Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer N-50(A) -nowy multiformatowy odtwarzacz z wyświetlaczem graficznym wysokiej rozdziel. Czyli w co się tu gra?


mirrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do posiadaczy N-50A, czy po odłączeniu zasilania fizycznie z gniazdka na kilka dni po włączeniu pamięta wszystkie ustawienia i nie trzeba wszystkiego konfigurować na nowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie, czy ktoś z Was podpinał komputer po USB typ B do tego Pionka ?

Chodzi mi o to aby odtworzyć plik ISO SACD przez DAC w tym odtwarzaczu.

W instrukcji widzę że trzeba zainstalować Media Player (notabene on zawsze w Windows jest).

Tylko że ja chcę korzystać z Foobara, bo na kompie foobar ładnie mi czyta plik DSD64 o przepływności 5645kbit.

Jaki sterownik musiałbym instalować aby puścić strumień Foobar -> DAC ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez moshica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie, czy ktoś z Was podpinał komputer po USB typ B do tego Pionka ?

Chodzi mi o to aby odtworzyć plik ISO SACD przez DAC w tym odtwarzaczu.

W instrukcji widzę że trzeba zainstalować Media Player (notabene on zawsze w Windows jest).

Tylko że ja chcę korzystać z Foobara, bo na kompie foobar ładnie mi czyta plik DSD64 o przepływności 5645kbit.

Jaki sterownik musiałbym instalować aby puścić strumień Foobar -> DAC ?

Wystarczą sterowniki ze strony Pioneera. Po ich zainstalowaniu, podpięciu Pioneera do komputera właściwym kablem i wybraniu na pioneerze usb DAC jako źródła dźwięku, komputer będzie widział Pioneera jako kartę dzwiękową.

 

Pozdrawiam,

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, pobiorę te drivery i wrzucę w system.

Doczytałem jeszcze że w Foobarze->Preferences-> wybrać Output Format i tak na liście powinien być ten Pioneer ?

A jak z ominięciem miksera Windows (który degraduje dźwięk), wrzucać WASAPI i też przekierowywać na ten driver ?

Troszkę mentnie to opisuję, ale chyba wiesz co mam na myśli ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli podczas cichego słuchania gubi się bas to zdecydowanie nie jest to wina n50a.

Za to będzie odpowiedzialny wzmacniacz lub kolumny albo taki efekt ich wzajemnego zgrania/niezgrania.

N50a nie zmienia charakteru brzmienia w zależności od głośności odsłuchu. Źródła z wyjściami o stałej głośności przecież "nie wiedzą" jak głośno się ich słucha, żeby zmieniać poziom basu czy jakikolwiek inny parametr brzmienia.

 

Po dluzszych testach, chcialem się odnieść do konentarza Pit80. Wydaje się że na racje, po podłączeniu pionka do sedziwego nad 'a 3020, bas stal się soczysty , pieknie schodzacy . tworzacy wspanialy kontrapunkt dla tej slodkiej, nadowskieh srednicy .jednakze pojawily sie ograniczenia wynikajace z natury tego wspanialego wzmacniacza. Pioneer niejako ujawnil braki audiolab'a na basie. Ten duet nad plus pionek , to jednak o wiele bardziej przyjemna kombinacja. Muzykalnosc jednak górą, wobec detalicznosci przemawia bardziej. Jeśli więc ktoś posiada ten legendarny wzmacniacz, to będzie bardzo zdzwiony, pieknem prezentowanej muzyki. Niesamowite jest jak wzmacniacz który ma 37 lat może zaskoczyc w polaczeniu z nowym pionkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tym razem inne pytanie, czy używacie (jeśli są dostępne) innych aplikacji na androida do sterowania odtwarzaczem niż ta z Pioneera dostępna w play google ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tym razem inne pytanie, czy używacie (jeśli są dostępne) innych aplikacji na androida do sterowania odtwarzaczem niż ta z Pioneera dostępna w play google ?

Pisałem o tym kilka postów wyżej... BubbleUPnP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pisałeś, teraz to przeanalizowałem. Ale niestety nie wykorzystam dla dysku po USB, bo zaś działa tylko po DLNA a,lbo przez serwerowe rozwiązania...

