Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer N-50(A) -nowy multiformatowy odtwarzacz z wyświetlaczem graficznym wysokiej rozdziel. Czyli w co się tu gra?


mirrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nieprawda! Pracuje bez problemu jako usb-dac z daphile jak i z innymi rozwiązaniami.

W jakiej kategorii cenowej można go umieścić? Kosztuje 2500 to chyba kategoria ~2500zł. Cudów nie ma.

Dzięki szaman777

Pytając o kategorię cenową daca miałem na myśli to że w tych 2500zł

mamy koszt daca ,streamera,funkcje sieciowe itp.Miałem wcześniej MF V-DAC,

Beresforda 7510 nie chciałbym zrobić kroku w bok.Pasuje mi w nim że ma

przyzwoite zasilanie,wyświetlacz,niezłą obudowę,ale jeżeli zagra na poziomie

np rdaca,MF V-90 lub innego o wiele tańszego daca to zakup trochę bez sensu.

Brałbym używkę więc zwrot nie wchodzi w rachubę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie czy ktos z was porownywal funkcjonalnie i brzmieniowo ten streamer do denon 730AE?

Zastanawiam sie nad zakupem, przekonuje mnie fakt ze ma na pokladzie DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Ja również witam w tym wątku. Podobnie jak roman_tyk to samo pytanie mnie gnębi. Pioneer N-50A czy Denon DNP-730AE? Ale od początku (sorry, jeśli za długi offtop)...

 

Niedawno tak z ciekawości zakupiłem Chromecasta Audio (jako drugi po nowszym modelu Chromecasta z HDMI do oglądania treści z HBO GO czy Netflixa - co mi się bardzo za niewielkie pieniądze spodobało, prosta obsługa, bez komputera, nawet dobra jakość obrazu, jeśli chodzi o streaming treści wideo) z dedykowanym dakiem do audio. Wiadomo, że za 200zł cudów nie należy oczekiwać, ale jest lepszy niż DAC w Chromecaście video. Zaciekawił mnie po prostu temat streamowania muzyki z internetu (posiadam konto na Tidalu, wcześniej na Wimpie). Jako, że sama aplikacja Tidala na Androida nie posiada jeszcze opcji streamowania na urządzenie od Google'a, zainstalowałem apkę Bubble UPnP, która już tu była parę razy wspominana. Jest tam cała zakładka 'Cloud' a w niej możliwość odtwarzania plików muzycznych z Dropboxa, dysku Google a także z takich serwisów jak Qobuz i Tidal (logujemy się wewnątrz programu i już możemy używać swoich ulubionych playlist, artystów itd.). Na rendera wybieramy Chromecasta (Audio) i już gra muzyka. To samo możemy zrobić z lokalną zawartością w pamięci telefonu. Bubble UPnP odtwarza także treści wideo z pamięci smartfona, pokazuje poprawnie polskie napisy, radzi sobie z ac3 i dts, tak więc jest dosyć wszechstronny.

Następnym etapem mojej ciekawości była próba odtwarzania zawartości z dysku komputera. Zainstalowałem w tym celu najpierw Universal Media Server, ale okazało się, że pliki hires flac transkoduje do mp3 (mp3 192kHz hehe...), więc zamieniłem na MinimServer. Działa to super, Bubble UPnP wykrywa bez problemu serwer i muzyka idzie do Chromecasta. Wszystko w jednej sieci lokalnej. Ale ja natomiast chciałem pozbyć się komputera jako źródła plików, więc skoro serwer NAS na razie jest dla mnie za drogi, zakupiłem takie oto ustrojstwo:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Seagate Wireless Plus 2TB. Bubble UPnP również poprawnie wykrywa ten "serwer", jednakże nie zawsze idealnie współpracuje to trio dysk>Bubble UPnP>Chromecast audio (potrafi rozłączyć, Bubble UPnP "gubi" czasem Chromecasta, po każdym uruchomieniu czy restarcie dysku w Bubble UPnP strasznie długo trwa indeksowanie wykonawców - przy moich 140+ trwa to ze 20 minut - w tym czasie można oczywiście puszczać już tych najwcześniej zindeksowanych). Dysk Seagate'a sam może działać jako router i tworzyć sieć lokalną. Jeśli potrzebujemy neta, połączyć go można z zewnętrznym routerem i przesyła internet do pozostałych urządzeń.

