Skocz do zawartości
IGNORED

Amare Musica Diamond - transport plików


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mialem u siebie zestaw XA od Avantgarda pre plus koncowka. Swietny, ale wole lampe. Pisalem o tym w watku "najlepszy wzmacniacz do avantgarde acoustic".

Sorry za offtopa.

 

Czytałem o nim bo zaciekawił mnie ten wzmacniacz. Najważniejsze w takim sprzęcie jest zasilanie. Wzmacniacz, szczególnie w klasie A musi mieć duuużo prądu. I gdy zobaczyłem, że ten XA ma trafo 0.5KVA to zniechęciło mnie to. Dla przykładu podobnej wielkości nowe Vitusy SM-011 mają.... 1.4KVA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ,ze oni je robia do kolumn o skutecznosci ponad 100 db i taka wydajnosc pradowa jak Vitusow nie jest tym kolumnom potrzebna.

Chociaz dzwiek Trio z najnowsza koncowka Vitusa w Monachium zrobil na mnie spore wrazenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpolacje czyli... oszukiwanie.

Kolego interpolacja lub tez powtarzanie probki przy bledach C2 (zalezne od napedu) w przypadku CD wystepuje srednio 2 SZTUKI na plyte, takie sa wyliczenia kolesi ktorzy zajmuja sie matematyka kodow nadmiarowych. Robilem proby z napedami ktore pokazuja bledy C1 i C2, rippowalem wtedy kilka plyt z okolo dziesieciu plyt na zadnej nie bylo bledow C2. Dopiero jak wlozylem mocno porysowana plyte to bledy C2 pokazaly sie, ale nie w ilosciach ktore mozna uslyszec bylo ich kilkanascie. No wiec jak mozna to uslyszec? bledy C1 wogole nie daja zadnych efektow sonicznych poniewaz wystepuja nagminnie i sa w 100% regenerowane, bez korekcji pierwszego poziomu poprostu nigdy nie byloby dzwieku. ;)

No wiec dalej smiem twierdzic ze kolega napisal brednie do szescianu, przykro mi ale takie sa fakty! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ,ze oni je robia do kolumn o skutecznosci ponad 100 db i taka wydajnosc pradowa jak Vitusow nie jest tym kolumnom potrzebna.

Chociaz dzwiek Trio z najnowsza koncowka Vitusa w Monachium zrobil na mnie spore wrazenie

 

Rozumiem ale patrzyłem na to pod swoim kątem.

 

 

Interpolacje czyli... oszukiwanie.

Czyż nie tak to w praktyce działa?

 

Masza a oszukiwania na vinylu tobie nie przeszkadzają? Np kompresja na basie czy przekłamania wynikające z różnej prędkości obrotowej w zależności od położenia igły na płycie? Kwestie ogólnie znane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Masza a oszukiwania na vinylu tobie nie przeszkadzają?

Oczywiście, że przeszkadza. Nie ma technologii doskonałej. Obie mają tyle samo zalet co wad.

 

No wiec dalej smiem twierdzic ze kolega napisal brednie do szescianu, przykro mi ale takie sa fakty! ;)

Fakty są takie, że z chamami nie będę się silił na jakiekolwiek rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie, że z chamami nie będę się silił na jakiekolwiek rozmowy.

Lepiej z chamami niz z GLUPKAMI ;) Takie sa fakty!

Na szczescie matematyka ma to do siebie ze jest w niej sens i logika albo jest prawda albo falsz, ja to wykazalem, kolegi wpis jest brednia do szescianu wprowadzajaca czytajacych w blad, nalezy sie ban koledze w watku za zachowanie rowniez, ja tylko nazywam rzeczy po imieniu w przeciwienstwie do kolegi ktory nie raz, ze wypisuje brednie, nie chce przyznac sie do bledu, to jeszcze glupio ripostuje okreslajac mnie chamem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, nieladnie, wez wyedytuj ten post zanim zaczniesz zalowac...

Moze i Maciek zrobi to samo, chyba jeszcze zdazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

 

 

Czytałem o nim bo zaciekawił mnie ten wzmacniacz. Najważniejsze w takim sprzęcie jest zasilanie. Wzmacniacz, szczególnie w klasie A musi mieć duuużo prądu. I gdy zobaczyłem, że ten XA ma trafo 0.5KVA to zniechęciło mnie to. Dla przykładu podobnej wielkości nowe Vitusy SM-011 mają.... 1.4KVA.

Spendory SP100 grały z tym wzmacniaczem znacznie lepiej niż Leben 600 , którym tak zachwycali się wszyscy na AS2014.

Oczywiście do takich smoków jak ma Sly mogą być niewystarczające.

