Skocz do zawartości
IGNORED

Klasa D TPA3118/ TPA3116


sybic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przyszły mi trzy paczki z Chin. Normalnie czuję się jak w Wigilię. Rozpakowuję prezenty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy mają poczucie humoru. W tym dużym W jeden kanał ma na wyjściu odwrotną fazę niż sugerowałoby to oznaczenie na płytce i kolor terminali. W sumie nic strasznego. Muszę jedynie sprawdzić na oscyloskopie który jest odwrotnie i przelutować terminal. Muszę przyznać że kontrola basu tej końcówki jest imponująca. Schodzi nisko i jest zajebiście twardy. Jak ktoś szuka czegoś w klasie D o dużej mocy to mogę z czystym sumieniem polecić. Wysokie mogłyby mieć jedynie trochę więcej blasku ale nie jest tragicznie. Jestem pozytywnie zaskoczony. Aż szkoda go na sam bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich doświadczeń TPA3116 grają lepiej przy wykorzystaniu wejścia różnicowego i zastosowaniu dobrego desymetryzatora.

Obecnie używam DRV134, można spróbować jakiś dobrych traf na wejściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylutowałem bootstrap snubber'y u siebie ale nie mam jak słuchać na razie. Ale to co zauważyłem na szybko to samo co kolega KrzysiekA - większa przestrzeń i odseparowanie instrumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylutowałem bootstrap snubber'y u siebie ale nie mam jak słuchać na razie. Ale to co zauważyłem na szybko to samo co kolega KrzysiekA - większa przestrzeń i odseparowanie instrumentów.

Tak to jest z forami internetowymi. Nie wszystkiemu można wierzyć. Pewnie też kwestia gustu. U mnie bez tych snubberów wzmacniacz gra po prostu swobodnie a z nimi tak jakby ktoś go za jaja trzymał i nie pozwalał rozwinąć skrzydeł. Bez snubberów blachy rozsypują się w przestrzeni a ze snubberem jakby się dźwięk przykleił do blachy. Różnica jest bardzo subtelna ale dla przyjemności słuchania istotna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy mają poczucie humoru. W tym dużym W jeden kanał ma na wyjściu odwrotną fazę niż sugerowałoby to oznaczenie na płytce i kolor terminali. W sumie nic strasznego. Muszę jedynie sprawdzić na oscyloskopie który jest odwrotnie i przelutować terminal. Muszę przyznać że kontrola basu tej końcówki jest imponująca. Schodzi nisko i jest zajebiście twardy. Jak ktoś szuka czegoś w klasie D o dużej mocy to mogę z czystym sumieniem polecić. Wysokie mogłyby mieć jedynie trochę więcej blasku ale nie jest tragicznie. Jestem pozytywnie zaskoczony. Aż szkoda go na sam bas.

 

Jak on się ma do IRS2092? (z tego co pamiętam takie coś masz/miałeś)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak on się ma do IRS2092? (z tego co pamiętam takie coś masz/miałeś)

Powiem szczerze że nie chciałbym być niesprawiedliwy dla IRS bo nie zapewniłem mu optymalnego zasilania. Przetwornica z symetrycznym zasilaniem była mi za droga i zasilałem go ze 120W transformatora z 2x10mF na wyjściu i w tym wydaniu ta końcówka miała bardzo kiepską kontrolę basu, chyba najgorszą z tych wszystkich wzmacniaczy klasy D które miałem. Bardzo możliwe że jakby go zasilać ze sztywnego zasilania to grałoby to zupełnie inaczej bo wzmacniacze klasy D lubią sztywne zasilanie. Myślę że z tym zasilaczem w impulsie napięcie zasilania po prostu siadało. Za to ta końcówka na TAS5630 ma najlepszą kontrolę basu ze wszystkich które miałem. Chyba najlepszą kontrolą basu jaką kiedykolwiek słyszałem. No ale tą końcówkę zasilam z 500W przetwornicy plus 20mF na wyjściu przetwornicy a więc rezerwa prądu jest znaczna i nie ma mowy o tym żeby napięcie w impulsie siadło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak reszta pasma jak wypada?