 

Jako że Chromecast Audio to zabawka (brak np. gapless, DAC troszkę lepszy niż te w smartfonach), ale w miarę sprawdził się w obsłudze, postanowiłem poszukać sobie bardziej godnego urządzenia, jakie chcę podpiąć pod swój wzmacniacz Denon PMA-500V. Jako, że to Denon, więc w pierwszej kolejności zacząłem szukać u tego samego producenta i natrafiłem właśnie na Denona DNP-730AE, o który pyta roman_tyk. Tematem Pioneera zainteresowałem się właściwie dopiero wczoraj - przeczytałem cały ten wątek. Dzięki pitowi80 wiem też, że na szczęście obsługa poprzez Bubble UPnP jest możliwa przy obydwu odtwarzaczach, pomimo tego, że obydwa posiadają swoje aplikacje na androida. I myślę, że z moim dyskiem wireless Seagate'a bez udziału dodatkowego routera by to zadziałało: Seagate Wireless Plus>Bubble UPnP>Denon DNP-730AE/Pioneer N-50A. I tutaj niestety minus dla Seagate'a. Pomimo zapewnień pracownika firmy, z którym miałem wymianę e-maili przed zakupem, nie wspiera formatu DSD. Mam co prawda tylko jedną płytę w tym formacie, ale nie jest ona ujęta w indeksie serwera (w przeciwieństwie do MinimServera na PC). Dysk ten jednakże można podłączyć poprzez USB jak każdy inny zewnętrzny.

 

I tu wreszcie pojawia się pytanie - który odtwarzacz wybrać? Na plus dla Denona, wg mnie, jest obecność wifi. Pioneer zdaje się tego nie ma i jest potrzebny zewnętrzny moduł sieci bezprzewodowej (i jakby to wtedy hulało?). Na taką ofertę trafiłem tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na dodatek w moim rodzinnym mieście ;) Sklep ten posiada także i Denona:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poza tym, jeśli chodzi o brzmienie, zastanawiam się, który odtwarzacz może wypaść lepiej, w zestawieniu z moim Denonem PMA-500V. Który DAC w Waszej opinii może być lepszy - Sabre w Pioneer'ze czy Burr Brown PCM1795 w Denonie? Różnica cenowa to 500zł - Denon tańszy. Sam pewnie prędzej czy później odwiedzę Nautilusa, ale najpierw postanowiłem zapytać tutaj. I przepraszam jeszcze raz za ten przydługi wstęp, ale chciałem Wam przekazać obraz tego, jak to ja widzę strumieniowanie muzyki. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Joseph K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak się dobrze poszuka to i można znalezć... za 2k zl + przesyłka można nabyć N50A nad którym też się zastanawiam. Brałem pod uwagę Marantz-a NA6005 i stream magic... ale na półce wyląduje raczej poinek, na odsłuch nie będę jechał (170km) bo do tej kwoty nic tak wszechstronnego już chyba nie znajde a i gra to ponoć przyzwoicie hehe... podpięty będzie pod RegaDac by Coax i po wymianie kolumn i pewnie wzmaka zakończę wędrówkę po forach i sklepach audio w poszukiwaniach. Joseph K. daj znać czy już zaqpiłeś czy nadal poszukujesz..

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś zauważył że mamy od kilku dni dostępny nowy soft na stronie Pioneera?.

Firmware jednak stare tylko na stronie data publikacji jakaś bardzo świeża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gacc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrze poszuka to i można znalezć... za 2k zl + przesyłka można nabyć N50A nad którym też się zastanawiam. (...)Joseph K. daj znać czy już zaqpiłeś czy nadal poszukujesz.

