Skocz do zawartości
IGNORED

Amare Musica Diamond - transport plików


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Witam.

 

Wczoraj dzięki uprzejmości kolegów z Amare Musica otrzymałem do testów ich transport plików.

Na wstępie podziękowania za szybką wysyłkę i bezproblemową i miłą obsługę.

 

1. BUDOWA.

 

Serwer przyjechał w firmowej, solidnej skrzyni takiej jakiej używa wiele innych markowych producentów.

W środku instrukcja , kabel LAN (coś dla Mariusza) , wkrętak chyba do wymiany baterii w pilocie (!) i ..... brak kabla zasilającego.

Nie wiem czy to z pośpiechu czy też producent przewiduje ,że kabel każdy ma na stanie ale w sumie to mało istotny szczegół. Podłączyłem swój kabel i po sprawie.

Urządzenie a w sumie jego obudowa i wyświetlacz to 1 liga światowa.

Perfekcyjnie wykonana, idealnie spasowana z gniazdami na najwyższym możliwym poziomie . Trochę przypomina mi najlepsze urządzenia Esoteric.

Wyświetlacz OLED czytelny choć litery w menu głównym mogłyby być trochę większe ale i tak całość jest na wysokim poziomie wg. mojej opinii znacznie lepiej niż Aurenderze W20.

W końcu polski produkt , który stojąc pomiędzy innymi zachodnimi topowymi produktami nie ma się czego wstydzić.

Brawo panowie !!!

Jednak kilka rzeczy nadaje się wg. mojej opinii do poprawy:

- kompletnie nieczytelny pilot zdalnego sterowania z frezowanymi napisami , których pomimo wysiłku nie można odczytać. Mam podobny frezowany pilot od napędu Metronome i tutaj Francuzi byli lepsi i litery zostały wypełnione czarną farbą. Są po prostu bardziej czytelne.

Sprawa do ew. przemyślenia.

- instrukcja (tylko w jęz. angielskim) , która jak dla mnie jest zbyt skomplikowana. Za dużo opisów a za mało rozwiązań na zasadzie graficznej , które na pewno ułatwiłyby podstawową obsługę urządzenia.

Nie każdy jest przecież z wykształcenia dr.informatyki ;)

- obsługa z pilota (bez ipada) jest równie skomplikowana i namęczyłem się nie mało aby urządzenie w końcu zechciało grać. Ale może z ipadem obsługa urządzenia jest banalnie prosta (tak twierdzi producent) dlatego wypróbuję ją w przyszłym tygodniu.

W końcu większość ludzi do takich urządzeń używać będzie właśnie ipada i pewnie pod niego została zaprojektowana obsługa urządzenia.

 

2. DŹWIĘK.

 

Nie wiem jak to opisać bo nie chcę być posądzony o jakąś stronniczość czy uprzedzenia.

Napiszę prawdę bo chyba o to wszystkim chodzi.

Dźwięk jest na poziomie Aurendera W20 co mając na uwadze cenę urządzenia Amare i cenę Aurendera W20 stawia tego pierwszego na wygranej pozycji.

Amare absolutnie nie ma się czego wstydzić i jego budowa i dźwięk dla fanów grania z plików jest prawdziwą gratką w kontekście porównania cena/jakość.

Aurender ma swojego poważnego konkurenta i wg. mojej opinii powinien zrewidować swoje ceny.

Nie wiem ile będzie kosztował Amare w wersji z zasil. bateryjnym ale jeżeli panowie z Amare dobrze skalkulują cenę to uważam ,że odniosą sukces na skalę międzynarodową.

Na prawdę nie ma się do czego przyczepić i gdybym miał grać z plików kupiłbym nie Aurendera W20 tylko Amare Musica.

Polski , udany produkt i widać ,że stworzony z pasją.

 

3. KONKLUZJA

Spotkanie z Amare i poprzednimi urządzeniami do plików dało mi chyba finalny pogląd na granie z plików i ew . przesiadkę na takie urządzenie.

