Skocz do zawartości
IGNORED

Izolatory USB


Cooger

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat: "For comparison, the same measurement is taken without Galvanic ground isolation."

Jak się domyślam chodzi o separację gnd DAC'a i PC'ta. Pytanie brzmi czy taki sam efekt da separacja SPDIF przez toslinka, czy transformator, bo wówczas również nie ma galwanicznego połączenia GND kompa i DAC'a, a efekt uzyskamy bez izolacji USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to samo.

"śmieci" z komputera idące po zasilaniu i po masie dostają się do konwertera na usb i mają wpływ na tworzenie sygnału spdif w konwerterze, dalej jest separacja na transformatorku ale te wcześniejsze "śmieci" miały już wpływ na sygnał spdif.

Przy separacji galwanicznej wejścia usb ta sytuacja nie występuje, sygnał spdif jest tworzony w "czystym" odizolowanym od komputera środowisku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja galwaniczna USB daje niesamowite efekty z każdym DAC.

Panowie, weźcie mi wytłumaczcie łopatologicznie bo po dyskusjach na audioshow to już sam nie wiem.

Duża część osób mówiła że coraz więcej daców ma wejście usb i z tego powodu! konwerter usb/spdif traci racje bytu!?

A wogóle przy takich urządzeniach jak hd2 Hegla (ten przedział cenowy mnie interesi) to nie ma się nad czy zastanawiać.

Trzecia sprawa ten HD2 ponoć deklasuje wszystko w podobnej cenie (co, dlatego że ma tylko wejście usb :)) ) m.in. takie rDac, Matrixy itp.??

Nie testowałem jeszcze nic ciekawego i wolę oprzeć się na waszej wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili testuję zasilacz liniowy Aqvox który odcina zasilanie z USB i wprowadza swoje. Prąd leci do Stello U3 który ma separację galwaniczną na wyjściu COAX którym łączę konwerter z DAC.

 

Ciekawostką jest, że Aqvox separację galwaniczną uznaje za niekorzystne w przypadku muzyki poza sytuacją pętli masy.

 

"Galvanical isolation

The idea of galvanical isolation of the USB-data conductors for improvement of soundquality has lots of friends but has no real advantage. The only reason for a galvanical isolation of USB-data in audio-setups is, if a groundloop issue makes a loud humm. USB isolators make sense in industrial environments where voltage spikes of some hundred volts or hefty noise can damage the equipment or falsify the USB-signals. Any galvanical isolation, via electronic or via transformer under normal circumstances, brings no sound improvement but is mostly sound degrading by signal alternation. The "evil" computers noise is coming basically through the positive power-rail from the computer - and this is interupted in the AQVOX USB-PSU. "

 

 

Duża część osób mówiła że coraz więcej daców ma wejście usb i z tego powodu! konwerter usb/spdif traci racje bytu!?

 

Trzecia sprawa ten HD2 ponoć deklasuje wszystko w podobnej cenie (co, dlatego że ma tylko wejście usb :)) ) m.in. takie rDac, Matrixy itp.??

Nie testowałem jeszcze nic ciekawego i wolę oprzeć się na waszej wiedzy.

 

Hegel HD2 to DAC który fajnie pokazuje zróżnicowanie akustyczne nagrań, zarazem nie jest przesadnie rozdzielczy ani dynamiczny. Bas jest lekko zaokrąglony. W bezpośredniej walce poległ z DACiem Audio_GD NFB 5.32, który nie ociepla, posiada lepszą dynamikę i wgląd w nagranie a także bas. Zależy jakiego brzmienia szukasz. Jeśli tego bliższego Audio_GD to warto rozważyć też M2Techa bo gra podobnie choć z większym odstępstwem od neutralności.

 

Powiem tak, podobno Audio_GD mają bardzo dobre wejście USB, jednak dźwięk przez konwerter - w moim przypadku Stello U3 jest w wielu aspektach lepszy - jedynm z nich jest analogowość brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Galvanical isolation

The idea of galvanical isolation of the USB-data conductors for improvement of soundquality has lots of friends but has no real advantage. The only reason for a galvanical isolation of USB-data in audio-setups is, if a groundloop issue makes a loud humm. USB isolators make sense in industrial environments where voltage spikes of some hundred volts or hefty noise can damage the equipment or falsify the USB-signals. Any galvanical isolation, via electronic or via transformer under normal circumstances, brings no sound improvement but is mostly sound degrading by signal alternation. The "evil" computers noise is coming basically through the positive power-rail from the computer - and this is interupted in the AQVOX USB-PSU. "

 

Bzdury a argument kuriozalny.

 

Separacja galwaniczna wejścia nie zawsze jest konieczna, ale to zależne jest od jakości komputera a głównie jego zasilacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury a argument kuriozalny.

 

Separacja galwaniczna wejścia nie zawsze jest konieczna, ale to zależne jest od jakości komputera a głównie jego zasilacza.