 

Na razie jeszcze nie zakupiłem, aczkolwiek jeśli wreszcie zdecyduję się na zakup odtwarzacza strumieniowego, to będzie to właśnie N50A. Wpadły niestety inne wydatki i zakup będzie z poślizgiem czasowym,poza tym mam także chrapkę na dapa Onkyo DP-X1

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

plus jakieś słuchawki do niego.

 

PS. Ostatnio w aplikacji Tidal pojawiła się ikona Chromecasta. Ciekawe, czy pod nią byłaby możliwość wysyłania muzyki do Pionka, jakby był w tej samej sieci co "pilot" z Androidem. Jak np. telewizor Panasonic Viera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie (i Panie)

 

Nabyłem i ja tą maszynkę. Wszystko superaśno ale czy też tak macie że tryb Direct brzmi w sumie tak samo jak włączone jednoczesnie Up-sampling i Hi-Bit32?

 

Po wyłączeniu samego Hi-bit32 również chyba bez zmian. Dopiero wyłączenie tylko Up-samplingu wyraźnie obniża poziom sygnału.

 

Ciekawe na jakiej zasadzie dziala ten Auto Level Control - zaczynam od glośno zrealizowanego nagrania po czym puszczam coś cichszego i co sie ma dziać ? Drugi utwór jest podgłaśniany wględem pierwszego ? A jak odwrotnie to kolejny jest ściszany ?

 

I na koniec - zdejmowaliście z frontu tą żółtą naklejkę Hi-Res Audio , troche wiejsko to tak mi wygląda a nie wiem czy łatwo schodzi żebym frontu nie porysował....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mcemsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec - zdejmowaliście z frontu tą żółtą naklejkę Hi-Res Audio , troche wiejsko to tak mi wygląda a nie wiem czy łatwo schodzi żebym frontu nie porysował....

podgrzej suszarką do włosów - aby klej zmiękł - wszystko zejdzie idealnie -

no chyba że jakim mega-dwuskładnikowym żywicznym przykleili - ale nie wierze..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No i stałem się posiadaczem tego klocka. Wszystko śmiga jak trzeba, słucham głównie Spotify oraz pliki Flac i DSD. U mnie gra z BC Acoustique 332d oraz Elac Debut F5. Nie jestem audiofilem, raczej melomanem i moje potrzeby zaspokaja w zupełności. Gra dynamicznie, z dobrym soczystym basem, z zadowalającą sceną i rozdzielczością. Do tego dobrze wyposażony (no może brakuje wifi, ale ja nie potrzebuję) i sprawia bardzo dobre wrażenie pod względem wykonania (ciężki, dobry wyświetlacz, przedni panel z aluminium szczotkowanego).

Myślę że w cenie do 2.500 zł za nowy sprzęt nie ma dziś nic lepszego. Może Marantz NA-6005 mógłby powalczyć, ale specyficzny wygląd Marantza niestety pasuje tylko do Marantza (uważam że tym wyglądem Marantz strzelił sobie w kolano), więc nie brałem go pod uwagę (mimo to że ma na pokładzie wifi) tym bardziej że z testów wynika że wcale nie gra lepiej. Nie wiem, nie słuchałem, więc nie potwierdzę.

Ktoś wyżej pytał o nowy soft do tego Pioneera. Wczoraj wgrałem ten soft i mam wrażenie że z nowym softem poprawiła się jakość basu. Ale to może być moje subiektywne odczucie, albo po prostu po 3 dniach grania sprzęt się wygrzał i zaczął lepiej grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez azimut

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Również ja "nabylem drogą kupna" to urządzonko he,he....moze dlatego że okazyjna cena /1900pln/ Gra to nawet więcej niż dobrze. Jedyny mankament rzucajacy sie w oczy to niezbyt czytelny wyswietlacz. Z odległości 4m nie jest czytelny.Jak ktoś leżąc sobie na kanapie, chciałby sterować urządzeniem z pilota to będzie miał problem. Pozostaje tablet i opcjonalne WI-FI.