Jak na razie nie ma o czym mówić.

Dla fanów tego typu urządzeń to urządzenie jest na pewno warte zainteresowania i wg. mojej opinii można uznać je za referencję w tym segmencie rynku audio.

Niestety ( a może jednak stety) w zderzeniu z dobrze nagraną płytą CD w kombinacji z dobrym transportem CD nie może się obronić i ja wybieram na razie to drugie rozwiązanie.

Nie chcę pisać o tym co mi się nie podoba w dźwięku plików bo to rzecz gustu.

Pomimo ,że chciałbym przesiąść się na pliki ( łatwość w obsłudze znacznie przyjemniejsza niż odtwarzacz CD) jak na razie poczekam na rozwój tej branży.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna czytanka, to chyba pierwszy niezalezny tekst o Diamondzie?

Jarek napisz troche o muzie, na jakiej dokonywales porownan miedzy plikami a krazkami, jesli to mozliwe.

Dsd chyba nie probowales , bo Metronome dac ich nie gra , prawda?

No i troche o tym jak byl polaczony diamond do prempa- zasilanie , ic, usb czy aes/ebu?

Obsluga transportu plikow bez tabletu to niezbyt dobre rozwiazanie imo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Fajna czytanka, to chyba pierwszy niezalezny tekst o Diamondzie?

Jarek napisz troche o muzie, na jakiej dokonywales porownan miedzy plikami a krazkami, jesli to mozliwe.

Dsd chyba nie probowales , bo Metronome dac ich nie gra , prawda?

No i troche o tym jak byl polaczony diamond do prempa- zasilanie , ic?

 

Pliki różne w tym hires . DSD nie grałem.

Repertuar - rock ,pop i elektronika.

Połączenie do dac poprzez kabel cyfrowy AES/EBU Siltech Golden Ridge , do pre poprzez RCA Siltech Empress Crown.

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy grales na zmiane te sama muze z transportu plikow a potem z transportu cd?

Tj cd i jej ripp z dbpoweramp do plikow wav?

Albo plyte cd i jej wydanie na hiresach?

To sa ciekawe porownania i w zasadzie jedyne miarodajne.

No i nie zawsze kable, ktore sie najlepiej sprawdzaja z transportem cd dadza najlepszy dzwiek z transportu plikow, ale na to to juz potrzebq sporo czasu, ktorego nie ma przy tak krotkim tescie.

Jedno mnie zastanowilo- uwazasz wysweitlacz Diamonda za lepszy od W20?

Odnioslem odwrotne wrazenie, ale nie mialem obu w domu, jak u Ciebie bo rozumiem ,ze jednoczesnie testowales wczoraj diamond i W20?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- instrukcja (tylko w jęz. angielskim) ...

 

To ten produkt jest przygotowany tylko na eksport? Pytam bo polskie prawo wymaga instrukcji w języku polskim dla produktów sprzedawanych w Polsce.

I nie ma to znaczenia czy ktoś język angielski znać powinien czy ile kosztuje produkt.

 

Proszę traktować tą uwagę jako miejsce do poprawy, podobnie jak uwagi Jarka odnośnie czytelności.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A czy grales na zmiane te sama muze z transportu plikow a potem z transportu cd?

Tj cd i jej ripp z dbpoweramp do plikow wav?

Albo plyte cd i jej wydanie na hiresach?

To sa ciekawe porownania.

No i nie zawsze kable, ktore sie najlepiej sprawdzaja z transportem cd dadza najlepszy dzwiek z transportu plikow, ale na to to juz potrzebq sporo czasu, ktorego nie ma przy tak krotkim tescie.

Jedno mnie zastanowilo- uwazasz wysweitlacz Diamonda za lepszy od W20?

Odnioslem odwrotne wrazenie, ale nie mialem obu w domu, jak u Cieibie, bo rozumiem ,ze jednoczesnie testowales wczoraj diamond i W20?