 

Dokładnie. Producent tego zasilacza generalnie spalony po zdaniu o "signal alteration" w przypadku izolacji galwanicznej linii danych USB. Widać chyba nigdy nie kopiowali danych przez izolator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja galwaniczna USB daje niesamowite efekty z każdym DAC.

ale nie z każdym PC :P

 

Z całym szacunkiem ale po raz kolejny w kolejnym temacie niby innym a o tym samym czytam kolejny raz to samo. Z jednej strony pochwalam bo osobiście bardzo nie lubię stwierdzenia "szukaj już było", ale czasem mam wrażenie że pewne osoby ciągle umieją powtarzać tylko jedno, jakby nic innego nie brały pod uwagę lub nie znały, zawsze to samo i ze szczegółami na poziomie "przeczytania w internecie". Może dlatego wielu doświadczonych użytkowników już się nie wypowiada albo robi to bardzo ironicznie.

 

jakaś tak mnie naszło ;] co złego to nie ja :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jedno dobre rozwiązanie a ludzie go nie znają albo niedowierzają to trzeba im rozjaśnić w głowach. Praca u podstaw. Powtarzać aż zrozumieją i będą szczęśliwi.

 

Z każdym PC izolacja galwaniczna wnosi poprawę. Jeśli wiesz, że jest inaczej podaj konkretny przykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Piopio dnia 11.11.2014 - 14:54 napisał

Izolacja galwaniczna USB daje niesamowite efekty z każdym DAC.

ale nie z każdym PC :P

 

Kluczowe jest słowo "niesamowite" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdym PC izolacja galwaniczna wnosi poprawę. Jeśli wiesz, że jest inaczej podaj konkretny przykład.

no ja nie twierdzę że nie, ale jest masa konwerterów bez izolacji grająca bardzo dobrze. Oczywiście nie zawsze i nie ze wszystkim. inaczej jest z w przypadku konwertera który ma dodatkowo kastrowane trafko a inaczej gdy mamy samego DAC'a.

 

A o przykładnie na forum już było... test nie był słuchowy tylko techniczny z pomiarami, ale jak wiadomo każda sinusoidę można słyszeć inaczej (nawet jak jest ta sama)

 

Jestem w trakcie oczekiwania na mojego xmos'a w którym wymyśliłem sobie dwa porty USB, jeden z izolacją drugi bez dla bardzo gęstych plików. Innego pomysłu który zadowoli moje placebo nie miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest masa konwerterów bez izolacji i jeden z izolacją ;-) I ten gra najlepiej ;-)

Chyba, że weźmiemy pod uwagę naprawdę wypasione konstrukcje w stylu Hydra-X czy Audiophileo, M2TECH pełny zestaw czy BADA. Tak, te grają. Ale ta cena .... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym było niedawno. Przykłady:

1. Porządny PC na hiendowym zasilaczu (~~200-300zł), jakość zasilania w dająca się pomierzyć. Tutaj wpływ będzie znikomy / żaden.

2. Mini PC za 50-150zł, zasilacz jak od tel. Nokii, 'linuxowe granie'. Tutaj wiadomo jaki konwerter usb/spdf trzeba zastosować i dla czego :)

 

Ja wybiorę punkt dwa. Nie będę budował bóg wie jakiego monstrumPC dla tylko odtwarzania muzyki.

 

ps. tylko dalej pozostaję bez daca, ehhh :( , wiem nie o tym temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się co do punktu 1.

Wpływ będzie słyszalny zawsze. Wiem bo testowałem.

Co innego znaczy dobre zasilanie w świecie IT a co innego w świecie audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie do PC to także porządna sieciówka. Wiem, sprawdziłem i nie są to zmiany na granicy percepcji. Efekt jest bardzo wyraźny. Co ciekawe nie zauważyłem tak dużych zmian przy podłączeniu dobrej sieciówki do CD. Wiem, że to dla niektórych Voodoo jednak te osoby które poznały zalety dobrej sieciówki zachęcam tylko do sprawdzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta cena

ceny beda leciec na leb na szyje - to jedyne sensowne rozwiazanie jesli chodzi o PCaudio a wiekszej kombinacji tam nie ma

na razie to wszytsko jest stosunkowo nowe ale za 2-3 lata...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z takim Teradakiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ? Z tego co widzę stabilizacja zasilania na regulatorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niektóre DAC'i konwertery który są wymieniane nie koniecznie w tym temacie to prosto mówiąc "budżetówki", nie podam konkretów bo nie chce robić dysreklamy, po za tym jak ktoś nie ma zdolności lub nie ma dojścia do DIY to dane przetworniki są dość ciekawe i za dobrą kasę, sam rozważałem ich zakup, pewno gdyby nie znajomy który się ze mnie zaczął śmiać to bym kupił.

 

do czego zmierzam, budżetówka.. izolacja to obowiązek, hi end, najpierw podstawki pod piwo (i kable). No ale już nie przeszkadzam, jak będę miał zdublowany układ to będę miał możliwość przeprowadzenia testu w identycznych warunkach to coś napiszę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już jest .

To Aurender W20 i jego mniejsi bracia.

Amare Musica Diamond,

Komputery CAPS, Antipodes i wiele innych

Computer Audio Design

 

wymieniać dalej ?

 

Squeezeboxa już nigdy nie będzie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie do PC to także porządna sieciówka. Wiem, sprawdziłem i nie są to zmiany na granicy percepcji. Efekt jest bardzo wyraźny.

 

Hmmmm.....

 

Czyste voodoo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.