Skompletowałem juz servis manual urzadzenia. 4 szt. Muses 8820 i stabilizatory LT317/337i zobaczymy jak to zabrzmi po tych drobnych modyfikacjach. Juz bym tego dokonał lecz wysiadł mi kompresor w Hot-Air i narazie nie mam czym wylutować i wlutować elementów. Jak tego dokonam napiszę cos o brzmieniu N-50A przed i po modyfikacjach. Mam jeszcze pytanie odnośnie WI-FI: czy ktos z Was używa jakiegos zamiennego modułu WI-FI / orginalnie AS-WL 300 / Bardzo proszę o informację

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

czy ktoś stosował w tym odtwarzaczu alternatywnego modułu WiFi oczywiście nie sygnowanego przez Pioneera ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś stosował w tym odtwarzaczu alternatywnego modułu WiFi oczywiście nie sygnowanego przez Pioneera ?

Ja stosuję coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Działa bezproblemowo i kosztuje w tej chwili z osiem dyszek.

 

TP-Link TL-WR702N

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Działa bezproblemowo i kosztuje w tej chwili z osiem dyszek.

 

TP-Link TL-WR702N

O, fajne urządzonko, kolorowe. Wpisane na krótką listę potencjalnych nabytków :).

A póki co N-50 podłączyłem drutkiem do wd my cloud, ten znów do liveboxa 2.0, który drutkiem śmiga gbty na starego PC z windą, aplikacja pioneera ściągnięta na komórkę z androidem i:

ufff - wszystko działa jak należy?

 

nie, kurka, niektóre starsze ripy EAC z innego kompa są odtwarzane ALFABETYCZNIE, a nie wg kolejności na płycie!!!

Ściągam zamiast apki pioneera inne badziewia, próbuję - i nic. Najbardziej rozbudowane opcje ma chyba mediamonkey, aż za bardzo rozbudowane... więc wracam do nieco przaśnej aplikacji pionka (odtwarza foldery) i zasiadam do ripowania EACem CD....

Który to już raz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez teskoł

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otaguj poprawnie pliki i wszystko bedzie OK.

 

Choćby darmowym mp3tag.

1. wd my cloud widzi je w kolejności jak na płycie cd i prawidłowo odtwarza na pececie

2. dokładnie tak samo na swojej (wd my cloud) mobilnej aplikacji na androidzie

3. a jak gram n50 zdalnie sterując komórką odtwarzając opcją "by folder", to pliki w folderze/płycie są sortowane automatycznie/alfabetycznie z pominięciem nru ścieżki.

(Tagi chciałbym chromolić - jestem człowiekiem starej daty i tak jak byłem uczony w czasach przedwindowsowych, wszystko sobie układam w folderach. Dlatego na androidzie muzykę załadowaną na micro sd odtwarzam np programem "folder player"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-polecam.)

ok, może marudzę... a może ostrzegam przed dziwną niespodzianką na linii cd rip ->stary dysk zewnętrzny->kopiowanie na nowy NAS->sterowanie odtwarzaniem przez komórkę->router->który gada z nasem->który wysyła muzę do n50->który ją odtwarza w kolejności takiej, jaką mu chyba wysyła wd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po paru miechach ale...

Co dupę urywa...

 

Dobre pytanie.

W tym przedziale cenowym jest jeszcze nowy Onkyo NS-6170, którego zdaje się jeszcze nikt na forum nie słyszał. Jeśli się okaże, że streamer Onkyo też nie gra, pewnie trzeba będzie zacząć szukać urywających dupę streamerów w droższej półce odtwarzaczy za 5000 zł. Tylko czy te za 5K zł już na pewno urywają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie.

W tym przedziale cenowym jest jeszcze nowy Onkyo NS-6170, którego zdaje się jeszcze nikt na forum nie słyszał. Jeśli się okaże, że streamer Onkyo też nie gra, pewnie trzeba będzie zacząć szukać urywających dupę streamerów w droższej półce odtwarzaczy za 5000 zł. Tylko czy te za 5K zł już na pewno urywają?