Tak uważam wyświetlacz OLED w Amare za czytelniejszy niż w W20. Jeden z najlepszych wyświetlaczy jakie widziałem we wszystkich urzadzeniach audio.

Nie nie mam obu na raz. Aurendera już miałem więc po co mam znowu go słuchać.

Coś się zmieniło od tego czasu w jego budowie?

Płyty będziemy ripować w przyszłym tygodniu. Na razie porównywaliśmy pliki zakupione z netu i udostępnione przez kol. z Amare.

Ripowanie płyt i porównania robiłem na poprzednich urządzeniach jakie miałem.

Tutaj też spróbuję.

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki różne w tym hires . DSD nie grałem.

Repertuar - rock ,pop i elektronika.

Połączenie do dac poprzez kabel cyfrowy AES/EBU Siltech Golden Ridge , do pre poprzez RCA Siltech Empress Crown.

 

A mógłbyś napisac cos bardziej konkretnie?

Jakie aspekty grania, muzyki, dźwięków ci się podobały, a jakie nie? Gdzie i jak wystąpiła wyższość napędu nad plikowcem i plikowca nad drugim plikowcem? Na jakiej muzyce?

Z jakim, i czy z tym samym DACiem grały obydwa? Jaka konfiguracja sprzętowa? Pomieszczenie? itp.

 

Dlaczego pytam? Bo tak napisać jest lepszy czy gorszy to ... każdy potrafi, nawet ja ;).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Dlaczego pytam? Bo tak napisać jest lepszy czy gorszy to ... każdy potrafi, nawet ja ;).

Nie napisałem ,że coś jest lepsze czy gorsze. Jest po prostu inne i mnie bardziej podoba się dźwięk z płyty CD.

Nie chodzi o żadne uprzedzenia czy inne (w domyśle) stereotypy ani o cenę.

 

Dźwięk z plików jest taki jaki zawsze słyszałem , nic się w tej materii nie zmieniło.

W porównaniu do napędu CD : mniejsza dynamika , mniejsza (i to znacznie) rozdzielczość tzn. na plikach po prostu słychać mniej detali tzw. planktonu, inna barwa (bardziej matowa) , gorszy (pusty) bas.

 

Tak, zarówno napęd CD jak i transport plików były podłączane do tego samego dac i tego samego wejścia AES /EBU.

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

A mógłbyś napisac cos bardziej konkretnie?

Jakie aspekty grania, muzyki, dźwięków ci się podobały, a jakie nie? Gdzie i jak wystąpiła wyższość napędu nad plikowcem i plikowca nad drugim plikowcem? Na jakiej muzyce?

Z jakim, i czy z tym samym DACiem grały obydwa? Jaka konfiguracja sprzętowa? Pomieszczenie? itp.

 

Dlaczego pytam? Bo tak napisać jest lepszy czy gorszy to ... każdy potrafi, nawet ja ;).

 

Pozdro

 

No właśnie nawet Ty a nie przyszło Ci do łba,że to są tylko i wyłącznie odczucia subiektywne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

2. DŹWIĘK.

 

Nie wiem jak to opisać bo nie chcę być posądzony o jakąś stronniczość czy uprzedzenia.

Napiszę prawdę bo chyba o to wszystkim chodzi.

Dźwięk jest na poziomie Aurendera W20 co mając na uwadze cenę urządzenia Amare i cenę Aurendera W20 stawia tego pierwszego na wygranej pozycji.

Amare absolutnie nie ma się czego wstydzić i jego budowa i dźwięk dla fanów grania z plików jest prawdziwą gratką w kontekście porównania cena/jakość.

Aurender ma swojego poważnego konkurenta i wg. mojej opinii powinien zrewidować swoje ceny.

Nie wiem ile będzie kosztował Amare w wersji z zasil. bateryjnym ale jeżeli panowie z Amare dobrze skalkulują cenę to uważam ,że odniosą sukces na skalę międzynarodową.

