Skocz do zawartości
IGNORED

Amare Musica Diamond - transport plików


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planie rowniez odsluch Lampi Big 7 i chcialem go porownac wlasnie z Totaldakiem.

Bedzie sie dzialo na forum ;) Ale bedzie tez i cos poczytac interesujacego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy w dacu to śliski temat, myślałem o kupnie AN lub lapizatora amber ale tego nie uczyniłem i dobrze...

 

sorry za powt. piszę z telefonu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez americano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwonię do Francji i spróbuję pożyczyć.

Zobaczymy jak to zagra.

W przyszłym tygodniu dostane topowego MSB to też porównam.

 

Jeśli masz możliwość to rekomenduję d1-twelve. Miałem okazję testować wszystkie modele od dołu, ale przejście z monobloków na twelve dało największą poprawę. Jeśli szukasz wyrafinowania i barwy to nie znajdziesz lepszego źródła imho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jesli go sciagniesz, chetnie bym skorzystal i odsluchal po Tobie w moim zestawie.

Jesli moge prosic zapytaj Vincenta , czy to mozliwe, doloze sie do kaucji jesli trzeba.

Mam w planie rowniez odsluch Lampi Big 7 i chcialem go porownac wlasnie z Totaldakiem.

 

Tak , mogę potwierdzić ,że otrzymam w przyszłym tygodniu topowy zestaw Total Dac D1 Twelve wraz z firmowym serwerem plików.

Jutro dostaje również Gryphona Caliope a w przyszłym tygodniu mam nadzieję ,że dojedzie MSB Select DAC oraz ponownie Aurender W20.

Muszę tylko uprosić chłopaków z Amare żebym mógł przetrzymać jeszcze chwilę ich transport bo inaczej "cały plan w piz*...." ;)

 

A teraz kilka słów do mojego szanownego kolegi Elberotha.

 

Rozmawialiśmy dzisiaj z konstruktorem Total Dac - a i zadałem jedno podstawowe pytanie : na jakim połączeniu pomiędzy dac i serwer można uzyskać najbardziej optymalne efekty dźwiękowe tzn. jakie połączenie jest optymalne.

W odpowiedzi usłyszałem ,że on osobiście słucha i poleca połączenie .... AES / EBU.

To tyle w temacie tego co tutaj lansuje nasz kolega na forum , że dac tylko gra po usb.

Z resztą podobne opinie na temat przewagi USB nad AES/EBU słyszałem od innych producentów.

Najgorsze z tego,że takie opinie czytają mniej doświadczeni audiofile i traktują to jako prawdę objawioną.

 

Tak czy inaczej na pewno spróbuję wszystkich możliwych połączeń tak jak to miało już miejsce wcześniej i zobaczymy jak będzie.

Całość opiszę w swoim wątku aby nie zaśmiecać tego wątku tematycznego.

 

pozdr.

 

P.S.

 

Mariusz zapytam konstruktora (jesteście na ty z producentem?) czy mogę udostępnić Tobie urządzenie.

Kaucję zapłacę sam , ale dziękuję za propozycję.

Możesz ew. dorzucić się do kosztów transportu , które nie są małe.

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bedzie sie dzialo...:)

Czy mozna prosic aby w Twoich testach wystepowal tez element odwolania sie do konkretnego nagrania/sciezki z opisem n.p. a tu byly takie roznice przy urzadzeniu X na glosach, instrumnetach, itp w stosunku do urzadzenia Y. Taka recenzja bedzie bardziej czytelna jak i bardziej profesjonalna, tak testuja najlepsi recenzenci sprzetu wlasnie, moze i tu daloby sie cos takiego troche chociaz wprowadzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Vincent ładnie ztrollował, bo z jego serwera wychodzi się właśnie po USB do reclockera (urządzenie, które pełni funkcję konwertera USB do S/PDIF bądź AES) i dopiero stamtąd po AESie do DACa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

No to Vincent ładnie ztrollował, bo z jego serwera wychodzi się właśnie po USB do reclockera (urządzenie, które pełni funkcję konwertera USB do S/PDIF bądź AES) i dopiero stamtąd po AESie do DACa :)

Może właśnie o to mu chodziło?