 

Mam poważne wątpliwości co do tego, czy cena gwarantuje to "urywanie dupy"...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na korzyść 6170 przemawia wbudowana bezprzewodowość oraz tuner FM/DAB+ ale nie nadaje sie na USB DAC i DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie czy ktoś mógł by się wypowiedzieć w temacie pionieer np01 chodzi o to że nie wiem jak odtworzyć dsd z dysku, pliki mp3 i flac czyta dysk fat 32 dzięki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, fajne urządzonko, kolorowe. Wpisane na krótką listę potencjalnych nabytków :).

A póki co N-50 podłączyłem drutkiem do wd my cloud, ten znów do liveboxa 2.0, który drutkiem śmiga gbty na starego PC z windą, aplikacja pioneera ściągnięta na komórkę z androidem i:

ufff - wszystko działa jak należy?

 

nie, kurka, niektóre starsze ripy EAC z innego kompa są odtwarzane ALFABETYCZNIE, a nie wg kolejności na płycie!!!

Ściągam zamiast apki pioneera inne badziewia, próbuję - i nic. Najbardziej rozbudowane opcje ma chyba mediamonkey, aż za bardzo rozbudowane... więc wracam do nieco przaśnej aplikacji pionka (odtwarza foldery) i zasiadam do ripowania EACem CD....

Który to już raz...

A spróbuj Bubble UPNP na androida. Apką można sterować różnymi strumieniowcami (które wybierasz w zakładce Renderer). Sprawdzone w salonie na jakimś Cambridge Audio. Pioneera też powinna obsłużyć.

W tej samej apce w zakładce Server wybierasz źródło plików do grania na odtwarzaczu (serwery NAS, serwery mediów z PC, np. MinimServer, a oprócz tego jest dostęp także do Tidala, Qobuza i dysków chmurowych). Polecam.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Joseph K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na korzyść 6170 przemawia wbudowana bezprzewodowość oraz tuner FM/DAB+ ale nie nadaje sie na USB DAC i DAC

 

Ale Onkyo 6170 kosztuje 1k więcej od Pioneer n-50a no i nie ma takiego fajnego wyświetlacza. A ten kolorowy wyświetlacz w Pioneer n-50a naprawdę ułatwia obsługę jeżeli chcemy słuchać muzyki z dysku twardego bo widzimy wszystkie foldery i pliki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w temacie plików zielony nie wiem czy chodzi o to po otwarciu pliku jest kilkanaście plików DSF lub DFF czy być może przed wrzuceniem na dysk trzeba je przekonwertować? A być może nowy soft coś by zmienił powyżej koledzy piszą że jest ale chodzi o n-50 natomiast mi chodzi o np-01. Piszą też na temat okładek których przy FLAC również ich u mnie nie widać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś mi gdzies dzwoni , że może być tylko odczyt DSD poprzez sieć - i to przewodową a nie Wi-Fi (!).

 

Sprawdziłbym więc w ten sposób jak masz mozliwość. Odpalić jakis serwer DLNA i stamtąd patrzymy czy czyta.

 

A okładki - plik folder.jpg masz razem z plikami ? Plik najlepiej w niedużej rozdzielczości (500x500).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MinimServer z PC powinien obsłużyć DSD.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Joseph K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odczytu przez sieć narazie nie próbowałem będę miał trochę czasu to sprawdzę,ale zależy mi żeby DSD grało z dysku.Ale ściągnąłem wczoraj trzy darmowe pliki 210mb 420mb 840mb no I poszły wyświetla DSD więc może to wina wielkości plików no ale płyta w tym formacie to około 5gb a na forum piszą że im śmigają.Co do okładek jpg są razem z plikami, na kompie je można otworzyć w odtwarzaczu widzi jedynie przy mp3 nic z tego nie kumam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.