miedzi o przekroju 1,13 mm i bardzo dobry ekran.

Taki sam kabelek może służyć jako interkonekt.

"Zagrał" lepiej niż jakikolwiek inny, a miałem różne do 600 zł.

Droższych nie sprawdzałem, bo to moim zdaniem przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem różne do 600 zł

600 pln to bedzie jakos kolo 200baksow

za 200baksow w sumie mozna kupic wszystkie wymienione przez mnie druty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu zamówił całość okablowania z Black Cat, nie tylko cyfrowy, a to co masz powolutku wyprzedawał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nabazgrane wirtualnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co to za kable?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Znalazłem i rzuciłem okiem na opis. Nie znam ich ale widzę, że srebrzona miedź i srebro. Mam złe doświadczenia z takimi kablami. Może akurat te są inne. Nie miałem styczności ale jak słyszę o srebrzonej miedzi to raczej odpada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że złoto nie jest najlepszym przewodnikiem. Niektóre firmy dodają minimalne domieszki np do srebra lub do srebra z miedzią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Siltech używał takiego srebra ''zanieczyszczonego'' złotem .

a złoto rzeczywiście najlepszym przewodnikiem nie jest co nie znaczy że złym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.