Skocz do zawartości
IGNORED

Amare Musica Diamond - transport plików


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Poruszyles bardzo istotna kwestie imo- osoby przyzwyczajone do dzwieku cd niechetnie przechodza na pliki, bo dzwiek na poczatku wydaje im sie odchudzony, mniej barwny, techniczny.

Znieksztalcenia dzwieku z cd dajace pogrubiony bas i zaokraglone krawedzie dzwieku utozsamiaja z jego jakoscia.

Dopiero dluzsze obcowanie z plikami uczy nas innego sluchania. Zaczynamy doceniac czystosc, separacje rozdzielczosc i dynamike wlasnie, oczywiscie na dobrych realizacjach. Do plikow potrzeba otwartosci na nowe doznania.

Z jednym sie nie zgodze - w topowym hiendzie tj w zrodlach za ok 100 k pln pliki rowniez brzmia lepiej od cd oraz od winyla , oczywisice imo.

 

Wszystko ok Mariusz, tylko w tym wpisie przeczysz sam sobie. Bo tak samo, a nawet bardziej zaokrąglony i wygładzony jest dźwięk z vinyla i tam zniekształcenia są znacznie większe niż w CD. Czyli jeśli wolisz pliki niż CD bo jak sam napisałeś w CD są zaokrąglenia to będąc konsekwentnym gramofon wraz z kolekcją vinyli powinieneś już dawno sprzedać. A jednak uważasz, że też fajnie gra. A to już jest nie tylko niekonsekwencja ale też trochę dziwne, nielogiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Bo tak samo, a nawet bardziej zaokrąglony i wygładzony jest dźwięk z vinyla

Śmiem twierdzić, że wręcz odwrotnie. W analogu nie masz CIRC, który w dużej mierze odpowiada za "wygładzenie" pliku.

Igła odtworzy wszystko, łącznie z kurzem. Tam nie ma miejsca na wygładzanie i zaokrąglanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bylbys mial racje, drogi Sly, jesli by winyl nie mial tego czegos, co zadne cd czy pliki nie daja z wyjatkiem najlepszych dsd tj tzw analogowosc, ktora powoduje ze odbieramy te muze jako bardziej naturalna. Jak to pisza anglosaxoni " organiczna " ja wole okreslenie " fizjologiczna" .

Za taka muze wielu gosci daloby sie pokroic i oddaliby nie tylko playery cd , ale i nerke:) chocby wlasciciel RCM.

To jest troche inny swiat, ja tez lubie do niego zajrzec, chociaz nie bedzie moim ostqtecznym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bylbys mial racje, drogi Sly, jesli by winyl nie mial tego czegos, co zadne cd czy pliki nie daja z wyjatkiem najlepszych dsd tj tzw analogowosc, ktora powoduje ze odbieramy te muze jako bardziej naturalna. Jak to pisza anglosaxoni " organiczna " ja wole okreslenie " fizjologiczna" .

Za taka muze wielu gosci daloby sie pokroic i oddaliby nie tylko playery cd , ale i nerke:) chocby wlasciciel RCM.

To jest troche inny swiat, ja tez lubie do niego zajrzec, chociaz nie bedzie moim ostqtecznym wyborem.

 

A ta cała analogowość i fizjologiczność to właśnie większe zniekształcenia i zaokrąglenia. Mniej wiecej coś jak fizjologiczność lampy... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sa takie sluchawki i w obecnej produkcji, nawet lepsze, chociaz wycenione dosc podobnie...

 

Jakość musi kosztować, kiedy kupujesz? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Sylwek ,to cos w tym samym stylu, choc lampy sa po prostu naprawde lepsze, bo proznia jest lepsza od piachu:)

Dlatego tez wole kremacje od zakopania w piachu , tak maja chyba zwolennicy lamp:)

Ty wolisz piach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat też wolę kremację. Co do lamp to mam nieco odmienne zdanie. Z tych, które są obecnie oferowane nie kupię żadnej. Może nowe monobloki Amplifona. Ale reszta odpada. Jest co prawda kilka godnych uwagi propozycji jak Spartacusy i Kagury, ale i tak mnie nie przekonały na tyle by je kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie idź dalej tą drogą ...ja dalej twierdzę , że Twoje pliki grają adekwatnie do ceny....;))

Widać mało w życiu przesłuchałeś transportów ...