Gra bardzo neutralnie i bardzo przejrzyście niezależnie od głośności. Wysokie tony mogłyby mieć trochę więcej blasku. Dla mnie są trochę za matowe ale w żaden sposób nie są ostre ani chropowate. Są poprawne i w ogóle nie słychać że to klasa D. Porównywałem bezpośrednio po TPA który ma naprawdę ładną barwę. Po prostu gra inaczej. Moim zdaniem TAS to bardzo dobry wzmacniacz tylko trzeba pod niego dobrać resztę. TPA to przede wszystkim przestrzeń i barwa z przyzwoitą kontrolą basu a TAS do dynamika i neutralność przejrzystość i czystość przy każdej głośności i totalna kontrola basu. Bas jest bardzo twardy i schodzi przy tym bardzo nisko. Moja osiemnastka Scan Speaka brzmi na ty wzmacniaczu jakby miała ze 30 cm i lepiej znosi głośne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że tak dawno go słuchałem że nie potrafię porównać a z pamięci to będzie jedynie gdybanie. Jedyne co zapamiętałem to właśnie ten brak kontroli basu. Wtedy bardzie podobał mi się TK 2050 właśnie z powodu lepszej kontroli basu no ale teraz wydaje mi się nudny w porównaniu do TPA. Wiarygodne byłoby bezpośrednie porównanie ale tego IRS już nie mam a więc chyba ci nie pomogę.

Mogę jedynie porównać TK2050 do tego TPA i tego TAS i te dwa ostanie są zdecydowanie lepsze od tk2050. Mam gdzieś jeszcze w szufladzie któregoś z TDA ale to była kupa totalna to nawet szkoda czasu żeby go szukać.

 

Dla informacji jakby ktoś wpadł na pomysł żeby sobie kupić tego TAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprawdzałem na oscyloskopie. Prawy kanał odwraca fazę czyli terminal jest źle przykręcony i płytka jest źle opisana. Zadziwiające jest to jak oni to zrobili. Gdzieś musieli popieprzyć ścieżki. Trochę to mało profesjonalne. Aż strach kupować u chińczyków.

 

To chyba wiele wyjaśnia "Dieses Angebot wurde vom Verkäufer beendet, da der Artikel beschädigt wurde oder verloren ging."

dla tych co nie znają niemieckiego. "Oferta została przez sprzedawcę zamknięta bo towar został uszkodzony ewentualnie zaginął."

Pewnie się ludzie skarżyli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA, to co piszesz o odwroconej fazie jednego z wyjsc glosnikowych jest interesujace. Dokladnie ten sam problem ma wzmacniacz T4 z Hifimediy.com, ktory zreszta wyglada jakby byl na tej samej plytce, a przeciez tam jest TK2050 (???).

 

Panowie, co w takim razie jest naj w tym momencie. Ja osobiscie nie slyszalem konkurencji dla TK2050 (z chipem STA516b) wlasnie z Hifimediy w parze z ich zasilaczami. Mowie o nieco zmodyfikowanej wersji gdzie zmienilem kondy wejsciowe i cewki na wyjsciu. Cewki Wurtha to jest mega przepasc wzgledem tych okraglych. Gora jest super otwarta i nie do poznania (KrzysiekA moze wlasnie tego Twoj TAS potrzebuje).

 

Porownywalem tego TK2050 do Belcanto za duza kase, ktory chyba ma tam tpa3116 i bez zartow wolalem moj. Mam rowniez potezny wzmak od Audiopower z osobnym buforem wejsciowym i jakimis chipami IRS i poza moca TK2050 jest wyraznie lepszy.

 

Chce zbudowac 8 kanalowy wzmak i mam spory dylemat, ktora plytke wybrac. Hypex pewnie bedzie najlepszy ale cena za wysoka. W tym watku o ile mnie pamiec nie myli byl konsensus, ze TK2050 jest lepsze od TPA3116/3118 w odpowiedniej implementacji. Teraz dochodzi TAS i kolejny dylemat :)

 

Dla scislosci uzywalem TK2050 z elektrostatami i sam chip nie ma problemow z impedancja rzedu 1Ohm. Ale musi byc dobrze chlodzony...spalilem kosc sta516b juz 2 razy :)

 

I jeszcze jedno pytanie, czy jest jakis sposob (i sens) aby zmniejszyc napiecie przy ktorym te wzmacniacze beda mialy pelna rozdzielczosc? Probuje to zgrac z DACiem na ES9018 i tam na wyjsciu bezposrednio z chipa mam 0,6V, a wiekszosc z plytek, o ktorych tu mowa potrzebuje przynajmniej 1.5V.