Czemu pytałem,, bo wkurza mnie brak sterowania głośnością w aplikacji Pioneera, czyli jej brak w przypadku jak się nie ma wzmaka tego samego producenta jako nowego linkowanego z tym N50A, nie mówiąc że zdecydowana większość ma sprzęt różnych producentów.

Szukam takiej apki po USB aby miała to sterowanie (nie wiem czy to możliwe) ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez moshica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywna aplikacja sterująca nie wystarczy do regulacji głośności.

Teoretycznie byłoby to możliwe, ale jedynie po wprowadzeniu takiej opcji przez producentów do firmware. Byłoby to softwarowe sterowanie głośnością jako jakaś pochodna filtra ALC. Oczywiście odbyłoby się to ze stratą jakości (tak jak obecnie przy włączeniu filtra Auto Level Control). W trybie Direct, rzecz jasna, nie byłoby to dostępne, gdyż N50A nie ma sprzętowego regulatora poziomu głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Uwaga dla użytkowników jabłek!

 

Na systemie El Capitan nie działa DAC przez usb. Jest to prawdopodobnie problem z driverem. Nie działa również w Audirvanie. Jedyne co działa to Airplay.

Jestem ciekaw jak długo będziemy czekać na aktualizację drivera od Pioneera. :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tymczasowe rozwiązanie.

Trzeba odinstalować dedykowany sterownik. (Ściągamy paczkę ze sterownikiem i w niej jest deinstalator). Mac zacznie wtedy korzystać ze sterownika systemowego.

Muzyka znów gra. :)

Wadą tego rozwiązania jest niemożliwość odtwarzania plików DSD z komputera. Nadal można je odtwarzać podłączając dysk/pendrive bezpośrednio do N-50A.

Wszystkie inne formaty grają prawidłowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie. Czy jest możliwość (a jeżeli tak, to jak dokładnie i najlepiej), połączenia tego pionka z tv, aby z głośników leciał dźwięk oglądanych programów? Próbowałem połączyć optykiem, ale niestety nie udało mi się.

Posiadam TV Samsunga (H6400) oraz wzmacniacz CA Azur 651a w połączeniu z tym pionkiem.

Będę wdzięczny za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Policzmy średnio zrobienie zestawu na Daphile :

Terminal : 200zł

Konwerter SPDIF-USB : 500zł

DAC na Wolfsonie : 600-700zł

Mini LCD : 400zł

Obudowa w Alu + frezowanie + grawer napisów : wyjdzie jak nic 400-500zł

Wychodzi 2300zł około, ceny uśredniamy oczywiście. Temat przerobiłem testowo i zrezygnowałem. Taniej by było na Raspberry, ale tam problem z dobrej jakości DACiem.

Niech każdy sobie sam odpowie czy warto się bawić czy nie i samemu składać.

Przepraszam za odświeżanie - o jaki terminal chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo Terminal HP T 5730

innymi słowy, tani komputer robiący jako źródło. Dziękuję.

 

Tak z ciekawości - te HP'ki kosztują po 50-150 zł na Allegro. Nie do końca wierzę w ich dobry sygnał wyjściowy przy budżetowej karcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób mających N50A. Czy po podłączeniu go do komputera jako DAC i zapodaniu filmu z DTS albo choćby DD, jak zachowa się wtedy urządzenie?

Jako, że go nie zdekoduje, czy w takim razie przekaże cyfrowym OUT dźwięk np. do KD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innymi słowy, tani komputer robiący jako źródło. Dziękuję.

 

Tak z ciekawości - te HP'ki kosztują po 50-150 zł na Allegro. Nie do końca wierzę w ich dobry sygnał wyjściowy przy budżetowej karcie.

 

Chcesz wyprowadzać sygnał audio z wbudowanej karty terminala ? Chyba nie zrozumiałeś zasady działania całego projektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wyprowadzać sygnał audio z wbudowanej karty terminala ? Chyba nie zrozumiałeś zasady działania całego projektu.