Po co ta cała konwersja skoro można jak inni prosto po USB?Przecież tak jest podobno najlepiej?

Skoro słuchałeś tego urządzenia opisz może w kilku słowach z jakim sprzętem towarzyszącym i jak to grało?

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo z jego serwera wychodzi się właśnie po USB do reclockera

Wniosek z tego taki ten reclocker jest tak potrzebny jak dziura w moscie, co nie znaczy ze urzadzenie nie poprawia dzwieku, ale z pewnoscia nie jest to wynikiem reclockingu i poprawy jitteru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz zapytam konstruktora (jesteście na ty z producentem?) czy mogę udostępnić Tobie urządzenie.

Kaucję zapłacę sam , ale dziękuję za propozycję.

Możesz ew. dorzucić się do kosztów transportu , które nie są małe.

Ok uzgodnimy na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Vincent ładnie ztrollował, bo z jego serwera wychodzi się właśnie po USB do reclockera (urządzenie, które pełni funkcję konwertera USB do S/PDIF bądź AES) i dopiero stamtąd po AESie do DACa :)

 

Marcinie czy chodzi może o ten wariant połączenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paavloff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie "zazdraszczam". Przechodziłem przez to i z czasem człowiek jest zmęczony tym testowaniem. Dla mnie, do mojego systemu najbardziej spodobał mi się Gryphon Kalliope. Jestem tak zadowolony, że od prawie roku nawet nie zerkam na inne DAC-i.

Total DAC nie miałem, ale jakoś nie czuję głodu w tym temacie. Następny DAC do dopiero za kilka lat. Ale jestem bardzo ciekaw co spodoba się Jarkowi. On woli jednak chyba nieco inne granie niż ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A ja nie "zazdraszczam". Przechodziłem przez to i z czasem człowiek jest zmęczony tym testowaniem. Dla mnie, do mojego systemu najbardziej spodobał mi się Gryphon Kalliope. Jestem tak zadowolony, że od prawie roku nawet nie zerkam na inne DAC-i.

Total DAC nie miałem, ale jakoś nie czuję głodu w tym temacie. Następny DAC do dopiero za kilka lat. Ale jestem bardzo ciekaw co spodoba się Jarkowi. On woli jednak chyba nieco inne granie niż ja.

Ja już też po mału ale skoro pliki to the one and only to muszę spróbować.

Na moim gównianym dac-u nie chcą grać za cholerę.

Czy zmienię napęd i daca to się okaże.

Ciśnienia nie mam więc podchodzę do tego tematu na luzie.

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego taki ten reclocker jest tak potrzebny jak dziura w moscie, co nie znaczy ze urzadzenie nie poprawia dzwieku, ale z pewnoscia nie jest to wynikiem reclockingu i poprawy jitteru.

 

Właśnie, że jest i wnosi poprawę! Ale z niego do DACa też można wyjść po USB :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że jest i wnosi poprawę! Ale z niego do DACa też można wyjść po USB :)

Pisalem, ze poprawe moze wnosic ale nie z uwagi na reclocking ;) Czyli Vincent bladzi, w.g.mojego rozumowania, bladzi i szuka w ciemnosciach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Właśnie, że jest i wnosi poprawę! Ale z niego do DACa też można wyjść po USB :)

Ponowię pytanie.

Skoro można wyjść również bezpośrednio po USB do daca-a i tak podobno jest najlepiej to w jakim celu ta cała szopka z konwersją do AES/EBU?

Czyżby po USB była rozdzielczość a znikała barwa i wypełnienie?

Co jest powodem takiej "niepotrzebnej i szkodzącej " dźwiękowi highend konwersji ?

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Stasiu. Ty to masz ego....i wiedzę. Vincent błądząc ma jak się okazuje niezłe produkty. A ty nie błądząc co masz do zaoferowania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspolnego z ego, USB asynchroniczne moze miec jitter na poziomach wlasciwie zerowych (trzeba wiedziec tylko jak..) no wiec po co to pozniej pchac w Spdif ktory mnozy jitter razy milion tak lekko liczac, dodatkowy wiec reclocking LOGICZNIE tutaj nie dziala, dzialaja inne mechanizmy ;) Mowie z sensem? ;) No wiec Vincent bladzi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie o to mu chodziło?