 

 

Lepiej z chamami niz z GLUPKAMI ;) Takie sa fakty!

Na szczescie matematyka ma to do siebie ze jest w niej sens i logika albo jest prawda albo falsz, ja to wykazalem, kolegi wpis jest brednia do szescianu wprowadzajaca czytajacych w blad, nalezy sie ban koledze w watku za zachowanie rowniez, ja tylko nazywam rzeczy po imieniu. ;)

Stasiop...weź wyluzuj ..bo Ci Kagury ze studia w Londynie przez YouTube puszczę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, nieladnie, wez wyedytuj ten post zanim zaczniesz zalowac...

Moze i Maciek zrobi to samo, chyba jeszcze zdazy.

Nie bedzie edycji napisal GLUPIO i wszystko w temacie! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz troche starszy to zrozumiesz, ze tzw prawda jest przereklamowana, a dobre maniery sie nie starzeja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz troche starszy to zrozumiesz, ze tzw prawda jest przereklamowana, a dobre maniery sie nie starzeja.

Dobre maniery obowiazuja jesli ktos trzyma sie tych manier. Nie prawda? Matematyka ma to do siebie ze jest konkretna bledy C2 nie wplywaja na dzwiek C1 rowniez zostalo to udowodnione, wiec prawda jest tylko tu jedna, nie ma tu nic do tego wiek, takie sa fakty!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczejj, chyba żaden z serwisów streamingowych nie chwali sie źródłem pozyskania posiadanych plików.

 

No taki jeden polski chwali się...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spendory SP100 grały z tym wzmacniaczem znacznie lepiej niż Leben 600 , którym tak zachwycali się wszyscy na AS2014.

Grały lepiej co nie znaczy żeby wzbudziły jakieś pożądanie :)

 

Oczywiście opinia subiektywna piszę to nim zlecą się tu fani i zaczną pisać o moich kablach robionych nocą bo ich na oczy nie widzieli.

 

Takie wredne czasy mamy klik i koterii :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A wygooglowanie nativedsd.com i wytworni, skad czerpia muze pozostawiam chetnym i nieuprzedzonym do plikow.

No dobra moge nawet wkleic link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

 

Grały lepiej co nie znaczy żeby wzbudziły jakieś pożądanie :)

 

Oczywiście opinia subiektywna piszę to nim zlecą się tu fani i zaczną pisać o moich kablach robionych nocą bo ich na oczy nie widzieli.

 

Takie wredne czasy mamy klik i koterii :)

Słuchałeś tego połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś tego połączenia?

Tak, niestety tylko na AS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jarku sorry,ale w plikach jestem zielony jak jakiś szczypiorek)

Ale szczypiorek jest przynajmniej zdrowy i nawet smaczny ;)

Ja chętnie zgłębię temat grania z plików jak ktoś z kolegów mi w tej niedoli pomoże ;)

Ale jak na to wszystko patrzę i czytam to chyba długo nic sie w tym temacie nie zmieni i chyba szybciej wrócę do ..... winyla ;)

Tak mnie korci od dłuższego czasu żeby znowu się pobawić w czarne placki.

Ich zapach , kiedy kupowałem nowe i otwierałem kopertę do dzisiaj pamiętam. To była magia ...

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik sly30 dnia 07.12.2014 - 10:32 napisał

Masza a oszukiwania na vinylu tobie nie przeszkadzają?

 

"Oczywiście, że przeszkadza. Nie ma technologii doskonałej. Obie mają tyle samo zalet co wad"

 

Tu się nie zgodzę. Obie faktycznie mają swoje wady, ale wad vinyli jest znacznie więcej niź wad cyfry. I jest to nie tylko moje zdanie, ale również całej branży Pro, masteringowców itd. Co gorsza dla vinyla, cześć wad cyfry od 25 lat mają i vinyle robione w 98% z cyfry. Sprawdziłem u źrodła. Tylko 2% muzyki nadal jest robiona w pełni analogowo. Inną kwestią są osobiste preferencje. Co kto lubi to jego sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie korci od dłuższego czasu żeby znowu się pobawić w czarne placki.

Ich zapach , kiedy kupowałem nowe i otwierałem kopertę do dzisiaj pamiętam. To była magia ...

I nagle odkryjesz ze pewne aspekty jesli chodzi o wypelnienie dzwieku i blask sa bez konkurencji w stosunku do Metronome, to bedzie bolesne ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Obie faktycznie mają swoje wady, ale wad vinyli jest znacznie więcej niź wad cyfry.

Co nie zmienia faktu, że mam więcej frajdy z jazdy GT z 66r niż nowym GT500 z 2013r.

 

Sly, audio to dla większości z nas zabawa więc nie ma co tu pro wmieszać.