Ja zapewniam tylko jedna składową grania z plików - transport. Za resztę odpowiada DAC. Można iść w stronę brzmienia bardziej analogowego - np. DAC McGyvera lub w ekstremum rozdzielczości i dynamiki np. Auralic VEGA.

Kto co lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat też wolę kremację. Co do lamp to mam nieco odmienne zdanie. Z tych, które są obecnie oferowane nie kupię żadnej. Może nowe monobloki Amplifona. Ale reszta odpada. Jest co prawda kilka godnych uwagi propozycji jak Spartacusy i Kagury, ale i tak mnie nie przekonały na tyle by je kupić.

Do innych kolumn niz AA nie wykluczalbym tranow, nie jestem skrajnym lampowcem. Nie przecze jednak, ze na obecnym etapie nie poszukuje tranow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościom u rocha podobało się brzmienie "rozmyte" (dzięki DACowi z wyjściem lampowym) czyli o sygnaturze CD.

Granie rozdzielcze, dynamiczne, dosadne - typowe dla plików - nie podobało się.

 

 

Mówisz o tej sieczce co nas przed ostatnim razem katowałeś? Toż to chaos był i jazgot! wszystko było dosadne ale nie było nawet namiastki tego co bywa w muzyce live. Gdzie barwa gdzie spójność ekspresja? Dynamika tez była taka sobie tak że może zejdź na ziemię! Takie rzeczy jak audiofilska czerń powietrze wokół instrumentów to raczej zapomnij :)

 

Wybacz Piopio nie jest u Ciebie źle ale jeszcze nie na tyle dobrze żebyśmy jako stare wyrobione muzycznie zgredy to łykali jak rybkę młode pelikany!

 

Tu nie chodzi o smaki , udało Ci się uzyskać Hi Fi ale High End to nie jest wybacz!

 

Juz nie inwestuje w sluchawki, trzymam sie finansowo kolumn ;'))

Finansowo to trzymaj się pomieszczenia; kolumn słucham na prawie 40m2 a w pracy mam możliwosc "poszaleć" na ponad 100m2 i mimo ze tam są słabowite trójdrożne kolumny słucha się pewnych dźwięków z racji swobodnego ich rozchodzenia po prostu lepiej!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do innych kolumn niz AA nie wykluczalbym tranow, nie jestem skrajnym lampowcem. Nie przecze jednak, ze na obecnym etapie nie poszukuje tranow.

 

I słusznie bo do ofensywnych tub lampa jest dobrą opcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

 

 

Mówisz o tej sieczce co nas przed ostatnim razem katowałeś? Toż to chaos był i jazgot! wszystko było dosadne ale nie było nawet namiastki tego co bywa w muzyce live. Gdzie barwa gdzie spójność ekspresja? Dynamika tez była taka sobie tak że może zejdź na ziemię! Takie rzeczy jak audiofilska czerń powietrze wokół instrumentów to raczej zapomnij :)

 

Wybacz Piopio nie jest u Ciebie źle ale jeszcze nie na tyle dobrze żebyśmy jako stare wyrobione muzycznie zgredy to łykali jak rybkę młode pelikany!

 

Tu nie chodzi o smaki , udało Ci się uzyskać Hi Fi ale High End to nie jest wybacz!

 

 

Finansowo to trzymaj się pomieszczenia; kolumn słucham na prawie 40m2 a w pracy mam możliwosc "poszaleć" na ponad 100m2 i mimo ze tam są słabowite trójdrożne kolumny słucha się pewnych dźwięków z racji swobodnego ich rozchodzenia po prostu lepiej!

Ale trzeba mu przyznać , źe ludzie z niego będą ;)

Ma podstawową zaletę , umie słuchać innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastwa jakie to słuchawki ?