Po co ta cała konwersja skoro można jak inni prosto po USB?Przecież tak jest podobno najlepiej?

Skoro słuchałeś tego urządzenia opisz może w kilku słowach z jakim sprzętem towarzyszącym i jak to grało?

 

Jakiego wejścia/wyjścia użyjemy w przypadku reclockera jest sprawą drugorzędną. To urządzenie ma na celu zmniejszenie jittera, podobnie jak np. Genesis Technologies Digital Lens.

d1-twelve gra dźwiękiem analogowym - cliché, ale najlepiej oddaje charakter DACa. Słuchałem wszystkich totaldaców po kolei od dołu w kilku systemach (kolumny Kawero Classic / Chiara, wzmocnienie thrax / spec rsa f33ex). Porównywany bezpośrednio thrax maximus zagrał dźwiękiem odchudzonym i technicznym w stosunku do totaldaca. Tyle moich wrażeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie z sensem? ;)

 

Pewnie tak .Mnie też to połączenie wydaje się trochę ,,dziwne"- ale jeżeli dźwięk jest dobry to w czym problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paavloff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenia?

Marzenia tez sa wazne, chociaz czy potrzebne, tego nie wiem, wystarczy tylko Byc :)

 

d1-twelve gra dźwiękiem analogowym

Tak analogowym ale bardzo plaskim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie czy chodzi może o ten wariant połączenia ?

 

dokładnie! zresztą nie ma innej możliwości wyjścia z jego serwera jak po USB :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcin_gps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

d1-twelve gra dźwiękiem analogowym - cliché, ale najlepiej oddaje charakter DACa. Słuchałem wszystkich totaldaców po kolei od dołu w kilku systemach (kolumny Kawero Classic / Chiara, wzmocnienie thrax / spec rsa f33ex). Porównywany bezpośrednio thrax maximus zagrał dźwiękiem odchudzonym i technicznym w stosunku do totaldaca. Tyle moich wrażeń.

Czyli rozumiem ,że Twoim zdaniem nie jest to typowy "szeleszczący cykacz " tylko ma również barwę tzn. gra muzykę a nie tylko odtwarza dźwięk?

 

Jakiego wejścia/wyjścia użyjemy w przypadku reclockera jest sprawą drugorzędną. To urządzenie ma na celu zmniejszenie jittera,

 

Ale po co skoro po USB jest wystarczająco i zamiast dalej iść po USB producent zaleca AES /EBU a nie USB?

Nie czepiam się tylko chcę zrozumieć jaki jest tego powód.

Jeżeli nie wiesz to o.k. zapytam konstruktora na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wiesz to o.k. zapytam konstruktora na ten temat.

Nie pytaj, nie wie! :) Chyba ze wali scieme, tak tez moze byc. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

dokładnie! zresztą nie ma innej możliwości wyjścia z jego serwera jak po USB :)

Jego serwer mnie mniej interesuje.

Poniżej zdjęcie reclockera i serwera?

Jakie wejścia ma z tyłu ? Tylko USB?

post-33970-0-32814400-1418149068_thumb.jpg

post-33970-0-99248300-1418149237_thumb.jpg

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ,że Twoim zdaniem nie jest to typowy "szeleszczący cykacz " tylko ma również barwę tzn. gra muzykę a nie tylko odtwarza dźwięk?

 

 

 

Ale po co skoro po USB jest wystarczająco i zamiast dalej iść po USB producent zaleca AES /EBU a nie USB?

Nie czepiam się tylko chcę zrozumieć jaki jest tego powód.

Jeżeli nie wiesz to o.k. zapytam konstruktora na ten temat.

 

Wg mine gra muzykę jak żaden inny.

Reclocker to jest upgrade. Nie jest potrzebny, ale daje wyraźną poprawę.

Może jego kabel AES/EBU jest lepszej jakości niż USB. Nie wiem, zapytaj jego o techniczne uzasadnienie takiej rekomendacji :)

 

Jego serwer mnie mniej interesuje.

Poniżej zdjęcie reclockera i serwera?

Jakie wejścia ma z tyłu ? Tylko USB?

 

Skoro jego serwer Cię nie interesuje, to USB jest Ci do niczego niepotrzebne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcin_gps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.