Na prawdę nie ma się do czego przyczepić i gdybym miał grać z plików kupiłbym nie Aurendera W20 tylko Amare Musica.

Polski , udany produkt i widać ,że stworzony z pasją.

 

Wiele o tym "DŹWIĘKU" żeśmy się nie dowiedzieli.

A właściwie nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem ,że coś jest lepsze czy gorsze. Jest po prostu inne i mnie bardziej podoba się dźwięk z płyty CD.

Nie chodzi o żadne uprzedzenia czy inne (w domyśle) stereotypy ani o cenę.

 

Dźwięk z plików jest taki jaki zawsze słyszałem , nic się w tej materii nie zmieniło.

W porównaniu do napędu CD : mniejsza dynamika , mniejsza (i to znacznie) rozdzielczość tzn. na plikach po prostu słychać mniej detali tzw. planktonu, inna barwa (bardziej matowa) , gorszy (pusty) bas.

 

Tak, zarówno napęd CD jak i transport plików były podłączane do tego samego dac i tego samego wejścia AES /EBU.

 

OK, dzięki. A możesz odnieść się do brzmienia instrumentów? Kontrabas, trąbka, puzon, hi-hat, stopa, fortepian ...

Co to znaczy pusty bas? Z takim okresleniem się nie spotkałem. Masz na mysli tylko bezbarwne pompowanie powietrza?

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Wiele o tym "DŹWIĘKU" żeśmy się nie dowiedzieli.

A właściwie nic :)

Najlepiej należy wypożyczyć i posłuchać samemu.

Nie chcę rozpisywać się o dźwięku w detalach bo to chyba jednak rzecz osobistych preferencji.

Tak jak pisałem gdyby plikowiec grał tak jak sobie to wyobrażam i słyszę z płyty CD zamieniłbym bez sentymentu.

Zmiana dla samej zmiany nie ma wg. mnie sensu tym bardziej ,że dźwiękowo bliżej mi do CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synu nie bredź,co miałem powiedzieć napisałem nie zauważyłeś?czy nie weszło do łba?

 

Ale cię moja ocena grania Harbethów boli ... . Aż tutaj :).

 

Pozdro

 

Najlepiej należy wypożyczyć i posłuchać samemu.

Nie chcę rozpisywać się o dźwięku w detalach bo to chyba jednak rzecz osobistych preferencji.

Tak jak pisałem gdyby plikowiec grał tak jak sobie to wyobrażam i słyszę z płyty CD zamieniłbym bez sentymentu.

Zmiana dla samej zmiany nie ma wg. mnie sensu tym bardziej ,że dźwiękowo bliżej mi do CD.

 

A co z funkcjonalnościa grania z plików? Wygodą, dostępem, bezpieczeństwem? O gęstych plikach i DSD juz nie wspominam.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Najlepiej należy wypożyczyć i posłuchać samemu.

Nie chcę rozpisywać się o dźwięku w detalach bo to chyba jednak rzecz osobistych preferencji.

Tak jak pisałem gdyby plikowiec grał tak jak sobie to wyobrażam i słyszę z płyty CD zamieniłbym bez sentymentu.

Zmiana dla samej zmiany nie ma wg. mnie sensu tym bardziej ,że dźwiękowo bliżej mi do CD.

Podłączałeś go jako sam transport pod swojego DACa?

Bo Amare ma na pokładzie DACa czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z plików jest taki jaki zawsze słyszałem , nic się w tej materii nie zmieniło.

W porównaniu do napędu CD : mniejsza dynamika , mniejsza (i to znacznie) rozdzielczość tzn. na plikach po prostu słychać mniej detali tzw. planktonu, inna barwa (bardziej matowa) , gorszy (pusty) bas.

To, jak dla mnie wystarczająco dużo wiadomości. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

OK, dzięki. A możesz odnieść się do brzmienia instrumentów? Kontrabas, trąbka, puzon, hi-hat, stopa, fortepian ...