Wpiął byś w swój system kable, których używają pro? :)

 

Co gorsza dla vinyla, cześć wad cyfry od 25 lat mają i vinyle robione w 98% z cyfry. Sprawdziłem u źrodła. Tylko 2% muzyki nadal jest robiona w pełni analogowo.

Część zabawy polega na wyławianiu perełek z epoki. Najlepiej tłoczonych w JP.

Przynajmniej mnie to bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

I nagle odkryjesz ze pewne aspekty jesli chodzi o wypelnienie dzwieku i blask

Staszek , słuchałeś kiedyś jakiegoś urządzenia hybrydowego?

Powiem Tobie w tajemnicy ,że w urządzeniach hybrydowych z dociążeniem i wypełnieniem dźwięku nie ma najmniejszych problemów.

Jest dokładnie odwrotnie.

Kiepskie urządzenia hybrydowe grają po prostu za gęsto i za ciemno. To jest ich wadą i jest powszechnie znane.

Ale są też takie , których konstrukcja wykonana jest przez fachowców i jak dla mnie do takich urządzeń zalicza się Tenor Audio i również T+A.

Kable i listwa Siltecha robią dobrą robotę , również u mnie i braku blasku w dźwięku raczej nie odczuwam. ;)

Ale i tak w przyszłości będzie grała u mnie czysta lampa i to wykonana w oparciu o srebro ... strach pomyśleć jak to musi "kroić uszy" ;)

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cie Jarku mnie wiecej rozumiem, tzn rozumie sens wypowiedzi. Ale pomimo wszystko z vinyla i tak sa pewne plusy ktore ciezko opisac slowami, nie wiem jak to nazwac prawdziwosc barw, wieksza transparentnosc instrumentow, wieksze ich rozdzielenie, wiecej powietrza...nad tym pracuje wlasnie aby DAC tez to mial.

 

Ale i tak w przyszłości będzie grała u mnie czysta lampa i to wykonane w oparciu o srebro ... strach pomyśleć jak to musi "kroić uszy" ;)

No coz czy chcesz czy nie DAC-e i tak beda na krzemie ;) wiec pelna lampa...nie ma takiego systemu.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

 

Tak, niestety tylko na AS

Wyświetl postUżytkownik sly30 dnia 07.12.2014 - 10:32 napisał

Masza a oszukiwania na vinylu tobie nie przeszkadzają?

 

"Oczywiście, że przeszkadza. Nie ma technologii doskonałej. Obie mają tyle samo zalet co wad"

 

Tu się nie zgodzę. Obie faktycznie mają swoje wady, ale wad vinyli jest znacznie więcej niź wad cyfry. I jest to nie tylko moje zdanie, ale również całej branży Pro, masteringowców itd. Co gorsza dla vinyla, cześć wad cyfry od 25 lat mają i vinyle robione w 98% z cyfry. Sprawdziłem u źrodła. Tylko 2% muzyki nadal jest robiona w pełni analogowo. Inną kwestią są osobiste preferencje. Co kto lubi to jego sprawa.

Nowe płyty to w większości dramat.

Za to oryginalne wydania z lat 60 i 70 tych ośmieszają kopie na CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

No coz czy chcesz czy nie DAC-e i tak beda na krzemie ;)

U mnie w dac-u masz przełącznik z trana na lampę.

Nie wiem do końca jak zbudowane jest to urządzenie i gdzie dokładnie siedzą lampy ale przełączenie pomiędzy stopniami słychać wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dac-u masz przełącznik z trana na lampę.

Masz lampy na samym wyjsciu tylko a calosciowo to masz tam wewnatrz milony tranzystorow ktorych nie unikniesz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe płyty to w większości dramat.

Za to oryginalne wydania z lat 60 i 70 tych ośmieszają kopie na CD.

 

A ile kupisz takich płyt bez trzasków? Bo ceny po kilkaset dolców. Poza tym co to za repertuar? Jazz z tego okresu jest super. Ale poza jazzem co? Paul Anka? The Shadows? Brenda Lee?… :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie mają być kopie na CD materiału z lat 60/70? Wiadomo jakie były wtedy techniki nagrywania. Materiał muzyczny z tego okresu jest po prostu kiepskiej jakości z powodu kiepskich technologii rejestracji jakie wtedy używano. I przeniesienie tego na cyfrę nic nie zmienia. Materiał nadal jest kiepski. To że muzycznie były to super działa, szczególnie w jazzie nie zmienia faktu kiepskiej rejestracji tegoż materiału na taśmach matkach. Niektóre z tych płyt Japończycy obrabiali wiele lat później i na cyfrze brzmią rewelacyjnie. Ale większość z tego okresu jest fatalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.