 

 

Takie z śmiesznym pałąkiem kosmicznie się w nich wygląda i podobno? świetnie grają, nie słuchałem nie wiem; wyleciała mi nazwa :)

 

Pastwa jakie to słuchawki za 5000 funciaków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba mu przyznać , źe ludzie z niego będą ;)

Ma podstawową zaletę , umie słuchać innych...

 

Piopio ja Cię tez chwalę! słuchanie innych, wyciąganie wniosków i wprowadzanie ich w życie to fenomenalna zaleta.

 

Nie poddawaj się nie stresuj starymi zgredami RÓB SWOJE będzie lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe , bo AA do swoich tub produkuje własnie trazystor co prawda w klasie A ale zawsze..

Słuchałem go ostatnio z Spendorem SP100 i grał fantastycznie.

To kiedy zaczną robić swoje Spendory ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co koledzy ...

Chciałbym raz posłuchać takiego systemu który jest waszym wzorcem a mnie tak strasznie daleko do niego ...

Gdzie mamy barwę, spójność, ekspresję, dynamikę, audiofilską czerń, powietrze wokół instrumentów ...

Chciałbym poznać wreszcie ten mityczny system ... to cudowne granie z CD, do którego pliki nawet nie mają startu ...

 

Kto ma taki system i mnie zaprosi na naukę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co koledzy ...

Chciałbym raz posłuchać takiego systemu który jest waszym wzorcem a mnie tak strasznie daleko do niego ...

Gdzie mamy barwę, spójność, ekspresję, dynamikę, audiofilską czerń, powietrze wokół instrumentów ...

Chciałbym poznać wreszcie ten mityczny system ... to cudowne granie z CD, do którego pliki nawet nie mają startu ...

 

Kto ma taki system i mnie zaprosi na naukę ?

 

Jarek&Ania Cię zaprasza, pojedź i wróć do niego ze swoimi dopracowanymi zabawkami za jakiś czas :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowo to trzymaj się pomieszczenia; kolumn słucham na prawie 40m2 a w pracy mam możliwosc "poszaleć" na ponad 100m2...

 

Ja na 50km2 chodze na dlugie i piekne spacery, w to inwestuje najwiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 50km2 chodze na dlugie i piekne spacery, w to inwestuje najwiecej.

 

Mnie codzienne parę km biegu musi starczyć. Jakiś idiota wymyślił w 3PR żeby biegi do wiosny zawiesić na kołku??? co za idiota! U mnie ostatnie trzy lata 0 przeziębień, mimo ze klima w pracy daje mi porządnie w kość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Chciałbym poznać wreszcie ten mityczny system ... to cudowne granie z CD, do którego pliki nawet nie mają startu ...

 

Kto ma taki system i mnie zaprosi na naukę ?

 

Zapraszam Cię tam gdzie ostatnio;-) Teraz grają tam Audio Physiki Caldera w bi-ampingu, a całość toru lampowego ma wymienione lampy;-) Wczoraj dokończyliśmy dzieła, czekamy tylko na bezpieczniki. Pozdrowienia od Marka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek ale to przecież nie ta liga ;-)

 

Przecież ja nie mam ambicji aż tak high-endowych. Chcę powalczyć z CD ale z tymi z niższej półki. I w systemie na "każdą" kieszeń.

 

Również pozdrów Marka ode mnie ! Poczęstunek jaki nam wtedy zafundował był naprawdę high-endowy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

i może poznasz Fionę :)

Odradzam , Fiona ma ostre pazurki i jak każda kobieta potrafi być wredna ;)

 

który w dużej mierze odpowiada za "wygładzenie" pliku.

Dla mnie jest to podstawa różnica pomiędzy Cd i plikiem i uważam ,że takie wygładzenie jest po prostu nienaturalne i nie występuje w przyrodzie.

Ale podobać się może jak widać na licznych przykładach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To ponawiam pytanie. Co robisz w zakładce High End skoro interesuje ciebie poziom średni?

 

Osobiście mnie interesuje poziom wysoki. Choć gdzie mi tam do jaśnie wielmożów. Przycupnę sobie w kącie i poobserwuję możnych tego świata w akcji. Posłucham mądrości wynikających z osłuchania, niedostępnych zwykłemu ludowi.

 

Mogę zostać wielmożny Panie sly30 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.