Być może...tylko, że sprawdzałem czym są te terminale. To są mini komputery oparte na Sempronach, Atomach, z 1/2 wyjściami DVI, kilkoma usb. To mini PC, więc jakoś sygnał z niego chyba trzeba wyprowadzić do DAC'a albo wzmacniacza bezpośrednio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o projektach Daphile, Volumio, etc.. zrozumiesz sens działania takiego terminala....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez moshica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale to nic nie wnosi. Daphile jest linuxem, którego głównym motywem jest udostępnienie usługi mpd - mam u siebie* Daphile na netboku i nadal nie zmienia to pytania o...audio**, bo tak samo, jak mój laptop ma wyjście jack z audio, tak i terminal ma wyjście muzyczne karty dźwiękowej.

 

*Windowsa dawno porzuciłem na rzecz Archa. Trzymam go tylko dlatego, że czasami chcę pograć...

**jak wspominałem, jakość samego wyjścia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli masz Daphile, to dlaczego po USB nie wypuszczasz sygnału na DAC'a ? Tylko piszesz o wyjściu audio.....wiadomo jak jakość z tego jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli masz Daphile, to dlaczego po USB nie wypuszczasz sygnału na DAC'a ? Tylko piszesz o wyjściu audio.....wiadomo jak jakość z tego jest.

Ponieważ nie mam daca i dlatego o to pytałem. Za konwersję DA w laptopach odpowiadają tanie układy, równie tanie są w telewizorach, a terminale, które wyżej polecano, nie miały wyjść optycznych, a więc jakość wyjść analogowych z takich urządzeń jest dyskusyjna, zwłaszcza gdy rozmawiamy o audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza w kwestii wyjścia audio po tanich układach DA w takich masówkach. Jeśli wypuścisz sygnał po USB na dobrego DAC'a, tani terminal okazuje się tym samym co ten Pioneer. Cenę zestawu podnosi niestety konwerter Spdif-USB o którym wcześniej w kalkulacji pisałem.

Na elektrodzie ostatnio widziałem taki sam projekt z ekranem LCD, oraz sterowaniem po wifi przez Volumio.

Minusem jest to że cenowo średnio się opłaca to wszystko w stosunku do tego Pioneera...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystko i nie bardzo rozumiem:

 

1 - Jeśli podłączymy komputer z Pioneerem poprzez USB, czyli Pioneer będzie DAC-iem to dzwięk jest OK - ale wtedy musimy sterować muzyką na komputerze.

2 - Jeśli odtworzymy muzykę Pioneerem, ale z dysku sieciowego poprzez np RJ45, WIFI, albo z dysku po USB, dźwięk jest gorszy? Ale wtedy sterujemy samym Pioneerem.

 

 

Proszę o potwierdzenie, czy dobrze rozumiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysiaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Nie koniecznie. Jeżeli np. na komputerze jest system Daphile to można takim komputerem sterować za pomocą tabletu czy telefonu. Możliwości jest wiele.

ad. 2. Najlepszy sygnał będzie przez asynchroniczne usb.

 

Przy okazji dodam, że na makach z El Capitanem pioneer już działa bezproblemowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki szaman,

Przyznam, że dla mnie bez sensu jest podejście producenta, dlaczego jako USB DAC ma być lepiej, niż ten sam plik pójdzie po USB albo jako IN OPTICAL. Skoro jest DAC to powinien być wykorzystywany na każdym wejściu. No ale cóż, nie ma rzeczy idealnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś używa n50a jako usb dac z komputerem z Daphile?

Czy jest pezproblemowo wykrywany przez daphile?

Jeżeli ktoś porównywał pioneera z innymi dacami,w jakiej kategorii można go umieścić do 1000zł,2000zł.

Pytanie dotyczy głównie pracy w trybie usb dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wprowadzać w błąd, ale wydaje mi się, że on z "pc" może być jedynie spięty za pośrednictwem lanu, a usb na froncie jest do odtwarzania mp3 - tylne może być serwisowym. Szukałem tego samego dla N30 i nie sądze, aby w przypadku N50 i N50A było inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda! Pracuje bez problemu jako usb-dac z daphile jak i z innymi rozwiązaniami.

W jakiej kategorii cenowej można go umieścić? Kosztuje 2500 to chyba kategoria ~2500zł. Cudów nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.