Co to znaczy pusty bas? Z takim okresleniem się nie spotkałem. Masz na mysli tylko bezbarwne pompowanie powietrza?

 

Pozdro

Jak dla mnie dźwiek jest nadmiernie wygładzony przez co traci na wyrazistości , konturowości a w konsekwencji na barwie.

Ale tak grają pliki i może się komuś takie granie podobać.

Mnie się nie podoba.

Gitara klasyczna na CD brzmi inaczej niż z pliku wg. mojej opinii bardziej naturalnie tzn. słychać wibracje strun , przesuwanie palcami po drutach a w końcu interakcje z pudłem rezonansowym .

Na plikach jest to podane jak wyprasowana i wykrochmalona koszula bez śladów noszenia.

 

Co do basu to ciężko mi to opisać.

Wg. mojej opinii bas z CD jest głebszy, b. sprężysty i brzmi po prostu jak .... bas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ( a może jednak stety) w zderzeniu z dobrze nagraną płytą CD w kombinacji z dobrym transportem CD nie może się obronić i ja wybieram na razie to drugie rozwiązanie.

 

I tym pozytywnym akcentem temat można by zakończyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to ujal tak: Jarek sie zapoznal z Diamondem, odniosl go do swoich wrazen z odsluchu sprzed kilku miesiecy z W 20.

Nie porownal plyt cd d ich rippow najlepszej jakosci, ma swietnego daca do transportu plyt ,ale on sie slabo nadaje do transportu plikow- kwestia usb, dsd , zasilanie.

Dla mnie opinia nie jest miarodojna, wierze, ze Jarkowi, tak jak wielu innym osobom ,podoba sie bardziej w ich sprzecie plyta cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Nie porownal plyt cd domich rippow najlepszje jakosci, ma swietnego daca do transportu plyt ,a le on sie slabo nadaje do transportu plikow- kwestia usb, dsd , zasialanie.

Mariusz ja już pisałem wcześniej ,że powinieneś wypożyczyć nie sam dac DCS czy Metronome tylko z dedykowanym transportem a wtedy możemy ze sobą polemizować.

Ja podłączałem różne CD playery i czyste transporty i uwierz mi na słowo słychać różnicę.I to wyraźnie.

Metronome Calypso Reference nie pożyczysz bo w Polsce są 2 szt. jedna u mnie a jedna u Sylwka.

Ale możesz pożyczyć dac DCS -a z zegarem i transportem i sobie porównać.

Z całym szacunkiem ale LaFontaine to tylko średniej klasy odtwarzacz jakich wiele na rynku więc jaką możesz mieć skalę porównawczą do najlepszych czystych transportów i dedykowanych do nich dac ?

 

Poza tym uważasz ,że USB to jakieś panaceum na wybitny dźwięk, bez którego nic nie gra jak grać powinno?

Podłączałem kilkanaście kombinacji dac i transportów do różnych wejść i w dobrze zrobionym sprzęcie praktycznie nie słychać różnicy.

Ale rozumiem ,że USB to jakieś wybitne wejście i z komputera gra ,że doopę urywa ? ;)

Bez żartów.

O DSD nie będę się wypowiadał bo słuchałem tylko SACD a jak rozumiem to nie to samo bo tak jak 44.1 tak i DSD z plików gra lepiej ?

 

Z całym szacunkiem ale myślę ,że moje porównanie jest b. miarodajne niż Twoje . Niestety.

 

Ale rękawicę rzuconą przez Ciebie podniosę i chętnie ugoszczę Ciebie u siebie z Twoim komputerem , dac i co tam jeszcze będziesz chciał przytargać.

Porównamy z moimi popierdółkami , wyciągniemy wnioski i .... może mnie przekonasz i będę grał tylko i wyłącznie z plików. ;)

 

pozdr.

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym pozytywnym akcentem temat można by zakończyć.