 

Z gory dzieki za sugestie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek

Jesli twoj TAS jest wg noty ti, jest tam przetwornica zbijająca pelne zasilanie do 5V. Niestety pracuje na 50kHz i moze troche bruździć. Radze ją wywalic i dorobic oddzielne zasilanie liniowe 5V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek

Jesli twoj TAS jest wg noty ti, jest tam przetwornica zbijająca pelne zasilanie do 5V. Niestety pracuje na 50kHz i moze troche bruździć. Radze ją wywalic i dorobic oddzielne zasilanie liniowe 5V.

Ten TAS i tak pójdzie tylko na bas. Dzisiaj słuchałem go trochę dłużej i po godzinie byłem zmęczony. Po TPA nie mam takich efektów. Chyba jest dla mnie trochę za bezbarwny. Planowałem go kupić do zwrotnicy na bas i powróciłem do tej koncepcji. Ale dzięki za radę.

 

Odwrócone wejście => łatwiej zrobic mostek...

Tu nawet nie chodzi o to ale o to że płytka jest źle opisana i terminale są odwrotnie przykręcone. Plus do minusa i minus do plusa. W zasadzie to nie ma znaczenia bo to mostek. Po prostu przekręciłem terminal odwrotnie.

 

Porownywalem tego TK2050 do Belcanto za duza kase, ktory chyba ma tam tpa3116 i bez zartow wolalem moj. Mam rowniez potezny wzmak od Audiopower z osobnym buforem wejsciowym i jakimis chipami IRS i poza moca TK2050 jest wyraznie lepszy.

No cóż. Inne kolumny inny DAC i inne gusta nie mówiąc już i innym wykonaniu wzmacniacza. Mi się ten TPA bardzo dobrze zgrywa z moimi kolumnami. Właśnie sobie przypomniałem że jak miałem ES9018 to ten TK mi się podobał.

Może o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Inne kolumny inny DAC i inne gusta nie mówiąc już i innym wykonaniu wzmacniacza. Mi się ten TPA bardzo dobrze zgrywa z moimi kolumnami. Właśnie sobie przypomniałem że jak miałem ES9018 to ten TK mi się podobał.

Może o to chodzi.

 

To pewnie prawda. Musze jednak dodac, ze TK gral doskonale rowniez z DACiem na kosciach AKM. Jedyny problem z TK to niezbalansowana topologia.

 

Tak patrze na mody dla TPA3116 i nie bardzo rozumiem dlaczego chcac podac zbalansowany sygnal musialbym wrzucic kondensator na minus tak jak podane w tym linku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Moglby mi to ktos wyjasnic?

 

Widze tez, ze TI wypuscilo TPA3251/3255. Parametry wiecej niz imponujace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość traxman

(Konto usunięte)

Tak patrze na mody dla TPA3116 i nie bardzo rozumiem dlaczego chcac podac zbalansowany sygnal musialbym wrzucic kondensator na minus tak jak podane w tym linku: http://www.simplemedianetworks.com/mods/differential-tpa3116. Moglby mi to ktos wyjasnic?

 

Sygnał zbalansowany(symetryczny) doprowadzony jest przez dwa kondensatory do wejścia różnicowego TPA, sygnał niesymetryczny, wymaga zwarcia jednego z wejść róznicowych TPA poprzez kondensator do masy.

Separacja jest wymagana bo na wejściach jest potencjał stały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sygnał zbalansowany(symetryczny) doprowadzony jest przez dwa kondensatory do wejścia różnicowego TPA, sygnał niesymetryczny, wymaga zwarcia jednego z wejść róznicowych TPA poprzez kondensator do masy.

Separacja jest wymagana bo na wejściach jest potencjał stały.

To rozumiem, ale w tym przypadku wzmak przychodzi jako SE z minusem do masy, a ten maly mod robi z niego zbalansowany. I tu nie wiem po co jakikolwiek kondensator jest potrzebny. DC offset bedzie przeciez zniwelowany jesli bedzie istnial i na + i na -.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że tam jest napięcie stałe na wejściu to bardzo dobrze bo kondensator jest spolaryzowany wstępnie co wychodzi mu jedynie na zdrowie i poprawia jego parametry. Mówię tu nie tylko o tym podłączonym do masy ale również o tych przez które wchodzi sygnał wejściowy.

 

Znowu ten do masy nie musi być chyba dobrej jakości bo zwiera wejście do masy i nie ma na nim żadnego sygnału. Ważne żeby miał wystarczającą pojemność.

 

Panowie, co w takim razie jest naj w tym momencie. Ja osobiscie nie slyszalem konkurencji dla TK2050 (z chipem STA516b) wlasnie z Hifimediy w parze z ich zasilaczami. Mowie o nieco zmodyfikowanej wersji gdzie zmienilem kondy wejsciowe i cewki na wyjsciu.

Jeżeli już mówimy o kondensatorze na wejściu. Jaki dałeś kondensator? Nie wiem co się sprawdza. Dużo można poczytać na temat kondensatorów do zwrotnic i do lamp i niewiele na temat kondensatorów do małych sygnałów. Podejrzewam że sprawa nie jest aż tak bardzo krytyczna jak w dwóch poprzednich przypadkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał zbalansowany(symetryczny) doprowadzony jest przez dwa kondensatory do wejścia różnicowego TPA, sygnał niesymetryczny, wymaga zwarcia jednego z wejść róznicowych TPA poprzez kondensator do masy.

Separacja jest wymagana bo na wejściach jest potencjał stały.

 

Ale niekoniecznie trzeba zwierać jedno wejście na masę poprzez kondensator. Można połączyć plus do plusa, masę do minusa. Jeżeli mamy kabel z ekranem to można go podłączyć według potrzeb systemu.

Szkoda zwierać jedno wejście jak można oba używać z ich zaletami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masę można podłączyć tylko do masy bo zewrzesz wejście negatywne kości na której jest napięcie 3V do masy a to oznacza problemy. Nie jestem nawet pewny czy układ przeżyje takie traktowanie. Na wejściu musi być składowa 3V. Nie wgłębiałbym się w to dlaczego. Wynika to z konstrukcji układu i najprawdopodobniej układ nie będzie działał prawidłowo gdy nie odseparuje się wejścia od masy pojemnością. To jedna z rzeczy której nie trzeba rozumieć tylko robić tak jak producent podał w nocie aplikacyjnej.

 

Można by było ewentualnie dla sportu zrozumieć dlaczego gdybyś miał schemat wewnętrzny kości.

 

A jak chcesz sygnał niesymetryczny podłączyć do wejścia symetrycznego to musisz go zsymetryzować albo aktywnie albo transformatorem bo ci inaczej będzie buczało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wejściu musi być składowa 3V.

niech se jest 3V ale sygnał mogę i tak podać przez kondensator.

Jak mnie pamięć nie myli to zawsze wejścia były oddzielone kondensatorowo.

 

n151fig5.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak chcesz sygnał niesymetryczny podłączyć do wejścia symetrycznego to musisz go zsymetryzować albo aktywnie albo transformatorem bo ci inaczej będzie buczało.

 

Ale w tym modzie sygnal symetryczny jest podawany do wejscia symetrycznego. Wiec albo dajemy dwa kondensatory albo zadnego. A tam jest jeden na negatywnej nodze i nic tam z tego co widze nie idzie do masy.

 

Topowe kosci od TI sa w pelni zbalansowane i tak jak mowisz te opampy na wejsciu sa po to zeby sygnal zsymetryzowac. Ale byloby profanacja gdybym sygnal symetryczny robil niesymetrycznym na wejsciu a potem znowu zsymetryzowal opampem. Wole wszystko symetryczne. Pytanie tylko czy te opampy daja jakies wzmocnienie w tych konstrukcjach, czy jest to tylko bufor. Az korci mnie zeby kupic wzmak na najnowszej kosci TPA3251 i zmienic rezystor na wejsciu zeby miec pelna rozdzielczosc przy bardzo malym pradzie i podlaczyc to bezposrednio do kosci DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym modzie sygnal symetryczny jest podawany do wejscia symetrycznego. Wiec albo dajemy dwa kondensatory albo zadnego. A tam jest jeden na negatywnej nodze i nic tam z tego co widze nie idzie do masy.

 

Topowe kosci od TI sa w pelni zbalansowane i tak jak mowisz te opampy na wejsciu sa po to zeby sygnal zsymetryzowac. Ale byloby profanacja gdybym sygnal symetryczny robil niesymetrycznym na wejsciu a potem znowu zsymetryzowal opampem. Wole wszystko symetryczne. Pytanie tylko czy te opampy daja jakies wzmocnienie w tych konstrukcjach, czy jest to tylko bufor. Az korci mnie zeby kupic wzmak na najnowszej kosci TPA3251 i zmienic rezystor na wejsciu zeby miec pelna rozdzielczosc przy bardzo malym pradzie i podlaczyc to bezposrednio do kosci DACa.