 

Dla mnie to co napisał Rafaell przedstawia pogląd grupy ludzi dla których CD gra lepiej i już. Tak więc po co kopać się z koniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze gotow od odsluchu u, ale przewozenie sprzetu to nie jest dobry pomysl ,lepiej posluchac u siebie i podyskutowac, mamy dopieszczone cale tory.

Nie przyjmuje do wiadomosci, ze istnieje tylko jeden najlepszy naped plyt na swiecie i jest to zestaw Metronome.

Slyszalem wystqrczajaco duzo w zyciu, zeby wiedziec co mi sie bardziej podoba.

Sygnatura dzwieku Metronome c8 mi sie nie podoba i zaden transport tego nie zmieni.

Mialem cd ref8 i jest on uwazany przez wielu za jeden z najbardziej muzykalnych i barwnych odtwarzaczy, nie potrzebuje Calypso, zeby potiwerdzic swoje zdanie o ograniczeniach napedu plyt cd, tak jak Ty nie zmieniasz zdania o transportach plikow, niezaleznie czy jest to w20 czy Diamond.

Ja czesto slucham tych samych plyt na winylu, cd i z plikow i to w dodatku jeszcze dsd i pcm, mam wiec dosyc jasny poglad co mozna wyciagnac z poszczegolnych nosnikow.

Nikogo nie zmuszam , zeby wybral pliki ani winyl , ale jeszcze raz powtorze- nie wierze ,ze zestaw Metronome jest wyjatkiem , ktory pokonal ograniczenia technologii cd.

Wierze, ze Tobie sie bardziej podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marslo

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Autor offtopu został ostrzeżony za atak personalny, oraz zbanowany w wątku.

 

Pozostałych forumowiczów proszę o wpisy na temat wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Nie przyjmuje do wiadomosci, ze istnieje tylko jeden najlepszy naped plyt na swiecie i jest to zestaw Metronome.

Nigdzie tego nie napisałem.

Nie ładnie wmawiać mi rzeczy , których nie wypowiedziałem.

 

Ale bez wątpienia odtwarzacz zintegrowany to tylko odtwarzacz zintegrowany.

Byc może ARC Ref8 to najwybitniejszy odtwarzacz na rynku i posłuchanie przez Ciebie tego urządzenia Tobie wystarczy aby mieć wyrobioną opinię na temat wszystkich odtwarzaczy i transportów.

Mam jednak pewne wątpliwości bo przecież nigdy nie miałeś czystego transportu u siebie więc skąd taka pewność?

Ty przecież słyszysz najdrobniejsze różnice w stopkach czy platformach to dlaczego uważasz ,że nie usłyszysz różnicy pomiędzy integrą CD a transportem CD?

I ty mi zarzucasz jakieś uprzedzenia ? ;(

 

Sygnatura dzwieku Metronome c8 mi sie nie podoba i zaden transport tego nie zmieni.

Mylisz się i nawet nie wiesz jak bardzo.

Też tak kiedyś myślałem jak miałem zintegrowane odtwarzacze CD. Ale życie zweryfikowało mój pogląd na te sprawy.

 

tak jak Ty nie zmieniasz zdania o transportach plikow, niezaleznie czy jest to w20 czy Diamond.

 

Kolejny raz się mylisz bo nie o to chodzi.

Uważasz ,że jestem w jakiś konkretny i szczególny sposób przywiązany do sprzętu audio?

Ja tak nie mam , nie jestem fanatykiem i nie będę bronił na siłę czegoś co jest tylko przedmiotem do odtwarzania muzyki.

Mylisz mnie chyba z kimś innym. Niestety

 

Nikogo nie zmuszam , zeby wybral pliki ani winyl , ale jeszcze raz powtorze- nie wierze ,ze zestaw Metronome jest wyjatkiem , ktory pokonal ograniczenia technologii cd.

 

Wcale nie musisz mnie do niczego zmuszać. Nie ma takiej potrzeby.