Jeżeli masz sygnał symetryczny to jak najbardziej trzeba go podłączyć do wejścia symetrycznego ale przez kondensatory bo masz napięcie stałe na wejściu kości i ono musi tam być i wynika z ustawionych punktów pracy w stopniu wejściowym. Nie wiem jaka jest konstrukcja stopnie wejściowego ale w żadnym wypadku nie wolno ściągnąć tego potencjału do zera zwierając go do masy bo mogą ci się rozjadą wszystkie punkty pracy w całym układzie.

Przy podłączeniu sygnału niesymetrycznego wejście negatywne jest podłączone do masy ale tylko składowa zmienna przez kondensator chociażby po to żeby na tym wejściu nie pojawiały się stany nieustalone. Wejście nie powinno ot tak sobie wisieć w powietrzu nawet jeżeli go nie używamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz sygnał symetryczny to jak najbardziej trzeba go podłączyć do wejścia symetrycznego ale przez kondensatory bo masz napięcie stałe na wejściu kości i ono musi tam być i wynika z ustawionych punktów pracy w stopniu wejściowym. Nie wiem jaka jest konstrukcja stopnie wejściowego ale w żadnym wypadku nie wolno ściągnąć tego potencjału do zera zwierając go do masy bo mogą ci się rozjadą wszystkie punkty pracy w całym układzie.

Przy podłączeniu sygnału niesymetrycznego wejście negatywne jest podłączone do masy ale tylko składowa zmienna przez kondensator chociażby po to żeby na tym wejściu nie pojawiały się stany nieustalone. Wejście nie powinno ot tak sobie wisieć w powietrzu nawet jeżeli go nie używamy.

Do masy to ja na pewno nie chce niczego zwierac podajac sygnal symetryczny.

 

Sprawdzilem wlasnie maila i Chinczyki przeslaly mi schemat stopnia wejsciowego na OPA1632. Na pytanie czy musze miec kondensatory na wejsciu dostalem "up to you" :)

7620397e72348c4fab10f9fb9836d341.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdaj relację co z tego wyniknie.

 

Chciałbym tylko zauważyć że nie wiesz jakie wzmocnienia ma wzmacniacz dla składowej stałej. Jeżeli przypadkiem 26dB tak jak dla składowej zmiennej to po sprowadzeniu wejść do potencjału masy napięcie na wyjściach wywali ci w kosmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdam jak najbardziej ale musza mi najpierw potwierdzic, ze moge zmienic czulosc wejsciowa tego ukladu bez efektow ubocznych.

 

Dobrze mowisz o tym wzmocnieniu dla DC. Sprobuje potwierdzic. Sam zmienny z DACa to max 200mV wiec tutaj problemu nie bedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bamarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość traxman

(Konto usunięte)

...a to oznacza problemy. Nie jestem nawet pewny czy układ przeżyje takie traktowanie. Na wejściu musi być składowa 3V. Nie wgłębiałbym się w to dlaczego. Wynika to z konstrukcji układu i najprawdopodobniej układ nie będzie działał prawidłowo gdy nie odseparuje się wejścia od masy pojemnością. To jedna z rzeczy której nie trzeba rozumieć tylko robić tak jak producent podał w nocie aplikacyjnej.

 

w moim przypadku zwarcie wejścia bez kondensatora do masy w 100% kończyło się uszkodzeniem układu... do tego wejścia jest doprowadzone także sprzężenie zwrotne, tak wynika ze schematu wewnetrznego tpa, wiec nie polecam kombinowac tylko dac ten jeden kondensator.

Zawsze mozna zapytac na ti.Ale skoro w pdf jest tak narysowane to nie ma co kombinować, w końcu producent wie co robi.

 

Zdam jak najbardziej ale musza mi najpierw potwierdzic, ze moge zmienic czulosc wejsciowa tego ukladu bez efektow ubocznych.

 

Dobrze mowisz o tym wzmocnieniu dla DC. Sprobuje potwierdzic. Sam zmienny z DACa to max 200mV wiec tutaj problemu nie bedzie.

 

Możesz zmienic zgodnie z pdf:

post-53927-0-77244200-1473614075_thumb.jpg

Edytowane przez traxman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.