Posłucham Twojego plikowca i jak spodoba mi się bardziej niż posiadany tor CD przesiądę się bez chwili zastanowienia.

Warunek jest jeden : musi zagrać lepiej . Zmiana dla samej zmiany żeby nazywało się ,że jestem trendy mnie nie interesuje.

Poza tym o jakich ograniczeniach technologii CD piszesz w kontekście słuchania przez Ciebie płyt winylowych ?!

Ja wcale (tak wielu innych) nie uważam ,że jak coś ma pierdylion kHz musi od razu lepiej grać.

 

Mariusz nie ma się co emocjonować.

Widzę ,że uraziłem Twoją dumę i postrzeganie branży audio ;)

To tylko wymiana poglądów , to nie religia ...

 

pozdr.

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Myślę, że Marslo niepotrzebnie bierze do siebie krytyczną ocenę brzmienia plików. To nie jest ani podważanie jego kompetencji ani gustu tylko subiektywne spostrzeżenia Jarka, z którymi ja też się zgadzam. Wybór należy do każdego z nas i każdy jakiegoś tam wyboru dokonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W duzej czesci zgodze z opisem Jarka co do tego transportu, sluchajac go TYLKO CHWILE na AS2014 odnioslem podobne wrazenie, dobry transport plikow jak Aurender W20... Mozna wiec powtorzyc za Jarkiem, Brawo Amare to jest prawdziwy duzy sukces jak na pierwsze polskie urzadzenie tego typu. Niestety ja tez w systemie Amare nie slyszalem aby zrodlo tam bylo ponad przecietnosc, gdzie jednak zrodlo Metronoma z dedykowanym transportem jest ponad ta przecietnosc - tak wazam.

Troche szkoda ze Jarek nie mial mozliwosci tesowania tego transportu po USB bo moglo byc to lepsze zlacze ale i rownie dobrze moglo byc gorsze, nie wiemy wiec na temat tego polaczenia NIC, wiec jeszcze Amare do konca moim zdaniem nie zostalo przetestowane. Nie sadze raczej aby to byly jakies rewolucyjne roznice, bo gdyby byly, na Spdif-e tez powinno to sie dac uslyszec, oczywiscie to tylko domysly i aproksymacja z 'gwiazd' ale moze i w tym cos jest, przynajmniej moje doswiadczenie w konstrukcjach na to wskazuje.

 

Sygnatura dzwieku Metronome c8 mi sie nie podoba i zaden transport tego nie zmieni.

Mariusz troche mnie zadziwiasz, transporty maja bardzo duzy wplyw na zrodla! ;)

Zmiana zrodla moze miec taki wplyw soniczny jak regulacja potencjometrami w korektorze graficznym! Zrodla drastycznie wplywaja na DAC-e

 

Mialem cd ref8 i jest on uwazany przez wielu za jeden z najbardziej muzykalnych i barwnych odtwarzaczy, nie potrzebuje Calypso,

Co? ;) No jednak Metronome caly to jest inny zupelnie poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tu wychodzą zdecydowanie różnice w upodobaniach poszczególnych kolegów. Z tego co można wywnioskować Jarek lubi brzmienie ciepłe, nasycone, dociążone. Z kolei Mariusz przejrzyste, dynamiczne, szybkie. To w dużej mierze tłumaczy różnice w postrzeganiu poszczególnych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wychodzą zdecydowanie różnice w upodobaniach poszczególnych kolegów. Z tego co można wywnioskować Jarek lubi brzmienie ciepłe, nasycone, dociążone. Z kolei Mariusz przejrzyste, dynamiczne, szybkie. To w dużej mierze tłumaczy różnice w postrzeganiu poszczególnych urządzeń.

Wlasnie chyba jest odwrotnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na pierwsze polskie urzadzenie tego typu

 

Pierwsze urządzenie na takim poziomie wykonania.Nie czepiam się(tym razem) ale,gwoli ścisłości to Lampizator Transport chyba był nieco wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.